Draško Stanivuković

Post Reply
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#76 Re: Draško Stanivuković

Post by cyprus »

spreca wrote:Ova izreka je podvala bosnjacima a dobro je poznato da je dosla iz drugog naroda
Možda to i jest tako (a ne bih znao zaista), ali ja svako malo negdje naletim na ovaj citat, ili neku njegovu parafrazu... I to redovno kod nacionalno osviještenih velikih Bošnjaka, najčešće bliskih SDA...

Maraschino wrote:Ne bi me cudilo da i ovo nisu Srbi izmislili da bi se Bosnjak prikazao u takvom svjetlu.

Ja kako znam Bosnjaci su uvijek znali razlikovati kukolj od zita za razliku od drugih kojima nije bitno ko si i sta si ako nisi ''njihov''.
Bošnjaci su heterogena kategorija, kao i svi drugi narodi... Kako Srbi ne misle svi isto, tako ni svi Bošnjaci nemaju isto stajalište (o bilo čemu)... Najveća podvala u svemu ovome je da se svi pripadnici jednog naroda trpaju u jednu kategoriju, iako su međusobno vrlo različiti...

Takva podvala se nastoji progurati i na ovakvim temama (najdrskije od strane francuskog trola), istina uz blagu modifikaciju... Ono ''možda nisu svi takvi, ali 99% je takvih''... Recimo, 99% Srba je zlo, veliča genocid i želi nestanak Bošnjaka... Sa druge strane, Bošnjaci su fini i tolerantni, pa i previše naivni, ali eto možda ima i poneki koji nije takav :oops:

U tom pravcu se razvija i ova tema... Naime, naivno je valjda da se kaže koja afirmativna o Drašku Stanivukoviću, jer je on valjda dio tih 99% Srba koji žele sve najgore Bošnjacima :oops:

Ontopic - ja mislim da je još prerano dati neki sud o političkom djelovanju ovog momka... Mlad je i tek se pojavio, vidjet ćemo u kojem će se pravcu razvijati... Ali da je osvježenje - jeste, i da to treba pozdraviti - treba... Pretpostavljam da, bar zasad, od njega ne treba očekivati neke velike političke otklone od osnovnog usmjerenja PDP-a, ja to i ne očekujem, ali mislim da je besmisleno kritikovat ga samo na osnovu činjenice da je Srbin iz RS-a, bez da je išta rekao ili uradio što iziskuje kritiku... Kad uradi ili kaže - OK, ali ovako :-) Vidim spočitava mu se što hoće da promoviše ćirilicu :-) Jebote...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#77 Re: Draško Stanivuković

Post by spreca »

cyprus wrote:
spreca wrote:Ova izreka je podvala bosnjacima a dobro je poznato da je dosla iz drugog naroda
Možda to i jest tako (a ne bih znao zaista), ali ja svako malo negdje naletim na ovaj citat, ili neku njegovu parafrazu... I to redovno kod nacionalno osviještenih velikih Bošnjaka, najčešće bliskih SDA...
Vjerovatno zivis u sredini gdje su Bosnjaci vecina.....da zivis u sredini gdje su drugi u vecini cuo bih istu ovu izreku....ova izreka se nemoze pripisati samo jednom narodu....svi je koriste
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11543
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#78 Re: Draško Stanivuković

Post by japin_mutapi »

i ovog draska nabijem na qooratz
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#79 Re: Draško Stanivuković

Post by Maraschino »

cyprus wrote:
Maraschino wrote:Ne bi me cudilo da i ovo nisu Srbi izmislili da bi se Bosnjak prikazao u takvom svjetlu.

Ja kako znam Bosnjaci su uvijek znali razlikovati kukolj od zita za razliku od drugih kojima nije bitno ko si i sta si ako nisi ''njihov''.
Bošnjaci su heterogena kategorija, kao i svi drugi narodi... Kako Srbi ne misle svi isto, tako ni svi Bošnjaci nemaju isto stajalište (o bilo čemu)... Najveća podvala u svemu ovome je da se svi pripadnici jednog naroda trpaju u jednu kategoriju, iako su međusobno vrlo različiti...

Takva podvala se nastoji progurati i na ovakvim temama (najdrskije od strane francuskog trola), istina uz blagu modifikaciju... Ono ''možda nisu svi takvi, ali 99% je takvih''... Recimo, 99% Srba je zlo, veliča genocid i želi nestanak Bošnjaka... Sa druge strane, Bošnjaci su fini i tolerantni, pa i previše naivni, ali eto možda ima i poneki koji nije takav :oops:
Nisi ti daleko od svojih konstatacija.
Znas li ti kolika je Tuzla ili Bihac pa se nijedan zlocin nad civilima druge nacije nije desio a znas li ti koliki je jebeni Kljuc pa je 518 civila strijeljano. To nije moglo uciniti odjeljenje, vod, ceta...nego stotine ljudi je ucestvovalo u skupljanju i ubijanju civila.

...i sta kazes, jednog vezi drugog za sto.

...i jos uvijek ima postenih Srba.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#80 Re: Draško Stanivuković

Post by insomnia78 »

Joj sta im radi ovaj Drasko :lol:
El_comadante
Posts: 8019
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#81 Re: Draško Stanivuković

Post by El_comadante »

ovaj PDP je okupio mladju ekipu vidjet čemo na šta če izaći. Borenović je 74 ima ona ženska i ovaj Stanivuković.... let see
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#82 Re: Draško Stanivuković

Post by spreca »

PDP izgleda radi pravu stvar i podmladjuje se .....to ce im se vratiti dobrim rezultatima
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18461
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#83 Re: Draško Stanivuković

Post by GandalfSivi »

Znam da neki imaju negativno misljenje o ovom momku, ali od mene iskrene cestitke i najbolje zelje...

https://www.klix.ba/vijesti/bih/mlada-n ... /181217143
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#84 Re: Draško Stanivuković

Post by mO k3 »

GandalfSivi wrote:Znam da neki imaju negativno misljenje o ovom momku, ali od mene iskrene cestitke i najbolje zelje...

https://www.klix.ba/vijesti/bih/mlada-n ... /181217143
Ima da potuče Igora !
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#85 Re: Draško Stanivuković

Post by mrgreen »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/banjalu ... /181225111

Poslije izbora Stanivukovic je govorio kako su mu nudili neko ministarstvo mladih ili tako nešto pa je s podsmijehom odbio. Ili s njima ili u zatvor. Sve demokratski od legitimnih predstavnika.
User avatar
shbc
Posts: 3391
Joined: 20/07/2012 12:13

#86 Re: Draško Stanivuković

Post by shbc »

Maraschino wrote:Ne bi me cudilo da i ovo nisu Srbi izmislili da bi se Bosnjak prikazao u takvom svjetlu.

Ja kako znam Bosnjaci su uvijek znali razlikovati kukolj od zita za razliku od drugih kojima nije bitno ko si i sta si ako nisi ''njihov''.
Kakav paradoks od posta :-)
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#87 Re: Draško Stanivuković

Post by Maraschino »

shbc wrote:
Maraschino wrote:Ne bi me cudilo da i ovo nisu Srbi izmislili da bi se Bosnjak prikazao u takvom svjetlu.

Ja kako znam Bosnjaci su uvijek znali razlikovati kukolj od zita za razliku od drugih kojima nije bitno ko si i sta si ako nisi ''njihov''.
Kakav paradoks od posta :-)
ne cujem dobro, sta kazes
bhnapoleon1
Posts: 6515
Joined: 11/05/2014 23:47

#88 Re: Draško Stanivuković

Post by bhnapoleon1 »

ne gajeći iluzije da je puno boljih od drugih ovaj bi se mogao nametnuti kao jedini vođa opozicije u šumskoj. Svakako lik ima muda golema
A_A_AKCIJA
Posts: 6021
Joined: 16/11/2009 02:54

#89 Re: Draško Stanivuković

Post by A_A_AKCIJA »

cyprus wrote:
spreca wrote:Ova izreka je podvala bosnjacima a dobro je poznato da je dosla iz drugog naroda
Možda to i jest tako (a ne bih znao zaista), ali ja svako malo negdje naletim na ovaj citat, ili neku njegovu parafrazu... I to redovno kod nacionalno osviještenih velikih Bošnjaka, najčešće bliskih SDA...

Maraschino wrote:Ne bi me cudilo da i ovo nisu Srbi izmislili da bi se Bosnjak prikazao u takvom svjetlu.

Ja kako znam Bosnjaci su uvijek znali razlikovati kukolj od zita za razliku od drugih kojima nije bitno ko si i sta si ako nisi ''njihov''.
Bošnjaci su heterogena kategorija, kao i svi drugi narodi... Kako Srbi ne misle svi isto, tako ni svi Bošnjaci nemaju isto stajalište (o bilo čemu)... Najveća podvala u svemu ovome je da se svi pripadnici jednog naroda trpaju u jednu kategoriju, iako su međusobno vrlo različiti...

Takva podvala se nastoji progurati i na ovakvim temama (najdrskije od strane francuskog trola), istina uz blagu modifikaciju... Ono ''možda nisu svi takvi, ali 99% je takvih''... Recimo, 99% Srba je zlo, veliča genocid i želi nestanak Bošnjaka... Sa druge strane, Bošnjaci su fini i tolerantni, pa i previše naivni, ali eto možda ima i poneki koji nije takav :oops:

U tom pravcu se razvija i ova tema... Naime, naivno je valjda da se kaže koja afirmativna o Drašku Stanivukoviću, jer je on valjda dio tih 99% Srba koji žele sve najgore Bošnjacima :oops:

Ontopic - ja mislim da je još prerano dati neki sud o političkom djelovanju ovog momka... Mlad je i tek se pojavio, vidjet ćemo u kojem će se pravcu razvijati... Ali da je osvježenje - jeste, i da to treba pozdraviti - treba... Pretpostavljam da, bar zasad, od njega ne treba očekivati neke velike političke otklone od osnovnog usmjerenja PDP-a, ja to i ne očekujem, ali mislim da je besmisleno kritikovat ga samo na osnovu činjenice da je Srbin iz RS-a, bez da je išta rekao ili uradio što iziskuje kritiku... Kad uradi ili kaže - OK, ali ovako :-) Vidim spočitava mu se što hoće da promoviše ćirilicu :-) Jebote...
Kladio bih se da se neću javljati na temi ali... Ne lezi vraže.

Dakle, lijepo je imati mišljenje, ali još ljepše držati se činjenica:

U Srbiji, 90% političkih stranaka su četničke provinijencije. Obraz im čuva (ne Obraz :D ), šaka jada sa Čedom, Sonjom i Kandićkom. Čedo nije prešao izborni prag.
U RS nema ni ove šake jada.
U RS su srušene SVE džamije, tj 614 ukupno, gdje je vojska RS kročila nogom.
Beograd je svoju jedinu spalio u mirnodopskim uslovima.

Dotle, U Sarajevu se uredno uči Srpski jezik, sva djeca u školama čitaju srpske autore u lektiri i ćirilicu, načelnici općina decenijama već ne moraju biti Bošnjaci (Komšić, Marković), Vladu u KS formira stranka kojoj je na čelu Srbin. Sinoć je katedrala bila puna i najmanje je četvrtina prisutnih bila Bošnjaka. Grad će uredno ostati okićen do pravoslavne nove godine. Ne treba spominjati da katedrala nije srušena, kao ni ostale bogomolje u Sarajevu.

O ovome možemo do unedogled i samo ćemo dokazati, bez ikakvih nacionalističkih zaključaka, da ako postoje slobode i demokratija na Balkanu, Sarajevo je jedno od tih mjesta, da ne kažem jedino (da se Tuzlaci ne naljute :)).

Da ne bi bila šuplja priča, nudim 100 KM, kada većinski srpsko mjesto u BiH odabere načelnika opšćine, Bošnjaka. Ponudu ostavljam otvorenu, serbez naredna dva izborna ciklusa. A nudim 10.000 kada se desi da neka verzija NS oformi vlast u BL, sa nekim Bošnjom na čelu :).

Govorimo o dva različita svijeta, bez imalo pretjerivanja. Kosmosi, svjetlosne godine razlike...

I da, ja sam preponosan zbog toga, a i ti bi trebao da budeš...
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5314
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#90 Re: Draško Stanivuković

Post by Santic_Aleksa »

Neće on biti ponosan na to, nego će lupiti dlanom o čelo, i procijediti: "Glupi Bošnjo, nikad da dođe pameti." :skoljka:
putokaz1
Posts: 12483
Joined: 31/05/2014 23:56

#91 Re: Draško Stanivuković

Post by putokaz1 »

Nisi ti daleko od svojih konstatacija.
Znas li ti kolika je Tuzla ili Bihac pa se nijedan zlocin nad civilima druge nacije nije desio a znas li ti koliki je jebeni Kljuc pa je 518 civila strijeljano. To nije moglo uciniti odjeljenje, vod, ceta...nego stotine ljudi je ucestvovalo u skupljanju i ubijanju civila.

...i sta kazes, jednog vezi drugog za sto.

...i jos uvijek ima postenih Srba.[/quote]
-U Bihacu je ubijen Hrvatski časni,a u Požarnici kod Tuzla crkva oštećena
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#92 Re: Draško Stanivuković

Post by Heller »

putokaz1 wrote: -U Bihacu je ubijen Hrvatski časni,a u Požarnici kod Tuzla crkva oštećena
Granatirana je i pravoslavna crkva u Tuzli. :lol:
User avatar
mayab
Posts: 27314
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#93 Re: Draško Stanivuković

Post by mayab »

Image
Image
User avatar
malakh
Posts: 7184
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#94 Re: Draško Stanivuković

Post by malakh »

nikada mi neće biti jasno kako se federaši nalože na ove tipove što ruše milorada dodika.

najsvježiji primjer je ovaj stanivuković. gledam maloprije na društvenim mrežama, ta podrška što mu je pružaju i tako ta sranja, a mali otvreno republiku srpsku naziva državom, otvoreno se hvali kako nosi ime po pokojnom ujaku ili sticu koji je poginuo kao vojnik agresorske vojske rs, otvoreno priča kako je to što on nosi ime po pokojnom ujaku neki veći cilj i tako dalje. i mnogi misle eto on ruši dodika i ako ga sruši, on će biti puno bolji za državu bosnu i hercegovinu, a u stvari će biti isti, a možda se bude vodio tim većim ciljem pa bude i gori od dodika.

razumijem kada netko pruži podršku davoru dragičeviću, za kojeg je rs također država. to je neko suosjećanje zbog gubitka djeteta, jer svi svoju djecu najviše volimo, ali ovo preseravanje doista ne mogu razumjeti.

umjesto da podržavaju realne ljude koji su prije svega realni i anacionalni, poput dragana bursaća, srđana sušnjice ili aleksandra trifunovića, oni se uhvatili onog probisvijeta, koji u suštini jeste smiješan i komičan, ali nimalo manje opasan i sa nimalo drukčijim mišljenjem.
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#95 Re: Draško Stanivuković

Post by mrgreen »

Mislim da neki od nas nemaju nerealna očekivanja i fokusiramo se na bar neke pozitivne stvari. Taj Srbin koji će reći da se RS može ukinuti i da je tzv. Republika BiH njegova domovina, još se nije rodio. Pa jel to znači da niko od njih ne valja ?
Isto tako mislim da treba suditi nekome po njegovim djelima, a ne potencijalnim djelima. Čisto me zaboli za prejudiciranje kakav bi bio da se nadje na vlasti.
Koliko im Stanivukovic smeta, koliko ih peče i kako bi ga samo smakli da ikako mogu je dovoljno da mi trenutno bude izuzetno simpatičan.
Treba imati cojones pa govoriti javno protiv njih onako kako govori. Gdje je taj kod nas koji bi smio javno reći ono što svi znamo o npr. našem trezorašu?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#96 Re: Draško Stanivuković

Post by insomnia78 »

Ti mora da se zajebavas. Sta su ljudi sve pisali o Aliji, Bakiru, petom, desetom
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5314
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#97 Re: Draško Stanivuković

Post by Santic_Aleksa »

Nek je naziva kraljevinom ako hoće, ili pak planetom. Podržat ću svakoga ko hoće da se razračuna sa zlom. Onog trenutka kad bude podržao neki zločin, moja podrška će prestati.
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#98 Re: Draško Stanivuković

Post by SSemir »

...
Last edited by SSemir on 22/11/2020 14:20, edited 1 time in total.
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#99 Re: Draško Stanivuković

Post by mrgreen »

Ja se ne sjećam nijednog aktivnog političara koji je mogao nešto reći kako jeste, sve nešto upakovano, diplomatski.
Bilo je ono kada je Lagumdžija u 60 minuta rekao Radončiću da je kriminalac. Pa poslije pravio koaliciju s njim.
Komšić je na glasu kao drcan, ali on više voli sigurice na račun Beograda i tako, ovi iz SDA mu ipak mogu zatrebati za koalicije, pozicije.
Eto ne naumpada mi više niko. Slobodno me podsjetite :mrgreen:

Evo ispravljam se. Konakovicu je postao imidž da kaze stvari koje neko drugi ne bi smio. Ipak, rijetkost je. Zato volim naviti Draška u skupštini, poezija :-D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#100 Re: Draško Stanivuković

Post by Maraschino »

Heller wrote:
Granatirana je i pravoslavna crkva u Tuzli. :lol:
Gasi, Gasi gdje ce ti dusa, okrenuo minobacace na Tuzlu. :oops:
Post Reply