Samsung smartphones

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#51 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

Samso wrote:Ipak izadje i E verzija.

Cekam recenzije od MKBHD
Hajd sto je e ali posebno i 5G model, tako da ukupno imaju 4 razlicita modela.

Image

Evo najbitnije stvari sinocnjeg predstavljanja:





User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#52 Re: Samsung smartphones

Post by diablobih »

E cuj nema night sight ili nesto slicno. Vala je bas ruzno ovo sa ovom rupom ili kako vec nazvati. Bolji notch triput.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#53 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

diablobih wrote:E cuj nema night sight ili nesto slicno. Vala je bas ruzno ovo sa ovom rupom ili kako vec nazvati. Bolji notch triput.
Zato ima varijabilni otvor blende f/1.5-2.4 a sa f 1.5 ulazi dovoljno svjetlosti. Sto se tice samog softvera kamere jos nismo vidjeli detaljno, tako da postoji mogucnost da ima i dodatno softversko rijesenje sa ovim AI scene optimizer koji po noci dodatno uljepsa sliku.

Ovo za rupu i notch je subjektivno, meni je ovo bas extra i naspram notcha puno bolje a i korisnije, manje prostora zauzima a video i dalje bude full screen.

Telefoni sa notchem su me uvijek odbijali, dok bih ovaj nabavio samo radi dizajna. Isto i sa zakrivljenim ekranom, najvise me to na dizajnu samsunga privlacilo proslih godina, dok je bilo onih koji su kukali kako je ruzno, a cim su drugi poceli ubacivati odmah im to extra stvar. Slicno se desava i sa notchem, kad je apple tek ubacio svi se zalili kukali ruzno, poceli i drugi ubacivati odmah se svima svidja i opravdava.

A svaka cast samsungu sto nisu izbacili 3.5mm headphone jack kao ni slot za memory karticu iako ima interne i viska.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#54 Re: Samsung smartphones

Post by channel10 »

Kakve će cijene biti kod operatera?

Tipujem na 2000, 2650, 3000 KM.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#55 Re: Samsung smartphones

Post by diablobih »

Pa i ne ulazi ocigledno automatski. Mozda jedino da svaki put u pro mode udjes kada slikas. Smijesno u ovo doba kada svaki mobitel slika dobro po danu, i kada se trazi da se takmice sa ostalim u nocnim slikama da ne stavis neki night sight kao google i ostala ekipa.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#56 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

diablobih wrote:Pa i ne ulazi ocigledno automatski. Mozda jedino da svaki put u pro mode udjes kada slikas. Smijesno u ovo doba kada svaki mobitel slika dobro po danu, i kada se trazi da se takmice sa ostalim u nocnim slikama da ne stavis neki night sight kao google i ostala ekipa.
Jeste pored svega onog sto nudi s10 bas je smijesan :lol:
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#57 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

channel10 wrote:Kakve će cijene biti kod operatera?

Tipujem na 2000, 2650, 3000 KM.
S10 899$
S10+ 999$

Kod nas ce to biti daleko vise.
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#58 Re: Samsung smartphones

Post by SONY_91 »

arnes_king wrote:
channel10 wrote:Kakve će cijene biti kod operatera?

Tipujem na 2000, 2650, 3000 KM.
S10 899$
S10+ 999$

Kod nas ce to biti daleko vise.
Preporučena cijena od Samsunga za BiH je za S10+ 1999 KM. Sad, koja će biti kod operatera ne znam. Ali, ovlašteni distributeri bi ga trebali prodavati po toj cijeni.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#59 Re: Samsung smartphones

Post by channel10 »

Kod operatera bi trebalo biti jeftinije, ali neće biti jer su i oni digli cijene. Izgleda da je jeftinije kupiti telefon u radnji, a potpisati ugovor bez kupovine telefona u naredna 24 mjeseca, nego ga kupiti kod operatera( veća ušteda)
Pretpostavljam da ovaj s10e neće biti ispod 1700-1800 (najniža cijena) jer i oni moraju nesto zaraditi.

Trenutno se s9 u radnjama može kupiti za 1200 ili 1300, nisam siguran, dok recimo u mtelu isti košta 1300 ( i to snizenje neko), pod ugovorom od 45 KM mjesecno :-)
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#60 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

channel10 wrote:Kod operatera bi trebalo biti jeftinije, ali neće biti jer su i oni digli cijene. Izgleda da je jeftinije kupiti telefon u radnji, a potpisati ugovor bez kupovine telefona u naredna 24 mjeseca, nego ga kupiti kod operatera( veća ušteda)
Pretpostavljam da ovaj s10e neće biti ispod 1700-1800 najniža cijena jer i oni moraju nesto zaraditi.

Trenutno se s9 u radnjama može kupiti za 1200 ili 1300, nisam siguran, dok recimo u mtelu isti košta 1300 ( i to snizenje neko), pod ugovorom od 45 KM mjesecno :-)
I ja pretpostavljam da ce ta cijena biti. A svidja mi se sto ima 4 modela a i ta 4 modela dolaze u raznim varijantama, sa vise/manje rama/interne, sa staklom ili keramikom nazad i slicno.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#61 Re: Samsung smartphones

Post by channel10 »

Ja gledam samo veličinu telefona. Da je sto manji i to je to. Sad imam 4,6-7 incha i kakav god.da kupim, to će biti šok. Trenutno sa 2GB rama, tako da 4-6 je taman za naredne 2-3 godine i naravno da jeftinije prodjem :mrgreen:
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#62 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

channel10 wrote:Ja gledam samo veličinu telefona. Da je sto manji i to je to. Sad imam 4,6-7 incha i kakav god.da kupim, to će biti šok. Trenutno sa 2GB rama, tako da 4-6 je taman za naredne 2-3 godine i naravno da jeftinije prodjem :mrgreen:
142.2 x 69.9 x 7.9 mm

Eto dimenzije od S10E, samo sto on ima malo deblje bezele od ostalih, valjda radi ravnog ekrana, ali ekran je ipak 5,8''.

5.8 inches, 82.8 cm2 (~83.3% screen-to-body ratio)


https://www.gsmarena.com/compare.php3?i ... hone3=9535


https://www.gsmarena.com/compare.php3?& ... hone3=9588
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#63 Re: Samsung smartphones

Post by channel10 »

arnes_king wrote:
channel10 wrote:Ja gledam samo veličinu telefona. Da je sto manji i to je to. Sad imam 4,6-7 incha i kakav god.da kupim, to će biti šok. Trenutno sa 2GB rama, tako da 4-6 je taman za naredne 2-3 godine i naravno da jeftinije prodjem :mrgreen:
142.2 x 69.9 x 7.9 mm

Eto dimenzije od S10E, samo sto on ima malo deblje bezele od ostalih, valjda radi ravnog ekrana, ali ekran je ipak 5,8''.

5.8 inches, 82.8 cm2 (~83.3% screen-to-body ratio)


https://www.gsmarena.com/compare.php3?i ... hone3=9535


https://www.gsmarena.com/compare.php3?& ... hone3=9588
Znam da je.najmanji od ova tri, zato bih njega i kupio ako bi cijena bila zadovoljavajuća. Ne znam kakva je situacija kad tek telefoni dolaze kod operatera, da li bude kakvog sniženja ili ono poklone nesto uz tel?
Samso
Posts: 527
Joined: 06/11/2018 21:18

#64 Re: Samsung smartphones

Post by Samso »

arnes_king wrote:
channel10 wrote:Ja gledam samo veličinu telefona. Da je sto manji i to je to. Sad imam 4,6-7 incha i kakav god.da kupim, to će biti šok. Trenutno sa 2GB rama, tako da 4-6 je taman za naredne 2-3 godine i naravno da jeftinije prodjem :mrgreen:
142.2 x 69.9 x 7.9 mm

Eto dimenzije od S10E, samo sto on ima malo deblje bezele od ostalih, valjda radi ravnog ekrana, ali ekran je ipak 5,8''.

5.8 inches, 82.8 cm2 (~83.3% screen-to-body ratio)


https://www.gsmarena.com/compare.php3?i ... hone3=9535


https://www.gsmarena.com/compare.php3?& ... hone3=9588
Ovaj S10E mi je super, kompromisi u odnosu na skuplje modele mi ne smetaju.
Dimenzijama je slican S6 i S7 sa dosta boljim omjerom ekrana.
Fin telefon.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#65 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

Evo u Hrvatskoj ponuda nije ni losa:

https://www.ekupi.hr/nbspSamsung-Galaxy ... 94746.aspx

6999HRK = 1.845,81 BAM

S tim sto dobijes gratis Galaxy Buds koji sigurno imaju visoku samostalnu cijenu + osiguranje na razbijen displej od 2 godine. Ako bi ovako i kod nas bilo ne bi bilo tako strasno kako sam mislio.


Najvise mi se svidja ovaj Ultra Wide na kameri koji slika ugao od 123 stepeni!
Samso
Posts: 527
Joined: 06/11/2018 21:18

#66 Re: Samsung smartphones

Post by Samso »

arnes_king wrote:Evo u Hrvatskoj ponuda nije ni losa:

https://www.ekupi.hr/nbspSamsung-Galaxy ... 94746.aspx

6999HRK = 1.845,81 BAM

S tim sto dobijes gratis Galaxy Buds koji sigurno imaju visoku samostalnu cijenu + osiguranje na razbijen displej od 2 godine. Ako bi ovako i kod nas bilo ne bi bilo tako strasno kako sam mislio.


Najvise mi se svidja ovaj Ultra Wide na kameri koji slika ugao od 123 stepeni!
Jos ako popunjavaju one papire za povrat PDV-a.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#67 Re: Samsung smartphones

Post by diablobih »

arnes_king wrote:
diablobih wrote:Pa i ne ulazi ocigledno automatski. Mozda jedino da svaki put u pro mode udjes kada slikas. Smijesno u ovo doba kada svaki mobitel slika dobro po danu, i kada se trazi da se takmice sa ostalim u nocnim slikama da ne stavis neki night sight kao google i ostala ekipa.
Jeste pored svega onog sto nudi s10 bas je smijesan :lol:
Kameru ocigledno ne nudi. Za te pare treba da ima sve.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#68 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

diablobih wrote:
arnes_king wrote:
diablobih wrote:Pa i ne ulazi ocigledno automatski. Mozda jedino da svaki put u pro mode udjes kada slikas. Smijesno u ovo doba kada svaki mobitel slika dobro po danu, i kada se trazi da se takmice sa ostalim u nocnim slikama da ne stavis neki night sight kao google i ostala ekipa.
Jeste pored svega onog sto nudi s10 bas je smijesan :lol:
Kameru ocigledno ne nudi. Za te pare treba da ima sve.
Jest, tako je. To ti vec imao priliku isprobati kameru pa govoris iz prve ruke? :lol:
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#69 Re: Samsung smartphones

Post by diablobih »

arnes_king wrote: Jest, tako je. To ti vec imao priliku isprobati kameru pa govoris iz prve ruke? :lol:
Vidio par slika.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#70 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

diablobih wrote:
arnes_king wrote: Jest, tako je. To ti vec imao priliku isprobati kameru pa govoris iz prve ruke? :lol:
Vidio par slika.
Pa de podijeli i sa nama da i mi vidimo kako su lose :roll:


Ja sve sto sam gledao imaju za sad samo primjeri po danu gdje je kamera perverzija i za slikanje i snimanje. A kako vidim na S10 postoji nocni nacin koji se naziva "Bright Night". U kombinaciji sa varijabilnim otvorom blende ima da bude beton.

Nadam se da ce ta opcija doci u na S9, ali poznavajuci Samsung hoce sigurno u nekom od azuriranja. I u S8 su dodali poslije softverom dosta toga sto nije imao a bilo je u startu samo na s9.

Znam da nisi ni pogledao niti provjerio nego si dosao ovdje hejtat pored svega sto mobitel nudi a da se nisi ni informisao.
corei3
Posts: 718
Joined: 22/05/2014 09:42

#71 Re: Samsung smartphones

Post by corei3 »

Igrao se sad sa s10. Ima u bbi na 4. Spratu. Po meni je kamera u ekranu totalna fula,zapravo uzas
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#72 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

corei3 wrote:Igrao se sad sa s10. Ima u bbi na 4. Spratu. Po meni je kamera u ekranu totalna fula,zapravo uzas
Meni je bas fora, svidja mi se i kako izgleda i kako je implementirana ali to su subjektivne stvari. Nekome se svidja nekome ne, isto kao i zakrivljeni ekran.

Svi imamo drugacija ocekivanja i misljenja sta je lijepo a sta ne.

Vidim i ovi revieweri svi da su pozitivno iznenadjeni i da svi govore kako im je bolje od notcha. Cak i onaj kanal everythingapplepro je odusevljen uredjajima.

Najvise vidim po forumima ovu nezadovoljnu manjinu.
corei3
Posts: 718
Joined: 22/05/2014 09:42

#73 Re: Samsung smartphones

Post by corei3 »

Imaju sve verzije u bbi upaljene i pi meni 10 puta bolje izgleda s9 koji je bio pored. Iz prve ruke je meni izrez uzas. Super ekran i onda rupa
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#74 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

corei3 wrote:Imaju sve verzije u bbi upaljene i pi meni 10 puta bolje izgleda s9 koji je bio pored. Iz prve ruke je meni izrez uzas. Super ekran i onda rupa
Da sam blize otisao bih da se malo poigram. Ovako mi je daleko i ne isplati se ici maksuz. Trenutno imam S9+ i odlican mi je u svakom segmentu, ali mi se dizajn desetke vise svidja. :mrgreen:
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#75 Re: Samsung smartphones

Post by diablobih »

arnes_king wrote:
diablobih wrote:
arnes_king wrote: Jest, tako je. To ti vec imao priliku isprobati kameru pa govoris iz prve ruke? :lol:
Vidio par slika.
Pa de podijeli i sa nama da i mi vidimo kako su lose :roll:


Ja sve sto sam gledao imaju za sad samo primjeri po danu gdje je kamera perverzija i za slikanje i snimanje. A kako vidim na S10 postoji nocni nacin koji se naziva "Bright Night". U kombinaciji sa varijabilnim otvorom blende ima da bude beton.

Nadam se da ce ta opcija doci u na S9, ali poznavajuci Samsung hoce sigurno u nekom od azuriranja. I u S8 su dodali poslije softverom dosta toga sto nije imao a bilo je u startu samo na s9.

Znam da nisi ni pogledao niti provjerio nego si dosao ovdje hejtat pored svega sto mobitel nudi a da se nisi ni informisao.
Ni mrwhosetheboss ni mkbhd ne znaju. Kazu da nema nikakav mode, samo kao mobitel prepozna da je noc, ali nista bolje ne uradi.
Post Reply