Samsung smartphones

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Samso
Posts: 527
Joined: 06/11/2018 21:18

#101 Re: Samsung smartphones

Post by Samso »

Ne znam kakav je s10 uzivo, ali sudeci po ovim snimcima i slikama meni ljepse izgledaju s8 i s9.
Ova rupa na ekranu je bolja od notcha ali naviknut sam na mobitele bez "anomalija" na ekranu pa su mi s8 i s9 ljepsi.
User avatar
Quaresma
Posts: 6698
Joined: 19/07/2010 16:37

#102 Re: Samsung smartphones

Post by Quaresma »

semirsar wrote:
Quaresma wrote:ja jos ni jednog videa nisam pogledao o s10, samo sam gledao s10e na slikama, toliko su mi ubili interes za telefonima ovi proizvodjaci kad posalju jutjuberima prije izlaska telefone da testiraju pa kad bude launch day, otvoris yt posebno ako pratis vise youtubera, onda u subscription listi bude 50 videa jedni ispod drugih, bukvalno u isto vrijeme uploadani.


zato sam srecom nasao druge jutjubere tima damir franc, techtabletsreview tako nekako i sl, mozda se tu erica moze pridruziti. to su ljudi koji uzimaju svojim parama vecinom telefone, ili barem ova prva dva navedena. I onda kad naprave review napravi ga postenog. Ovi vamo svi na isti kalup prave, kako generacije dolaze


Nema vise Noah.a (iz phone doga), jon quach/wafflejon, Aaron (takodjer iz phone dog-a) Michael Fisher onomad kad je bio u pocketnow, Brandom Miniman takodjer iz pocketnow, bio se vratio ali ne pravi opet videoe, John4lakers je nekad slovio za dobrog reviewera, joe aka android guy ekstra videoe radio sa nexusima, onda anton d nagy... sve stara ekipica, neki su ostali ali bar meni nije to vise to.


ima i danas dobrih, izdvojio bih mrwhosetheboss, detroid borg, mada mislim da je i on jedan od starije raje, ali i dalje pravi dobre videoe, flossy carter
sorry, al' ubio si me u pojam, ne kontam sta ti bi, valjda copy/paste bez citanja sta pise :?
https://www.crodict.hr/imenice/hrvatski/video
a majka mu stara ko da si od jucer na internetu, ne trebas biti genijalac i skontati da sam pogrijesio umjesto videe sam stavio videoe od rijeci video.


:roll:
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#103 Re: Samsung smartphones

Post by semirsar »

Quaresma wrote:
a majka mu stara ko da si od jucer na internetu, ne trebas biti genijalac i skontati da sam pogrijesio umjesto videe sam stavio videoe od rijeci video.


:roll:
i opet si :mrgreen: , aj nejma veze, nek' si, zeka mala, halali :thumbup:
User avatar
Quaresma
Posts: 6698
Joined: 19/07/2010 16:37

#104 Re: Samsung smartphones

Post by Quaresma »

semirsar wrote:
Quaresma wrote:
a majka mu stara ko da si od jucer na internetu, ne trebas biti genijalac i skontati da sam pogrijesio umjesto videe sam stavio videoe od rijeci video.


:roll:
i opet si :mrgreen: , aj nejma veze, nek' si, zeka mala, halali :thumbup:
ma ti mene zajebavas :D
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#105 Re: Samsung smartphones

Post by semirsar »

Quaresma wrote:
semirsar wrote:
Quaresma wrote:
a majka mu stara ko da si od jucer na internetu, ne trebas biti genijalac i skontati da sam pogrijesio umjesto videe sam stavio videoe od rijeci video.


:roll:
i opet si :mrgreen: , aj nejma veze, nek' si, zeka mala, halali :thumbup:
ma ti mene zajebavas :D
necu vise, casna piJonirska :mrgreen:
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#106 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

Ovaj semirsar se ponasao kao gammar nazzi na forumu :mrgreen: a on namjerno pise kao da je tek upoznao civilizaciju :-D
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#107 Re: Samsung smartphones

Post by djama »

Otiso' vidio s10+ i telefon je ziva perverzija...
Sad bi kupio ,doduse ovaj sto sam gledao retail verzija pa stopa ali ovako sve sam pregledao i hladno bi ga zaduzio pogotovo zbog buds :)
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#108 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

djama wrote:Otiso' vidio s10+ i telefon je ziva perverzija...
Sad bi kupio ,doduse ovaj sto sam gledao retail verzija pa stopa ali ovako sve sam pregledao i hladno bi ga zaduzio pogotovo zbog buds :)
Zato mi je bolje da ne idem probavati to bi mi tek prevalilo da radim upgrade :mrgreen:
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#109 Re: Samsung smartphones

Post by djama »

arnes_king wrote:
djama wrote:Otiso' vidio s10+ i telefon je ziva perverzija...
Sad bi kupio ,doduse ovaj sto sam gledao retail verzija pa stopa ali ovako sve sam pregledao i hladno bi ga zaduzio pogotovo zbog buds :)
Zato mi je bolje da ne idem probavati to bi mi tek prevalilo da radim upgrade :mrgreen:
Jedina mana je sto sam ja mislio da je prednja kamera pod staklom ali nazalost nije te se osjeti pod rukom, sve ostalo mi je vrh.
Niej bilo galaxy buds da ih vidim iz prve ruke
merk030
Posts: 676
Joined: 30/06/2018 18:31

#110 Re: Samsung smartphones

Post by merk030 »

Je li neko zna ukloniti "reactivation lock", u pitanju je s6, kupljen, traži Samsung racun, prosli vlasnik nema pojma, moguće da ima, da ga je uvalio zbog toga ?
Samso
Posts: 527
Joined: 06/11/2018 21:18

#111 Re: Samsung smartphones

Post by Samso »

merk030 wrote:Je li neko zna ukloniti "reactivation lock", u pitanju je s6, kupljen, traži Samsung racun, prosli vlasnik nema pojma, moguće da ima, da ga je uvalio zbog toga ?
Ako vlasnik nema pojma nek ti vrati pare, ocito ti je uvalio ukraden mobitel. Prije prodaje je bio duzan da iskljuci tu opciju.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#112 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

merk030 wrote:Je li neko zna ukloniti "reactivation lock", u pitanju je s6, kupljen, traži Samsung racun, prosli vlasnik nema pojma, moguće da ima, da ga je uvalio zbog toga ?
Da je google FRP znao bih ali Samsung racun ne znam. Mozes provjeriti po google/YouTube ima li metoda. Ali kao sto kolega kaze vrati ti telefon jer ne moze ti prodati zakljucan telefon, nesto tu ne stima.
merk030
Posts: 676
Joined: 30/06/2018 18:31

#113 Re: Samsung smartphones

Post by merk030 »

I meni je sumnjivo ali tesko da ce ici to, znate kako ide, javis se, on se ne javi i nista od toga, ali doslo je sve uz njega, ne vjerujem da je ukraden..
Samso
Posts: 527
Joined: 06/11/2018 21:18

#114 Re: Samsung smartphones

Post by Samso »

merk030 wrote:I meni je sumnjivo ali tesko da ce ici to, znate kako ide, javis se, on se ne javi i nista od toga, ali doslo je sve uz njega, ne vjerujem da je ukraden..
Cim se ne javlja supalj je.

Na youtube i xda forumu ima par uputstava kako prevazici ovu zastitu ali treba oprezno raditi korak po korak.
merk030
Posts: 676
Joined: 30/06/2018 18:31

#115 Re: Samsung smartphones

Post by merk030 »

Pisao sam mu zna li podatke za racun pa vidjet cemo.

Pokusavam sa jodin3 programom, skinuo sam firmware za ovaj model, ali konstantno neki error izbacuje..
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#116 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

merk030 wrote:Pisao sam mu zna li podatke za racun pa vidjet cemo.

Pokusavam sa jodin3 programom, skinuo sam firmware za ovaj model, ali konstantno neki error izbacuje..

Evo kazu da ovo radi ali vidi procesa :-)

https://forum.xda-developers.com/showpo ... stcount=20
merk030
Posts: 676
Joined: 30/06/2018 18:31

#117 Re: Samsung smartphones

Post by merk030 »

Ma odnio sam u servis, u gradu, kako čitam na Windowsu 5 minuta posla, a ja neki dan instalirao Linux, ne mozes naci pola stvari za to..
User avatar
shape of despair
Posts: 3115
Joined: 09/04/2008 18:41

#118 Re: Samsung smartphones

Post by shape of despair »

Da li su izložbeni modeli baš to: izložbeni, sa nekim slabijim performansama. Gledam u domodu A8 2018, sviđa mi se. Dobar hardware,vidim antutu oko 120.000, al opet sjecka za moj pojam, kako i zašto :-)
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#119 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

shape of despair wrote:Da li su izložbeni modeli baš to: izložbeni, sa nekim slabijim performansama. Gledam u domodu A8 2018, sviđa mi se. Dobar hardware,vidim antutu oko 120.000, al opet sjecka za moj pojam, kako i zašto :-)
Ja kako znam budu u nekom kao "demo" modu kad su izložbeni sad da li to utice na performanse ne znam.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#120 Re: Samsung smartphones

Post by channel10 »

A meni rekli kako oni telefoni nisu pravi. Eh sad sta je tacno, ko zna.
User avatar
shape of despair
Posts: 3115
Joined: 09/04/2008 18:41

#121 Re: Samsung smartphones

Post by shape of despair »

Na telefonu pise retail version,eh sad neznam.
Cudno da onako sucelje sjecka. Telefon 600KM,
Fakat je samsung precijenjen ako su izlozeni originali
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#122 Re: Samsung smartphones

Post by diablobih »

Normalno je da je original, samo ga stave u demo mode, da ga je lakse drkati.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#123 Re: Samsung smartphones

Post by mirsek »

channel10 wrote:A meni rekli kako oni telefoni nisu pravi. Eh sad sta je tacno, ko zna.
Demo telefoni nemaju sim karticu i jos neka ogranicenja na softveru, ostalo je sve kao na originalu. Bar je tako bilo prije 5-6 godina.
corei3
Posts: 717
Joined: 22/05/2014 09:42

#124 Re: Samsung smartphones

Post by corei3 »

Imam s7 3 mjeseca. Pise battery health 93%, mada je meni ista baterija ko na pocetku. Bude oko 35h uz 3 sata sot a
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#125 Re: Samsung smartphones

Post by semirsar »

drago mi je zbog tebe, kod mene mi u mene s9+ drzi mnogo dulje nakon zadnjeg update-a, haman dva dana... instalirah taj hudi "phone info" sto ga preporucise i vidjeh battery health 95.3% i sjebah se jer je fon kupljen u julu mjesecu lanjske godine... nijesam mog'o vise spavat', nemir me neki safat'o... jebo to, kak'i phone info i ini bakraci, ma mrsh... deinstalirah govno, odoh na battery info u mobu i vidim baterija 55% koristeno 1dan i 8h jos 1dan i 3h... sad jopet normalno spavam :mrgreen:
Post Reply