Samsung smartphones

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#76 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

diablobih wrote:
arnes_king wrote:
diablobih wrote: Vidio par slika.
Pa de podijeli i sa nama da i mi vidimo kako su lose :roll:


Ja sve sto sam gledao imaju za sad samo primjeri po danu gdje je kamera perverzija i za slikanje i snimanje. A kako vidim na S10 postoji nocni nacin koji se naziva "Bright Night". U kombinaciji sa varijabilnim otvorom blende ima da bude beton.

Nadam se da ce ta opcija doci u na S9, ali poznavajuci Samsung hoce sigurno u nekom od azuriranja. I u S8 su dodali poslije softverom dosta toga sto nije imao a bilo je u startu samo na s9.

Znam da nisi ni pogledao niti provjerio nego si dosao ovdje hejtat pored svega sto mobitel nudi a da se nisi ni informisao.
Ni mrwhosetheboss ni mkbhd ne znaju. Kazu da nema nikakav mode, samo kao mobitel prepozna da je noc, ali nista bolje ne uradi.
Ima u kodu od One UI, tako da ako trenutno nije aktivna funkcija sigurno je u pripremi.

Code: Select all

<string name="Title_bright_night">Bright night</string>
<string name="smart_tips_bright_night_description"> Suggest mode to take bright pictures even in very dark conditions. </string>
<string name="super_night_guide_capture"> Hold your phone steady. Taking picture. </string>
<string name="super_night_guide_ready"> Brighten up this shot with Bright night. </string>
<string name="bright_night_summary"> Take bright pictures even in very dark conditions </string>
<string name="SM_NIGHT"> Night </string>
<string name="SM_NIGHT_description"> Take multiple shots and combine them to get brighter, clearer pictures in low light without using the flash. </string>
<string name="bright_night_summary"> Take bright pictures even in very dark conditions. </string>

Sa xda developers.


A vidjet cemo, dok pocnu testovi s kamerom, do sada sam vidjao samo slike i snimke po danu.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#77 Re: Samsung smartphones

Post by diablobih »

Ima slika, eno ti odmah stavio mkbhd sliku tesle, bas lose ispalo.
edys
Posts: 686
Joined: 18/06/2013 13:04

#78 Re: Samsung smartphones

Post by edys »

https://www.dxomark.com/samsung-galaxy- ... ra-review/
Image

tako kaze dxomark ako im je vjerovati a vecina im ne vjeruje :)
Samso
Posts: 527
Joined: 06/11/2018 21:18

#79 Re: Samsung smartphones

Post by Samso »

edys wrote:https://www.dxomark.com/samsung-galaxy- ... ra-review/
Image

tako kaze dxomark ako im je vjerovati a vecina im ne vjeruje :)
Kako mob koji nema OIS moze biti ovako dobro plasiran?
User avatar
denimb
Posts: 2617
Joined: 27/03/2009 14:33

#80 Re: Samsung smartphones

Post by denimb »

Mobitel bez OIS-a je kao da kupis auto na onoj maloj rezervnoj gumi i kazes ide bolan ko i sa pravom...ajd da se ne zezamo...

Te top liste okacite macku o rep.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#81 Re: Samsung smartphones

Post by diablobih »

Jbg, ja se trudim ukazati da je dxomark kita kao i ostali mobilni benchmarks, ali nikako da se primi.
User avatar
Quaresma
Posts: 6698
Joined: 19/07/2010 16:37

#82 Re: Samsung smartphones

Post by Quaresma »

ja jos ni jednog videa nisam pogledao o s10, samo sam gledao s10e na slikama, toliko su mi ubili interes za telefonima ovi proizvodjaci kad posalju jutjuberima prije izlaska telefone da testiraju pa kad bude launch day, otvoris yt posebno ako pratis vise youtubera, onda u subscription listi bude 50 videa jedni ispod drugih, bukvalno u isto vrijeme uploadani.


zato sam srecom nasao druge jutjubere tima damir franc, techtabletsreview tako nekako i sl, mozda se tu erica moze pridruziti. to su ljudi koji uzimaju svojim parama vecinom telefone, ili barem ova prva dva navedena. I onda kad naprave review napravi ga postenog. Ovi vamo svi na isti kalup prave, kako generacije dolaze


Nema vise Noah.a (iz phone doga), jon quach/wafflejon, Aaron (takodjer iz phone dog-a) Michael Fisher onomad kad je bio u pocketnow, Brandom Miniman takodjer iz pocketnow, bio se vratio ali ne pravi opet videoe, John4lakers je nekad slovio za dobrog reviewera, joe aka android guy ekstra videoe radio sa nexusima, onda anton d nagy... sve stara ekipica, neki su ostali ali bar meni nije to vise to.


ima i danas dobrih, izdvojio bih mrwhosetheboss, detroid borg, mada mislim da je i on jedan od starije raje, ali i dalje pravi dobre videoe, flossy carter
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#83 Re: Samsung smartphones

Post by semirsar »

Quaresma wrote:ja jos ni jednog videa nisam pogledao o s10, samo sam gledao s10e na slikama, toliko su mi ubili interes za telefonima ovi proizvodjaci kad posalju jutjuberima prije izlaska telefone da testiraju pa kad bude launch day, otvoris yt posebno ako pratis vise youtubera, onda u subscription listi bude 50 videa jedni ispod drugih, bukvalno u isto vrijeme uploadani.


zato sam srecom nasao druge jutjubere tima damir franc, techtabletsreview tako nekako i sl, mozda se tu erica moze pridruziti. to su ljudi koji uzimaju svojim parama vecinom telefone, ili barem ova prva dva navedena. I onda kad naprave review napravi ga postenog. Ovi vamo svi na isti kalup prave, kako generacije dolaze


Nema vise Noah.a (iz phone doga), jon quach/wafflejon, Aaron (takodjer iz phone dog-a) Michael Fisher onomad kad je bio u pocketnow, Brandom Miniman takodjer iz pocketnow, bio se vratio ali ne pravi opet videoe, John4lakers je nekad slovio za dobrog reviewera, joe aka android guy ekstra videoe radio sa nexusima, onda anton d nagy... sve stara ekipica, neki su ostali ali bar meni nije to vise to.


ima i danas dobrih, izdvojio bih mrwhosetheboss, detroid borg, mada mislim da je i on jedan od starije raje, ali i dalje pravi dobre videoe, flossy carter
sorry, al' ubio si me u pojam, ne kontam sta ti bi, valjda copy/paste bez citanja sta pise :?
https://www.crodict.hr/imenice/hrvatski/video
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#84 Re: Samsung smartphones

Post by diablobih »

videe mozda :P ma lakse video klipove kad si u nedoumici.

P.S Na kraju cemo preci preko citavog posta i pricati o gramatici?
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#85 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

diablobih wrote:Ima slika, eno ti odmah stavio mkbhd sliku tesle, bas lose ispalo.
Hajd molim te postavi link do te slike ali ne samo sliku nego link gdje se vidi s cim je slikano. Ja mu prelistao yt, instagram i nigdje nisam vidio tu fitografiju. Vidio sam na instagram jednu u garazi koja odlicno izgleda pa se pitam da li na nju mislis.
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4420
Joined: 21/02/2011 12:56

#86 Re: Samsung smartphones

Post by REDDEVILS »

Koliko ce kostati kod nas ovaj Samsung Galaxy S 10 jer si namjeravam zamjeniti trenutni mobitel iz 2011 godine :mrgreen:
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#87 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

REDDEVILS wrote:Koliko ce kostati kod nas ovaj Samsung Galaxy S 10 jer si namjeravam zamjeniti trenutni mobitel iz 2011 godine :mrgreen:
Zavisi koji, imaju 3 modela koja ce odmah izaci i onaj 5G koji ce tek kasnije. Mislim da ce najjeftiniji model kod nas biti oko 1600-1700KM.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#88 Re: Samsung smartphones

Post by channel10 »

Imaju izloženi telefoni u Domodu u SCC-u.

Cijene si 1500, 1800 i 2000 KM
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4420
Joined: 21/02/2011 12:56

#89 Re: Samsung smartphones

Post by REDDEVILS »

channel10 wrote:Imaju izloženi telefoni u Domodu u SCC-u.

Cijene si 1500, 1800 i 2000 KM
Moracu otici do SCC da pogledam
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#90 Re: Samsung smartphones

Post by diablobih »

arnes_king wrote:
diablobih wrote:Ima slika, eno ti odmah stavio mkbhd sliku tesle, bas lose ispalo.
Hajd molim te postavi link do te slike ali ne samo sliku nego link gdje se vidi s cim je slikano. Ja mu prelistao yt, instagram i nigdje nisam vidio tu fitografiju. Vidio sam na instagram jednu u garazi koja odlicno izgleda pa se pitam da li na nju mislis.
https://twitter.com/MKBHD/status/1098468826314915840
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#91 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

diablobih wrote:
arnes_king wrote:
diablobih wrote:Ima slika, eno ti odmah stavio mkbhd sliku tesle, bas lose ispalo.
Hajd molim te postavi link do te slike ali ne samo sliku nego link gdje se vidi s cim je slikano. Ja mu prelistao yt, instagram i nigdje nisam vidio tu fitografiju. Vidio sam na instagram jednu u garazi koja odlicno izgleda pa se pitam da li na nju mislis.
https://twitter.com/MKBHD/status/1098468826314915840
Hvala. Kako si ti pisao ja mislio to katastrofa. Pa dobro je ovo a jos bez "Bright night" nocnog nacina. Stici ce u nekom od azuriranja pa ce biti jos bolje, iako ni za ovo ne mogu reci da je lose.

Svaki uredjaj ima i prednosti i mane, i nemoguce je napraviti savrsen u svemu, uvijek ce konkurencija u necemu biti bolja a u necemu losija. Ali i dalje stoji cinjenica da su S10 odlicni uredjaji u svim segmentima i da su jedni od najkompletnijih uredjaja.

Za korisnike poput tebe, bez obzira kakav je i sta da ubace ako nije marke onoga sto ti koristis uvijek ce biti nekih prigovora :D
Last edited by arnes_king on 22/02/2019 14:49, edited 1 time in total.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#92 Re: Samsung smartphones

Post by diablobih »

Ovakve slike radi mid tier mobitel. Ako tebi nije katastrofa, okej.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#93 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

diablobih wrote:Ovakve slike radi mid tier mobitel. Ako tebi nije katastrofa, okej.
Hajd OK, samo nemoj vise smarati po temi. U koju god temu udjes ti si tu da pametujes i hejtas.
Last edited by arnes_king on 22/02/2019 14:53, edited 1 time in total.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#94 Re: Samsung smartphones

Post by diablobih »

Seriously?

Ne, nego nije dobra kamera, ako je ovakva kakva je trenutno.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#95 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

diablobih wrote:Seriously?

Ne, nego nije dobra kamera, ako je ovakva kakva je trenutno.
Ako tebi nije nemoj kupovati, kome jest kupit ce. Ne trebas ti doci solit pamet nekome sta valja sta ne valja, a prema tvojim postovima ni jedan telefon ne valja osim OP.

Stvarno si postao previse naporan i pretjerujes u svakom pogledu.
Last edited by arnes_king on 22/02/2019 15:13, edited 4 times in total.
Samso
Posts: 527
Joined: 06/11/2018 21:18

#96 Re: Samsung smartphones

Post by Samso »

Pa bas je MKBHD u onom svom nedavnom testiranju izjavio da drustvene mreze toliko uniste kvalitet slika da je eto bilo moguce da poccophone bude u finalu testa.

Kad se iste te slike porede na racunaru skroz drugi rezultat dobijes.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#97 Re: Samsung smartphones

Post by diablobih »

Samso wrote:Pa bas je MKBHD u onom svom nedavnom testiranju izjavio da drustvene mreze toliko uniste kvalitet slika da je eto bilo moguce da poccophone bude u finalu testa.

Kad se iste te slike porede na racunaru skroz drugi rezultat dobijes.
Tacno, ali po komentarima, nije zadovoljan sa ovim.

https://photos.google.com/share/AF1QipN ... Q0LVlQMVlR

Evo jedna i po danu, malo dodao saturation :D
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#98 Re: Samsung smartphones

Post by mufa1 »

Quaresma wrote:ja jos ni jednog videa nisam pogledao o s10, samo sam gledao s10e na slikama, toliko su mi ubili interes za telefonima ovi proizvodjaci kad posalju jutjuberima prije izlaska telefone da testiraju pa kad bude launch day, otvoris yt posebno ako pratis vise youtubera, onda u subscription listi bude 50 videa jedni ispod drugih, bukvalno u isto vrijeme uploadani.


zato sam srecom nasao druge jutjubere tima damir franc, techtabletsreview tako nekako i sl, mozda se tu erica moze pridruziti. to su ljudi koji uzimaju svojim parama vecinom telefone, ili barem ova prva dva navedena. I onda kad naprave review napravi ga postenog. Ovi vamo svi na isti kalup prave, kako generacije dolaze


Nema vise Noah.a (iz phone doga), jon quach/wafflejon, Aaron (takodjer iz phone dog-a) Michael Fisher onomad kad je bio u pocketnow, Brandom Miniman takodjer iz pocketnow, bio se vratio ali ne pravi opet videoe, John4lakers je nekad slovio za dobrog reviewera, joe aka android guy ekstra videoe radio sa nexusima, onda anton d nagy... sve stara ekipica, neki su ostali ali bar meni nije to vise to.


ima i danas dobrih, izdvojio bih mrwhosetheboss, detroid borg, mada mislim da je i on jedan od starije raje, ali i dalje pravi dobre videoe, flossy carter

Ti video klipovi sto izadju per minuta nakon predstavljanja telefona nisu recenzije, nego takodje samo predstavljanje i tom dijelu publike.. Pa bar su svi naglasili da ce kasnije ubaciti poseban video sa ličnim utiscima i recenzijama. Ja odgledam uglavnom samo MKBHD jer mi djeluje kao naj realniji. Ostale nema potrebe da gledam, uglavnom se sve svodi na isto..
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4420
Joined: 21/02/2011 12:56

#99 Re: Samsung smartphones

Post by REDDEVILS »

Ja imam pik na ovaj Samsung Galaxy S10 i trebao bi ga uskoro uzeti,sad me zanima dali ce u domodu vrijediti akcija 20% s raiffaisen karticom na ove nove mobitele a akcija traje do aprila ako se ne varam :)
Cijena u Sancta Domenici 1799 KM
https://www.sancta-domenica.ba/mobitel- ... ijeli.aspx
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#100 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

REDDEVILS wrote:Ja imam pik na ovaj Samsung Galaxy S10 i trebao bi ga uskoro uzeti,sad me zanima dali ce u domodu vrijediti akcija 20% s raiffaisen karticom na ove nove mobitele a akcija traje do aprila ako se ne varam :)
Cijena u Sancta Domenici 1799 KM
https://www.sancta-domenica.ba/mobitel- ... ijeli.aspx
I mene mami da upgradujem iako nemam neke potrebe :D Ako ispadne za koji mjesec dobra ponuda zasto da ne :mrgreen:
Post Reply