Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31548
Joined: 16/04/2011 18:46

#5226 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by skafiskafsnjak »

ovo_malo_duse wrote: 27/10/2021 17:59 Evo me opet dolaZim vracam se vama jaaaa.
Pozdrav raja narocito stari znanci koji su bolovali tacno prije godinu i koji dan.
Ja danas evo opet pozitivan. Kako napisah 4 kolega imalo u zadnjih 3-4 sedmice. Ja od juce kao malo prehladjen. Malo skakiljo grlo i kihanje. Jutros ustao malo ko gripa nemam temp al ono ko ona jeza u grudima i tijelu i po nekad Kahnem. Danas uzmem ovaj brzi test i pokaze pozitivan. Idem sutra na PRC da potvrdim al nema sta isti simptomi osim kihanja samo 20 x blazi.
Mame mu ga sismisove prebolovao u oktobru prosle godine 10 dana bolescine i 3-4 mjeseca posljedica u Mart-Maj sutno one doze AZ.
Sad opet osluskuj 10 dana sta ce me zignut kakva mi je Saturacija
Et
Prc.prc :mrgreen:
NediM17
Posts: 21700
Joined: 05/11/2009 11:49

#5227 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by NediM17 »

Sin pozitivan, prebolovao vec u martu, vakcinisan u julu Sinofarmom. Simptomi jako blagi. Prakticno nista osim malo grobolje.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#5228 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by ovo_malo_duse »

Ali_G wrote: 27/10/2021 15:34
skafiskafsnjak wrote: 27/10/2021 11:27

Iko :mrgreen:
Kod mene stari ima 700. Pfizer, revakcinisan pocetkom juna, vadio prije 7 dana. I njemu su rekli da je to odlicno
Ma sve je to ko zna ja sam 26.8 vadio i pokazalo 816 AU/ml tih antitjela referenca je 50. Od juce pozitivan, doduse simptomi da nije Corone nebi se ni pocesao, Mala prehlada i to je to ovako ne skidam ono kino s prsta, moram ic provjerit D dimer ... :D :izet:
User avatar
otacxxl
Posts: 169
Joined: 16/03/2012 08:19

#5229 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by otacxxl »

otacxxl wrote: 19/10/2021 08:40 Evo da se i ja prijavim sa koronom. U subotu primjetim da neku vrucinu oko očiju al haj reko nije to nista. Nedelja ujutro izmjerim temperaturu oko 37.3. Uradim odmah u ponedeljak krvnu sliku i antigenski test. Nalaz pozitivan, CRP 8.5 .
Doktorica kaze da samo skidam temperaturu i da pijem dosta tečnosti, čejevi i slično. Suplementaciju vitaminima, što i inače radim u zadnje dvije godine redovno. Trenutno pijem, vitamin C, jedan orthomol immuno dnevno, beta glukan, omega 3, cink i neznam sta jos.
Zasad sitaucija OK. U toku dana obično popijem dva tylorhota za temperaturu i da mi malo smiri bolove u ledjima, bolovi u nogama su već prošli.
Supruga je imala korono u martu sa upalom pluća pa me odmah napala da pijem SUMAMED što mi se ne pije onako na svoju ruku.
Vakcinisan u junu i revakcinisan SINOPHARM vakcinom. Godina 39.

Svaki savjet je dobro došao.
Da uradim mali replay sam sebi. Danas je 12 dana od pojave prvih simptoma u vidu blago povišene temperature. Već 9 dana nemam nikakve temperature. Da nije ovakva situacija sa koronom rekao bih da sam bio malo prehladjen par dana.
Sad da li je vakcina pomogla ili nije to ne bih mogao reci. Nemam nikakvih evidentnih tegoba. Dvoumim se da li trebam neke nalaze raditi?
User avatar
mustang
Posts: 230
Joined: 16/12/2009 08:40
Location: negdje u Sibiru

#5230 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by mustang »

Jel neko poslije upale pluca, imao odma probleme sa bronhitisom i sukrvicu u iskasljaj i koliko je trajalo?
Kazu mi da je to prilicno cesto, ako potraje duze od sedam dana dodatne pretrage, traje mozda tri cetri dan
a, prilicno sam se usro, mada sam i prije imao ovakve situacije i nista, ali izgleda da je ova pogan ostavila i psihicki posljedice,pa sam postao prilicno labilan...
Upala je bila srednje teska, bez bolnickog lijecenja, ambulantno primanje terapije
Brzo ozdravljenje zelim svima koji su obolili od ove pogani...
yoyo13
Posts: 1021
Joined: 05/05/2014 19:18

#5231 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by yoyo13 »

Eh braco i sestre sve je pozitiva :lol:
Kako je krenulo ovo sranje od prosle godine ja sam se nadao da cu je prije fasovat, da zavrsim za nagadjanjem, pojacao sam vitamin d3, cink + vitamin c i omega, proizvodjac tetesept i mogu reci da nikad nisam kahnuo do neki dan a kamo li sta drugo. Naravno gledao sam da redovno spavam i prilicno zdravo jedem. Limun i med ujutro pijem vec zadnjih 5-6 godina i to bi svakom preporucio, bez obzira kakav mu je imunitet. Eh onda ide zadnjih 15 dana ne spavam skoro nikako duze od 3-4 sata dnevno, budem u kontaktu sa 3000-4000 ljudi, osjetim umor u ponedjeljak i po prvi put u zivotu me zaboli glava i zub. Popijem aspirin plus i nista, opet dobar. Utorak pocinje neki suhi kasalj, temp 37-38 ali se nakon tusiranja spusti na 36.7 u roku 20 min. Svi testovi negativni, do cetvrtka. Tu pocinje jaci kasalj, iskasljavanje :shock: ko da sam bolestan mjesec a ne 4 dana. Test onaj sobni pozitivan. Zovem nase drage doktore kaze Otoka ti propada DZ Kumrovec idi se testiraj kod grasa iza opstine Novi Grad. Dodjem dole kaze onaj portir ja ti mogu dati samo neku poluosovinu od trolejbusa ovaj drive in ne radi ima dva mjeseca :lol:
Cekam danas potvrdu i od DZ pa da se izolujem i naspavam ko covjek :D :D
Sliko sam i pluca hvala Bogu sve cisto ko sunce.
Eh sto se tice lijekova ovo ce mozda biti nekom zanimljivo, i djelovalo se na isti nacin najmanje 30ak puta jer su svi imali koronu, par osoba je preko 80 godina i hvala Bogu i danas su zivi i zdravi. Duple doze vitamina c, d, cink.
Od cetvrtka uzimam Aspirin plus svakih 5-6 sati i dva puta dnevno po dvije tablete 20mg fematidin, tj ujutro poslije dorucka i navece poslije vecere i jedan sumamed, ja ga npr uzmem pred spvanje jer sam navece dobijao temp. Znaci nemam bolove nikakve, temp skoro i da nemam, pijem limunade i caja ca 4-5 litara, kisik 98-97, apetit ko kod trudnice.
Nadam se da bi za par dana moglo i skroz proci ovo cudo aBd
akcija007
Posts: 2859
Joined: 17/05/2008 23:50

#5232 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by akcija007 »

@yoyo13 brz oporavak ti zelim.
Da li si vakcinisan ?
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#5233 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by zlo zlo »

ono kad se nakrkaš jetrice s češnjakom a ne osjetis miris :(
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#5234 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by SaraFina »

zlo zlo wrote: 30/10/2021 15:01 ono kad se nakrkaš jetrice s češnjakom a ne osjetis miris :(
Zloćkaaaaaa 😘 Jesi ok? Bila si me zabrinula.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#5235 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by ovo_malo_duse »

Uh Evo vratih se na proslogodisnju konverzaciju oko 100_te stranice. Sta se prozivjelo braco draga I evo sad opet. 2 put za godinu. + vakcinacija.

Danas mi 4 dan od testa a 6 od pojave simptma. Ubi me nerovoza, haman cu dobit stress od ovog g...ta. Nemam nikakvih simptoma od sinoc osim sto mi moja glavusa proizvodi i ona jeza ko zima a nemam temperature . Samo sjedim i osluskujem gdje ce me sta zignut. Kisik mi na 99 konatantno al to kontam da je sto ja od ove nerovoze brzo disem. Inace uvjek 95-97
Kad mi ona jeza krene uz ledja hocu da se slagiram.
Banjaluka, Naslovnica, Muha , Splinter, Konektovan.
Narode jeste li zivi?
Ima li kod vas Delta soja?
De sarnite koju rijec odmah ce mi bit lakse. :mrgreen:
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#5236 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by red evil »

ovo_malo_duse wrote: 30/10/2021 18:10 Uh Evo vratih se na proslogodisnju konverzaciju oko 100_te stranice. Sta se prozivjelo braco draga I evo sad opet. 2 put za godinu. + vakcinacija.

Danas mi 4 dan od testa a 6 od pojave simptma. Ubi me nerovoza, haman cu dobit stress od ovog g...ta. Nemam nikakvih simptoma od sinoc osim sto mi moja glavusa proizvodi i ona jeza ko zima a nemam temperature . Samo sjedim i osluskujem gdje ce me sta zignut. Kisik mi na 99 konatantno al to kontam da je sto ja od ove nerovoze brzo disem. Inace uvjek 95-97
Kad mi ona jeza krene uz ledja hocu da se slagiram.
Banjaluka, Naslovnica, Muha , Splinter, Konektovan.
Narode jeste li zivi?
Ima li kod vas Delta soja?
De sarnite koju rijec odmah ce mi bit lakse. :mrgreen:
Opusti se, znam lagano reći ali teško učiniti. Imao si kovid, vakcinisan si i teško da možeš bolju zaštitu imati. Ako do sad nisi imao nikakve simptome nećeš ni od sad, mislim na ozbiljnije simptome. :D Ne treba to stalno mjeriti, saturaciju, možda jednom dnevno ako imaš neke simptome a sad već vidiš da ti je stalno 95+ nema razloga za brigu. :mrgreen:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#5237 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by zlo zlo »

SaraFina wrote: 30/10/2021 15:03
zlo zlo wrote: 30/10/2021 15:01 ono kad se nakrkaš jetrice s češnjakom a ne osjetis miris :(
Zloćkaaaaaa 😘 Jesi ok? Bila si me zabrinula.
dobro sam, fala koko :mrgreen:
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#5238 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by ovo_malo_duse »

red evil wrote: 30/10/2021 18:50
ovo_malo_duse wrote: 30/10/2021 18:10 Uh Evo vratih se na proslogodisnju konverzaciju oko 100_te stranice. Sta se prozivjelo braco draga I evo sad opet. 2 put za godinu. + vakcinacija.

Danas mi 4 dan od testa a 6 od pojave simptma. Ubi me nerovoza, haman cu dobit stress od ovog g...ta. Nemam nikakvih simptoma od sinoc osim sto mi moja glavusa proizvodi i ona jeza ko zima a nemam temperature . Samo sjedim i osluskujem gdje ce me sta zignut. Kisik mi na 99 konatantno al to kontam da je sto ja od ove nerovoze brzo disem. Inace uvjek 95-97
Kad mi ona jeza krene uz ledja hocu da se slagiram.
Banjaluka, Naslovnica, Muha , Splinter, Konektovan.
Narode jeste li zivi?
Ima li kod vas Delta soja?
De sarnite koju rijec odmah ce mi bit lakse. :mrgreen:
Opusti se, znam lagano reći ali teško učiniti. Imao si kovid, vakcinisan si i teško da možeš bolju zaštitu imati. Ako do sad nisi imao nikakve simptome nećeš ni od sad, mislim na ozbiljnije simptome. :D Ne treba to stalno mjeriti, saturaciju, možda jednom dnevno ako imaš neke simptome a sad već vidiš da ti je stalno 95+ nema razloga za brigu. :mrgreen:
Ma prestao sam mjerit vidim da su pluca ok. Boli me lijeva nova u listu sa strane i to me izludjuje. Isto me boljelo poslije AZ vakcine. Odmah otisao doktoru D dimer ultrazvuk obe noge nista sve cisto. Sad uradio D dimer odmah u cetvrtak 68. Mogu zagledam da nema kakv ih promjena nista. Pijem aspirin 100 svako jutro.
Kontam sacekat utorak to vec 8-9 dan pa opet otic D-dimer uradit. Dzaba pokusavam si reci da ohanem al nemos glavusi dogovorit
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#5239 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

ovo_malo_duse wrote: 30/10/2021 18:10 Uh Evo vratih se na proslogodisnju konverzaciju oko 100_te stranice. Sta se prozivjelo braco draga I evo sad opet. 2 put za godinu. + vakcinacija.

Danas mi 4 dan od testa a 6 od pojave simptma. Ubi me nerovoza, haman cu dobit stress od ovog g...ta. Nemam nikakvih simptoma od sinoc osim sto mi moja glavusa proizvodi i ona jeza ko zima a nemam temperature . Samo sjedim i osluskujem gdje ce me sta zignut. Kisik mi na 99 konatantno al to kontam da je sto ja od ove nerovoze brzo disem. Inace uvjek 95-97
Kad mi ona jeza krene uz ledja hocu da se slagiram.
Banjaluka, Naslovnica, Muha , Splinter, Konektovan.
Narode jeste li zivi?
Ima li kod vas Delta soja?
De sarnite koju rijec odmah ce mi bit lakse. :mrgreen:
O, žao mi je. Jesi radio šta od nalaza ili si samo u kućnoj varijanti?
Diši duboko na nos, udiši tako da "puniš" stomak, onda polako izdah na usta. Desetak puta. Nije za koronu, nego za anksioznost. Da si ne nabiješ još neki napad panike, poremetiš disanje i ne utripaš da ti pluća štekaju.
Dobro si, vidiš da si na 99.

A razumijem te sasvim, meni je godina od infekcije i 5,5 mjeseci od revakcinacije...sve je moguće. Čuvam se, ali čuvala sam se i prije godinu...

Bježi s foruma, skini hrpu serija i zanimaj se svime osim korona temama.
Biće to sve dobro. :)
User avatar
konektovan
Posts: 40677
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5240 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by konektovan »

Biće to dobro aBd,..... :thumbup:
HAMZABUZIM
Posts: 112
Joined: 28/03/2019 01:39

#5241 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by HAMZABUZIM »

Moj punac i punica (73 i 66) su dobili korou pocetkom seprembra. On ima i secer i doktor je rekao da su sanse manje od 10% da se izvuku. I ona ima mnogo bolesti, posebno kardioloski. Onda su mnogo galamili zasto se nisu bili vakcinisali. Medjutim obadvoje su prezivjeli ali imaju posljedice. Kazu da se nikada nisu osjecali gore u svome zivotu. I po Kanadskom zakonu nemogu se vakcinizirati 6 mjeseci. Malo je reci da sam se sokirao kad su juce rekli nece se nikada vakcionisati (vjerovanje u zavjeru)
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#5242 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by oruzana_pobuna »

vakcina po svemu sudeci i po brojevima nema blage veze sa iskorijenjenjem bolesti.... a sto je nepopularno reci da je osoba umrla nakon primljenih doza vakcine je drugi par rukava..... mene boli briga / vakciniso bi se ja / nego ko ce mi dijete hranit ako zagnjojim.... i puno nelogicnosti je tu / tipa da se treba vakcinisat iako si prebolio.... nidje veze.....
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#5243 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by ovo_malo_duse »

oruzana_pobuna wrote: 31/10/2021 05:51 vakcina po svemu sudeci i po brojevima nema blage veze sa iskorijenjenjem bolesti.... a sto je nepopularno reci da je osoba umrla nakon primljenih doza vakcine je drugi par rukava..... mene boli briga / vakciniso bi se ja / nego ko ce mi dijete hranit ako zagnjojim.... i puno nelogicnosti je tu / tipa da se treba vakcinisat iako si prebolio.... nidje veze.....
Vakcina ne moze sprijeciti da dobijes virus. Vakcina nije dezinfekciono sredstvo da ubija virus. Vakcina daje info organizam I da bude spreman kad de susretne da virusom da pod jedan na vrijeme pocne odbranu i tako savlada virus dok se nije namnozio preko granica gdje de dodje u komplikacije ili pod dva da ne regauje pretjerano sto dovodi do komplikacija da smrtnim ishodom.

Evo ja sam i prebolovao i vakcinisan. Pa sam opet popusio ovo kino. Ali razlika je sto prvi put nisam heftu mogao iz krevet a sad nista i sto mi hanuma juce kaze, da ne znam da je corona ne bi se ni pocesao otisao bih na posao nebih se ni upitao jesam li bolestan. Ovako vilenim.
Kod nekog to bude teze ali evo nas 5-6 koji smo vakcinisani i poslije toga o opet de zarazili, evo niko nije imao nista jace od prehlade, neki skroz bez simptoma. Sto znaci da vakcina djeluje i stiti odnosno cini ono sta joj je funkcija da nakon zaraze je zAvrsis u Bolnici ili nedajBoze kod rahmetologa.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#5244 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by spinel_ »

Pa i da nisi primio vakcinu drugi put bi isto prosao blago. Ne bi ni znao da imas a mozda ne bi ni imao. Nego eto tjesi se da je vakcina pomogla da ne zaglavis teze i da je nisi djaba primio. Gluposti samo procitati ovdje. Kad ces primiti 3 i 4 dozu?
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#5245 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by putokaz1 »

Umro jedna Mujić-rekoše Sudbina-Umro Drugi Mujić ej šta je sad ovo-umro Treći e to je nešto prelazno
Čitave porodice nam nestaju
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#5246 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by zubi »

spinel_ wrote: 31/10/2021 08:04 Pa i da nisi primio vakcinu drugi put bi isto prosao blago. Ne bi ni znao da imas a mozda ne bi ni imao. Nego eto tjesi se da je vakcina pomogla da ne zaglavis teze i da je nisi djaba primio. Gluposti samo procitati ovdje. Kad ces primiti 3 i 4 dozu?
Haj ne lupetaj.
akcija007
Posts: 2859
Joined: 17/05/2008 23:50

#5247 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by akcija007 »

Forumas @oruzana_pobuna navodi sljedece : " vakciniso bi se ja / nego ko ce mi dijete hranit ako zagnjojim...." . I ovo me uvijek zanima otkako su vaksine dostuone.
Zbog straha od nus pojava (vjerovatno) se ne vakcinise. E sad , da li osobe s ovakvim razmisljanjem , imaju strah od korone i od komplikacija koje bi mogle potencijalno dovesti od hospitalizacije i jedinice intezivnog lijecenja (borba za zivot )? I sta ako umru od/s koronom, ko ce im tada djecu hraniti !?
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#5248 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by spinel_ »

zubi wrote: 31/10/2021 08:32
spinel_ wrote: 31/10/2021 08:04 Pa i da nisi primio vakcinu drugi put bi isto prosao blago. Ne bi ni znao da imas a mozda ne bi ni imao. Nego eto tjesi se da je vakcina pomogla da ne zaglavis teze i da je nisi djaba primio. Gluposti samo procitati ovdje. Kad ces primiti 3 i 4 dozu?
Haj ne lupetaj.
Naivan je svako ko misli da bi bez vakcine drugi put prosao gore umjesto da razmislja u pravcu eh primio sam vakcinu sad sam barem neko vrijeme siguran. Nego jok, ni tada nije siguran. Iako ima prirodni imunitet koji mu je daleko veca zastita da drugi put puno blaze prodje. Umjesto toga to zahvaljuje vakcini :-) znaci imamo sada da ljudi zahvaljuju vakcini sto su blago prosli iako je velika vecina i prije vakcinr skroz blago prolazila a ovaj se jos hvali time iako je imao prirodnu zastitu. Boze sacuvaj samo to reci, nista vise.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31548
Joined: 16/04/2011 18:46

#5249 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by skafiskafsnjak »

Spinel imunolog, kardiolog, virusolog i nadasve filozof :mrgreen:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31548
Joined: 16/04/2011 18:46

#5250 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by skafiskafsnjak »

ovo_malo_duse wrote: 31/10/2021 07:42
oruzana_pobuna wrote: 31/10/2021 05:51 vakcina po svemu sudeci i po brojevima nema blage veze sa iskorijenjenjem bolesti.... a sto je nepopularno reci da je osoba umrla nakon primljenih doza vakcine je drugi par rukava..... mene boli briga / vakciniso bi se ja / nego ko ce mi dijete hranit ako zagnjojim.... i puno nelogicnosti je tu / tipa da se treba vakcinisat iako si prebolio.... nidje veze.....
Vakcina ne moze sprijeciti da dobijes virus. Vakcina nije dezinfekciono sredstvo da ubija virus. Vakcina daje info organizam I da bude spreman kad de susretne da virusom da pod jedan na vrijeme pocne odbranu i tako savlada virus dok se nije namnozio preko granica gdje de dodje u komplikacije ili pod dva da ne regauje pretjerano sto dovodi do komplikacija da smrtnim ishodom.

Evo ja sam i prebolovao i vakcinisan. Pa sam opet popusio ovo kino. Ali razlika je sto prvi put nisam heftu mogao iz krevet a sad nista i sto mi hanuma juce kaze, da ne znam da je corona ne bi se ni pocesao otisao bih na posao nebih se ni upitao jesam li bolestan. Ovako vilenim.
Kod nekog to bude teze ali evo nas 5-6 koji smo vakcinisani i poslije toga o opet de zarazili, evo niko nije imao nista jace od prehlade, neki skroz bez simptoma. Sto znaci da vakcina djeluje i stiti odnosno cini ono sta joj je funkcija da nakon zaraze je zAvrsis u Bolnici ili nedajBoze kod rahmetologa.
Objasni to spinelu antivaXxeru
Locked