Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
mayab
Posts: 27211
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#51 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by mayab »

putokaz1 wrote:Čovjek je tu s jesnim ciljem
PODIJELITI ONO ŠTO JE PODIJELJENO
Pobjediti ne može bez podrške jakih stranaka
Pobjediti ne može ako ne Laje protiv Bakira
Pobjediti ne može ako na selima ne uvede po 4 Nene ili Djeda
Samo da smanji šanse Šepiću ,Bećireviću ili Ako Iko i ima šanse
Uzmi npr članove SDP i DF,Pola će ih podržat Komšića ili 2/3 Komšića i kandidata Bošnjaka
Za Mirsada H. Nikad niko nije čuo na USK ,ko gleda FaceTV
Za pobjedu je potrenbno
Popularnost
Jaka stranka ili koalicija
Infrastruktura
Podrška Načelnika
Lajanje na Bakira
Sreća
...
Popularnost trenutno nema niko
Jaka koalicija bi bila koalicija 4 Lijeve stranke,ili Ujedinjeni nezavisni Načelnici
Infrastrukturu ima SDA
Podrške načelnika ima SDA i malo SDP i Nezavisni
Lajanje na Bakira ima Radončić,pomalo Šepić i eventualni kandidati SDP i GS
Sreće Fahro dosad nije imao(a neće ni sad)

Podatak da je neko
Akademik
Kulturan
Pametan
Lijepo govori
Nevrijeđa protivnike
Odskače od Stereotipa BH političara
Poznaje Engleski
Cijenjen u Americi
...
JE IRELEVANTAN za Kvantitet glasova
:thumbup:
2% glasova maximum
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#52 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Streptokok »

:bih:
insomnia78 wrote:Pa kako je 84-a pocetak rata?
Jeste svi nepismeni ili sta? Guglajte malo. Otisao 84, doktorirao 87, vratio se u b.luku i ispalio pred rat opet u ameriku.

Evo da se puno ne zahmetite

"Otišao sam 1984. godine, da doktoriram, i doktorirao sam 1987. godine. Ostao sam par godina, da vratim dugove. Supruga, ja i dvoje djece vratili smo se 1989. godine, sa 27 dolara u džepu. Bili smo deset mjeseci, radio sam u Medicinskoj elektronici u Banjaluci. Nismo očekivali rat, ali se sve promijenilo. Niko nije razmišljao o budućnosti. Nacionalizam je počeo. Djelovalo nam je čudno. I mi se vratimo u Ameriku. Poslije rat krene“, sjeća se.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#53 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by putokaz1 »

2% glasova maximum[/quote]
Dovoljno da navuče razliku za Penisa Zvijezdića
Razlika za Bošnjačkog člana Predsjedništva je takva da Nijanse odlučuju
-Broj dopisanih glasova
-Nepravilnosti na biračkim odborima
-Glasovi u odsustvu
-Pogrešno upisna broj za određenog kandidata
-Dodadan ili izbrisana Nula
User avatar
p206
Posts: 7949
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#54 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by p206 »

Ono što nama fali su tv dueli kandidata kao što je to u zapadnim državama.. I to u terminu onih farmi, izbora za pjevače. Da ova nepismena fukara konačno pogleda nešto korisno za svoju budućnost i budućnost svoje djece.
rz brzotrz
Posts: 165
Joined: 30/04/2016 11:23

#55 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by rz brzotrz »

Streptokok wrote::bih:
insomnia78 wrote:Pa kako je 84-a pocetak rata?
Jeste svi nepismeni ili sta? Guglajte malo. Otisao 84, doktorirao 87, vratio se u b.luku i ispalio pred rat opet u ameriku.

Evo da se puno ne zahmetite

"Otišao sam 1984. godine, da doktoriram, i doktorirao sam 1987. godine. Ostao sam par godina, da vratim dugove. Supruga, ja i dvoje djece vratili smo se 1989. godine, sa 27 dolara u džepu. Bili smo deset mjeseci, radio sam u Medicinskoj elektronici u Banjaluci. Nismo očekivali rat, ali se sve promijenilo. Niko nije razmišljao o budućnosti. Nacionalizam je počeo. Djelovalo nam je čudno. I mi se vratimo u Ameriku. Poslije rat krene“, sjeća se.
A ti se to ne bi ispalio da si bio na njegovom mjestu tj. da si imao takve mogućnosti kao on? I šta smo na kraju dobili od svih onih silnih likova koji se nisu ispalili? Duplo golo. Stipu ti tu šuplju patriotsku od koje su koristi imali samo oni na vlasti.
User avatar
muha_sa
Posts: 128670
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#56 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by muha_sa »

znam ja nas jebo nas :-)

sve ce ti oprostit osim uspjeha :-) :-) zato i imamo Radeljaše koji nam vedre i oblace

prvi mi on na pamet pao jer je aktuelan
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#57 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Prof. dr. Hadžikadić je zaista osvježenje u političkim krugovima, djeluje kompetentan i drago mi je što Bošnjaci imaju jednog takvog uspješnog čovjeka koji može i ima šta novo ponuditi Bošnjacima ali i svim drugim narodima u BiH. Problem koji ja ovako laički vidim je da eventualna njegova pobjeda za bošnjačkog člana Predsjedništva BiH ništa praktično neće promijeniti. Sutra kada Dr. Hadžikadić sjedne sa Dodikom i Čovićem u predsjedništvo sve njegove dobre želje, volja htijenje, entuzijazam i znanje padaju u vodu pred velikosrpskom politikom koju Dodik otvoreno vodi u kombinaciji sa Čovićem i politikom koja je nedavno osuđena za UZP i najteže zločine. Naravno, ozbiljno ću razmisliti da svoj glas dam Dr. Hadžikadiću.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#58 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Streptokok wrote::bih:
insomnia78 wrote:Pa kako je 84-a pocetak rata?
Jeste svi nepismeni ili sta? Guglajte malo. Otisao 84, doktorirao 87, vratio se u b.luku i ispalio pred rat opet u ameriku.

Evo da se puno ne zahmetite

"Otišao sam 1984. godine, da doktoriram, i doktorirao sam 1987. godine. Ostao sam par godina, da vratim dugove. Supruga, ja i dvoje djece vratili smo se 1989. godine, sa 27 dolara u džepu. Bili smo deset mjeseci, radio sam u Medicinskoj elektronici u Banjaluci. Nismo očekivali rat, ali se sve promijenilo. Niko nije razmišljao o budućnosti. Nacionalizam je počeo. Djelovalo nam je čudno. I mi se vratimo u Ameriku. Poslije rat krene“, sjeća se.
Pa da li bi bio bolji i korisniji da je ostao i završio u nekoj od masovnih grobnica? Od mrtvih junaka malo koristi ima mi trebamo žive i uspješne ljude da se bore i lobiraju za našu politiku, da se poslužim retorikom desničara, naš način života i vrijednosti.
User avatar
muha_sa
Posts: 128670
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#59 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by muha_sa »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Prof. dr. Hadžikadić je zaista osvježenje u političkim krugovima, djeluje kompetentan i drago mi je što Bošnjaci imaju jednog takvog uspješnog čovjeka koji može i ima šta novo ponuditi Bošnjacima ali i svim drugim narodima u BiH. Problem koji ja ovako laički vidim je da eventualna njegova pobjeda za bošnjačkog člana Predsjedništva BiH ništa praktično neće promijeniti. Sutra kada Dr. Hadžikadić sjedne sa Dodikom i Čovićem u predsjedništvo sve njegove dobre želje, volja htijenje, entuzijazam i znanje padaju u vodu pred velikosrpskom politikom koju Dodik otvoreno vodi u kombinaciji sa Čovićem i politikom koja je nedavno osuđena za UZP i najteže zločine. Naravno, ozbiljno ću razmisliti da svoj glas dam Dr. Hadžikadiću.
nebitno je hoce li uc ili ne u predsjedništvo :-) ne mora dobit ni 10 glasova, al me nervira ova pljuvacina po covjeku :-)
jel imalo odskace od prosjeka naci cemo mu hiljadu mana :-)
znam ja nas jebo nas
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#60 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by GeeTnT »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Prof. dr. Hadžikadić je zaista osvježenje u političkim krugovima, djeluje kompetentan i drago mi je što Bošnjaci imaju jednog takvog uspješnog čovjeka koji može i ima šta novo ponuditi Bošnjacima ali i svim drugim narodima u BiH. Problem koji ja ovako laički vidim je da eventualna njegova pobjeda za bošnjačkog člana Predsjedništva BiH ništa praktično neće promijeniti. Sutra kada Dr. Hadžikadić sjedne sa Dodikom i Čovićem u predsjedništvo sve njegove dobre želje, volja htijenje, entuzijazam i znanje padaju u vodu pred velikosrpskom politikom koju Dodik otvoreno vodi u kombinaciji sa Čovićem i politikom koja je nedavno osuđena za UZP i najteže zločine. Naravno, ozbiljno ću razmisliti da svoj glas dam Dr. Hadžikadiću.
Formula je jednostavna. Imas narod koji je za BiH i druga dva koji jedva cekaju da se BiH raspadne. Znaci nije iskljucivo problem u Covicu i Dodiku....
User avatar
dobojlija81
Posts: 3541
Joined: 20/07/2012 22:03

#61 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by dobojlija81 »

jel jos kome liči na Sema samo da mete šešir
https://cci.uncc.edu/directory/hadzikadic-mirsad

zanimljiv je ako je to ovaj
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#62 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Streptokok »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Streptokok wrote::bih: [qu
Jeste svi nepismeni ili sta? Guglajte malo. Otisao 84, doktorirao 87, vratio se u b.luku i ispalio pred rat opet u ameriku.

Evo da se puno ne zahmetite

"Otišao sam 1984. godine, da doktoriram, i doktorirao sam 1987. godine. Ostao sam par godina, da vratim dugove. Supruga, ja i dvoje djece vratili smo se 1989. godine, sa 27 dolara u džepu. Bili smo deset mjeseci, radio sam u Medicinskoj elektronici u Banjaluci. Nismo očekivali rat, ali se sve promijenilo. Niko nije razmišljao o budućnosti. Nacionalizam je počeo. Djelovalo nam je čudno. I mi se vratimo u Ameriku. Poslije rat krene“, sjeća se.
Pa da li bi bio bolji i korisniji da je ostao i završio u nekoj od masovnih grobnica? Od mrtvih junaka malo koristi ima mi trebamo žive i uspješne ljude da se bore i lobiraju za našu politiku, da se poslužim retorikom desničara, naš način života i vrijednosti.
Svi smo mi mogli pobjeci da ne zavrsimo u grobnici. No neki su izabrali borbu. Sutra ce opet pobjeci kad zakuha, da ne zavrsi u grobnici. A to sto ce mu citav narod zavrsiti u grobnici koga briga.

Neka lobira i neka iz dijaspore radi za bih, ali ja za pobjegulju nikad necu glasati. Imamo mi ovdje i pismenih i hrabrih ljudi.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#63 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

muha_sa wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Prof. dr. Hadžikadić je zaista osvježenje u političkim krugovima, djeluje kompetentan i drago mi je što Bošnjaci imaju jednog takvog uspješnog čovjeka koji može i ima šta novo ponuditi Bošnjacima ali i svim drugim narodima u BiH. Problem koji ja ovako laički vidim je da eventualna njegova pobjeda za bošnjačkog člana Predsjedništva BiH ništa praktično neće promijeniti. Sutra kada Dr. Hadžikadić sjedne sa Dodikom i Čovićem u predsjedništvo sve njegove dobre želje, volja htijenje, entuzijazam i znanje padaju u vodu pred velikosrpskom politikom koju Dodik otvoreno vodi u kombinaciji sa Čovićem i politikom koja je nedavno osuđena za UZP i najteže zločine. Naravno, ozbiljno ću razmisliti da svoj glas dam Dr. Hadžikadiću.
nebitno je hoce li uc ili ne u predsjedništvo :-) ne mora dobit ni 10 glasova, al me nervira ova pljuvacina po covjeku :-)
jel imalo odskace od prosjeka naci cemo mu hiljadu mana :-)
znam ja nas jebo nas
A to naravno, to nam je omiljeni sport.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#64 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Streptokok wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Streptokok wrote::bih: [qu
Jeste svi nepismeni ili sta? Guglajte malo. Otisao 84, doktorirao 87, vratio se u b.luku i ispalio pred rat opet u ameriku.

Evo da se puno ne zahmetite

"Otišao sam 1984. godine, da doktoriram, i doktorirao sam 1987. godine. Ostao sam par godina, da vratim dugove. Supruga, ja i dvoje djece vratili smo se 1989. godine, sa 27 dolara u džepu. Bili smo deset mjeseci, radio sam u Medicinskoj elektronici u Banjaluci. Nismo očekivali rat, ali se sve promijenilo. Niko nije razmišljao o budućnosti. Nacionalizam je počeo. Djelovalo nam je čudno. I mi se vratimo u Ameriku. Poslije rat krene“, sjeća se.
Pa da li bi bio bolji i korisniji da je ostao i završio u nekoj od masovnih grobnica? Od mrtvih junaka malo koristi ima mi trebamo žive i uspješne ljude da se bore i lobiraju za našu politiku, da se poslužim retorikom desničara, naš način života i vrijednosti.
Svi smo mi mogli pobjeci da ne zavrsimo u grobnici. No neki su izabrali borbu. Sutra ce opet pobjeci kad zakuha, da ne zavrsi u grobnici. A to sto ce mu citav narod zavrsiti u grobnici koga briga.

Neka lobira i neka iz dijaspore radi za bih, ali ja za pobjegulju nikad necu glasati. Imamo mi ovdje i pismenih i hrabrih ljudi.
Čovjek sa titulom prof. dr. je korisniji na drugoj poziciji nego u rovu. Ništa šaka ljudi nije mogla uraditi u BL tada, ništa, pa čak i mnogo više ljudi je realno malo šta moglo napraviti u to doba. Ta populistička priča ne vodi nigdje.
GeeTnT wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Prof. dr. Hadžikadić je zaista osvježenje u političkim krugovima, djeluje kompetentan i drago mi je što Bošnjaci imaju jednog takvog uspješnog čovjeka koji može i ima šta novo ponuditi Bošnjacima ali i svim drugim narodima u BiH. Problem koji ja ovako laički vidim je da eventualna njegova pobjeda za bošnjačkog člana Predsjedništva BiH ništa praktično neće promijeniti. Sutra kada Dr. Hadžikadić sjedne sa Dodikom i Čovićem u predsjedništvo sve njegove dobre želje, volja htijenje, entuzijazam i znanje padaju u vodu pred velikosrpskom politikom koju Dodik otvoreno vodi u kombinaciji sa Čovićem i politikom koja je nedavno osuđena za UZP i najteže zločine. Naravno, ozbiljno ću razmisliti da svoj glas dam Dr. Hadžikadiću.
Formula je jednostavna. Imas narod koji je za BiH i druga dva koji jedva cekaju da se BiH raspadne. Znaci nije iskljucivo problem u Covicu i Dodiku....
Uvijek je lakše voditi secesionističku politiku nego integracijsku. Dr. Hadžikadić zagovara koliko sam vidio po ovome do sada neke univerzalne vrijednosti koje su bliske svim narodima u BiH a ne samo Bošnjacima. Tako bi barem trebalo da bude. Problem je međutim upravo samo i isključivo u tome da sutra kada dođe u predsjedništvo da sve to što on zagovara, bez obzira što je to univerzalno, da će pasti pred secesionističkom politikom Dodika i Čovića - nezavisna RS i treći entitet. Tu sva dobra volja, vizija i entuzijazam Dr. Hadžikadića pada u vodu.
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 14/01/2018 12:18, edited 1 time in total.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#65 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Streptokok »

Ko je rekao da je trebao biti u rovu?

Trebao je doprinjeti odbrani rbih svojim znanjem. Sta mislis da su svi doktori pobjegli iz bih, berko zecevic da je pobjegao....

No bujrum, dezerterstvo je kod mene trajna diskvalifikacija. Ne tjeram druge da tako misle.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11055
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#66 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Prpa.ba »

Covjek imao dovoljno vizije da je jos 1990. snimio situaciju i djelavao u svoju korist, cime se oko 1.6 miliona Bosnjaka ne moze pohvaliti. :D
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#67 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Novak20 »

Nesumnjivo pametan čovjek, svjestan da godinama živi i radi vani, da nema političku stranku u pozadini i na terenu, da ne može imati više od 1% glasova i to onih najneodlučnijih Bošnjaka, kandiduje se za izbore u izuzetno trusno vrijeme za BiH . Smiješno.

Ova kandidatura je dokaz da se bošnjačka, prvenstveno SDA, politika ne mijenja nego inercijom oprobanog želi da očuva status quo. Nek' nam je dragi Bog na pomoći svima.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#68 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Streptokok »

:
Prpa.ba wrote:Covjek imao dovoljno vizije da je jos 1990. snimio situaciju i djelavao u svoju korist, cime se oko 1.6 miliona Bosnjaka ne moze pohvaliti. :D
Sad si se posrao na vojnike i sehide ovog naroda.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#69 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Streptokok »

Novak20 wrote:Nesumnjivo pametan čovjek, svjestan da godinama živi i radi vani, da nema političku stranku u pozadini i na terenu, da ne može imati više od 1% glasova i to onih najneodlučnijih Bošnjaka, kandiduje se za izbore u izuzetno trusno vrijeme za BiH . Smiješno.

Ova kandidatura je dokaz da se bošnjačka, prvenstveno SDA, politika ne mijenja nego inercijom oprobanog želi da očuva status quo. Nek' nam je dragi Bog na pomoći svima.
Vidim hrvati i hdz se satrase od promjena?
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11055
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#70 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Prpa.ba »

Streptokok wrote:Sad si se posrao na vojnike i sehide ovog naroda.
Dvije godine nakon sto se ovaj ispalio vani jer je uocio zabrinjavajuce trendove, i dalje se pilo kafe, rahat mahalo jugo zastavama i smatralo da nece biti rata te su tek manje grupe ljudi djelovale i pripremale odbranu. Dakle kao narod smo bili glupi, slijepi i bez vizije, bez obzira jesmo li kao pojedinci na kraju imali srecu da prezivimo ili ne. To ni na koji nacin ne umanjuje zrtve vec predstavlja obicnu cinjenicu. Naravno, ti to tumaci kako ti volja.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#71 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by GeeTnT »

Streptokok wrote::
Prpa.ba wrote:Covjek imao dovoljno vizije da je jos 1990. snimio situaciju i djelavao u svoju korist, cime se oko 1.6 miliona Bosnjaka ne moze pohvaliti. :D
Sad si se posrao na vojnike i sehide ovog naroda.
Prije bih rekao da obojica imate problem shvatanja tadasnje situacije koja je milion puta razjasnjena na ovom serveru. Njegov doprinos je ogroman samim time sto je svijetu pokazao da Bosnjak nije ono sto kazu iz sr hr medija...pogotovo ratne propagande masinerije. Danas kada vidis svakodnevo veliki broj omladine ispred ambasada koji cekaju na odobrenje da kupe kartu u jednom smjeru, kazes li da su dezerteri?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#72 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

GeeTnT wrote:
Streptokok wrote::
Prpa.ba wrote:Covjek imao dovoljno vizije da je jos 1990. snimio situaciju i djelavao u svoju korist, cime se oko 1.6 miliona Bosnjaka ne moze pohvaliti. :D
Sad si se posrao na vojnike i sehide ovog naroda.
Prije bih rekao da obojica imate problem shvatanja tadasnje situacije koja je milion puta razjasnjena na ovom serveru. Njegov doprinos je ogroman samim time sto je svijetu pokazao da Bosnjak nije ono sto kazu iz sr hr medija...pogotovo ratne propagande masinerije. Danas kada vidis svakodnevo veliki broj omladine ispred ambasada koji cekaju na odobrenje da kupe kartu u jednom smjeru, kazes li da su dezerteri?
Eh, da! :thumbup:
SimkeA
Posts: 355
Joined: 10/12/2010 19:26

#73 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by SimkeA »

dobojlija81 wrote:jel jos kome liči na Sema samo da mete šešir
https://cci.uncc.edu/directory/hadzikadic-mirsad

zanimljiv je ako je to ovaj
Aha, to je taj. I malo vise od tog.
http://www.acbih.org/vice-president-bid ... acbh-gala/
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#74 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Streptokok »

GeeTnT wrote:
Streptokok wrote::
Prpa.ba wrote:Covjek imao dovoljno vizije da je jos 1990. snimio situaciju i djelavao u svoju korist, cime se oko 1.6 miliona Bosnjaka ne moze pohvaliti. :D
Sad si se posrao na vojnike i sehide ovog naroda.
Prije bih rekao da obojica imate problem shvatanja tadasnje situacije koja je milion puta razjasnjena na ovom serveru. Njegov doprinos je ogroman samim time sto je svijetu pokazao da Bosnjak nije ono sto kazu iz sr hr medija...pogotovo ratne propagande masinerije. Danas kada vidis svakodnevo veliki broj omladine ispred ambasada koji cekaju na odobrenje da kupe kartu u jednom smjeru, kazes li da su dezerteri?
Ofirno mi da te ja ucim sta znaci dezerter.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#75 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by kiligonzales »

Streptokok wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Streptokok wrote::bih: [qu
Jeste svi nepismeni ili sta? Guglajte malo. Otisao 84, doktorirao 87, vratio se u b.luku i ispalio pred rat opet u ameriku.

Evo da se puno ne zahmetite

"Otišao sam 1984. godine, da doktoriram, i doktorirao sam 1987. godine. Ostao sam par godina, da vratim dugove. Supruga, ja i dvoje djece vratili smo se 1989. godine, sa 27 dolara u džepu. Bili smo deset mjeseci, radio sam u Medicinskoj elektronici u Banjaluci. Nismo očekivali rat, ali se sve promijenilo. Niko nije razmišljao o budućnosti. Nacionalizam je počeo. Djelovalo nam je čudno. I mi se vratimo u Ameriku. Poslije rat krene“, sjeća se.
Pa da li bi bio bolji i korisniji da je ostao i završio u nekoj od masovnih grobnica? Od mrtvih junaka malo koristi ima mi trebamo žive i uspješne ljude da se bore i lobiraju za našu politiku, da se poslužim retorikom desničara, naš način života i vrijednosti.
Svi smo mi mogli pobjeci da ne zavrsimo u grobnici. No neki su izabrali borbu. Sutra ce opet pobjeci kad zakuha, da ne zavrsi u grobnici. A to sto ce mu citav narod zavrsiti u grobnici koga briga.

Neka lobira i neka iz dijaspore radi za bih, ali ja za pobjegulju nikad necu glasati. Imamo mi ovdje i pismenih i hrabrih ljudi.
To ti je suplja prica. Vrlo vjerovatno si redovno glasac trezorasa...
Locked