Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post Reply

Trebamo li se još uvijek rahat patiti ?

1. DA
85
49%
2. NE
76
43%
3. Ne znam
14
8%
 
Total votes: 175

User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#51 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by SaraFina »

zposao wrote:
spreca wrote: UZP nije sudjenje pojedincima inace bi bio PZP...sudjeno je polici i politicarima koju su vodili za vrijeme ratnih desavanja pa i Hr je dobila "titulu"UZP...zasto to ne priznati a ne velicati osudjene vodje
Ko je osuđen za uzp? Imaju li imena? Ili se sudilo narodima u hagu?
Ja sve konto da se sudilo pojedincima koji su cinili zlocine... :roll:

Vojni i politički vrh RH na čelu sa Tudjanom te Herceg bosanska šestorka. (Paravojne državne tvorevine nastala na tlu BiH i ugašena znamo kako) :D
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#52 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by славянин »

SaraFina wrote:
zposao wrote:
spreca wrote: UZP nije sudjenje pojedincima inace bi bio PZP...sudjeno je polici i politicarima koju su vodili za vrijeme ratnih desavanja pa i Hr je dobila "titulu"UZP...zasto to ne priznati a ne velicati osudjene vodje
Ko je osuđen za uzp? Imaju li imena? Ili se sudilo narodima u hagu?
Ja sve konto da se sudilo pojedincima koji su cinili zlocine... :roll:

Vojni i politički vrh RH na čelu sa Tudjanom te Herceg Bosanska šestorka. Paravojne državne tvorevine nastala na tlu BiH i ugašena znamo kako :D
Interesantno... uvijek sam mislio da je presuda za uzp usmjerena prema vodstvu "herceg bosne"

Ali covjek uci dok je ziv...

HR dobila "titulu" UZP.... :lol: sta reci....
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#53 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by Hafis »

JedinI način rješavanja naše rahat patnje je na neki način protjerati glasačko tijelo HDZ-a i SNSD-a.
Bez njihove glasačke potpore obje stranke bi bile politički mrtvaci, i onda bi nastao pravi ekonomski boom.
SDA, SDS i građanske stranke bi ovu državu dovele u blagostanje...kao što rekoh niknuo bi novi vodovod u Sarajevu, hava bi se odmah očistrila, autoput bi napredovao 3 kilometera dnevo, dijaspora bi se vratila, hodže bi akuisale, zvona zvonila.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#54 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by SaraFina »

славянин wrote:
SaraFina wrote:

Ja ovdje nisam nikakav simpatizer SDA. To zna svako ko iole poznaje moj forumski opus. Koliko mi se gadi Ridjobradi i njegova kriminalna hobotnica. Imam otvorenih desetak tema o njegovoj izdaji i izdaji SDA. Dakle niti opravdavam arhitekte genocida, niti SDA branim.
A bogami ne mislim optavdavati ni povladjivati te davati alibi Čoviću i Dodiku i njihovim kriminalnim hobotnicama koje zdušno godinama rade na ratvaljivanju države BiH.
Iz ES najpoželjniji bi partneri bili ljudi poput Stanivukovića i stranke koju bi takvi predvodili.
Ali to se neće desiti ni za 30-tak godina još. Pa obzirom da HDZ "pragmatično" bira trgujući svojim prognanim, iseljenim i ubijenim SNSD... bošnjačkoj strani ne preostaje druga opcija nego izabrati zlo zvano SDS. Zlo svakako ali manje zlo od SNSD-a. Koji otvoreno podržava i koristi HDZ i Čovića kao polugu za razvaljivanje FBiH da bi u nekoj novoj podjeli izvukli samostalnost genocidne tvorevine.
Pa obzirom da ta RS legalizirana devedesetih na kostima nesrba i da postoji već dvadeset i kusur godina, patriotski bi čin bio s Dodikom u talu podržati i samostalnost te crkotine. Jer SDS je zločinački stvorio tumor, ali Dodik mu obezbjedjuje infuziju. Daj sad da tumor zaživi i uništi i kompletno zdravo tkivo i razori ga. Pa ko bi bio toliko lud?
Osim HDZ sjecikese i bolesnika Dragana Ćirila?
Zdravo tkivo velis.

Pa FBiH je zdravo tkivo u odnosu na RS. Nastala je mirovnim sporazumom ...i u FBiH žive Bošnjaci i Hrvati. Dok je RS nastala na masovnim progonima, silovanjima, ubojstvima i masovnim grobnicama tipa Tomašice... Te GENOCIDU.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#55 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by славянин »

SaraFina wrote:

Pa FBiH je zdravo tkivo u odnosu na RS. Nastala je mirovnim sporazumom ...i u FBiH žive Bošnjaci i Hrvati. Dok je RS nastala na masovnim progonima, silovanjima, ubojstvima i masovnim grobnicama tipa Tomašice... Te GENOCIDU.
Da da , zdravo tkivo. Treba paziti da ne predje sa ovog bolesnog tkiva na zdravo.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#56 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by SaraFina »

славянин wrote:
SaraFina wrote:

Vojni i politički vrh RH na čelu sa Tudjanom te Herceg Bosanska šestorka. Paravojne državne tvorevine nastala na tlu BiH i ugašena znamo kako :D
Interesantno... uvijek sam mislio da je presuda za uzp usmjerena prema vodstvu "herceg bosne"

Ali covjek uci dok je ziv...

HR dobila "titulu" UZP.... :lol: sta reci....

Kao i obično na temi si veze nemaš o njoj. Nisu Tuđmana pokojnog proglasili svecom u Hagu. Jbg. Zao mi je ali HR prođe gore u sporu u BiH nego susjeda Srbija. Pročitaj ti presudu i skontaj to... Pa se javi iduće godine...:D
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#57 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by славянин »

SaraFina wrote:

Kao i obično na temi si veze nemaš o njoj. Nisu Tuđmana pokojnog proglasili svecom u Hagu. Jbg. Zao mi je ali HR prođe gore u sporu u BiH nego susjeda Srbija. Pročitaj ti presudu i skontaj to... Pa se javi iduće godine...:D
Nisam znao da se tudjmanu sudilo u Hagu. Koju konkretno presudu samo reci - evo odmah cu da citam,mozda se uspijem javiti prije iduce godine.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#58 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by SaraFina »

славянин wrote:
SaraFina wrote:

Pa FBiH je zdravo tkivo u odnosu na RS. Nastala je mirovnim sporazumom ...i u FBiH žive Bošnjaci i Hrvati. Dok je RS nastala na masovnim progonima, silovanjima, ubojstvima i masovnim grobnicama tipa Tomašice... Te GENOCIDU.
Da da , zdravo tkivo. Treba paziti da ne predje sa ovog bolesnog tkiva na zdravo.

Da sa bolesnog, gdje se recimo ljudi guše i truju sa podzemnim vodama zbog masovnih prikrivenih grobnica tipa Tomašice.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#59 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by SaraFina »

славянин wrote:
SaraFina wrote:

Kao i obično na temi si veze nemaš o njoj. Nisu Tuđmana pokojnog proglasili svecom u Hagu. Jbg. Zao mi je ali HR prođe gore u sporu u BiH nego susjeda Srbija. Pročitaj ti presudu i skontaj to... Pa se javi iduće godine...:D
Nisam znao da se tudjmanu sudilo u Hagu. Koju konkretno presudu samo reci - evo odmah cu da citam,mozda se uspijem javiti prije iduce godine.

Teško. Još ni zareze nisi uspio skužiti.... Nakon čitam, pa prazno, a onda možda....

A da uspiješ presudu. Uostalom googlaj. To valjda znaš. Neću ja dokazivati tvoje argumente. Ako je presuđena HB šestorka samo izvoli nađi presudu.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#60 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by славянин »

SaraFina wrote:
славянин wrote:
SaraFina wrote:

Kao i obično na temi si veze nemaš o njoj. Nisu Tuđmana pokojnog proglasili svecom u Hagu. Jbg. Zao mi je ali HR prođe gore u sporu u BiH nego susjeda Srbija. Pročitaj ti presudu i skontaj to... Pa se javi iduće godine...:D
Nisam znao da se tudjmanu sudilo u Hagu. Koju konkretno presudu samo reci - evo odmah cu da citam,mozda se uspijem javiti prije iduce godine.

Teško. Još ni zareze nisi uspio skužiti.... Nakon čitam, pa prazno, a onda možda....

A da uspiješ presudu. Uostalom googlaj. To valjda znaš. Neću ja dokazivati tvoje argumente. Ako je presuđena HB šestorka samo izvoli nađi presudu.
:thumbup: Naucit cu valjda.
http://stav.ba/presuda-sestorki-herceg- ... -poduhvat/
Međunarodni kazneni sud za bivšu Jugoslaviju izrekao je konačnu presudu šestorici bivših političkih i vojnih čelnika bosanskohercegovačkih Hrvata. Tom presudom haški Sud je zaključio svoje 24-godišnje postojanje.

Žalbeno vijeće UN-ova suda u Den Haagu pod predsjedavanjem Carmela Agiusa objavilo je svoj konačni sud o odgovornosti ratnih političkih i vojnih vođa bosanskohercegovačkih Hrvata za teške zločine nad Bošnjacima.
zposao
Posts: 2585
Joined: 22/03/2019 09:27

#61 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by zposao »

To je parola "sa dobrim Srbima iz SDS-a rušimo RS".

Brinem se za mentalno stanje pojedinaca. :shock:

Ponovit cu bezveze, znam da nema vajde.. SDS se NIKAD nije odrekla RS-a, zločina i zločinaca. Nikada nece rušiti svoje čedo zvano "RS". SDS je stranka mastermind iza rata, strahota, zločina, etničkog protjerivanja, genocida i nastanka separatistickog entiteta RS.
Misliti da je SDS "dobra stranka" naspram Mileta je ludilo. Šurovati sa njima koji su glavni ARHITEKTI genocida i etničkog čišćenja, nesrba iz 50% BiH, pa i nastanka samog entiteta RS-a je bolesno.

Za mene diskusija o tome završena. Svak neka radi po svojoj svajesti.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#62 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by SaraFina »

славянин wrote:
SaraFina wrote:

Teško. Još ni zareze nisi uspio skužiti.... Nakon čitam, pa prazno, a onda možda....

A da uspiješ presudu. Uostalom googlaj. To valjda znaš. Neću ja dokazivati tvoje argumente. Ako je presuđena HB šestorka samo izvoli nađi presudu.
:thumbup: Naucit cu valjda.
http://stav.ba/presuda-sestorki-herceg- ... -poduhvat/
Međunarodni kazneni sud za bivšu Jugoslaviju izrekao je konačnu presudu šestorici bivših političkih i vojnih čelnika bosanskohercegovačkih Hrvata. Tom presudom haški Sud je zaključio svoje 24-godišnje postojanje.

Žalbeno vijeće UN-ova suda u Den Haagu pod predsjedavanjem Carmela Agiusa objavilo je svoj konačni sud o odgovornosti ratnih političkih i vojnih vođa bosanskohercegovačkih Hrvata za teške zločine nad Bošnjacima.

Žalbeno vijeće je utvrdilo da je postojao međunarodni oružani sukob u BiH i stanje okupacije, a potvrdilo je i postojanje hrvatskog udruženog zločinačkog pothvata s ciljem etničkog čišćenja dijelova BiH. Žalbeno je vijeće utvrdilo da je pravilno utvrđeno da je Hrvatska provodila kontrolu preko lokalnih tijela u Herceg Bosni što potvrđuje da je postojalo stanje okupacije.

Sukob između HVO-a i Armije BiH od 1993. do 1994. godine bio je međunarodni sukob uz umiješanost Hrvatske. Većina zločina nad muslimanskim stanovništvom Herceg-Bosne za koje su se teretili optuženi počinjeni su u okviru udruženog zločinačkog poduhvata u kojem je sudjelovao i dio političkog i vojnog vodstva Republike Hrvatske, uključujući i predsjednika Franju Tuđmana.

Cilj toga udruženog zločinačkog poduhvata, prema zaključcima presude, bio je uspostava etnički čistog hrvatskog entiteta barem djelomično u granicama Banovine Hrvatske iz 1939. godine i njegovo pripajanje Hrvatskoj kako bi se ponovo ostvarilo ujedinjenje hrvatskog naroda u slučaju raspada BiH, odnosno da on postane neovisna država unutar BiH tijesno povezana s Hrvatskom. Vijeće je zaključilo da su HVO i HZHB bili u funkciji ostvarivanja različitih aspekata zajedničkog zločinačkog cilja uspostave etnički homogenog prostora.

Žalbeno vijeće Haškog tribunala je potvrdilo da je Hrvatska, odnosno njeno tadašnje rukovodstvo, počinilo agresiju na BiH. Franjo Tuđman, Gojko Šušak i ostali bili su dio udruženog zločinačkog poduhvata.




Zezaš me ili?
User avatar
BHCluster
Posts: 23434
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#63 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by BHCluster »

Sto ti je to "mozak" kaze mu se, ma sta kaze napiše mu se nadji presudu a on ode na neki interwebs portal. :lol:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#64 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by славянин »

@Sarafina

Mozes li samo navesti ko je iz vrha hrvatske vlade ili vojske sudjen i presudjen za to i koliko je godina dobio.

Posto ne znam da citam i to oko zareza.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#65 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by SaraFina »

zposao wrote:To je parola "sa dobrim Srbima iz SDS-a rušimo RS".

Brinem se za mentalno stanje pojedinaca. :shock:

Ponovit cu bezveze, znam da nema vajde.. SDS se NIKAD nije odrekla RS-a, zločina i zločinaca. Nikada nece rušiti svoje čedo zvano "RS". SDS je stranka mastermind iza rata, strahota, zločina, etničkog protjerivanja, genocida i nastanka separatistickog entiteta RS.
Misliti da je SDS "dobra stranka" naspram Mileta je ludilo. Šurovati sa njima koji su glavni ARHITEKTI genocida i etničkog čišćenja, nesrba iz 50% BiH, pa i nastanka samog entiteta RS-a je bolesno.

Za mene diskusija o tome završena. Svak neka radi po svojoj svajesti.

Da. A šurovati sa arhitektima podjele/razvaljivanja / rasparčavanja BiH (nakon toliko žrtava, progona i genocida) i pozdraviti osovinu Čović - Dodik je patriotski čin? Evo trnci mi mit leđa.
SDS arhitekte genocida i stvaranja RS, a SNSD arhitekte podjele i samostalnosti genocidne. (Na kostima bošnjačkih žrtava i srebreničkog genocida).

Nije bre valjda?
User avatar
BHCluster
Posts: 23434
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#66 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by BHCluster »

Nisu ni Hitlera osudili JEL TO ZNACI DA NIJE ZLOCINAC. :-)
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#67 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by SaraFina »

славянин




Žalbeno vijeće je utvrdilo da je postojao međunarodni oružani sukob u BiH i stanje okupacije, a potvrdilo je i postojanje hrvatskog udruženog zločinačkog pothvata s ciljem etničkog čišćenja dijelova BiH. Žalbeno je vijeće utvrdilo da je pravilno utvrđeno da je Hrvatska provodila kontrolu preko lokalnih tijela u Herceg Bosni što potvrđuje da je postojalo stanje okupacije.

Sukob između HVO-a i Armije BiH od 1993. do 1994. godine bio je međunarodni sukob uz umiješanost Hrvatske. Većina zločina nad muslimanskim stanovništvom Herceg-Bosne za koje su se teretili optuženi počinjeni su u okviru udruženog zločinačkog poduhvata u kojem je sudjelovao i dio političkog i vojnog vodstva Republike Hrvatske, uključujući i predsjednika Franju Tuđmana.
Last edited by SaraFina on 13/05/2019 19:02, edited 1 time in total.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#68 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by славянин »

Imena ako moze iz hrvatske vlade,vojske i koliko godina zatvora su dobili.






Tudjman nije sam vodio Hrvatsku - valjda je jos neko u Hrvatskoj odgovoran za uzp.
Last edited by славянин on 13/05/2019 19:02, edited 1 time in total.
User avatar
BHCluster
Posts: 23434
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#69 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by BHCluster »

:lol:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#70 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by SaraFina »

славянин wrote:Imena ako moze iz hrvatske vlade,vojske i koliko godina zatvora su dobili.






Tudjman nije sam vodio Hrvatsku - valjda je jos neko u Hrvatskoj odgovoran za uzp.

Daj ne lupaj. Molim te. Eto provalio si se i hajde dalje. Ne smaraj. Piše ti. Jesu Slobu osudili????
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#71 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by SaraFina »

BHCluster wrote::lol:

Osjećam se budalasto natežući se s likom.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#72 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by Hafis »

Samo je stvarno stručnjak za teme.
Da tema nosi naslov: Pogledajte djeco kako nana pravi baklave'' to bi za sekund vremena prešlo na UZP, HDZ i etničko čišćenje Bošnjaka u FBiH na krilima sexa ili tako nekako :D
Last edited by Hafis on 13/05/2019 19:04, edited 1 time in total.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#73 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by spreca »

Hafis wrote:JedinI način rješavanja naše rahat patnje je na neki način protjerati glasačko tijelo HDZ-a i SNSD-a.
Bez njihove glasačke potpore obje stranke bi bile politički mrtvaci, i onda bi nastao pravi ekonomski boom.
SDA, SDS i građanske stranke bi ovu državu dovele u blagostanje...kao što rekoh niknuo bi novi vodovod u Sarajevu, hava bi se odmah očistrila, autoput bi napredovao 3 kilometera dnevo, dijaspora bi se vratila, hodže bi akuisale, zvona zvonila.
Kad se nema sta pametno reci onda je bolje i prditi nego lupetati...ali ti si prepoznatljiv po tome i kao zastitni znak Dragoslava Covica Jugovica
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#74 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by славянин »

SaraFina wrote:
славянин wrote:Imena ako moze iz hrvatske vlade,vojske i koliko godina zatvora su dobili.






Tudjman nije sam vodio Hrvatsku - valjda je jos neko u Hrvatskoj odgovoran za uzp.

Daj ne lupaj. Molim te. Eto provalio si se i hajde dalje. Ne smaraj. Piše ti. Jesu Slobu osudili????
Gdje pise ? Mora da opet dolazi do izrazaja ono oko zareza. Tudjman valjda kriv sam (branio se kazu linkom onaj-ovaj svijet) a kompletna ostala uprava drzave i vojske koja je ziva ... niko nista ?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#75 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by spreca »

zposao wrote:To je parola "sa dobrim Srbima iz SDS-a rušimo RS".

Brinem se za mentalno stanje pojedinaca. :shock:

Ponovit cu bezveze, znam da nema vajde.. SDS se NIKAD nije odrekla RS-a, zločina i zločinaca. Nikada nece rušiti svoje čedo zvano "RS". SDS je stranka mastermind iza rata, strahota, zločina, etničkog protjerivanja, genocida i nastanka separatistickog entiteta RS.
Misliti da je SDS "dobra stranka" naspram Mileta je ludilo. Šurovati sa njima koji su glavni ARHITEKTI genocida i etničkog čišćenja, nesrba iz 50% BiH, pa i nastanka samog entiteta RS-a je bolesno.

Za mene diskusija o tome završena. Svak neka radi po svojoj svajesti.
a to Dodik je bolji od ovih gore pa Covic snjim dijeli postelju
Post Reply