Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
User avatar
muha_sa
Posts: 128663
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#51 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by muha_sa »

ko ovo pogura, usvoji i primjeni a sudski se odradi ima da mu stope ljubim

https://avaz.ba/vijesti/bih/447893/nacr ... a-sarajevo

Nacrt zakona o porijeklu imovine na sjednici Vlade Kantona Sarajevo
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#52 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kmirsad »

muha_sa wrote:ko ovo pogura, usvoji i primjeni a sudski se odradi ima da mu stope ljubim

https://avaz.ba/vijesti/bih/447893/nacr ... a-sarajevo

Nacrt zakona o porijeklu imovine na sjednici Vlade Kantona Sarajevo
Tebi lijeve, meni desne... i bez guranja... :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128663
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#53 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by muha_sa »

kmirsad wrote:
muha_sa wrote:ko ovo pogura, usvoji i primjeni a sudski se odradi ima da mu stope ljubim

https://avaz.ba/vijesti/bih/447893/nacr ... a-sarajevo

Nacrt zakona o porijeklu imovine na sjednici Vlade Kantona Sarajevo
Tebi lijeve, meni desne... i bez guranja... :lol:
:lol:

mrka kapa dobri moj kmirso :-) ovi što ne mogu ama baš nicim dokazat porjeklo silnih nekretnina, miliona i šta ti ja znam cega još sve ne :-) kontrolišu tužiteljstvo i sve šti ide uz to
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#54 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by hizo ramidovic »

vama krivo sto se niste snasli u tranziciji i zaimali kad se moglo pa bi sad da otimate od vidjenih ljudi posteno zaradjene vile, vikendice, poslovne prostore...
e nece moci...
User avatar
sinuhe
Posts: 11490
Joined: 03/06/2011 11:33

#55 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by sinuhe »

Da im ne prodje mandat u tuzakanju.
Bilo bi zaista zanimljivo vidjeti moze li kantonalna vlada otici u banku po milijardu KM.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#56 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by daddy-kool »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/campara ... /190110078

Čampara: SDA će podnijeti inicijativu o izradi zakona o porijeklu diploma u Sarajevu


"Rezultati kontrole će dati odgovore na nekoliko ključnih pitanja kao što su: da li je izabrani, odnosno imenovani dužnosnik pohađao nastavni proces u skladu sa zakonom i nastavnim planom i programom; da li je ispunio sve semestralne obaveze u vezi sa predavanjima i vježbama u skladu sa nastavnim planom i programom; te da li je položio ispite u skladu sa propisanim i predviđenim rokovima nastavnog plana i programa", rekao je Čampara.

Napomenuo je, također, da će SDA istovremeno tražiti da dokaz validnosti bude uvjet za bilo koje imenovanje od Vlade ili Skupštine KS.

:lol:
statixx
Posts: 8807
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#57 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by statixx »

Bar je sigurno da je ministar finansija iz Gorazda pohadjao nastavu i polozio sve ispite. :D
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#58 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by SSemir »

Budale, sda legalizovao i unio u zakon te fiksne diplome iz vitezta pala i sl.i sad hoce da dokaze da nisu lwgalne. Ono kad sda sam sebe zezne :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128663
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#59 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by muha_sa »

hizo ramidovic wrote:vama krivo sto se niste snasli u tranziciji i zaimali kad se moglo pa bi sad da otimate od vidjenih ljudi posteno zaradjene vile, vikendice, poslovne prostore...
e nece moci...
osupnut sam
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#60 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Control panel »

Zasto policija ne kaznjava vozace koji parkiraju na trotoaru i blokiraju trotoare pjesacima, “ljudima koji hodaju u kolicima” a grtalica ne moze proci da ocisti trotoare.
Jel to neki veliki problem?
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11053
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#61 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

Zvao si policiju da bi pomogao ljudima u kolicima i grtalicama pa nisu dosli na lice mjesta?
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#62 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Control panel »

Prpa.ba wrote:Zvao si policiju da bi pomogao ljudima u kolicima i grtalicama pa nisu dosli na lice mjesta?
Daaaaaa. Bezbroj puta. Uvijek kazu nemaju ljudi. Optereceni. Guzva. Nekad ih nazovem u 2 sata navecer. Kazu poslat ce. I nista. Papak uredno parkira na trotoaru, pred ulazom, na zelenoj, na zebri, na rampi za invalide, pred kontejnerom... niko ne moze proci a policija cijelu noc nije imala vremena da dodje 5 minuta. A to im je posao, da oni sami kaznjavaju saobracajne prekrsaje, a ne da ih ja zovem. Eto ja zovem trosim telefon, savjestan gradjanin i boli njih briga. Plata ide iz budzeta radili ne radili. A od bahatih vozaca mogu sebi i imati bonuse na platu, bolju opremu, nagrade...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#63 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kmirsad »

Tito je u jednom periodu imao rješenje za takvo parkiranje... u sastavu policije nakon položenog ispita o osnovama bezbjednosti u saobračaju, dobijali licencu za pisanje kazni za takvo parkiranje, imali su određeni građani u svakom kvartu, obično dobrodržeći penzioneri.. nisu imali status milicionera, imali su uniforme, ali ne i oružje, imali su onaj znak STOP... pisali kazne, prevodili invalide i grupe djece, preko ulice, prijavljivali nelegalno bacanje smeča i slične stvari... nešto kao spoljni saradnici... čak su o djecu znali obučavati...sve bilo na volonterskoj osnovi i društveno korisnom radu...
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#64 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Hajvan »

kmirsad wrote:Tito je u jednom periodu imao rješenje za takvo parkiranje... u sastavu policije nakon položenog ispita o osnovama bezbjednosti u saobračaju, dobijali licencu za pisanje kazni za takvo parkiranje, imali su određeni građani u svakom kvartu, obično dobrodržeći penzioneri.. nisu imali status milicionera, imali su uniforme, ali ne i oružje, imali su onaj znak STOP... pisali kazne, prevodili invalide i grupe djece, preko ulice, prijavljivali nelegalno bacanje smeča i slične stvari... nešto kao spoljni saradnici... čak su o djecu znali obučavati...sve bilo na volonterskoj osnovi i društveno korisnom radu...

:thumbup:

Cool; na zalost, ja se ovoga ne sjecam… o kojoj deceniji je rijec?
User avatar
pici
Posts: 43598
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#65 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

daddy-kool wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/campara ... /190110078

Čampara: SDA će podnijeti inicijativu o izradi zakona o porijeklu diploma u Sarajevu


"Rezultati kontrole će dati odgovore na nekoliko ključnih pitanja kao što su: da li je izabrani, odnosno imenovani dužnosnik pohađao nastavni proces u skladu sa zakonom i nastavnim planom i programom; da li je ispunio sve semestralne obaveze u vezi sa predavanjima i vježbama u skladu sa nastavnim planom i programom; te da li je položio ispite u skladu sa propisanim i predviđenim rokovima nastavnog plana i programa", rekao je Čampara.

Napomenuo je, također, da će SDA istovremeno tražiti da dokaz validnosti bude uvjet za bilo koje imenovanje od Vlade ili Skupštine KS.

:lol:

ovo bi bio potop za uhljebljenike iz SDaO... kupovina diploma je bizmis
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#66 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Roccohljup »

Zaboravi je spomenuti da se to ne odnosi na SDA kadrove....samo na "one aonamo" :D :D :D
User avatar
pici
Posts: 43598
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#67 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

čampara puca od muke sto nije zasjeo u ministarsku fotelju, pa sad daje unaprijed propale inicijative ko veli dino i forto o porijeklu imovine a mi cemo o diplomama... pa majku vam hostaplersku sto to niste ranije dok ste bili vlast i to na svim nivoJima... skretanje paznje od sudbonosnog 23 januara i skupstinsko odlucivanje o zakonu o porijeklu imovine... diplome, koje crne diplome eno snimili lika kamerom koji prodaje diplome i nikome nista... bOkirov kadar... selam :bih:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#68 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kmirsad »

pici wrote:čampara puca od muke sto nije zasjeo u ministarsku fotelju, pa sad daje unaprijed propale inicijative ko veli dino i forto o porijeklu imovine a mi cemo o diplomama... pa majku vam hostaplersku sto to niste ranije dok ste bili vlast i to na svim nivoJima... skretanje paznje od sudbonosnog 23 januara i skupstinsko odlucivanje o zakonu o porijeklu imovine... diplome, koje crne diplome eno snimili lika kamerom koji prodaje diplome i nikome nista... bOkirov kadar... selam :bih:
:lol: :lol: :lol:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#69 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kmirsad »

pici wrote:
daddy-kool wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/campara ... /190110078

Čampara: SDA će podnijeti inicijativu o izradi zakona o porijeklu diploma u Sarajevu


"Rezultati kontrole će dati odgovore na nekoliko ključnih pitanja kao što su: da li je izabrani, odnosno imenovani dužnosnik pohađao nastavni proces u skladu sa zakonom i nastavnim planom i programom; da li je ispunio sve semestralne obaveze u vezi sa predavanjima i vježbama u skladu sa nastavnim planom i programom; te da li je položio ispite u skladu sa propisanim i predviđenim rokovima nastavnog plana i programa", rekao je Čampara.

Napomenuo je, također, da će SDA istovremeno tražiti da dokaz validnosti bude uvjet za bilo koje imenovanje od Vlade ili Skupštine KS.

:lol:

ovo bi bio potop za uhljebljenike iz SDaO... kupovina diploma je bizmis
Obostrano koristan i za prodavce i za kupce i za posrednike... trebalo da imaju i fiskalne kase za terena, kao autobusi, da i država vidi hasne od tih diploma...NE KUPUJTE DIPLOME BEZ FISKALNOG RAČUNA... TIME PODRŽAVATE SIVU EKONOMIJU I UTAJU POREZA...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#70 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kmirsad »

Hajvan wrote:
kmirsad wrote:Tito je u jednom periodu imao rješenje za takvo parkiranje... u sastavu policije nakon položenog ispita o osnovama bezbjednosti u saobračaju, dobijali licencu za pisanje kazni za takvo parkiranje, imali su određeni građani u svakom kvartu, obično dobrodržeći penzioneri.. nisu imali status milicionera, imali su uniforme, ali ne i oružje, imali su onaj znak STOP... pisali kazne, prevodili invalide i grupe djece, preko ulice, prijavljivali nelegalno bacanje smeča i slične stvari... nešto kao spoljni saradnici... čak su o djecu znali obučavati...sve bilo na volonterskoj osnovi i društveno korisnom radu...

:thumbup:

Cool; na zalost, ja se ovoga ne sjecam… o kojoj deceniji je rijec?
Vjeruj mi da se ni ja ne sječam... možda između 60 i 70-e... :-D
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#71 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by SSemir »

kmirsad wrote:Tito je u jednom periodu imao rješenje za takvo parkiranje... u sastavu policije nakon položenog ispita o osnovama bezbjednosti u saobračaju, dobijali licencu za pisanje kazni za takvo parkiranje, imali su određeni građani u svakom kvartu, obično dobrodržeći penzioneri.. nisu imali status milicionera, imali su uniforme, ali ne i oružje, imali su onaj znak STOP... pisali kazne, prevodili invalide i grupe djece, preko ulice, prijavljivali nelegalno bacanje smeča i slične stvari... nešto kao spoljni saradnici... čak su o djecu znali obučavati...sve bilo na volonterskoj osnovi i društveno korisnom radu...
Super stvar.obzirom da volonterski rad vise nije nikome interesantan. Uveo bih npr 100-200 KM mjesecnu naknadu plus procenat od naplacenih kazni. Tako da npr ovih 100-200 bude kao naknada za pomaganje djeci, invalidima, komsiluku a prcenat od kazni kao motivacija za aktivan rad na naplati kazni. Naravno sa fotografijama kao dokazima pocinjenih kazni (kada je u pitanju parkiranje), jer inace bi lijepili kazne svakome radi prikupljanja vise zarade. A procenat od kazni bi bio motiv da ne postpje povlastene komsije i prijatelji, jer tad bi bilo, ako hoces da valjas prijatelju ostat ces bez para.
Penzioneri bi bili super jer nemaju puno obaveza i imali bi vremena puno da rade na tome. Naravno da bi morali uzeti penzionere koji su fit i mladji.
Ovim bi policija imala vise vremena za ostale stvari, a u svakom slucaju bi oni morala idalje na nekim mjestima raditi i na kaznama za parkiranje, npr ispred kafica gdjd se kockoglavi skupljaju. Takve budale bi bez problema namlatiöe penzionere. Kad smo lijepo nedavno vidjeli da im nije nikakav problem tuci mlade djevojke, stp ne bi i penzionere
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#72 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kmirsad »

SSemir wrote:
kmirsad wrote:Tito je u jednom periodu imao rješenje za takvo parkiranje... u sastavu policije nakon položenog ispita o osnovama bezbjednosti u saobračaju, dobijali licencu za pisanje kazni za takvo parkiranje, imali su određeni građani u svakom kvartu, obično dobrodržeći penzioneri.. nisu imali status milicionera, imali su uniforme, ali ne i oružje, imali su onaj znak STOP... pisali kazne, prevodili invalide i grupe djece, preko ulice, prijavljivali nelegalno bacanje smeča i slične stvari... nešto kao spoljni saradnici... čak su o djecu znali obučavati...sve bilo na volonterskoj osnovi i društveno korisnom radu...
Super stvar.obzirom da volonterski rad vise nije nikome interesantan. Uveo bih npr 100-200 KM mjesecnu naknadu plus procenat od naplacenih kazni. Tako da npr ovih 100-200 bude kao naknada za pomaganje djeci, invalidima, komsiluku a prcenat od kazni kao motivacija za aktivan rad na naplati kazni. Naravno sa fotografijama kao dokazima pocinjenih kazni (kada je u pitanju parkiranje), jer inace bi lijepili kazne svakome radi prikupljanja vise zarade. A procenat od kazni bi bio motiv da ne postpje povlastene komsije i prijatelji, jer tad bi bilo, ako hoces da valjas prijatelju ostat ces bez para.
Penzioneri bi bili super jer nemaju puno obaveza i imali bi vremena puno da rade na tome. Naravno da bi morali uzeti penzionere koji su fit i mladji.
Ovim bi policija imala vise vremena za ostale stvari, a u svakom slucaju bi oni morala idalje na nekim mjestima raditi i na kaznama za parkiranje, npr ispred kafica gdjd se kockoglavi skupljaju. Takve budale bi bez problema namlatiöe penzionere. Kad smo lijepo nedavno vidjeli da im nije nikakav problem tuci mlade djevojke, stp ne bi i penzionere
:thumbup: Da se to osmisliti kako treba, ovo samo draft ideja... a nisu ni penzioneri baš tako bezazleni... večina ih ima ratno ali i životno iskustvo, kako sačuvati glavu, a protivniku nanjeti gubitke...a motorolom uvijek može pozvati podšku prave policije, modu se na praktičnu nastavu iz lijepljenja obavjesti angažovati i pitomci srednih policijskih škola i akademija... :-D
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11053
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#73 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

Control panel wrote:Daaaaaa. Bezbroj puta. Uvijek kazu nemaju ljudi. Optereceni. Guzva. Nekad ih nazovem u 2 sata navecer. Kazu poslat ce. I nista. Papak uredno parkira na trotoaru, pred ulazom, na zelenoj, na zebri, na rampi za invalide, pred kontejnerom... niko ne moze proci a policija cijelu noc nije imala vremena da dodje 5 minuta. A to im je posao, da oni sami kaznjavaju saobracajne prekrsaje, a ne da ih ja zovem. Eto ja zovem trosim telefon, savjestan gradjanin i boli njih briga. Plata ide iz budzeta radili ne radili. A od bahatih vozaca mogu sebi i imati bonuse na platu, bolju opremu, nagrade...
Ja sam nekad prije imao sporadicne uspjehe, nekad bi dosli a nekad ne. U jednom bas specificnom slucaju bezobraznog parking papka, zvao sam ih svakih 5 minuta tokom sat vremena dok nisu dosli. Otprilike nekad od tad mi je stopa uspjesnosti 100%. Pozivi se snimaju tako da veci broj prijava izgleda lose na statistici nadlezne MUP guzice, tako da mi se cini da je ucestano pozivanje jedino rjesenje. I da, pozivi bi trebali biti besplatni (nisam siguran da li su).
User avatar
Haris.ba
Posts: 24901
Joined: 08/09/2005 20:08

#74 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Haris.ba »

Ima li gdje tekst famoznog zakona o imovini političara?
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#75 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kmirsad »

Prpa.ba wrote:
Control panel wrote:Daaaaaa. Bezbroj puta. Uvijek kazu nemaju ljudi. Optereceni. Guzva. Nekad ih nazovem u 2 sata navecer. Kazu poslat ce. I nista. Papak uredno parkira na trotoaru, pred ulazom, na zelenoj, na zebri, na rampi za invalide, pred kontejnerom... niko ne moze proci a policija cijelu noc nije imala vremena da dodje 5 minuta. A to im je posao, da oni sami kaznjavaju saobracajne prekrsaje, a ne da ih ja zovem. Eto ja zovem trosim telefon, savjestan gradjanin i boli njih briga. Plata ide iz budzeta radili ne radili. A od bahatih vozaca mogu sebi i imati bonuse na platu, bolju opremu, nagrade...
Ja sam nekad prije imao sporadicne uspjehe, nekad bi dosli a nekad ne. U jednom bas specificnom slucaju bezobraznog parking papka, zvao sam ih svakih 5 minuta tokom sat vremena dok nisu dosli. Otprilike nekad od tad mi je stopa uspjesnosti 100%. Pozivi se snimaju tako da veci broj prijava izgleda lose na statistici nadlezne MUP guzice, tako da mi se cini da je ucestano pozivanje jedino rjesenje. I da, pozivi bi trebali biti besplatni (nisam siguran da li su).
:thumbup: :lol:
Haris.ba wrote:Ima li gdje tekst famoznog zakona o imovini političara?
Nisam ga uočio na mreži... ali da se ja pitam, ne bih ga objavljivao javno dok se ne izglasa... a bit že to amandmana...
Locked