Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
vjeshalica
Posts: 17275
Joined: 31/03/2019 14:56

#76 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by vjeshalica »

sadie_forever wrote: 26/12/2019 23:39 U Haifi,Izrael bozicna jelka i pored jelke simbol judaizma i islama,ovo mi se svidja:

Image

Sto se tice nove,cinjenica je da je slave svi,od poboznih do ateista,,zasto se boriti protiv necega sto je danas kao dan jasno? mislim slave je cak i u saudiji,i samoj mekki...sta onda jedna Bosna hoce? niko je ne dozivljava vjerski,nisam nikad cula nekoga da je vidi tako
Nije tacno da se slavi NG u Mekki. Samo Hidzretska. Bas lupas i bas si neinformisana. Jednostavno nema javnog slavlja,a hocel ga neko slaviti za sebe u 4 zida je druga stvar. Svasta za procitati.
NG u slavena je kult pomijesan sa obicajima iz proslosti...
Ne znam sto te iritira da ima neko protiv slavlja nove godine i to javno propagira?
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#77 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by sadie_forever »

vjeshalica wrote: 27/12/2019 01:40
sadie_forever wrote: 26/12/2019 23:39 U Haifi,Izrael bozicna jelka i pored jelke simbol judaizma i islama,ovo mi se svidja:

Image

Sto se tice nove,cinjenica je da je slave svi,od poboznih do ateista,,zasto se boriti protiv necega sto je danas kao dan jasno? mislim slave je cak i u saudiji,i samoj mekki...sta onda jedna Bosna hoce? niko je ne dozivljava vjerski,nisam nikad cula nekoga da je vidi tako
Nije tacno da se slavi NG u Mekki. Samo Hidzretska. Bas lupas i bas si neinformisana. Jednostavno nema javnog slavlja,a hocel ga neko slaviti za sebe u 4 zida je druga stvar. Svasta za procitati.
NG u slavena je kult pomijesan sa obicajima iz proslosti...
Ne znam sto te iritira da ima neko protiv slavlja nove godine i to javno propagira?
Ne okuplja se javno u Mekki,u Mekki se ni hidzretska ne smije slavit jer iz vjerskih razloga je samo 2 bajrama dozvoljeno slavit,thats it

no van Mekke i Medine se slavi

edit:kao da sam znala,ove godine se po prvi put u Saudiji pocinje slavit nova godina,ali u dubaiu,kuwaitu se slavila oduvijek:

Saudi Arabia celebrates New Year's Day for the first time in its history Miscellaneous World DW
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#78 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by sadie_forever »

Ripicipi wrote: 27/12/2019 01:21 Ovo je cak i duhovito od koga dolazi...
Iako nisam nikakav njihov fan, realno i po zakonu su imali pravo ovo postaviti.
Kao sto je i u Londonu neko platio plakate preko autobusa kako "nema boga"...
Demokratija, pomirite se...
Nikad :D
Sociolog
Posts: 4349
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#79 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Sociolog »

Elvedin Pezic puni sirom dvorane BH.puni i Bkc ovdje gdje dodje barem 70% raje do 35 godine
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#80 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by sadie_forever »

Sociolog wrote: 27/12/2019 02:02 Elvedin Pezic puni sirom dvorane BH.puni i Bkc ovdje gdje dodje barem 70% raje do 35 godine
slusala sam njega,covjek zbori super,dobar je zaista zna da pridje ljudima,jest s bradom ali nema vehabijski pristup
User avatar
vjeshalica
Posts: 17275
Joined: 31/03/2019 14:56

#81 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by vjeshalica »

sadie_forever wrote: 27/12/2019 02:03
Sociolog wrote: 27/12/2019 02:02 Elvedin Pezic puni sirom dvorane BH.puni i Bkc ovdje gdje dodje barem 70% raje do 35 godine
slusala sam njega,covjek zbori super,dobar je zaista zna da pridje ljudima,jest s bradom ali nema vehabijski pristup
Kakve veze ima sto ima bradu? Znas li i sto je ima? Kakva glupa digresija o komentarisanju uvazenog Pezica.

Vezano sa tvojim komentarom oko NG u KSA...pa i tamo su se ljudi pobunili,u cemu je problem da se i kod nas pobune?
User avatar
vjeshalica
Posts: 17275
Joined: 31/03/2019 14:56

#82 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by vjeshalica »

Sociolog wrote: 27/12/2019 02:02 Elvedin Pezic puni sirom dvorane BH.puni i Bkc ovdje gdje dodje barem 70% raje do 35 godine
Lik regularno vodi FB stranicu sa svojom ostalom bracom Ljakicem,Sefergicem i sl...normalno se ljudi ponasaju i sta ako su svojim predavanjima napunili dvorane
Sigurno ih ne navraca na gluposti
Doduse uvijek se dvorane mogu vise napuniti ako se serviraju gluposti
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#83 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by sadie_forever »

evo za ove sto u stilu "nije ovo istok ovo je evropa" jedna bozicna islamska pjesma sa istoka :D

User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#84 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Ramzess Veliki »

bingov buraz wrote: 26/12/2019 19:06
mali jomu wrote: 26/12/2019 13:05 :lol: :lol: :lol:




Image





:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jel ovo promovišu deda mraza,ko ne razumije bosanski misliće reklama za neki tržni centar,neko čestita novu godinu ili slično.Profulali fudbal.
Ljudi, hoce li neko objasniti vehabijama da Deda mraz ne postoji, da se dzabe ne plase ??? :sad:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#85 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Ramzess Veliki »

King_Diamond wrote: 26/12/2019 14:33 ima toga još

Image
Ovako su pocele sve religije ... :lol: :lol: :lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40862
Joined: 29/06/2011 23:39

#86 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by dječak sa šibicama »

Image

mi smo bosnjooooci
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#87 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by dr_Evil »

dječak sa šibicama wrote: 27/12/2019 10:30 Image

mi smo bosnjooooci
OPlakah, legendarna :D

DOduse i ja sam protiv jelcice u kuci, ali ko voli nek izvoli.

Lako mi za bracu bradonje, 4 zene a nijedna ne smije da pisne, odma ih kamenuju. A kod mene ona jedna cim progovorim kamenuje me tavom :run:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#88 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika!

Post by dadoka84 »

heal wrote: 27/12/2019 06:39
Ko je ovdje umobolan?
Drustvo lopova, narkomana, kriminalaca, kurvi, pjandura, maloljetnih ubica, maloljetnih prostitutki, korupcije, gologuzih pjevaljki, krvavih vikenda, nerjesenih ubistava, siromastva, pusaca, kvazibildera, kvazigazdi, kvazidemokratskih vrijednosti, prljavstine, prevare, lazi, obmane..
Braca se mole Bogu i ne rade nista od gore navedenog. Ko je ovdje umobolan?
Bog vam smeta. Iako se radi sve po svom, iako se velika vecina Boga ne boji, opet vam smeta.
Demokratija- svak moze da radi sta hoce i prica i pripovjeda sta hoce, al samo nekima se to spocitava. I to onima koji ukazuju na dobro.
Ko je ovdje umobolan?
Ja znam ko je.
Interesantno mi je kako je kod vas sve crno bijelo. Il si kurva i narkoman il si vjernik... :shock: Kakve gluposti ove spodobe valjaju to je čudo jedno. To što oni rade nema nikakve veze sa vjerom, tradicijom i svim ostalim stvarima kojima vole da se kite. Ima veze sa parama, i bolesnim ciljevima. A najvjerniji pratioci su grupa ljudi nedovoljnog mentalnog kapaciteta da shvate neke stvari, te da žive život kako bi i trebali. Ostalo su oportunisti.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#89 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika!

Post by dr_Evil »

dadoka84 wrote: 27/12/2019 10:49
heal wrote: 27/12/2019 06:39
Ko je ovdje umobolan?
Drustvo lopova, narkomana, kriminalaca, kurvi, pjandura, maloljetnih ubica, maloljetnih prostitutki, korupcije, gologuzih pjevaljki, krvavih vikenda, nerjesenih ubistava, siromastva, pusaca, kvazibildera, kvazigazdi, kvazidemokratskih vrijednosti, prljavstine, prevare, lazi, obmane..
Braca se mole Bogu i ne rade nista od gore navedenog. Ko je ovdje umobolan?
Bog vam smeta. Iako se radi sve po svom, iako se velika vecina Boga ne boji, opet vam smeta.
Demokratija- svak moze da radi sta hoce i prica i pripovjeda sta hoce, al samo nekima se to spocitava. I to onima koji ukazuju na dobro.
Ko je ovdje umobolan?
Ja znam ko je.
Interesantno mi je kako je kod vas sve crno bijelo. Il si kurva i narkoman il si vjernik... :shock: Kakve gluposti ove spodobe valjaju to je čudo jedno. To što oni rade nema nikakve veze sa vjerom, tradicijom i svim ostalim stvarima kojima vole da se kite. Ima veze sa parama, i bolesnim ciljevima. A najvjerniji pratioci su grupa ljudi nedovoljnog mentalnog kapaciteta da shvate neke stvari, te da žive život kako bi i trebali. Ostalo su oportunisti.
Nemoj tako oni su tu da nas vrate na pravi put, jer smo zastranili, ako pri tom uberu koji milion od kralja Salmana i koju djevu od 12 godina to im je samo plus. Ma sekta ima svugdje, sve dok ne diraju ne bih se ja obazirao, makar ne zvone na vrata ko Jehovini
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#90 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika!

Post by dadoka84 »

dr_Evil wrote: 27/12/2019 10:52 Nemoj tako oni su tu da nas vrate na pravi put, jer smo zastranili, ako pri tom uberu koji milion od kralja Salmana i koju djevu od 12 godina to im je samo plus. Ma sekta ima svugdje, sve dok ne diraju ne bih se ja obazirao, makar ne zvone na vrata ko Jehovini
Jehovine je najbolje pustiti u stan, samo sjede i šute jer dotle nikad došli nisu :D
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#91 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika!

Post by dr_Evil »

dadoka84 wrote: 27/12/2019 10:58
dr_Evil wrote: 27/12/2019 10:52 Nemoj tako oni su tu da nas vrate na pravi put, jer smo zastranili, ako pri tom uberu koji milion od kralja Salmana i koju djevu od 12 godina to im je samo plus. Ma sekta ima svugdje, sve dok ne diraju ne bih se ja obazirao, makar ne zvone na vrata ko Jehovini
Jehovine je najbolje pustiti u stan, samo sjede i šute jer dotle nikad došli nisu :D
Sjecam se jedne scene davno u skoli, bio kod nas jedan lik sta je bio pravo u Islamu, kad su mu pokucali Jehovini zovnuo ih u kucu, napravio kahvu i pricao 4 sata zasto su u krivu, Ja mislim da su dali otkaz poslije toga :D
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#92 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by dadoka84 »

:lol: Ma samo kupili veće torbe poslije. Da izgledaju pametniji.
User avatar
black
Posts: 17177
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#93 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by black »



:mrgreen:
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#94 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Korisničkoime »

agent_zero wrote: 26/12/2019 08:45 https://www.klix.ba/vijesti/bih/bilbord ... /191225088

Dokle će se u jednoj sekularnoj, evropskoj Bosni i Hecegovini, čemu nadam se svako normalan teži, tolerisati ovakvo propagiranje bolesnih, umobolnih i nadasve primitivnih svjetonazora?

Kakva je to tzv. država da niko za ovo nelegalno i nezakonito postavljanje bilborda na javnim mjestima nije već kažnjem, a bilbordi uklonjeni?
Ne odobravam daleko od toga ali ima jedna kvaka tesko je promovirati evropsku BiH a ogranicavati slobodu govora na sve sto na ne pase.
Ne odgovara ovo ni meni, likovi su mentalni prdezi i potencionalno opasni jer sutra ce nekome od njih pasti na pamet da silom nametne svoj svjetonadzor ali postoji i nesto sto se zove sloboda govora i izrazavanja i da i oni bez obzira koliko nakaradno bilo imaju pravo da izraze sta misle sve dok to ne krsi zakon. Kolilo ja znam ne postoji zakon koji bi zabranjivao da neko muslimane upozorava da nesto ne smiju radit. Kao sto ne postoji ni zakon o negiranju negocida pa ga svako malo svaki mentalni isprdak moze bez kazne negirati
Zijo77
Posts: 416
Joined: 20/12/2019 16:07

#95 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Zijo77 »

Sve vjerske knjige napisane su ljudskom rukom. Iako u Islamu tvrde da je riječ Boga, ipak je napisano ljudskom rukom. Kako vjerovati apsolutno u nešto što je napisala ljudska ruka? Ali, oni kažu da je to riječ Boga i da ih to obavezuje da stvore državu kako je Bog naredio. Prije hiljadu i nekoliko stotina godina, reforme su bile potrebne, a najlakše ih je bilo provesti ako ih neko proglasi božijom voljom. Danas, ima država i zakon. Vjerski radikali to ne priznaju i tako dokazi do sukoba. Radikalne selefije su opasne, kao i svaka radikalna sekta. Zato su islamu potrebne reforme koje niko ne može provesti jer nema autoriteta i hijerarhije kao u katoličkoj crkvi. Zato je dio islamskog svijeta stalno u medjusobnim sukobima izmedju sebe i prema Zapadu! Mislim da će to trajati još dugo vremena jer su u igri i drugi interesi osim vjerskih!
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#96 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Maraschino »

Mi imamo baru od drzave i karinu od naroda.

Manijak postavio jedan bilbord, uuuuuuaaaaaaa, sekularna drzava.

Udjes u bilo koji javni objekat koje kontrolisu pravoslavci i katolici, na svakom zidu kriz/krst, iznad table, iznad kreveta u bolnici, ikone na svakom koraku, slave se slave za svaku instituciju i sto je najgore, upravo ti ce reci za onaj bilbord uuuuuaaaaa, sekularna drzava.

...e pa nabijem vas ali sve sa onim sto je postavio bilbord.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3269
Joined: 28/01/2012 11:38

#97 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by kamberovica polje »

mali jomu wrote: 26/12/2019 13:05 :lol: :lol: :lol:




Image





:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

eh sto me nasmijase, hvala im, kad bi samo znali kako je fino kad pucas od smjeha...
:lol:
Zaboravili su dodat... "i šalje ih priglupe i pune kompleksa da ginu u Siriji u ime izmišljenog čike na nebu."
User avatar
Ludzak
Posts: 5508
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#98 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Ludzak »

vjeshalica wrote: 27/12/2019 02:14
sadie_forever wrote: 27/12/2019 02:03
Sociolog wrote: 27/12/2019 02:02 Elvedin Pezic puni sirom dvorane BH.puni i Bkc ovdje gdje dodje barem 70% raje do 35 godine
slusala sam njega,covjek zbori super,dobar je zaista zna da pridje ljudima,jest s bradom ali nema vehabijski pristup
Kakve veze ima sto ima bradu? Znas li i sto je ima? Kakva glupa digresija o komentarisanju uvazenog Pezica.

Vezano sa tvojim komentarom oko NG u KSA...pa i tamo su se ljudi pobunili,u cemu je problem da se i kod nas pobune?
Problem je u tome što se ne može sekularna Bosna porediti sa klerikalnom Arabijom. Hajde da se mi sekularni i građansko osvješteni počnemo buniti protiv vas...
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#99 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by jahh »

Bas su vam glupi i isfurani argumenti. :roll:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#100 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by MorningStar »

sadie_forever wrote: 27/12/2019 02:03
Sociolog wrote: 27/12/2019 02:02 Elvedin Pezic puni sirom dvorane BH.puni i Bkc ovdje gdje dodje barem 70% raje do 35 godine
slusala sam njega,covjek zbori super,dobar je zaista zna da pridje ljudima,jest s bradom ali nema vehabijski pristup
Pravi ucenjak , masala samo ga treba slusati pametan cojk da se njega vise slusa muslimani bi bili najaci.
Post Reply