BH BLOK - koalicija sa SDA?

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11101
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#26 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by Prpa.ba »

Probosanski u smislu dokazanih patriota iz SDA, SDP, DF i slicnih. Ne mijesam to sa "bh blokom" SDP-DF-NS. Dakle, moze SDA biti u manjinskoj Vladi koju ce u svim probosanskim temama podrzavati SDP, DF i sve ostale patriotske stranke, i to ce biti nepremostiva brana rusiteljima drzave. :)
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#27 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by Kikibombona »

Naša stranka: Ne idemo u vlast sa HDZ-om, SDA i SNSD-om

:thumbup: :thumbup:

Sto se tice SDP i DF, apsolutno me ne zanima sta ce uraditi. Da je NS usla u vlast sa navedenim, osjecao bih da sam brutalno prevaren. Glasao sam za NS jer ne zelim da moj glas bude sjedinjen sa SDA.
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#28 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by nemampojma0 »

Ne znam cemu ovoliko kuknjave oko vlasti bh blok-sda...
Vise puta sam rekao da sam protiv sda, ali ako imas dovoljno kapaciteta da se rijesis i hdz, sto se tice FBiH. Pri tome, stranke iz PC su konstanta i tamo nema stranaka gradjanske provinijencije, tako da je moguce mijenjati samo u FBiH. Medjutim, svima je jasno da bh blok nema parlamentarni kapacitet za takvu promjenu, bez obzira koliko mi to zeljeli. Realnost je da sda ima vise ruku i u drzavnom i federalnom parlamentu nego df i sdp zajedno, jos ako dodamo i hdz, jasno je da bh blok nije ni blizu da ih ugrozi.

Uci u vlast s hdz i snsd? Mislim da ta varijanta potpuno ponistava bosanski i gradjanski predznak i stranke ljevice svrstava u bosnjacke stranke, te da bi i kod mnogih glasaca ljevice dobili veliki minus.

Praviti vlast sa sda otpacima i pritom morati uzeti hdz, pa biti predmet ucjena Kuke, Fahre i Dragana? Zar treba ikakav komentar na to?

Otici u opoziciju?
Sta se dobija time? Sta se moze promijeniti, unaprijediti? Kome prepustiti drzavu, Fahri i Kuki, Draganu i Miloradu?

Pored mog loseg misljenja o sda, mislim da jedino kod njih, za razliku od prethodno spomenutih, drzava nije upitna. Kao i put u euroatlanske integracije, sto je od vitalnog znacaja za opstanak cjelovite BiH.
User avatar
Better Man
Posts: 16804
Joined: 01/10/2006 20:10

#29 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by Better Man »

nemampojma0 wrote:Ne znam cemu ovoliko kuknjave oko vlasti bh blok-sda...
Vise puta sam rekao da sam protiv sda, ali ako imas dovoljno kapaciteta da se rijesis i hdz, sto se tice FBiH. Pri tome, stranke iz PC su konstanta i tamo nema stranaka gradjanske provinijencije, tako da je moguce mijenjati samo u FBiH. Medjutim, svima je jasno da bh blok nema parlamentarni kapacitet za takvu promjenu, bez obzira koliko mi to zeljeli. Realnost je da sda ima vise ruku i u drzavnom i federalnom parlamentu nego df i sdp zajedno, jos ako dodamo i hdz, jasno je da bh blok nije ni blizu da ih ugrozi.

Uci u vlast s hdz i snsd? Mislim da ta varijanta potpuno ponistava bosanski i gradjanski predznak i stranke ljevice svrstava u bosnjacke stranke, te da bi i kod mnogih glasaca ljevice dobili veliki minus.

Praviti vlast sa sda otpacima i pritom morati uzeti hdz, pa biti predmet ucjena Kuke, Fahre i Dragana? Zar treba ikakav komentar na to?

Otici u opoziciju?
Sta se dobija time? Sta se moze promijeniti, unaprijediti? Kome prepustiti drzavu, Fahri i Kuki, Draganu i Miloradu?

Pored mog loseg misljenja o sda, mislim da jedino kod njih, za razliku od prethodno spomenutih, drzava nije upitna. Kao i put u euroatlanske integracije, sto je od vitalnog znacaja za opstanak cjelovite BiH.
Itekako je država upitna kod SDA, jer njih ona ne zanima. Njih intersuje nastavak pljačke do iznemoglosti. Pa kad su pobjedili na izborima u Mostaru i trebali imenovati svog gradonačelnika, oni su tu poziciju poklonili poraženom HDZ-u. SDA je najgora ološ, mafiozi i kriminalci i najveći neprijatelj države i njenih građana zajedno sa HDZ-om i SNSD.om.
Holms
Posts: 509
Joined: 27/01/2012 22:51

#30 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by Holms »

Better Man wrote:
nemampojma0 wrote:Ne znam cemu ovoliko kuknjave oko vlasti bh blok-sda...
Vise puta sam rekao da sam protiv sda, ali ako imas dovoljno kapaciteta da se rijesis i hdz, sto se tice FBiH. Pri tome, stranke iz PC su konstanta i tamo nema stranaka gradjanske provinijencije, tako da je moguce mijenjati samo u FBiH. Medjutim, svima je jasno da bh blok nema parlamentarni kapacitet za takvu promjenu, bez obzira koliko mi to zeljeli. Realnost je da sda ima vise ruku i u drzavnom i federalnom parlamentu nego df i sdp zajedno, jos ako dodamo i hdz, jasno je da bh blok nije ni blizu da ih ugrozi.

Uci u vlast s hdz i snsd? Mislim da ta varijanta potpuno ponistava bosanski i gradjanski predznak i stranke ljevice svrstava u bosnjacke stranke, te da bi i kod mnogih glasaca ljevice dobili veliki minus.

Praviti vlast sa sda otpacima i pritom morati uzeti hdz, pa biti predmet ucjena Kuke, Fahre i Dragana? Zar treba ikakav komentar na to?

Otici u opoziciju?
Sta se dobija time? Sta se moze promijeniti, unaprijediti? Kome prepustiti drzavu, Fahri i Kuki, Draganu i Miloradu?

Pored mog loseg misljenja o sda, mislim da jedino kod njih, za razliku od prethodno spomenutih, drzava nije upitna. Kao i put u euroatlanske integracije, sto je od vitalnog znacaja za opstanak cjelovite BiH.
Itekako je država upitna kod SDA, jer njih ona ne zanima. Njih intersuje nastavak pljačke do iznemoglosti. Pa kad su pobjedili na izborima u Mostaru i trebali imenovati svog gradonačelnika, oni su tu poziciju poklonili poraženom HDZ-u. SDA je najgora ološ, mafiozi i kriminalci i najveći neprijatelj države i njenih građana zajedno sa HDZ-om i SNSD.om.
:thumbup: :thumbup:
palermo
Posts: 22423
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#31 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by palermo »

Better Man wrote:
nemampojma0 wrote:Ne znam cemu ovoliko kuknjave oko vlasti bh blok-sda...
Vise puta sam rekao da sam protiv sda, ali ako imas dovoljno kapaciteta da se rijesis i hdz, sto se tice FBiH. Pri tome, stranke iz PC su konstanta i tamo nema stranaka gradjanske provinijencije, tako da je moguce mijenjati samo u FBiH. Medjutim, svima je jasno da bh blok nema parlamentarni kapacitet za takvu promjenu, bez obzira koliko mi to zeljeli. Realnost je da sda ima vise ruku i u drzavnom i federalnom parlamentu nego df i sdp zajedno, jos ako dodamo i hdz, jasno je da bh blok nije ni blizu da ih ugrozi.

Uci u vlast s hdz i snsd? Mislim da ta varijanta potpuno ponistava bosanski i gradjanski predznak i stranke ljevice svrstava u bosnjacke stranke, te da bi i kod mnogih glasaca ljevice dobili veliki minus.

Praviti vlast sa sda otpacima i pritom morati uzeti hdz, pa biti predmet ucjena Kuke, Fahre i Dragana? Zar treba ikakav komentar na to?

Otici u opoziciju?
Sta se dobija time? Sta se moze promijeniti, unaprijediti? Kome prepustiti drzavu, Fahri i Kuki, Draganu i Miloradu?

Pored mog loseg misljenja o sda, mislim da jedino kod njih, za razliku od prethodno spomenutih, drzava nije upitna. Kao i put u euroatlanske integracije, sto je od vitalnog znacaja za opstanak cjelovite BiH.
Itekako je država upitna kod SDA, jer njih ona ne zanima. Njih intersuje nastavak pljačke do iznemoglosti. Pa kad su pobjedili na izborima u Mostaru i trebali imenovati svog gradonačelnika, oni su tu poziciju poklonili poraženom HDZ-u. SDA je najgora ološ, mafiozi i kriminalci i najveći neprijatelj države i njenih građana zajedno sa HDZ-om i SNSD.om.
Možda je kod SDA upitna država ne bih u to ulazio. Al znam da nije lijepo ni pošteno lagati. A ovo boldirano je jednostavno laž....
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#32 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by cyprus »

Image

A zbog čega bi SDA ulazila u koaliciju sa ovakvim neprijateljima Bošnjaka i Bosne? :-)
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11101
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#33 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by Prpa.ba »

Sto li su Komsica izostavili :lol:

Kmecanje na maksimumu, a maksimalno patriotski DF sam moze fino podebljati probosanski blok SDA-HDZ-SNSD na svim nivoima za komotnu vecinu, SDA-HDZ-DF 53 ruke na federaciji, 16 ruku na drzavi. :D
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#34 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by cyprus »

Komšić je 'pošteđen' još od septembra :)
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#35 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by Kikibombona »

Prpa.ba wrote:Sto li su Komsica izostavili :lol:

Kmecanje na maksimumu, a maksimalno patriotski DF sam moze fino podebljati probosanski blok SDA-HDZ-SNSD na svim nivoima za komotnu vecinu, SDA-HDZ-DF 53 ruke na federaciji, 16 ruku na drzavi. :D
Saff, Stav i Faktor ubise po NS i SDP, dok Komsica ne spominju, osim ako ga treba pohvaliti. Pametnom dosta.
Digresija
Posts: 321
Joined: 09/01/2019 22:28

#36 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by Digresija »

Što da ga oni napadaju pored živih mu koalicionih partnera. :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#37 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by Kikibombona »

Digresija wrote:Što da ga oni napadaju pored živih mu koalicionih partnera. :D
A gdje ga napadaju koalicioni partneri?

Imas li neki clanak?

Lik je mezimce i sticenik Saffa, Stava i Faktora sto dovoljno govori o njemu.
Digresija
Posts: 321
Joined: 09/01/2019 22:28

#38 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by Digresija »

Kikibombona wrote:
Digresija wrote:Što da ga oni napadaju pored živih mu koalicionih partnera. :D
A gdje ga napadaju koalicioni partneri?

Imas li neki clanak?

Lik je mezimce i sticenik Saffa, Stava i Faktora sto dovoljno govori o njemu.
Imam vaše postove. Od kad su završeni izbori priča se o njemu kao SDA igraču, Trojanskom konju. I to najviše pričaše SDP-ovci, na kraju SDP prvi pruži ruku SDA.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#39 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by Kikibombona »

Digresija wrote:Imam vaše postove. Od kad su završeni izbori priča se o njemu kao SDA igraču, Trojanskom konju. I to najviše pričaše SDP-ovci, na kraju SDP prvi pruži ruku SDA.
Cuj moje postove? :lol:
Nase?

Zeljko je prije i poslije izbora bio nistavilo. To ce biti u buducnosti sve dok nam ne svane i dok se isti ne povuce iz politike.

Ja nemam apsolutno nikakve veze sa politikom. Ne poznajem licno nijednog politicara.
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#40 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by Nero Histrion »

cyprus wrote:Image

A zbog čega bi SDA ulazila u koaliciju sa ovakvim neprijateljima Bošnjaka i Bosne? :-)
jest vala bolje im je s HDZ i SNSD, stari su to jarani, 'ta ce im ovi, vidi hin kak'i su :D
Digresija
Posts: 321
Joined: 09/01/2019 22:28

#41 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by Digresija »

Kikibombona wrote:
Digresija wrote:Imam vaše postove. Od kad su završeni izbori priča se o njemu kao SDA igraču, Trojanskom konju. I to najviše pričaše SDP-ovci, na kraju SDP prvi pruži ruku SDA.
Cuj moje postove? :lol:
Nase?

Zeljko je prije i poslije izbora bio nistavilo. To ce biti u buducnosti sve dok nam ne svane i dok se isti ne povuce iz politike.

Ja nemam apsolutno nikakve veze sa politikom. Ne poznajem licno nijednog politicara.
Forumske postove

I ko će da ga zamijeni kad ode?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#42 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by Kikibombona »

Digresija wrote:Forumske postove

I ko će da ga zamijeni kad ode?
Ti forumske postove uzimas kao ozbiljne. Iza nikova moze biti bilo ko. I tvoja pojava ovdje je veoma sumnjiva. Al hajde...

Zeljko Komsic je nula. Covjek nikad nista nije uradio. Odrzavati takvog covjeka na vlasti je put u propast. Ja bih radije rizikovao sa Falatarom ili bilo kime...

...

Nego, zanimljivo je citati komentare na fb profilu NS i Sase Magazinovica...

U slucaju NS, svi simpatizeri podrzavaju odluku stranke da ne ide sa SDA.
U slucaju Sase i SDP-a, svi simpatizeri, bez ijednog izuzetka, ostro osudju eventualnu koaliciju sa SDA

Pametnom dosta.
Digresija
Posts: 321
Joined: 09/01/2019 22:28

#43 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by Digresija »

Kikibombona wrote:
Digresija wrote:Forumske postove

I ko će da ga zamijeni kad ode?
Ti forumske postove uzimas kao ozbiljne. Iza nikova moze biti bilo ko. I tvoja pojava ovdje je veoma sumnjiva. Al hajde...

Zeljko Komsic je nula. Covjek nikad nista nije uradio. Odrzavati takvog covjeka na vlasti je put u propast. Ja bih radije rizikovao sa Falatarom ili bilo kime...

...

Nego, zanimljivo je citati komentare na fb profilu NS i Sase Magazinovica...

U slucaju NS, svi simpatizeri podrzavaju odluku stranke da ne ide sa SDA.
U slucaju Sase i SDP-a, svi simpatizeri, bez ijednog izuzetka, ostro osudju eventualnu koaliciju sa SDA

Pametnom dosta.
U kom smislu sumnjiva, zbog nepodudarnosti u mišljenju? Jesi li možda i sam sebi sumnjiv ili si sebi ok?

Flautarom :lol: :lol:

Lik ne zna na kojem se kontinentu nalazi, izofirao se u predizbornoj za tri života.

Kamo sreće da ne dođe do te koalicije, ali čisto sumnjam da će u SDP-u odoliti, naročito da će preći preko toga da im PDA vedri i oblači Tuzlanskim kantonom.
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#44 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by nemampojma0 »

Kikibombona wrote:
Digresija wrote:Imam vaše postove. Od kad su završeni izbori priča se o njemu kao SDA igraču, Trojanskom konju. I to najviše pričaše SDP-ovci, na kraju SDP prvi pruži ruku SDA.
Cuj moje postove? :lol:
Nase?

Zeljko je prije i poslije izbora bio nistavilo. To ce biti u buducnosti sve dok nam ne svane i dok se isti ne povuce iz politike.

Ja nemam apsolutno nikakve veze sa politikom. Ne poznajem licno nijednog politicara.
Vazno je da ti nemas veze s politikom niti poznajes ijednog politicara, al u tvom sljedecem postu napises sve najgore o Komsicu. Vjerujem usljed nepoznavanja istog. I da te neko smatra ozbiljnijim od neke mahalske torokuse?
Usput, Zeljkov odnos prema drzavi je neupitan i jedini se trenutno suprotstavlja Dodiku i Covicu. Zamisli onog nesretnog Falatara na njegovom mjestu.
Mrzite Zeljka jer nema afera i posten je, pa ga onako pausalno oderete cesto..ako ni za sta drugo, onda makar za koristenje postapalice.
Rekao sam ovdje jednom i ponovicu, Zeljko je za koplje ispred Bakira, Nermina, Kojovica i Fahre.
A ti nastavi flautati s Flautarom :D
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11101
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#45 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by Prpa.ba »

Sad mi tek nista nije jasno. Jedini se bori za Domovinu, a nece u koaliciju sa patriotskim snagama kojima moze donijeti lagodnu vecinu i na Federaciji i na Drzavi. Samoinicijativno se gura u drustvo sarajevocentricnih nepatriota poput Kojovica, Niksica i Konakovica s kojima izbjegava preuzeti historijsku odgovornost , ali ga se ipak ne proziva skupa s njima. :?

I gdje se tu izgubio Popis 1991., valjda bi trebalo bojkotovati formiranje vlasti na osnovu upitne legalnosti Doma naroda. Ili se apelacija negdje izgubila usput, a poziv EU ambasada na formiranje vlasti je postalo historijska odgovornost bez obzira na upitnu zakonitost. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66647
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#46 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by _BataZiv_0809 »

Pokazi odgovornost-trazi odgovornost!
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1341
Joined: 20/11/2018 16:45

#47 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by MarshalDodik »

cyprus wrote:Image

A zbog čega bi SDA ulazila u koaliciju sa ovakvim neprijateljima Bošnjaka i Bosne? :-)
Pa zbog noroda :bih:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#48 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by kmirsad »

Šta se dešava ako SBB, Fahro ispuni ono što je sinoč na Fejsu rekao... da se povlači i u KS ? :roll:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#49 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by Nivelacija »

Neka ide SDP sa SDA nakon svega jer frustracija naroda koja se povecava iz dana u dan ce iduci put biti jos veca i ugasiti tu komunisticku partiju :thumbup:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50 Re: BH BLOK - koalicija sa SDA?

Post by Kikibombona »

nemampojma0 wrote:Vazno je da ti nemas veze s politikom niti poznajes ijednog politicara, al u tvom sljedecem postu napises sve najgore o Komsicu. Vjerujem usljed nepoznavanja istog. I da te neko smatra ozbiljnijim od neke mahalske torokuse?
Usput, Zeljkov odnos prema drzavi je neupitan i jedini se trenutno suprotstavlja Dodiku i Covicu. Zamisli onog nesretnog Falatara na njegovom mjestu.
Mrzite Zeljka jer nema afera i posten je, pa ga onako pausalno oderete cesto..ako ni za sta drugo, onda makar za koristenje postapalice.
Rekao sam ovdje jednom i ponovicu, Zeljko je za koplje ispred Bakira, Nermina, Kojovica i Fahre.
A ti nastavi flautati s Flautarom :D
Ako je postenje jedini kriterij, hajmo ovog covjeka izabrati da nam bude predsjednik. Postenijeg nemamo.

https://www.ins.ba/media/article/7647/o ... budala.jpg

Jarane, prosle godine sam ostao bez dva od tri najbolja druga. Radi se o ljudima koje poznajem 25 godina. Jednom sam vjencani kum a bicu i drugom kada se odluci ozeniti. :D Oba covjeka su imala dobre poslove i bili su materijalno osigurani. Nisu mogli podnijeti nezdravu sredinu bez ikakve perspektive. I ovaj treci drug najavljuje odlazak. Pored njih, otisli su Amir, Asmir, Mario i Samir. Radi se o bliskim prijateljima sa kojima se druzim preko 20 godina. Radi se o mladim ljudima u tridesetim godinama, vecinom porodicnim, sa malom djecom. I sto je zanimljivo, nikome novac nije bio glavni razlog odlaska. Samo sam naveo bliske prijatelje koji su otisli prosle godine, da ne navodim one koji su otisli i proteklih pet godina ili poznanike. Mogao bih nabrojati 50 imena. I kao sto kaze vlasnik lokalne piljare: 'svaki put kada ode vani jedan covjek meni profit manji'.

A ti meni pricas o Komsicu, covjeku koji nikad nista nije uradio. A uradio je, otjerao je moje drugove, zajedno sa ostalim kolegama iz tri plemena. Tako je nanio strasnu stetu drzavi. Otisli su posteni ljudi koji su dobro radili, dosta zaradjivali i trosili, koji su poveli djecu da grade Njemacku, Svedsku, Ameriku... Svima njima pokazi sliku Komsica i ja ti garantujem da ce je pljunuti, jednako kao sto ce pljunuti ostale aktere nase nesrece.

Jedan Falatar je radio u medjunarodnim institucijama, tamo gdje ne pale stele, sto dovoljno govori o njemu. Nismo htjeli jednog Hadzikadica, doktora sa Harvarda, osnivaca americkih univerziteta. Hocemo klosare Dzaferovica i Komsica, ljude koji nikad nista korisno za narod nisu uradili. Mi biramo vlastitu propast.

https://m.youtube.com/watch?v=2VdKfoYRRvQ
Locked