IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#51 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by fosna2014 »

SDP na svim nivoima.
El_comadante
Posts: 8019
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#52 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by El_comadante »

sdp ili prva bh nezavisna lista zavisno od predloženih kandidata...
putokaz1
Posts: 12487
Joined: 31/05/2014 23:56

#53 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by putokaz1 »

NAŽALOST
Glasač SDA nema DILEMU
i ovaj put će glasat za SDA
Možda 5% će otići nezavisnima
Dok Glasači ANTISDA imaju dileme
SDP ili NS ili GS ili NBLOK ili BHNL ili ASDA ili SBB ili.......
Tako podijeljenI nEMOŽEMO nIŠTA
Nažalost imat ćemo situaciju sličnu 2014
SDA Vjerovatno pojedinačno najjača + Situacija iz 2016 tj Kupiti će PAPANE odnosno Zastupnike koji se prodaju nakon izbora i imati će Vlade na nivou BH FBIH te većini kanotona,možda i svim
Za člana Predsjedništva najavljeno je već pet Opozicijskih kandidata:Šepić,Jerlagić,Sefer i možda SDP svog GS svog i 3/4 Nezavisna još i već Zvizdić trlja ruke
Po meni Nepostoji Jasna Opozicija,stranka ili Koalicija za koji bi svi ANTISDA mogli glasat-
Ljevica je slaba i podijeljena
Nezavisni takođe
Realno SDA će izgubiti u Gradu Sarajevu,u Tuzli,Bihaću,Goraždu i Zenici ali opet pobjediti
Izgubiti će velike bitke ali Pobjediti-Pirova pobjeda Opozicije
Od Saveza Nikšić-Komšić-Kojović-Pleho-Hadžibajrić-Šepić-Ograšević mnogo Zavisi ali taj Savez je nerealan
Stari_demagog
Posts: 498
Joined: 28/12/2017 20:36

#54 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by Stari_demagog »

Dok god je vama primarni cilj skinuti SDA, a ne donijeti konkretne mjere i poteze kako promijeniti stanje u državi vas neće biti nigdje. Opet će se izbiti između sebe koja će stranka od deset "ujedinjenih" biti liderska i tu do izražaja dolazi sva vaša (ne)sposobnost.
User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#55 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by badalpur »

Kako sada stvari stoje za SDP, a nadam se da će se ljevica ujediniti i zajedno izaći na izbore jer ovako SDA opet dobija :run:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11117
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#56 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by Prpa.ba »

Na ovim izborima odlucio sam glasati direktno za SDA a ne indirektno kao do sada. :-D
putokaz1
Posts: 12487
Joined: 31/05/2014 23:56

#57 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by putokaz1 »

Stari_demagog wrote:Dok god je vama primarni cilj skinuti SDA, a ne donijeti konkretne mjere i poteze kako promijeniti stanje u državi vas neće biti nigdje. Opet će se izbiti između sebe koja će stranka od deset "ujedinjenih" biti liderska i tu do izražaja dolazi sva vaša (ne)sposobnost.
-SDA nas je uništila i sve dok su dio vlasti NADE ZA BOLJE NEMA
-Naravno i ostali su dosta loši
User avatar
ortodont
Posts: 1836
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#58 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by ortodont »

Jedini cilj je skinuti SDA gamad. Glasat ću za one koji se pokažu kao najbolji protivnik. Nažalost, bit će velika disperzija glasova i nema pomoći.
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#59 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by Nero Histrion »

GandalfSivi wrote:
Roccohljup wrote:
GandalfSivi wrote:Svem'se cini da se vracam SDP-u. Normalno zavisi od izbornih lista, ali ako privole NS i GS (pored DF-a) da udju u koaliciju sa njima, izbor je ocit. Ali hajde, pricekati liste pa pricati...
Cisto sumnjam .....pogotovo za GS. Da se hoce NS i GS udružiti ili koaliciju napraviti makar :D :D :D

A zar nećeš za Adisa :D :D :D :D :D (sorry morao sam) :D
Reuf je odstupio da im da prostora za koalicije, ali nemam pojma sta se desilo poslije toga.

Sto se Adisa tice, nisam Avaz kupovao ni kada mi je mama u istom radila, tako da bih tesko glasao za SBB. Doduse, kao sto rekoh, treba pricekati liste, jer gledam jucer Adisa na N1, gdje kaze da SBB zeli prikupiti "kvalitetne, nestranacke kadrove". Kada bi bas dobru ekipu skupili, mogao bih razmotriti...
Kako stranka moze skupljati nestranacke kandidate? Onda su to ipak kandidati te stranke, samo upakovani na drugi nacin ... ne kontam :?
putokaz1
Posts: 12487
Joined: 31/05/2014 23:56

#60 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by putokaz1 »

ortodont wrote:Jedini cilj je skinuti SDA gamad. Glasat ću za one koji se pokažu kao najbolji protivnik. Nažalost, bit će velika disperzija glasova i nema pomoći.
DISPERZIJA GLASOVA
Predlažem da se otvori poseban forum
Disperzija Glasova tzv Bošnjačke Opozicije
Uzroci i Posljedice
Mogućnosti Neutralisanja te Disperzije(Podjele)
Stari_demagog
Posts: 498
Joined: 28/12/2017 20:36

#61 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by Stari_demagog »

Izbit će se ljevica do izbora, ne sekiram se za to.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18472
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#62 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by GandalfSivi »

Nero Histrion wrote: Kako stranka moze skupljati nestranacke kandidate? Onda su to ipak kandidati te stranke, samo upakovani na drugi nacin ... ne kontam :?
Postoje ljudi koji su vojnici stranke, postavljeni na pozicije zarad clanstva u stranci i koji jedino i iskljucivo rade ono sta im stranka kaze. S druge strane postoje ljudi koji su se dokazali u svojim fahovima mimo stranaka (ekonomija, zdravstvo, edukacija, cak i sama politika) i koji koriste platformu politickih stranaka da bi usli u vlast i na strucnoj osnovi promijenili stanje u drzavi.

Teoretski, to bi tako trebalo biti. Problem je sto je i do sada bilo ljudi koji su ulazili u politiku iz tog razloga, ali su bili zesca manjina i jedina prava opozicija, pa makar i u vlasti bili, i onda su jako brzo sazvakani i ispljunuti. Stranke su nuzno zlo, barem kod nas, ali ako izbacimo politikanstvo iz istih, dobri ljudi mogu i dobre stvari uraditi. Anyhow, teorija je jedna stvar, praksa tek treba da se pokaze...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#63 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by spreca »

badalpur wrote:Kako sada stvari stoje za SDP, a nadam se da će se ljevica ujediniti i zajedno izaći na izbore jer ovako SDA opet dobija :run:
Nekako mi SDP nije bio nikada kilaviji ali vljda se odradi neka koalicija sa jos kime osim DF
User avatar
undefined007
Posts: 1084
Joined: 13/05/2014 16:37

#64 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by undefined007 »

Bećirević - Komšić - nebitan :D
Seawolf
Posts: 7775
Joined: 14/06/2012 22:59

#65 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by Seawolf »

Za Skupštinu Kantona Sarajevo: Naša stranka

Za Parlament Federacije BiH iz izborne jedinice 411: Naša stranka

Za Parlamentarnu skupštinu BiH iz izborne jedinice 513: SDP, osim ako Naša stranka ne bude u toj izbornoj jedinici imala dovoljno jakog kandidata za kojeg mislim da može proći.

Za Predsjedništvo BiH iz Federacije BiH: kandidat SDP-e, osim ako ne bue neki odron (doduše, bio je odron i prošli put, pa sam opet glasao za njega).
User avatar
Better Man
Posts: 16805
Joined: 01/10/2006 20:10

#66 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by Better Man »

sunceKOtepsija wrote:glasati samo za one snage koje su pokazale da nece pristati na ucjene i ustupke kada je u pitanju cjelovitost i nedjeljivost Bosne i Hercegovine i snage koje se bore da sacuvaju sjecanje na zrtve i dostojanstvo Bosnjackog naroda, snagu koja je pokazala principijelonost u najtezim trenutcima tj SDA, svi ostali (tzv patrioti od SDP-a, DF-a, SBB-a, preko raznih nezavisnih pokreta i lista pa do nekakvih "nit smdi nit mirise tipa nase stranke i sl.) su se pokazali spremnim na ustupke, podjele i klecanje pred neprijateljima BiH i Bosnjaka.
J..e mi se više za bilo kakvo dostojanstvo, rat i slične gluposti. Treba glasati za one koji će se baviti isključivo ekonomijom i zapošljavanjem i koji će bagru koja nas je opljačkala strpati trajno u zatvor. SDA nije ta stranka, oni su za hapsane i trajnog zatvora i da im se oduzme sva imovina koju su nezakonito stekli pljačkajući ovu zemlju.
User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#67 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by badalpur »

spreca wrote:
badalpur wrote:Kako sada stvari stoje za SDP, a nadam se da će se ljevica ujediniti i zajedno izaći na izbore jer ovako SDA opet dobija :run:
Nekako mi SDP nije bio nikada kilaviji ali vljda se odradi neka koalicija sa jos kime osim DF
Slažem se, ali je meni i takav SDP ispred bilo kakve SDA. Iako smatram da će i SDA doći kraj, urušit će se iznutra, već je počela.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#68 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by spreca »

badalpur wrote:
spreca wrote:
badalpur wrote:Kako sada stvari stoje za SDP, a nadam se da će se ljevica ujediniti i zajedno izaći na izbore jer ovako SDA opet dobija :run:
Nekako mi SDP nije bio nikada kilaviji ali vljda se odradi neka koalicija sa jos kime osim DF
Slažem se, ali je meni i takav SDP ispred bilo kakve SDA. Iako smatram da će i SDA doći kraj, urušit će se iznutra, već je počela.
Nadam se ......ali bice gutavo kako god se okrene
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#69 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by cyprus »

Stari_demagog wrote:Dok god je vama primarni cilj skinuti SDA, a ne donijeti konkretne mjere i poteze kako promijeniti stanje u državi vas neće biti nigdje. Opet će se izbiti između sebe koja će stranka od deset "ujedinjenih" biti liderska i tu do izražaja dolazi sva vaša (ne)sposobnost.
Ko bi reko, ali složit ću se sa ovim... Fokusiranje samo na to da se skine SDA niti je neki cilj, niti će dati naročit rezultat...

Nažalost, SDA jeste jedini dio nacionalističkog tronošca koji je moguće odstraniti iz vlasti, pa ako bude moguće, to svakako treba i uraditi... Međutim, to ne smije biti glavna ideja...
Stari_demagog
Posts: 498
Joined: 28/12/2017 20:36

#70 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by Stari_demagog »

cyprus wrote:
Stari_demagog wrote:Dok god je vama primarni cilj skinuti SDA, a ne donijeti konkretne mjere i poteze kako promijeniti stanje u državi vas neće biti nigdje. Opet će se izbiti između sebe koja će stranka od deset "ujedinjenih" biti liderska i tu do izražaja dolazi sva vaša (ne)sposobnost.
Ko bi reko, ali složit ću se sa ovim... Fokusiranje samo na to da se skine SDA niti je neki cilj, niti će dati naročit rezultat...

Nažalost, SDA jeste jedini dio nacionalističkog tronošca koji je moguće odstraniti iz vlasti, pa ako bude moguće, to svakako treba i uraditi... Međutim, to ne smije biti glavna ideja...
Pa i ta vaša ljevica kad ili ako pobijedi na izborima morat će minimalno sa HDZ-om u koaliciju, a ako nekad HDZ-u ne budeš popuštao dobijat ćeš blokade u radu tako da se nacionalista sigurno nećete kutarisati. Druga stvar je što ako ljevica pored HDZ-a uzme još i SNSD za partnera bit će hebana na svakom ćošku jer Ronhil i Ćirilićar samo čekaju taj trenutak.

SDA je u ovom mandatu odličan posao odradila sa SZP, njihovi ministri su bukvalno bili najagilniji i najuspješniji, a uspijevali su ih držati u konstantnom sukobu sa SNSD-om dok sa druge strane Čović ga je pušio na svakom ćošku jer da bi bilo šta dobio morao je Baketu ćeškati jaja, zbog toga i one česte i očajne posjete Banjoj Luci i Miletu.
putokaz1
Posts: 12487
Joined: 31/05/2014 23:56

#71 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by putokaz1 »

Seawolf wrote:Za Skupštinu Kantona Sarajevo: Naša stranka

Za Parlament Federacije BiH iz izborne jedinice 411: Naša stranka

Za Parlamentarnu skupštinu BiH iz izborne jedinice 513: SDP, osim ako Naša stranka ne bude u toj izbornoj jedinici imala dovoljno jakog kandidata za kojeg mislim da može proći.

Za Predsjedništvo BiH iz Federacije BiH: kandidat SDP-e, osim ako ne bue neki odron (doduše, bio je odron i prošli put, pa sam opet glasao za njega).
-Odličan izbor!!!!
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#72 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by Alfons Kauders »

Prpa.ba wrote:Na ovim izborima odlucio sam glasati direktno za SDA a ne indirektno kao do sada. :-D
Takodjer, SDA na svim nivoima, osim za Predsjednistvo. Tu cu za Covica.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15746
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#73 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by problemnatravunu »

Za nacionaliste nisam nikada do sada glasao, pa necu ni sada!

99% Naša stranka :bih:
User avatar
mayab
Posts: 27323
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#74 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by mayab »

NS
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#75 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by Alfons Kauders »

problemnatravunu wrote:Za nacionaliste nisam nikada do sada glasao, pa necu ni sada!

99% Naša stranka :bih:
Nisam ni ja, ali za sve ima prvi put.

Narod insistira na primitivcima i tu sam da pomognem. Neka ih jos, jer narodu jos uvijek nije doslo iz guzice u glavu. Da se to desi, ocito nam treba jos koja decenija bijede, gladi, straha i rata.

Eventualna lazna pobjeda opozicije kao 2000 ili 2010 ce samo znaciti da ce se iste nacionalne opcije vratiti na vlast cetiri godine kasnije, kao i 2002 ili 2014. Zato radije ne - ja sam za to da zadrzimo postojecu vlast i u narednom mandatu. Da vidimo, mozda se ovaj put dogovore. :)
Locked