Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#101 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by zemomak »

heal wrote: 07/04/2020 16:46
zemomak wrote: 07/04/2020 13:07 zna li neko jeli moguće napraviti virus u labu?
Jeste, al se analizom vidi da je vjestacki. Ali ono sto je zanimljivo je da je moguce modificirati prirodni virus, tako sto se razlicite vrste izlazu virusu..ovo laicki receno. Ako hoces naucni primjer, imas link na prosloj ili pretprosloj stranici sa renomiranog nature-a koji govori da su upravo to ameri radili 2013 sto je izazvalo kritike u naucnoj zajednici.
znači i ovaj pandemični virus sars - cov 19 bez obzira što naučnici tvrde da je prirodni, na taj način koji opisuješ ipak nije nastao spontano u prirodi nego posredstvom čovjeka...nadam se da će se jednog dana doznati ko stoji iza svega?
User avatar
eltroxin
Posts: 2063
Joined: 30/08/2009 23:35

#102 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by eltroxin »

zemomak wrote: 07/04/2020 18:35
heal wrote: 07/04/2020 16:46
zemomak wrote: 07/04/2020 13:07 zna li neko jeli moguće napraviti virus u labu?
Jeste, al se analizom vidi da je vjestacki. Ali ono sto je zanimljivo je da je moguce modificirati prirodni virus, tako sto se razlicite vrste izlazu virusu..ovo laicki receno. Ako hoces naucni primjer, imas link na prosloj ili pretprosloj stranici sa renomiranog nature-a koji govori da su upravo to ameri radili 2013 sto je izazvalo kritike u naucnoj zajednici.
znači i ovaj pandemični virus sars - cov 19 bez obzira što naučnici tvrde da je prirodni, na taj način koji opisuješ ipak nije nastao spontano u prirodi nego posredstvom čovjeka...nadam se da će se jednog dana doznati ko stoji iza svega?
Pa vec se zna! Biii Gates, gledo' ja na yt. Nije ga bezveze patentirao, hoce da zaradi na njemu. A kako neke informacije iz alternativnih medija govore, svim zarazenim je zajednicko da nisu imali licencu za windows.
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#103 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by zemomak »

eltroxin wrote: 07/04/2020 18:54
zemomak wrote: 07/04/2020 18:35
heal wrote: 07/04/2020 16:46

Jeste, al se analizom vidi da je vjestacki. Ali ono sto je zanimljivo je da je moguce modificirati prirodni virus, tako sto se razlicite vrste izlazu virusu..ovo laicki receno. Ako hoces naucni primjer, imas link na prosloj ili pretprosloj stranici sa renomiranog nature-a koji govori da su upravo to ameri radili 2013 sto je izazvalo kritike u naucnoj zajednici.
znači i ovaj pandemični virus sars - cov 19 bez obzira što naučnici tvrde da je prirodni, na taj način koji opisuješ ipak nije nastao spontano u prirodi nego posredstvom čovjeka...nadam se da će se jednog dana doznati ko stoji iza svega?
Pa vec se zna! Biii Gates, gledo' ja na yt. Nije ga bezveze patentirao, hoce da zaradi na njemu. A kako neke informacije iz alternativnih medija govore, svim zarazenim je zajednicko da nisu imali licencu za windows.
kakve BG ima refernce da priča o virusu, nikakve, isto kao ti i ja, ali evo ga sad svaki dan u medijima...kao nostradamus
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#104 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by studiorum_tuzlaensis »

neko_sa_strane wrote: 06/04/2020 23:14 Mene više brinu lažni filantropi poput Billa Gatesa i njihove sumanute ideje o čipovanju ljudi zbog tobožnje brige o njihovom identitetu i zdravlju. Već eksperimentišu nad beskućnicima u Texasu i u siromašnim korumpiranim državama poput Bangladeša. Đubrad se nada da će što više ljudi umrijeti od posljedica zaraze korona virusom kako bi na kraju preživjeli lakše pristali i na čipovanje uz vakcinu. Vakcinisanje bi bio uslov jer u suprotnom neće ti biti dozvoljeno ni da radiš, ulaziš u javne objekte i slično.
Bill "iz pastete" Gates izgleda o Koronavirusu zna više nego svi WHO i KCUS stručnjaci skupa. :) godi mu ova izolacija jednostavno ;)



Mislim da će biti ovako barem u Americi.

Vakcina mandatory -> Digital ID -> Digital money

Jel treba nešto više za tehnokraciju i vlast? Naravno da ne treba, vlast do posljednje MAC adrese
Last edited by studiorum_tuzlaensis on 07/04/2020 22:31, edited 1 time in total.
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#105 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by sandzokan »

salik79 wrote: 06/04/2020 22:03
Kolega Salik, znam da ste jedan od ozbiljnijih članova ovoga foruma pa sam odlučio da pogledam ovaj video.

Ne znam stvarnona koji se način ovaj video razlikuje od hiljada sličnih videa koji trube o ostalim, suludim teorijama zavjere.

Zanemarit ću što u ovom trenutku nemam pojma ko je Vladislav Drajković, niti ko je Chico Crypto (pretpostavljam još jedan u nizu youtuber mlatimudana) samo ću se malo osvrnuti na "argumentaciju" iznesenu u videu.

Šta konkretno dokazuje postojanje nekog filma koji se bavi širenjem pandemije? Šta dokazuje činjenica da je dr. Gupta glumio samog sebe u tom filmu? Meni ta hollywood-ska argumentacija (a vidim koriste je svi teoretičari zavjera za sve teorije) nije uopšte jasna. Da li naivno misle da su se hollywoodski scenaristi dokopali svih državnih, CIA-nih, iluminatskih....tajnih planova pa sada štancaju filmove ili su im mastermind-ovi sami javili i otkrili svoje top secret planove za sljedećih 100 godina kako bi hollywood snimao filmove o tome i tako malo se igrali sa umovima milijardama ljudi.

ID2020...nevjerovatno je koliko su danas ljudi "zabrinuti" za lične podatke. U doba google, FB, Inst., online bankarstva, online kupovina, biometrijskih dokumenata...ne znam stvarno koji podaci o nama im nedostaju tj. koje im još nismo dostavili. U videu je tendenciozno prikazana samo stranica sa osnivačima (valjda kako bi se pojačao osjećaj nepovjerenja i straha od tog spisaka sa babarogama kao što su Microsoft (Bil Gejc, kako gospodin prevodioc napisa) i Rockefeller) ali partneri nisu ni pomenuti, valjda se nisu uklapali u koncept, iako su uredno navedeni na oficijalnoj stranici. Valjda su metod preuzeli od "mainstream media"

Mind Control...sci-fi.

5G...give me a break :-)
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#106 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by studiorum_tuzlaensis »

Bill Gates filantrop :D :D ma hajte molim vas, do windows 7 verzije samo na copyright i fair use tužbama u zemljama trećeg svijeta uzeo samo par desetina milijardi. Sad fol postao filantrop, posebno ga interesuju vakcine, virusi i slično hehe.
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#107 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by Korisničkoime »

Za ove sto stalno uporedjuju gripu i corona virus, te izbacuju broj umrlih od gripe, te stopu smrtnosto gripe i slicne stavi jedno pitanje.
Znate li kako se dolazi do broja umrlih od gripe.
Evo kako konktetno jedna uredjena zemlja sa jakim zdrav.sistemom popun Njemacke dodje do zvanicnog broja preminulih od gripe.
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#108 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by Korisničkoime »

studiorum_tuzlaensis wrote: 07/04/2020 22:47 Bill Gates filantrop :D :D ma hajte molim vas, do windows 7 verzije samo na copyright i fair use tužbama u zemljama trećeg svijeta uzeo samo par desetina milijardi. Sad fol postao filantrop, posebno ga interesuju vakcine, virusi i slično hehe.
Mozes li ti voziti Mercedes a da isti ne platis ili biciklo, ne mozes, zasto bi onda mogao da koristis windows a da ne platis, bez obzira gdje si.
Mi se komotno mozemo ubrojati u zemlje treceg svijeta a ja do sada nisam cuo da je u BiH ili regionu podignuta jedna takva tuzba.
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#109 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by allem_77 »

studiorum_tuzlaensis wrote: 07/04/2020 22:30
neko_sa_strane wrote: 06/04/2020 23:14 Mene više brinu lažni filantropi poput Billa Gatesa i njihove sumanute ideje o čipovanju ljudi zbog tobožnje brige o njihovom identitetu i zdravlju. Već eksperimentišu nad beskućnicima u Texasu i u siromašnim korumpiranim državama poput Bangladeša. Đubrad se nada da će što više ljudi umrijeti od posljedica zaraze korona virusom kako bi na kraju preživjeli lakše pristali i na čipovanje uz vakcinu. Vakcinisanje bi bio uslov jer u suprotnom neće ti biti dozvoljeno ni da radiš, ulaziš u javne objekte i slično.
Bill "iz pastete" Gates izgleda o Koronavirusu zna više nego svi WHO i KCUS stručnjaci skupa. :) godi mu ova izolacija jednostavno ;)



Mislim da će biti ovako barem u Americi.

Vakcina mandatory -> Digital ID -> Digital money

Jel treba nešto više za tehnokraciju i vlast? Naravno da ne treba, vlast do posljednje MAC adrese
Nisam pregledao video.

Ali imam neki osjećaj da je ovo pravo vrijeme da ukinu papirni novac. Nadam se da ovi teoretičari griješe, i da nas neće primorati na vakcinu. :D
Kopirao sam i ovaj post, što sam objavio na drugoj temi.
Vlade nekih zemalja odavno rade na ukidanju papirnog novca, ali nailaze na otpor parlamentaraca, kao što je ova Natalie iz Švicarske.

Natalie Rickli, parlamentarka i članica SVP-a izjavila je: “Ne želim da država zna ko ide u koji restoran. To nije posao vlade. ”


“rat protiv gotovine” počiva na tri argumenata:

Prvi argument da gotovinu treba zabraniti ili ograničiti leži u tome da vlade mogu lakše prikupiti dodatne prihode od poreza. Drugi argument odnosi se opravdanje da će vlade tako lakše voditi monetarnu politiku. Treći se odnos za povećanje bezbjednosti.

Zagovornici prvog argumenta ne vole gotivinu zbog sljedećih činjenica. Bez gotovine bi znatno bilo otežano iznošenje novca u poreska utočišta. Ukidanjem gotovine bi se vidio trag novca bilo bi nemoguće izbjeći oporezivanje. Manje novca znači i manje sive ekonomije. Manje sive ekonimije, prema kejnzijancima, znači i više prikupljenih poreza i uređenije društvo. Manje gotovine daje potrošačima manju mogućnosta anonimnog plaćanja.

Oni koji brane drugi argument brinu da papirni novac i kovanice ograničavaju sposobnost država da “stimulišu” ekonomiju tako što će korigovati kamatne stope. Raspravljajući o ovom argumentu zašli bismo i u ustav I prava građana ali i u filozofiju. Ipak, sigurno je da bi eliminišući gotovinu država zasita lakše kontrolisala potencijelne disidente tako što bi im – zamrzla račune.


Oni koji zagovaraju treći argument smatraju da bi se izbacivanjem gotovine teže prao novac i teže bi se finansirale teroritičke aktivnosti. U nekim parlamentima bilo je i prijedloga da se iz upotrebe barem izbace novčanice koje imaju veću vijednost, na primjer od 100 pa na više.

Da li su ovi argumenti uvjerljivi? Da li građane koji poštuju zakon treba prisiliti da se odreknu gotovine u nadi da će vlada lakše loviti lopove? Drugim riječima, da li treba trgovati slobodom zarad bezbjednosti?

Iz moralne i filozofske perspektive, odgovor je “ne”. Pravim liberalima se i od same pomisli na ograničavanje ovakvih prav ai sloboda ljudi okreće želudac. Osim toga, čak i da ne bude zloupotreba šta bi bilo da se desi solarna oluja ili dobro organizovanm hakerski napad što bi za posljedicu imalo pad svih elektronskih sistema? Ostalo bi samo ono što je upisano u kamenu.

Na kraju krajeva, loši momci neće postati dobri eliminisanjem gotovine.

Nadam se da nam WHO neće preporučiti 💳 kao zamjena za šuškavi sadržaj. Pod izgovorom da se tako prenose razne bakterije i VIRUSI. :D
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#110 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by studiorum_tuzlaensis »

Korisničkoime wrote: 07/04/2020 22:57
studiorum_tuzlaensis wrote: 07/04/2020 22:47 Bill Gates filantrop :D :D ma hajte molim vas, do windows 7 verzije samo na copyright i fair use tužbama u zemljama trećeg svijeta uzeo samo par desetina milijardi. Sad fol postao filantrop, posebno ga interesuju vakcine, virusi i slično hehe.
Mozes li ti voziti Mercedes a da isti ne platis ili biciklo, ne mozes, zasto bi onda mogao da koristis windows a da ne platis, bez obzira gdje si.
Mi se komotno mozemo ubrojati u zemlje treceg svijeta a ja do sada nisam cuo da je u BiH ili regionu podignuta jedna takva tuzba.
Jel ti čitaš... Prodaje se za filantropa? Ima milijarde, te fondacije, te kurci palci...

U BiH, a i u regionu su bile pokrenute tužbe sa presudama, doduše većinom protiv pravnih lica. U Hrvatskoj su neki licno i odlezali 'dizanje' sistema. To je bilo do verzije Windowsa 7, a poslije su skontali da nema potrebe za tužbama, pa su svi dobili Fair Use uz pristanak na praćenje šta radiš, jer su ljudi fakat furali i Linux iz inata.

To je sve nebitno u ovoj priči u kojoj se ovaj čovjek koji veze nema sa zdravstvom i općenito biologijom, gura u prvi plan kao neko ko nam govori da su vakcine budućnost borbe protiv koronavirusa...
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#111 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by studiorum_tuzlaensis »

allem_77 wrote: 07/04/2020 23:02
studiorum_tuzlaensis wrote: 07/04/2020 22:30
neko_sa_strane wrote: 06/04/2020 23:14 Mene više brinu lažni filantropi poput Billa Gatesa i njihove sumanute ideje o čipovanju ljudi zbog tobožnje brige o njihovom identitetu i zdravlju. Već eksperimentišu nad beskućnicima u Texasu i u siromašnim korumpiranim državama poput Bangladeša. Đubrad se nada da će što više ljudi umrijeti od posljedica zaraze korona virusom kako bi na kraju preživjeli lakše pristali i na čipovanje uz vakcinu. Vakcinisanje bi bio uslov jer u suprotnom neće ti biti dozvoljeno ni da radiš, ulaziš u javne objekte i slično.
Bill "iz pastete" Gates izgleda o Koronavirusu zna više nego svi WHO i KCUS stručnjaci skupa. :) godi mu ova izolacija jednostavno ;)



Mislim da će biti ovako barem u Americi.

Vakcina mandatory -> Digital ID -> Digital money

Jel treba nešto više za tehnokraciju i vlast? Naravno da ne treba, vlast do posljednje MAC adrese
Nisam pregledao video.

Ali imam neki osjećaj da je ovo pravo vrijeme da ukinu papirni novac. Nadam se da ovi teoretičari griješe, i da nas neće primorati na vakcinu. :D
Kopirao sam i ovaj post, što sam objavio na drugoj temi.
Vlade nekih zemalja odavno rade na ukidanju papirnog novca, ali nailaze na otpor parlamentaraca, kao što je ova Natalie iz Švicarske.

Natalie Rickli, parlamentarka i članica SVP-a izjavila je: “Ne želim da država zna ko ide u koji restoran. To nije posao vlade. ”


“rat protiv gotovine” počiva na tri argumenata:

Prvi argument da gotovinu treba zabraniti ili ograničiti leži u tome da vlade mogu lakše prikupiti dodatne prihode od poreza. Drugi argument odnosi se opravdanje da će vlade tako lakše voditi monetarnu politiku. Treći se odnos za povećanje bezbjednosti.

Zagovornici prvog argumenta ne vole gotivinu zbog sljedećih činjenica. Bez gotovine bi znatno bilo otežano iznošenje novca u poreska utočišta. Ukidanjem gotovine bi se vidio trag novca bilo bi nemoguće izbjeći oporezivanje. Manje novca znači i manje sive ekonomije. Manje sive ekonimije, prema kejnzijancima, znači i više prikupljenih poreza i uređenije društvo. Manje gotovine daje potrošačima manju mogućnosta anonimnog plaćanja.

Oni koji brane drugi argument brinu da papirni novac i kovanice ograničavaju sposobnost država da “stimulišu” ekonomiju tako što će korigovati kamatne stope. Raspravljajući o ovom argumentu zašli bismo i u ustav I prava građana ali i u filozofiju. Ipak, sigurno je da bi eliminišući gotovinu država zasita lakše kontrolisala potencijelne disidente tako što bi im – zamrzla račune.


Oni koji zagovaraju treći argument smatraju da bi se izbacivanjem gotovine teže prao novac i teže bi se finansirale teroritičke aktivnosti. U nekim parlamentima bilo je i prijedloga da se iz upotrebe barem izbace novčanice koje imaju veću vijednost, na primjer od 100 pa na više.

Da li su ovi argumenti uvjerljivi? Da li građane koji poštuju zakon treba prisiliti da se odreknu gotovine u nadi da će vlada lakše loviti lopove? Drugim riječima, da li treba trgovati slobodom zarad bezbjednosti?

Iz moralne i filozofske perspektive, odgovor je “ne”. Pravim liberalima se i od same pomisli na ograničavanje ovakvih prav ai sloboda ljudi okreće želudac. Osim toga, čak i da ne bude zloupotreba šta bi bilo da se desi solarna oluja ili dobro organizovanm hakerski napad što bi za posljedicu imalo pad svih elektronskih sistema? Ostalo bi samo ono što je upisano u kamenu.

Na kraju krajeva, loši momci neće postati dobri eliminisanjem gotovine.

Nadam se da nam WHO neće preporučiti 💳 kao zamjena za šuškavi sadržaj. Pod izgovorom da se tako prenose razne bakterije i VIRUSI. :D
Ukinuti gotovinu znači otprilike da ne možeš ni u javnom WCu se posrat bez pranja guzice, a da Osmica to sutra ne izvuče protiv tebe ako mu bude trebalo.

Dijete kad se rodi, prvo ćeš mu vadit Visu pa rodni list itd..

Na kraju se sve svodi na to da Drzava nisu ljudi, već banke i drzavni aparat u sprezi.
User avatar
amidzazeher
Posts: 3081
Joined: 14/04/2011 23:41

#112 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by amidzazeher »

Pa u Svedskoj ti je vecina usluga samo karticnim putem ili aplikacijom. Izgovor je bio da se smanjenjem keša smanjuje i rizik pljacki. Na dobrom su putu da postanu prva cash free drzava u Evropi.
Kino ne prima uopste papirnu lovu, javni prevoz isto tako, parkinzi se vec odavno placaju sms-om ili preko aplikacije, onih aparata da ubacis pare nema ni na mapi, kompletno skijaliste npr je cash free, znaci da imas milion kruna mozes se samo slikati sa njima, ne mozes ni sendvich kupiti i jos masa njih.
Tacno da sutra kazu nema vise papirnih para ne bi se niko ni pocesao po glavi!
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7332
Joined: 12/03/2012 18:04

#113 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

sandzokan wrote: 07/04/2020 22:31
5G...give me a break :-)
Nema veze sa Koronom, al ima veze sa 5G mrežom, ponavljam svoj post sa neke druge teme.



Da skratim ovih pet minuta priče, ne postoji nezavisna studija ( uloženo 0 u istražavanje ) koja kaže da 5G mreža nije potencijalno štetna po čovjeka.

s druge strane, a ovoga ima masa, samo proguglati,

https://www.jrseco.com/european-union-5 ... cts-of-5g/
wrote: 05/04/2020 13:11
In an appeal to the European Union, more than 180 scientists and doctors from 36 countries warn about the danger of 5G, which will lead to a massive increase in involuntary exposure to electromagnetic radiation. The scientists urge the EU to follow Resolution 1815 of the Council of Europe, asking for an independent task force to reassess the health effects.

“We, the undersigned scientists, recommend a moratorium on the roll-out of the fifth generation, 5G, for telecommunication until potential hazards for human health and the environment have been fully investigated by scientists independent from industry. 5G will substantially increase exposure to radiofrequency electromagnetic fields (RF-EMF) on top of the 2G, 3G, 4G, WiFi etc. for telecommunications already in place. RF-EMF has been proven to be harmful for humans and the environment.”
Također 5G na 60GHZ je vrlo diskutabilan ( proguglaj nešto sam, taman imaš vremena );

Primjer iz okoline, slovenci zaustavili uvođenje 5G mreže dok se ne ispita moguća štetnost:

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/sl ... ehnologije

Jedno je vjerovati da ti neko čita misli ili da vladaju ljudi gušteri :D a sasvim drugo tvrditi da je nešto opasno ili neprovjereno tipa 5G situacije.

Problem je što većina ljudi ništa ne provjerava, naivno vjeruje u sve što im se kaže, a onda sve trpaju u isti koš ( ljude guštere i ove što kažu da 5G može biti opasan ) nebil' sebe ubijedili da je sve divno i krasno, djes mi u konformizam dirati, a i nemoj da se peglam i razmisljam, bolje drugi za mene to da odrade. To se obicno ne zavrsava dobro, samo nas ima puno pa se ne primjecuje, dok neko ne dobije po ustima, a onda je obicno kasno.
Rezultate svega toga gledamo i zivimo, povećan broj malignih oboljenja, mentalnih bolesti i tako tih "sitnica".

ps. kad misliš da je 5G istestiran kako treba fino se javi da ti montiraju antenu na balkon ili ispred kuće, ne šteti, pa jel.
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#114 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by Korisničkoime »

studiorum_tuzlaensis wrote: 07/04/2020 23:36
Korisničkoime wrote: 07/04/2020 22:57
studiorum_tuzlaensis wrote: 07/04/2020 22:47 Bill Gates filantrop :D :D ma hajte molim vas, do windows 7 verzije samo na copyright i fair use tužbama u zemljama trećeg svijeta uzeo samo par desetina milijardi. Sad fol postao filantrop, posebno ga interesuju vakcine, virusi i slično hehe.
Mozes li ti voziti Mercedes a da isti ne platis ili biciklo, ne mozes, zasto bi onda mogao da koristis windows a da ne platis, bez obzira gdje si.
Mi se komotno mozemo ubrojati u zemlje treceg svijeta a ja do sada nisam cuo da je u BiH ili regionu podignuta jedna takva tuzba.
Jel ti čitaš... Prodaje se za filantropa? Ima milijarde, te fondacije, te kurci palci...

U BiH, a i u regionu su bile pokrenute tužbe sa presudama, doduše većinom protiv pravnih lica. U Hrvatskoj su neki licno i odlezali 'dizanje' sistema. To je bilo do verzije Windowsa 7, a poslije su skontali da nema potrebe za tužbama, pa su svi dobili Fair Use uz pristanak na praćenje šta radiš, jer su ljudi fakat furali i Linux iz inata.

To je sve nebitno u ovoj priči u kojoj se ovaj čovjek koji veze nema sa zdravstvom i općenito biologijom, gura u prvi plan kao neko ko nam govori da su vakcine budućnost borbe protiv koronavirusa...
Filantropíja jeste aktivan napor da se pomogne opće dobro, sa fokusom na kvalitet života čovjeka.
Filantrop ne znaci da daje svoje proivode dzabe ili da trpi kradju svog valsnistva.
Kazem mozes li ti ili ja uci u prodavnicu i uzeti kilu brasna da ne platimo s Windowsom je ista stvar.
Ja iskreno nisam cuo za tuzbe u regionu ali nema razloga da ti nevjerujem.
Pazi lik je nesporno pametna i sposobna osoba i drugi ljudi rado cuju misljenje takvih osoba pa aktuelnim pitanjima tako da me ne cudi da ga ljudi pitaju za misljenje i za ovu situaciju.
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#115 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by zemomak »

tehnokratija ili početak transhumanizma?
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#116 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by neko_sa_strane »

Papirni novac se već ukida, najviše u Skandinaviji a pojedini Šveđani se dobrovoljno čipuju.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#117 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by Dope_Man »

studiorum_tuzlaensis wrote: 07/04/2020 23:36 Jel ti čitaš... Prodaje se za filantropa? Ima milijarde, te fondacije, te kurci palci...

U BiH, a i u regionu su bile pokrenute tužbe sa presudama, doduše većinom protiv pravnih lica. U Hrvatskoj su neki licno i odlezali 'dizanje' sistema. To je bilo do verzije Windowsa 7, a poslije su skontali da nema potrebe za tužbama, pa su svi dobili Fair Use uz pristanak na praćenje šta radiš, jer su ljudi fakat furali i Linux iz inata.

To je sve nebitno u ovoj priči u kojoj se ovaj čovjek koji veze nema sa zdravstvom i općenito biologijom, gura u prvi plan kao neko ko nam govori da su vakcine budućnost borbe protiv koronavirusa...
Bill Gates je covjek, Microsoft je korporacija.

Bill Gates kao covjek moze sa svojim novcem da radi sta god zeli. Microsoft kao korporacija prodaje proizvod i naravno da ce stiti svoj proizvod na trzistu koliko god moze. I pored toga, izuzevsi velike organizacije poput banaka, stranih organizacija itd.. u samoj Bosni je svaki windows u marketima, manjim firmama itd dosao iz istog izvora kao i moj - torrent.

A covjek nema veze sa zdravstvom, ali je ocito i pametan, i okruzen drugim pametnim ljudima. Covjek je postigao u Microsoftu svoj vrhunac davno, on tamo vise nema sta traziti, niti zna sta ce od para, pa se covjek bavi raznim projektima za svoju dusu. Je li to tesko shvatiit?

Ili ne, hoce da nam ga svima stavi u guzu (mislim na famozni ''cip'' dabome) jer mu se dize (cifra na racunu u banci dabome).
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#118 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by studiorum_tuzlaensis »

ovo je tema "Teorije zavjera" pa Vas molim da se ponašate u skladu sa naslovom teme. :P :mrgreen:
User avatar
eltroxin
Posts: 2063
Joined: 30/08/2009 23:35

#119 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by eltroxin »

Zato samo Linux i imuni ste...
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#120 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by °u° »

Korisničkoime wrote: 07/04/2020 22:54 Za ove sto stalno uporedjuju gripu i corona virus, te izbacuju broj umrlih od gripe, te stopu smrtnosto gripe i slicne stavi jedno pitanje.
Znate li kako se dolazi do broja umrlih od gripe.
Evo kako konktetno jedna uredjena zemlja sa jakim zdrav.sistemom popun Njemacke dodje do zvanicnog broja preminulih od gripe.
'Ta će ebola... Od epidemije ebole od 2013. - 2016. umrlo tek 11,310 u zapadnoj Africi. Šta je to naspram nekoliko stotina hiljada umrlih od gripe u tom periodu
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#121 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by Dope_Man »

Image
User avatar
eltroxin
Posts: 2063
Joined: 30/08/2009 23:35

#122 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by eltroxin »

heal wrote: 08/04/2020 22:44
eltroxin wrote: 08/04/2020 16:02 Zato samo Linux i imuni ste...
Ne odgovori mi nista na onaj natureov clanak :D
Pametno celjade, voli nauku i svirati violinu. Svaka cast, nadam se da je na tragu lijeka za ebolu.
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#123 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by sandzokan »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 08/04/2020 00:32


Problem je što većina ljudi ništa ne provjerava, naivno vjeruje u sve što im se kaže, a onda sve trpaju u isti koš ( ljude guštere i ove što kažu da 5G može biti opasan ) nebil' sebe ubijedili da je sve divno i krasno, djes mi u konformizam dirati, a i nemoj da se peglam i razmisljam, bolje drugi za mene to da odrade. To se obicno ne zavrsava dobro, samo nas ima puno pa se ne primjecuje, dok neko ne dobije po ustima, a onda je obicno kasno.
Rezultate svega toga gledamo i zivimo, povećan broj malignih oboljenja, mentalnih bolesti i tako tih "sitnica".

ps. kad misliš da je 5G istestiran kako treba fino se javi da ti montiraju antenu na balkon ili ispred kuće, ne šteti, pa jel.
Danas je dovoljno u bilo koju budalastu priču ubaciti iluminate, Ameriku i Jevreje i sve će ti povjerovati. Eto 5G mreža je uzrokovala virus odnosno virus je samo paravan da se 5G mreža može u miru instalirati u cijelom svijetu...ne mogu se ni ovi teoretičari složiti šta je tačno u pitanju.

5G možda nije ispitana, vjerovatno da nije baš ni zdrava, ali ne treba unaprijed praviti od nje iluminatsko oruđe koje kontroliše umove, prži kožu i izaziva rak...nekako činjenica da su je Korejci (južni) uveli me poprilično umiruje. Ipak je J. Koreja ozbiljna država.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#124 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by Dozer »

neko_sa_strane wrote: 06/04/2020 23:14 Mene više brinu lažni filantropi poput Billa Gatesa i njihove sumanute ideje o čipovanju ljudi zbog tobožnje brige o njihovom identitetu i zdravlju. Već eksperimentišu nad beskućnicima u Texasu i u siromašnim korumpiranim državama poput Bangladeša. Đubrad se nada da će što više ljudi umrijeti od posljedica zaraze korona virusom kako bi na kraju preživjeli lakše pristali i na čipovanje uz vakcinu. Vakcinisanje bi bio uslov jer u suprotnom neće ti biti dozvoljeno ni da radiš, ulaziš u javne objekte i slično.
Ovo se moze povezati s ovim.

https://www.tacno.net/novosti/samir-ses ... diktatore/

Pri cemu ovaj tekst nije teorija zavjere, nego cinjenicno stanje. Do nas samih je da li cemo pristati na takvo stanje i odnos vlasti prema nama, ili cemo se ipak pobuniti.
Naranvo, FB i on-line pobuna je karina. Zna se kakva i gdje pobuna treba biti.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#125 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by Dozer »

sandzokan wrote: 08/04/2020 23:17 Danas je dovoljno u bilo koju budalastu priču ubaciti iluminate, Ameriku i Jevreje i sve će ti povjerovati. Eto 5G mreža je uzrokovala virus odnosno virus je samo paravan da se 5G mreža može u miru instalirati u cijelom svijetu...ne mogu se ni ovi teoretičari složiti šta je tačno u pitanju.

5G možda nije ispitana, vjerovatno da nije baš ni zdrava, ali ne treba unaprijed praviti od nje iluminatsko oruđe koje kontroliše umove, prži kožu i izaziva rak...nekako činjenica da su je Korejci (južni) uveli me poprilično umiruje. Ipak je J. Koreja ozbiljna država.
Nisam jos istrazivao 5G, pa nemam pojma o konkrentim stvarima. Ali, ono sto se 100% zna jeste da je svako zracenje stetno. Samim tim ni 5G mreza, a koja takodjer mora raditi na nekoj frekvenciji, nikako ne moze biti neskodljiva i po nas, i po sve ostalo.

Sto se J, Koreje tice, oni su americka marioneta, pa se ja tu ne bih previse uzdao u to da su pretjerano ozbiljna, a pogotovo ne nezavisna drzava.
Dovoljno je sjetiti se samo nedavne afere s Huawei mobitelima i Trumpovom (americkom) pokusaju zabrane prodaje tih mobitela u USA, pod optuzbom da su to sve spijunski uredjaji i da tako Kinezi spijuniraju Amerikance.
Naravno, ovo je bilo samo zbog toga sto je kineski Huawei poceo preuzimati primat na trzistu nad juznokorejskim Samsungom. A zna se ciji je kapital u Samsungu, kao i u kompletnoj juznokorejskoj auto industriji (Daewoo je kupila KIA, pa je KIA-u kupio Hyundai, a onda je GM kupio Hyundai-a, i samim tim i sve ostalo. Onda je Daewoo preimenovan u Chevrolet, a u njega se ugradjuju Opelovi dijelovi, jer je i Opel pod GM-om).

Napravicemo se blesavi i necemo spominjati da je svaki mobitel zapravo spijunski uredjaj, pa tako i Samsung, i da upravo Ameri preko toga, kao i preko Googleovog Android OS-a, spijuniraju sve i svakoga na planeti.
Ovo s Huaweijem ce prije biti da su Kinezi Amerima izbili nesto iz svojih mobitela, mozda nesto iz Googlovog Androida, pa Ameri izgubili mogucnost kontrole, i malo popizdili :D
Locked