Izborna kradja?

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
Ci-Nick
Posts: 5185
Joined: 15/03/2015 17:38

#426 Re: Izborna kradja?

Post by Ci-Nick »

invincible1921 wrote:
Ci-Nick wrote:Vezano za ovaj članak,
https://www.klix.ba/vijesti/bih/svjedoc ... /181011048
Ne znam kako je kod vas na izbornom mjestu, ali na mjestu na kojem glasam svaki put članovi komisije jedva punoljetni,.. djeca sa završenim zanatom, bez ikakvog iskustva sa administrativnim ili pravnim poslovima. Često bez dana radnog iskustva.
Imam osjećaj da većina njih tu sjedi i ćuti i da nije nikakav problem preveslati ih.
Imas obaveze nekliko dana prije izbora od cega na dan izbora radis uglavnom 20+ sati u komadu, plus radis i nakon izbora, plus imas odgovornost...za ukolko se ne varam 80 maraka. Pa izvoli ako ti se da :D
E tu i jeste kvaka,.. sistem je napravljen da je lakše varati.
Učiniš rad u izbornoj komisiji neatraktivnim i onda angažuješ nesposobne ( socijalno ugrožene) i podobne.
A CIK se ne bavi prebrojavanjem nego zapisnicima. :-)
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#427 Re: Izborna kradja?

Post by bersK »

iPod wrote:Dobro je neko još jučer napisao, da će u narednim danima ići neki spin da se skrene sa teme i priče o izbornoj krađi. Nismo dugo čekali i eto već optužnice protiv generala Dudakovića.

E slab im taj spin. Nastavilo se pričat o krađi. :lol:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#428 Re: Izborna kradja?

Post by General War »

User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#429 Re: Izborna kradja?

Post by Leverage »

Control panel wrote: Jel to taj hvalospjev.

HVALA vam svima od srca!

Na izborima mi je oko 4.000 građana ukazalo povjerenje i to vidim kao veliku čast i još veću odgovornost i obavezu.

Naročito me raduje što ste mi, kao mladiću od 26 godina, dali više povjerenja nego brojnim starijim prethodnicima. Lista koju sam predvodio dobila je 40% više glasova nego federalna lista 2014. i 55% više glasova od državne liste 2014. godine na teritoriji moje IJ.

U poređenju sa nosiocima lista na predhodnim izborima na istoj teritoriji sam dobio 30% više glasova od prošlog nosioca državne liste (uvaženi ministar vanjskih poslova i bivši predsjednik stranke) i oko 130% glasova više od prošlog nosioca federalne liste (cijenjenog potpredsjednika Federacije BiH). Za mene je to znak da građani odobravaju novi reformisani SDP i ponosim se svojom skromnom ulogom u tim procesima.

Obećavam vam da ću vaše povjerenje opravdati radom u Parlamentu FBiH i da će mi vodilja biti naš #Plan10. Da neću posustati i da ću se svom snagom boriti bez obzira na to kakvu ulogu u vlasti bude imala naša partija.

SDP BiH se oporavio i ojačao zahvaljujući prije svega Nermin Nikšić i Dr. Denis Bećirović podigao rezultat za parlamente oko 45%, a za Predsjedništvo BiH za oko 245%. Uvjeren sam da je Bećiroviću ukradena čista pobjeda i da razlika od 2% nije volja birača nego rezultat krađe, ali i pored toga sam ispunio obećanje dato pred 1000 ljudi i svoj mandat pismeno dao na raspolaganje Predsjedniku SDP BiH. Za mene je to jedini ispravan potez jer je obećanje dug.

U naredne četiri godine pred nama je borba za ostanak mladih u BiH, borba za izgradnju zemlje za sve nas. Borba koju zajedno možemo i moramo dobiti! Funkcije i pozicije su samo uloge koje dođu i prođu, cilj te borbe daleko je važniji od uloga koje igramo.
Da, to je to.

Moj odgovor je bio otprilike da to ne mijenja činjenicu da je SDP četvrta partija na rang listi u izbornoj jedinici u kojoj je on bio nosilac liste, jednako kao što je i u slučaju Nermina Nikšića, kao i da o njegovom mandatu neće odlučivati Nikšić nego da će o mandatu obojice odlučivati članovi.
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#430 Re: Izborna kradja?

Post by Lakat Jebić »

rajv0sa wrote:Image
Image
:mrgreen:
dakle kradje je bilo, al nema potrebe za ovim, jer se delegitimizira prica o namjestanju. ovo se odnosi na glasove SDA. Nije u tim Gajevima sve glasalo za SDA, nego su svi koji su glasali za sda, glasali i za ovu trojicu.
evo ispod kako se glasalo na tom birackom mjestu.

http://www.izbori.ba/rezultati_izbora?r ... 118/2037/0

SDA 57%
DF 10%
SDP 10%
itd
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#431 Re: Izborna kradja?

Post by kmirsad »

Image
The BEN10
Posts: 7577
Joined: 19/09/2011 09:03

#432 Re: Izborna kradja?

Post by The BEN10 »

Jel moguće da stranka Mirnesa Ajanovića ulazi u skupštinu Kantona Sarajevo? :-)
Haman treba mandat-dva da SDA ostane na vlasti.
User avatar
madner
Posts: 56767
Joined: 09/08/2004 16:35

#433 Re: Izborna kradja?

Post by madner »

The BEN10 wrote:Jel moguće da stranka Mirnesa Ajanovića ulazi u skupštinu Kantona Sarajevo? :-)
Haman treba mandat-dva da SDA ostane na vlasti.
To je bila ta lukava strategija. BPS i BOSS da navuku 3.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18334
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#434 Re: Izborna kradja?

Post by GandalfSivi »

Lakat Jebić wrote:
rajv0sa wrote:Image
Image
:mrgreen:
dakle kradje je bilo, al nema potrebe za ovim, jer se delegitimizira prica o namjestanju. ovo se odnosi na glasove SDA. Nije u tim Gajevima sve glasalo za SDA, nego su svi koji su glasali za sda, glasali i za ovu trojicu.
evo ispod kako se glasalo na tom birackom mjestu.

http://www.izbori.ba/rezultati_izbora?r ... 118/2037/0

SDA 57%
DF 10%
SDP 10%
itd
Pa u tome i jeste fazon. Ovi sto su dopisivali, malo ih prenijelo pa su jos usput za svu trojicu dodali po iksic. Znaci, nema u drzavi izbornog mjesta gdje se 100% glasalo za bilo kog kandidata, jer barem pola raje samo zaokruzi stranku, a ovde su svi glasali i to jos za trojicu unutar same SDA.

Sasvim dovoljan dokaz da se dopisivalo i namjestalo, pa onda tek skontaj sta je tek bilo sa listicima za druge stranke...
The BEN10
Posts: 7577
Joined: 19/09/2011 09:03

#435 Re: Izborna kradja?

Post by The BEN10 »

madner wrote:
The BEN10 wrote:Jel moguće da stranka Mirnesa Ajanovića ulazi u skupštinu Kantona Sarajevo? :-)
Haman treba mandat-dva da SDA ostane na vlasti.
To je bila ta lukava strategija. BPS i BOSS da navuku 3.
Kakva je trenutna situacija sa mandatima prema ovim rezultatima?
http://www.izbori.ba/rezultati_izbora?r ... /209/0/0/0
Ovako nekako?

SDA - 10
NiP - 6
NS - 5
SDP - 4
User avatar
madner
Posts: 56767
Joined: 09/08/2004 16:35

#436 Re: Izborna kradja?

Post by madner »

Ako ne bude 6 6 5 Cik SDA treba formirati vladu. :D
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#437 Re: Izborna kradja?

Post by putokaz1 »

Eto vidite da se dopisivalo naknadno
To je Jasno
Pridružujem se Hrvatima u Grupi '' On nije moj Predsjednik''
Šefik Dž. Nije moj Predsjednik
1.Nisma glasao za Njega
2.Moj Kanton nije glasao za Njega
3.Krađom je pobjedio
4.75% Bošnjaka koji su izašli na izbore ga mrzi
Izbor Šefika Dž. je ugrozio Vitalni interes mog Kantona i ja tražim Kantonalnu samoupravu Tuzla,ako može Čović dobit 3i Entitet mogu i ja 4i
Zamislite izgubio sa skoro 15000 razlike u Tuzli,a Izgubio i u Lukavcu,Gradačcu,Gračanici,Kladnju,Srebreniku,Kalesiji,a lošiji i u Banovićima i da bude naš Predsjednik,on je izgubio i u Rodnim Zavidovićima,pa čak i u Općini koja vrijedi za 10
Kako je moguće da su SBK,HNK napravili toliku razliku
Krađa je bila i na mom biračkom mjestu već utvrđeno sve,priznali i iz SDA i IZ SDP PDA DF SBB da su dopisivali a CIK će potvrdit to dopisivanje kao legalno,već na netu vidim milione komentara o nestalim glasovima tipa:CIK izbrojao da Semir Halilović sin Sefera nije glasao sam za sebe,Zatim u srpskom selu 100% Srbi,Srpske stranke 2 glasa a Bošnjačke ostalo sve,ili Trnovo imalo više glasača nego stanovnika ili zašto se TUZLA čeka,vreće su na putu otvaraju se,kome neodgovara TUZLA,Nažalost čeka nas još 4 godine odlazaka,proteste,policijskih palica,hapšenja,gladi
ŠTETA imali smo jedinstvenu šansu da pobjedimo SDA u utrci za predsjedništvo,samo dio Komšićevih glasova da je otišlo Bećireviću i da je SDP to bolje popratio,ipak je SDP u SBK i HNK bio bez posmatrača ili članova biračkih odbora
Priznajem Lukavac je napredovao,broj krađi se smanjio sa 10/15 sela iz 2016 na oko 4/5 sad,ipak broj mjesta s dopisivanim glasovima je manji,po prvi puta u nekim mjestima nije bilo dopisivanja,Rezultate je načelnik objavio na netu odma tj ono što je dobio od posmatrača,ali i neki vijećnici i taj broj vjerujem da se poklapa 95%-100%,Bar rezultat za stranke a za kandidate je bilo malo poluorganizovanih mućki gdje su neki članovi ili napustili,ili se prodali ili morali pa dopisali nekima dodatne glasove.Što se tiče žalbi /prigovora usvojit će se samo oni koji ne utiču na bilo kakav rezultat
Znam jedan slučaj gdje je žalba vratila pravo stanje stvari ali samo 1.
Da imam moć odmah bi zatražio smjenu CIK OL zbog ovih 4/5 slučaja iz 2018,ali OV Lukavac jednoglasno(sve stranke) podržava Lokalnu izbornu komisiju koja je poznata po krađama 2004/2016 jer je većina vijećnika tada ušla uz pomoć naknadnog dopisivanja u desetak MZ
Ako načelnik kazni ta 4/5 odbora tj izbaci iz stranke svoje posmatrače ili članove biračkih odbora(koji su dopisivali ili dozvolili drugima da dopisuju) onda će pokazat da se protivi Izbornoj krađi.
Po nepotvrđenim izborne krađe -naknadno dopisivanje je bilo u Banovićima,Gračanici,Živinicama(uvjek bude) a u Sapni pogotov.
Dopisivanje nepomaže tom kandidatu jer 20% se rijetko prolazi,ali odmaže članovima biračkih odbora rade 2 sata duže,te odmaže nama rezultati kasne dva dana duže,ZAR NIJE BOLJE ZAVRŠIT U 10 SVE PO ZAKONU i mi u 00,00 znamo rezultate,nego dopisivat do 01.00 a mi prvo sumljamo na dopisivanje a za dan dva na cik.ba dobijemo potvrdu toga
Vi u Sarajevu nemožete shvati načine krađe po selima,nemožete shvati šta se radi u Čeliću,Teočaku,Sapni,Brezi,Bužimu,Jablanici itd,Kod nas nema koalicije pod lupom na selu,nema NS,nema nekih NVO,nema medija,jedino krađe nema ako neko ustane hrabar kaže NE, a potop bude kažnjen od vlasti
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#438 Re: Izborna kradja?

Post by Control panel »

The BEN10 wrote:Jel moguće da stranka Mirnesa Ajanovića ulazi u skupštinu Kantona Sarajevo? :-)
Haman treba mandat-dva da SDA ostane na vlasti.

Kupili, nesto ukrali. Tuzno je da oni u tuzli gdje im je baza ne udju u parlament a u sarajevu udju.

Zar to nije u najmanju ruku cudno.
The BEN10
Posts: 7577
Joined: 19/09/2011 09:03

#439 Re: Izborna kradja?

Post by The BEN10 »

Control panel wrote:
The BEN10 wrote:Jel moguće da stranka Mirnesa Ajanovića ulazi u skupštinu Kantona Sarajevo? :-)
Haman treba mandat-dva da SDA ostane na vlasti.

Kupili, nesto ukrali. Tuzno je da oni u tuzli gdje im je baza ne udju u parlament a u sarajevu udju.

Zar to nije u najmanju ruku cudno.
Upravo to. :)
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#440 Re: Izborna kradja?

Post by Control panel »

Nesto sam pratio rezulate na klixu za B clana predsjednistva.
Kad je cik objavio rezultate bila je razlika za dzafera preko 20000 glasova, ubjedljivo je vodio, onda se podigla frka za kradju i onih desetak posto sto je ostalo su brojali pod pritiskom javnosti i stranaka pa su valjda “bolje” gkedali. Becirovic je svakim aziriranjem podataka smanjivao razliku koja je sad ispd 3%.

E sad neka neko objasni kako su 90% listica obradili za jednu noc o ostatak evo jos nisu jer im je ostalo jos 0,64 % da pregledaju. Pet dana prebrojavaju 10%, a 90% pregledali za nekoliko sati.
Kako to da je becirovic na ovih 10% stalno imao trend da ima vise glasova od dzafera, a ovaj na 90% brzo prebrojanih glasova.
Jednostavno nema logiike, odim, ascare se vidi da su ih uhvatili sa rukama u pekmezu. A faca “nisam ja”.
Last edited by Control panel on 12/10/2018 08:46, edited 1 time in total.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#441 Re: Izborna kradja?

Post by Control panel »

Leverage wrote:
Control panel wrote: Jel to taj hvalospjev.

HVALA vam svima od srca!

Na izborima mi je oko 4.000 građana ukazalo povjerenje i to vidim kao veliku čast i još veću odgovornost i obavezu.

Naročito me raduje što ste mi, kao mladiću od 26 godina, dali više povjerenja nego brojnim starijim prethodnicima. Lista koju sam predvodio dobila je 40% više glasova nego federalna lista 2014. i 55% više glasova od državne liste 2014. godine na teritoriji moje IJ.

U poređenju sa nosiocima lista na predhodnim izborima na istoj teritoriji sam dobio 30% više glasova od prošlog nosioca državne liste (uvaženi ministar vanjskih poslova i bivši predsjednik stranke) i oko 130% glasova više od prošlog nosioca federalne liste (cijenjenog potpredsjednika Federacije BiH). Za mene je to znak da građani odobravaju novi reformisani SDP i ponosim se svojom skromnom ulogom u tim procesima.

Obećavam vam da ću vaše povjerenje opravdati radom u Parlamentu FBiH i da će mi vodilja biti naš #Plan10. Da neću posustati i da ću se svom snagom boriti bez obzira na to kakvu ulogu u vlasti bude imala naša partija.

SDP BiH se oporavio i ojačao zahvaljujući prije svega Nermin Nikšić i Dr. Denis Bećirović podigao rezultat za parlamente oko 45%, a za Predsjedništvo BiH za oko 245%. Uvjeren sam da je Bećiroviću ukradena čista pobjeda i da razlika od 2% nije volja birača nego rezultat krađe, ali i pored toga sam ispunio obećanje dato pred 1000 ljudi i svoj mandat pismeno dao na raspolaganje Predsjedniku SDP BiH. Za mene je to jedini ispravan potez jer je obećanje dug.

U naredne četiri godine pred nama je borba za ostanak mladih u BiH, borba za izgradnju zemlje za sve nas. Borba koju zajedno možemo i moramo dobiti! Funkcije i pozicije su samo uloge koje dođu i prođu, cilj te borbe daleko je važniji od uloga koje igramo.
Da, to je to.

Moj odgovor je bio otprilike da to ne mijenja činjenicu da je SDP četvrta partija na rang listi u izbornoj jedinici u kojoj je on bio nosilac liste, jednako kao što je i u slučaju Nermina Nikšića, kao i da o njegovom mandatu neće odlučivati Nikšić nego da će o mandatu obojice odlučivati članovi.

Evo i masic matematicar se javio. I on je racunao u postocima koliko je bolji. Oni ko klonovi, sve isto, isza prica, ista matrica...

HVALA VAM!
Lista za Parlament Federacije BiH koju sam predvodio ostvarila je rast od gotovo 100% u odnosu na prošle Opšte izbore 2014. godine, što je ukupno preko 14.000 glasova.
Moj lični rezultat je takodjer veći za 100% u odnosu prije 4 godine i vas gotovo 6.000 je zaokružilo moje ime što je 40% od ukupnih glasova koje je SDP dobio u toj izbornoj jedinici. Na tome vam posebno HVALA.
Bez obzira na to što smo bili izloženi predizbornoj i postizbornoj besprizornoj pljački, osvojili smo 17 mandata u Parlamentu Federacije BiH, što je 50% više u odnosu na period do sada.
Gorak okus posebno je ostavila, do sada nevidjena, kradja glasova našem Denisu Bećiroviću koji je voljom BIRAČA pobijedio Šefika Džaferovića, ali je ta volja nažalost poništena voljom SDA-ovih “BROJAČA”. Na kriminal i kradju nikada nećemo pristati i do kraja ćemo se boriti za istinu i pravdu!
Veliko HVALA svim kandidatkinjama i kandidatima SDP-a, članicama i članovima SDP-a, simpatizerkama i simpatizerima, ali i gradjankama i gradjanima koji su bili s nama i uz nas u kampanji i podržali ideju i viziju “Zemlje za sve nas”.
I dalje nastavljam borbu u Parlamentu FBiH onako kako jedino i znam. Odgovorno, iskreno, pošteno i bez dlake na jeziku, ali što je najvažnije samo i isključivo ZAJEDNO SA VAMA!

Ovaj dio je poseban. Hvala svima koji ste radili za mene i obezbijedili mi jos jedan mandat.
HVALA VAM
Naslovnica
Posts: 27939
Joined: 20/03/2013 15:38

#442 Re: Izborna kradja?

Post by Naslovnica »

Jedini spas je da se uvede elektronski sistem glasanja.
I to da se ne može pritisnuti enter dok se listić ne popuni ispravno.
Nema crtanja qrchina, sastava fudbalskih timova, praznih listića.
Nema nevažećih listića.
Svi koji izađu da glasaju moraju ispravno glasati i to je to.
Dok se ne uvede elektronski sistem cirkus od glasanja i lopovluka će se nastaviti.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#443 Re: Izborna kradja?

Post by Control panel »

Naslovnica wrote:Jedini spas je da se uvede elektronski sistem glasanja.
I to da se ne može pritisnuti enter dok se listić ne popuni ispravno.
Nema crtanja qrchina, sastava fudbalskih timova, praznih listića.
Nema nevažećih listića.
Svi koji izađu da glasaju moraju ispravno glasati i to je to.
Dok se ne uvede elektronski sistem cirkus od glasanja i lopovluka će se nastaviti.

Sve je to super, ali kako uvesti kad ovi sto kradu nece da glasaju za to, jer nece vise krasti,samim tim ne bi bili vise nikada u vlasti.
Jasno ko dan.
N-E regija
Posts: 31
Joined: 17/08/2012 11:29

#444 Re: Izborna kradja?

Post by N-E regija »

Čitajući komentare zaključio sam da pola možda i više od pola komentatora ne zna glasati, a za pretpostaviti je da su školovani, pa šta onda reći za nekog poljoprivrednika ili čobana ili neko drugo slično visoko intelektualno zanimanje on samo zna da treba otići na glasačko mjesto i da glasa za onog ko mu je rekao da glasa za njega kandidat xyz. Neko dobro reče loši gubitnici se hvataju za slamku da dokažu kako su pokradeni. Odmah sam znao da će SBB reći da su pokradeni, i čekao sam taj tekst u ponedeljak samo nisam znao hoće li ga objaviti u 8 ili 8.15, to pričaju godinama nikad oni nisu krivi za svoj neuspjeh. Ovaj recept sad koristi i SDP, a realno nikad slabiji nisu bili što do kandidata (10%) i rukovodstva(90%). SDP podržava na vodećim funkcijama dokazane lopove i probisvjete svih naroda i narodnosti dok ne postanu socijaldemokratska partija ne ex-komunisti jugonostalgičari neće imati nekog uspjeha, SPD (u Njemačkoj) i SDP (u BiH) su dva različita svijeta, dok ne bude naš SDP modernizovan i demokratizovan bez jugonostalgičara i onih koji samo žele fotelju, kojim smeta džamija, Muslimani biće gubitnici to je fakat.
Naslovnica
Posts: 27939
Joined: 20/03/2013 15:38

#445 Re: Izborna kradja?

Post by Naslovnica »

Control panel wrote:
Naslovnica wrote:Jedini spas je da se uvede elektronski sistem glasanja.
I to da se ne može pritisnuti enter dok se listić ne popuni ispravno.
Nema crtanja qrchina, sastava fudbalskih timova, praznih listića.
Nema nevažećih listića.
Svi koji izađu da glasaju moraju ispravno glasati i to je to.
Dok se ne uvede elektronski sistem cirkus od glasanja i lopovluka će se nastaviti.

Sve je to super, ali kako uvesti kad ovi sto kradu nece da glasaju za to, jer nece vise krasti,samim tim ne bi bili vise nikada u vlasti.
Jasno ko dan.
E to ne znam...
Možda da međunarodna zajednica (OHR) probaju nametnuti.
Mada je jasno da je strancima u interesu da BiH bude upravo ovakva kakva jeste i nimalo bolja.
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#446 Re: Izborna kradja?

Post by Droog »

N-E regija wrote:Čitajući komentare zaključio sam da pola možda i više od pola komentatora ne zna glasati, a za pretpostaviti je da su školovani, pa šta onda reći za nekog poljoprivrednika ili čobana ili neko drugo slično visoko intelektualno zanimanje on samo zna da treba otići na glasačko mjesto i da glasa za onog ko mu je rekao da glasa za njega kandidat xyz. Neko dobro reče loši gubitnici se hvataju za slamku da dokažu kako su pokradeni. Odmah sam znao da će SBB reći da su pokradeni, i čekao sam taj tekst u ponedeljak samo nisam znao hoće li ga objaviti u 8 ili 8.15, to pričaju godinama nikad oni nisu krivi za svoj neuspjeh. Ovaj recept sad koristi i SDP, a realno nikad slabiji nisu bili što do kandidata (10%) i rukovodstva(90%). SDP podržava na vodećim funkcijama dokazane lopove i probisvjete svih naroda i narodnosti dok ne postanu socijaldemokratska partija ne ex-komunisti jugonostalgičari neće imati nekog uspjeha, SPD (u Njemačkoj) i SDP (u BiH) su dva različita svijeta, dok ne bude naš SDP modernizovan i demokratizovan bez jugonostalgičara i onih koji samo žele fotelju, kojim smeta džamija, Muslimani biće gubitnici to je fakat.
Eki to... :)
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#447 Re: Izborna kradja?

Post by Control panel »

Da se izmjeni izborni zakon treba imati vecinu u parlamentarnoj skupstini bih i domu naroda istog nivoa.
Tj imati vecinu onih koji zsista zele da izbori budu fer i posteni. Koliko je takvih koji to zaista zele.

Izmjene koje treba napraviti:

Obavezno glasanje, u protivnom novcana ili neka druga kazna (pasos, vozacka...)
Mandat mora ostati stranci, ovim si rijesio problem kupovine papaka i promjena vecina i pada vlada.
Elektronsko glasanje. Nema vise kradja, slikanja listica, bugarskih vozova...
Dici cenzus na minimum 5% za szranke a mozda i na 10% pa ko predje predje, a ko ne vise srece drugi put.
Smanjiti cenzus za listu sa 20% na 5% ili ga ukinuti, pa neka se ulazi po broju glasova a ne po prirotetima i stranackim pulenima.

Sve lijepe zelje, ali nema ruku za ovo.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#448 Re: Izborna kradja?

Post by Control panel »

Droog wrote:
N-E regija wrote:Čitajući komentare zaključio sam da pola možda i više od pola komentatora ne zna glasati, a za pretpostaviti je da su školovani, pa šta onda reći za nekog poljoprivrednika ili čobana ili neko drugo slično visoko intelektualno zanimanje on samo zna da treba otići na glasačko mjesto i da glasa za onog ko mu je rekao da glasa za njega kandidat xyz. Neko dobro reče loši gubitnici se hvataju za slamku da dokažu kako su pokradeni. Odmah sam znao da će SBB reći da su pokradeni, i čekao sam taj tekst u ponedeljak samo nisam znao hoće li ga objaviti u 8 ili 8.15, to pričaju godinama nikad oni nisu krivi za svoj neuspjeh. Ovaj recept sad koristi i SDP, a realno nikad slabiji nisu bili što do kandidata (10%) i rukovodstva(90%). SDP podržava na vodećim funkcijama dokazane lopove i probisvjete svih naroda i narodnosti dok ne postanu socijaldemokratska partija ne ex-komunisti jugonostalgičari neće imati nekog uspjeha, SPD (u Njemačkoj) i SDP (u BiH) su dva različita svijeta, dok ne bude naš SDP modernizovan i demokratizovan bez jugonostalgičara i onih koji samo žele fotelju, kojim smeta džamija, Muslimani biće gubitnici to je fakat.
Eki to... :)
To su steteotipi.
Ja sam jugonostalgicar, a ne smeta mi dzamija, ne jedem krmetinu, ne pijem alkohol. Ne smetaju mi ni crkve, ni pederi, ni srbi, ni hrvatomi, ali mi smataju cetnici, ustase i balije u smislu nacionalizma. Da i ja sam nacionalista i to radikalni nacionalista, ako se tako moze reci za nekoga ko se osjeca bosancem i koji voli svoju zemlju.
Tito mi je zakletva i nikome ga ne namecem, ali popizdim kad neko meni hoce da nametne sta ja treba da volim ili ne volim. Tvrdim da sam sto puta bolji SDP-vac od bilo kojeg SDP-ovca zato sto sam jugonostalgicar i tako odgojen. ti demokratizirani novi SDPovci mi nisu ni blizu. Sdp-ovci su se pretvorili u interesdjije, posebno njihova omladina.
Kad odu ovi stari jugonostalgicari, nestat ce prave ideje socijaldemokratije i bice nacinalsocijaldemokratija kao sto je vodi dodik.

Masa SDP-ovaca sad ide u dzamije i crkve, poste, dosla takva moda. Sto je najgore i oni, kao sda-ovc to javno ispoljavaju, kontaju na taj fol ce navuci nekog glasaca.
Sta me bilan briga sto postis i ides u dzamiju, sebi ides ne ides meni.
Nisam nista losiji covjek ako ja ne postim i ne udem u dzamiju.
Kad god se sdp demokratizirao, padao je sve nize i nize.
Upravo zbog tog demokatiziranja, me sve vise i vise udaljavaju od sebe
Last edited by Control panel on 12/10/2018 09:37, edited 2 times in total.
User avatar
denis.istok
Posts: 916
Joined: 09/04/2010 13:12

#449 Re: Izborna kradja?

Post by denis.istok »

Šta je ovo, zar ne kradu samo HDZ SDA i SNSD?

Demir Mahmutćehajić prvi čovjek SDP-a Stolac otužio je vrh svoje stranke za izborne malverzacije, ignorisanje upozorenje iz Stoca i namještanje preferencija. U trodnevnoj prepisci na društvenim prežama posebno se obraća Zoranu Mikuliću, kantonalnom predsjedniku SDP-a HNK, koji je također potvrdio, pa izbrisao poruke na FB o izbornim krađama.
Mahmutćehajić je prije tri dana na svom Facebook profilu napisao da prati zadnja dva dana kako "gubitnici" izbora sada dižu frku oko izbornih krađa, te da ovdje misli i na sami vrh svoje partije, jer ništa nisu na vrijeme uradili da spriječe izborne krađe.

"Mi smo, iz SDP Stolac, mnogo više od naših mogućnosti, dokazali nezakonitosti i nepravilnosti, stogodišnjake na spiskovima, mrtve, kupovinu biračkih odbora... i nisu nas htjeli ni saslušati. Poruka iz Stoca je: "Vrijeme je da se konačno probudite iz dugogodišnjeg bunila i počnete slušati bazu, članove i ljude koji su na terenu". Nije dovoljno tražiti ponovno brojanje glasova za Predsjedništvo. Evo, tvrdim da mi je u Mostaru ukradeno hiljadu preferencija. Hoćete li nam pomoći da to dokažemo? Ili ćete nastaviti voditi brigu samo o sebi i svojima? Pozdrav iz Stoca, možda pokorenog grada, ali nepokorenih građana", napisao je predsjednik stolačkog SDP-a.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/clan-pr ... /181012016
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#450 Re: Izborna kradja?

Post by Control panel »

.
Locked