Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#1051 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by The 51st State »

edo_79 wrote:
The 51st State wrote:jeli se meni ucinilo ili vise ne smrdi celuloza od natrona? ako su turci ulozili u tu ekologiju odmah je jedan problem manje rijesen za kvalitet zivota, u tom slucaju nacelnici zenice, visokog, lukavca, tuzle na edukaciju tamo da idu odma, i to utice na zivot u istom omjeru ko plata i poso.
Ne smrdi više celuloza, nalupano je more para u ugradnju filtera i sistema za spaljivanje NCG (non-condensible gasses) od kojih je i dolazio najviše smrad .... voda koja se tretira u postrojenju za tretman otpadnih voda se u rijeku Bosnu ispušta čišća nego ona koja je uzeta iz rijeke Bosne, itd itd itd.... ali imamo problema sa državom jbg .... znaš kako kod nas ide .... čim te krene neko te nagazi
:thumbup: super je to i vijest za naslovnice, sad dali su turci od sebe ili pod pritiskom to odradili je isto interesantno pitanje da se vidi odnos, uglavnom stanovnistvo se obrahatilo u sirem krugu.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1052 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Fudo387 »

edo_79 wrote:
wewa wrote:jel nam to Amerika mjera svijeta? taj fanaticni kapitalizam na rubu oligarhije, rasizam, lazni puritanizam?
mi smo Evropljani, Fudo. nije svima Amerika tiha patnja.
Čuj Amerika mjerilo ..... oni su menščini najzaduženija država na svijetu, štancaju dolare za koje već odaaaavno nemaju pokrića, a sve im se zasniva na ''širenju demokratije'' na način da okupiraju sve i jednu državu koja ima prirodni resurs koji je interesantan za njih :lol: :lol: :lol:
:roll:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23350
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1053 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Sanjarko »

Dobra je Amerika samo im vlast nevalja. Skrenula u ekstremno ima vec i elite Americke za njom.

Ima i gorih, nasa vlast i elite primjerice.
User avatar
Dozer
Posts: 28405
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1054 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Dozer »

Bodkin wrote: Jarane..nista sto mi imamo nije enormno. Kakav bolan stocarski potencijal. Ili inas zemlje kao brazil pa velicina 6 bosni je pod zivotinjama, ili si danska pa imas razvijeniju tehnologiju ukljucenu nego nasa sto koristi za letove na ISS.

Kakav tuziram..kakva poljoprivreda. Elem nista enormno ali puno bolje nego sto je danas
Jel' pricas o izvozu ili o vlastitim potrebama?
Ja o vlastitim potrebama. Zatvori se na 4-5 godina, ne uvozi nista sto imas svoje, pa da vidis kako ce se sve pokrenuti. Komparativne prednosti su cudo.
Sved, npr., nikad nece kupiti bilo sta uvozno ako ima domace, pa iako je skuplje.

Mozak je cudo. Ali, u svemu tome drzava igra i te kakvu ulogu. Kontrola kvaliteta je krucijalna stvar, a zatim i marketing, tj. uticaj na svijest potrosaca.
I ljudi se onda lome da proizvode sve sto mogu, da to bude domaci proizvod, jer znaju da ce ga moci i prodati. Logicno, zivotni standard takodjer igra ulogu, a za zivotni standard je bitan interni ekonomski okvir.

Kod nas je sve to naopacke, i onda je logicno da ce svako gledati da prodje jeftinije, pa ce radije kupiti nekakav uvezeni egipatski krompir za, lupam, 1 KM/kg, nego domaci koji je 1,5 KM/kg. Nema veze sto nemas pojma ko je, kako, gdje i s cim uzgojio taj krompir u Egiptu. Jbg, pola KM je jeftiniji, i to je osnovni faktor za odluku kod nasih ljudi.
I ne moze se za ovo kriviti niko ko tako kupuje. Pola KM ovdje, 1 KM tamo, 0,30 'vamo, i nakupi se tu mjesecno 10-30-50 KM. Oportunitetni trosak, jbg...
User avatar
Dozer
Posts: 28405
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1055 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Dozer »

Fudo387 wrote:
edo_79 wrote:
wewa wrote:jel nam to Amerika mjera svijeta? taj fanaticni kapitalizam na rubu oligarhije, rasizam, lazni puritanizam?
mi smo Evropljani, Fudo. nije svima Amerika tiha patnja.
Čuj Amerika mjerilo ..... oni su menščini najzaduženija država na svijetu, štancaju dolare za koje već odaaaavno nemaju pokrića, a sve im se zasniva na ''širenju demokratije'' na način da okupiraju sve i jednu državu koja ima prirodni resurs koji je interesantan za njih :lol: :lol: :lol:
:roll:
Sta kotrljas Fudara ba? Jel' to nije tacno da su najzaduzenija drzava na planeti? Jeste.
Jel' to nije tacno da okupiraju sve i svakoga radi resursa i/ili anuliranja svog duga (Libija npr.)? Jeste.

Izmisle neku glupost ala 9/11 i terorizam (Afgan, Irak), ili nuklearna prijetnja (Iran, iako ih nisu okupirali niti ce ikada), ili totalitarni rezim (Sirija), i hajmo u pohod "uvesti demokratiju i USA Way of Life tamo".
Last edited by Dozer on 19/06/2019 15:04, edited 1 time in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50474
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1056 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Bloo »

Dozer wrote:
Bodkin wrote: Jarane..nista sto mi imamo nije enormno. Kakav bolan stocarski potencijal. Ili inas zemlje kao brazil pa velicina 6 bosni je pod zivotinjama, ili si danska pa imas razvijeniju tehnologiju ukljucenu nego nasa sto koristi za letove na ISS.

Kakav tuziram..kakva poljoprivreda. Elem nista enormno ali puno bolje nego sto je danas
Jel' pricas o izvozu ili o vlastitim potrebama?
Ja o vlastitim potrebama. Zatvori se na 4-5 godina, ne uvozi nista sto imas svoje, pa da vidis kako ce se sve pokrenuti. Komparativne prednosti su cudo.
Sved, npr., nikad nece kupiti bilo sta uvozno ako ima domace, pa iako je skuplje.

Mozak je cudo. Ali, u svemu tome drzava igra i te kakvu ulogu. Kontrola kvaliteta je krucijalna stvar, a zatim i marketing, tj. uticaj na svijest potrosaca.
I ljudi se onda lome da proizvode sve sto mogu, da to bude domaci proizvod, jer znaju da ce ga moci i prodati. Logicno, zivotni standard takodjer igra ulogu, a za zivotni standard je bitan interni ekonomski okvir.

Kod nas je sve to naopacke, i onda je logicno da ce svako gledati da prodje jeftinije, pa ce radije kupiti nekakav uvezeni egipatski krompir za, lupam, 1 KM/kg, nego domaci koji je 1,5 KM/kg. Nema veze sto nemas pojma ko je, kako, gdje i s cim uzgojio taj krompir u Egiptu. Jbg, pola KM je jeftiniji, i to je osnovni faktor za odluku kod nasih ljudi.
I ne moze se za ovo kriviti niko ko tako kupuje. Pola KM ovdje, 1 KM tamo, 0,30 'vamo, i nakupi se tu mjesecno 10-30-50 KM. Oportunitetni trosak, jbg...
Erm, nemam pojma ni ko je ni kako ni gdje ni s cim je i neko ovdje uzgojio krompir jer nema kontrole....može ga prskati 5 puta sedmicno.
User avatar
Dozer
Posts: 28405
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1057 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Dozer »

Pa to je ono o cemu pricam - drzava, kontrola kvaliteta, marketing, svijest potrosaca. Nista od toga ovdje ne postoji.
Domaci proizvodjaci svega i svacega su prepusteni sami sebi, a drzava samo gleda kako da ih oguli. Briga o domacoj proizvodnji = 0.

Pokreni bilo kakav posao i napravi 50-100 milja prometa za mjesec, eto ti 265 inspekcija jedne za drugom, i svaka ce te oglobiti za nesto. Cak ce ti i otvoreno reci da "moraju", iako je sve OK.
O naprasnom reketu, ucjenama, razvlacenju papirologije ako se to ne plati, prijetnjama, itd. suvisno je i pricati.
Last edited by Dozer on 19/06/2019 15:07, edited 1 time in total.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1058 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Bodkin »

Fudo387 wrote:
Bodkin wrote:
Dozer wrote:Imamo enormne hidro potencijale (Energija)...
Imamo enormne sumske potencijale (Drvna industrija)...
Imamo enormne prirodne potencijale (Turizam),...
Imamo potencijalne ogromne naftne resurse (neko drugi bi odavno u to ulozio sve sto ima da se ispita, i ako je tacno - da se eksploatise)...
Imamo rude...
Imamo enormne poljoprivredne potencijale...
Imamo enormne stocarske potencijale...

Imamo mi svega. Problem je sto - ne znamo. Ili, preciznije receno - necemo. Tj. nece i ne znaju oni koji o tome odlucuju.
Jarane..nista sto mi imamo nije enormno. Kakav bolan stocarski potencijal. Ili inas zemlje kao brazil pa velicina 6 bosni je pod zivotinjama, ili si danska pa imas razvijeniju tehnologiju ukljucenu nego nasa sto koristi za letove na ISS.

Kakav tuziram..kakva poljoprivreda. Elem nista enormno ali puno bolje nego sto je danas
Pa ja, al bitno je da si u medjuvremenu naglasio kako ja kontriram iz dosade.
Ti i insomnia ste ekstremi. Ja sam se osvrnuo na ovo prenaglasavanje Dozerovo ali je u pravu da moze puno bolje. Ti ga zakucas kao da treba odmah vene prerezati
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1059 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Bodkin »

Dozer wrote:
Bodkin wrote: Jarane..nista sto mi imamo nije enormno. Kakav bolan stocarski potencijal. Ili inas zemlje kao brazil pa velicina 6 bosni je pod zivotinjama, ili si danska pa imas razvijeniju tehnologiju ukljucenu nego nasa sto koristi za letove na ISS.

Kakav tuziram..kakva poljoprivreda. Elem nista enormno ali puno bolje nego sto je danas
Jel' pricas o izvozu ili o vlastitim potrebama?
Ja o vlastitim potrebama. Zatvori se na 4-5 godina, ne uvozi nista sto imas svoje, pa da vidis kako ce se sve pokrenuti. Komparativne prednosti su cudo.
Sved, npr., nikad nece kupiti bilo sta uvozno ako ima domace, pa iako je skuplje.

Mozak je cudo. Ali, u svemu tome drzava igra i te kakvu ulogu. Kontrola kvaliteta je krucijalna stvar, a zatim i marketing, tj. uticaj na svijest potrosaca.
I ljudi se onda lome da proizvode sve sto mogu, da to bude domaci proizvod, jer znaju da ce ga moci i prodati. Logicno, zivotni standard takodjer igra ulogu, a za zivotni standard je bitan interni ekonomski okvir.

Kod nas je sve to naopacke, i onda je logicno da ce svako gledati da prodje jeftinije, pa ce radije kupiti nekakav uvezeni egipatski krompir za, lupam, 1 KM/kg, nego domaci koji je 1,5 KM/kg. Nema veze sto nemas pojma ko je, kako, gdje i s cim uzgojio taj krompir u Egiptu. Jbg, pola KM je jeftiniji, i to je osnovni faktor za odluku kod nasih ljudi.
I ne moze se za ovo kriviti niko ko tako kupuje. Pola KM ovdje, 1 KM tamo, 0,30 'vamo, i nakupi se tu mjesecno 10-30-50 KM. Oportunitetni trosak, jbg...
Nije tacno da ce sved gledati da plati svoje skuplje niti se mozes zatvoriti jer bi umro od gladi. O ostalim potrebama da ne govorim.

Najvise sto mozes je uvesti sistem kvota koji bi za nas bio mislim pun pogodak. Al ne moze ako hoces u RU. Zato jedino da pauziras zabtjev za clanstvo na 10 godina.

Ali moze puno bolje, tu se slazem
User avatar
Dozer
Posts: 28405
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1060 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Dozer »

Ma ima more nacina da se stvari pokrenu, da se zastiti domace, da se poboljsa kvalitet svega. To, valjda, svi znamo bar odoka.

Znamo i da to nije prekonocno desavanje i da za to treba vremena, bar 2-4 godine za kvalitetno iniciranje i prve korake, i jos toliko za etabliranje. Ali, to smo trebali poceti jos 1998, u proslom vijeku, a mi nismo to ni zamislili ni danas, a kamoli poceli...

Krajnji domet "pokretanja ekonomije" ovdje pocinje i zavrsava s idejom gradnje stambene zgrade ili hotel(cic)a, po mogucnosti uz neku prevaru oko zemljista ili rusenje istorijskog naslijedja... Ili gradnju trznog centra, naravno...

Ovdje sve ide od krova, nista od temelja... Sve naopako...

A Sved nece platiti skuplje domace samo ako 100% zna da je uvozno kvalitetnije. Vjeruj mi.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1061 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Fudo387 »

Dozer wrote: Sta kotrljas Fudara ba? Jel' to nije tacno da su najzaduzenija drzava na planeti? Jeste.
Jel' to nije tacno da okupiraju sve i svakoga radi resursa i/ili anuliranja svog duga (Libija npr.)? Jeste.

Izmisle neku glupost ala 9/11 i terorizam (Afgan, Irak), ili nuklearna prijetnja (Iran, iako ih nisu okupirali niti ce ikada), ili totalitarni rezim (Sirija), i hajmo u pohod "uvesti demokratiju i USA Way of Life tamo".

A kome su duzni?
Ja sam vise reagovao na ovo, hajmo se mjerit nemjerit sa amerikom. Valjda ti jasno koliko je to besmisleno.

O ostatku, nije tema. Sto im nisi reko tako kad su ti Sarajevo deblokirali?
User avatar
geralt
Posts: 5210
Joined: 14/09/2017 12:45

#1062 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by geralt »

Bodkin wrote: Jarane..nista sto mi imamo nije enormno. Kakav bolan stocarski potencijal. Ili inas zemlje kao brazil pa velicina 6 bosni je pod zivotinjama, ili si danska pa imas razvijeniju tehnologiju ukljucenu nego nasa sto koristi za letove na ISS.

Kakav tuziram..kakva poljoprivreda. Elem nista enormno ali puno bolje nego sto je danas
Nije poenta u tehnologiji vec u organizaciji. Danska (u manjoj mjeri i generalno skandinavska) poljoprivreda je zasnovana na poljoprivrednim zadrugama - ne nametnutim odozgo kao u socijalistickim ekonomijama, vec spontano organizovanih od strane samih poljoprivrednika prije 100 i nesto godina. Udruzi se 1000 ljudi koji uzgajaju krave i zajednicki pregovaraju sa trgovcima o prodajnoj cijeni, vrse nabavu masina i opreme, podijele i organizuju rad, planiraju proizvodnju i isporuke, centralizuju administraciju, lobiraju politicare za povoljne zakone i stimulanse...

Razlika je u mentalitetu. Kod nas bi od tih 1000, 500 zabusavalo a drugih 500 gledalo kako da pokrade zajednicku kasu.
Last edited by geralt on 19/06/2019 15:32, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1063 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by insomnia78 »

Bodkin wrote:
Dozer wrote:Imamo enormne hidro potencijale (Energija)...
Imamo enormne sumske potencijale (Drvna industrija)...
Imamo enormne prirodne potencijale (Turizam),...
Imamo potencijalne ogromne naftne resurse (neko drugi bi odavno u to ulozio sve sto ima da se ispita, i ako je tacno - da se eksploatise)...
Imamo rude...
Imamo enormne poljoprivredne potencijale...
Imamo enormne stocarske potencijale...

Imamo mi svega. Problem je sto - ne znamo. Ili, preciznije receno - necemo. Tj. nece i ne znaju oni koji o tome odlucuju.
Jarane..nista sto mi imamo nije enormno. Kakav bolan stocarski potencijal. Ili inas zemlje kao brazil pa velicina 6 bosni je pod zivotinjama, ili si danska pa imas razvijeniju tehnologiju ukljucenu nego nasa sto koristi za letove na ISS.

Kakav tuziram..kakva poljoprivreda. Elem nista enormno ali puno bolje nego sto je danas
Ubleha zaostala iz komunizma. Nista mi nemamo sto ostatak Evrope nema u puno vecim kolicinama
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1064 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Fudo387 »

Bodkin wrote:
Ti i insomnia ste ekstremi. Ja sam se osvrnuo na ovo prenaglasavanje Dozerovo ali je u pravu da moze puno bolje. Ti ga zakucas kao da treba odmah vene prerezati
Ja ba, ja ga zakucao da vene reze, a ti mu rekao da bi crkli od gladi kad bi se upustio u te svoje bizMis ideje.
Mislim, ja da sam napisao, super ste to skontali, treba to, upalice sigurno, tri posta dalje bi i ti dozer poceli kontrirat i rekli bi, ma nemre to bas tako.
Vazda ista prica.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#1065 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by animals »

Pa ima Bosna veliki potencijal, da se danas sutra opet zarati..
to je jedini potencijal za izvoz..
User avatar
Dozer
Posts: 28405
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1066 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Dozer »

Fudo387 wrote: A kome su duzni?
Ja sam vise reagovao na ovo, hajmo se mjerit nemjerit sa amerikom. Valjda ti jasno koliko je to besmisleno.

O ostatku, nije tema. Sto im nisi reko tako kad su ti Sarajevo deblokirali?
De, ba, Dofu...
Cuj "kome su duzni" :lol:
Pa samo Gadafiju (Libiji) su ostali duzni preko 300 milijardi USD za naftu, jadan ne bio. I jos kad ovaj rece da hoce da uvede Zlatni dinar za naftu umjesto Dolara, eto ih da mu uvedu demokratiju :lol:
Citaj malo ba - https://www.graphicmaps.com/countries-w ... -most-debt
Ti ni ne znas da su te tamo, kao svog drzavljanina, zaduzili za preko 58.000 USD :lol: :lol: :lol:
Eeee, moj Fudara..
Last edited by Dozer on 19/06/2019 15:36, edited 2 times in total.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1067 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Fudo387 »

Dozer wrote:
Fudo387 wrote: A kome su duzni?
Ja sam vise reagovao na ovo, hajmo se mjerit nemjerit sa amerikom. Valjda ti jasno koliko je to besmisleno.

O ostatku, nije tema. Sto im nisi reko tako kad su ti Sarajevo deblokirali?
De, ba, Dofu...
Cuj "kome su duzni" :lol:
Pa samo Gadafiju (Libiji) su ostali duzni preko 300 milijardi USD za naftu, jadan ne bio. I jos kad ovaj rece da hoce da uvede Zlatni dinar za naftu umjesto Dolara, eto ih da mu uvedu demokratiju :lol:
Citaj malo ba - https://www.graphicmaps.com/countries-w ... -most-debt
Ti ni ne znas da su te tamo, kao svog drzavljanina, zaduzili za preko 58.000 USD :lol: :lol: :lol:
Eeee, moj Fudara..
Jest, nema dana kad me ne zovu da uplatim pare Gadafiju.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#1068 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by animals »

Sto si vise duzan to si jaci na svjetskoj sceni..
kad ce te jednom to svatiti..
User avatar
Dozer
Posts: 28405
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1069 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Dozer »

Mojne o ekonomiji, Tite ti. Drz' se Stihlovke :D
animals wrote:Sto si vise duzan to si jaci na svjetskoj sceni..
kad ce te jednom to svatiti..
Jes', ali - do kad? Pogotovo ako se konstantno qrcis nekakvom silom i drugima nameces svoje "vrijednosti".
Last edited by Dozer on 19/06/2019 15:38, edited 1 time in total.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1070 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Fudo387 »

Dozer wrote:Mojne o ekonomiji, Tite ti. Drz' se Stihlovke :D
Pa dobro, de ti, ti znas bolje.
Ka’s pocet naftu busit po Tarcinu? :lol:
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#1071 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by animals »

A moglo bi u BiH da se kopira Srbijansko ekonomsko cudo..
izvoz pileci nogica u Kinu u zamjenu za letece automobile..
User avatar
Dozer
Posts: 28405
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1072 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Dozer »

Fudo387 wrote:
Dozer wrote:Mojne o ekonomiji, Tite ti. Drz' se Stihlovke :D
Pa dobro, de ti, ti znas bolje.
Ka’s pocet naftu busit po Tarcinu? :lol:
Bjez' ba, Dofu... Ne prosipaj se dalje. :D

P.S. Ukucaj u Google "najzaduzenija drzava svijeta", mozes na kojem hoces jeziku, rezultat je vazda isti :D
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#1073 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by The 51st State »

animals wrote:A moglo bi u BiH da se kopira Srbijansko ekonomsko cudo..
izvoz pileci nogica u Kinu u zamjenu za letece automobile..
Ne znam sta dolazi zauzvrat Ali izvoze se vec pilece noge za kinu Iz bosne, s obzirom da smo regionalna sila u tom segmentu, nije to los biznis sa strane.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#1074 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by The 51st State »

Dozer wrote:
Fudo387 wrote:
Dozer wrote:Mojne o ekonomiji, Tite ti. Drz' se Stihlovke :D
Pa dobro, de ti, ti znas bolje.
Ka’s pocet naftu busit po Tarcinu? :lol:
Bjez' ba, Dofu... Ne prosipaj se dalje. :D

P.S. Ukucaj u Google "najzaduzenija drzava svijeta", mozes na kojem hoces jeziku, rezultat je vazda isti :D
Ima razlike kad si duzan Sam sebi I kad nekom drugom dugujes, nije to primjer za referirati :)
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#1075 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by edo_79 »

Dozer wrote:
Fudo387 wrote: A kome su duzni?
Ja sam vise reagovao na ovo, hajmo se mjerit nemjerit sa amerikom. Valjda ti jasno koliko je to besmisleno.

O ostatku, nije tema. Sto im nisi reko tako kad su ti Sarajevo deblokirali?
De, ba, Dofu...
Cuj "kome su duzni" :lol:
Pa samo Gadafiju (Libiji) su ostali duzni preko 300 milijardi USD za naftu, jadan ne bio. I jos kad ovaj rece da hoce da uvede Zlatni dinar za naftu umjesto Dolara, eto ih da mu uvedu demokratiju :lol:
Citaj malo ba - https://www.graphicmaps.com/countries-w ... -most-debt
Ti ni ne znas da su te tamo, kao svog drzavljanina, zaduzili za preko 58.000 USD :lol: :lol: :lol:
Eeee, moj Fudara..
Dozeru ba pusti ga kraju .... oni su toliko dužni da su SAMI SEBI DUŽNI :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Locked