Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#29026 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

sumirprimus wrote: 15/07/2020 09:58
TESLA_EDISON wrote: 15/07/2020 09:56 Ako ćemo u teorija zavjere ići, ali one normalne teorije a ne teorije idiotizma (Gates, 5G), onda je najbolji način da se sruši kapitalizam, upravo virus :D.
ako cemo pak realnije sta je danas realna alternativa tom mrskom zapadu i njihovom kapitalizmu?
gdje hrle milioni migranata nego na taj isti zapad, jer je opet sa svim manama pravedniji od svih ostalih sistema na planeti..
Da je alternativa dobra, 1989 bi pao kapitalizam a ne komunizam, tako da..

Ne vjerujem da su ljudi iz Zapadnog Berlina hrlil u Istočni već je bilo obratno.
Ci-Nick
Posts: 5185
Joined: 15/03/2015 17:38

#29027 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ci-Nick »

Mogy87 wrote: 15/07/2020 09:59
Ci-Nick wrote: 15/07/2020 09:54
zubi wrote: 15/07/2020 09:51
Znaci komunisti... posto kapitalizmu ni u ludilu nije cilj srusiti potrosacko drustvo i konzumerizam
Mogu biti i ekolozi, zeleni,..
Moze biti i najopasniji neprijatelj kojeg je covjek ikad imao - "majka" priroda. Okrutna, hladna, nemilosrdna. Desetine hiljada godina radila je od covjeka sta je htjela. I uvijek izlazila kao pobjednik. Jer je jaca. Zadnjih 100-150 godina imamo osjecaj da smo je pobijedili. A ona je samo nasla novi nacin da nam zada udarac i vrati za sva zlostavljanja koja joj priredjujemo.
Pokusajte razmisljati malo sire. Previse smo svi fokusirani na sebe tj. na ljudsku vrstu kao pokretaca svega.
U potpunosti se slažem,..
Na ovaj ili onaj način, jeste Majka priroda,..
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#29028 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Diwan »

Znao sam da sam u pravu :D
“Danas prihvaćamo proglase znanstvenika odjevenih u laboratorijske halje s jednakom vjerom koja je nekoć bila rezervirana za svećenike. Zatražili smo od njih da čine iste grozote koje su nekoć činili svećenici dok su imali kontrolu u svojim rukama.”

Kary B. Mullis, dobitnik Nobelove nagrade za kemiju 1993.
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#29029 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by sumirprimus »

Diwan wrote: 15/07/2020 10:25 Znao sam da sam u pravu :D
“Danas prihvaćamo proglase znanstvenika odjevenih u laboratorijske halje s jednakom vjerom koja je nekoć bila rezervirana za svećenike. Zatražili smo od njih da čine iste grozote koje su nekoć činili svećenici dok su imali kontrolu u svojim rukama.”

Kary B. Mullis, dobitnik Nobelove nagrade za kemiju 1993.
po cemu si u pravu? citiras lika koji je umro prije pojave sars cov .2? wtf ba :lol:
i kakve tacno veze ima sa svim drugim budalastinama koje si ovde lijepio a da se ticu korone? nidje veze divane nidje veze
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#29030 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by sumirprimus »

uostalom gugl je moj prijatelj :D
Acclaimed as his technique was, Mullis was highly criticized for other theories, notably his suggestion that HIV did not cause AIDS, which he once wrote was “one hell of a mistake.” It was a notion that cost him some credibility among his scientific peers, as did his conviction that global warming was a hoax and that ozone damage was an illusion.
:lol:
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#29031 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Odlicna diskusija, vrijedi pogledati

Gordan Lauc, molekularni biolog i član Znanstvenog vijeća Vlade RH kaže da je najveće pitanje kod ovog virusa zašto neki ljudi razvijaju tešku bolest, dok drugi nemaju gotovo nikakvih simptoma. Dodao je da to ulazi u domenu personalizirane medicine, oni se time bave i istražuju glikane, biomarkere po kojima se ljudi razlikuju, a različite krvne grupe su različito podložne COVID-19.

- Krvna grupa A ima najveći rizik, 40% je veći rizik, rekao je Lauc pojašnjavajući da kada gledamo po dobi, osobe starije od 70 godina imaju 100 puta veći rizik da će razviti teški oblik bolesti nego mladi ljudi.

Lauc je rekao da pokušavaju naći druge naznake koje bi pomogle da identificiraju ljude koji bi mogli razviti teži oblik bolesti.

- Ovo je jedna vrlo teška i komplicirana bolest s kojom smo se susreli i radi nam velike epidemiološke komplikacije, rekao je Krunoslav Capak, ravnatelj Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Imamo kaos, imamo ljude koji ga prebolijevaju i mogu stvoriti imunološki odgovor, a imamo ljude koji ga ne mogu stvoriti, rekao je Jonjić.

Što se tiče dugoročnosti imuniteta, rekao je da ovdje imamo veliki problem s regrutiranje kvalitetnog imunološkog pamćenja. Smatra da je nezahvalno govoriti o tome kada bi cjepivo moglo biti gotovo.

- Ovaj virus nas je toliko puta iznenadio, ne bi se čudio da on jednog dana postane endemičan i da ga se ne uspijemo tako lako riješiti. To je crna prognoza, vjerujem da neće biti tako, ali ne možemo biti sigurni, rekao je.

- Veliki problem u ovoj situaciji je da smo prije nekoliko mjeseci krenuli od apsolutne nule, nismo znali ništa. Uključile su se tisuće znanstvenih grupa i počele su to istraživati i do danas je objavljeno više od 30.000 znanstvenih radova. Ima boljih, ima lošijih, ima potpuno krivih i mi tek sada pokušavamo shvatiti što smo naučili u posljednjih pola godine, rekao je Lauc.

Smatra da je došlo vrijem da umjesto malih, brzih studija, provodimo velik istraživanja koja će davati konkretne odgovore.

Govorio je o istraživanju provedenom na 7.000 oboljelih, gledali su kako teče oporavak ovisno o vremenu u kojem su se razboljeli. Istraživanje je provedeno na 8 bolnica u Europi i 15 u Kini. Pokazalo se da za svaki stupanj za koji se temperatura povisila smrtnost pala 15%, po tome zaključuju da u tropskoj regiji, iako ima zaraženih, vrlo je malo mrtvih.

- Naš imuni sustav je ojačao s proljećem. Ne možemo reći što se točno dogodilo, ima puno različitih komponenti, ali činjenica je da je danas virus manje smrtonosan nego što je bio u ožujku, a da se virus nije promijenio, rekao je Lauc.

Dodao je kako se nije promijenio virus, već okolnosti u našem organizmu i kako mi na njega reagiramo.

Virus će na jesen, rekao je, biti jednak.
https://vijesti.hrt.hr/632964/hocete-li ... HI29O25tnI
armin071
Posts: 5294
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#29032 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by armin071 »

Mogy87 wrote: 15/07/2020 09:33
zubi wrote: 15/07/2020 09:31
armin071 wrote: 15/07/2020 08:54 http://source.ba/mobile/clanak/Zdravlje/537437

Ovog čovjeka treba pod hitno u kakvu specijalnu kliniku smjesiti dok je narod nije skroz prolupao. Interesantno je da su ovakvi likovi imuni na zakone za ova očita izazivanja panike i prizivanja crnih scenarija bez ikakvih pokrića...
Jest fakat covjek nikakvih referenci i pokrica nema, salabajzer obicni... haman ko tramp... totalno nerazumljivo zasto ga ljudi slusaju i uzimaju zaozbiljno...

:lol:
Zna Armin bolje :lol:
Evo naše heroine Ivane Marić. Udaj se..
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#29033 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

armin071 wrote: 15/07/2020 10:45
Mogy87 wrote: 15/07/2020 09:33
zubi wrote: 15/07/2020 09:31
Jest fakat covjek nikakvih referenci i pokrica nema, salabajzer obicni... haman ko tramp... totalno nerazumljivo zasto ga ljudi slusaju i uzimaju zaozbiljno...

:lol:
Zna Armin bolje :lol:
Evo naše heroine Ivane Marić. Udaj se..
Udata sam. Hvala sto pitas :thumbup:
User avatar
Bluemore
Posts: 4333
Joined: 18/06/2010 21:18

#29034 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Bluemore »

Ci-Nick wrote: 15/07/2020 09:39 Jutros čitam 250.000 mornara ne može sa broda, neće ih niko.
Singapur ima pad GDP-a u drugom kvartalu od 42 %.
Jučer pišu da je u Njemačkoj urađeno 50.000 operacija pacijenata sa malignim oboljenjima manje od planiranog,..
Ko zna koliko će nadničara u siromašnim zemljama umrijeti od bolesti i gladi jer ne mogu zaraditi ni onih par dolara dnevno.
Dakle šteta će biti veća nego u II Svjetskom ratu, kako u broju života tako i materijalno.
Strasne posljedice
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2831
Joined: 14/01/2019 04:56

#29035 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Porodice Foht »

Nije mi jasno kako BiH ima 109 zarazenih na 100 000 stanovnika? Kako se doslo do te brojke kad je na dnevnoj bazi u cijeloj BiH bilo samo jednom 300 a sve ostalo puno ispod?
ulli
Posts: 40
Joined: 04/02/2010 11:53

#29036 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ulli »

Ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva, što je kod nas već oko 4.000, se podijeli na 100.000 stanovnika a ne dnevni broj zaraženih.
User avatar
Ironmen
Posts: 6040
Joined: 29/07/2015 17:36

#29037 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ironmen »

Porodice Foht wrote: 15/07/2020 11:20 Nije mi jasno kako BiH ima 109 zarazenih na 100 000 stanovnika? Kako se doslo do te brojke kad je na dnevnoj bazi u cijeloj BiH bilo samo jednom 300 a sve ostalo puno ispod?
Trenutno imas 4000+ aktivnih slucajeva na 3.7 mil stanovnika i to je to. Zbog tog podatka Austrija nam je juce zatvorila letove, gubimo milione KM-ova na dnevnoj bazi zbog nesposobne vlasti i sistema, prije 16 dana smo imali 150+ brojke, niko ne zeli da testira ponovno zarazene i da ih stavlja u statistiku oporavljenih kako bi nam bilans spao ispod 50 zarazenih na 100.000 stanovnika jer su nehljebovci i uhljebi u zdrastvenom sistemu procitali na KLIX.BA kako netreba testirati ponovo zarazene.

Lakse je profitirati u garazama napraviti lazne labove i testirati ljude bez ikakvog papira i uzimati po 250 km, nakaradan sistem vlast lopovluka i glupi narod koji je za sve ovo kriv jer je sam stvorio ovu vlasti i sistem i danas imamo to sto imamo...
User avatar
Ironmen
Posts: 6040
Joined: 29/07/2015 17:36

#29038 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ironmen »

Bluemore wrote: 15/07/2020 11:00
Ci-Nick wrote: 15/07/2020 09:39 Jutros čitam 250.000 mornara ne može sa broda, neće ih niko.
Singapur ima pad GDP-a u drugom kvartalu od 42 %.
Jučer pišu da je u Njemačkoj urađeno 50.000 operacija pacijenata sa malignim oboljenjima manje od planiranog,..
Ko zna koliko će nadničara u siromašnim zemljama umrijeti od bolesti i gladi jer ne mogu zaraditi ni onih par dolara dnevno.
Dakle šteta će biti veća nego u II Svjetskom ratu, kako u broju života tako i materijalno.
Strasne posljedice
Problem je sto ce mrtvi sistemi kao nas u BiH posledjice osjecati posle ovoga jos sigurno 5-6 godina kada bi danas korona nestala, sto ce prouzrokovati jos veci broj nezadovoljnih mladih ljudi koji ce srecu potraziti u nekim zapadnim zemljama svijeta...

Vlast brzo razmislja (privatnici aka roboblasnici) pa bi mogli iskoristiti migrante u cilju ukidanje bezviznog rezima BiH i zadrzavanje jeftine radne snage dok oni kupuje stanove po Becu i grade hotele i vile po cijeloj Jadranskoj obali a i sire..

250 KM test u podrumu neke napustene zgrade tipa La casa de papel i vracamo se u 92 kada ce krezubi lopovi da pokradu i osakate drustvo u istom pohodu kao za vrijeme ratnih desavanja.
splinter
Posts: 7447
Joined: 08/10/2011 12:28

#29039 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by splinter »

Mogy87 wrote: 15/07/2020 10:39 Odlicna diskusija, vrijedi pogledati

Gordan Lauc, molekularni biolog i član Znanstvenog vijeća Vlade RH kaže da je najveće pitanje kod ovog virusa zašto neki ljudi razvijaju tešku bolest, dok drugi nemaju gotovo nikakvih simptoma. Dodao je da to ulazi u domenu personalizirane medicine, oni se time bave i istražuju glikane, biomarkere po kojima se ljudi razlikuju, a različite krvne grupe su različito podložne COVID-19.

- Krvna grupa A ima najveći rizik, 40% je veći rizik, rekao je Lauc pojašnjavajući da kada gledamo po dobi, osobe starije od 70 godina imaju 100 puta veći rizik da će razviti teški oblik bolesti nego mladi ljudi.

Lauc je rekao da pokušavaju naći druge naznake koje bi pomogle da identificiraju ljude koji bi mogli razviti teži oblik bolesti.

- Ovo je jedna vrlo teška i komplicirana bolest s kojom smo se susreli i radi nam velike epidemiološke komplikacije, rekao je Krunoslav Capak, ravnatelj Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Imamo kaos, imamo ljude koji ga prebolijevaju i mogu stvoriti imunološki odgovor, a imamo ljude koji ga ne mogu stvoriti, rekao je Jonjić.

Što se tiče dugoročnosti imuniteta, rekao je da ovdje imamo veliki problem s regrutiranje kvalitetnog imunološkog pamćenja. Smatra da je nezahvalno govoriti o tome kada bi cjepivo moglo biti gotovo.

- Ovaj virus nas je toliko puta iznenadio, ne bi se čudio da on jednog dana postane endemičan i da ga se ne uspijemo tako lako riješiti. To je crna prognoza, vjerujem da neće biti tako, ali ne možemo biti sigurni, rekao je.

- Veliki problem u ovoj situaciji je da smo prije nekoliko mjeseci krenuli od apsolutne nule, nismo znali ništa. Uključile su se tisuće znanstvenih grupa i počele su to istraživati i do danas je objavljeno više od 30.000 znanstvenih radova. Ima boljih, ima lošijih, ima potpuno krivih i mi tek sada pokušavamo shvatiti što smo naučili u posljednjih pola godine, rekao je Lauc.

Smatra da je došlo vrijem da umjesto malih, brzih studija, provodimo velik istraživanja koja će davati konkretne odgovore.

Govorio je o istraživanju provedenom na 7.000 oboljelih, gledali su kako teče oporavak ovisno o vremenu u kojem su se razboljeli. Istraživanje je provedeno na 8 bolnica u Europi i 15 u Kini. Pokazalo se da za svaki stupanj za koji se temperatura povisila smrtnost pala 15%, po tome zaključuju da u tropskoj regiji, iako ima zaraženih, vrlo je malo mrtvih.

- Naš imuni sustav je ojačao s proljećem. Ne možemo reći što se točno dogodilo, ima puno različitih komponenti, ali činjenica je da je danas virus manje smrtonosan nego što je bio u ožujku, a da se virus nije promijenio, rekao je Lauc.

Dodao je kako se nije promijenio virus, već okolnosti u našem organizmu i kako mi na njega reagiramo.

Virus će na jesen, rekao je, biti jednak.
https://vijesti.hrt.hr/632964/hocete-li ... HI29O25tnI
Izvrsna diskusija i sigurno da je nije za zgoreg pogledati.
Ne bih da se ponavljam ali iskreno sve ovo što su učesnici diskusije zaključili, odnosno iznijeli u svojim ekspozeima, manje više ja sam još prije nekoliko mjeseci napisao ovdje samo kroz razne postove. Mrsko mi sad da tražim i quotam ali na ove dvije teme ime masa toga napisanog.
Prvo davno sam rekao da sam skeptik po pitanju dužine trajanja imunog odgovora, odnosno vremena zadržavaja antitjela u cirkulaciji ( obzirom na iskustva sa ostalim CoV virusima).
Potom izrazio sam sumnju u efikasnost postizanja Herd immunity-a jer nije mi poznato da je kod CoV virusa tako nešto uopće moguće.
Također sam skeptik i po pitanju razvoja efikasnog cjepiva u globalnim razmjerama, odnosno ako se i razvije, vjerovatno će nakon nakon vremena isto biti povučeno.
Na kraju po pitanju trenutne “snage” virusa iznio sam svoj stav da virus nije niti slabiji niti jači ali je naš imuni odgovor drukčiji u ovakvim vremenskim uslovima kakvi su prisutni u ovom dijelu godine, te uz određene dodatne okolnosti trenutno je situacija takva kakva jeste.
Na kraju da ne bi bilo da samo pametujem po forumu, još na samom početku pandemije kontaktirao sam prvo odgovorne u našoj vlasti i predložio im neke konkretne mjere ali i mnoge eminentne stručnjake iz regije u formi razmijene mišljenja. Večina mi nije odgovorila nažalost, iz vlasti baš niko, a od stučnjaka par njih ipak jesu, ostali ne.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#29040 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by duh_sa_sjekirom »

Pojedini topuzi nikako da shvate da njihova kurcobolja i nepridržavanje mjera za posljedicu ima pogoršanje epidemiološke situacije a to opet za posljedicu ima izolaciju države što posljedično uzrokuje ekonomski slom ionako jadne ekonomije.
Nevjerovatna pokvarenost, sebičnost, egoizam i šta sve ne...
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#29041 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

duh_sa_sjekirom wrote: 15/07/2020 11:39 Pojedini topuzi nikako da shvate da njihova kurcobolja i nepridržavanje mjera za posljedicu ima pogoršanje epidemiološke situacije a to opet za posljedicu ima izolaciju države što posljedično uzrokuje ekonomski slom ionako jadne ekonomije.
Nevjerovatna pokvarenost, sebičnost, egoizam i šta sve ne...
Da, oni ne bi da se ogranicavaju i dekomodiraju, jbo mjere... al sto kukaju na ekonomiju.........uuuuuuuuu, isto ko da te dvije stvari nisu uzrocno-posljedicno povezane...
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#29042 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by He1972 »

sumirprimus wrote: 15/07/2020 10:35
Diwan wrote: 15/07/2020 10:25 Znao sam da sam u pravu :D
“Danas prihvaćamo proglase znanstvenika odjevenih u laboratorijske halje s jednakom vjerom koja je nekoć bila rezervirana za svećenike. Zatražili smo od njih da čine iste grozote koje su nekoć činili svećenici dok su imali kontrolu u svojim rukama.”

Kary B. Mullis, dobitnik Nobelove nagrade za kemiju 1993.
po cemu si u pravu? citiras lika koji je umro prije pojave sars cov .2? wtf ba :lol:
i kakve tacno veze ima sa svim drugim budalastinama koje si ovde lijepio a da se ticu korone? nidje veze divane nidje veze
da uključiš mozak, skontao bi lako šta je diwan htio reći
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#29043 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by He1972 »

duh_sa_sjekirom wrote: 15/07/2020 11:39 Pojedini topuzi nikako da shvate da njihova kurcobolja i nepridržavanje mjera za posljedicu ima pogoršanje epidemiološke situacije a to opet za posljedicu ima izolaciju države što posljedično uzrokuje ekonomski slom ionako jadne ekonomije.
Nevjerovatna pokvarenost, sebičnost, egoizam i šta sve ne...
ne bih se pridržavao kad bi me pištoljem tjerali, pa nek sve ode u helać..... :D

a evo me u Istri 'ladim yaytza u moretu.....
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#29044 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by duh_sa_sjekirom »

zubi wrote: 15/07/2020 11:43
duh_sa_sjekirom wrote: 15/07/2020 11:39 Pojedini topuzi nikako da shvate da njihova kurcobolja i nepridržavanje mjera za posljedicu ima pogoršanje epidemiološke situacije a to opet za posljedicu ima izolaciju države što posljedično uzrokuje ekonomski slom ionako jadne ekonomije.
Nevjerovatna pokvarenost, sebičnost, egoizam i šta sve ne...
Da, oni ne bi da se ogranicavaju i dekomodiraju, jbo mjere... al sto kukaju na ekonomiju.........uuuuuuuuu, isto ko da te dvije stvari nisu uzrocno-posljedicno povezane...
Stvar je u tome što i nema nekih posebno strogih ograničenja-drži distancu, stavi masku u zatvorenom prostoru, izbjegavaj veća okupljanja i eto.
Svako jutro pijem kafu u bašti kafića, sa sigurnom distancom, masku ne nosim na otvorenom ali kad ulazim u neki javni objekat obavezno stavim, ako vidim veću grupu ljudi nastojim izbjeći ili ostati na sigurnoj udaljenosti ili pristupiti sa maskom itd.
Ne kažem da se i uz sve mjere ne može zaraziti ali treba mogućnost svesti na minimum
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#29045 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by duh_sa_sjekirom »

He1972 wrote: 15/07/2020 11:48
duh_sa_sjekirom wrote: 15/07/2020 11:39 Pojedini topuzi nikako da shvate da njihova kurcobolja i nepridržavanje mjera za posljedicu ima pogoršanje epidemiološke situacije a to opet za posljedicu ima izolaciju države što posljedično uzrokuje ekonomski slom ionako jadne ekonomije.
Nevjerovatna pokvarenost, sebičnost, egoizam i šta sve ne...
ne bih se pridržavao kad bi me pištoljem tjerali, pa nek sve ode u helać..... :D

a evo me u Istri 'ladim yaytza u moretu.....
Tako je!
Samo 'ladi, zaslužio si.
Još gdje usput pokupi virus pa onda malo i rodbinu obiđi, kad te već krenulo, ha ja...
Kome ba da se mi prilagođavamo
:D
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#29046 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by He1972 »

duh_sa_sjekirom wrote: 15/07/2020 11:51
He1972 wrote: 15/07/2020 11:48
duh_sa_sjekirom wrote: 15/07/2020 11:39 Pojedini topuzi nikako da shvate da njihova kurcobolja i nepridržavanje mjera za posljedicu ima pogoršanje epidemiološke situacije a to opet za posljedicu ima izolaciju države što posljedično uzrokuje ekonomski slom ionako jadne ekonomije.
Nevjerovatna pokvarenost, sebičnost, egoizam i šta sve ne...
ne bih se pridržavao kad bi me pištoljem tjerali, pa nek sve ode u helać..... :D

a evo me u Istri 'ladim yaytza u moretu.....
Tako je!
Samo 'ladi, zaslužio si.
Još gdje usput pokupi virus pa onda malo i rodbinu obiđi, kad te već krenulo, ha ja...
Kome ba da se mi prilagođavamo
:D
čitavo vrijeme otkako je krenulo obilazim sve redom, mjere natakarim, a ovdje italijana, švaba, slovenaca..... moš mislit kojih sve mutacija virusa na izbor, i da, niko maske ni distasnce ni u moru ni u bazenu ni na plaži jedino po tržnim.....
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#29047 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by duh_sa_sjekirom »

He1972 wrote: 15/07/2020 11:58 čitavo vrijeme otkako je krenulo obilazim sve redom, mjere natakarim, a ovdje italijana, švaba, slovenaca..... moš mislit kojih sve mutacija virusa na izbor, i da, niko maske ni distasnce ni u moru ni u bazenu ni na plaži jedino po tržnim.....
:thumbup:
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#29048 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by He1972 »

duh_sa_sjekirom wrote: 15/07/2020 12:00
He1972 wrote: 15/07/2020 11:58 čitavo vrijeme otkako je krenulo obilazim sve redom, mjere natakarim, a ovdje italijana, švaba, slovenaca..... moš mislit kojih sve mutacija virusa na izbor, i da, niko maske ni distasnce ni u moru ni u bazenu ni na plaži jedino po tržnim.....
:thumbup:
i dvoje moje djece su sa suprugom i sa mnom jedno 13 jedno 15 godina, malac šmrca i peče ga grlo.... :D
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#29049 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by duh_sa_sjekirom »

He1972 wrote: 15/07/2020 12:02
duh_sa_sjekirom wrote: 15/07/2020 12:00
He1972 wrote: 15/07/2020 11:58 čitavo vrijeme otkako je krenulo obilazim sve redom, mjere natakarim, a ovdje italijana, švaba, slovenaca..... moš mislit kojih sve mutacija virusa na izbor, i da, niko maske ni distasnce ni u moru ni u bazenu ni na plaži jedino po tržnim.....
:thumbup:
i dvoje moje djece su sa suprugom i sa mnom jedno 13 jedno 15 godina, malac šmrca i peče ga grlo.... :D
:thumbup: :thumbup:

Ne daj mu da se vruć vode 'ladne napije
:D
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#29050 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by He1972 »

duh_sa_sjekirom wrote: 15/07/2020 12:03
He1972 wrote: 15/07/2020 12:02
duh_sa_sjekirom wrote: 15/07/2020 12:00

:thumbup:
i dvoje moje djece su sa suprugom i sa mnom jedno 13 jedno 15 godina, malac šmrca i peče ga grlo.... :D
:thumbup: :thumbup:
Ne daj mu da se vruć vode 'ladne napije
:D
ma jeste hladnije i voda je hladna, ali hladnoća ubija virus, ali zato bakterije i gljivice na maskama bujaju kod brnjičara..... :thumbup:
Locked