Aliexpress- all about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1606
Joined: 11/06/2011 07:36

#51 Re: Aliexpress- all about

Post by Kiki_Musampa »

Pozz, htjeo bih naruciti telefon sa Alija, ali tamo pored shippinga pise da nema trackinga, pa mi nesto to smijesno sobzirom da nije stvar od dolar, dva?
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#52 Re: Aliexpress- all about

Post by nlt »

Kiki_Musampa wrote:Pozz, htjeo bih naruciti telefon sa Alija, ali tamo pored shippinga pise da nema trackinga, pa mi nesto to smijesno sobzirom da nije stvar od dolar, dva?
dobiješ tracking kod uredno
hava123
Posts: 668
Joined: 24/12/2011 08:37

#53 Re: Aliexpress- all about

Post by hava123 »

Kako ide refund preko aliexpressa?
Seller trazi da uradim cancel dispute i da posaljem paypal account?!
Pa zar on nema moj mejl od paypal-a kad se narucivalo?!
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#54 Re: Aliexpress- all about

Post by zlo zlo »

ne poništavaj dispute, nego samo regularno slijedi proces njihov.
User avatar
drndalo
Posts: 22827
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#55 Re: Aliexpress- all about

Post by drndalo »

hava123 wrote:Kako ide refund preko aliexpressa?
Seller trazi da uradim cancel dispute i da posaljem paypal account?!
Pa zar on nema moj mejl od paypal-a kad se narucivalo?!
I ako nema tvoj Paypal, posalji mu ga, pa kad legne povrat, onda mozes ponistiti dispute. Dotad neka stoji.
hava123
Posts: 668
Joined: 24/12/2011 08:37

#56 Re: Aliexpress- all about

Post by hava123 »

Ja se uopce ne sjecam ali mislim da se na aliexpress-u ne placa preko paypal-a.
Nista od cancel dispute dok ne uradi refund.
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#57 Re: Aliexpress- all about

Post by nKrkan »

Jel kad mi dodje ova obavjest da je paket dosao u postu mogu otici podici licno ili moram cekat postara da donese
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#58 Re: Aliexpress- all about

Post by jarobot »

nKrkan wrote:Jel kad mi dodje ova obavjest da je paket dosao u postu mogu otici podici licno ili moram cekat postara da donese
Meni juče dođe poruka na trakingu BH pošte da je artikl stigao u 10 sati u moju poštu. Čekao sam do jedno 3 sata popodne i ništa.
Odem na poštu i nađu da je stiglo ali nisu poslali isti dan na dostavu normalno podignem paket.
Inače je moja prva pošiljka sa alija i stigla za 10 dana iz Kine i da ne ode u poštu čekao bih 2 dana da pređe još onih 200 metara od pošte do kuće.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#59 Re: Aliexpress- all about

Post by Daryl Dixon »

pozitivno iskustvo sa Aliexpress-om imam, naručio do sada nekih 5-6 artikala po par stoja i sve došlo kako treba :)
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#60 Re: Aliexpress- all about

Post by nKrkan »

Ako sam ja dobro pohvatao stvari oko ovog alija, bez problema mogu naručiti nešto na drugu adresu ,u drugoj zemlji , samo trebam regularno platiti za to, još znam ime osobe kojoj trebam poslat i broj zgrade i ulicu,ali ne znam broj stana. Šta mislite je li izvodivo?
EliasVeskot
Posts: 785
Joined: 16/05/2007 11:02

#61 Re: Aliexpress- all about

Post by EliasVeskot »

nKrkan wrote:Ako sam ja dobro pohvatao stvari oko ovog alija, bez problema mogu naručiti nešto na drugu adresu ,u drugoj zemlji , samo trebam regularno platiti za to, još znam ime osobe kojoj trebam poslat i broj zgrade i ulicu,ali ne znam broj stana. Šta mislite je li izvodivo?
Ko jos pise broj stana na adresi?
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#62 Re: Aliexpress- all about

Post by nKrkan »

EliasVeskot wrote:
nKrkan wrote:Ako sam ja dobro pohvatao stvari oko ovog alija, bez problema mogu naručiti nešto na drugu adresu ,u drugoj zemlji , samo trebam regularno platiti za to, još znam ime osobe kojoj trebam poslat i broj zgrade i ulicu,ali ne znam broj stana. Šta mislite je li izvodivo?
Ko jos pise broj stana na adresi?
aa ljudino :-D ne živim u zgradi nit sam kad šta naručivao tako za stan pa ne znam kak funkcionira
znači dovoljno je znati adresu i zgradu, dalje nek se onaj ko dostavlja snalazi.
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#63 Re: Aliexpress- all about

Post by kabal1337 »

Sta im konkretno znnaci ovo
In Transit, Item Posted Over The Counter to Bosnia-Herz.
Je li paket ceka u Kini da se nagomila posiljaka za BiH pa da krene ili? Ovako mi stoji od 20.2.2019.
Buni me skroz ovaj njihov tracking.
Prvo kazu accepted by airline
Pa departed country of origin - Valjda ovo znaci da je napustilo Kinu?
Pa onda za par dana shipment left country of origin warehouse.
Jesu zapetljani sa ovim trackingom Bzs.
User avatar
nivla
Posts: 4289
Joined: 12/01/2008 23:44

#64 Re: Aliexpress- all about

Post by nivla »

zasad alija salje kako treba, i uredniji je tracking nego na ebayu, dostava nekad dzabe nekad 4-5 dolara, zavisi sta narucim, alija bar za nase podrucje(ako je ono relevantno) preuzima zbog jednostavnosti primat u odnosu na ebay
zadnji put narucim iz kine od alije, dodje mi prepakovan paket iz svedske za 10 dana od dana narudzbe, ni pogledali ga nisu u posti, sad ocekujem bar onih famoznih 1,8 plus 3,5km otvaranje paketa jer je paket isao direktno iz kine u bih
@ kabal, otislo iz kine, u zavisnosti od oblika transporta(avion, brod) ocekuj da se pojavi nekad u bih, avion je 10-15 dana, brod zna potrajati
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#65 Re: Aliexpress- all about

Post by strucnjakdemagog »

nKrkan wrote:Ako sam ja dobro pohvatao stvari oko ovog alija, bez problema mogu naručiti nešto na drugu adresu ,u drugoj zemlji , samo trebam regularno platiti za to, još znam ime osobe kojoj trebam poslat i broj zgrade i ulicu,ali ne znam broj stana. Šta mislite je li izvodivo?

ja sam narucivao drugoj osobi u drugoj zemlji, stiglo bez ikakvih problema. mozes im ostaviti i kontakt tel. te osobe za svaki slucaj.
aliexpress te obavijesti kad ta posiljka stigne u lokalnu postu, tako da te osobe kojima saljes mozes obavijestiti da odu tamo i preuzmu je.
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#66 Re: Aliexpress- all about

Post by kabal1337 »

@nivla hvala
Jedan je Yanwen Economic air mail, vec ga cekam mjesec dana otkako sam dobio tracking broj. Ne pomice se, jos da bude tuzno mali paketic skroz radi se o prekidacu.
Drugi AliExpress standard shipping cekam vec 10 dana pa cemo vidjeti.
Kad cujem pojedinim dodje za 10 dana tacno se naljutim hahaha
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#67 Re: Aliexpress- all about

Post by nKrkan »

strucnjakdemagog wrote:
nKrkan wrote:Ako sam ja dobro pohvatao stvari oko ovog alija, bez problema mogu naručiti nešto na drugu adresu ,u drugoj zemlji , samo trebam regularno platiti za to, još znam ime osobe kojoj trebam poslat i broj zgrade i ulicu,ali ne znam broj stana. Šta mislite je li izvodivo?

ja sam narucivao drugoj osobi u drugoj zemlji, stiglo bez ikakvih problema. mozes im ostaviti i kontakt tel. te osobe za svaki slucaj.
aliexpress te obavijesti kad ta posiljka stigne u lokalnu postu, tako da te osobe kojima saljes mozes obavijestiti da odu tamo i preuzmu je.
:thumbup: , umjesto svojih podataka na koje sam do sada naručivao ,izmjenio sam sve , stavio ime od osobe kojoj želim poslati i adresu( plus adresa za zapad tačna do bola :lol: ne može poštar promašit kao kad nama na sela nosi na imaginarnu b.b adresu). Email mi dođe možda za par sati da je paket isporučen od shippera
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#68 Re: Aliexpress- all about

Post by kabal1337 »

Update: Veci paket stigao u drzavu @27.02.2019.Shipmemt dispatch
@03.03.2019. Departed Country of origin
@11.03.2019. Accepted by Last Mile Carrier
Vidjet cemo sta ce biti za carinu: Na aliexpress app pise Cleard Customs- a na global CAINIAO : Import clearance success
______________________
malom paketu ni traga ni glasa :lol: evo mjesec dana haha prije je poslan.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18719
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#69 Re: Aliexpress- all about

Post by SmokingMan »

Neko bas omastio brk. :D
Sehro
Posts: 1765
Joined: 25/09/2008 14:46

#70 Re: Aliexpress- all about

Post by Sehro »

kabal1337 wrote:Sta im konkretno znnaci ovo
In Transit, Item Posted Over The Counter to Bosnia-Herz.
Je li paket ceka u Kini da se nagomila posiljaka za BiH pa da krene ili? Ovako mi stoji od 20.2.2019.
Buni me skroz ovaj njihov tracking.
Prvo kazu accepted by airline
Pa departed country of origin - Valjda ovo znaci da je napustilo Kinu?
Pa onda za par dana shipment left country of origin warehouse.
Jesu zapetljani sa ovim trackingom Bzs.
Kod mene ne mrda od 24 feb.:
Image
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#71 Re: Aliexpress- all about

Post by kabal1337 »

Sehro wrote: Kod mene ne mrda od 24 feb.:
Image
Vjerovatno smo na istom "letu" ja cu sacekati jos dva dana pise 13.3.2019. treba da stigne, ako ne dodje poslat cu poruku kinezima da vidim imaju li onu kakvu informaciju.
Mislim smijesno ukupna vrijednost ispod 3$. Ne bi.me cudilo da je zalutao na brod, ili ko zna gdje.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18719
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#72 Re: Aliexpress- all about

Post by SmokingMan »

Vjerovatno je tu i moj paket.Mada su mi slusalice prosli put dosle preko terminala u Malmeu.Doduse,poznanik koji zivi tamo mi je rekao da kinezi imaju svoje magacine sa robom...

https://www.parcelmonitor.com/track-it-online

Image
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#73 Re: Aliexpress- all about

Post by kabal1337 »

12.03.2019 16:53:19 BOSNIA AND HERZEGOVINA 71000 - Sarajevo (dostava-pisma) Neuspješan pokušaj uručenja - Isporuka ce se pokušati narednog radnog dana Primalac nije na adresi u vrijeme dostave

Citao sam, kazu da je ovo tipicno. Niko nije ni dolazio, niti ostavio nikakav papir u sanducetu.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4485
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#74 Re: Aliexpress- all about

Post by VladaFBiH »

da li ste vi primijetili da već neko vrijeme na ebay-u možeš naći jeftinije stvari nego na aliexpress-u? Ranije je bila drastična razlika u koristi alija a sada moraš pogledati na oba da vidiš gdje je povoljnije.
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#75 Re: Aliexpress- all about

Post by kabal1337 »

Stigao paket sve odlicno ! Nisam platio 1.80 :thumbup: Sad cekam drugi paketic
Post Reply