Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#101 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by mali jomu »

HAVANA wrote:
Nemam pojma,ja sto imam dodira sa kancelarijama a drzavne su sluzbe...imam utisak da su tu da nama komplikuju zivot.Nevjerovatno kako sputavaju ulaganja i ideje. :-)
... ma jasta je, talovi i to, ne mogu opstat drugacije :mrgreen:
Hendrix
Posts: 4121
Joined: 27/02/2004 00:00

#102 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Hendrix »

mali jomu wrote:
HAVANA wrote: Radi,uci,misli,gledaj...Pokusaj.To sto imas ces uvijek naci.Skoro svi mi smo poceli od nule.

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Daj ba popustite obojica vise s tom supljom, pogotovo Havana sa Belgijskim drzavljanstvom i skupljenom lovom vani. A ovaj Mujo je odavno dokazo da je puko na svim temama.

Ne kontam kako ne mozete shvatiti da nismo slijepi da ne vidimo sistem oko sebe, Bosna postaje zemlja za bogate i zanatlije da njima rade i sredjuju nekretnine, mjesta za ostale ili neku srednju klasu nema.

Jeboga vise i plocice i vodoinstalaterstvo, nismo svi zanatlije ba.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#103 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by mali jomu »

Hendrix wrote:
Daj ba popustite obojica vise s tom supljom, pogotovo Havana sa Belgijskim drzavljanstvom i skupljenom lovom vani. A ovaj Mujo je odavno dokazo da je puko na svim temama.

Ne kontam kako ne mozete shvatiti da nismo slijepi da ne vidimo sistem oko sebe, Bosna postaje zemlja za bogate i zanatlije da njima rade i sredjuju nekretnine, mjesta za ostale ili neku srednju klasu nema.

Jeboga vise i plocice i vodoinstalaterstvo, nismo svi zanatlije ba.

Evo mladog direktora..... :lol:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#104 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by un1ted »

HAVANA wrote:Ja ne znam gdje nadju te poslove od 450 km i zasto ih rade i sta rade?
Pa nije sve Sarajevo. Recimo evo Visoko, pa da odemo malo dalje u Olovo, da ne pričam dalje o ZE-DO kantonu, gdje je prosjek plate 400KM. Rade jer moraju, ali kako raja sve više ide vani, dolazi i do povećanja plate. NIKADA, ali NIKADA ne bi bila povećana, jer bi se svi vodili onom "ako nećeš ti ima neko drugi", jer je ponuda bila ograničena. Sada kada mlađa raja ide vani, i nema radne snage za bacanje i poslodavci moraju nuditi veću platu.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#105 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by HAVANA »

Hendrix wrote:
mali jomu wrote:
HAVANA wrote: Radi,uci,misli,gledaj...Pokusaj.To sto imas ces uvijek naci.Skoro svi mi smo poceli od nule.

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Daj ba popustite obojica vise s tom supljom, pogotovo Havana sa Belgijskim drzavljanstvom i skupljenom lovom vani. A ovaj Mujo je odavno dokazo da je puko na svim temama.

Ne kontam kako ne mozete shvatiti da nismo slijepi da ne vidimo sistem oko sebe, Bosna postaje zemlja za bogate i zanatlije da njima rade i sredjuju nekretnine, mjesta za ostale ili neku srednju klasu nema.

Jeboga vise i plocice i vodoinstalaterstvo, nismo svi zanatlije ba.
Sve sto imam sam zaradio u bih.Preko 90% ukupne vrijednosti.Regularno,sa firmom i kreditima,nikad duzan osto,ni dobavljacu,ni drzavi,ni banci.Nikad u avazu ispo! :D I znam masu takvih ljudi.Nisam ja tema emisije,ja znam sta cu i kako cu.Zasto sve svodite na licni nivo? Jednostavno, iz onoga sto pisem ko hoce da procita,moze ugledati pravac u kojem ima posla i novca...Nista vise.Dabogda mi svi imali.Dabogda svi oko mene imali i vise od mene.Onda cu i ja lako...
Koliko god vi ponavljali da su svi lopovi i profiteri, ja cu ponavljati da nisu i da ima jako sposobnih i uspjesnih ljudi.Ok,niste svi zanatlije.Hoces da pisem o arhitektama,programerima,reklamnim agencijama,notarima,bankarima,menadzerima,projektantima vodovodnih,gasnih instalacija,struje,ugostiteljima...O cemu zelis? Ovde je problem drzavni aparat i zakonodavstvo...O tome treba pisati i protiv toga se boriti.Posla i prilika ima more...
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#106 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by mali jomu »

Kod mene direktor zna sam citavu kucu napravit, plus svasta nesto zna..... zna obuci radno odijelo i snama zapeti ko konj kad negdje ne ide .... zato ga ja ne mijenjam


a ja ne bih bio direktor nema tih para :lol:
Hendrix
Posts: 4121
Joined: 27/02/2004 00:00

#107 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Hendrix »

mali jomu wrote:
Hendrix wrote:
Daj ba popustite obojica vise s tom supljom, pogotovo Havana sa Belgijskim drzavljanstvom i skupljenom lovom vani. A ovaj Mujo je odavno dokazo da je puko na svim temama.

Ne kontam kako ne mozete shvatiti da nismo slijepi da ne vidimo sistem oko sebe, Bosna postaje zemlja za bogate i zanatlije da njima rade i sredjuju nekretnine, mjesta za ostale ili neku srednju klasu nema.

Jeboga vise i plocice i vodoinstalaterstvo, nismo svi zanatlije ba.

Evo mladog direktora..... :lol:
Daj koju sliku cevapa, nisi odavno. :roll:
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#108 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Bodkin »

HAVANA wrote:
Bodkin wrote:
HAVANA wrote:Toliko je malo strucnih ljudi za bilo sta i toliko su zatrpani poslom da je to nevjerovatno.Posla ima ko u prici,ljudi koji ga znaju raditi jako malo.Uopste nije problem dobro platiti radnika koji zna raditi,problem je naci da zna raditi.I zaraditi tu platu.I bice jos gore i gore.Mnogi stare,mnogi odlaze,malo novih dolazi...Ovi sto znaju,njima dobro,jes da crkose radeci al ubise pare.Ja sam u fazi gdje mnoge stvari zavrsim jer sam prijatelj sa tim ljudima.Bukvalno,rade mi jer smo prijatelji a mnoge vracaju.Vise se ne pita ni koliko kosta,samo uradi.Juce sam platio 4200 km za 13 dana posla.Materijala 1200.2 covjeka.I to su pored mene u tih 13 dana jos druga 2 posla zavrsili.S posla na poso... :roll: Svaku,al svaku jebenu stvar moram moliti i cekati.9 dana cekao da mi postavi klimu.Uze 150 km za ruke.Nije vise ostao od 1 sata.A puna teka...I tako redom,za sve...Plocice hoce 16 km po m2 ,naravno na crno a kaze mogu krajem mjeseca,mozda. :-) I necu da skidam stare,da je sve spremno,da dodje i lijepi...Vodu i razvod cekam 15 dana da dodje.Mogo sam je s trebevica dovest.450 km razvod.Ni 2 dana posla.1 covjek.I to molim i kumim.Ne javlja se frajer vise ni na telefon.Ne stigne sam,pomocnika nema nit moze da nadje.Ludilo.Sad ide druga stvar,plate ce skociti i skacu...Al i cijene ce podivljati i divljaju.Vrlo brzo nema vise jest za 4 marke i pit kafu od marku,lijepit plocice po cenera...Ko umije nek pliva.Ko ne umije,popusio ga je.Ja ne znam gdje nadju te poslove od 450 km i zasto ih rade i sta rade? Meni cerka student prvi na koji se javila dobila.U igraonici 850 km.Za studenta super.Fin posao a fina para za studenta.Iskreno ,ne znam kako joj i toliko plati sa cijenama usluge.A 2 radnice.Valja to namotat u igraonici.Mozda grijesim jer mi je sarajevo mjera ali ja to vidim i tu zivim...Neki dan kod notara bio,pa ono je smijesno.Da ih lopatom zgrce umorio bi se koliko ih naplati.Cudne stvari se desavaju.Vidicemo na sta ce izaci.Nikad nisam imao vise posla od 2003.Ni svi oko mene koje znam.Kako,zasto,nemam pojma.Suti i radi,vrti dok ima.
Dobro, ima li kakvih promjena za ove sto ne stavljaju plocice nego rade u kancelariji
Nemam pojma,ja sto imam dodira sa kancelarijama a drzavne su sluzbe...imam utisak da su tu da nama komplikuju zivot.Nevjerovatno kako sputavaju ulaganja i ideje. :-)
Utisak ti je dobar. Mislio sam na ove u realnom sektoru
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#109 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by HAVANA »

mali jomu wrote:
HAVANA wrote:
Nemam pojma,ja sto imam dodira sa kancelarijama a drzavne su sluzbe...imam utisak da su tu da nama komplikuju zivot.Nevjerovatno kako sputavaju ulaganja i ideje. :-)
... ma jasta je, talovi i to, ne mogu opstat drugacije :mrgreen:
Pazi ovo,ja kupio poslovni prostor prije 3 godine.Uknjizen.Trazio gradjevinsku za galeriju u mom vlastitom prostoru.Ja,niciji.
3 godine cekao.Tek sad dobio.
U isto vrijeme bila livada na ilidzi kod mosta.Arap dobio dozvolu i napravio neboder do dana danasnjeg.
Ja tek sad napravio galeriju od jebenih 58m2.
Otplatio skoro 40 rata kredita dok sam to dobio. :-) Nista,nikakva nauka i ispunjeni svi uslovi.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#110 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by mali jomu »

Hendrix wrote:
Daj koju sliku cevapa, nisi odavno. :roll:

...ma ne daj se jebali te cevapi, malo se zajebajem, ne padaj tako lahko.... uhvati se za bilo sta, mozes ti to, sta znas radit, sta si zavrsio? :thumbup:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#111 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by mali jomu »

Za posao vam je isto kao kad krenete na more, krenes na more i zakrcen put, neces se vratit kuci vec ces trazit drugi put kako da dodjes na more, tako je i za posao, ne mozes dobiti odmah posao koji hoces da radis...... trazis neke druge poslove preko kojih mozes doci do posla koji hoces, poenta je da ne odustajes, samo picis..... :thumbup:
Hendrix
Posts: 4121
Joined: 27/02/2004 00:00

#112 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Hendrix »

mali jomu wrote:
Hendrix wrote:
Daj koju sliku cevapa, nisi odavno. :roll:

...ma ne daj se jebali te cevapi, malo se zajebajem, ne padaj tako lahko.... uhvati se za bilo sta, mozes ti to, sta znas radit, sta si zavrsio? :thumbup:
Ma nije to poenta hvatanja za bilo sta, sistem je na nivou Bangladesa, dzungla gdje najokrutniji i podmukliji opstaju.

Sve radi prelivanja vecine para u dzepove manjine, jer drzave nema da natjera gazde da prijave radnike i plate, da natjera zanatliju koji Havani radi vodu da jednom u zivotu plati porez i skine se sa biroa...

Meni ne fali nista ali to ne znaci da sam slijep na okolinu i da sve gledan kroz prizmu ekstra pozitive i ekonomskog rahatluka kao neki.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#113 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by un1ted »

mali jomu wrote:Za posao vam je isto kao kad krenete na more, krenes na more i zakrcen put, neces se vratit kuci vec ces trazit drugi put kako da dodjes na more, tako je i za posao, ne mozes dobiti odmah posao koji hoces da radis...... trazis neke druge poslove preko kojih mozes doci do posla koji hoces, poenta je da ne odustajes, samo picis..... :thumbup:
Malo serete, da izvineš.

Kažeš tražiš posao, ne staješ? Na to misliš da odeš sa Ilidže do M. Dvora?

Znaš li ti, kako izgleda "posao" nekoga ko je iz Nemile, a radi u Zenici, posebno zadnju godinu dana kako renoviraju Vranduk?

Malo pogledati šire stanje, ne samo Sarajevo.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#114 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by mali jomu »

Hendrix wrote: Ma nije to poenta hvatanja za bilo sta, sistem je na nivou Bangladesa, dzungla gdje najokrutniji i podmukliji opstaju.

Sve radi prelivanja vecine para u dzepove manjine, jer drzave nema da natjera gazde da prijave radnike i plate, da natjera zanatliju koji Havani radi vodu da jednom u zivotu plati porez i skine se sa biroa...

Meni ne fali nista ali to ne znaci da sam slijep na okolinu i da sve gledan kroz prizmu ekstra pozitive i ekonomskog rahatluka kao neki.

Svi ba to vide, nema vise niko glup, cuvaj sebe i drzi se normale..... sta drugi radi ne moras i ti to radit, ima bezbroj puteva ostati regulare isto kao sto ima bezbroj puteva uletiti u neregulare, tako je i nije drugacije, picis ba.... ja samo picim i drzim se regulare noramle da me ne pojede nesto :thumbup:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#115 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Thorgerson »

HAVANA wrote:Toliko je malo strucnih ljudi za bilo sta i toliko su zatrpani poslom da je to nevjerovatno.Posla ima ko u prici,ljudi koji ga znaju raditi jako malo.Uopste nije problem dobro platiti radnika koji zna raditi,problem je naci da zna raditi.I zaraditi tu platu.I bice jos gore i gore.Mnogi stare,mnogi odlaze,malo novih dolazi...Ovi sto znaju,njima dobro,jes da crkose radeci al ubise pare.Ja sam u fazi gdje mnoge stvari zavrsim jer sam prijatelj sa tim ljudima.Bukvalno,rade mi jer smo prijatelji a mnoge vracaju.Vise se ne pita ni koliko kosta,samo uradi.Juce sam platio 4200 km za 13 dana posla.Materijala 1200.2 covjeka.I to su pored mene u tih 13 dana jos druga 2 posla zavrsili.S posla na poso... :roll: Svaku,al svaku jebenu stvar moram moliti i cekati.9 dana cekao da mi postavi klimu.Uze 150 km za ruke.Nije vise ostao od 1 sata.A puna teka...I tako redom,za sve...Plocice hoce 16 km po m2 ,naravno na crno a kaze mogu krajem mjeseca,mozda. :-) I necu da skidam stare,da je sve spremno,da dodje i lijepi...Vodu i razvod cekam 15 dana da dodje.Mogo sam je s trebevica dovest.450 km razvod.Ni 2 dana posla.1 covjek.I to molim i kumim.Ne javlja se frajer vise ni na telefon.Ne stigne sam,pomocnika nema nit moze da nadje.Ludilo.Sad ide druga stvar,plate ce skociti i skacu...Al i cijene ce podivljati i divljaju.Vrlo brzo nema vise jest za 4 marke i pit kafu od marku,lijepit plocice po cenera...Ko umije nek pliva.Ko ne umije,popusio ga je.Ja ne znam gdje nadju te poslove od 450 km i zasto ih rade i sta rade? Meni cerka student prvi na koji se javila dobila.U igraonici 850 km.Za studenta super.Fin posao a fina para za studenta.Iskreno ,ne znam kako joj i toliko plati sa cijenama usluge.A 2 radnice.Valja to namotat u igraonici.Mozda grijesim jer mi je sarajevo mjera ali ja to vidim i tu zivim...Neki dan kod notara bio,pa ono je smijesno.Da ih lopatom zgrce umorio bi se koliko ih naplati.Cudne stvari se desavaju.Vidicemo na sta ce izaci.Nikad nisam imao vise posla od 2003.Ni svi oko mene koje znam.Kako,zasto,nemam pojma.Suti i radi,vrti dok ima.
Druže, mislim sigurno si i upućen, ali imaš dosta firmi (dakle firme, ne ovi što rade na crno) iz raznih gradova BiH koji rade ovdje po Sarajevu.

Pa meni su neki dan došli likovi iz Gradačca. Primaju narudžbe online, naprave raspored i udri po čitavoj državi. Glavno tržište im Sarajevo, a pogledaj na karti gdje je Gradačac. Za našu infrastrukturu ko da je na marsu. Dakle, nije to ono više ako ne može komšija Hikmet doć, nećemo nikog drugoga ni zvati. Čekat ćemo mi našeg Hikmu.

Još ljudi poslovni, profesionalni haos. I povoljniji.

To je naš problem, što smo malo i zatvoreni. Ja sad zapravo i tražim te iz drugih gradova, jer kažem ti, ako gledam procentualno pokazali su mi se kao profesionalniji nego npr neki prijatelj, prijatelja od rođaka koji mi je prepoučen, pa me zavlači mjesecima. Moguce da sam imao i srece, al nebitno.
User avatar
mk ultra
Posts: 19545
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#116 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by mk ultra »

što se mog posla tiče, ima svašta a te priče može se zaraditi, može, ali da radiš neispravno i samo da ti ispadne iz ruku...

npr ja radim pregled nečega, i pregledam sve što treba i ja naplatim 140+PDV
neko iz Busovače, otvori fiktivnu firmu, donese mu 2-3 ljudi neke diplome, on ih prijavi na 2h i on radi sa Viber slikama, printa neke dokumente koji veze sa vezom nemaju, nadležni organi to priznaju itd itd, i on radi za 50KM + PDV

recimo što mi je bilo smiješno, dolazi nam inspekcija u firmu da provjeri kako mi to radimo radi obnavljanja ovlaštenja, na naše pitanje zašto ne odu u konkretnu firmu koja radi za manje od pola cijene što mi radimo (a nema ovlaštenje da to radi), kažu pa ne možemo otići kad nemaju ovlaštenje :lol: :lol:
svi dokumenti su im priznati kao i naši, upozoriš čovjeka koji ti npr traži ponudu i kaže ima jeftinije, hladno te odjebu, on je jeftiniji boli me briga, a ti imaš 1000 troškova koje on nema :-)
tako da ima posla i para za one "koji su se snašli", "sredit ću ti ja", što u prevodu uglavnom znači, zajebo i ukro, potplatio, častio, državi PDV nije platio itd
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#117 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by HAVANA »

Pa isto ti je svima to.Ko god je registrovan i radi,njega i jebu.Meni dodje pdv kontrola i ostane po 20 dana.A dosli su jer sam u preplati pdv-a.Znaci nisam duzan nego imam vise uplaceno.Eto ih odma.Sto ne idete ovim sto na crno rade? Kaze njima ne mozemo nista,mi vas kontrolisemo.Vi ste registrovani pdv obveznik.Jesam ,jebo ja mater svoju.I tako godinama.One na crno niko ne dira.I kad ih uhvati, napisu im 400 km.Meni za aparat za gasenje htjeli 3000 km kazne da napisu.Ko moj mali,treba veci.Radno vrijeme istaknuto molicu lijepo.Inace ce da boliiiiii.Grb BiH a4 formata,uokviren,istaknute cijene,pravilnik o formiranju cijena...I tako redom.Registrovan= jeban.Al to je tako kod nas.A znam ljude,mnogo ljudi, sto na crno i po 10000 mjesecno izadju.Al nece ni to dugo,vec nemirno spavaju.Pocinju registrovati djelatnosti,masovno...I obavezno jebu drzavu. :lol: Kaze grozno.Sve moram placati.Jel dede ti? :lol:
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#118 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Hajvan »

HAVANA wrote:Pa isto ti je svima to.Ko god je registrovan i radi,njega i jebu.Meni dodje pdv kontrola i ostane po 20 dana.A dosli su jer sam u preplati pdv-a.Znaci nisam duzan nego imam vise uplaceno.Eto ih odma.Sto ne idete ovim sto na crno rade? Kaze njima ne mozemo nista,mi vas kontrolisemo.Vi ste registrovani pdv obveznik.Jesam ,jebo ja mater svoju.I tako godinama.One na crno niko ne dira.I kad ih uhvati, napisu im 400 km.Meni za aparat za gasenje htjeli 3000 km kazne da napisu.Ko moj mali,treba veci.Radno vrijeme istaknuto molicu lijepo.Inace ce da boliiiiii.Grb BiH a4 formata,uokviren,istaknute cijene,pravilnik o formiranju cijena...I tako redom.Registrovan= jeban.Al to je tako kod nas.A znam ljude,mnogo ljudi, sto na crno i po 10000 mjesecno izadju.Al nece ni to dugo,vec nemirno spavaju.Pocinju registrovati djelatnosti,masovno...I obavezno jebu drzavu. :lol: Kaze grozno.Sve moram placati.Jel dede ti? :lol:
pa to je uprtavo ta nejednakost u nasem drustvu…
dok ti crno ispod nokata izdvojis da registrujes firmu/obrt, poplacas sve fiskalne i parafiskalne namete, obaveze- tvoje gace i carape u radnji moraju imati taj teret…
docim, ciko/teta na portabl radnji sazdanoj od jedne ili dvije kartonske kutije uzvikuju ispred tvoje radnje: ‘gaca, carapa’- bez ikakvih obaveza prema ikom, uzurpiraju javni prostor; niko ih ne dira. cak ako se pobunis sto ne mozes proci trotoarom od njih, dobices pridike kako se ljudi ‘samo” bore za zivot…. itd

malo karikiram, al to je sustina…


takdodje, neko u ovoj drzavi i dalje zivi cisti socijalizam (npr teta na salteru opcine), a neko surovi kapitalizam (nr teta za kasom konzuma/binga)



al’ dobro je, ne puca

da hoce vise zapucat :lol:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#119 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by mali jomu »

HAVANA wrote: .... vec nemirno spavaju..... Kaze grozno.Sve moram placati.Jel dede ti? :lol:

:thumbup:
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#120 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by valjuga »

Posla u BiH ima i uvijek ga je bilo. :lol:
Al za platu ne pitaj :izet:
focko
Posts: 286
Joined: 15/11/2018 10:07

#121 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by focko »

Posla realno ima a i love. Radnici su supci crnce a ne znaju reci koliko vrijede. Ko crnci za 5 joja tom i ne treba davat platu. Ko zena .. sto je vise mlavis vise te voli i dublje pusi
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#122 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by dezurni_ucenik »

focko wrote:Posla realno ima a i love. Radnici su supci crnce a ne znaju reci koliko vrijede. Ko crnci za 5 joja tom i ne treba davat platu. Ko zena .. sto je vise mlavis vise te voli i dublje pusi

:lol:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#123 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by mali jomu »

focko wrote: Posla realno ima a i love. Radnici su supci crnce a ne znaju reci koliko vrijede. Ko crnci za 5 joja tom i ne treba davat platu. Ko zena .. sto je vise mlavis vise te voli i dublje pusi

Dobro si ovo, kad ga bilo sta u vezi posla upitas ne zna ni zucnut, a hoce odmah da je direktor....
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#124 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Bloo »

HAVANA wrote:
Bodkin wrote:
HAVANA wrote:Toliko je malo strucnih ljudi za bilo sta i toliko su zatrpani poslom da je to nevjerovatno.Posla ima ko u prici,ljudi koji ga znaju raditi jako malo.Uopste nije problem dobro platiti radnika koji zna raditi,problem je naci da zna raditi.I zaraditi tu platu.I bice jos gore i gore.Mnogi stare,mnogi odlaze,malo novih dolazi...Ovi sto znaju,njima dobro,jes da crkose radeci al ubise pare.Ja sam u fazi gdje mnoge stvari zavrsim jer sam prijatelj sa tim ljudima.Bukvalno,rade mi jer smo prijatelji a mnoge vracaju.Vise se ne pita ni koliko kosta,samo uradi.Juce sam platio 4200 km za 13 dana posla.Materijala 1200.2 covjeka.I to su pored mene u tih 13 dana jos druga 2 posla zavrsili.S posla na poso... :roll: Svaku,al svaku jebenu stvar moram moliti i cekati.9 dana cekao da mi postavi klimu.Uze 150 km za ruke.Nije vise ostao od 1 sata.A puna teka...I tako redom,za sve...Plocice hoce 16 km po m2 ,naravno na crno a kaze mogu krajem mjeseca,mozda. :-) I necu da skidam stare,da je sve spremno,da dodje i lijepi...Vodu i razvod cekam 15 dana da dodje.Mogo sam je s trebevica dovest.450 km razvod.Ni 2 dana posla.1 covjek.I to molim i kumim.Ne javlja se frajer vise ni na telefon.Ne stigne sam,pomocnika nema nit moze da nadje.Ludilo.Sad ide druga stvar,plate ce skociti i skacu...Al i cijene ce podivljati i divljaju.Vrlo brzo nema vise jest za 4 marke i pit kafu od marku,lijepit plocice po cenera...Ko umije nek pliva.Ko ne umije,popusio ga je.Ja ne znam gdje nadju te poslove od 450 km i zasto ih rade i sta rade? Meni cerka student prvi na koji se javila dobila.U igraonici 850 km.Za studenta super.Fin posao a fina para za studenta.Iskreno ,ne znam kako joj i toliko plati sa cijenama usluge.A 2 radnice.Valja to namotat u igraonici.Mozda grijesim jer mi je sarajevo mjera ali ja to vidim i tu zivim...Neki dan kod notara bio,pa ono je smijesno.Da ih lopatom zgrce umorio bi se koliko ih naplati.Cudne stvari se desavaju.Vidicemo na sta ce izaci.Nikad nisam imao vise posla od 2003.Ni svi oko mene koje znam.Kako,zasto,nemam pojma.Suti i radi,vrti dok ima.
Dobro, ima li kakvih promjena za ove sto ne stavljaju plocice nego rade u kancelariji
Nemam pojma,ja sto imam dodira sa kancelarijama a drzavne su sluzbe...imam utisak da su tu da nama komplikuju zivot.Nevjerovatno kako sputavaju ulaganja i ideje. :-)
Pa imaš li nam prenijeti iskustva nekog od svojih poznanika koji su jednako uspješni?
Jesu li povećali plate u administraciji (računovođi, office manageru, sekretarici, logističaru, malog od palube etc...) ako već ti nemaš nikoga u administraciji, valjda neko od tvojih poznanika ima...
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#125 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Fudo387 »

HAVANA wrote:Pa isto ti je svima to.Ko god je registrovan i radi,njega i jebu.Meni dodje pdv kontrola i ostane po 20 dana.A dosli su jer sam u preplati pdv-a.Znaci nisam duzan nego imam vise uplaceno.Eto ih odma.Sto ne idete ovim sto na crno rade? Kaze njima ne mozemo nista,mi vas kontrolisemo.Vi ste registrovani pdv obveznik.Jesam ,jebo ja mater svoju.I tako godinama.One na crno niko ne dira.I kad ih uhvati, napisu im 400 km.Meni za aparat za gasenje htjeli 3000 km kazne da napisu.Ko moj mali,treba veci.Radno vrijeme istaknuto molicu lijepo.Inace ce da boliiiiii.Grb BiH a4 formata,uokviren,istaknute cijene,pravilnik o formiranju cijena...I tako redom.Registrovan= jeban.Al to je tako kod nas.A znam ljude,mnogo ljudi, sto na crno i po 10000 mjesecno izadju.Al nece ni to dugo,vec nemirno spavaju.Pocinju registrovati djelatnosti,masovno...I obavezno jebu drzavu. :lol: Kaze grozno.Sve moram placati.Jel dede ti? :lol:
A lude zemlje u pm :lol:
Pa sta ce im grb BiH?
I za to kazna? :lol:
Locked