Konzul i Mato medju selefijama...

Post Reply
Cassius Longinus
Posts: 402
Joined: 08/11/2014 14:28

#576 Re: Konzul i Mato medju selefijama...

Post by Cassius Longinus »

General War wrote:
Cassius Longinus wrote:
155_mm wrote:pa kako su onda dokazali saboru? e nek tako dokazu i svima dosta. ovi iz sabora kazu da su dokazi uvjerljivi i validni.
sta je problem? nema tu nikakvih emocija.
SOA i Sabor vrlo teško mogu dokazati da NIJE bilo nekakvog nezakonitog djelovanja, to je tehnički gotovo nemoguće, puno jednostavnije bi bilo da Mektić, OSA ili ko drugi fino sazovu konferenciju i prezentiraju neke dokaze, bilo u vidu audio snimki, fotografija, svjedočenja i drugih uobičajenih dokaznih sredstava- recimo.

Oće li šta od toga ovih dana zaista i biti odrađeno, ostaje da vidimo, ali lopta je kod Mektića i OSE, a ne kod SOE ili Sabora.
:lol:
Treba li da pozovu i svjedoke sa maticnim izvodima? :-)
I sta kazes SOA ne mora nista dokazivati, casna pionirska rijec je dovoljna, a na drugoj strani konferencija za stampu od obavjestajne sluzbe?
Pa evo, to su u neku ruku i uradili, dali sve novinarima da iznesu u javnost. :D
Ne, ali ne vidim zašto Mektić ne bi mogao sazvati konferenciju i prezentirati dokaze. Pošto vidim da gostuje jučer na Aljazeeri i daje izjave za medije.

I ne, u ovom trenutku SOA ne mora ništa dokazivati a morala bi kada bi se izašlo konkretno sa dokazima da je švercano oružje i eksploziv.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#577 Re: Konzul i Mato medju selefijama...

Post by Maraschino »

Dokazi se ne iznose u medije nego tamo gdje treba.
SOA cista ko djecija guza, cak se i kunu u nevinost a novinarima nude dokaze. Pa gdje to ima?
Dokaza li Kolinda ikada 10k vehabija u BiH?
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#578 Re: Konzul i Mato medju selefijama...

Post by zavrzlama »

Jucer Orepic na ALB rece "Iako se imaju neke informacije o djelovanju Hrvatske SOA u BIH ,to s ene iznosi u javnost nego se rijesi izmedju BIH i Hrvatske"..ne znade mu Mektic reci"Ako je tako sto Kolinda na sva zvona gdje god stigne daje informacije o teroristima u BIH"

Hoce reci,vi ste u Bosni nevazni i u nezavidnom polozaju,mi mozemo vas blatit,a vi nas ne smijete javno optuzivat ,jer cemo vas jos gore blatit...istu stvar radi srbija...
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#579 Re: Konzul i Mato medju selefijama...

Post by kamen spoticanja »

Kolinda je jos uvijek bez komentara na ovu hrvatsku sramotu
a to u udbasko-obavjestajnom smislu znaci da afera postoji ali da ne znaju sta sve u rukama imaju "glupi MujE i jaran mu Dragan"
pa bi se svaka recenica.mogla skupo obiti o zutu glavu kad Mektic iz nekog podruma izvede par brada,ili se pojave slike plenkovica s bilalom bosnicem :mrgreen:
Avdo je upravu...jedan novi ambasador kaznjava susjede zbog koketiranja s rusima...
Osmice ovde nista ne rade bez da im se odobri...
cak i SDA-ovski zahtjev za ministarstvom finansija je ista igranka
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#580 Re: Konzul i Mato medju selefijama...

Post by General War »

Cassius Longinus wrote: Ne, ali ne vidim zašto Mektić ne bi mogao sazvati konferenciju i prezentirati dokaze. Pošto vidim da gostuje jučer na Aljazeeri i daje izjave za medije.

I ne, u ovom trenutku SOA ne mora ništa dokazivati a morala bi kada bi se izašlo konkretno sa dokazima da je švercano oružje i eksploziv.
-Kada si vidio Mektica na AJ valjda si ga trebao slusati:
-Obavjestajna agencija izvjestava o radu, ne o nacinu i metodama rada.
Zar nije sumnjivo sto clan SOA-e koji vrsi ujedno i duznost konzula daje auto sa diplomatskim tablicama fizickom licu da koristi isto? Naravno, nista sumnjivo predpostavljam...SOA je odgovorna saboru kao sto i OSA ima koga obavjestavati, te agencije javno nikad nista nebi trebali ni upucivati u javnost...smjesno je kako hrvatski duznosnici (a i ti zajedno sa njima...mada vidim niti znas pa nije mi ni krivo) i bivsi operativi SOE (mada nikad nisi bivsi u obavjestajnim agencijama) kao djeca koja pojma nemaju pokusavaju da se neko izlane u Bosni kako i ko je dobio informaciju. :lol:
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#581 Re: Konzul i Mato medju selefijama...

Post by malakh »

General War wrote: Sve dok skupa sjede po tefericima i dizu rukice za biranje opste poznatih hohstaplera (od hohstaplera iz SDA i satelita)koji rade protiv interesa drzave i naroda u njoj...daleko je to od kraja popustanja...ovo je vise plac u pomoc od agencija koje su svjesne da su stvari ozbiljne. BH institucije nisu obavjestajno pokrivene vise, one su uzurpirane.
Kad agencija nema kome da se obrati osim novinarima, nema dalje...
ne. ovo se događa kada dobri ljudi susjedne drzave, koji su dio sistema, ali ne toliko jak dio da ga mogu promijeniti ili kontrolirati, ugledaju nekorektnosti i sve to skupe na jednu kamaricu i dostave obavjestajnoj agenciji drzave koja je meta podmetanja. tada obavjestajna agencija dostavlja tu dokumentaciju tuzilastvu i pokrece se tajna istraga u cilju skupljanja dodatnih dokaza.

novinarima se dostavlja tek kada tuzilastvo odbije suradnju, sto je u ovom nasem slucaju. mada mislim da je avdo dokumente imao u isto vrijeme kada su ih imali ljudi iz ose i da im je izvor isti.

gledao sam matu đakovića kod senada i covjek potvrdjuje da je vozio auto sa diplomatskim tablama. koliko neko nekoga mora zaduziti da mu na poklon da auto koje ne smije biti predmet nikakve kontrole i koje je pod zastitom dvaju drzava?

samo to baca sumnju na kompletan slucaj.

avdi svaka cast na svemu i na ovome probih politicari moraju istrajati do kraja.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#582 Re: Konzul i Mato medju selefijama...

Post by General War »

malakh wrote:
General War wrote: Sve dok skupa sjede po tefericima i dizu rukice za biranje opste poznatih hohstaplera (od hohstaplera iz SDA i satelita)koji rade protiv interesa drzave i naroda u njoj...daleko je to od kraja popustanja...ovo je vise plac u pomoc od agencija koje su svjesne da su stvari ozbiljne. BH institucije nisu obavjestajno pokrivene vise, one su uzurpirane.
Kad agencija nema kome da se obrati osim novinarima, nema dalje...
ne. ovo se događa kada dobri ljudi susjedne drzave, koji su dio sistema, ali ne toliko jak dio da ga mogu promijeniti ili kontrolirati, ugledaju nekorektnosti i sve to skupe na jednu kamaricu i dostave obavjestajnoj agenciji drzave koja je meta podmetanja. tada obavjestajna agencija dostavlja tu dokumentaciju tuzilastvu i pokrece se tajna istraga u cilju skupljanja dodatnih dokaza.

novinarima se dostavlja tek kada tuzilastvo odbije suradnju, sto je u ovom nasem slucaju. mada mislim da je avdo dokumente imao u isto vrijeme kada su ih imali ljudi iz ose i da im je izvor isti.

gledao sam matu đakovića kod senada i covjek potvrdjuje da je vozio auto sa diplomatskim tablama. koliko neko nekoga mora zaduziti da mu na poklon da auto koje ne smije biti predmet nikakve kontrole i koje je pod zastitom dvaju drzava?

samo to baca sumnju na kompletan slucaj.

avdi svaka cast na svemu i na ovome probih politicari moraju istrajati do kraja.
Nemam pojma o cemu pricas, ako dajes podatke drugoj obavjestajnoj agenciji ma kako one bile naopake to je izdaja drzave..mogli su oni to dati i u novine u hrvatskoj.
Tuzilastvo je formiralo predmet nakon clanka, nigdje nije receno da im je iko nudio ikakve informacije...ne znam od kud ti to.
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#583 Re: Konzul i Mato medju selefijama...

Post by malakh »

zavrzlama wrote:Jucer Orepic na ALB rece "Iako se imaju neke informacije o djelovanju Hrvatske SOA u BIH ,to s ene iznosi u javnost nego se rijesi izmedju BIH i Hrvatske"..ne znade mu Mektic reci"Ako je tako sto Kolinda na sva zvona gdje god stigne daje informacije o teroristima u BIH"

Hoce reci,vi ste u Bosni nevazni i u nezavidnom polozaju,mi mozemo vas blatit,a vi nas ne smijete javno optuzivat ,jer cemo vas jos gore blatit...istu stvar radi srbija...
srbija se posljednjih godinu i pol bavi kosovom i mislio sam da ce nasa drzava konacno odahnuti od tih paraobavjestajnih napada, kad kurko.

hrvati 1993. godine, pripadnike koji su uveliko bili povezani sa terorizmom, proglasili sigurnim po hrvatsku i odobrili im propusnicu u bosnu i hercegovinu i slobodan prijelaz preko livna, kupresa, jajca, viteza do srednje bosne i zdk.

o tome se danas jako malo prica. svi ti "sigurni" su, nakon ulaska, ubrzo napustili bosnu i hercegovinu.
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#584 Re: Konzul i Mato medju selefijama...

Post by malakh »

General War wrote:
malakh wrote:
ne. ovo se događa kada dobri ljudi susjedne drzave, koji su dio sistema, ali ne toliko jak dio da ga mogu promijeniti ili kontrolirati, ugledaju nekorektnosti i sve to skupe na jednu kamaricu i dostave obavjestajnoj agenciji drzave koja je meta podmetanja. tada obavjestajna agencija dostavlja tu dokumentaciju tuzilastvu i pokrece se tajna istraga u cilju skupljanja dodatnih dokaza.

novinarima se dostavlja tek kada tuzilastvo odbije suradnju, sto je u ovom nasem slucaju. mada mislim da je avdo dokumente imao u isto vrijeme kada su ih imali ljudi iz ose i da im je izvor isti.

gledao sam matu đakovića kod senada i covjek potvrdjuje da je vozio auto sa diplomatskim tablama. koliko neko nekoga mora zaduziti da mu na poklon da auto koje ne smije biti predmet nikakve kontrole i koje je pod zastitom dvaju drzava?

samo to baca sumnju na kompletan slucaj.

avdi svaka cast na svemu i na ovome probih politicari moraju istrajati do kraja.
Nemam pojma o cemu pricas, ako dajes podatke drugoj obavjestajnoj agenciji ma kako one bile naopake to je izdaja drzave..mogli su oni to dati i u novine u hrvatskoj.
Tuzilastvo je formiralo predmet nakon clanka, nigdje nije receno da im je iko nudio ikakve informacije...ne znam od kud ti to.
da, malo sam se pogresno izrazio. mislio sam da dobri ljudi iz sistema to, nekim svojim privatnim kanalima, dostave do obavjestajne agencije drzave koja je meta podmetanja.

a ja kazem kako bi trebalo da to sve funkcionira. mozda im nitko i nije davao informacije. vidjet cemo epilog.

osa se nije ocitovala, a gdje si ti procitao da ista ranije nije nista dostavila tuzilastvu?
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#585 Re: Konzul i Mato medju selefijama...

Post by emric »



emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#586 Re: Konzul i Mato medju selefijama...

Post by emric »



User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#587 Re: Konzul i Mato medju selefijama...

Post by Matzan »

emric wrote:

Trebao bi netko iole pismen objasniti onim tamo čobanima da nije svaki Bošnjak koji nosi bradu
ujedno i selefija.
Nakon ovoga ne bi me iznenadilo da su pokušali vrbovati i Jalu brata. :mrgreen:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#588 Re: Konzul i Mato medju selefijama...

Post by spreca »

General War wrote:
costacurta wrote:Sad ove dokaze slati na sve adrese svih značajnijih institucija u medjunarodnoj zajednici, da se vidi kako nosioci europskiJe vrijednosti i garanti Dejtonskog sporazuma rade za dobrobit ove zemlje i koliko im je stalo do dobrosusjedskih odnosa.
Srbiju isto tako pritisnuti da sarađuje u slučaju "Atentat na Vučića ( :lol: ) u Srebrenici" i prisustvo 18 pripadnika OODa, MUPa Srbije na komemorativnom skupu, jerbo i oni taj dogadjaj svako malo koriste da nas ocrne, de da jednom riješimo i to.
Ima još kamaru tih stvari koje trebamo riješiti, ali imamo li mi ljude, imamo li sposobne političare koji će se konačno isprsiti i reći dosta ba više! :bih:
MZ i OHR sve to mirno gledaju, da je vise i dosadno...najbolje idu clanci u stranim novinama...samo slati njima (kao sto je NYT) sa fus notom ko im je u EU i NATO i sta rade a EU politcari sute na visegodisnje podmetanje od komsija.
:thumbup:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#589 Re: Konzul i Mato medju selefijama...

Post by mO k3 »

Hoce li biti spisaka ovdje sa forumu o clanovima koji ugrzoavaju nacionalnu sigurnost hrvatske :mrgreen:


Kurac ce te onda na more
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#590 Re: Konzul i Mato medju selefijama...

Post by seln »

mO k3 wrote:Hoce li biti spisaka ovdje sa forumu o clanovima koji ugrzoavaju nacionalnu sigurnost hrvatske :mrgreen:


Kurac ce te onda na more
Boli tebe... ti imas Bodensee. :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#591 Re: Konzul i Mato medju selefijama...

Post by spreca »

zavrzlama wrote:Jucer Orepic na ALB rece "Iako se imaju neke informacije o djelovanju Hrvatske SOA u BIH ,to s ene iznosi u javnost nego se rijesi izmedju BIH i Hrvatske"..ne znade mu Mektic reci"Ako je tako sto Kolinda na sva zvona gdje god stigne daje informacije o teroristima u BIH"

Hoce reci,vi ste u Bosni nevazni i u nezavidnom polozaju,mi mozemo vas blatit,a vi nas ne smijete javno optuzivat ,jer cemo vas jos gore blatit...istu stvar radi srbija...
Novinarka je bila bezobrazna do Mektica...meni je isla na kurac sa onom svojom histerikom i galamom kod postavljanja pitanja i koliko puta ga je prekinula i koliko puta joj je rekao daj da odgovorim...ja bi je poslao kulturno u PM
User avatar
omega369
Posts: 9441
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#592 Re: Konzul i Mato medju selefijama...

Post by omega369 »

Znaci Mato Djakovic na aparatima :nargila:
Provalilo ga :mrgreen:
mishic
Posts: 6319
Joined: 28/04/2011 16:29

#593 Re: Konzul i Mato medju selefijama...

Post by mishic »

Eh da je pameti kao što nije baš ovo "na more" bilo bi značajan adut protiv Kolindine i Plenkovićeve politike.
Da desetine hiljada Bosanaca potraže i nađu bolju alternativu za "na more" bilo bi to najbolje moguće upozorenje na pogrešnost aktuelne politike u susjeda. Naravno uz onu inicijativu bojkota brendova i proizvoda koji nam otuda dolaze.
Ali za takvu akciju treba daleko više svijesti od one koju prosječni Bosanac ima. Nažalost!
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#594 Re: Konzul i Mato medju selefijama...

Post by mO k3 »

seln wrote:
mO k3 wrote:Hoce li biti spisaka ovdje sa forumu o clanovima koji ugrzoavaju nacionalnu sigurnost hrvatske :mrgreen:


Kurac ce te onda na more
Boli tebe... ti imas Bodensee. :D
Mene je već jedan sa foruma kontaktirao :) kaže
Znamo gdje si kod “wuppertal” kroz hrvatsku nećeš proći ili ćeš da radis za nas ili doživotna kazna


Ne smijem izdati kod “Kolinda”

:mrgreen:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#595 Re: Konzul i Mato medju selefijama...

Post by mO k3 »

mishic wrote:Eh da je pameti kao što nije baš ovo "na more" bilo bi značajan adut protiv Kolindine i Plenkovićeve politike.
Da desetine hiljada Bosanaca potraže i nađu bolju alternativu za "na more" bilo bi to najbolje moguće upozorenje na pogrešnost aktuelne politike u susjeda. Naravno uz onu inicijativu bojkota brendova i proizvoda koji nam otuda dolaze.
Ali za takvu akciju treba daleko više svijesti od one koju prosječni Bosanac ima. Nažalost!
Ima alternativa ... iz protesta ne idem na more u hr jedan od 4 miliona !!

Nadam se da će nakon ovoga sranja i drugi da slijede
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2831
Joined: 14/01/2019 04:56

#596 Re: Konzul i Mato medju selefijama...

Post by Porodice Foht »

Pogledao sad ovog Avdu kod Senada. Hm, nije ovo klimavo, bezveze i tanko, kako neki prikazuju. Ima ovdje materijala da se zaljulja na sve strane. Najmucnije slusati ovo vrbovanje nasih ljudi i protjerivanje iz CRO zbog nicega. Odvratno.
Mato mi izgleda kao seljacic koji se uhvatio kola u kojem ne zna igrati a umislio da je faca sto ga Dodik zovne na telefon i ko fol mu prijatelj.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#597 Re: Konzul i Mato medju selefijama...

Post by spreca »

Porodice Foht wrote:Pogledao sad ovog Avdu kod Senada. Hm, nije ovo klimavo, bezveze i tanko, kako neki prikazuju. Ima ovdje materijala da se zaljulja na sve strane. Najmucnije slusati ovo vrbovanje nasih ljudi i protjerivanje iz CRO zbog nicega. Odvratno.
Mato mi izgleda kao seljacic koji se uhvatio kola u kojem ne zna igrati a umislio da je faca sto ga Dodik zovne na telefon i ko fol mu prijatelj.
Mato i jest seljak kao i rodica mu Gordana Tadic,kao i ona Jukicka isto iz tuzilastva, kao i goran Salihovic i dovoljno je da ih samo poslusas dvije minute i sve ce ti biti jasno o tim ljudima...poslusaj onu Ljubicu Jukic ono je brate zesci seljakluk...poslusaj Tegeljtiju celavog iz njeg viri selo na sve strane .....iz balija neznam nikog iz tih sudskih organa da bi mogao ista reci...u normalnoj drzavi oni bi mogli biti portiri i nista vise jer su svi dosli po partijskim linijama.....sjetih se Medzide Kreso tipicna konobarica iz nekih onih starih kafana ili kuharica u nekoj firmi :lol: :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#598 Re: Konzul i Mato medju selefijama...

Post by spreca »

omega369 wrote:Znaci Mato Djakovic na aparatima :nargila:
Provalilo ga :mrgreen:
mozeli se nekako saznati koje godine beNve Matin i druge karekteristike koje utjecu na cjenu vozila pa da se vidi stvarna cjena auta i dali je Mato kupio ili je to "poklon"za odradjeni posao
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#599 Re: Konzul i Mato medju selefijama...

Post by zavrzlama »

spreca wrote:
Porodice Foht wrote:Pogledao sad ovog Avdu kod Senada. Hm, nije ovo klimavo, bezveze i tanko, kako neki prikazuju. Ima ovdje materijala da se zaljulja na sve strane. Najmucnije slusati ovo vrbovanje nasih ljudi i protjerivanje iz CRO zbog nicega. Odvratno.
Mato mi izgleda kao seljacic koji se uhvatio kola u kojem ne zna igrati a umislio da je faca sto ga Dodik zovne na telefon i ko fol mu prijatelj.
Mato i jest seljak kao i rodica mu Gordana Tadic,kao i ona Jukicka isto iz tuzilastva, kao i goran Salihovic i dovoljno je da ih samo poslusas dvije minute i sve ce ti biti jasno o tim ljudima...poslusaj onu Ljubicu Jukic ono je brate zesci seljakluk...poslusaj Tegeljtiju celavog iz njeg viri selo na sve strane .....iz balija neznam nikog iz tih sudskih organa da bi mogao ista reci...u normalnoj drzavi oni bi mogli biti portiri i nista vise jer su svi dosli po partijskim linijama.....sjetih se Medzide Kreso tipicna konobarica iz nekih onih starih kafana ili kuharica u nekoj firmi :lol: :lol:
Sve sa onom bijelom kuharskom keceljom isflekanom od hrane :D :D :D ..al me nasmija i uljepsa ovaj nedeljni dosadluk :thumbup:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#600 Re: Konzul i Mato medju selefijama...

Post by mO k3 »

Koliko zaradi Mate kao novinar ??
Čitao sam da ima nekretnine
Post Reply