Mali Šengen

Post Reply
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#51 Re: Mali Šengen

Post by Lincoln-Burrows »

Kikibombona wrote: 17/09/2020 15:04

Amerika je po svemu sudeći aminovala Mali Sengen. Ubacili su Kosovo koje je bilo izrazito protiv. Od ranije su potpisali Srbija, Albanija i Makedonija. Ostale su Crna Gora i BiH. Predstavnik nove vlasti u Crnoj Gori, Aleksa Becic, je rekao da ce Crna Gora podrzati inicijativu ako ista bude korisna za ekonomiju Crne Gore. Jos ostajemo mi. Danas je stigla podrska od Predsjedništva.

Kosovo postoji isključivo zbog SAD, nemaju oni svoje mišljenje, napraviti će kako im se kaže.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#52 Re: Mali Šengen

Post by Kikibombona »

Jedno su zelje a drugo je realnost.

Preostale balkanske zemlje koje su izvan EU ce biti jedan ekonomski prostor. Ta odluka je vec donesena. Svabe ce 10. Novembra staviti plemenskim liderima da potpisu sljedeće:

Berlinski proces: Lideri država zapadnog Balkana i EU 10. novembra u Sofiji

http://rs.n1info.com/Svet/a641157/comme ... embru.html
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#53 Re: Mali Šengen

Post by nosara »

Najbolji je komentar na tekst. :lol:
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#54 Re: Mali Šengen

Post by Bascarsija1 »

Kikibombona wrote: 18/09/2020 16:41 Jedno su zelje a drugo je realnost.

Preostale balkanske zemlje koje su izvan EU ce biti jedan ekonomski prostor. Ta odluka je vec donesena. Svabe ce 10. Novembra staviti plemenskim liderima da potpisu sljedeće:

Berlinski proces: Lideri država zapadnog Balkana i EU 10. novembra u Sofiji

http://rs.n1info.com/Svet/a641157/comme ... embru.html
Realnost? Kakva realnost? link koji si nam dao pocinje sa rs. Sto je babi milo to joj se i snilo.
Nema ovo nikakve veze sa realnosti.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55 Re: Mali Šengen

Post by Kikibombona »

Bascarsija1 wrote: 18/09/2020 16:46Realnost? Kakva realnost? link koji si nam dao pocinje sa rs. Sto je babi milo to joj se i snilo.
Nema ovo nikakve veze sa realnosti.
Postavio sam clanak N1. :roll:

A evo i na engleskom. Brzo ce 10. Novembar pa ces se uvjeriti.

https://europeanwesternbalkans.com/2020 ... -in-sofia/
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#56 Re: Mali Šengen

Post by swanfilter »

Samo da nam Kurde ne uvale. Ni njih, ko ni nas nigdje nema ...
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#57 Re: Mali Šengen

Post by Bascarsija1 »

Kikibombona wrote: 18/09/2020 17:05
Bascarsija1 wrote: 18/09/2020 16:46Realnost? Kakva realnost? link koji si nam dao pocinje sa rs. Sto je babi milo to joj se i snilo.
Nema ovo nikakve veze sa realnosti.
Postavio sam clanak N1. :roll:

A evo i na engleskom. Brzo ce 10. Novembar pa ces se uvjeriti.

https://europeanwesternbalkans.com/2020 ... -in-sofia/
link koji si nam dao je websajt koji je pokrenut od "Centre for Contemporary Politics."
https://europeanwesternbalkans.com/contact/

Vikipedija o tome kaze:
https://en.wikipedia.org/wiki/Centre_fo ... y_Politics

Osnivac: Nemanja Todorović Štiplija
Svrha: Regional policy think tank
Osnovan u: Beogradu
Sijediste u: Beogradu
Program Director: Nikola Burazer

Znaci Srbski ThinkTank napravio websajt. Kao sto rekoh "Sto je babi milo to joj se i snilo"
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#58 Re: Mali Šengen

Post by Bascarsija1 »

Bascarsija1 wrote: 18/09/2020 17:18
Kikibombona wrote: 18/09/2020 17:05
Bascarsija1 wrote: 18/09/2020 16:46Realnost? Kakva realnost? link koji si nam dao pocinje sa rs. Sto je babi milo to joj se i snilo.
Nema ovo nikakve veze sa realnosti.
Postavio sam clanak N1. :roll:

A evo i na engleskom. Brzo ce 10. Novembar pa ces se uvjeriti.

https://europeanwesternbalkans.com/2020 ... -in-sofia/
link koji si nam dao je websajt koji je pokrenut od "Centre for Contemporary Politics."
https://europeanwesternbalkans.com/contact/

Vikipedija o tome kaze:
https://en.wikipedia.org/wiki/Centre_fo ... y_Politics

Osnivac: Nemanja Todorović Štiplija
Svrha: Regional policy think tank
Osnovan u: Beogradu
Sijediste u: Beogradu
Program Director: Nikola Burazer

Znaci Srbski ThinkTank napravio websajt. Kao sto rekoh "Sto je babi milo to joj se i snilo"


Najbolji mi je razlog sastanka:
The goal of the meeting, initiated by German Chancellor Angela Merkel, was to reach a joint agreement on strengthening regional cooperation in the Western Balkans and resolving the remaining open issues in the region.

Ja bih rekao da mi imamo mnogo "remaining open issues".
1. konstantno nepriznavanje BiH suverenosti i integriteta od struktura Manjeg BiH entiteta.
2. Slavljenje ratnih zlocinaca
3. Tretiranje Bosnajaka u RS-u kao gradjane nize klase.

Su samo neki problemi da se raprave. Mali Senluk ce morati da priceka da se ovi problemi razrijese.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#59 Re: Mali Šengen

Post by nosara »

Ma samoizolacija majka. A sad ce i treci pik drugog vala korone. Dvije muhe kurac palac...

A sta ako dva naroda prihvate? Hoce li se to pikat? Ma nece, znam. :bih:
belfy
Posts: 7699
Joined: 06/08/2007 09:00

#60 Re: Mali Šengen

Post by belfy »

Bascarsija1 wrote: 18/09/2020 15:45
Kikibombona wrote: 18/09/2020 13:01
Bascarsija1 wrote: 18/09/2020 02:22

Pa mi moramo da smanjimo tu razdaljinu. Ako ne pariramo situacija bi cak i u EU bila losa za nas (mi bi bilo jos gori od Grcke). EU nam je dala sta ocekuje od nas ... kad bi mi to ispunili onda bi bili u puno boljoj situaciji da odlucimo stacemo. U svakom slucaju ja bi radije u EU ako vec omladina ide bilo bi im lakse. U malom sengenu nista mi nije lakse osim sto ulazim u jaci savez sa onim ko me do danasnjeg dana osporava.

Kako ce recimo Bosnjacima I Hrvatima bili bolje u Malom Sengenu? Kad pogledam ponasanje Dodika ne osjecam se komforno u toj zajednici.
Druze, mi smo u komi, ne radimo već godinama nista. I necemo raditi ako se nesto radikalno ne desi. Onesvjestenog covjeka je ponekad dobro isamarati ili zaliti hladnom vodom.

Nama ne moze biti gore nego sto jeste. Najgore je kada se zatvoris i ne radis nista. Bolje se otvoriti pa krenuti, par puta ces potuci ali ces nadoci u hodu, uciti iz greska. .
Mi smo miljama daleko od EU. Ako nesto hitno ne uradimo sto ce nas pokrenuti, izgubit cemo mladost i onda smo gotovi za sva vremena.

Ako se nase firme ne mogu nositi sa srpskim i albanskim, najbolje bi bilo da izvrsimo kolektivni harakiri. Ili da se prebacimo u Afriku.
1. Ja zatebe nisam drug nego gospodin.
2. Dosta su nas srbi samarali. Nemamo potrebe da to ponavljamo.
3. Nama absolutno moze biti gore nego sto jeste. Bilo nam je daleko gore. Za Bosnjacki narod ovaj period je blagostanje u poredzenju kako nam je bilo prije 20-25 godina.
4. Nije zdravo razmisljane da treba da se zestoko porezem po rukama i nogama da bi bili produktivniji. To te moze samo poslati u bolnicu.
5. Mi zivimo na zemlji koja je brdovita, nemomo infrastrukturu, u poredzenju recomo sa vojvodinom nasa zemlja je neuporedivo neplodnija (idi pa vidi hercegovacki kamenjar), Ko hoce da ide neka ide. Ako neko misli da mu je u africi bolje. Bujrum.
ti si gospodin taman koliko si i pismen. aBsolutno ne moze, ali apsolutno moze. isto zasto ti i poredZenje ne valja. mi zivimo u zemlji koja ima Posavinu. ona je nasa Vojvodina i sasvim dovoljna. sasvim druga stvar je sto na drzavnom nivou ista nema vecu podrsku. a sto se tice hercegovackog kamenjara "gospodine" kada bi samo znao sta je glamocki krompir, livanjski sir i govedina sa tih prostora usrao bi se..."gospodine". necemo o vinu, jer ti je mozda haram "gospodine"...

ovo samo pisem da pokusam tebi prosiriti vidike. upoznaj svoju zemlju da bi je vise volio "gospodine".

a Mali Sengen pomaze samo Srbiji. ako iko ima neki argument gdje BiH profitira dobije bombonu.
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#61 Re: Mali Šengen

Post by Bascarsija1 »

belfy wrote: 18/09/2020 19:14
Bascarsija1 wrote: 18/09/2020 15:45
Kikibombona wrote: 18/09/2020 13:01

Druze, mi smo u komi, ne radimo već godinama nista. I necemo raditi ako se nesto radikalno ne desi. Onesvjestenog covjeka je ponekad dobro isamarati ili zaliti hladnom vodom.

Nama ne moze biti gore nego sto jeste. Najgore je kada se zatvoris i ne radis nista. Bolje se otvoriti pa krenuti, par puta ces potuci ali ces nadoci u hodu, uciti iz greska. .
Mi smo miljama daleko od EU. Ako nesto hitno ne uradimo sto ce nas pokrenuti, izgubit cemo mladost i onda smo gotovi za sva vremena.

Ako se nase firme ne mogu nositi sa srpskim i albanskim, najbolje bi bilo da izvrsimo kolektivni harakiri. Ili da se prebacimo u Afriku.
1. Ja zatebe nisam drug nego gospodin.
2. Dosta su nas srbi samarali. Nemamo potrebe da to ponavljamo.
3. Nama absolutno moze biti gore nego sto jeste. Bilo nam je daleko gore. Za Bosnjacki narod ovaj period je blagostanje u poredzenju kako nam je bilo prije 20-25 godina.
4. Nije zdravo razmisljane da treba da se zestoko porezem po rukama i nogama da bi bili produktivniji. To te moze samo poslati u bolnicu.
5. Mi zivimo na zemlji koja je brdovita, nemomo infrastrukturu, u poredzenju recomo sa vojvodinom nasa zemlja je neuporedivo neplodnija (idi pa vidi hercegovacki kamenjar), Ko hoce da ide neka ide. Ako neko misli da mu je u africi bolje. Bujrum.
ti si gospodin taman koliko si i pismen. aBsolutno ne moze, ali apsolutno moze. isto zasto ti i poredZenje ne valja. mi zivimo u zemlji koja ima Posavinu. ona je nasa Vojvodina i sasvim dovoljna. sasvim druga stvar je sto na drzavnom nivou ista nema vecu podrsku. a sto se tice hercegovackog kamenjara "gospodine" kada bi samo znao sta je glamocki krompir, livanjski sir i govedina sa tih prostora usrao bi se..."gospodine". necemo o vinu, jer ti je mozda haram "gospodine"...

ovo samo pisem da pokusam tebi prosiriti vidike. upoznaj svoju zemlju da bi je vise volio "gospodine".

a Mali Sengen pomaze samo Srbiji. ako iko ima neki argument gdje BiH profitira dobije bombonu.
Mi u BiH uvozimo i krompir I govedinu.

Krompir:
https://www.klix.ba/biznis/privreda/bih ... /190729059

Govedina:
https://www.blic.rs/vesti/republika-srp ... ta/cz3zd3z

Stvarmo mi je zao sto si se opredijelio da me vrijedzas. Druze ja ti necu uzvratiti.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#62 Re: Mali Šengen

Post by Kikibombona »

Bascarsija1 wrote: 18/09/2020 17:18Link koji si nam dao je websajt koji je pokrenut od "Centre for Contemporary Politics."
https://europeanwesternbalkans.com/contact/

Vikipedija o tome kaze:
https://en.wikipedia.org/wiki/Centre_fo ... y_Politics

Osnivac: Nemanja Todorović Štiplija
Svrha: Regional policy think tank
Osnovan u: Beogradu
Sijediste u: Beogradu
Program Director: Nikola Burazer

Znaci Srbski ThinkTank napravio websajt. Kao sto rekoh "Sto je babi milo to joj se i snilo"
I Bugari su objavili, sutra ce biti vise linkova. 10. Novembar je blizu. Nisi u pravu.

https://bnr.bg/en/post/101343022/sofia- ... n-november
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#63 Re: Mali Šengen

Post by Duka Dizel II »

Granica BiH sa bosanske strane ionako jedva da postoji.

Ja u utorak krenuo do etno sela Stanišić i na Šepaku sa srbijanske strane otegla se kolona, graničari Srbije na izlazu gnjave, skeniraju dokumente, ukucavaju tablice (valjda neko testiranje za postavljanje kamera koji automatski prepoznaju tablice)...Dodjem na bosansku stranu i pružim baš pasoše...onaj unutra samo cimnu glavu u fazonu "ćeraj".
To mi baš nije jasno da neće ni da uzmu pasoš. Znam da u Srbiji svuda imaju kamere po tim graničnim prelazima i da policija mora skenirati dokumenta.
Žali bože što uzeh taj zeleni karton. Nikad mi ga nisu tražili.

Sa malim šengenom, granični prelazi bi se integrisali, bila bi samo jedna kontrola.
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#64 Re: Mali Šengen

Post by Bascarsija1 »

Kikibombona wrote: 18/09/2020 20:33
Bascarsija1 wrote: 18/09/2020 17:18Link koji si nam dao je websajt koji je pokrenut od "Centre for Contemporary Politics."
https://europeanwesternbalkans.com/contact/

Vikipedija o tome kaze:
https://en.wikipedia.org/wiki/Centre_fo ... y_Politics

Osnivac: Nemanja Todorović Štiplija
Svrha: Regional policy think tank
Osnovan u: Beogradu
Sijediste u: Beogradu
Program Director: Nikola Burazer

Znaci Srbski ThinkTank napravio websajt. Kao sto rekoh "Sto je babi milo to joj se i snilo"
I Bugari su objavili, sutra ce biti vise linkova. 10. Novembar je blizu. Nisi u pravu.

https://bnr.bg/en/post/101343022/sofia- ... n-november
Pa nekazem ja da nece biti sastanka. To ce biti. Ja kazem da BiH nije spremna ni voljna za ulazak u takvu zajednicu.
Nemamo nikakvog interesa. Ni ekonomskog ni politickog.
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#65 Re: Mali Šengen

Post by Bascarsija1 »

Duka Dizel II wrote: 18/09/2020 20:50 Granica BiH sa bosanske strane ionako jedva da postoji.

Ja u utorak krenuo do etno sela Stanišić i na Šepaku sa srbijanske strane otegla se kolona, graničari Srbije na izlazu gnjave, skeniraju dokumente, ukucavaju tablice (valjda neko testiranje za postavljanje kamera koji automatski prepoznaju tablice)...Dodjem na bosansku stranu i pružim baš pasoše...onaj unutra samo cimnu glavu u fazonu "ćeraj".
To mi baš nije jasno da neće ni da uzmu pasoš. Znam da u Srbiji svuda imaju kamere po tim graničnim prelazima i da policija mora skenirati dokumenta.
Žali bože što uzeh taj zeleni karton. Nikad mi ga nisu tražili.

Sa malim šengenom, granični prelazi bi se integrisali, bila bi samo jedna kontrola.
Da granicari rade svoj posao mi nebi imali ovoliko izbijeglica u BiH. Na toj granici treba pojacati snage jer mi nemamo para ni da svoju sirotinju prehranimo a kamoli da hranimo tudzu.
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#66 Re: Mali Šengen

Post by Duka Dizel II »

Bascarsija1 wrote: 18/09/2020 21:53
Duka Dizel II wrote: 18/09/2020 20:50 Granica BiH sa bosanske strane ionako jedva da postoji.

Ja u utorak krenuo do etno sela Stanišić i na Šepaku sa srbijanske strane otegla se kolona, graničari Srbije na izlazu gnjave, skeniraju dokumente, ukucavaju tablice (valjda neko testiranje za postavljanje kamera koji automatski prepoznaju tablice)...Dodjem na bosansku stranu i pružim baš pasoše...onaj unutra samo cimnu glavu u fazonu "ćeraj".
To mi baš nije jasno da neće ni da uzmu pasoš. Znam da u Srbiji svuda imaju kamere po tim graničnim prelazima i da policija mora skenirati dokumenta.
Žali bože što uzeh taj zeleni karton. Nikad mi ga nisu tražili.

Sa malim šengenom, granični prelazi bi se integrisali, bila bi samo jedna kontrola.
Da granicari rade svoj posao mi nebi imali ovoliko izbijeglica u BiH. Na toj granici treba pojacati snage jer mi nemamo para ni da svoju sirotinju prehranimo a kamoli da hranimo tudzu.
Treba para i za pojačati snage na granici.
Nije baš tako jednostavno sprečiti migrante da prolaze.

Rešenje je u boljoj prekograničnoj saradnji.

Smijete li malog šengena sa Srbijom?
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#67 Re: Mali Šengen

Post by Bascarsija1 »

Duka Dizel II wrote: 18/09/2020 22:08
Bascarsija1 wrote: 18/09/2020 21:53
Duka Dizel II wrote: 18/09/2020 20:50 Granica BiH sa bosanske strane ionako jedva da postoji.

Ja u utorak krenuo do etno sela Stanišić i na Šepaku sa srbijanske strane otegla se kolona, graničari Srbije na izlazu gnjave, skeniraju dokumente, ukucavaju tablice (valjda neko testiranje za postavljanje kamera koji automatski prepoznaju tablice)...Dodjem na bosansku stranu i pružim baš pasoše...onaj unutra samo cimnu glavu u fazonu "ćeraj".
To mi baš nije jasno da neće ni da uzmu pasoš. Znam da u Srbiji svuda imaju kamere po tim graničnim prelazima i da policija mora skenirati dokumenta.
Žali bože što uzeh taj zeleni karton. Nikad mi ga nisu tražili.

Sa malim šengenom, granični prelazi bi se integrisali, bila bi samo jedna kontrola.
Da granicari rade svoj posao mi nebi imali ovoliko izbijeglica u BiH. Na toj granici treba pojacati snage jer mi nemamo para ni da svoju sirotinju prehranimo a kamoli da hranimo tudzu.
Treba para i za pojačati snage na granici.
Nije baš tako jednostavno sprečiti migrante da prolaze.

Rešenje je u boljoj prekograničnoj saradnji.

Smijete li malog šengena sa Srbijom?
Nesmijemo. Srbija ti je ko cura sa Gonorejom :) Svi bijeze od nje.

http://www.nspm.rs/kuda-ide-srbija/srbi ... alphabet=l
Last edited by Bascarsija1 on 18/09/2020 22:39, edited 2 times in total.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#68 Re: Mali Šengen

Post by Capljina74 »

Bascarsija1 wrote: 18/09/2020 21:53
Duka Dizel II wrote: 18/09/2020 20:50 Granica BiH sa bosanske strane ionako jedva da postoji.

Ja u utorak krenuo do etno sela Stanišić i na Šepaku sa srbijanske strane otegla se kolona, graničari Srbije na izlazu gnjave, skeniraju dokumente, ukucavaju tablice (valjda neko testiranje za postavljanje kamera koji automatski prepoznaju tablice)...Dodjem na bosansku stranu i pružim baš pasoše...onaj unutra samo cimnu glavu u fazonu "ćeraj".
To mi baš nije jasno da neće ni da uzmu pasoš. Znam da u Srbiji svuda imaju kamere po tim graničnim prelazima i da policija mora skenirati dokumenta.
Žali bože što uzeh taj zeleni karton. Nikad mi ga nisu tražili.

Sa malim šengenom, granični prelazi bi se integrisali, bila bi samo jedna kontrola.
Da granicari rade svoj posao mi nebi imali ovoliko izbijeglica u BiH. Na toj granici treba pojacati snage jer mi nemamo para ni da svoju sirotinju prehranimo a kamoli da hranimo tudzu.
Dobre pare dobijaju za njih, a gdje završe...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#69 Re: Mali Šengen

Post by Maraschino »

Duka Dizel II wrote: 18/09/2020 22:08
Treba para i za pojačati snage na granici.
Nije baš tako jednostavno sprečiti migrante da prolaze.

Rešenje je u boljoj prekograničnoj saradnji.

Smijete li malog šengena sa Srbijom?
:lol:

novinari ih snimaju kako prelaze drinu a nigdje granicne policije ili one nekakve zandarmerije.

kakav ba sengen, to ti je velikasrbija
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#70 Re: Mali Šengen

Post by Duka Dizel II »

Maraschino wrote: 18/09/2020 22:29
Duka Dizel II wrote: 18/09/2020 22:08
Treba para i za pojačati snage na granici.
Nije baš tako jednostavno sprečiti migrante da prolaze.

Rešenje je u boljoj prekograničnoj saradnji.

Smijete li malog šengena sa Srbijom?
:lol:

novinari ih snimaju kako prelaze drinu a nigdje granicne policije ili one nekakve zandarmerije.

kakav ba sengen, to ti je velikasrbija
E taman da žandarmerija čuva granicu sa BiH kako migranti ne bi izašli iz Srbije. :lol:

Brane li vaši istima da probaju preći u Hrvatsku?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#71 Re: Mali Šengen

Post by Maraschino »

Duka Dizel II wrote: 18/09/2020 22:40
Maraschino wrote: 18/09/2020 22:29
Duka Dizel II wrote: 18/09/2020 22:08
Treba para i za pojačati snage na granici.
Nije baš tako jednostavno sprečiti migrante da prolaze.

Rešenje je u boljoj prekograničnoj saradnji.

Smijete li malog šengena sa Srbijom?
:lol:

novinari ih snimaju kako prelaze drinu a nigdje granicne policije ili one nekakve zandarmerije.

kakav ba sengen, to ti je velikasrbija
E taman da žandarmerija čuva granicu sa BiH kako migranti ne bi izašli iz Srbije. :lol:

Brane li vaši istima da probaju preći u Hrvatsku?
O tome se radi samo niko sem tebe nece da prizna. :D

nasi zapeli ko sivonje da ne prodju u HR. :D
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#72 Re: Mali Šengen

Post by Duka Dizel II »

Maraschino wrote: 18/09/2020 22:42
O tome se radi samo niko sem tebe nece da prizna. :D

nasi zapeli ko sivonje da ne prodju u HR. :D
Ne verujem baš da su zapeli. Zaludan je to posao.
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#73 Re: Mali Šengen

Post by Bascarsija1 »

Maraschino wrote: 18/09/2020 22:29
Duka Dizel II wrote: 18/09/2020 22:08
Treba para i za pojačati snage na granici.
Nije baš tako jednostavno sprečiti migrante da prolaze.

Rešenje je u boljoj prekograničnoj saradnji.

Smijete li malog šengena sa Srbijom?
:lol:

novinari ih snimaju kako prelaze drinu a nigdje granicne policije ili one nekakve zandarmerije.

kakav ba sengen, to ti je velikasrbija
Duka Dizel II-u ni pasos nije bio ni pregledan :). Ocigledno da nerade svoj posao. Da 3-4 od njih dobiju otkaz bilo bi to brzo popravljeno.
Imamo toliko nezaposlenih a ovi ne cijene taj poso sto imaju. Neprihvativo.
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#74 Re: Mali Šengen

Post by CikCikCikPogodi »

Mali Sengen=Unija Sirotinje, ukratko sve ovce u jednom toru.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#75 Re: Mali Šengen

Post by bogoljub »

boshniak wrote: 18/09/2020 12:15 Zašto ne ponuditi članstvo u mini šengenu i Turskoj, pa da samo svi opet na okupu, tad bi ta unija već ličila na nešto i imala neki kredibilitet u svijetu.
:thumbup: :lol: :thumbup:
Post Reply