Mladi konzervartivniji od starih

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#51 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by insomnia78 »

Pa u istom tom posranom Parizu za koji se toliko fatate imas mjesta gdje ce te brat upozoriti da ne jedes na ulici jer je ramazan
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#52 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by 90minut »

Pa nije uočljivo na oko vec isto tako kao u Parizu odvojeni incidenti.

Recimo prije 6 godina mi cugali u ulici prošao pored nas bradonja u mahali vratio se za 20 minuta s još četvoricom s izmišljenom pričom da mu je neko psovao.

Al' eto zajebali se da među ruljom ima nož i teleskop pa se sve smirilo na priči.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#53 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by insomnia78 »

I sta? Islamizacija?
User avatar
sinuhe
Posts: 11489
Joined: 03/06/2011 11:33

#54 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by sinuhe »

PeppermintSA wrote:
sinuhe wrote:Nije se povorka ponosa odrzala prije 30 godina kada su u svijetu odrzavali takve povorke vec 20 godina. Nema nicega liberalnog u jednopartijskom rezimu niti ce vidjeniji ljudi iz tog doba biti sutra u povorci. Neke liberalne ideje u BiH najvise dolaze posredstvom pop-kulture na kapaljku ali nema tu autohtonih domacih snaga.
Kako vidim ova Lejla Huremovic, LGBT aktivista, je mladja zena.
Komunistički jednopartijski režimi su bili liberalni u polju seksa. To je čak imalo i svoje utemljenje u Lenjinovim djelima. Boljševici su izvorno propagirali promiskuitet, čak su i jedan kraći period izmedju dva rata zabranili brak.

Dakle, ovdje pričamo isključivo o seksu i polnim ulogama.
Ako je i tako nema to veze sa Bosnom. Znam da su Kocu Popovica gledali malo poprijeko zato sto mu zena nije otisla u partizane pa se morao razvesti. A Tito je volio sarati.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#55 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by 90minut »

insomnia78 wrote:I sta? Islamizacija?
pokušaj nje, u mnogim situacijama i ide u korist njih.

U suštini sve što si napisao jeste istina, al' nemaš pojma oko malih stvari koje se dešavaju u toku godine-godina.

Daj im malo prostora i bice ti situacija kao u Iraku.

U suštini je sve kako ko gleda na to, nekoj islamizaciji masovnih proporcija nema govora sam da je ima-ima.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58781
Joined: 03/08/2010 19:04

#56 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by kakavdanakneiskustvu »

insomnia78 wrote:Seher je inace alfa i omega? Ja bio evo mjesec. Trjeznio se nisam. Dere se gudra, jede krmetina, u BiMgu se regularno prodaje.trebe polugole. Odgovorno trvrdim da him francuskinje nisu ni prismrdile. Jest da brude malo previse dumanjaju ona crijeva al sve po PeeSu

treba zivjeti a ne doci na mjesec dana,ali hajd,ti bolje znas od nas kakvo je stanje ovdje,zamisli dodje neko od nas u pariz na 20 dana i tebi pametuje kako je tamo stanje
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#57 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by insomnia78 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
insomnia78 wrote:Seher je inace alfa i omega? Ja bio evo mjesec. Trjeznio se nisam. Dere se gudra, jede krmetina, u BiMgu se regularno prodaje.trebe polugole. Odgovorno trvrdim da him francuskinje nisu ni prismrdile. Jest da brude malo previse dumanjaju ona crijeva al sve po PeeSu

treba zivjeti a ne doci na mjesec dana,ali hajd,ti bolje znas od nas kakvo je stanje ovdje,zamisli dodje neko od nas u pariz na 20 dana i tebi pametuje kako je tamo stanje
Jel te maltretira neko?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58781
Joined: 03/08/2010 19:04

#58 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by kakavdanakneiskustvu »

insomnia78 wrote:Pa u istom tom posranom Parizu za koji se toliko fatate imas mjesta gdje ce te brat upozoriti da ne jedes na ulici jer je ramazan

šta koga boli klinac što ja jedem za ramazan,što jedem meso petkom,šta to koga ima boliti kurac,?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58781
Joined: 03/08/2010 19:04

#59 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by kakavdanakneiskustvu »

insomnia78 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
insomnia78 wrote:Seher je inace alfa i omega? Ja bio evo mjesec. Trjeznio se nisam. Dere se gudra, jede krmetina, u BiMgu se regularno prodaje.trebe polugole. Odgovorno trvrdim da him francuskinje nisu ni prismrdile. Jest da brude malo previse dumanjaju ona crijeva al sve po PeeSu

treba zivjeti a ne doci na mjesec dana,ali hajd,ti bolje znas od nas kakvo je stanje ovdje,zamisli dodje neko od nas u pariz na 20 dana i tebi pametuje kako je tamo stanje
Jel te maltretira neko?


mene ne,neke ljude da
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58781
Joined: 03/08/2010 19:04

#60 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by kakavdanakneiskustvu »

kakavdanakneiskustvu wrote:
scarface32 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:Ma hajte molim vas. Kakva islamizacija

ti zivis u parizu,ali ipak bolje znaš stanje na terenu u npr. sarajevu od nekog ko zivi u sarajevu?

ma on sve zna samo g.... ne zna.
Joj suti da vidis kakvu sam mladu odvojio. Hrvatica. Ne ova vasa lazna sa kamenjara no prava. Jos u odboru adezea. Sad ce doci zivjeti sa mnom. Samo dok rjesim nesto[/quote]


šta ti supruga kaže na to?[/quote]


???
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#61 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by insomnia78 »

Ocero je. Ne pratis
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58781
Joined: 03/08/2010 19:04

#62 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by kakavdanakneiskustvu »

insomnia78 wrote:Ocero je. Ne pratis

ko će sve tvoje pisanje upratiti
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#63 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by moonca »

````````````````````Image
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#64 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by insomnia78 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
mene ne,neke ljude da
Znam i ja ovdje neke ljude koje zajebavaju. Neki dan kolega trazi upaljac. Ja mu dam. I ima na upaljacu slika nekakvog majmuna. On uzima upaljac gleda u sliku i okrece ss prema kolegi crncu i ko usporedjuje
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58781
Joined: 03/08/2010 19:04

#65 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by kakavdanakneiskustvu »

insomnia78 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
mene ne,neke ljude da
Znam i ja ovdje neke ljude koje zajebavaju. Neki dan kolega trazi upaljac. Ja mu dam. I ima na upaljacu slika nekakvog majmuna. On uzima upaljac gleda u sliku i okrece ss prema kolegi crncu i ko usporedjuje

ok
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#66 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by insomnia78 »

Naravno da se sazna bila bi mu noga odmah ali u globalu ljudi su svugdje isti
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#67 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by insomnia78 »

Pa na jebenoj Korzici ce te prvo maltretirati svi od reda ako si iz Fr pgtv iz Pariza. Od konobara pa preko ostalih. Ako naletis na kretene jos ces i fasovati. Da ne spominjem ako si crn ili musliman
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#68 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by Edin H. »

Sociolog wrote:Veca je sad islamizacija drustva nego tamo 2008/09 i uticaj Turske..ne sjecam sr bas da je tada odobravano s fakulteta ici na dzume; ili traziti prostor za molitvu.

Doduse treba biti posten i reci dosta se mladjeg zivlja doselilo tokom studiranja iz manjih ruralnih krajeva i ostalo ovdje

To je ono sto primjetim golim okom, i dosta dosta ucenica u osnovnim skolama je pokriveno..iz moje osnovne srednje medicinske..u moje vrijeme ne znam ni jednu a nije proslo ni 10tak godina
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#69 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by insomnia78 »

Neki dan je bila afera kada je hitna pomoc izignorisala mladu zenu, crnkinju (crnce uvijek mozes prepoznati po naglasku cak i ako su druga-treca generacija) koja ih je zvala i koja je nesto kasnije preminula. Zena govori lose mi je bojim se da cu umrijeti operator joj kaze pa umrijevemo svi. Sve snimljeno i zabiljezeno. Policija siluje pendrekom crnca pa mu se poslije predsjednik izvinjava. Da vidis kako tek gaze crnce i arape
User avatar
vjeshalica
Posts: 17268
Joined: 31/03/2019 14:56

#70 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by vjeshalica »

Dope_Man wrote: Mada je takodjer primjetna razlika izmedju mladih koji studiraju i onih koji ne studiraju, a koji su obicno i u ruralnim sredinama, i njihovi stavovi jesu blizi stavovima starijih.
Zato sto su se konzervirali u ruralnoj sredini koju civilizacija nije dotakla,pa su im jos uvijek neke teme tabu ili jedostavno normalne stvari totalna sramota i bezobrazluk
Npr.da se izadje u neko drustvo i ima normala druzenje,odma ispada da se svi negdje privatno medjusobno tucaju...znam taj glupi mentalitet koji guzice ne zna oprat.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17268
Joined: 31/03/2019 14:56

#71 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by vjeshalica »

MaksprotivMarksa wrote: Bosnjaci su opet najvise najebali jer smo principe hegemonije uvezli uz tri islamska centra (Teheran, Rijad, Ankara), to ce biti razlog za nove razdore unutar bosnjackog korpusa.
Bosnjaci su najebali sa teheranom i bez njega radi samih sebe jer jedan prosjecni bosnjak i ne zna sta je teheran i gdje se nalazi,a o rijadu i ankari da ne govorim...znas ono kad bi mu dao kartu svijeta,i rekao pokazi mi prstom teheran gdje se nalazi
Bosnjacki korup sebe razdire sopstvenim otrovnim nazadlucima,primitivnim shvatanja i obicajima koji nemaju veze vise sa ikakvim vodjama u navedenim centrima moci....kad Bosnjanin skonta da ne smije bacati ostake kurbana na +40 u kontejner,i kad bude imao propisan kanalizacioni odvod,nek se onda bavi teheranom i ankarom,a nije im ni do koljena...
lajkujMe
Posts: 12259
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#72 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by lajkujMe »

Da narod pogotovo omladina postaje konzervativnija to stoji.
Problem je sto se vrtimo u krug ja sam licno misljenja da konzervativne vrijednosti nisu lose sve dok ne tjeras druge na isto i uvodis nekakve zakone da ako si ti takav svi moraju biti kao ti.
To je problem i liberalizma i konzertivizma svi guraju svoje i hoce nadmoc i apsolutnost kod svih.
Ti nikada nece proci, past ce jedna i druga ideologija s apsolutnim stajalistima.
Najgore kad padnu to ne prodje mirno.

Ne kontaju ljudi da bit svega otvorenost prema ljudima a to je apsolutna sloboda da radis sta god hocea dok god ne diras nikoga, ne silis drugoga ne nameces drugima to je nasilje a na nasilje ce uvijek doci do odbrane.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#73 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by sadie_forever »

insomnia78 wrote:Neki dan je bila afera kada je hitna pomoc izignorisala mladu zenu, crnkinju (crnce uvijek mozes prepoznati po naglasku cak i ako su druga-treca generacija) koja ih je zvala i koja je nesto kasnije preminula. Zena govori lose mi je bojim se da cu umrijeti operator joj kaze pa umrijevemo svi. Sve snimljeno i zabiljezeno. Policija siluje pendrekom crnca pa mu se poslije predsjednik izvinjava. Da vidis kako tek gaze crnce i arape
nije to samo crncima tako,,jedna mlada zena otisla doktoru radi problema s glavom...kaze strah me da imam tumor na mozgu to zaista ne zelim u ovoj situaciji

doktor joj rekao "pa da niko od nas ne zeli tumor na mozgu "onako cinicno :roll:
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#74 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by pirmin »

konzervarljiviji ili kronzenvartivljiji?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#75 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by salik79 »

sadie_forever wrote:
insomnia78 wrote:Neki dan je bila afera kada je hitna pomoc izignorisala mladu zenu, crnkinju (crnce uvijek mozes prepoznati po naglasku cak i ako su druga-treca generacija) koja ih je zvala i koja je nesto kasnije preminula. Zena govori lose mi je bojim se da cu umrijeti operator joj kaze pa umrijevemo svi. Sve snimljeno i zabiljezeno. Policija siluje pendrekom crnca pa mu se poslije predsjednik izvinjava. Da vidis kako tek gaze crnce i arape
nije to samo crncima tako,,jedna mlada zena otisla doktoru radi problema s glavom...kaze strah me da imam tumor na mozgu to zaista ne zelim u ovoj situaciji

doktor joj rekao "pa da niko od nas ne zeli tumor na mozgu "onako cinicno :roll:
A, kao, postoje neke situacije u kojima bi pozelila da ima tumor na mozgu?! :-)
Locked