Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#26 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Haris.ba »

Alles-Tamam wrote: 26/12/2019 11:04 Tacno se zna koja sorta "ljudi" je okacila ove plakate, a to su one bradate spodobe.
Isto tako se zna sa kojom namjerom je okaceno to što je okaceno.

Kako god novu godinu tumacili, ovakav ili onakav praznik za njih je to protiv njihovog kozojebnog tumačenja islama.
:thumbup:

Kakvi humanisticki izljevi.
User avatar
muha_sa
Posts: 128662
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#27 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by muha_sa »

jebeni ovi novokonponovani :-) :-)

DIGLA SE I KUKA I MOTIKA: Mohamed Salah objavio fotografiju ispod novogodišnjeg bora, a onda je uslijedila PALJBA…

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/138 ... aljba.html
User avatar
dulekrele
Posts: 3846
Joined: 10/04/2014 18:25

#28 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by dulekrele »

Ludzak wrote: 26/12/2019 09:32
vjeshalica wrote: 26/12/2019 09:06 Ako smo u sekularnoj drzavi onda se treba pomiriti sa cinjenicom da Nova godina nije vjerski praznik i da postoje ljudi koji u svojim svjetonazorima je ne prihvataju i ne mozete to nazivati da je umobolno,isto kao i plakat najludja noc....mislim nabijem na q te naluđe noci koje su obicna marketing besmislica i kult...
Osim toga djed mraz je izmisljeni lik,tako da...jednostavno pomirite se sa tim da ljudima nesto smeta...ako vec seremo o sekularnoj drzavi nema potrebe da se na svakom usranom.cosku propagira nesto kojem je glavni cilj da zavadja i sa uzima pare
Naravno da je Deda Mraz izmišljen, to niko ne spori. Baš kao i bogovi.
:lol: :thumbup:
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#29 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Bodkin »

Imaju ljudi pravo da ne slave novu. Imaju pravo i da stave plakat da ne slave. Koga boli kurko.
Samo sumnjam da bi ovi forum liberali bili tako liberalni da plakati pisu nesto sto vjernicima smeta al eto
Naslovnica
Posts: 27939
Joined: 20/03/2013 15:38

#30 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Naslovnica »

Bodkin wrote: 26/12/2019 11:53 Imaju ljudi pravo da ne slave novu. Imaju pravo i da stave plakat da ne slave. Koga boli kurko.
Samo sumnjam da bi ovi forum liberali bili tako liberalni da plakati pisu nesto sto vjernicima smeta al eto
Jesam liberal i ne smeta mi ovo što su stavili, za mene je to znak primitivizma i zatucanosti.
Da neko sutra stavi plakat sa krmetom i napiše "hrišćani nisu ludi da ne jedu svinjetinu" ili "mi smo hrišćani, volimo muziku i to nije znak da nismo čestita srca", baš me interesuje kakve bi to reakcije proizvelo.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#31 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Tomahawk11 »

Bodkin wrote: 26/12/2019 11:53 Imaju ljudi pravo da ne slave novu. Imaju pravo i da stave plakat da ne slave. Koga boli kurko.
Samo sumnjam da bi ovi forum liberali bili tako liberalni da plakati pisu nesto sto vjernicima smeta al eto
Nek je ne slave u svoja 4 zida.
Šta se ima javno eksponirati.
Sad šta god ja neću i ne želim trebam plakat zalijepiti :-)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#32 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Ramzess Veliki »

Ti paradzemati su sekte, samoprozvane mesaje koje izmisljaju i plasiraju gomilu laznih informacija i strasno su zavedeni.
Nisu svjesni svoga neznanja i opasni su za drustvo. Ovakve poruke imaju za cilj dizanje tenzija, a nama je fakat previse toga.

I ovakve poruke imaju samo jedan cilj, a on je okrenut protiv bosanskih tradicionalnih muslimana. To su poruke u kojima se mi bosanski muslimani predstavljamo kao neko ko krsi muslimanske tradicije, i biva moramo da se njima pravdamo da nije tako. Kad pocnes da se pravdas, onda te navlace na pranje mozga pricom ako to ne radis moras se dokazati kao pravi musliman prema nasoj mjeri.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#33 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Sanjarko »

Mene ne zanima iskreno, ravnodusan sam. Sta me interesuje hocel, nece. Ni iz dzepa ni u dzep. Samo kazem da mjeri se po Isusu i da ima i drugih kalendara i da nisu bas precizni ni jednostavni svi ti kalendari.
User avatar
howdy
Posts: 3547
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#34 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by howdy »

Serem se ja na sektu koja mora na dzambo bilbordima izazivat reakcije. Eto koliko su zanimljivi. Od nove do nove.
King_Diamond
Posts: 162
Joined: 21/12/2019 10:04

#35 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by King_Diamond »

Ramzess Veliki wrote: 26/12/2019 12:03 Ti paradzemati su sekte, samoprozvane mesaje koje izmisljaju i plasiraju gomilu laznih informacija i strasno su zavedeni.
Nisu svjesni svoga neznanja i opasni su za drustvo. Ovakve poruke imaju za cilj dizanje tenzija, a nama je fakat previse toga.

Nisu to sekte već dobro organizovane ćelije, niko ih nije zaveo u pitanju su pare.

Svjesni su oni svega, ali ideologija pravda svaki potez.

Sve je ovo pod budnim stranačkim očima i kontrolom.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#36 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Sanjarko »

Bodkin wrote: 26/12/2019 11:53 Imaju ljudi pravo da ne slave novu. Imaju pravo i da stave plakat da ne slave. Koga boli kurko.
Samo sumnjam da bi ovi forum liberali bili tako liberalni da plakati pisu nesto sto vjernicima smeta al eto
Slazem se s prvom, drugom i trecom recenicom. Sa zadnjom ne znam, jer nemam kristalnu kuglu.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#37 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Ramzess Veliki »

King_Diamond wrote: 26/12/2019 12:07
Ramzess Veliki wrote: 26/12/2019 12:03 Ti paradzemati su sekte, samoprozvane mesaje koje izmisljaju i plasiraju gomilu laznih informacija i strasno su zavedeni.
Nisu svjesni svoga neznanja i opasni su za drustvo. Ovakve poruke imaju za cilj dizanje tenzija, a nama je fakat previse toga.

Nisu to sekte već dobro organizovane ćelije, niko ih nije zaveo u pitanju su pare.

Svjesni su oni svega, ali ideologija pravda svaki potez.

Sve je ovo pod budnim stranačkim očima i kontrolom.
Svakako, daju im se pare od rata, i tada su imali poseban tretman. mi ginemo oni pricaju da oni ginu. K'o fol sebi klanjaju dzenazu pa cekaju da normalna raja odrade posao. Jednom sam ih pitao kako svi prezivjese kad im je tolika zelja bila da poginu kao sehidi, razbjezali se odmah.
Seyfo
Posts: 4339
Joined: 23/08/2011 14:12

#38 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Seyfo »

Pare i samo pare stvaraju ovakve grupice.
Lako je vrbovati nekoga ko nema za hljeba ili je psihički labilan da postane bilo šta.
Da smo društvo i država u kojoj svi imaju osnovno, ako ne od rada onda od jakih socijalnih programa, manje bi bilo materijala za ove grupice.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#39 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Ramzess Veliki »

Da ... bas tako. Ovi arapi koji kupuju i grade svoja naselja unajmljuju iskljucivo prema tim kriterijima, samo ako bas moraju uposle nekog strucnog da nadzire projekte, ali bradonje imaju poseban tretman.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#40 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by The 51st State »

Bodkin wrote: 26/12/2019 11:53 Imaju ljudi pravo da ne slave novu. Imaju pravo i da stave plakat da ne slave. Koga boli kurko.
Samo sumnjam da bi ovi forum liberali bili tako liberalni da plakati pisu nesto sto vjernicima smeta al eto
:thumbup:
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#41 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Bodkin »

Naslovnica wrote: 26/12/2019 11:58
Bodkin wrote: 26/12/2019 11:53 Imaju ljudi pravo da ne slave novu. Imaju pravo i da stave plakat da ne slave. Koga boli kurko.
Samo sumnjam da bi ovi forum liberali bili tako liberalni da plakati pisu nesto sto vjernicima smeta al eto
Jesam liberal i ne smeta mi ovo što su stavili, za mene je to znak primitivizma i zatucanosti.
Da neko sutra stavi plakat sa krmetom i napiše "hrišćani nisu ludi da ne jedu svinjetinu" ili "mi smo hrišćani, volimo muziku i to nije znak da nismo čestita srca", baš me interesuje kakve bi to reakcije proizvelo.
Ponovio si moj post. Nemam sta drugo nego sloziti se :D
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#42 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Bodkin »

Tomahawk11 wrote: 26/12/2019 11:59
Bodkin wrote: 26/12/2019 11:53 Imaju ljudi pravo da ne slave novu. Imaju pravo i da stave plakat da ne slave. Koga boli kurko.
Samo sumnjam da bi ovi forum liberali bili tako liberalni da plakati pisu nesto sto vjernicima smeta al eto
Nek je ne slave u svoja 4 zida.
Šta se ima javno eksponirati.
Sad šta god ja neću i ne želim trebam plakat zalijepiti :-)
I ti da slavis novu u svoja cetri zida. Sta imas javno eksponirati sa koncertom joksimovica :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#43 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Tomahawk11 »

Bodkin wrote: 26/12/2019 12:55
I ti da slavis novu u svoja cetri zida. Sta imas javno eksponirati sa koncertom joksimovica :D
Doduše, ima ti i ta mjesta :D

Ne bi vjerovao da je sve češće upravo ta opcija sve češća.
Valjda sam ostario, iživio se :(
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21582
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#44 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by MarlboroGold »

plain vanilla wrote: 26/12/2019 09:25 necete vi nas vise komunjarama zvati :mrgreen:
Paradžemat iz naše Tuzle, a postavljaju u Živinicama i Kalesiji... pa logično. Tuzlaci, a naročito fukare, bi ih od prvog do zadnjeg šamarali da im oteknu obrazi. Povremeno znaju okačiti neke poruke na mostovima na sjevernoj i južnoj magistrali, ali kasno navečer ili rano ujutru kad nema nikog, a što nestane u roku od par sati :mrgreen:
Last edited by MarlboroGold on 26/12/2019 13:12, edited 3 times in total.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#45 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by mali jomu »

:lol: :lol: :lol:




Image





:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

eh sto me nasmijase, hvala im, kad bi samo znali kako je fino kad pucas od smjeha...
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21582
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#46 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by MarlboroGold »

Haman da sebe opisuju :mrgreen:
Škobo Habu
Posts: 9049
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#47 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Škobo Habu »

Bodkin wrote: 26/12/2019 11:53 Imaju ljudi pravo da ne slave novu. Imaju pravo i da stave plakat da ne slave. Koga boli kurko.
Samo sumnjam da bi ovi forum liberali bili tako liberalni da plakati pisu nesto sto vjernicima smeta al eto
Yeah, treba braniti pravo nekim tamo fundamentalistima na njihova ideološka uvjerenja, e da bi ti sutra izašli na ulicu i organizovali kontra mitinge protiv-gay parade.

I prvi, sasvim legitimno, postave plakate i ne čuvaju ih kordoni specijalaca, dok ove druge moraju.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40860
Joined: 29/06/2011 23:39

#48 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by dječak sa šibicama »

Treba zabraniti, ko je vidio slaviti novu godinu, veseliti se i dati priliku djeci da se obraduju poklonima, nije po islamu, treba dijetu dati pusku u ruke da ide ubijati kjafire ha ja
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#49 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by sumirprimus »

kakav vakat dolazi jos malo pa neces smjet ni napit se i nadrogirat ko cojk cccc
macchiato
Posts: 613
Joined: 31/05/2013 21:39

#50 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by macchiato »

Kod mene je već krenula sezona "ne smijete čestitati Božić" vjernika, a očekujem izrazito brzo i negodovanje oko nove godine. Ustvari, već je krenulo. :roll:


Gade mi se takvi likovi sa takvim svjetonazorima, koga god sam mogla odstraniti jal' iz života ili društvenih mreža, odstranila sam.
Post Reply