Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#51 Re: Korona u Kantonu Sarajevo

Post by nepass1 »

Image
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#52 Re: Korona u Kantonu Sarajevo

Post by strucnjakdemagog »

OldMayor wrote: 20/03/2020 10:23
strucnjakdemagog wrote: 20/03/2020 09:53
OldMayor wrote: 20/03/2020 09:46
AAmmm...koliko je testirao Kongo, Čad?

Mislim da je ipak red da se poredimo sa nama ravnim...
Čuj Južna Koreja...ljudi ispred nas 50 godina. :roll:

Testove trenutno možemo nabaviti samo sa Istoka. Dakle, Kina Rusija, Turska... Evropa ne da. Jer trebaju njima. A na vrijeme nismo obezbjedili.

I šta predlažeš? Da ne testiramo i čekamo italijanski scenario. Znaš li koliko je bitno na vrijeme utvrditi ko je zaražen? To ljudima još nije jasno izgleda.
Kasnimo za Korejom, ali ne toliko da ne možemo obezbijediti više testiranja nego dosad.
Covjece citas li sta pisem? I citas li generalno stanje sa terena u Evropi?

NEMA TESTOVA. NEMAŠ IH. Mnogo bogatije zemlje se otimaju za testove.

Naravno da sam za testiranje svih nas. Ali nema, nemaš testove, pa vidis li da testiraju samo hitne slucajeve. Ostale salju u izolaciju. Sta sad potrosimo 500 testova i sta onda?

Zivkaju eto Tursku da nam pomogne. Ako oni sta posalju dobro je.

Niti ti eto toplu vodu izmislio, treba sve testirati. Eto ne znaju to u ostalim evropskim zemljama.
Nema testova, Evropskim zemljama trebaju i zar mislis da ce ti ih neko dati sad u ovakvoj situaciji kakva je u Italiji, Njemackoj ili Francuskoj.

:-)

Zato ti kazem, poredis nas sa jednom Juznom Korejom koja je razvijenija od nas 60x (mislim bukvalno im je GDP veci od naseg za ŠEZDESET PUTA!). A mi se borimo evo da sklepamo sredstvo za dezinfekciju.

:-)
De se ti prvo malo smiri, previše si napet. :-) I prvo ti pročitaj šta si napisao, pa onda drami.

Nismo u rangu sa Korejom, ali nismo ni sa Kongom.
made_in_sarajevo
Posts: 5585
Joined: 06/05/2013 23:05

#53 Re: Korona u Kantonu Sarajevo

Post by made_in_sarajevo »

ma ja mjesecima trube bilo kakva maska je dovoljno, sad odjednom moze samo ova sto kosta 11KM.
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#54 Re: Korona u Kantonu Sarajevo

Post by OldMayor »

strucnjakdemagog wrote: 20/03/2020 10:35 De se ti prvo malo smiri, previše si napet. :-) I prvo ti pročitaj šta si napisao, pa onda drami.

Nismo u rangu sa Korejom, ali nismo ni sa Kongom.
Slazem se da malo pretjerujem. Medjutim, kazem opet. Blizi smo Kongu i slicnima nego J Koreji.

Na odredjenim listama, koje ne pravim ja, nego strucnjaci iz odredjenih ustavova mi se obicno nalazimo u tom društvu sa Kongom, Đibutijem i sl.
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#55 Re: Korona u Kantonu Sarajevo

Post by TheWatcher »

jesu li zatvoreni vjerski objekti u KS :?:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40860
Joined: 29/06/2011 23:39

#56 Re: Korona u Kantonu Sarajevo

Post by dječak sa šibicama »

Murija maloprije obilazi komsiju, u izolaciji je, bio negdje vani na zapadu prosle sedmice sa zenom, nekome u posjeti

Kaza policajac da u mom kvartu (K. Brdo) ima oko 50 ljudi u izolaciji. Sad ne znam racuna li tu Bare, Ciglane, on rece "u ovom tu sektoru".

Pa eto, ako on laze, lazem i ja.

Inace u opcini Centar 166.
El_comadante
Posts: 7953
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#57 Re: Korona u Kantonu Sarajevo

Post by El_comadante »

TheWatcher wrote: 20/03/2020 10:55 jesu li zatvoreni vjerski objekti u KS :?:
koliko ja znam da. nema džume i obavljanja zajedničkih namaza u džamiji od srijede čini mi se.
al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#58 Re: Korona u Kantonu Sarajevo

Post by al-em »

TheWatcher wrote: 20/03/2020 10:55 jesu li zatvoreni vjerski objekti u KS :?:
Prenos dzume na tvsa upravo.
DonieBrasco
Posts: 15560
Joined: 31/08/2016 16:09

#59 Re: Korona u Kantonu Sarajevo

Post by DonieBrasco »

Ja se samo bojim da preko noci ne bude neko sranje u KS, pogotovo grad Sarajevo jer ogroman je to broj ljudi i podrucije da "nema" zaraszenih sa bilo kakvim simpomima.

Zaista se postavalja pitanje sta se zaista događa, preventivna testiranja i slicno.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#60 Re: Korona u Kantonu Sarajevo

Post by high_volume »

U granapu na Č. Vili, kupujem i pri kraju sam, sam sam unutra, kad ulazi žena, za njom još jedna i na vratima penzioner. Rekoh "Ja imam virus, pa vi odlučite..." "Oh, izvinjavam se", i one dvije žene izađoše vani, ali penzioner hrabro ostade unutra.

Cijeli dan sam vozio po gradu, milion automobila, vani pješaci mirno šetaju, pred jednom apotekom grupa ljudi stoji, čekaju ulaz jedno po jedno, ali ispred svi stoje u grupi. Isto kao da je stanje normalno, kao da je virus i opasnost po zdravlje tamo negdje.

Ovakvi smo bili i početkom rata, svi šetali ulicama i govorili "Ma neće mene", pa kad je krv počela liti ulicama, počeli smo ulaziti u podrume, i opet ne svi, bilo pametnjakovića. I sad je slična situacija, jednostavno naša kultura življenja i odgovornost je na samom dnu, bet poštovanja prema drugom i društvu.

U nas samo drastične kazne mogu nas dovesti u red :-)
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#61 Re: Korona u Kantonu Sarajevo

Post by neko_sa_strane »

Pomaže li maska sa N99 filterom?
User avatar
relativno84
Posts: 15333
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#62 Re: Korona u Kantonu Sarajevo

Post by relativno84 »

dječak sa šibicama wrote: 20/03/2020 12:22 Murija maloprije obilazi komsiju, u izolaciji je, bio negdje vani na zapadu prosle sedmice sa zenom, nekome u posjeti

Kaza policajac da u mom kvartu (K. Brdo) ima oko 50 ljudi u izolaciji. Sad ne znam racuna li tu Bare, Ciglane, on rece "u ovom tu sektoru".

Pa eto, ako on laze, lazem i ja.

Inace u opcini Centar 166.
I kod mene jutros kucaju komsijama, zena je tu postuje izolaciju, ali muz nije, malo se seta i pored toga sto treba biti u izolaciji. Cisto onako da malo osvjezi lift i ostatak zgrade. :-) :lol: I sta tu moze murija kad se narod ponasa jebeno sebicno.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#63 Re: Korona u Kantonu Sarajevo

Post by mali jomu »

SLIJEDE NOVE RIGOROZNE MJERE: Solak najavio zabranu kretanja mlađim od 18 i starijim od 65 godina


Direktor Federalne uprave civilne zaštite Fahrudin Solak koji je član Federalnog štaba civilne zaštite potvrdio je za NAP da će danas biti razmatrana mjera o restrikciji kretanja osoba mlađih od 18 i starijih od 65 godina.


http://izdvojeno.ba/slijede-nove-rigoro ... 65-godina/
User avatar
Haris.ba
Posts: 24901
Joined: 08/09/2005 20:08

#64 Re: Korona u Kantonu Sarajevo

Post by Haris.ba »

mali jomu wrote: 20/03/2020 15:58 SLIJEDE NOVE RIGOROZNE MJERE: Solak najavio zabranu kretanja mlađim od 18 i starijim od 65 godina


Direktor Federalne uprave civilne zaštite Fahrudin Solak koji je član Federalnog štaba civilne zaštite potvrdio je za NAP da će danas biti razmatrana mjera o restrikciji kretanja osoba mlađih od 18 i starijih od 65 godina.


http://izdvojeno.ba/slijede-nove-rigoro ... 65-godina/
Recimo situacija - starija osoba sa unukom, ima auto u garaži povezanoj sa stanom, sjedne u auto i krene na vikendicu gdje nema živa roba. Smije li?
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#65 Re: Korona u Kantonu Sarajevo

Post by mali jomu »

Haris.ba wrote: 20/03/2020 16:01
Recimo situacija - starija osoba sa unukom, ima auto u garaži povezanoj sa stanom, sjedne u auto i krene na vikendicu gdje nema živa roba. Smije li?

Pa u autu je, ne krece se on vec auto :mrgreen:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24901
Joined: 08/09/2005 20:08

#66 Re: Korona u Kantonu Sarajevo

Post by Haris.ba »

mali jomu wrote: 20/03/2020 16:02
Haris.ba wrote: 20/03/2020 16:01
Recimo situacija - starija osoba sa unukom, ima auto u garaži povezanoj sa stanom, sjedne u auto i krene na vikendicu gdje nema živa roba. Smije li?

Pa u autu je, ne krece se on vec auto :mrgreen:
Ma bilo bi ludost takvu osobu osuditi na 4 zida. Bolje je objesiti na Marin dvoru. Zdravije je na čistom planinskom zraku.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#67 Re: Korona u Kantonu Sarajevo

Post by mali jomu »

Haris.ba wrote: 20/03/2020 16:05
Ma bilo bi ludost takvu osobu osuditi na 4 zida. Bolje je objesiti na Marin dvoru. Zdravije je na čistom planinskom zraku.

Ne smijes mu nista dok je u autu, a posto je krenuo u vikendicu pun je hrane i svega, trebas ga cekat da izadje :mrgreen:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24901
Joined: 08/09/2005 20:08

#68 Re: Korona u Kantonu Sarajevo

Post by Haris.ba »

mali jomu wrote: 20/03/2020 16:09
Haris.ba wrote: 20/03/2020 16:05
Ma bilo bi ludost takvu osobu osuditi na 4 zida. Bolje je objesiti na Marin dvoru. Zdravije je na čistom planinskom zraku.

Ne smijes mu nista dok je u autu, a posto je krenuo u vikendicu pun je hrane i svega, trebas ga cekat da izadje :mrgreen:
Ma restrikcija je kretanja. Nije restrikcija hodanja. :D
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#69 Re: Korona u Kantonu Sarajevo

Post by mali jomu »

Haris.ba wrote: 20/03/2020 16:10
Ma restrikcija je kretanja. Nije restrikcija hodanja. :D


pa sjedi covjek :mrgreen:
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#70 Re: Korona u Kantonu Sarajevo

Post by detroit-mercy »

high_volume wrote: 20/03/2020 12:58 U granapu na Č. Vili, kupujem i pri kraju sam, sam sam unutra, kad ulazi žena, za njom još jedna i na vratima penzioner. Rekoh "Ja imam virus, pa vi odlučite..." "Oh, izvinjavam se", i one dvije žene izađoše vani, ali penzioner hrabro ostade unutra.

Cijeli dan sam vozio po gradu, milion automobila, vani pješaci mirno šetaju, pred jednom apotekom grupa ljudi stoji, čekaju ulaz jedno po jedno, ali ispred svi stoje u grupi. Isto kao da je stanje normalno, kao da je virus i opasnost po zdravlje tamo negdje.

Ovakvi smo bili i početkom rata, svi šetali ulicama i govorili "Ma neće mene", pa kad je krv počela liti ulicama, počeli smo ulaziti u podrume, i opet ne svi, bilo pametnjakovića. I sad je slična situacija, jednostavno naša kultura življenja i odgovornost je na samom dnu, bet poštovanja prema drugom i društvu.

U nas samo drastične kazne mogu nas dovesti u red :-)
Dobro sad, ne treba pretjerivati, izlazak u setnju sam ili na trcanje je ok. Biti u masi :skoljka:
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#71 Re: Korona u Kantonu Sarajevo

Post by detroit-mercy »

OldMayor wrote: 20/03/2020 10:47
strucnjakdemagog wrote: 20/03/2020 10:35 De se ti prvo malo smiri, previše si napet. :-) I prvo ti pročitaj šta si napisao, pa onda drami.

Nismo u rangu sa Korejom, ali nismo ni sa Kongom.
Slazem se da malo pretjerujem. Medjutim, kazem opet. Blizi smo Kongu i slicnima nego J Koreji.

Na odredjenim listama, koje ne pravim ja, nego strucnjaci iz odredjenih ustavova mi se obicno nalazimo u tom društvu sa Kongom, Đibutijem i sl.
btw, je li ko od vas bio u J. Koreji :mrgreen: da se ne lazemo jedno 50-100 godina ispred nas :mrgreen: .
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#72 Re: Korona u Kantonu Sarajevo

Post by mali jomu »

Vi ste izgleda dobro dobro zajebani cim bi vjesali ljude okolo...
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#73 Re: Korona u Kantonu Sarajevo

Post by mali jomu »

ŠTAB CIVILNE ZAŠTITE

Nova naredba: Zabrana kretanja mlađima od 18 i starijim od 65 godina u FBiH!


Image



Federalni štab civilne zaštite (FŠCZ) na današnjoj četvrtoj vanrednoj sjednici u Sarajevu donio je nove naredbe koje stupaju na snagu danom donošenja, potvrđeno je za Klix.ba.

Naredbe Federalnog štaba civilne zaštite objavljujemo u cijelosti:

1. Naređuje se zabrana kretanja osobama mlađim od 18 godina i starijim od 65 godina na području Federacije BiH.

2.Za provođenje ove naredbe odgovorni su ministri kantonalnih ministarstava unutrašnjih poslova.

3.Zadužuju se ministarstva iz tačke 2. ove naredbe da putem Federalnog operativnog centra civilne zaštite izvještavaju Federalni štab o svim poduzetim mjerama.

4.Ova naredba stupa na snaga danom donošenja i primjenjuje se do 31. marta 2020. godine.


https://www.klix.ba/vijesti/bih/nova-na ... /200320185
User avatar
Haris.ba
Posts: 24901
Joined: 08/09/2005 20:08

#74 Re: Korona u Kantonu Sarajevo

Post by Haris.ba »

Meni djete kod djeda. Šta ja sa ne mogu po dijete?
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#75 Re: Korona u Kantonu Sarajevo

Post by high_volume »

detroit-mercy wrote: 20/03/2020 16:12
high_volume wrote: 20/03/2020 12:58 U granapu na Č. Vili, kupujem i pri kraju sam, sam sam unutra, kad ulazi žena, za njom još jedna i na vratima penzioner. Rekoh "Ja imam virus, pa vi odlučite..." "Oh, izvinjavam se", i one dvije žene izađoše vani, ali penzioner hrabro ostade unutra.

Cijeli dan sam vozio po gradu, milion automobila, vani pješaci mirno šetaju, pred jednom apotekom grupa ljudi stoji, čekaju ulaz jedno po jedno, ali ispred svi stoje u grupi. Isto kao da je stanje normalno, kao da je virus i opasnost po zdravlje tamo negdje.

Ovakvi smo bili i početkom rata, svi šetali ulicama i govorili "Ma neće mene", pa kad je krv počela liti ulicama, počeli smo ulaziti u podrume, i opet ne svi, bilo pametnjakovića. I sad je slična situacija, jednostavno naša kultura življenja i odgovornost je na samom dnu, bet poštovanja prema drugom i društvu.

U nas samo drastične kazne mogu nas dovesti u red :-)
Dobro sad, ne treba pretjerivati, izlazak u setnju sam ili na trcanje je ok. Biti u masi :skoljka:
Mislim da je biološka opasnost najveća opasnost za zdravlje ljudi nakon radiološke. A ova aktuelna Korona opasnost je takva, i ako je država na svim nivoima propisala mjere i način ponašanja, ko ima pravo da se ponaša drugačije, bilo da je sam ili u grupi. U ovakvim situacijama nema mjesta toleranciji, svako kršenje pravila mora biti procesuirano krivičnom odgovornošću.
Locked