Afganistan

Post Reply
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#26 Re: Afganistan

Post by 90minut »

Aldinjo jesi li ti pravi musliman?

Ili ono kad bi došli talibani ovdje bio bi jedan od glavnih za egzekuciju?
User avatar
howdy
Posts: 3547
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#27 Re: Afganistan

Post by howdy »

90minut wrote:Aldinjo jesi li ti pravi musliman?

Ili ono kad bi došli talibani ovdje bio bi jedan od glavnih za egzekuciju?
vec su tu.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#28 Re: Afganistan

Post by 90minut »

howdy wrote:
90minut wrote:Aldinjo jesi li ti pravi musliman?

Ili ono kad bi došli talibani ovdje bio bi jedan od glavnih za egzekuciju?
vec su tu.
Jesu, haj odo ispušit joint i zalit pivom valjda mi nece glava otic'.
User avatar
howdy
Posts: 3547
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#29 Re: Afganistan

Post by howdy »

Pozuri s pivom i dzojom dok nisu preuzeli vlast.

User avatar
Point.
Posts: 27805
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#30 Re: Afganistan

Post by Point. »

Vidim delegat Aldinjo dominira temom. Nisu mu šejci po seoskim sijelima objasnili da bi bio među prvim kandidatima za metak da mu voljeni talibani dođu. I to zbog bezveze stvari, tipa slušanje sevdaha ili gledanje tv. Samo budaletina bez imalo mozga u glavi mogu podržavati tu nazadnu stoku. Kakvih sam se samo priča naslušao od ljudi iz Afganistana u vezi talibana.
User avatar
howdy
Posts: 3547
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#31 Re: Afganistan

Post by howdy »

Point. wrote:Vidim delegat Aldinjo dominira temom. Nisu mu šejci po seoskim sijelima objasnili da bi bio među prvim kandidatima za metak da mu voljeni talibani dođu. I to zbog bezveze stvari, tipa slušanje sevdaha ili gledanje tv. Samo budaletina bez imalo mozga u glavi mogu podržavati tu nazadnu stoku. Kakvih sam se samo priča naslušao od ljudi iz Afganistana u vezi talibana.
aldinjo ne zna odakle je supalj a prosipa propagandu po forumu i nada se serijatu. :lol:
User avatar
Point.
Posts: 27805
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#32 Re: Afganistan

Post by Point. »

howdy wrote:
Point. wrote:Vidim delegat Aldinjo dominira temom. Nisu mu šejci po seoskim sijelima objasnili da bi bio među prvim kandidatima za metak da mu voljeni talibani dođu. I to zbog bezveze stvari, tipa slušanje sevdaha ili gledanje tv. Samo budaletina bez imalo mozga u glavi mogu podržavati tu nazadnu stoku. Kakvih sam se samo priča naslušao od ljudi iz Afganistana u vezi talibana.
aldinjo ne zna odakle je supalj a prosipa propagandu po forumu i nada se serijatu. :lol:
SIPA bi imala posla da malo prečešlja ip adresu delegata. Ne samo talibane da podržava, nego i one kozojebe iz kvazi kalifata.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#33 Re: Afganistan

Post by aldinjo »

90minut wrote:Aldinjo jesi li ti pravi musliman?

Ili ono kad bi došli talibani ovdje bio bi jedan od glavnih za egzekuciju?
Ne postavljaj glupa pitanja. I za vs trolove je ovo previše. Drži se teme!
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#34 Re: Afganistan

Post by 90minut »

aldinjo wrote:
90minut wrote:Aldinjo jesi li ti pravi musliman?

Ili ono kad bi došli talibani ovdje bio bi jedan od glavnih za egzekuciju?
Ne postavljaj glupa pitanja. I za vs trolove je ovo previše. Drži se teme!
Jesi li?
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#35 Re: Afganistan

Post by sadie_forever »

Pashtuni cine tek 40% a oni su jedini za talibane,imas hazare koji su sijje i koji su po religioznosti gori od zapadnjackih ateista..ovdje sto ih znam niko niti posti niti postuje bojkot svinjetine.kako oni prolaze kod talibana?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#36 Re: Afganistan

Post by Sanjarko »

Amerika je indirektno kriva za ovaj nered u Afganistanu. Sinoc bio neki film, Tom Hanks glumi senatora valjda i naoruzavaju Afganistance protiv Rusa. Nakraju filma trazio da se skole izgrade. Odbilo tadasnje Americko rukovodstvo to kako sam vidio.

@Sadija Pastuna bruka u Afganistanu i Pakistanu a za ostale ne znam. Znao sam da podrzavaju Talibane ali nisam znao da ih toliko podrzavaju.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#37 Re: Afganistan

Post by Sanjarko »

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Charlie ... War_(film)

Evo koji je film. Nije los. Gledljiv je.
John Cleese
Posts: 37317
Joined: 25/05/2010 18:30

#38 Re: Afganistan

Post by John Cleese »

aldinjo wrote:
John Cleese wrote:
aldinjo wrote:
A Amerika "leglo" demokratije, slobode i ljudskih prava. :roll:
The land of the free?
U usporedbi sa gore pomenutim fanaticnim pavijanima - naravno da jeste.
:lol: :-) :roll:
U pravu si, fakat - uvrijedih pavijane, ni krive ni duzne :|
Baki19
Posts: 141
Joined: 15/02/2019 22:38

#39 Re: Afganistan

Post by Baki19 »

Naravno da se Talibani ne mogu podrzavati jer njihov dolazak na vlasti je bio nelegalan jer su tim momentom izgubili smisao borbe nekadasnjih mudzahedina protiv sovjetskih komunista. Mudzahedine je Amerika podrzavala i da se Talibani nisu umijesali Amerika bi podrzala svaku opciju Islama koje bi Mudzahedini donijeli. Amerika kad nekog podrzi onda ce aminovati na svaku odluku svojih miljenika. Talibani su nesto poput ISILa i Al Kaide. Talibani su treca strana koja se bori protiv svih opcija zavisnosti malih naroda o velikim narodima. Samo sto to nije plemeniti pravac jer se oslanja na ekstremnu konzervativnost. Prvobitni Mudzahedini su bili plemenitiji i oni su se hrabro borili i znali su za neki red. Da su oni vodili Afganistan sada ne bi ta drzava bila pojam siromastva. Ipak sada su demokratske vlasti na celu Afganistana i oni imaju podrsku Amerike i druge opcije nema za Afganistan nego da se postuje legitimna vlast u zemlji. Talibani su teroristi koji ni sami ne znaju sto zele i smatram da bi Afganistan trebao da se oporavi od rata i da se izgradi kao perspektivna zemlja u kojoj ce moci da se zivi slobodno.
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#40 Re: Afganistan

Post by King Theoden »

Ako je terorizam to što teroriziraju okupatore koji su pod lažnim optužbama napali njihovu zemlju i pobili desetine hiljada nevinih, onda su teroristi.
Ti komotno možeš otići u njihovu zemlju gdje će te dočekati njihova čuvena ljubaznost i gostoprimstvo. Ne smije ti dlaka s glave da zafali.
Ali, otići tamo, ubijati njihove žene i djecu, pa onda njih nazvati teroristima može samo insan(?) kojeg ovaj put ne bih kitio odgovarajućim epitetima.
Baki19
Posts: 141
Joined: 15/02/2019 22:38

#41 Re: Afganistan

Post by Baki19 »

Dino34 wrote:Ako je terorizam to što teroriziraju okupatore koji su pod lažnim optužbama napali njihovu zemlju i pobili desetine hiljada nevinih, onda su teroristi.
Ti komotno možeš otići u njihovu zemlju gdje će te dočekati njihova čuvena ljubaznost i gostoprimstvo. Ne smije ti dlaka s glave da zafali.
Ali, otići tamo, ubijati njihove žene i djecu, pa onda njih nazvati teroristima može samo insan(?) kojeg ovaj put ne bih kitio odgovarajućim epitetima.
Djelimicno se slazem s tobom i ja sam vec vise puta u prethodnim postovima naznacio ko su Amerikanci. Ipak, ne slazem se sa samoubilackim napadima jer to je najgora metoda koju koriste Talibani. Talibani se moraju razoruzati i smiriti i poceti sa obnovom Afganistana. U Afganiistanu je pocinjen najgori moguci genocid od strane Amerikanaca.
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#42 Re: Afganistan

Post by King Theoden »

Baki19 wrote:ne slazem se sa samoubilackim napadima
nije mi poznato da talibani izvršavaju samoubilačke napade.
To rade grupe koje surađuju sa talibanima.
To je ono što ja znam.
Baki19
Posts: 141
Joined: 15/02/2019 22:38

#43 Re: Afganistan

Post by Baki19 »

Dino34 wrote:
Baki19 wrote:ne slazem se sa samoubilackim napadima
nije mi poznato da talibani izvršavaju samoubilačke napade.
To rade grupe koje surađuju sa talibanima.
To je ono što ja znam.
Talibani djeluju u sprezi sa Al Kaidom tako da nista manje nisu krivi Talibani od Al Kaide. Talibani se trebaju razoruzati i poceti da ucestvuju u demokratskoj vladi. Afganistan je bogat prirodnim resursima i sigurno ta zemlja bi mogla da se izvuce iz siromastva.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#44 Re: Afganistan

Post by General War »

Dino34 wrote:Ako je terorizam to što teroriziraju okupatore koji su pod lažnim optužbama napali njihovu zemlju i pobili desetine hiljada nevinih, onda su teroristi.
Ti komotno možeš otići u njihovu zemlju gdje će te dočekati njihova čuvena ljubaznost i gostoprimstvo. Ne smije ti dlaka s glave da zafali.
Ali, otići tamo, ubijati njihove žene i djecu, pa onda njih nazvati teroristima može samo insan(?) kojeg ovaj put ne bih kitio odgovarajućim epitetima.
Prvo najvise teroriziraju svoje.
Drugo, ako ti zanemarujes cinjenicu kako je sve pocelo, ne znaci da drugi trebaju zanemarivati. Da su dobri ne bi svijet bjezao od njih nego bi dolazio tamo.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#45 Re: Afganistan

Post by General War »

Dino34 wrote:
Baki19 wrote:ne slazem se sa samoubilackim napadima
nije mi poznato da talibani izvršavaju samoubilačke napade. red
To rade grupe koje surađuju sa talibanima.
To je ono što ja znam.
Nema tu ni t od talibana poslije ubistva gen. Masuda, ovo su lokalni djilkosi i saradnici ISI- a.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#46 Re: Afganistan

Post by Sanjarko »

Pocelo je sve sa intervencijom Rusa. Tada Pakistan i Afganistan su bili koliko toliko sekularniji. Pa je se Amerika umijesala kako sam vec naveo i kako je u ovom filmu navedeno. A greska Amerike je sto tada nakon sto su se Rusi povukli nisu odradili ovo sto je ovaj senator htjeo.
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#47 Re: Afganistan

Post by King Theoden »

Baki19 wrote:Talibani djeluju u sprezi sa Al Kaidom
Kaida je fugazi. Pitaj talibane.
Baki19 wrote: Talibani se trebaju razoruzati i poceti da ucestvuju u demokratskoj vladi
Muslimanima koji ozbiljno shvataju svoju vjeru predlažeš da učestvuju u marionetskoj "demokratskoj" vladi? Strašno :zoka:
General War wrote:ako ti zanemarujes cinjenicu kako je sve pocelo
Činjenicu ili "činjenicu"?
Zna se kako je to počelo.
General War wrote:Nema tu ni t od talibana poslije ubistva gen. Masuda
Predlažem proučavanje biografije istog kako bi se došlo do zaključka zašto je bio na suprotnoj strani tj protiv talibana.
Ps.
Da, dobri su. Bore se protiv okupatora i lokalnih izdajnika stoput gorih od fikretovih autonomaša.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#48 Re: Afganistan

Post by General War »

Vizionar 1985 wrote:Pocelo je sve sa intervencijom Rusa. Tada Pakistan i Afganistan su bili koliko toliko sekularniji. Pa je se Amerika umijesala kako sam vec naveo i kako je u ovom filmu navedeno. A greska Amerike je sto tada nakon sto su se Rusi povukli nisu odradili ovo sto je ovaj senator htjeo.
Obuka terorista loji su izvrsilli napade na americke ambasade u keniji, pa onda sa zabijanjem onih aviona po njujorku se radila u avganistanu...dugo su orali pa dobili po tintari....to sto su amerilanci ulozili milijarde dolara da ih prizovu pameti na nekeje djelovalo na neke ne...ali avganistan je podjeljena zemlja i prije dolaska amera.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#49 Re: Afganistan

Post by General War »

Dino34 wrote: Predlažem proučavanje biografije istog kako bi se došlo do zaključka zašto je bio na suprotnoj strani tj protiv talibana.
Ps.
Da, dobri su. Bore se protiv okupatora i lokalnih izdajnika stoput gorih od fikretovih autonomaša.
Dovoljno sam ja upoznat sa biografijom, jedno je taliban a drugo al kaida.
Jasta su dobri, zapucaj i bjezi u pakistan.
User avatar
BHCluster
Posts: 23434
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#50 Re: Afganistan

Post by BHCluster »

Ka njima nije Rambo mogao pomoci onda im niTko ne moze, halo ba Rambo.
Post Reply