IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
malakh
Posts: 7183
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#501 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by malakh »

probudiš se jedno jutro, po standardnom ritualu, kreneš sa prijateljima na jutarnju kafu i vidiš silne plakate koje do sada nisi vidio. fuj.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7850
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#502 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by Idemedosumom »

SDA do bagro :bih:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#503 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by un1ted »

Dasi wrote:
sadie_forever wrote:Mi iz dijaspore vec mozemo glasati,ja i muz glasali za SDA sve nivoe osim kanton gdje je BPS
Dabogda vam se Bakir tu kandidovao...
MRŠ STOKO!
Pa evo i ja razmisljam isto, iako sam na prvu opsovao kao i ti. Idem van BIH i glasat cu za one koje narod konstantno bira. Kada vec hoce da ih neko guzi, zasto da to ne omogucim i ja?
User avatar
djkurt
Posts: 814
Joined: 23/08/2007 15:26

#504 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by djkurt »

Samo ću reći:

black64
Posts: 182
Joined: 16/02/2016 18:45

#505 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by black64 »

za predsjedništvo Hadžikadić
ostali nivoi Naša Stranka
:bih: :bih:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#506 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by JThomas »

ovo je bolje i od fahruda... :roll: :lol:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/diana-z ... /180905003
Promijenjen je zakon, a ne mišljenje, uvođenjem dva namjenska podračuna. S obzirom na činjenicu da smo moja stranka i ja lično za evropski put i uspostavu pravne države, a akcize su bile jedan od preduvjeta, to je bila stranačka odluka i ja sam kao članica stranke bila dužna postupiti prema njoj, iako i tada svjesna kako će mi nanijeti mnogo političke štete.

Presudnu ulogu u čitavom "slučaju" su imali predstavnici međunarodne zajednice koji su nas na taj način navukli na "tanak led", govoreći nam o mnogim benefitima takvog zakona za koji danas vidimo kako nije ni približno onakav kakvim su ga oni predstavljali. Ako je to moj jedini grijeh ja se uistinu ispričavam.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#507 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by KatarinaKosaca »

Control panel wrote:
KatarinaKosaca wrote:Jos uvijek ne znam za koga glasati...
Tako je to kad ti se stranka raspala ili stalno mijenjas.

Ja znam, nisam nikad mijenjao niti cu.
Da. Da. :D
User avatar
malakh
Posts: 7183
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#508 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by malakh »

KatarinaKosaca wrote:
Control panel wrote:
KatarinaKosaca wrote:Jos uvijek ne znam za koga glasati...
Tako je to kad ti se stranka raspala ili stalno mijenjas.

Ja znam, nisam nikad mijenjao niti cu.
Da. Da. :D
batali šuplju priču, jer svi znamo da ćeš glasati za sdp i to ćeš se "u zadnji momenat" odlučiti za njih.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#509 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by KatarinaKosaca »

Naravno za SDP. Dali su entitetsko drzavljanstvo sad ostaje dati drzavnost RS-u..
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#510 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by Control panel »

KatarinaKosaca wrote:Naravno za SDP. Dali su entitetsko drzavljanstvo sad ostaje dati drzavnost RS-u..
Katarina ne nasjedaj na suplje price. Zakon o drzavljanstvu iz 1997 kada je prvi put napravljen je i tada, sa cim se duboko neslazem, imao clan koji govori da su drzavljani f bih i rs ujedno i drzavljani bih.
Ta formulacija stoji nepromijenjena jos od 1997, i stoji i u najnovijim izmjenama zakona iz 2016.
Tako da smo mi prvo drzavljani entiteta, pa onda bih. I sad pitanje za tebe ko je bio vlast 1997 godine? A da ne bude da aludiram na nekog krivca tipa DDA, sbih., SDP Je bio opozicija, a zakon je donio visoki predstavnik
Svi ostali zakoni koji tretiraju nesto vezano za drzavljanstvo crpe izvor iz zakona o drzavljanstvu.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#511 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by KatarinaKosaca »

Control panel wrote:
KatarinaKosaca wrote:Naravno za SDP. Dali su entitetsko drzavljanstvo sad ostaje dati drzavnost RS-u..
Katarina ne nasjedaj na suplje price. Zakon o drzavljanstvu iz 1997 kada je prvi put napravljen je i tada, sa cim se duboko neslazem, imao clan koji govori da su drzavljani f bih i rs ujedno i drzavljani bih.
Ta formulacija stoji nepromijenjena jos od 1997, i stoji i u najnovijim izmjenama zakona iz 2016.
Tako da smo mi prvo drzavljani entiteta, pa onda bih. I sad pitanje za tebe ko je bio vlast 1997 godine? A da ne bude da aludiram na nekog krivca tipa DDA, sbih., SDP Je bio opozicija, a zakon je donio visoki predstavnik
Svi ostali zakoni koji tretiraju nesto vezano za drzavljanstvo crpe izvor iz zakona o drzavljanstvu.
Da nam na uvjerenju o drzavljanstvu stoji "drzavljamin feferacije(rs) i bih" je Lagumdzijin ustupak Dodiku u sklopu famozne izjave "ja cu ponuditi vise" za mjeato MVP koje je obnasao 4 godine i za BIH uradio NISTA. To je cinjenica. Sve ostalo suplja prica
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#512 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by insomnia78 »

Samo SDA na svim nivoima
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#513 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by Control panel »

insomnia78 wrote:Samo SDA na svim nivoima
Logicno. Kad su te uhljebili. Gdje, kanton ili opcina centar?
Novak20
Posts: 13983
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#514 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by Novak20 »

Control panel wrote:
insomnia78 wrote:Samo SDA na svim nivoima
Logicno. Kad su te uhljebili. Gdje, kanton ili opcina centar?
:lol:

Francuska, diplomatska služba. :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#515 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by insomnia78 »

Ambasada brajko kakav kanton
Znas kako kazu: kratke tole, duga brada, kalasnjikov, ambasada
Dobro, bez kalasnjikova
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#516 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by Control panel »

KatarinaKosaca wrote:
Control panel wrote:
KatarinaKosaca wrote:Naravno za SDP. Dali su entitetsko drzavljanstvo sad ostaje dati drzavnost RS-u..
Katarina ne nasjedaj na suplje price. Zakon o drzavljanstvu iz 1997 kada je prvi put napravljen je i tada, sa cim se duboko neslazem, imao clan koji govori da su drzavljani f bih i rs ujedno i drzavljani bih.
Ta formulacija stoji nepromijenjena jos od 1997, i stoji i u najnovijim izmjenama zakona iz 2016.
Tako da smo mi prvo drzavljani entiteta, pa onda bih. I sad pitanje za tebe ko je bio vlast 1997 godine? A da ne bude da aludiram na nekog krivca tipa DDA, sbih., SDP Je bio opozicija, a zakon je donio visoki predstavnik
Svi ostali zakoni koji tretiraju nesto vezano za drzavljanstvo crpe izvor iz zakona o drzavljanstvu.
Da nam na uvjerenju o drzavljanstvu stoji "drzavljamin feferacije(rs) i bih" je Lagumdzijin ustupak Dodiku u sklopu famozne izjave "ja cu ponuditi vise" za mjeato MVP koje je obnasao 4 godine i za BIH uradio NISTA. To je cinjenica. Sve ostalo suplja prica
Katarina ja ne pricam suplju, fino ako imas mogucnost nadji sluzbeni list bih 97/4 pa procitaj sta pise.
U zakonu iz 97 ti pise to sto pise na uvjerenju.
neon-x
Posts: 610
Joined: 18/07/2012 19:13

#517 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by neon-x »

black64 wrote:za predsjedništvo Hadžikadić
ostali nivoi Naša Stranka
:bih: :bih:
:thumbup: Isto. Najmanje losi od sve djece u ovom trenutku.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#518 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by Control panel »

neon-x wrote:
black64 wrote:za predsjedništvo Hadžikadić
ostali nivoi Naša Stranka
:bih: :bih:
:thumbup: Isto. Najmanje losi od sve djece u ovom trenutku.
Samo bacen glas. To vam je isto kao da u kladari pored barcelone ili reala vi tipujete da ce pobijediti celik, zeljo ili SA.
trebas svojim glasanjem pomoci nekome ko ima kakve takve sanse za eventualnu pobjedu. Uz uvazavsnje tvog izbora ta dva, jadikadic i falatar, emaju ama bas nikakve sanse. Ovo ostaje zapisano pa se vidimo poslije izbora. Pa cemo opet kukati e da je ljevica imala... ne bi bio ajnadzic...
neon-x
Posts: 610
Joined: 18/07/2012 19:13

#519 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by neon-x »

Control panel wrote:
neon-x wrote:
black64 wrote:za predsjedništvo Hadžikadić
ostali nivoi Naša Stranka
:bih: :bih:
:thumbup: Isto. Najmanje losi od sve djece u ovom trenutku.
Samo bacen glas. To vam je isto kao da u kladari pored barcelone ili reala vi tipujete da ce pobijediti celik, zeljo ili SA.
trebas svojim glasanjem pomoci nekome ko ima kakve takve sanse za eventualnu pobjedu. Uz uvazavsnje tvog izbora ta dva, jadikadic i falatar, emaju ama bas nikakve sanse. Ovo ostaje zapisano pa se vidimo poslije izbora. Pa cemo opet kukati e da je ljevica imala... ne bi bio ajnadzic...
Da su ti tvoji koji imaju sanse kao ovi za koje cu glasati rado bih onda glasao za njih. Do tada se pitajte zasto raste popularnost NS i nezavisnih kandidata, zasto budete gotovo unisteni nakon jednog provedenog mandata na vlasti i sl. pitanja. Taman posla da glasam za nekoga kome je glavni adut taj sto su ovi na vlasti eventualno gori od njih za nekih 0,1%.
User avatar
malakh
Posts: 7183
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#520 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by malakh »

neon-x wrote:
black64 wrote:za predsjedništvo Hadžikadić
ostali nivoi Naša Stranka
:bih: :bih:
:thumbup: Isto. Najmanje losi od sve djece u ovom trenutku.
a što ne falatar? :lol: :lol:
neon-x
Posts: 610
Joined: 18/07/2012 19:13

#521 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by neon-x »

malakh wrote:
neon-x wrote:
black64 wrote:za predsjedništvo Hadžikadić
ostali nivoi Naša Stranka
:bih: :bih:
:thumbup: Isto. Najmanje losi od sve djece u ovom trenutku.
a što ne falatar? :lol: :lol:
Postoji mnogo razloga ali sve se svodi na to da je Hadzikadic po meni daleko kvalitetniji kandidat. Falatar ima srce na pravom mjestu, pozitivna je pojava u politici ali iskreno ja ne vidim neki veliki kapacitet u njemu. On je prije svega dobar alat NS u kampanji koji ce ih uciniti vidljivijima sto je sasvim legitimno i svaki glas vise koji donese NS mene raduje.

Stvar je sto jos uvijek nazalost ni blizu ne mozemo zatvoriti oci pred bitnoscu etnickog faktora. Neko mora napokonon ubijediti Bosnjake u iskrenu i pozitivnu gradjansku politiku jer je to po meni sustina razrijesenja nasih problema. Hadzikadic je lik koji do sada najvise lici na nekoga ko je dorastao takvom zadatku.
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#522 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by hizo ramidovic »

Da sam slucajno punoljetan odmabi glaso za fahra...
black64
Posts: 182
Joined: 16/02/2016 18:45

#523 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by black64 »

Control panel wrote:
neon-x wrote:
black64 wrote:za predsjedništvo Hadžikadić
ostali nivoi Naša Stranka
:bih: :bih:
:thumbup: Isto. Najmanje losi od sve djece u ovom trenutku.
Samo bacen glas. To vam je isto kao da u kladari pored barcelone ili reala vi tipujete da ce pobijediti celik, zeljo ili SA.
trebas svojim glasanjem pomoci nekome ko ima kakve takve sanse za eventualnu pobjedu. Uz uvazavsnje tvog izbora ta dva, jadikadic i falatar, emaju ama bas nikakve sanse. Ovo ostaje zapisano pa se vidimo poslije izbora. Pa cemo opet kukati e da je ljevica imala... ne bi bio ajnadzic...
mislim da treba glasati ZA nekoga, a ne protiv nekoga drugog
iako bih volio da Hadžikadić bude bošnjački član predsjedništva, nemam ništa protiv da tu funkciju obavlja Bećirović ili Džaferović, jer nadam se da znamo koje su ovlasti predsjedništva.
ono što je bitnije su svi ostali nivoi i mislim da tu glas nikako nije bačen ako glasamo za NS
black64
Posts: 182
Joined: 16/02/2016 18:45

#524 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by black64 »

neon-x wrote:
malakh wrote:
neon-x wrote:
:thumbup: Isto. Najmanje losi od sve djece u ovom trenutku.
a što ne falatar? :lol: :lol:
Postoji mnogo razloga ali sve se svodi na to da je Hadzikadic po meni daleko kvalitetniji kandidat. Falatar ima srce na pravom mjestu, pozitivna je pojava u politici ali iskreno ja ne vidim neki veliki kapacitet u njemu. On je prije svega dobar alat NS u kampanji koji ce ih uciniti vidljivijima sto je sasvim legitimno i svaki glas vise koji donese NS mene raduje.

Stvar je sto jos uvijek nazalost ni blizu ne mozemo zatvoriti oci pred bitnoscu etnickog faktora. Neko mora napokonon ubijediti Bosnjake u iskrenu i pozitivnu gradjansku politiku jer je to po meni sustina razrijesenja nasih problema. Hadzikadic je lik koji do sada najvise lici na nekoga ko je dorastao takvom zadatku.
slazem se sa neon-x
također pošto sam Bošnjak mislim da nije nimalo moralno birati hrvatskog člana predsjedništva
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#525 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by hizo ramidovic »

Kakav hadzikadic, obicna burania, da stagod vrijedi uspijo bi u ameriki
Locked