Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50453
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#76 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Bloo »

beni-bu-man wrote: KO i sto, ja bio volio vidjeti kako se Hrvatska i Bosanska guzla klepaju po guzovima :mrgreen:
Pobrko si...ona je guzata, ja sam sisata. :mrgreen:
Zavjera ustasko-dzihadska...sto bi reklo zabranjeno pusenje. :mrgreen:
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#77 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by decembar2017 »

Razlika izmedju Konzuma i Binga.

Image
Konzum, Mepas Mall

Image
Bingo, Alta Shopping Centar

Ali kao i uvijek nekima je sladje hrvatsko govno nego sarajevski cevap i za to ce naci bilo kakav izgovor :thumbup:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#78 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by irac300 »

Svi ovi nabrojani proizvodi su pičkin dim, koliko bošnjo finansira Čovu kroz kladionice.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#79 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by SaraFina »

sherbett wrote:Sarafina sad bez zeze, kad ces u BiH ako ides kopnom i ne bojktoris i HR tlo, daj stani u Zg.. i onda ces mi dat cokolade :mrgreen:

"Bojkotiram" pristojbe za autoput... Madjarska zakon! :D

Šalim se. Moji kum i kuma nisu više često u ZG, penzionisali se. Pa budu u Posavini. Ljetos sam navraćala i možda za Uskrs opet... Prije ne mogu :(
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#80 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by decembar2017 »

irac300 wrote:Svi ovi nabrojani proizvodi su pičkin dim, koliko bošnjo finansira Čovu kroz kladionice.
Jeste ali i pored toga nasla nam se samozvana FGR braniti te proizvode jer " bojkot je za seljake a kupovina tih proizvoda je in " :thumbup:
Last edited by decembar2017 on 17/10/2018 11:35, edited 1 time in total.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#81 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by beni-bu-man »

sherbett wrote: Pa da vidimo tko bi se usudio to bojkotirat :mrgreen:
Takoe :kiss:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#82 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by SaraFina »

irac300 wrote:Svi ovi nabrojani proizvodi su pičkin dim, koliko bošnjo finansira Čovu kroz kladionice.
Kladionice i općenito kladjenje su ovisnost. Koliko na takve osobe može čovjek "apelirati"?
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#83 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by beni-bu-man »

Bloo wrote:
beni-bu-man wrote: KO i sto, ja bio volio vidjeti kako se Hrvatska i Bosanska guzla klepaju po guzovima :mrgreen:
Pobrko si...ona je guzata, ja sam sisata. :mrgreen:
Zavjera ustasko-dzihadska...sto bi reklo zabranjeno pusenje. :mrgreen:
pa et, neka svako svoje jace oruzje koristi :lol: :lol: :lol:
vrapcic
Posts: 243
Joined: 20/07/2011 16:53

#84 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by vrapcic »

Ironman_88 wrote:Sve ostalo i nekako bataliti, ali Cedevitu ne mogu ostaviti. Državo, izvini :bih:
Kod mene je skoro pa obrnuto, ja ne gledam ko pravi sve dok je proizvod stvarno kvalitetan, kupis Madi pileca prsa za tri dana se uscuju a i nekakva ljepljiva smjesa se pojavi.. e vala ih ne kupih vise, samo taj jedini put.. imaj ona Noeplanta cini mi se puno bolja i nju kupujem. Previse cijenim svoj novac koji tesko zaradjujem da bi neki ko fol patriotizam bio glavni kriterij-uvijek pomislim na Binog brend povrca koje je iz Srbije- da li je to onda lokalni priozvod ili ne? Ali svakako postujem i one koji za svoj novac kupuju lokalno, njihove pare njihova odluka (kao i moja).
Uglavnom, probaj (ako vec nisi), cini mi se da se proivod zove Vita (nije Nova vita) pakuje se (a pretpostavljam i pravi) u Blazuju, Pak centar. Mi ga odavno kupujemo jer nam je stvarno bolji od Cedevite, prirodniji mi nekako dodje okus u ustima. Pakovanje vrlo slicno onom hrvatskom proizvodu slicnog imena ali je razlika u tom Nova i bar kodu :) : ) :)
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#85 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by beni-bu-man »

irac300 wrote:Svi ovi nabrojani proizvodi su pičkin dim, koliko bošnjo finansira Čovu kroz kladionice.
ajmen :thumbup:
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#86 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by decembar2017 »

vrapcic wrote:
Ironman_88 wrote:Sve ostalo i nekako bataliti, ali Cedevitu ne mogu ostaviti. Državo, izvini :bih:
Kod mene je skoro pa obrnuto, ja ne gledam ko pravi sve dok je proizvod stvarno kvalitetan, kupis Madi pileca prsa za tri dana se uscuju a i nekakva ljepljiva smjesa se pojavi.. e vala ih ne kupih vise, samo taj jedini put.. imaj ona Noeplanta cini mi se puno bolja i nju kupujem. Previse cijenim svoj novac koji tesko zaradjujem da bi neki ko fol patriotizam bio glavni kriterij-uvijek pomislim na Binog brend povrca koje je iz Srbije- da li je to onda lokalni priozvod ili ne? Ali svakako postujem i one koji za svoj novac kupuju lokalno, njihove pare njihova odluka (kao i moja).
Uglavnom, probaj (ako vec nisi), cini mi se da se proivod zove Vita (nije Nova vita) pakuje se (a pretpostavljam i pravi) u Blazuju, Pak centar. Mi ga odavno kupujemo jer nam je stvarno bolji od Cedevite, prirodniji mi nekako dodje okus u ustima. Pakovanje vrlo slicno onom hrvatskom proizvodu slicnog imena ali je razlika u tom Nova i bar kodu :) : ) :)

A kada je obrnuto, kada poslodavac gleda svoje pare i ne zeli da daje vise za javasluk, lijenost ili nesposobnost onda je " pomagaj drzavo, pomagaj narode , solidarnost nam treba , dole kapitalizam " ali kada se trebaju te pare da trose ni grama od solidarnosti ili pomisli na domace radnike, samo kapitalizam se gleda :D
statixx
Posts: 8807
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#87 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by statixx »

Na svaku kladionicu treba jedna dzamija i rijesit ce se problem.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50453
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#88 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Bloo »

Proizvodi li jos neko pelene u BiH osim Violete?
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#89 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by djevojka bez imena »

statixx wrote:Na svaku kladionicu treba jedna dzamija i rijesit ce se problem.
Iz krajnosti u krajnost?

Ja nemam problem s bojkotom. Za svaki njihov proizvod, ili onaj koji distribuiraju mogu naći zamjenu. Ostavljati novac nekom ko podržava ili i sam podriva državu u kojoj živim, ne pada mi na pamet.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#90 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by DaffyDuck »

decembar2017 wrote:Razlika izmedju Konzuma i Binga.

Image
Konzum, Mepas Mall
Slovenija (Donat) Bosna (sarajevski kiseljak) Hrvatska (jana) Bosna opet (Ela, milkos)
Image
Bingo, Alta Shopping Centar
Hrvatska i BiH (jana i kiseljak) Bosna (oaza) Kosovo (ova neka vocna) Srbija (prolom)Bosna (sarajevska pivara)--pa Austrija
Ali kao i uvijek nekima je sladje hrvatsko govno nego sarajevski cevap i za to ce naci bilo kakav izgovor :thumbup:
Et, samo veci izbor u Bingu. Nije bas da forsiraju samo BH proizvode
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#92 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by decembar2017 »

djevojka bez imena wrote:
statixx wrote:Na svaku kladionicu treba jedna dzamija i rijesit ce se problem.
Iz krajnosti u krajnost?

Ja nemam problem s bojkotom. Za svaki njihov proizvod, ili onaj koji distribuiraju mogu naći zamjenu. Ostavljati novac nekom ko podržava ili i sam podriva državu u kojoj živim, ne pada mi na pamet.
:thumbup:
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#93 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by DaffyDuck »

irac300 wrote:Svi ovi nabrojani proizvodi su pičkin dim, koliko bošnjo finansira Čovu kroz kladionice.
:thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66268
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#94 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by _BataZiv_0809 »

De bojkojtujte i forum pa da prodisemo
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#95 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by decembar2017 »

DaffyDuck wrote:
decembar2017 wrote:Razlika izmedju Konzuma i Binga.

Image
Konzum, Mepas Mall
Slovenija (Donat) Bosna (sarajevski kiseljak) Hrvatska (jana) Bosna opet (Ela, milkos)
Image
Bingo, Alta Shopping Centar
Hrvatska i BiH (jana i kiseljak) Bosna (oaza) Kosovo (ova neka vocna) Srbija (prolom)Bosna (sarajevska pivara)--pa Austrija
Ali kao i uvijek nekima je sladje hrvatsko govno nego sarajevski cevap i za to ce naci bilo kakav izgovor :thumbup:
Et, samo veci izbor u Bingu. Nije bas da forsiraju samo BH proizvode

Nije poenta u tome vec da Konzum ne forsira bilo kakve druge proizvode koji nisu pod hdz sapom , al eto Konzum je za modernu raju a Bingo je za seljake.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#96 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by SaraFina »

DaffyDuck wrote:
decembar2017 wrote:Razlika izmedju Konzuma i Binga.

Image
Konzum, Mepas Mall
Slovenija (Donat) Bosna (sarajevski kiseljak) Hrvatska (jana) Bosna opet (Ela, milkos)
Image
Bingo, Alta Shopping Centar
Hrvatska i BiH (jana i kiseljak) Bosna (oaza) Kosovo (ova neka vocna) Srbija (prolom)Bosna (sarajevska pivara)--pa Austrija
Ali kao i uvijek nekima je sladje hrvatsko govno nego sarajevski cevap i za to ce naci bilo kakav izgovor :thumbup:
Et, samo veci izbor u Bingu. Nije bas da forsiraju samo BH proizvode
Bingu se "nameću" i on posluje u skladu sa "potrebama potrošača i tržišta"
Prestanete kupovati i pola polica zauzeće druge traženije vrste, a onda će se police i isprazniti... To tako IDE.
statixx
Posts: 8807
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#97 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by statixx »

sherbett wrote:
statixx wrote:Na svaku kladionicu treba jedna dzamija i rijesit ce se problem.
Zar vec nisu u jednakom omjeru?
Tu je to negdje, ali menadzment radi los posao. :D
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#98 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by djevojka bez imena »

sherbett wrote:
djevojka bez imena wrote:
statixx wrote:Na svaku kladionicu treba jedna dzamija i rijesit ce se problem.
Iz krajnosti u krajnost?

Ja nemam problem s bojkotom. Za svaki njihov proizvod, ili onaj koji distribuiraju mogu naći zamjenu. Ostavljati novac nekom ko podržava ili i sam podriva državu u kojoj živim, ne pada mi na pamet.
Jaooo.. sta cemo sad :cry:
Ostaviti sarkazam po strani, i shvatiti da je ovo ipak ozbiljna tema, pokušati razumjeti kako je nama u 'našim cipelama'.
User avatar
freelancerusk
Posts: 480
Joined: 19/07/2018 16:05

#99 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by freelancerusk »

statixx wrote:Na svaku kladionicu treba jedna dzamija i rijesit ce se problem.
Fali ti kafić, taman prije džumaja tiket, nakon džumaja pivkana :oops:

Kakvi smo, ne trebaju nam ni susjedi ni komšije, dovoljni smo sami sebi :izet:


Ima li u toj famoznoj zapadnoj Hercegovini hrvata koji koriste usluge BH telecoma? A ovdje kod nas jedva čekaju da se koristi mtel ili eronet. :kiss:
"Sramota ba telecom, to sve ezdea jarane" :kiss:

Bosna? :lol:
Bošnjaci? :lol: :lol:
Državotvoran narod? :lol: :lol: :lol:
statixx
Posts: 8807
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#100 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by statixx »

Bloo wrote:Proizvodi li jos neko pelene u BiH osim Violete?
Samo budale bojkotuju, a pametni poklope konkurenciju. :D
Locked