Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Hakiz
Posts: 40659
Joined: 30/07/2015 20:01

#4551 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Hakiz »

Edouard wrote: 21/04/2024 22:55
Hakiz wrote: 21/04/2024 21:53
Edouard wrote: 19/04/2024 23:21

Ja ispadne nekarakteran, arogantan, ciničan, sklon vrijeđanju..., a ti si jedno dobroćudno, bezazleno, tolerantno nevinašce.

Prije mojeg, po tebi problematičnog upisa, dvostruko si amenovao jedan izrazito neinteligentan, glupi upis.

A onda si se išao šegačiti sa mnom o dosezima, o tome do kuda seže čija inteligencija. Mogu primiti, a umijem i isporučiti, ali nikada s ciljem da uvrijedim sagovornika.
I onda eto, osjetljiva mlada se ipak smrtno uvrijedi i sasu svo drvlje i kamenje na mene.
Da, da, zvati ljude neinteligentnim nije s ciljem uvrede.

Nemoj više, samo ćemo se opet početi vrijeđati. Ako govoriš istinu da ti nije cilj vrijeđati, nećeš više o ovome ni riječ reći.

Evo, nudim ti ne prijateljsku jer to nismo niti ćemo biti, nego poštenu pogodbu: Od ovog trenutka jedan drugog ignorišemo. Ja ne komentarišem tvoje, ti ne komentarišeš moje postove, šta god o njima mislili. Ni direktnim citiranjem, niti indirektno, kao ne citiram ti post, ali ti ipak, kroz drugu priču, komentarišem. Važi?

Jesam rekao zbogom, ali na tvoj opet uvredljiv post u zadnjoj rečenici, ipak ću još jednom da ti pružim priliku da završimo bez zle krvi.

Nema potrebe da išta na ovo napišeš osim da kažeš, važi ili ne. Jedna riječ je potrebna i dovoljna.
Važi.

Ps. Ispravak za kraj kad si već iznio novu tvrdnju. Ljude nisam nazivao neinteligentnim, već njihove upise ili, u ovom slučaju da ih je izdala njihova inteligencija.
I inteligentni čovjek može napraviti neinteligentni upis, i inteligentnom čovjeku može ponekad zaštekati inteligencija...
Hakiz wrote: 18/04/2024 13:45 Za tu doskočicu si upotrijebio svu inteligenciju koju posjeduješ. Moćno
Moćno i bez uvrede. Kraj
Zašto, zašto nisi napisao samo "važi"?

Ovo je post koji je sve pokrenuo
Edouard wrote: 18/04/2024 02:03 Temeljem nekih upisa zapitam se: kako to da ljude može iznevjeriti njihova vlastita inteligencija.
To ti nije nazivanje ljudi neinteligentnim, nije vrijeđanje?

Samo da si ostao na "važi", sve bi bilo završeno. Lijepo sam ti, pristojno i fer ponudio. A ti hoćeš da nastaviš sa uvredama.

Ako je to najbolje od tebe, svaka ti čast.
Edouard
Posts: 1785
Joined: 17/03/2014 14:31

#4552 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Edouard »

Radi se o mojem viđenju stvari, objašnjenju, a ne nastavku s "uvredama".

I, drago mi je da si korigirao/izbrisao onu prvu verziju završne rečenice u ovom zadnjem upisu.

Živio i sretno.
Hakiz
Posts: 40659
Joined: 30/07/2015 20:01

#4553 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Hakiz »

Edouard wrote: 22/04/2024 00:32 Radi se o mojem viđenju stvari, objašnjenju, a ne nastavku s "uvredama".

I, drago mi je da si korigirao/izbrisao onu prvu verziju završne rečenice u ovom zadnjem upisu.

Živio i sretno.
Ti se moraš sebi dokazati tako da uvrijediš drugoga.

Jadno je to.
belfy
Posts: 7715
Joined: 06/08/2007 09:00

#4554 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by belfy »

Hakiz wrote: 22/04/2024 00:00
Edouard wrote: 21/04/2024 22:55
Hakiz wrote: 21/04/2024 21:53

Da, da, zvati ljude neinteligentnim nije s ciljem uvrede.

Nemoj više, samo ćemo se opet početi vrijeđati. Ako govoriš istinu da ti nije cilj vrijeđati, nećeš više o ovome ni riječ reći.

Evo, nudim ti ne prijateljsku jer to nismo niti ćemo biti, nego poštenu pogodbu: Od ovog trenutka jedan drugog ignorišemo. Ja ne komentarišem tvoje, ti ne komentarišeš moje postove, šta god o njima mislili. Ni direktnim citiranjem, niti indirektno, kao ne citiram ti post, ali ti ipak, kroz drugu priču, komentarišem. Važi?

Jesam rekao zbogom, ali na tvoj opet uvredljiv post u zadnjoj rečenici, ipak ću još jednom da ti pružim priliku da završimo bez zle krvi.

Nema potrebe da išta na ovo napišeš osim da kažeš, važi ili ne. Jedna riječ je potrebna i dovoljna.
Važi.

Ps. Ispravak za kraj kad si već iznio novu tvrdnju. Ljude nisam nazivao neinteligentnim, već njihove upise ili, u ovom slučaju da ih je izdala njihova inteligencija.
I inteligentni čovjek može napraviti neinteligentni upis, i inteligentnom čovjeku može ponekad zaštekati inteligencija...
Hakiz wrote: 18/04/2024 13:45 Za tu doskočicu si upotrijebio svu inteligenciju koju posjeduješ. Moćno
Moćno i bez uvrede. Kraj
Zašto, zašto nisi napisao samo "važi"?

Ovo je post koji je sve pokrenuo
Edouard wrote: 18/04/2024 02:03 Temeljem nekih upisa zapitam se: kako to da ljude može iznevjeriti njihova vlastita inteligencija.
To ti nije nazivanje ljudi neinteligentnim, nije vrijeđanje?

Samo da si ostao na "važi", sve bi bilo završeno. Lijepo sam ti, pristojno i fer ponudio. A ti hoćeš da nastaviš sa uvredama.

Ako je to najbolje od tebe, svaka ti čast.
ama Hakize, nije. covjek je, zapravo, rekao da inace pises inteligentno, ali da post koji si napisao odstupa od toga. niko te nije nazvao neinteligentnim, niti te vredja.

ja i Edo smo rivali dugo vise nego ti i ja, pa vidis da komuniciramo ok. naravno, povremeno se i "podbadamo", pa cemo cesto reci da onaj drugi nije razumio ni da procita kako treba, ili da nije razumio, ili nesto trece... i, pored svega toga, sto traje godinama, nikada nismo pravili ispade kao sto ti radis u zadnje vrijeme.
Hakiz wrote: 22/04/2024 08:03
Edouard wrote: 22/04/2024 00:32 Radi se o mojem viđenju stvari, objašnjenju, a ne nastavku s "uvredama".

I, drago mi je da si korigirao/izbrisao onu prvu verziju završne rečenice u ovom zadnjem upisu.

Živio i sretno.
Ti se moraš sebi dokazati tako da uvrijediš drugoga.

Jadno je to.
evo, ovo je vredjanje, a tebi niko nista ovakvo napisao nije... udahni, otpuhni, oguli jabuku... ja vjerujem da ti niko od forumasa ne zeli ikakvo zlo. rasprave i drugacijih stavova, kao i podhebavanja ce uvijek biti sve dok je foruma. ljudi smo...
Hakiz
Posts: 40659
Joined: 30/07/2015 20:01

#4555 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Hakiz »

belfy wrote: 22/04/2024 21:31
Hakiz wrote: 22/04/2024 00:00
Edouard wrote: 21/04/2024 22:55

Važi.

Ps. Ispravak za kraj kad si već iznio novu tvrdnju. Ljude nisam nazivao neinteligentnim, već njihove upise ili, u ovom slučaju da ih je izdala njihova inteligencija.
I inteligentni čovjek može napraviti neinteligentni upis, i inteligentnom čovjeku može ponekad zaštekati inteligencija...

Moćno i bez uvrede. Kraj
Zašto, zašto nisi napisao samo "važi"?

Ovo je post koji je sve pokrenuo
Edouard wrote: 18/04/2024 02:03 Temeljem nekih upisa zapitam se: kako to da ljude može iznevjeriti njihova vlastita inteligencija.
To ti nije nazivanje ljudi neinteligentnim, nije vrijeđanje?

Samo da si ostao na "važi", sve bi bilo završeno. Lijepo sam ti, pristojno i fer ponudio. A ti hoćeš da nastaviš sa uvredama.

Ako je to najbolje od tebe, svaka ti čast.
ama Hakize, nije. covjek je, zapravo, rekao da inace pises inteligentno, ali da post koji si napisao odstupa od toga. niko te nije nazvao neinteligentnim, niti te vredja.

ja i Edo smo rivali dugo vise nego ti i ja, pa vidis da komuniciramo ok. naravno, povremeno se i "podbadamo", pa cemo cesto reci da onaj drugi nije razumio ni da procita kako treba, ili da nije razumio, ili nesto trece... i, pored svega toga, sto traje godinama, nikada nismo pravili ispade kao sto ti radis u zadnje vrijeme.
Hakiz wrote: 22/04/2024 08:03
Edouard wrote: 22/04/2024 00:32 Radi se o mojem viđenju stvari, objašnjenju, a ne nastavku s "uvredama".

I, drago mi je da si korigirao/izbrisao onu prvu verziju završne rečenice u ovom zadnjem upisu.

Živio i sretno.
Ti se moraš sebi dokazati tako da uvrijediš drugoga.

Jadno je to.
evo, ovo je vredjanje, a tebi niko nista ovakvo napisao nije... udahni, otpuhni, oguli jabuku... ja vjerujem da ti niko od forumasa ne zeli ikakvo zlo. rasprave i drugacijih stavova, kao i podhebavanja ce uvijek biti sve dok je foruma. ljudi smo...
To je odgovor. Ne ide to kak osi ti zamislio. Ako me neko uvrijedi ja ću odgovoriti kako želim, ne računati da li je mj odgovor u istom nivou, slabiji ili jači.

Ali da završimo više sa ovim. Intelignetnom dizajneru bi dosadilo da postoji.
Last edited by Hakiz on 22/04/2024 23:00, edited 1 time in total.
Hakiz
Posts: 40659
Joined: 30/07/2015 20:01

#4556 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Hakiz »

Evo jedan video, pa bi bilo dobro vidjeti pristalice inteligentnog dizajnera čime, kojim "kontravideom" bi na njega odgovorile:

teodati
Posts: 671
Joined: 07/09/2017 20:25

#4557 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by teodati »

apsidejzi wrote: 21/04/2024 14:07 Dok se mi ovdje uzaludno prepucavamo sa Edom, naucnici vrijedno rade u razumjevanju procesa u prirodi a medju njima i nastanku zivota. Sada smo na ovom linku: https://www.science.org/doi/10.1126/sciadv.adj7179 dobili jos jedan korak u razumjevanju nastanka zivota. Naime, bazna pretpostavka abiogeneze jeste da je zivot nastao u takozvanoj "premortial soup" tj mjesavini raznih hemikalija koje su okosnica zivota. Ja sam vec ranije navodio par linkova koji pokazuju da su na asteroidima nadjeni ostaci aminokiselina, nukleinskih kiselina i sl no ovo istrazivanje ide jos jedan korak iza. Naime, kako su nastale te hemikalije u toj prahistorijskoj supi. Otkud one tu. Kako je nastala aminokiselina na asteroidu? Eh ovaj rad nudi odgovor na to pitanje. KOrak po korak, hemijska reakcija za hemijskom reakcijom od pocetka do kraja.

I u nijednom koraku nema inteligentnog dizajnera. Ni u jednom koraku nema dirigovanog manipulisanja hemijskim reakcijama. Desavaju se kako se desavaju i bukvalno objasnjavaju kako su zivotni elementi nastali.
Nemoj lagati sebi i drugima, ništa taj rad ne objašnjava, već samo iz POSTOJEĆIH materijala kombinacijom istih nastaju NOVE strukture organizama, a nigdje se ne objašnjava KAKO su ti postojeći organizmi u svemiru nastali, da bi recimo nastale biomolekule u asteroidima ili kometima, opet samo puko nabrajanje što je bilo prije što poslije bez objašnjenja KAKO su zbilja nastali, opet se vrtiš u krug, isto kao i nauka, puno podataka a ne objašnjava se ono najvažnije, zato jer se to ne zna.

A sve počinje iz UZROKA svega, samo kažem.

Opet nismo ništa saznali novoga, eto.
teodati
Posts: 671
Joined: 07/09/2017 20:25

#4558 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by teodati »

Hakiz wrote: 22/04/2024 22:56 Evo jedan video, pa bi bilo dobro vidjeti pristalice inteligentnog dizajnera čime, kojim "kontravideom" bi na njega odgovorile:

Prvo, Bigsov bozon IMA svoj uzrok, isto kao i sve u svemiru, dakle ne radi se o nekom čudu, opet je tu neophodan Inteligentni dizajner, dapače.

Drugo, mi ljudi nemamo tehnologiju da dođemo do onoga najmanjega u svemiru, što je zbilja gradivni materijala za sve u svemiru.

Treće, iako čestice lete nevjerojatnom brzinom u Cernu, to nije činjenica za same čestice, one se kreću ne jako SPORO, već najsporije MOGUĆE, ali mi to vrijeme ne možemo detektirati, pa nam zato samo izgleda da su one brze, nisu, to bi bilo ko da mi gledamo što se sve događalo u našem životu kroz 10 godina, a to bi vidjeli u jednoj jednoj minuti, zamislite kakve bi to brzine bilo, ko čestice u Cernu, ali u stvarnosti to ne bi bile neke brzine, već normalni ljudski život u 10 godina, korak po korak, a što navodi na zaključak da mi ljudi, kao i sva živa bića u svemiru ne živimo u STVARNOM vremenu, nego UMJETNOM, a za to je i te kako potreban Inteligentni dizajner, eto ukratko.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8306
Joined: 25/05/2013 23:49

#4559 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by apsidejzi »

teodati wrote: 26/04/2024 21:39
apsidejzi wrote: 21/04/2024 14:07 Dok se mi ovdje uzaludno prepucavamo sa Edom, naucnici vrijedno rade u razumjevanju procesa u prirodi a medju njima i nastanku zivota. Sada smo na ovom linku: https://www.science.org/doi/10.1126/sciadv.adj7179 dobili jos jedan korak u razumjevanju nastanka zivota. Naime, bazna pretpostavka abiogeneze jeste da je zivot nastao u takozvanoj "premortial soup" tj mjesavini raznih hemikalija koje su okosnica zivota. Ja sam vec ranije navodio par linkova koji pokazuju da su na asteroidima nadjeni ostaci aminokiselina, nukleinskih kiselina i sl no ovo istrazivanje ide jos jedan korak iza. Naime, kako su nastale te hemikalije u toj prahistorijskoj supi. Otkud one tu. Kako je nastala aminokiselina na asteroidu? Eh ovaj rad nudi odgovor na to pitanje. KOrak po korak, hemijska reakcija za hemijskom reakcijom od pocetka do kraja.

I u nijednom koraku nema inteligentnog dizajnera. Ni u jednom koraku nema dirigovanog manipulisanja hemijskim reakcijama. Desavaju se kako se desavaju i bukvalno objasnjavaju kako su zivotni elementi nastali.
Nemoj lagati sebi i drugima, ništa taj rad ne objašnjava, već samo iz POSTOJEĆIH materijala kombinacijom istih nastaju NOVE strukture organizama, a nigdje se ne objašnjava KAKO su ti postojeći organizmi u svemiru nastali, da bi recimo nastale biomolekule u asteroidima ili kometima, opet samo puko nabrajanje što je bilo prije što poslije bez objašnjenja KAKO su zbilja nastali, opet se vrtiš u krug, isto kao i nauka, puno podataka a ne objašnjava se ono najvažnije, zato jer se to ne zna.

A sve počinje iz UZROKA svega, samo kažem.

Opet nismo ništa saznali novoga, eto.
Haj razguli, dosadan si sa ovim ignorantskim odnosom. Osim sto si negirao napisano, nisi nista konkretno rekao. Evo da koristim taj stil: Nema UZROKA svega. Uzrok je nepotreban. Sve se moze objasniti bez njega.
Edouard
Posts: 1785
Joined: 17/03/2014 14:31

#4560 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Edouard »

Dok se mi ovdje uzaludno prepucavamo sa Edom, naucnici vrijedno rade u razumjevanju procesa u prirodi a medju njima i nastanku zivota.
Dok apsi uzalud troši toliko vremena prateći naučna istraživanja koja su bez ikakvog konkretnijeg rezultata i značaja, već samo puka nagađanja, ti isti naučnici na račun toga ubiru dobre parice, raste im ugled i jako dobro žive.

Alaj smo s tim istraživanjima daleko dogurali u razumijevanju procesa u prirodi, posebno nastanku zivota.
Aminokiseline, nukleinske kiseline…čista kemija, ništa nam ne kazuju o životu

Od sveg toga, a bez informacije, nikada ništa od života. Kao da imaš prazan CD ili hard disk. Gola materija nastala fizikalno kemijskim procesima, tehnologijom. Džaba, ništa od muzike, svirke, ništa od računalnih operacija.

Ni biolozi dugo nisu mogli prihvatiti presudnu ulogu informacije u stvaranju proteina, već su bezuspješno pokušavali to sagledati i objašnjavati kroz biokemijske procese.

Također opća teorija sistema tvrdi da ništa od organizacije složenih struktura; ni njihovog održanja, ni rasta, bez informacije.
Prosto rečeno, bez dotoka informacije nastaje raspad sistema; nered i entropija kao mjera nereda/neorganiziranosti teže maksimumu.
Ta činjenica je sahranila materijalizam kao jedno praznovjerje/mitologiju gdje se vjerovalo, a ima ih koji i danas u to vjeruju, da složene strukture u prirodi, uključujući i sam život, mogu nastati, rasti i razvijati se samostalno, samo interakcijom materije i prirodnih sila, bez informacije.

Vidimo tako da je informacija kao apstraktni, misaoni koncept u središtu života. A već smo valjda naučili, i iskustvo nam to kazuje, da samo inteligencija stvara informacije, misaone koncepte, jezične strukture, kodira…
teodati
Posts: 671
Joined: 07/09/2017 20:25

#4561 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by teodati »

apsidejzi wrote: 26/04/2024 22:58
teodati wrote: 26/04/2024 21:39
apsidejzi wrote: 21/04/2024 14:07 Dok se mi ovdje uzaludno prepucavamo sa Edom, naucnici vrijedno rade u razumjevanju procesa u prirodi a medju njima i nastanku zivota. Sada smo na ovom linku: https://www.science.org/doi/10.1126/sciadv.adj7179 dobili jos jedan korak u razumjevanju nastanka zivota. Naime, bazna pretpostavka abiogeneze jeste da je zivot nastao u takozvanoj "premortial soup" tj mjesavini raznih hemikalija koje su okosnica zivota. Ja sam vec ranije navodio par linkova koji pokazuju da su na asteroidima nadjeni ostaci aminokiselina, nukleinskih kiselina i sl no ovo istrazivanje ide jos jedan korak iza. Naime, kako su nastale te hemikalije u toj prahistorijskoj supi. Otkud one tu. Kako je nastala aminokiselina na asteroidu? Eh ovaj rad nudi odgovor na to pitanje. KOrak po korak, hemijska reakcija za hemijskom reakcijom od pocetka do kraja.

I u nijednom koraku nema inteligentnog dizajnera. Ni u jednom koraku nema dirigovanog manipulisanja hemijskim reakcijama. Desavaju se kako se desavaju i bukvalno objasnjavaju kako su zivotni elementi nastali.
Nemoj lagati sebi i drugima, ništa taj rad ne objašnjava, već samo iz POSTOJEĆIH materijala kombinacijom istih nastaju NOVE strukture organizama, a nigdje se ne objašnjava KAKO su ti postojeći organizmi u svemiru nastali, da bi recimo nastale biomolekule u asteroidima ili kometima, opet samo puko nabrajanje što je bilo prije što poslije bez objašnjenja KAKO su zbilja nastali, opet se vrtiš u krug, isto kao i nauka, puno podataka a ne objašnjava se ono najvažnije, zato jer se to ne zna.

A sve počinje iz UZROKA svega, samo kažem.

Opet nismo ništa saznali novoga, eto.
Haj razguli, dosadan si sa ovim ignorantskim odnosom. Osim sto si negirao napisano, nisi nista konkretno rekao. Evo da koristim taj stil: Nema UZROKA svega. Uzrok je nepotreban. Sve se moze objasniti bez njega.
Sve što postoji ima uzrok, bilo da nastaje ili postoji samo od sebe, dakle treba objasniti ZAŠTO nešto postoji, jednostavno, inače ništa ne objašnjavaš, samo nabrajaš.

Ali što to postoji samo od sebe, jel? I zašto tako postoji, na sve to treba odgovoriti ako se želi znati, inače se samo u nešto vjeruje.

Materija se razvija, dakle ima uzročno-posljedičnu vezu, ne postoji oduvijek, čestice nastaju dakle imaju uzrok ZAŠTO nastaju i zašto baš u to vrijeme a ne u neko drugo, i tak dalje.

Samo gledati što se događa pred nama a ne znati BIT zašto je to tako nije nikakvo objašnjenje ničega, dapače.

Tako da SVE što je nauka do sada otkrila je samo puko nabrajanje što se događa ali ne i ZAŠTO, sve jasno, ali kako kome, e da!
teodati
Posts: 671
Joined: 07/09/2017 20:25

#4562 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by teodati »

Edouard wrote: 28/04/2024 22:44
Dok se mi ovdje uzaludno prepucavamo sa Edom, naucnici vrijedno rade u razumjevanju procesa u prirodi a medju njima i nastanku zivota.
Dok apsi uzalud troši toliko vremena prateći naučna istraživanja koja su bez ikakvog konkretnijeg rezultata i značaja, već samo puka nagađanja, ti isti naučnici na račun toga ubiru dobre parice, raste im ugled i jako dobro žive.

Alaj smo s tim istraživanjima daleko dogurali u razumijevanju procesa u prirodi, posebno nastanku zivota.
Aminokiseline, nukleinske kiseline…čista kemija, ništa nam ne kazuju o životu

Od sveg toga, a bez informacije, nikada ništa od života. Kao da imaš prazan CD ili hard disk. Gola materija nastala fizikalno kemijskim procesima, tehnologijom. Džaba, ništa od muzike, svirke, ništa od računalnih operacija.

Ni biolozi dugo nisu mogli prihvatiti presudnu ulogu informacije u stvaranju proteina, već su bezuspješno pokušavali to sagledati i objašnjavati kroz biokemijske procese.

Također opća teorija sistema tvrdi da ništa od organizacije složenih struktura; ni njihovog održanja, ni rasta, bez informacije.
Prosto rečeno, bez dotoka informacije nastaje raspad sistema; nered i entropija kao mjera nereda/neorganiziranosti teže maksimumu.
Ta činjenica je sahranila materijalizam kao jedno praznovjerje/mitologiju gdje se vjerovalo, a ima ih koji i danas u to vjeruju, da složene strukture u prirodi, uključujući i sam život, mogu nastati, rasti i razvijati se samostalno, samo interakcijom materije i prirodnih sila, bez informacije.

Vidimo tako da je informacija kao apstraktni, misaoni koncept u središtu života. A već smo valjda naučili, i iskustvo nam to kazuje, da samo inteligencija stvara informacije, misaone koncepte, jezične strukture, kodira…
Ti isto griješiš u jednome, nije moguće da inteligencija postoji oduvijek, zašto napisao sam to ovdje na ovom forumu na mojoj temi "teoriji svega", pa to tamo pročitaj ako te zanima, neću ponavljati.

Vjernici jako griješe kada vjeruju da je Bog neko svjesno osobno biće, to NIJE moguće da postoji, a oni koji vjeruju u nauku jako griješe što ne vide da materija ne može postojati bez inteligencije, ali koja ne postoji oduvijek, a starija je od svega materijalnoga svijeta.

Dakle ako je itko napravio naš svemir nije moguće da je to napravilo neko svjesno vječno biće (takvo NE POSTOJI), već samo jako STARIJE biće od nas ljudi, zapravo mora biti staro koliko i naše prostor-vrijeme, eto ukratko!
Post Reply