Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40860
Joined: 29/06/2011 23:39

#32451 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by dječak sa šibicama »

Klasicni bilde.

Na sve strane takvih slucajeva, znam licno za primjer zene koja je isla na posao u jednu od ovih "uhljeb drzavnih" kompanija i skrivala simptome, na kraju se testirala jer je morala, naravno pozitivna i par kancelarija zavrsilo u samoizolaciji ali pola ih ne postuje mjeru, hodaju po gradu idu u soping na kafe , dobili slobodni nerad sto bi kuci sjedili, hajmo na fuka.

Mi imamo "samo" cca 1200 jer vise ne mozemo testirati, dosegli smo i 40% skoro 50, u RS i presli pola, prakticno sad testiraju samo koga bas moraju.
Imamo vec haos, mislim hajde ovaj broj zarazenih i nije toliko bitan koliko je samo bitna referenca, svaki dan preko 1000 sto znaci da ce uskoro broj kreveta biti premali. Ustvari vec jeste, a zdravstveni sistem nema pojma sta dalje.
Otvorice izolatorij negdje, i sta onda? niko da im postavi logicno pitanje ko ce lijeciti ljude, koji je to strucni kadar na raspolaganju, sta su uopce plan i program. Gdje su respiratori, gdje su kazne za poznatu aferu, gdje su pare. Od marta mjeseca sve svodi na 93 ili 96 kreveta na Podhrastovima i molitvu Bogu.

Imali su 7 mjeseci da se pripreme, oni nisu uradili nista. Osim sto je ona glupaca zatvorila KCUS pa ne mozes primirisati unutra. Ko ce za to odgovarati, nece niko, gdje je glas naroda, ima li ovdje normalnog naroda.

Ovo je sad situacija sa zacepljenim slivnikom, dok malo vode tece i dobro je, ne ide sve brzo skuplja se u lavabou ali vremenom ode. Voda pojacava, sad ce se poceti preljevati po kupatilu, pa u hodnik na parket, pa komsiji ispod na plafon.
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#32452 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GAU8 »

Pozitivna stvar u svemu je da brojke preminulih ostaju jako stabilne uprkos ogromnom porastu inficiranih :thumbup:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#32453 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by channel10 »

zubi wrote: 25/10/2020 13:32
channel10 wrote: 25/10/2020 13:28
zubi wrote: 25/10/2020 13:08
Super :thumbup:

Samo tako treba...
A to on kriv sto hoda devet dana i sto nece u izolaciju, a oni nisu krivi sto mu odmah nisu rekli da ide u izolaciju?! Ne mozes birati sta ti odgovara, pa na osnovu toga baciti komentar. Jbg, nema smisla...
A zamisli, mogao je samo zbog sumnje da je pozitivan i cinjenice da se testirao i ceka rezultate, otici u izolaciju, to bilo odgovorno ponasanje, al jbg nismo svi isti, ima i stoke medju nama...
Sve se slazem. Jos da znas da je prije toga taj isti lik bio u Hrvatskoj nakon onog otvaranja granice HR tamo negdje u Junu, nekih 15-20 dana i dosao nazad i vjerovatno oca zarazio. Mozda je i ovog drugog on zarazio, s obzirom da rade u istoj organizacionoj jedinici. Jos uz to su trebale svakakve dozvole u firmi da bi mogao dobiti godisnji i otici u doba pandemije u HR, nakon otvaranje granice sa njihove strane. Ali to je sve do sistema, a ne do ovih bahatih sto se kurche gdje god mogu. Da postoji sistem, bili bi manji od makovog zrna....
Last edited by channel10 on 25/10/2020 13:41, edited 1 time in total.
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#32454 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

channel10 wrote: 25/10/2020 13:36
zubi wrote: 25/10/2020 13:32
channel10 wrote: 25/10/2020 13:28

A to on kriv sto hoda devet dana i sto nece u izolaciju, a oni nisu krivi sto mu odmah nisu rekli da ide u izolaciju?! Ne mozes birati sta ti odgovara, pa na osnovu toga baciti komentar. Jbg, nema smisla...
A zamisli, mogao je samo zbog sumnje da je pozitivan i cinjenice da se testirao i ceka rezultate, otici u izolaciju, to bilo odgovorno ponasanje, al jbg nismo svi isti, ima i stoke medju nama...
Sve se slazem. Jos da znas da je prije toga taj isti lik bio u Hrvatskoj nakon onog otvaranja granice HR tamo negdje u Junu, nekih 15-20 dana i dosao nazad i vjerovatno oca zarazio. Mozda je i ovog drugog on zarazio, s obzirom da rade u istoj organizacionoj jedinici. Jos uz to su trebale svakave dozvole u firmi da bi mogao dobiti godisnji i otici u doba pandemije u HR, nakon otvaranje granice sa njihove strane. Ali to je sve do sistema, a ne do ovih bahatih sto se kurche gdje god mogu. Da postoji sistem, bili bi manji od makovog zrna....
Istina.

Zato mi nismo za svedski pristup, samo toljagom i po novcaniku, nema drugog rjesenja...
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#32455 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Evelinda »

channel10 wrote: 25/10/2020 11:50
Evelinda wrote: 25/10/2020 11:25
channel10 wrote: 25/10/2020 11:19 Jos malo, pa ce biti 1/1....
Jucer cujem jednu nevjerovatnu stvar. Momak imao simptome i pozovu ga na testiranje. Ode i bude velika guzva i izadje iz reda i ne testira se. Nakon 2-3 dana ga zovu kuci i javljaju mu da je pozitivan :lol: ..Lokacija Vitez...

Eto i sta da covjek kaze na sve ovo.....
Rekla kazala
Hajmo onda ovako. Dvije sestre, obje imaju iste simptome. Obje testirane. Jedna pozitivna, druga negativna. Sta cemo sad? I to rekla kazala, kashikara itd....
Ok to za dvije sestre,ali da zovu covjeka koji se nije testirao i kazu da je pozitivan mislim da je to cista laz
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#32456 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by espn »

Bravo Konakovicu, otvara pitanja koja drugi nece da otvore.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/narod-i ... /201025034

On je isto tako natjerao i vodovod da radi svoj posao.
Trappist
Posts: 4301
Joined: 12/09/2020 08:52

#32457 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

zubi wrote: 25/10/2020 13:32
channel10 wrote: 25/10/2020 13:28
zubi wrote: 25/10/2020 13:08
Super :thumbup:

Samo tako treba...
A to on kriv sto hoda devet dana i sto nece u izolaciju, a oni nisu krivi sto mu odmah nisu rekli da ide u izolaciju?! Ne mozes birati sta ti odgovara, pa na osnovu toga baciti komentar. Jbg, nema smisla...
A zamisli, mogao je samo zbog sumnje da je pozitivan i cinjenice da se testirao i ceka rezultate, otici u izolaciju, to bilo odgovorno ponasanje, al jbg nismo svi isti, ima i stoke medju nama...
A zamisli, nije svako drzavni uhljeb koji samo kaze ja mislim da imam covid i ode 14 dana u izolaciju i boli ga racku. Ako ne mozes dobiti bolovanje odmah i nemas simptome, hajd objasni privatniku sto te nema na poslu 5 dana ?
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#32458 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

Trappist wrote: 25/10/2020 13:55
zubi wrote: 25/10/2020 13:32
channel10 wrote: 25/10/2020 13:28

A to on kriv sto hoda devet dana i sto nece u izolaciju, a oni nisu krivi sto mu odmah nisu rekli da ide u izolaciju?! Ne mozes birati sta ti odgovara, pa na osnovu toga baciti komentar. Jbg, nema smisla...
A zamisli, mogao je samo zbog sumnje da je pozitivan i cinjenice da se testirao i ceka rezultate, otici u izolaciju, to bilo odgovorno ponasanje, al jbg nismo svi isti, ima i stoke medju nama...
A zamisli, nije svako drzavni uhljeb koji samo kaze ja mislim da imam covid i ode 14 dana u izolaciju i boli ga racku. Ako ne mozes dobiti bolovanje odmah i nemas simptome, hajd objasni privatniku sto te nema na poslu 5 dana ?
Jasta radi, daleko je pametnije tom privatniku da te natjera da zarazen radis, pa kad mu zarazis pola firma bice mu to pravi poslovni potez :thumbup:
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#32459 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by red evil »

GAU8 wrote: 25/10/2020 13:36 Pozitivna stvar u svemu je da brojke preminulih ostaju jako stabilne uprkos ogromnom porastu inficiranih :thumbup:
Broj umrlih ne skače, od početka na nivou svijeta je oko 5-6 hiljada dnevno a broj zaraženih je skočio baš.
Trappist
Posts: 4301
Joined: 12/09/2020 08:52

#32460 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

espn wrote: 25/10/2020 13:48 Bravo Konakovicu, otvara pitanja koja drugi nece da otvore.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/narod-i ... /201025034

On je isto tako natjerao i vodovod da radi svoj posao.
Joj daleko ti i dino kifla i sve stranke od ove teme, sto nije natjerao KK Bosna da rade svoj posao, hajde molim te...
Ne znam je li mi gora seka sto je digla svjetsku uzbunu zbog 90 ljudi u bolnici ili onaj influenser ismet sto jos nijednog zarazenog nije primio niti ista uradio. I dalje obje strane koriste ovu jebenu situaciju da uberu bodova pred izbore, a narod u krizi kakva nije vidjena, fuj !
Trappist
Posts: 4301
Joined: 12/09/2020 08:52

#32461 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

zubi wrote: 25/10/2020 13:56
Trappist wrote: 25/10/2020 13:55
zubi wrote: 25/10/2020 13:32
A zamisli, mogao je samo zbog sumnje da je pozitivan i cinjenice da se testirao i ceka rezultate, otici u izolaciju, to bilo odgovorno ponasanje, al jbg nismo svi isti, ima i stoke medju nama...
A zamisli, nije svako drzavni uhljeb koji samo kaze ja mislim da imam covid i ode 14 dana u izolaciju i boli ga racku. Ako ne mozes dobiti bolovanje odmah i nemas simptome, hajd objasni privatniku sto te nema na poslu 5 dana ?
Jasta radi, daleko je pametnije tom privatniku da te natjera da zarazen radis, pa kad mu zarazis pola firma bice mu to pravi poslovni potez :thumbup:
Ocigledno nisi u zivotu radila-radio u privatnoj firmi pa znas koliko prosjecan privatnik brine o zdravlju svog radnika. Nije sve tako idealno kako citas po tim linkovima :thumbup:
palermo
Posts: 22373
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#32462 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by palermo »

Ova politizacija zdravstva u sarajevskom kantonu je tuzna i pretuzna. I kao sto jednom napisah, nevjerovatno je da se u jebenom HNK moze dogovoriti izmedu strana koje si do juce puskom ratovale a i danas ratuju samo drugim sredstvima, a.ovdje .....
I ovo Konakovicevo je samo jos jedna od politizacija i pricanje o necemu o cemu se nema pojma
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#32463 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

zubi wrote: 25/10/2020 13:32
channel10 wrote: 25/10/2020 13:28
zubi wrote: 25/10/2020 13:08
Super :thumbup:

Samo tako treba...
A to on kriv sto hoda devet dana i sto nece u izolaciju, a oni nisu krivi sto mu odmah nisu rekli da ide u izolaciju?! Ne mozes birati sta ti odgovara, pa na osnovu toga baciti komentar. Jbg, nema smisla...
A zamisli, mogao je samo zbog sumnje da je pozitivan i cinjenice da se testirao i ceka rezultate, otici u izolaciju, to bilo odgovorno ponasanje, al jbg nismo svi isti, ima i stoke medju nama...
A zamisli, javi na posao i kaže idem ja u izolaciju, nemam temperaturu, ne kašljem, ne boli me ništa, nemam ni pozitivnog testa a oni mu kažu kad se vratiš dođi po radnu knjižicu. A za to vrijeme u Njemačkoj, asimptomatski zdravstveni radnici testirani pozitivni, rade najnormalnije.
Last edited by biglebovski on 25/10/2020 14:04, edited 1 time in total.
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#32464 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

Trappist wrote: 25/10/2020 13:59
zubi wrote: 25/10/2020 13:56
Trappist wrote: 25/10/2020 13:55
A zamisli, nije svako drzavni uhljeb koji samo kaze ja mislim da imam covid i ode 14 dana u izolaciju i boli ga racku. Ako ne mozes dobiti bolovanje odmah i nemas simptome, hajd objasni privatniku sto te nema na poslu 5 dana ?
Jasta radi, daleko je pametnije tom privatniku da te natjera da zarazen radis, pa kad mu zarazis pola firma bice mu to pravi poslovni potez :thumbup:
Ocigledno nisi u zivotu radila-radio u privatnoj firmi pa znas koliko prosjecan privatnik brine o zdravlju svog radnika. Nije sve tako idealno kako citas po tim linkovima :thumbup:
On samo treba da brine za svoju firmu i samim tim brinuce i o interesima svog radnika, znaci u vlastitom, sebicnom interesu svakog gazde je da ne dozvoli da mu zarazeni radnici dolaze na posao, ako toga nije svjestan, jbg glup je i sam sebi kriv kad propadne...
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#32465 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GAU8 »

Dok ljudima ne pukne film, umirat ce se jer ne mozes doci do doktora...
Tako je bilo u zadnje vrijeme jos i prije Korone, a sada je samo postalo jos masovnija pojava...
Trappist
Posts: 4301
Joined: 12/09/2020 08:52

#32466 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

biglebovski wrote: 25/10/2020 14:01
zubi wrote: 25/10/2020 13:32
channel10 wrote: 25/10/2020 13:28

A to on kriv sto hoda devet dana i sto nece u izolaciju, a oni nisu krivi sto mu odmah nisu rekli da ide u izolaciju?! Ne mozes birati sta ti odgovara, pa na osnovu toga baciti komentar. Jbg, nema smisla...
A zamisli, mogao je samo zbog sumnje da je pozitivan i cinjenice da se testirao i ceka rezultate, otici u izolaciju, to bilo odgovorno ponasanje, al jbg nismo svi isti, ima i stoke medju nama...
A zamisli, javi na posao i kaže idem ja u izolaciju, nemam temperaturu, ne kašljem, ne boli me ništa, nemam ni pozitivnog testa a oni mu kažu kad se vratiš dođi po radnu knjižicu. A za to vrijeme u Njemačkoj, asimptomatski zdravstveni radnici testirani pozitivni, rade najnormalnije.
A vidis da ne mozes ti to ovim podrumašima dokazati, to ja mislim dana radnog iskustva nema a ovdje soli pamet...
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#32467 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Trappist wrote: 25/10/2020 14:05
biglebovski wrote: 25/10/2020 14:01
zubi wrote: 25/10/2020 13:32
A zamisli, mogao je samo zbog sumnje da je pozitivan i cinjenice da se testirao i ceka rezultate, otici u izolaciju, to bilo odgovorno ponasanje, al jbg nismo svi isti, ima i stoke medju nama...
A zamisli, javi na posao i kaže idem ja u izolaciju, nemam temperaturu, ne kašljem, ne boli me ništa, nemam ni pozitivnog testa a oni mu kažu kad se vratiš dođi po radnu knjižicu. A za to vrijeme u Njemačkoj, asimptomatski zdravstveni radnici testirani pozitivni, rade najnormalnije.
A vidis da ne mozes ti to ovim podrumašima dokazati, to ja mislim dana radnog iskustva nema a ovdje soli pamet...
Ne kontaju oni da je oko 150 hiljada ljudi u BiH samozaposleno; to konta svaki privatnik ima firmetinu sa minimalno pedeset zaposlenih i milionima prometa i da je ono normala 15 dana zatvoriti firmu i nastaviti po starom.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40860
Joined: 29/06/2011 23:39

#32468 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by dječak sa šibicama »

Kod nas privatnici provode samovolju, ko kad je ovo feudalno drustvo, polurobovsko, niko ne smije vajnim privatnicima zaprijetiti da moraju ljude pustiti na testiranje, u samoizolaciju, da ne smiju dijeliti otkaze, oni su ovdje iznad zakona jer je ogromna vecina njih u politickim strukturama, ahbabi, badze, rodjaci, amidzici i daidzici.

Kod nas privatnici protestvuju, ne radnici.

Tacno cemo imati i strajk vlade, mi smo nadrealno drustvo.
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#32469 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by freelancerBIH »

dječak sa šibicama wrote: 25/10/2020 14:23 Kod nas privatnici provode samovolju, ko kad je ovo feudalno drustvo, polurobovsko, niko ne smije vajnim privatnicima zaprijetiti da moraju ljude pustiti na testiranje, u samoizolaciju, da ne smiju dijeliti otkaze, oni su ovdje iznad zakona jer je ogromna vecina njih u politickim strukturama, ahbabi, badze, rodjaci, amidzici i daidzici.

Kod nas privatnici protestvuju, ne radnici.

Tacno cemo imati i strajk vlade, mi smo nadrealno drustvo.
:-) :-) :-) :lol: :lol: :lol: :lol:


Momce ti si debelo zaglavio u Titinom vaktu. Sta reci - "privatnici" provode "samovolju", a ista drzava koja usisava skoro 90% poreza na svaki fening koji dobijemo na platu, a gdje te pare zavrse - Bog sami zna - to nije "samovolja" i "javasluk" drzave a?

Ohani malo :lol:
User avatar
geralt
Posts: 5203
Joined: 14/09/2017 12:45

#32470 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by geralt »

Kod mene u firmi (privatnoj) je od pocetka epidemije pravilo koje se vise puta primjenjivalo - u slucaju pozitivno zarazenog, svi direktni kontakti koji su s njim proveli neko vrijeme idu u izolaciju, ko moze radi od kuce, ko ne moze otvara bolovanje. Rok projekta se moze probiti, kupcu mozes zakasniti s isporukom, ali mrtvog ili tesko bolesnog radnika nista nece vratiti.

Ovom stavu je vjerovatno doprinijelo i to sto suvlasnici spadaju u rizicne kategorije, i sto se ne radi o nekim budalama sto "ne vjeruju u virus".
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#32471 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by channel10 »

Odoste vi daleko i skroz na drugu stranu. Nije bitno koja je firma i koji je radnik, nego je bit u tome da je cijeli sistem zakazao, cim oni zovu deveti dan da se ide u izolaciju. Isto ovo oko testiranja gdje nece da te testiraju, pa onda hoce, pa te testiraju nakon 5 dana, pa za jos dva tri stigne rezultat. Dodje to na 7-8 dana i covjek moze rahat umrijeti dok ovi vide sta ce s njim. O tome vam @laik1981 govori svo vrijeme.

Sve je izmaklo kontroli davno i ovo je sad tesko vratiti u neku normalu bez recimo jednog lockdown-a. Nema drugog nacina i ne znam sta cekaju izbore pa da onda zatvore. Neka sad zatvore i puste ona dva dana za izbore i opet zatvaranje neko, da se koliko toliko stabilizuje situacija.
User avatar
Edin H.
Posts: 47049
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#32472 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Edin H. »

freelancerBIH wrote: 25/10/2020 14:29
dječak sa šibicama wrote: 25/10/2020 14:23 Kod nas privatnici provode samovolju, ko kad je ovo feudalno drustvo, polurobovsko, niko ne smije vajnim privatnicima zaprijetiti da moraju ljude pustiti na testiranje, u samoizolaciju, da ne smiju dijeliti otkaze, oni su ovdje iznad zakona jer je ogromna vecina njih u politickim strukturama, ahbabi, badze, rodjaci, amidzici i daidzici.

Kod nas privatnici protestvuju, ne radnici.

Tacno cemo imati i strajk vlade, mi smo nadrealno drustvo.
:-) :-) :-) :lol: :lol: :lol: :lol:


Momce ti si debelo zaglavio u Titinom vaktu. Sta reci - "privatnici" provode "samovolju", a ista drzava koja usisava skoro 90% poreza na svaki fening koji dobijemo na platu, a gdje te pare zavrse - Bog sami zna - to nije "samovolja" i "javasluk" drzave a?

Ohani malo :lol:
Lijepo ti je covjek objasnio, kapitalizam, ne feudalizam. :oops:

Odgovornost izabranih predstavnika naroda iliti "drzave" je utjera privatnike u suru i obezbijedi fer radne uslove, zastitu radnika, minimalnu nadnicu u skladu troskovima zivota... Pa kome ne odgovara neka gasi firmu. Ko moze da ispostuje neka pravi novaca koliko moze i hoce, ai ne na ustrb osnovnih radnickih prava.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#32473 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by channel10 »

Last edited by channel10 on 25/10/2020 14:45, edited 1 time in total.
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#32474 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by freelancerBIH »

Edin H. wrote: 25/10/2020 14:39
freelancerBIH wrote: 25/10/2020 14:29
dječak sa šibicama wrote: 25/10/2020 14:23 Kod nas privatnici provode samovolju, ko kad je ovo feudalno drustvo, polurobovsko, niko ne smije vajnim privatnicima zaprijetiti da moraju ljude pustiti na testiranje, u samoizolaciju, da ne smiju dijeliti otkaze, oni su ovdje iznad zakona jer je ogromna vecina njih u politickim strukturama, ahbabi, badze, rodjaci, amidzici i daidzici.

Kod nas privatnici protestvuju, ne radnici.

Tacno cemo imati i strajk vlade, mi smo nadrealno drustvo.
:-) :-) :-) :lol: :lol: :lol: :lol:


Momce ti si debelo zaglavio u Titinom vaktu. Sta reci - "privatnici" provode "samovolju", a ista drzava koja usisava skoro 90% poreza na svaki fening koji dobijemo na platu, a gdje te pare zavrse - Bog sami zna - to nije "samovolja" i "javasluk" drzave a?

Ohani malo :lol:
Lijepo ti je covjek objasnio, kapitalizam, ne feudalizam. :oops:

Odgovornost izabranih predstavnika naroda iliti "drzave" je utjera privatnike u suru i obezbijedi fer radne uslove, zastitu radnika, minimalnu nadnicu u skladu troskovima zivota... Pa kome ne odgovara neka gasi firmu. Ko moze da ispostuje neka pravi novaca koliko moze i hoce, ai ne na ustrb osnovnih radnickih prava.

Pa bujrum oba otvorite firme dajte plate po 3000 neto + 2500 drzavi na to, niko od mene ne bi sretniji bio. Mani mi se te price "prava radnika" - ako mozes obezbijedi tolike plate. Da drzava da tjera nekoga da vjestacki dize platu na minimalac od recimo 1000+ KM - znas koliko bi firmi izdrzalo tako? 95% bi ih propalo a ostavio bi desetine hiljada ljudi na ulicama i bez posla,pa ti onda sviraj kurcu za ljudska prava.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#32475 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by bunk »

Edin H. wrote: 25/10/2020 14:39
freelancerBIH wrote: 25/10/2020 14:29
dječak sa šibicama wrote: 25/10/2020 14:23 Kod nas privatnici provode samovolju, ko kad je ovo feudalno drustvo, polurobovsko, niko ne smije vajnim privatnicima zaprijetiti da moraju ljude pustiti na testiranje, u samoizolaciju, da ne smiju dijeliti otkaze, oni su ovdje iznad zakona jer je ogromna vecina njih u politickim strukturama, ahbabi, badze, rodjaci, amidzici i daidzici.

Kod nas privatnici protestvuju, ne radnici.

Tacno cemo imati i strajk vlade, mi smo nadrealno drustvo.
:-) :-) :-) :lol: :lol: :lol: :lol:


Momce ti si debelo zaglavio u Titinom vaktu. Sta reci - "privatnici" provode "samovolju", a ista drzava koja usisava skoro 90% poreza na svaki fening koji dobijemo na platu, a gdje te pare zavrse - Bog sami zna - to nije "samovolja" i "javasluk" drzave a?

Ohani malo :lol:
Lijepo ti je covjek objasnio, kapitalizam, ne feudalizam. :oops:

Odgovornost izabranih predstavnika naroda iliti "drzave" je utjera privatnike u suru i obezbijedi fer radne uslove, zastitu radnika, minimalnu nadnicu u skladu troskovima zivota... Pa kome ne odgovara neka gasi firmu. Ko moze da ispostuje neka pravi novaca koliko moze i hoce, ai ne na ustrb osnovnih radnickih prava.
Takoe je Edine.
Ali daj nam prvo 400 godina da oformimo osnovni kapital na prekomorskim bogastvima i inim nacinima na kojima pociva blagodet danasnjih "socijalno razvijenih i prepunih radnickih prava" zapadnih drzava.
Locked