Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#101 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Bloo »

statixx wrote:
Bloo wrote:Proizvodi li jos neko pelene u BiH osim Violete?
Samo budale bojkotuju, a pametni poklope konkurenciju. :D
Možda Bingo počne proizvoditi i pelene. Jednake kvalitete kao i toaletni papir :mrgreen:
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#102 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by TDK-90 »

DaffyDuck wrote:
irac300 wrote:Svi ovi nabrojani proizvodi su pičkin dim, koliko bošnjo finansira Čovu kroz kladionice.
:thumbup:
:thumbup: :thumbup:
statixx
Posts: 8807
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#103 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by statixx »

Ma ne moraju proizvodnju, samo zastupnistva. :D
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#104 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by DaffyDuck »

decembar2017 wrote:
Nije poenta u tome vec da Konzum ne forsira bilo kakve druge proizvode koji nisu pod hdz sapom , al eto Konzum je za modernu raju a Bingo je za seljake.
Niđe veze, hajd posalji upit upravi Binga i pitaj kolike su plate trgovcima/trgovkinjama u Sarajevu, Tuzli, pa i Mostaru a kolike u Čitluku :roll:

I koliko miliona Bingo dobija bespovratnih poticaja od drzave, neko je postavljao na nekoj temi...
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#105 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by SaraFina »

djevojka bez imena wrote:
statixx wrote:Na svaku kladionicu treba jedna dzamija i rijesit ce se problem.
Iz krajnosti u krajnost?

Ja nemam problem s bojkotom. Za svaki njihov proizvod, ili onaj koji distribuiraju mogu naći zamjenu. Ostavljati novac nekom ko podržava ili i sam podriva državu u kojoj živim, ne pada mi na pamet.
Nemam ni ja. Mada sam pozitivno bila iznenadjena, kad su se policama trgovina pojavili se pomenuti proizvodi iz HR u AT.

Nema tu još izbora Bog zna kakvog i uglavnom sve sa prostora EX YU natrpavaju na istu stranu....
Pa ćeš medju podravkinim paštetama naći i carnex... Medju Dorina čokoladama, Euroblokove i sl..
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#106 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by beni-bu-man »

DaffyDuck wrote:
decembar2017 wrote:
Nije poenta u tome vec da Konzum ne forsira bilo kakve druge proizvode koji nisu pod hdz sapom , al eto Konzum je za modernu raju a Bingo je za seljake.
Niđe veze, hajd posalji upit upravi Binga i pitaj kolike su plate trgovcima/trgovkinjama u Sarajevu, Tuzli, pa i Mostaru a kolike u Čitluku :roll:

I koliko miliona Bingo dobija bespovratnih poticaja od drzave, neko je postavljao na nekoj temi...
odes u bingo plus niti si moderan ni seljak nego obicna fukara :lol:
statixx
Posts: 8807
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#107 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by statixx »

Kladionicama uvesti posebnu taksu za subvencioniranje Aluminija. S'jo jes me krenulo... :oops:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#108 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by insomnia78 »

decembar2017 wrote:
DaffyDuck wrote:
decembar2017 wrote:Razlika izmedju Konzuma i Binga.

Image
Konzum, Mepas Mall
Slovenija (Donat) Bosna (sarajevski kiseljak) Hrvatska (jana) Bosna opet (Ela, milkos)
Image
Bingo, Alta Shopping Centar
Hrvatska i BiH (jana i kiseljak) Bosna (oaza) Kosovo (ova neka vocna) Srbija (prolom)Bosna (sarajevska pivara)--pa Austrija
Ali kao i uvijek nekima je sladje hrvatsko govno nego sarajevski cevap i za to ce naci bilo kakav izgovor :thumbup:
Et, samo veci izbor u Bingu. Nije bas da forsiraju samo BH proizvode

Nije poenta u tome vec da Konzum ne forsira bilo kakve druge proizvode koji nisu pod hdz sapom , al eto Konzum je za modernu raju a Bingo je za seljake.
U konzum idu oni sto su im starci slusali indekse, plesali, bili sesdesetosmasi a u BiMgo zna se
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21582
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#109 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by MarlboroGold »

Neka hvala. Ne odričem se kvalitetnih stranih proizvoda koji imaju razumnu cijenu, pa tako i onih iz susjednih zemalja. Ne gledam ko proizvodi ako mi ono što kupim odmah legne.
Last edited by MarlboroGold on 17/10/2018 12:09, edited 1 time in total.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#110 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by SaraFina »

sherbett wrote:
djevojka bez imena wrote:
Ostaviti sarkazam po strani, i shvatiti da je ovo ipak ozbiljna tema, pokušati razumjeti kako je nama u 'našim cipelama'.
Izvini, al s ovako plitkim rezonom tebi ni ne treba imaginarni vanjski neprijetelj kojeg mislis unistiti bojkotom ove vrste :mrgreen:
Il si sad ti sarkasticna?
Molim se Bogu i uplacujem Misu da jesi :mrgreen:

Šerbo, mi tebe volimo... Ali temu i pored trollanja jesam postavila ozbiljno.

Distributeri poznatih svjetskih brendova po Hercegovini ubiru polovinu od 6 miljardi godišnje, jer su uspjeli ispregovarati poziciju zastupništva dok je Sarajevo bilo pod opsadom ili neposredno nakon rata. A kome tu robu prodaju? Ko su im ciljana i najveća skupina kupaca??? Bošnjaci..
Vjerovala ili ne, to jeste veliki problem u BiH.
Čović i HDZ zagovaraju s Dodikom politiku raspada države i blokade...

Pa ovo je prilika da bojkotom, pokažemo kome bi oni u budućnosti nakon nekog novog teritorijalnog/političkog preustroja države tu robu plasirali/kasirali..
Prvo Hrvati su par puta malobrojniji u BiH, a u RS preferiraju se proizvodi široke potrošnje iz Srbije...
Pa neka Čovića za njegove opstrukcije pozovu "njegovi" jaki igrači upravo iz Hercegovine. Ili Kreševa i Kiseljaka. I utvrde kako će se odnositi HR politika prema nama. A ujedno pomažemo i naše Firme i razvoj.
Dita se preko FB reklamira... Jbg a Violetu Šefika i Dino u udarnom terminu na TV...
Last edited by SaraFina on 17/10/2018 12:14, edited 2 times in total.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#111 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by DaffyDuck »

Ja nemam protiv ljudi nista. Rade koliko im se pusti i da, kao i svi.
Imam problema sa ovim iz Saraj'va sto ne rade svoj posao isto u Sarajevu, Tuzli, Zenici a i u zapadnoj Hercegovini. Znaci, odes u Mostar, Ljubuski cijene izražene u kunama i eurima, hladno. U Sarajevu moras da imas istaknut papir da su cijene isključivo u BAM. Trose se kune, euri, sta hoces.

Znaci, do "nasih" je.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#112 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by uglavnomja »

pojedinci se ovdje razumiju u ekonomiju (i punenje budzeta frankenstajna sa 2 entiteta, 11 kantona itd ...) k'o mara u kriv klinac :-)
Naslovnica
Posts: 27936
Joined: 20/03/2013 15:38

#113 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Naslovnica »

Malo off topic.
Kupovinom u AMKI finansirate UZP na sarajevski način.
Neki dan sretnem dvije prodavačice i jednog prodavca, prešli iz AMKO Hipermarketa na Mojmilu u Bingo na Stupu.
Mož'š misliti kakva je situacija u AMKI kada kažu da su se "razrahatili" od kada su prešli u Bingo! :(
Ljudi skroz drugačije izgledaju, živnuli. Kada uđeš u Hiper na Mojmilu, niko se ne smije, atmosfera k'o na sa'rani. Dabogda prop'o AMKO.
Haugh!
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#114 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Tomahawk11 »

De ba, uozbiljite se. Kakvo bojkotovanje :-)
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#115 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by beni-bu-man »

Tomahawk11 wrote:De ba, uozbiljite se. Kakvo bojkotovanje :-)
:lol: :lol: :lol:

neka ih, meni ovo smijesno :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#116 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Bloo »

Zajedno sa ovim iz naslova nabrojanim, predlažem da se bojkotira sve sšto uvozi i NELT BiH (Srbi - HQ u IS) jer Čović šuruje sa Dodikom

No more Milka, Oreo, Plazma, Toblerone, Tuc,Philips, Bic, Sony, Jacobs...




:mrgreen:

Ima Vispak čokolade kvalitete kod Bingo wc papir...
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#117 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by SaraFina »

uglavnomja wrote:pojedinci se ovdje razumiju u ekonomiju (i punenje budzeta frankenstajna sa 2 entiteta, 11 kantona itd ...) k'o mara u kriv klinac :-)

Odlično se razumijemo u punjenje budžeta a i ekonomiju.... vjerovala ili ne :D

Da ti postavim tabelarni prikaz i dokažem da kantoni sa bošnjačkom većinom na čelu sa KS su najbolji "punjači budžeta"... Ili da odeš googlat..

Prvo kako se budžet puni, pa onda potražiš taj tabelarni prikaz.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#118 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote:Neka hvala. Ne odričem se kvalitetnih stranih proizvoda koji imaju razumnu cijenu, pa tako i onih iz susjednih zemalja. Ne gledam ko proizvodi ako mi ono što kupim odmah legne.
But,but...
Ali svaki put kad kupiš neki ovakav proizvod ti pomažeš nekom Hrvatu da ode u Irsku...što možda i nije loše...
Šerboooooooooooooo bona usvoji nas da i mi možemo u Irsku :mrgreen:
bolje katolički papir irski na dupetu nego UZP vlažne maramice na pičci :mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21582
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#119 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote:
MarlboroGold wrote:Neka hvala. Ne odričem se kvalitetnih stranih proizvoda koji imaju razumnu cijenu, pa tako i onih iz susjednih zemalja. Ne gledam ko proizvodi ako mi ono što kupim odmah legne.
But,but...
Ali svaki put kad kupiš neki ovakav proizvod ti pomažeš nekom Hrvatu da ode u Irsku...što možda i nije loše...
Šerboooooooooooooo bona usvoji nas da i mi možemo u Irsku :mrgreen:
bolje katolički papir irski na dupetu nego UZP vlažne maramice na pičci :mrgreen:
Gdje ću ih bojkotovati... pola familije će me se odreći :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#120 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Bloo »

sherbett wrote: Ok razumijem ja tu problematiku, ali tko je zaposlen u tim firmama? Tko prima placu doprinose u procesima trgovine? I ne samo trgovine.. svaka filijala i proizvodnja svaki proizvod koji se plasira na trziste sa sobom donosi i povlaci nova radna mjesta.. kad izbrojite zaposllene
Drzavljane BiH u tim firmama i koliko to privredjuje gospodarstvu, ekonomiji, mirovinskom, socijalnom itd sustavu drzave.. kada sve izracunate onda cu temu shvatit ozbiljno.
Odnosno ne temu, nego legitimnost zahtjeva.

Meni ni iz dzepa ni u dzep.
Al dosta vise glumit ovce.

Nece se bojkotom kupovine nista postici.
Sto ne bojkotirate politicare nego ava tri naroda najvece ekstreme izabirate?
Pa nije cedevita pobogu kriva za stanje u BiH.
Pa vise je naroda nego politicara.. majku mu.. pokrecite bojkot supaka na vlasti.
U firmama iz naslova teme rade uglavnom ust...ovaj Hrvati. I to na ključnim funkcijama. Bošnjaci su uglavnom čistacice ili referenti. Srbi možda doguraju do višeg referenta. Ostalo su sve Hrvati i onda u suštini kada pogledaš ti bosanski Hrvati koji uplaćuju poreze i doprinose u budžet u suštini to rade da zajebu Bosnu jer znaju da se dio sredstava iz budžeta uplaćuje HDZs i SDA kada imaju orgije u martu, pa se opet te uplaćene pare vraćaju Hrvatima.
Ili tako nekakoč...
Elem, Hrvati su za sve krivi. :mrgreen: Šta god bilo.

Neoplanta je najbolja pašteta.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#121 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Bloo »

sherbett wrote:
Bloo wrote:
MarlboroGold wrote:Neka hvala. Ne odričem se kvalitetnih stranih proizvoda koji imaju razumnu cijenu, pa tako i onih iz susjednih zemalja. Ne gledam ko proizvodi ako mi ono što kupim odmah legne.
But,but...
Ali svaki put kad kupiš neki ovakav proizvod ti pomažeš nekom Hrvatu da ode u Irsku...što možda i nije loše...
Šerboooooooooooooo bona usvoji nas da i mi možemo u Irsku :mrgreen:
bolje katolički papir irski na dupetu nego UZP vlažne maramice na pičci :mrgreen:
Sta nemas ti papire? :zoka:
Moji se razveli i stari me upisao pod Bošnjake i sad kad hoću da izganjam putovnicu i domovnicu ne vjeruju mi da sam Hrvatica jer ne znam otpjevati Lijepa naša a da se ne počnem smijati. :mrgreen:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#122 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by uglavnomja »

SaraFina wrote:
uglavnomja wrote:pojedinci se ovdje razumiju u ekonomiju (i punenje budzeta frankenstajna sa 2 entiteta, 11 kantona itd ...) k'o mara u kriv klinac :-)

Odlično se razumijemo u punjenje budžeta a i ekonomiju.... vjerovala ili ne :D

Da ti postavim tabelarni prikaz i dokažem da kantoni sa bošnjačkom većinom na čelu sa KS su najbolji "punjači budžeta"... Ili da odeš googlat..

Prvo kako se budžet puni, pa onda potražiš taj tabelarni prikaz.

nidje veze :-)


ali ne sumnjam da su tebi tabele po nacionalnoj osnovi izvor svih infrmacija :-D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21582
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#123 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote:
sherbett wrote: Ok razumijem ja tu problematiku, ali tko je zaposlen u tim firmama? Tko prima placu doprinose u procesima trgovine? I ne samo trgovine.. svaka filijala i proizvodnja svaki proizvod koji se plasira na trziste sa sobom donosi i povlaci nova radna mjesta.. kad izbrojite zaposllene
Drzavljane BiH u tim firmama i koliko to privredjuje gospodarstvu, ekonomiji, mirovinskom, socijalnom itd sustavu drzave.. kada sve izracunate onda cu temu shvatit ozbiljno.
Odnosno ne temu, nego legitimnost zahtjeva.

Meni ni iz dzepa ni u dzep.
Al dosta vise glumit ovce.

Nece se bojkotom kupovine nista postici.
Sto ne bojkotirate politicare nego ava tri naroda najvece ekstreme izabirate?
Pa nije cedevita pobogu kriva za stanje u BiH.
Pa vise je naroda nego politicara.. majku mu.. pokrecite bojkot supaka na vlasti.
U firmama iz naslova teme rade uglavnom ust...ovaj Hrvati. I to na ključnim funkcijama. Bošnjaci su uglavnom čistacice ili referenti. Srbi možda doguraju do višeg referenta. Ostalo su sve Hrvati i onda u suštini kada pogledaš ti bosanski Hrvati koji uplaćuju poreze i doprinose u budžet u suštini to rade da zajebu Bosnu jer znaju da se dio sredstava iz budžeta uplaćuje HDZs i SDA kada imaju orgije u martu, pa se opet te uplaćene pare vraćaju Hrvatima.
Ili tako nekakoč...
Elem, Hrvati su za sve krivi. :mrgreen: Šta god bilo.

Neoplanta je najbolja pašteta.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#124 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Bloo »

sherbett wrote:Ok.. odustajem :mrgreen:
Suvise sam plava za ove zavrzlame.
Nastavite s bojkotom s'il vous plait :oops:
Necu uzvratiti istom mjerom
:kiss:
a vala nemaš ni šta bojkotirati...barem kad se priča o WC papiru :mrgreen:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#125 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by SaraFina »

sherbett wrote:
SaraFina wrote:

Šerbo, mi tebe volimo... Ali temu i pored trollanja jesam postavila ozbiljno.

Distributeri poznatih svjetskih brendova po Hercegovini ubiru polovinu od 6 miljardi godišnje, jer su uspjeli ispregovarati poziciju zastupništva dok je Sarajevo bilo pod opsadom ili neposredno nakon rata. A kome tu robu prodaju? Ko su im ciljana i najveća skupina kupaca??? Bošnjaci..
Vjerovala ili ne, to jeste veliki problem u BiH.
Čović i HDZ zagovaraju s Dodikom politiku raspada države i blokade...

Pa ovo je prilika da bojkotom, pokažemo kome bi oni u budućnosti nakon nekog novog teritorijalnog/političkog preustroja države tu robu plasirali/kasirali..
Prvo Hrvati su par puta malobrojniji u BiH, a u RS preferiraju se proizvodi široke potrošnje iz Srbije...
Ok razumijem ja tu problematiku, ali tko je zaposlen u tim firmama? Tko prima placu doprinose u procesima trgovine? I ne samo trgovine.. svaka filijala i proizvodnja svaki proizvod koji se plasira na trziste sa sobom donosi i povlaci nova radna mjesta.. kad izbrojite zaposllene
Drzavljane BiH u tim firmama i koliko to privredjuje gospodarstvu, ekonomiji, mirovinskom, socijalnom itd sustavu drzave.. kada sve izracunate onda cu temu shvatit ozbiljno.
Odnosno ne temu, nego legitimnost zahtjeva.

Meni ni iz dzepa ni u dzep.
Al dosta vise glumit ovce.

Nece se bojkotom kupovine nista postici.
Sto ne bojkotirate politicare nego ava tri naroda najvece ekstreme izabirate?
Pa nije cedevita pobogu kriva za stanje u BiH.
Pa vise je naroda nego politicara.. majku mu.. pokrecite bojkot supaka na vlasti.

Što se tiče zaposlenosti plaće po tim trgovačkim centrima su ispod ljudskog dostojanstva... I u HR je isto, pa ti nemam šta pojašnjavati.. Trgovkinje primaju 3500 kuna...
Firme/zastupništva su (više od polovine u rukama Hrvata) i najveći priliv novca... Takodjer i hijerarhiski/kao nadredjen kadar, u tim zastupništvima zaposleni su Hrvati. (Široki Brijeg) u uvodnom postu pogledaj samo ima 2 i to vrlo nadmoćna....

Što se tiče gospodarstva i ekonomije pa tragovina nikad nije mogla biti okosnica... Nego proizvodnja..

Mi osim Violete(U Hercegovini) i njenih proizvodnih pogona, druge nemamo, a ni koristi od zastupništva i "brendirane robe" ...nikakvih fabrika i proizvodnih pogona. .... Mislim o čemu pričamo?
O penzionom i zdravstvenom neke trgovkinje i prilivu novca konto toga?
Dakle.. Opravdanost postoji itekako.
Last edited by SaraFina on 17/10/2018 12:41, edited 1 time in total.
Locked