Drugari, jel vas strah?

Moderator: O'zone

Locked
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#26 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by Hakiz »

Mene je više strah da ću pući zbog ovih mjera u borbi protiv virusa nego virusa samog.

Đeš mi kafanu zatvorit :twisted:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#27 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by Ramzess Veliki »

Ja sam u izolaciji vec dva sata i 15 minuta i vec me fata nervoza. :twisted:
User avatar
p206
Posts: 7949
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#28 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by p206 »

jok
neke zemlje Afrike i Azije će uduplati broj stanovnika do 2050, e to je epidemija
gdje sa tim ljudima i šta će jesti, a da nije ovo što jedu pogani Kinezi
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#29 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by plain vanilla »

Ramzess Veliki wrote: 18/03/2020 03:15 Ja sam u izolaciji vec dva sata i 15 minuta i vec me fata nervoza. :twisted:
Haha
Meni je izolacija najmanji problem
Gledas tv, filmove, malo fejs, malo forum...

Kontala sam uzet kantu jupola, ako me izoliraju da okrecim stan.
User avatar
Ludzak
Posts: 5507
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#30 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by Ludzak »

Realno me nije strah. Iako idem na posao i ove vanredne odluke me ne kače.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#31 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by Matzan »

plain vanilla wrote: 18/03/2020 06:30
Ramzess Veliki wrote: 18/03/2020 03:15 Ja sam u izolaciji vec dva sata i 15 minuta i vec me fata nervoza. :twisted:
Haha
Meni je izolacija najmanji problem
Gledas tv, filmove, malo fejs, malo forum...

Kontala sam uzet kantu jupola, ako me izoliraju da okrecim stan.
Sad bi se bilo dobro oženiti. Neće valjda potrajati duže od 2-3 sedmice. :oops: :mrgreen:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#32 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by plain vanilla »

Matzan wrote: 18/03/2020 06:37

Sad bi se bilo dobro oženiti. Neće valjda potrajati duže od 2-3 sedmice. :oops: :mrgreen:
Uzmi i ti kantu jupola :mrgreen:
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#33 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by neko_sa_strane »

Mene jeste strah jer ne znam kako bi moj respiratorni sistem reagovao obzirom da nastojim izbjegavati bilo kakvu prehladu jer znam da u tom slučaju dolazi do patnje sa wheezingom ili hroptanjem u plućima. Ma da u zadnje vrijeme ne prelazi mi prehlada lako a ako i pređe ne traje dugo. Ali jača prehlada me slomije i 2014 i 2015.godine kada sam je fasovao nisam se mogao popeti uz stepenice koliko su se bronhije stegle. Tek nakon što bih popio bronhodilator bilo bi mi lakše. Samo ne znam mogu li se kupiti bez recepta. Potražiću samo da se sjetim naziva. Takođe mislim da bi trebali donijeti mjeru zabrane izlaska osobama iznad 65 godina. To bi bio pun pogodak. Jedino tako moja stara može shvatiti da ne treba nigdje izlaziti pogotovo nakon slučaja ova dva debila koji su možda zarazili i doktore i pacijente u bolnici na Bijelom Brijegu.
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#34 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by nepass1 »

Ja idem na posao,moram raditi a radim sa ljudima. Najgore mi djetetu da ne donesem.
Da me hoce staviti u izolaciju lako bih sebi nasao zabavu
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#35 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by bingov buraz »

Samog virusa ne,popratnih belaja svakako,otac sam i sin,ljudski se bojati.Pamtim rat,glad i sve ostalo.
Humor pomaže,obrambeni mehanizam.Ne hodam bez potrebe,ne čačkam mečku.Omladini ne zamjerim,ni mene niko ne bi smirio u njihovim godinama,starim prdonjama da,uveo bi zatvorske kazne likovima kao što je ovaj pajdo u Mostaru.
User avatar
Lalena
Posts: 813
Joined: 04/03/2014 21:02

#36 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by Lalena »

Donekle... Ne lično za sebe, nego za dijete.
Uradila sam šta je do mene, tako da mirno spavam. Djetinjstvo provedeno u ratu pokazalo se korisnim - veoma lahko sam poredala prioritete i poprilično mirno sve prihvatila.
Zadnjih godina sam previše radila, produženo, subote, nekada i nedjelje, i imala sam malo ili nimalo vremena za neke kućne poslove ili hobije.
Koristim ovo vrijeme da to nadoknadim.

Boli me što neke zdrave navike koje smo kao porodica izgrađivali godinama, sada su pale u vodu :(
I znam da je promjena trajna, kada god da ovo prođe, svijet neće biti više isti, mi nećemo biti isti. To me boli...
Taj osjećaj da mi je sav trud propao, na neki način...
Tješim se, valjda će iz svega izaći i nešto pozitivno?!
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#37 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by plain vanilla »

Lalena wrote: 18/03/2020 07:41 Donekle... Ne lično za sebe, nego za dijete.
Uradila sam šta je do mene, tako da mirno spavam. Djetinjstvo provedeno u ratu pokazalo se korisnim - veoma lahko sam poredala prioritete i poprilično mirno sve prihvatila.
Zadnjih godina sam previše radila, produženo, subote, nekada i nedjelje, i imala sam malo ili nimalo vremena za neke kućne poslove ili hobije.
Koristim ovo vrijeme da to nadoknadim.

Boli me što neke zdrave navike koje smo kao porodica izgrađivali godinama, sada su pale u vodu :(
I znam da je promjena trajna, kada god da ovo prođe, svijet neće biti više isti, mi nećemo biti isti. To me boli...
Taj osjećaj da mi je sav trud propao, na neki način...
Tješim se, valjda će iz svega izaći i nešto pozitivno?!
Ako dijete niej narusenog imuniteta, nema razloga za strah.

Ovaj virus kao da je poslan da rastereti Zemlju starog stanovnistva i napravi mjesta za mladje.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#38 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by Haris.ba »

Meni najgore valja sa ženom u stanu 15 dana kada dođe do karantene. :D
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#39 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by plain vanilla »

Haris.ba wrote: 18/03/2020 07:57 Meni najgore valja sa ženom u stanu 15 dana kada dođe do karantene. :D
Kako je tek njoj :mrgreen:
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#40 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by pizarro »

za mene ne, za roditelje da.
splinter
Posts: 7447
Joined: 08/10/2011 12:28

#41 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by splinter »

Ljudi se boje nepoznatog, manje ili više i to je sasvim normalna stvar. Ne moraju se ni bojati na kraju, ali je prisutan onaj osjećaj nelagode, neizvijesnosti, napetosti, a to je nekad gore nego sam strah.
Pošto sam sa ovim hazardom koji nas je spopao praktički na domaćem terenu, znam više o njemu nego li zna običan smrtnik, što je opet i dobro i loše. Ali naravno ne znam sve, daleko od toga. Dosta toga savladavam i učim u hodu.
Svi možemo doprinjeti induvidualno kad krenemo od sebe, da sačuvamo sebe, svoje najmilije. Moramo uraditi sve da ne dođe do kraha zdravstvenog sistema kod nas.
Čak i kada ste kući, u samoizolaciji i dok ste na rubu depresije, brinući se za sebe ili svoje najmilije, vi ste na prvoj liniji odbrane i upravo ste spasili nečiji život.
Prekidanjem lanca širenja zaraze, čovjek će se moći izboriti s ovim virusom i mi tu svi zajedno moramo biti na istom zadatku.
Nisam više toliko mlad kao 2012. godine kad sam gasio požare po hercegovačkim vrletima u vrijeme najgorih požara u našoj zemlji ili 2014. kad sam u Maglaju i Doboju pokušavao pomoći ljudima ozlojađenim u najvećim poplavama koje su nas zadesile.
U ovakvim situacijama može se pomoći i on-line savjetima, razmjenom korisnih informacija, a ja sam svoje znanje već ponudio ali i proslijedio i nadležnima i svima onima za koje mislim da im treba. Al neko drugi je možda korisniji od mene, na svoj način i daje veći doprinos. ko zna, možda i sam padnem u strah ili neku depresiju koja me zakuca za 15 dana ili mjesec, pa mi neko pokuca na vrata i pomogne. Ljude treba odmarati maksimalno, jer ne znamo šta nas čeka i gdje ćemo svi mi biti iduće sedmice li za par njih. Možda nam i strah može pomoći u tome jer će nas naučiti da budemo racionalni i korisni, da sačuvamo sbe i svoje najmilije . . .
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#42 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by Heller »

p206 wrote: 18/03/2020 03:16 jok
neke zemlje Afrike i Azije će uduplati broj stanovnika do 2050, e to je epidemija
gdje sa tim ljudima i šta će jesti, a da nije ovo što jedu pogani Kinezi
Nek jedu govna. 13tero djece pa umiru od gladi. Čudno.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#43 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by Haris.ba »

plain vanilla wrote: 18/03/2020 08:03
Haris.ba wrote: 18/03/2020 07:57 Meni najgore valja sa ženom u stanu 15 dana kada dođe do karantene. :D
Kako je tek njoj :mrgreen:
Ja samo mogu za sebe govoriti. :D
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#44 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by Hakiz »

plain vanilla wrote: 18/03/2020 07:45
Lalena wrote: 18/03/2020 07:41 Donekle... Ne lično za sebe, nego za dijete.
Uradila sam šta je do mene, tako da mirno spavam. Djetinjstvo provedeno u ratu pokazalo se korisnim - veoma lahko sam poredala prioritete i poprilično mirno sve prihvatila.
Zadnjih godina sam previše radila, produženo, subote, nekada i nedjelje, i imala sam malo ili nimalo vremena za neke kućne poslove ili hobije.
Koristim ovo vrijeme da to nadoknadim.

Boli me što neke zdrave navike koje smo kao porodica izgrađivali godinama, sada su pale u vodu :(
I znam da je promjena trajna, kada god da ovo prođe, svijet neće biti više isti, mi nećemo biti isti. To me boli...
Taj osjećaj da mi je sav trud propao, na neki način...
Tješim se, valjda će iz svega izaći i nešto pozitivno?!
Ako dijete niej narusenog imuniteta, nema razloga za strah.

Ovaj virus kao da je poslan da rastereti Zemlju starog stanovnistva i napravi mjesta za mladje.
Rukovodstva PIO/MIO se klanjaju ovim riječima.
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#45 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by Hakiz »

Lalena wrote: 18/03/2020 07:41 I znam da je promjena trajna, kada god da ovo prođe, svijet neće biti više isti, mi nećemo biti isti. To me boli...
Ljudi lako i brzo zaboravljaju.

Ni jedan rat nije doveo do toga da odustanemo od budućih ratova, ni jedna ekonomska kriza nije dovela do pravednijih ekonomskih odnosa, pa neće ni ovo puno promijeniti kada prođe. Nešto hoće, ali neće puno.
User avatar
Lalena
Posts: 813
Joined: 04/03/2014 21:02

#46 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by Lalena »

Hakiz wrote: 18/03/2020 09:33
Lalena wrote: 18/03/2020 07:41 I znam da je promjena trajna, kada god da ovo prođe, svijet neće biti više isti, mi nećemo biti isti. To me boli...
Ljudi lako i brzo zaboravljaju.

Ni jedan rat nije doveo do toga da odustanemo od budućih ratova, ni jedna ekonomska kriza nije dovela do pravednijih ekonomskih odnosa, pa neće ni ovo puno promijeniti kada prođe. Nešto hoće, ali neće puno.
Nisam ni mislila u pozitivnom smislu, naprotiv! Pozitivne strane ovoga će se brzo zaboraviti, ali se bojim da će trajno uticati na našu motiviranost, ambicioznost, naše sposobnosti, nastojanja...
Ne mogu objasniti, ali nakon rata na ovim prostorima još uvijek imaš masu ljudi koji se drže tog perioda, to im je opravdanje za mnoge stvari, za vlastite neuspjehe... Za vlastito stagniranje, izgovor za sve, uključujući i lijenost!

Toga se bojim...
Da će se odustati od mnogo toga u životu, i da će biti onih koji će znati iskoristiti takvo stanje.
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#47 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by emko1234 »

Virusa ko virusa nije. Strah me je posljedica u ekonomskom smislu. Kako za mene i moj biznis tako sa najblize, kooperante, partnere pa i cijelu državu. Strah me je što vlast nikako ili jako malo razmišlja o realnom sektoru. Strah me šta će biti sa svim ljudima koji nisu danas došli na posao.
Strah me što banke, leasing društva i ostale financijske insititucije nisu opstale vijekovima jer su bile merhametli i susretljive. Strah me što retail kompanije kod nas, koje imaju monopol na tržištu će iskoristiti bezvlašće, političke veze i pokroviteljstva te cjelokupnu situaciju kako bi ljudima uzela crno iza nokata. Država se sad može boriti protiv toga jer voda nije došla do grla, kad dođe a doći će pokzata će se sav jad i čemer pravne države.
Strah me za prijatelje i poznanike koji su kaparisali stanove u novogradnji, s nadom da će si osigurati sredstva za kupovinu kod komercijalnih banaka koje će vrlo brzo pooštriti kriterija za davanje kredita određenim kategorijama klijenata ( realni sektor ).
Strah me za moje lične kratkoročne i dugoročne obaveze, što kao fizičkog što kao pravnog lica. Za projekte koji su na čekanju itd itd.
Od početka cijele ove priče, imao sam osjećaj da ovo slijedi. Svi bismo željeli da se završi što prije, međutim prognoze nisu nimalo optimistične. Neka nam je sa srećom svima.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#48 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by Blixen »

samo zaustavite dijasporu
nema dolaska, nema problema
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6776
Joined: 20/02/2013 14:14

#49 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by Cherry-Cherry »

Strah me onoga, što dolazi poslije. Virusa ko virusa me nije strah.
User avatar
stachu
Posts: 4039
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#50 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by stachu »

Virusa, licno ni sekunde. Strah me da ne prenesem na starije... :roll:
Posao, samo daj PC i internet i sve OK!
Al' ovo ce se zestoko odraziti na nasu ekonomiju al ono bas, e toga me vec strah... :sad:
Locked