Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#26 Re: Lična iskustva sa koronavirusom

Post by P308 »

Ja znam za dva slucaja:

- Kcerka kolegice s posla (sa kojom ne zivi). Lezala je cak i u bolnici i za razliku od brojnih negativnih komentara na racun izolatorija i osoblja, ona ih je hvalila. Od trenutka kad su ih pozvali i objasnili situacuaciju i cinjenice da su u rekorndom roku dosli da je testiraju do brige u trenucima kada je lezala u bolnici. Znam da mi je to bilo precudno posebno kad citamo hrpu negativnih iskustava drugih ljudi. Oporavila se, vratila se na posao.

-Drugi slucaj je kolegica s posla koja se zarazila dok je bila na godisnjem odmoru (bila je valjda u Crnoj Gori? - nisam siguran, ovo je rekla-kazala :D ). Imala dva dana povisenu temperaturu i malaksalost. Osim toga, nijedan drugi simptom. U pitanju je starija zena.
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#27 Re: Lična iskustva sa koronavirusom

Post by nepass1 »

U sarajevu, u sjenici se zarazila, vratila se u sarajevo. Kuci par dana i onda komplikacije. Covid amb transport podhrastovi. Prvo kisik onda respirator 2-3 dana.
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#28 Re: Lična iskustva sa koronavirusom

Post by Android Knego »

isx wrote: 06/08/2020 10:34 Tema lična iskustva sa koronom, a ni jedan forumaš nije iznio lično iskustvo. Hoćemo li svi pisati iskustva iz komšiluka, sa posla, i sl? Ako nemate šta pisati preskočite temu i vozdra.
MMM1977 wrote: 05/08/2020 23:02 da fokus bude na ličnim iskustvima forumaša koji boluju od korone ili koji su istu prebolovali kao i na iskustvima koja su imali ljudi koje lično poznajemo.
isx
Posts: 3595
Joined: 24/05/2014 19:12

#29 Re: Lična iskustva sa koronavirusom

Post by isx »

Onda neka preimenuje temu iskustva iz komšiluka i rekla kazala.
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#30 Re: Lična iskustva sa koronavirusom

Post by nepass1 »

P308 wrote: 06/08/2020 11:26 Ja znam za dva slucaja:

- Kcerka kolegice s posla (sa kojom ne zivi). Lezala je cak i u bolnici i za razliku od brojnih negativnih komentara na racun izolatorija i osoblja, ona ih je hvalila. Od trenutka kad su ih pozvali i objasnili situacuaciju i cinjenice da su u rekorndom roku dosli da je testiraju do brige u trenucima kada je lezala u bolnici. Znam da mi je to bilo precudno posebno kad citamo hrpu negativnih iskustava drugih ljudi. Oporavila se, vratila se na posao.

-Drugi slucaj je kolegica s posla koja se zarazila dok je bila na godisnjem odmoru (bila je valjda u Crnoj Gori? - nisam siguran, ovo je rekla-kazala :D ). Imala dva dana povisenu temperaturu i malaksalost. Osim toga, nijedan drugi simptom. U pitanju je starija zena.
Negativne komentarevpisu oni kojima se niko ne javi na tel. Koji hoce sve odmah i sad. A kad obolis ne razmisljas puno o tim sitnicama, gledas zivu glavu da izvuces.
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#31 Re: Lična iskustva sa koronavirusom

Post by He1972 »

muha_sa wrote: 06/08/2020 07:56 Mene najviše brine šta ako sterilan ostanem.
znači taj rad :izet: naprazno
iliti pucanje ćorcima :lol:
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#32 Re: Lična iskustva sa koronavirusom

Post by He1972 »

isx wrote: 06/08/2020 10:34 Tema lična iskustva sa koronom, a ni jedan forumaš nije iznio lično iskustvo. Hoćemo li svi pisati iskustva iz komšiluka, sa posla, i sl? Ako nemate šta pisati preskočite temu i vozdra.
haman nema preživjelih da ispričaju :lol:
last mohicans
Posts: 11995
Joined: 09/08/2012 23:19

#33 Re: Lična iskustva sa koronavirusom

Post by last mohicans »

nepass1 wrote: 06/08/2020 11:51
P308 wrote: 06/08/2020 11:26 Ja znam za dva slucaja:

- Kcerka kolegice s posla (sa kojom ne zivi). Lezala je cak i u bolnici i za razliku od brojnih negativnih komentara na racun izolatorija i osoblja, ona ih je hvalila. Od trenutka kad su ih pozvali i objasnili situacuaciju i cinjenice da su u rekorndom roku dosli da je testiraju do brige u trenucima kada je lezala u bolnici. Znam da mi je to bilo precudno posebno kad citamo hrpu negativnih iskustava drugih ljudi. Oporavila se, vratila se na posao.

-Drugi slucaj je kolegica s posla koja se zarazila dok je bila na godisnjem odmoru (bila je valjda u Crnoj Gori? - nisam siguran, ovo je rekla-kazala :D ). Imala dva dana povisenu temperaturu i malaksalost. Osim toga, nijedan drugi simptom. U pitanju je starija zena.
Negativne komentarevpisu oni kojima se niko ne javi na tel. Koji hoce sve odmah i sad. A kad obolis ne razmisljas puno o tim sitnicama, gledas zivu glavu da izvuces.
Kritike su uglavnom na put pacijenta i pogubljenost zdravstvenog sistema. U vezi izolatorija tj. Infektivne klinike koja nosi glavni teret, čujemo samo pohvale i ti ljudi rade lavovski posao i podrzavam inicijativu da se tim ljudima oda neko posebno priznanje, nagrada, produzeni GO, novac ili nešto slično kad se ovo govno konačno smiri.
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#34 Re: Lična iskustva sa koronavirusom

Post by nepass1 »

Kad ima svaka ustanova krizni stab, pa opstina, kanton, fbih. Gube se uposlenici. Svaki sat imas nove instrukcije. A ne stignes ih procitati jer jbg radis. Neko drugi ih procitao i vec ih implementira. Kurcslus.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#35 Re: Lična iskustva sa koronavirusom

Post by i agree »

muha_sa wrote: 06/08/2020 07:56 Mene najviše brine šta ako sterilan ostanem.
gledaj to sa pozitivne strane neces morat bacat pare na condome
znalacf
Posts: 91
Joined: 15/08/2013 14:46

#36 Re: Lična iskustva sa koronavirusom

Post by znalacf »

Ima li neki pušač sa koronom?
MMM1977
Posts: 4622
Joined: 15/07/2009 12:56

#37 Re: Lična iskustva sa koronavirusom

Post by MMM1977 »

Upravo sam saznao za jednog poslovnog partnera da je pozitivan, kao i supruga mu. Virus vjerovatno pokupili u Neumu prije 15-tak dana, kući su na liječenju. Izuzev gubitka čula mirisa nikakvih drugih simptoma nemaju.

Obzirom da sam poslije njegovog povratka iz Neuma bio u kontaktu sa njim, razmišljam da li se trebam testirati, iako nikakvih simptoma nemam.
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#38 Re: Lična iskustva sa koronavirusom

Post by zubi »

MMM1977 wrote: 07/08/2020 12:11 Upravo sam saznao za jednog poslovnog partnera da je pozitivan, kao i supruga mu. Virus vjerovatno pokupili u Neumu prije 15-tak dana, kući su na liječenju. Izuzev gubitka čula mirisa nikakvih drugih simptoma nemaju.

Obzirom da sam poslije njegovog povratka iz Neuma bio u kontaktu sa njim, razmišljam da li se trebam testirati, iako nikakvih simptoma nemam.
Rano je za teatiranje, samo ćeš dobiti negativan nalaz... Kazu da je treci dan po izbijanju simptoma pravo vrijeme za test
User avatar
ovajonaj
Posts: 428
Joined: 01/02/2008 11:44
Location: Bihac

#39 Re: Lična iskustva sa koronavirusom

Post by ovajonaj »

Prije 3 sedmice moj kolega s posla morao voditi oca u bolnicu zbog temperature i testiraju mu oca na covid i pokaze pozitivno. Onda testiraju cijelu familiju (njega, mater, zenu, sestru, djete) i on i mati isto pozitivni. Otac je imao tu temperaturu 2-3 dana, a njih dvoje apsolutno nikakvih simptoma nisu imali. Kolegu su testirali sigurno deset puta dok nije pokazao zaredom 2 negativna, a bilo je dana kad mu pokaže negativno pa slijedeći opet pozitivno...a kao zdrav je kad pokaže dva negativna uzastopno...
Uglavnom kolega i mati mu nisu imali nikakvih simptoma, samo otac 2-3 dana temp i to je sve...
MMM1977
Posts: 4622
Joined: 15/07/2009 12:56

#40 Re: Lična iskustva sa koronavirusom

Post by MMM1977 »

zubi wrote: 07/08/2020 12:18
MMM1977 wrote: 07/08/2020 12:11 Upravo sam saznao za jednog poslovnog partnera da je pozitivan, kao i supruga mu. Virus vjerovatno pokupili u Neumu prije 15-tak dana, kući su na liječenju. Izuzev gubitka čula mirisa nikakvih drugih simptoma nemaju.

Obzirom da sam poslije njegovog povratka iz Neuma bio u kontaktu sa njim, razmišljam da li se trebam testirati, iako nikakvih simptoma nemam.
Rano je za teatiranje, samo ćeš dobiti negativan nalaz... Kazu da je treci dan po izbijanju simptoma pravo vrijeme za test
Ma onda neću ni imati simptome jer sam sa ovim prijateljem bio prije 10-tak dana
Tambure
Posts: 838
Joined: 12/12/2019 16:50

#41 Re: Lična iskustva sa koronavirusom

Post by Tambure »

Joj jest dobro guziti.
-kako znas?
Prico mi ovaj jedan sto je gledo.
MMM1977
Posts: 4622
Joined: 15/07/2009 12:56

#42 Re: Lična iskustva sa koronavirusom

Post by MMM1977 »

Tambure wrote: 07/08/2020 13:28 Joj jest dobro guziti.
-kako znas?
Prico mi ovaj jedan sto je gledo.
Pa bolje i ovako da se informišemo, kroz iskustva drugih osoba koje poznajemo, nego da čitamo u medijima.
Melany21
Posts: 45
Joined: 14/05/2017 22:10

#43 Re: Lična iskustva sa koronavirusom

Post by Melany21 »

Nije lično iskustvo, ali kud svi tako i ja...

Kolega sa posla evo danas je 9 ti dan kako ne radi, temperatura prva 2 dana, kašalj i malaksalost. Hronicni je bolesnik...ali hvala Bogu nema težih simptoma....valjda tako i ostane..
A što se tiče zaposlenih još uvijek svi bez simptoma, vidjet ćemo za par dana šta će biti...
MMM1977
Posts: 4622
Joined: 15/07/2009 12:56

#44 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by MMM1977 »

Evo ispravio sam naslov teme u "Iskustva sa koronavirusom" tako da se mogu opisivati i iskustva drugih koje poznajemo.
malocvijece
Posts: 1146
Joined: 24/07/2012 11:39

#45 Re: Lična iskustva sa koronavirusom

Post by malocvijece »

MMM1977 wrote: 07/08/2020 12:11 Upravo sam saznao za jednog poslovnog partnera da je pozitivan, kao i supruga mu. Virus vjerovatno pokupili u Neumu prije 15-tak dana, kući su na liječenju. Izuzev gubitka čula mirisa nikakvih drugih simptoma nemaju.

Obzirom da sam poslije njegovog povratka iz Neuma bio u kontaktu sa njim, razmišljam da li se trebam testirati, iako nikakvih simptoma nemam.
Nabolje da se testiraš osmi dan nakon kontakta. Tako su meni rekli kad sam zvala da pitam za sebe. Stvar je u tome što se nekako poklopilo da bi oni mene testirali deseti dan i onda još par dana da dobijem rezultat i odustanem od svega. Nisam imala simptome nego sam htjela da se testiran zbog drugih razloga. Samo sam sačekala 15. dan od kontakta sa mogu izaći iz kuće.
Da napomenem, ako si bio u kontaktu, ne smiješ ići tamo gdje se uzimaju uzorci (Zavisi od kantona jel). Zovu HES i vidi s njima pa će ti poslati nekoga kući.
NediM17
Posts: 21699
Joined: 05/11/2009 11:49

#46 Re: Lična iskustva sa koronavirusom

Post by NediM17 »

muha_sa wrote: 06/08/2020 07:56 Mene najviše brine šta ako sterilan ostanem.
Znas kako kazu stari ljudi, niko nije ost'o za sjemena, al' ti zaledi par vrecica, nek' se nadje zlu ne trebalo. :D
User avatar
Ironmen
Posts: 6040
Joined: 29/07/2015 17:36

#47 Re: Lična iskustva sa koronavirusom

Post by Ironmen »

Tigar1 wrote: 06/08/2020 09:43 Januar ove godine, svi u porodici imali "gripu"

Pošto dolazim u kontakt sa dosta ljudi na poslu ja prvi fasovao.
Tri dana temp maksimalno.do 38. Ali nemoć koja me nikad ranije nije tako safatala.
Nisam mogao ustati kako treba, u nivou dušnika javljao mi se probadajući bol.
Četvrti dan javio se jak proljev morao zaustavljati sa Seldiarom
Poslije mi se javljao jak bol u predjelu pluća na leđima, boljelo.me na momente i primjećivao sam da se umaram i zadišem što nikad nisam jer sam u dobroj formi, trenirao kick boks, teretana, plivanje, šetnja sedmično u planini do 25 kilometara dnevno opalimo stari i ja planinskih tura u roku od 3,5 do 4 sahata.
Uzimao c vitamin, voce, simptomatski. Primjetio sam da mi.je mnogonpomagao Melat med sa borovim iglicama ima u Bingu kupiti.

Bol me držao sigurno mjesec i po. Poslije mene djeca, pa supruga, pa stari i mama. Mama je onkološki bolesnik i ona je najteže podnijela tu "gripu".
Takoder dosta rođaka i kolega sa posla je imalo iste ili slične simptome. Kolega doktor ORL specijalista mi je rekao da mu ne neuobičajeno bilo mnogo slučajeva u januaru.ljudi koji dođu sa grloboljom i visokom temp pa da im se relativno brzo "spusti" i uhvati plućna krila.
Sve ovo sto si nabrojao isto kod mene u kuci svi fasovali gripu pocetkom januara ja 5 dana iz kreveta nisam ustajo nikako, supruga i djeca dosta lakse ali su bili bolesni sigurno 7-8 dana.
NelsonM
Posts: 190
Joined: 10/06/2013 14:03

#48 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by NelsonM »

Ta gripa u januaru ili nije bila korona ili niko nije razvio antitijela. Ja sam bila bolesna gotovo citav januar, zarazila sestru, 2 prijatelja, mamu i 2 kolega (mozda su oni mene, ali ja sam najgore prosla), znaci temperatura, neki kasalj, umor i malaksalost. Antibiotici nisu pomogli, samo vrijeme i kad sam konacno odlezala. Radili test ti moji prijatelji na antitijela jos u aprilu, ja sam isto uradila kad sam dosla u Sarajevo u junu i nema niko antitijela.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#49 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Mogy87 »

U to vrijeme je bila jako aktuelna virusna upala pluca. Vise ljudi znam koji se kunu da u zivotu bolesniji nisu bili. Mnogi su se "ponadali" da je bila korona. Ko god se testirao nije imao antitijela.
znalacf
Posts: 91
Joined: 15/08/2013 14:46

#50 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by znalacf »

Zena koju sam poznavao bila pozitivna seroloski, nakon 15 dana negativna na kcus, nakon 15 dana umrla od srcanog udara inace hronicni bolesnik. Nije imala nikakvih simptoma.
Inace jel zna neko slucaj da je pušač zaglavio
Locked