Bingo City Center Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Sta bi voljeli viditi u ovom centru?

Poll ended at 02/07/2020 13:13

H&M
44
17%
Starbucks
25
10%
KFC/Burger King
71
27%
Aldo
3
1%
Primark
32
12%
C&A
37
14%
Replay
4
2%
Diesel
10
4%
Müller Drogerie
10
4%
Decathlon
24
9%
 
Total votes: 260

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66258
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#101 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by _BataZiv_0809 »

nepass1 wrote: jebi ga kad je nama hm pojam ko lidl i ikea
Neka izbora i konkurencije. Ko markama lijeci komplekse, taj ima vecih problema u zivotu :D
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#102 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by nepass1 »

neka ih, odjecu svakako ne kupujem
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#103 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Thorgerson »

nepass1 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Ovako jedan moj instagram prijatelj objavi stori i pise lik kao ne kontam sto se dize tolika frka oko otvaranja HM u Banjaluci, pa ja sam tu kupovao 1996, tu nema nista posebno :D
jebi ga kad je nama hm pojam ko lidl i ikea
Dobro, a do kada da mi sami sebe omalovažavamo?

Ta IKEA je jedan od najvećih brendova na svijetu. Dakle, neće ga sigurno bošnje dići u nebesa, nego je to uradilo pola svijeta gdje se ta IKEA već nalazi.

To sto te stvari malo "kasne" kod nas - to je druga stvar. Mi ionako zaostajemo za svijetom u svemu od 10 do 15 godina.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#104 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Thorgerson »

_BataZiv_0809 wrote:
nepass1 wrote: jebi ga kad je nama hm pojam ko lidl i ikea
Neka izbora i konkurencije. Ko markama lijeci komplekse, taj ima vecih problema u zivotu :D
Upravo tako. To je ključna riječ - KONKURENCIJA.

Sutra kad ti Bingo preuzme (a polako preuzima) 90% trzista pitat ces se kako ovo, sta je ovo. Mora tu biti jos igraca. Vecih.
Zato je i Bingu bolje da se potrudi oko ovog centra, jer Delta ce to sigurno uraditi na Stupu.

Da nije dosao Telemach npr. mi bi jos gulili 10 giga ograniceno mjesecno sa 512kbps na telekomu.
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#105 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by nepass1 »

Thorgerson wrote:
nepass1 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Ovako jedan moj instagram prijatelj objavi stori i pise lik kao ne kontam sto se dize tolika frka oko otvaranja HM u Banjaluci, pa ja sam tu kupovao 1996, tu nema nista posebno :D
jebi ga kad je nama hm pojam ko lidl i ikea
Dobro, a do kada da mi sami sebe omalovažavamo?

Ta IKEA je jedan od najvećih brendova na svijetu. Dakle, neće ga sigurno bošnje dići u nebesa, nego je to uradilo pola svijeta gdje se ta IKEA već nalazi.

To sto te stvari malo "kasne" kod nas - to je druga stvar. Mi ionako zaostajemo za svijetom u svemu od 10 do 15 godina.
problem nastaje kad se radujes otici na more zbog lidla a ne zbog mora :D
a znam ih takvih.
User avatar
konektovan
Posts: 40671
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#106 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by konektovan »

Mi se radujeno zbog lidla na moru, zato što ima "normalne" cijene u odnosu na druge, koliko toliko, da te ne deru nasvemu i svacemu.. :mrgreen:
Zivio lidl!!!!! :mrgreen:
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2545
Joined: 16/06/2014 20:33

#107 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Dosadno mii »

Zelenika nam obeca Ikeu i nista
:(
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#108 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by wewa »

konektovan wrote:Mi se radujeno zbog lidla na moru, zato što ima "normalne" cijene u odnosu na druge, koliko toliko, da te ne deru nasvemu i svacemu.. :mrgreen:
Zivio lidl!!!!! :mrgreen:
ja mu se radujem zbog sastojaka koje ovdje ne mogu naci

recimo, naisla sam na pastu od pecenih paprika, nesto savrseno a vrlo povoljno
reklo bi se jednostavan proizvod za uvesti u BiH - jeste, ali niko se nije dosjetio
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#109 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Haris033 »

wewa wrote:
konektovan wrote:Mi se radujeno zbog lidla na moru, zato što ima "normalne" cijene u odnosu na druge, koliko toliko, da te ne deru nasvemu i svacemu.. :mrgreen:
Zivio lidl!!!!! :mrgreen:
ja mu se radujem zbog sastojaka koje ovdje ne mogu naci

recimo, naisla sam na pastu od pecenih paprika, nesto savrseno a vrlo povoljno
reklo bi se jednostavan proizvod za uvesti u BiH - jeste, ali niko se nije dosjetio
Ako se ikada otvori, poklopit će i Bingo, Konzum i Merkator.. Valjda je to razlog zasto ga i nema u BiH.
A Bingo je daleko najodvratniji market u BiH. Jedini koji im je dobar (Sa) je onaj u Alti (naslijedili od Merkatora). Svi ostali, katastrofa!
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#110 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by P308 »

Haris033 wrote: Ako se ikada otvori, poklopit će i Bingo, Konzum i Merkator.. Valjda je to razlog zasto ga i nema u BiH.
A Bingo je daleko najodvratniji market u BiH. Jedini koji im je dobar (Sa) je onaj u Alti (naslijedili od Merkatora). Svi ostali, katastrofa!
Ovaj sto se pravi ce vjerovatno biti poput onog u Alti, samo puno veci. U Tuzli recimo izgleda odlicno, mozda cak i najbolji supermarket u BiH.
Inace, Bingo na Sipu je takodjer poprilicno lijep.
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#111 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Haris033 »

P308 wrote:
Haris033 wrote: Ako se ikada otvori, poklopit će i Bingo, Konzum i Merkator.. Valjda je to razlog zasto ga i nema u BiH.
A Bingo je daleko najodvratniji market u BiH. Jedini koji im je dobar (Sa) je onaj u Alti (naslijedili od Merkatora). Svi ostali, katastrofa!
Ovaj sto se pravi ce vjerovatno biti poput onog u Alti, samo puno veci. U Tuzli recimo izgleda odlicno, mozda cak i najbolji supermarket u BiH.
Inace, Bingo na Sipu je takodjer poprilicno lijep.
U Tuzli nisam bio, ali ako je sličan onim iz Mostara, Hadžića i onom iz Vogošće, to je za mene sve isto FIS Vitez i daleko od neke kvalitete... Uglavnom, market ili “TC” kojem se dive oni iz ruralnih sredina..
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2831
Joined: 14/01/2019 04:56

#112 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Porodice Foht »

Haris033 wrote:
P308 wrote:
Haris033 wrote: Ako se ikada otvori, poklopit će i Bingo, Konzum i Merkator.. Valjda je to razlog zasto ga i nema u BiH.
A Bingo je daleko najodvratniji market u BiH. Jedini koji im je dobar (Sa) je onaj u Alti (naslijedili od Merkatora). Svi ostali, katastrofa!
Ovaj sto se pravi ce vjerovatno biti poput onog u Alti, samo puno veci. U Tuzli recimo izgleda odlicno, mozda cak i najbolji supermarket u BiH.
Inace, Bingo na Sipu je takodjer poprilicno lijep.
U Tuzli nisam bio, ali ako je sličan onim iz Mostara, Hadžića i onom iz Vogošće, to je za mene sve isto FIS Vitez i daleko od neke kvalitete... Uglavnom, market ili “TC” kojem se dive oni iz ruralnih sredina..
Bogme ja bio prekjuce prvi put, odlicno izgleda taj tuzlanski. :thumbup:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#113 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by tempuser »

Haris033 wrote: U Tuzli nisam bio, ali ako je sličan onim iz Mostara, Hadžića i onom iz Vogošće, to je za mene sve isto FIS Vitez i daleko od neke kvalitete... Uglavnom, market ili “TC” kojem se dive oni iz ruralnih sredina..
Pa kako mozes kmentarisati nesto sto nisi vidio? I naravno, predpostavka je majka svih zajeba.
Veliki Bingo u dva objekta, u stilu FIS Vitez, je na Sickom brodu.
User avatar
konektovan
Posts: 40671
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#114 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by konektovan »

Kod nas ljudi odmah pocnu pljuvati, a ni temelje nisu vidjeli.... :-)
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#115 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Haris033 »

Market treba da bude Market, a ne da me čim uzmem korpu, na ulazu dočeka masa jeftine i smrdljive garderobe, a da kupim nešto prehrambeno, treba mi km setnje. Da ne pričam dalje kako artikal koji ima jednu cijenu na pultu, kada se otkuca na kasi ima sasvim drugu, naravno, veću.. :-) Ne znam, možda novi bude najbolji u BiH, ali o tome kada i ako se izgradi.. Ovi, u kojima sam bio do sada, imaju isti koncept prodaje kao u FIS-u, Škafi, Penny-u.. Za mene su jednako pijaca u zatvorenom.
User avatar
konektovan
Posts: 40671
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#116 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by konektovan »

Pa ovaj ce imati supermarket, ali nije isti koncept k'o i ove sto poredis, ipak su to totalno drugaciji koncepti.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#117 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by tempuser »

Haris033 wrote:Market treba da bude Market, a ne da me čim uzmem korpu, na ulazu dočeka masa jeftine i smrdljive garderobe, a da kupim nešto prehrambeno, treba mi km setnje. Da ne pričam dalje kako artikal koji ima jednu cijenu na pultu, kada se otkuca na kasi ima sasvim drugu, naravno, veću.. :-) Ne znam, možda novi bude najbolji u BiH, ali o tome kada i ako se izgradi.. Ovi, u kojima sam bio do sada, imaju isti koncept prodaje kao u FIS-u, Škafi, Penny-u.. Za mene su jednako pijaca u zatvorenom.
Jesi li se ikad zamislio sto su u svim samoposlugama osnovni prehrambeni proizvodi (hljeb, mlijeko, meso i sl) na kontra strani od ulaza?
Gdje su police ca kucnim potrepstinama, drangulijama za plazu i auto kozmetikom u Mercatoru?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40860
Joined: 29/06/2011 23:39

#118 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by dječak sa šibicama »

Inace obozavam kad ljudi koji zive daleko daleko, na jednom cosku ulice mu KFC, na drugom Burger King, u susjednoj ulici Walmart, treca ulica ovaj trgovacki centar, cetvrta onaj, takmice se niskim cijenama, hrana jeftinija nego u Bosni... kad pocnu pametovati prosjecnom bosancerosu kako je to sve smece, i da je Bingo kralj shah i ajatolah, kupujte kod Dzambica domace, a mozete i Tesco i tursko, nema veze sto je svaki mjesec sve skuplje.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40860
Joined: 29/06/2011 23:39

#119 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by dječak sa šibicama »

Haris033 wrote:Market treba da bude Market, a ne da me čim uzmem korpu, na ulazu dočeka masa jeftine i smrdljive garderobe, a da kupim nešto prehrambeno, treba mi km setnje. Da ne pričam dalje kako artikal koji ima jednu cijenu na pultu, kada se otkuca na kasi ima sasvim drugu, naravno, veću.. :-) Ne znam, možda novi bude najbolji u BiH, ali o tome kada i ako se izgradi.. Ovi, u kojima sam bio do sada, imaju isti koncept prodaje kao u FIS-u, Škafi, Penny-u.. Za mene su jednako pijaca u zatvorenom.
Na zapadu sam vidio taj sistem da roba stoji po paletama, ali to nisu marketi vec neka vrsta diskonta, uglavnom ono "kupi 3 plati 2" ili "kupi 6 plati 5", roba upakovana po 6 komada a placas 5, dakle taj sistem. Zato i stoji po paletama i onako nabacano na gomilu.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#120 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by tempuser »

dječak sa šibicama wrote:
Na zapadu sam vidio taj sistem da roba stoji po paletama, ali to nisu marketi vec neka vrsta diskonta, uglavnom ono "kupi 3 plati 2" ili "kupi 6 plati 5", roba upakovana po 6 komada a placas 5, dakle taj sistem. Zato i stoji po paletama i onako nabacano na gomilu.
To sto si ti vidio na zapadu sam ja vidio prije 35 godina u nekadasnjem UPI-jevom Diskontu u olimpjskom naselju Mojmilo. Ako si htio da kupis keks mogao si kupiti samo 4 kutije zaljepljene jedna za drugu. Doduse nije bilo kupis 6 platis 5, ali je bilo po povoljnijim cijenama nego u redovnoj prodaji.
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#121 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Haris033 »

Kome je vrh marketa Bingo, taj očigledno ili ima neke veze sa istim ili nije bio nigdje drugo i vidio šta znači dobar market ili TC.
A u Sa je isti taj lanac pravo smeće i nužno zlo za kupovinu jer nemamo drugog izbora.
User avatar
konektovan
Posts: 40671
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#122 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by konektovan »

Haris033 wrote:Kome je vrh marketa Bingo, taj očigledno ili ima neke veze sa istim ili nije bio nigdje drugo i vidio šta znači dobar market ili TC.
A u Sa je isti taj lanac pravo smeće i nužno zlo za kupovinu jer nemamo drugog izbora.
A ko piše da je vrh??? Bio u kauflandu, lidlu, isti fazon ko i bingo, market hiper,......mozes tu dodati i konzum, mercator lozionicka se jedino istice u tom pogledu.
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#123 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Haris033 »

konektovan wrote:
Haris033 wrote:Kome je vrh marketa Bingo, taj očigledno ili ima neke veze sa istim ili nije bio nigdje drugo i vidio šta znači dobar market ili TC.
A u Sa je isti taj lanac pravo smeće i nužno zlo za kupovinu jer nemamo drugog izbora.
A ko piše da je vrh??? Bio u kauflandu, lidlu, isti fazon ko i bingo, market hiper,......mozes tu dodati i konzum, mercator lozionicka se jedino istice u tom pogledu.
E vidis, bio sam i ja u istim i ne vidim ništa slično od gore nabrojanih i Binga. Bingo = FiS = Škafa = Penny. Za mene vašar u zatvorenom. Tebi je to sve isto, meni nije.. Da se ne raspravljamo dalje i idemo u off. :wink:
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#124 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Qler »

vala lidl je sve samo nije uredjen.. Bingo je sminka za njega... Kaufland isto tako.. Ne znam ja sam bas cesto u Hr i nisam primjetio nista bolje kod njih... Spar, Kaufland, Lidl... sve bezveze..
User avatar
konektovan
Posts: 40671
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#125 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by konektovan »

Qler wrote:vala lidl je sve samo nije uredjen.. Bingo je sminka za njega... Kaufland isto tako.. Ne znam ja sam bas cesto u Hr i nisam primjetio nista bolje kod njih... Spar, Kaufland, Lidl... sve bezveze..
To je sve isti koncept, naguraj sto vise mozes artikala, nerijetko i na paletama, imaj svoju robnu marku i to je to....
Post Reply