Submisivna priroda Žena

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#201 Re: Submisivna priroda Žena

Post by TheMule »

Karlinko, ti imas penis envy.
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#202 Re: Submisivna priroda Žena

Post by Nurudin »

Pa Engels nije biolog , kao ni Marks, a nisu ni nikakvi relevantni autoriteti današnjice po tom pitanju.
Samo su dio istorije društvenih procesa.
U biti ne moram ja dokazivati da komunizam , a ni socijalizam kao jedna od varijanti nastala iz komunizma , odnosno marksizma
kao doktrine svega toga , nisu bili osloboditelji žena po defaultu, već da je to bio globalni trend. To treba da dokažu oni
koji to tvrde.
Možemo uzeti žene danas i žene u našem komunizmu (Jugoslavijom je vladala komunistička , a ne socijalistička partija, iako
se država zvala socijalističkom) , pa bi mogli onda zaključiti isto tako kako su danas u daleko boljoj poziciji nego tad i da
je samim tim komunizam zapostavljao žene. Naravno, to nije istina , kao što nije istina ni da ih je komunizam oslobodio.
Samo ako se izvadi iz konteksta globalnih dešavanja ili iz istorijskih procesa, onda tako izgleda, inače ne.

Inače, Engels je, nakon što je Marks napravio vanbračno dijete jednoj svojoj prijateljici (a on sam je bio u braku) , prihvatio
njegovo dijete na sebe jer se samohrane majke nisu prihvatale u društvu.
Uporedi to sa današnjom situacijom , pogotovo na zapadu , i razlika je drastična. Sigurno nije zbog komunizma.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#203 Re: Submisivna priroda Žena

Post by Connaisseur Karlin »

TheMule wrote:Karlinko, ti imas penis envy.
to je Frojdova teorija , a ne zene naucnice , znaci, tipicna muska teorija, a Frojd je inace bio homo :D njegova teorija je jako subjektivna :)

ja sam savrseno sretna sa svojom vagionm :D
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#204 Re: Submisivna priroda Žena

Post by Zejnep »

Zahvaljujuci ovoj temi shvatila sam da sam ja trebala biti musko :mrgreen:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#205 Re: Submisivna priroda Žena

Post by Connaisseur Karlin »

Zejnep wrote:Zahvaljujuci ovoj temi shvatila sam da sam ja trebala biti musko :mrgreen:
to ce ti reci svaki muskarac , ako sto meni rece TheMule :D

znas, muskraci bolje znaju sto i kao zene misle :lol:
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#206 Re: Submisivna priroda Žena

Post by Nurudin »

Zejnep wrote:Zahvaljujuci ovoj temi shvatila sam da sam ja trebala biti musko :mrgreen:
Nisi, piše da si se registrovala u 8. mjesecu ove godine , a imaš postova kao i ja koji sam ovdje godinama.
To je skoro siguran znak da si žensko :wink: :mrgreen:
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#207 Re: Submisivna priroda Žena

Post by Zejnep »

Nurudin wrote:
Zejnep wrote:Zahvaljujuci ovoj temi shvatila sam da sam ja trebala biti musko :mrgreen:
Nisi, piše da si se registrovala u 8. mjesecu ove godine , a imaš postova kao i ja koji sam ovdje godinama.
To je skoro siguran znak da si žensko :wink: :mrgreen:
:lol: :mrgreen:
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#208 Re: Submisivna priroda Žena

Post by Zejnep »

Onda muskarci pate od castration anxiety :mrgreen:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#209 Re: Submisivna priroda Žena

Post by Connaisseur Karlin »

Zejnep wrote:Onda muskarci pate od castration anxiety :mrgreen:
:D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#210 Re: Submisivna priroda Žena

Post by triconja »

Bloo wrote:
Nurudin wrote: Gluposti su to .
Sexualna revolucija se desila na kapitalističkom zapadu . Međutim , to oslobađanje žena nema veze ni sa jednom ideologijom
već je vrijeme jednostavno bilo zrelo za takve promjene.
Socijalizam je kod nas bio sistem koji je dočekao takve promjene ali u puno drugih društava to nije bio slučaj.
Oslobađanje žena je zapravo posljedica industrijske revolucije, a ne seksualne :D

Feminizam 101
Ih dje ima otaj kurs iz feminizma da malo naucim njeke stvari?

Ima i ta logike ali fali ti par caka. Prvi i drugi svjetski rat su napravili milion koraka do jednakosti polova. Ode omladina, poginu a industrija ne trpi i meci zene neka i one rade. Odu stariji i oni poginu, meci zene nek obradjuju zemlju. I vidi ti cuda, ne moras imat snagu ko rambo da radis u industriji, sve masine rade za tebe. I tako cudan zeman nastade i zenska postate neki klinac u fabrici.

Sva slicnost sa stvarnim dogadjajima je slucajna :lol: :lol: :lol: .
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#211 Re: Submisivna priroda Žena

Post by Nurudin »

Skoro gledam dokumentarac , biografija Freuda. Lik bio ovisnik o kokainu, jedva se skinuo .
Umro od raka viice ali nije mogao prestati pušiti kubanske cigare, pa kad nije više mogao otvarati vilicu, onda je otvarao
nekom štipaljkom da ugura cigaru. Koja su to bila vremena :mrgreen:
Rekoše da su danas njegove teorije odbačene , a prihvaćen je njegov metod psihoanalize
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#212 Re: Submisivna priroda Žena

Post by Bloo »

triconja wrote:
Bloo wrote:
Nurudin wrote: Gluposti su to .
Sexualna revolucija se desila na kapitalističkom zapadu . Međutim , to oslobađanje žena nema veze ni sa jednom ideologijom
već je vrijeme jednostavno bilo zrelo za takve promjene.
Socijalizam je kod nas bio sistem koji je dočekao takve promjene ali u puno drugih društava to nije bio slučaj.
Oslobađanje žena je zapravo posljedica industrijske revolucije, a ne seksualne :D

Feminizam 101
Ih dje ima otaj kurs iz feminizma da malo naucim njeke stvari?

Ima i ta logike ali fali ti par caka. Prvi i drugi svjetski rat su napravili milion koraka do jednakosti polova. Ode omladina, poginu a industrija ne trpi i meci zene neka i one rade. Odu stariji i oni poginu, meci zene nek obradjuju zemlju. I vidi ti cuda, ne moras imat snagu ko rambo da radis u industriji, sve masine rade za tebe. I tako cudan zeman nastade i zenska postate neki klinac u fabrici.

Sva slicnost sa stvarnim dogadjajima je slucajna :lol: :lol: :lol: .
Fulao si stoljeće
Industrijska revolucija je mnogo ranije.
Da mašine rade za tebe, bez obzira da li si muško ili žensko i time se mjenja odnos moći. Nema više..ja zarađujem kopajući ugalj i donosim hljeb na ovaj sto, ja muškarac!
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#213 Re: Submisivna priroda Žena

Post by Towelie »

Ravnopravni muškarci i zene i dalje nisu psihološki isti, i nece zeleti iste stvari.

U Švedskoj zene imaju sva moguca prava kao i muski, pa i dalje ima jako malo žena u STEM oblastima, iako ih društvo stimulise da studiraju taj tip fakulteta. Moja jaranica koja zivi tamo kaze da su zene koje rade u IT industriji u omjeru 1/20 u odnosu na muškarce.

To je zaista indikativno i ne može se pripisati samo društvu i odgoju, vec i priroda i genetika igraju ulogu. Ne treba zatvarati oci ni pred tom realnošću.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#214 Re: Submisivna priroda Žena

Post by triconja »

Bloo wrote:
triconja wrote:
Bloo wrote: Oslobađanje žena je zapravo posljedica industrijske revolucije, a ne seksualne :D

Feminizam 101
Ih dje ima otaj kurs iz feminizma da malo naucim njeke stvari?

Ima i ta logike ali fali ti par caka. Prvi i drugi svjetski rat su napravili milion koraka do jednakosti polova. Ode omladina, poginu a industrija ne trpi i meci zene neka i one rade. Odu stariji i oni poginu, meci zene nek obradjuju zemlju. I vidi ti cuda, ne moras imat snagu ko rambo da radis u industriji, sve masine rade za tebe. I tako cudan zeman nastade i zenska postate neki klinac u fabrici.

Sva slicnost sa stvarnim dogadjajima je slucajna :lol: :lol: :lol: .
Fulao si stoljeće
Industrijska revolucija je mnogo ranije.
Da mašine rade za tebe, bez obzira da li si muško ili žensko i time se mjenja odnos moći. Nema više..ja zarađujem kopajući ugalj i donosim hljeb na ovaj sto, ja muškarac!
To je u to doba bilo sporadicno, a veliki procenat populacije nije bio zaposlen u industrijskoj proizvodnji. Tek se o industriji moze pricati pred prvi svjetski rat a pogotovo u prvom svjetskom ratu.

A i ti sto su radili u industriji pravo su se usrecili, zenska dnevnica je bila taman dovoljna da moze kupit komad hljeba jos i ako joj muz radi tu da mogu napravit neku splacinu da ne crknu od gladi (naravno mislim poceci industrije).
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#215 Re: Submisivna priroda Žena

Post by Connaisseur Karlin »

Towelie wrote:Ravnopravni muškarci i zene i dalje nisu psihološki isti, i nece zeleti iste stvari.

U Švedskoj zene imaju sva moguca prava kao i muski, pa i dalje ima jako malo žena u STEM oblastima, iako ih društvo stimulise da studiraju taj tip fakulteta. Moja jaranica koja zivi tamo kaze da su zene koje rade u IT industriji u omjeru 1/20 u odnosu na muškarce.

To je zaista indikativno i ne može se pripisati samo društvu i odgoju, vec i priroda i genetika igraju ulogu. Ne treba zatvarati oci ni pred tom realnošću.
kako mislisa : nisu psiholoski isti !?

pa zena koja je pomogla Ajnstajnu sa relativitetom, doslovno su zajedno otrkili, niakd nije dobila kredit za svoj rad, jer na tadasnjim univerzitetima to nije bila praksa, a zena je to uradila je jer bila zaljubljena u nauku :-D

prema tvojojo logoci, zene nemaju zelju biti naucnice i istrazivaci kao muskraci :-) :lol:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#216 Re: Submisivna priroda Žena

Post by Connaisseur Karlin »

Nurudin wrote:Skoro gledam dokumentarac , biografija Freuda. Lik bio ovisnik o kokainu, jedva se skinuo .
Umro od raka viice ali nije mogao prestati pušiti kubanske cigare, pa kad nije više mogao otvarati vilicu, onda je otvarao
nekom štipaljkom da ugura cigaru. Koja su to bila vremena :mrgreen:
Rekoše da su danas njegove teorije odbačene , a prihvaćen je njegov metod psihoanalize
wow :shock: ovo je danas jako tuzna vijest za forumasha TheMule :D
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#217 Re: Submisivna priroda Žena

Post by Towelie »

Connaisseur Karlin wrote:
Towelie wrote:Ravnopravni muškarci i zene i dalje nisu psihološki isti, i nece zeleti iste stvari.

U Švedskoj zene imaju sva moguca prava kao i muski, pa i dalje ima jako malo žena u STEM oblastima, iako ih društvo stimulise da studiraju taj tip fakulteta. Moja jaranica koja zivi tamo kaze da su zene koje rade u IT industriji u omjeru 1/20 u odnosu na muškarce.

To je zaista indikativno i ne može se pripisati samo društvu i odgoju, vec i priroda i genetika igraju ulogu. Ne treba zatvarati oci ni pred tom realnošću.
kako mislisa : nisu psiholoski isti !?

pa zena koja je pomogla Ajnstajnu sa relativitetom, doslovno su zajedno otrkili, niakd nije dobila kredit za svoj rad, jer na tadasnjim univerzitetima to nije bila praksa, a zena je to uradila je jer bila zaljubljena u nauku :-D

prema tvojojo logoci, zene nemaju zelju biti naucnice i istrazivaci kao muskraci :-) :lol:
Nisu psihološki isti. Nije valjda da ti je to novost?

I da, muškarci vise zele biti naučnici jer im je dominantna leva mozdana hemisfera, koja je analitička, i koja pogoduje upravljanju objektima, samim time i nauci. Kod žena je dominantna desna hemisfera, koja je kreativna po prirodi, a i zene imaju razvijeniju empatiju od muškaraca. Zato su žene češće psihološkinje, a muškarci su češće fizičari. Cak i danas u Skandinaviji.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#218 Re: Submisivna priroda Žena

Post by triconja »

Connaisseur Karlin wrote:
Towelie wrote:Ravnopravni muškarci i zene i dalje nisu psihološki isti, i nece zeleti iste stvari.

U Švedskoj zene imaju sva moguca prava kao i muski, pa i dalje ima jako malo žena u STEM oblastima, iako ih društvo stimulise da studiraju taj tip fakulteta. Moja jaranica koja zivi tamo kaze da su zene koje rade u IT industriji u omjeru 1/20 u odnosu na muškarce.

To je zaista indikativno i ne može se pripisati samo društvu i odgoju, vec i priroda i genetika igraju ulogu. Ne treba zatvarati oci ni pred tom realnošću.
kako mislisa : nisu psiholoski isti !?

pa zena koja je pomogla Ajnstajnu sa relativitetom, doslovno su zajedno otrkili, niakd nije dobila kredit za svoj rad, jer na tadasnjim univerzitetima to nije bila praksa, a zena je to uradila je jer bila zaljubljena u nauku :-D

prema tvojojo logoci, zene nemaju zelju biti naucnice i istrazivaci kao muskraci :-) :lol:
Diskusija na tu temu se moze voditi kao i na temu ima li boga ili ne, nemas nikakvih dokaza a zakljucke donosis kako ti je cejf.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#219 Re: Submisivna priroda Žena

Post by Connaisseur Karlin »

Towelie wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Towelie wrote:Ravnopravni muškarci i zene i dalje nisu psihološki isti, i nece zeleti iste stvari.

U Švedskoj zene imaju sva moguca prava kao i muski, pa i dalje ima jako malo žena u STEM oblastima, iako ih društvo stimulise da studiraju taj tip fakulteta. Moja jaranica koja zivi tamo kaze da su zene koje rade u IT industriji u omjeru 1/20 u odnosu na muškarce.

To je zaista indikativno i ne može se pripisati samo društvu i odgoju, vec i priroda i genetika igraju ulogu. Ne treba zatvarati oci ni pred tom realnošću.
kako mislisa : nisu psiholoski isti !?

pa zena koja je pomogla Ajnstajnu sa relativitetom, doslovno su zajedno otrkili, niakd nije dobila kredit za svoj rad, jer na tadasnjim univerzitetima to nije bila praksa, a zena je to uradila je jer bila zaljubljena u nauku :-D

prema tvojojo logoci, zene nemaju zelju biti naucnice i istrazivaci kao muskraci :-) :lol:
Nisu psihološki isti. Nije valjda da ti je to novost?

I da, muškarci vise zele biti naučnici jer im je dominantna leva mozdana hemisfera, koja je analitička, i koja pogoduje upravljanju objektima, samim time i nauci. Kod žena je dominantna desna hemisfera, koja je kreativna po prirodi, a i zene imaju razvijeniju empatiju od muškaraca. Zato su žene češće psihološkinje, a muškarci su češće fizičari. Cak i danas u Skandinaviji.

a joj :-)

zena ,poznata nucnica u barkley university, teta se zove Nancy, je do sad postavila odlicna istrazivanja o funkciji mozga, a kod bi procitala tovju izjavu, nasmijala bi se grohotom :lol:
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#220 Re: Submisivna priroda Žena

Post by Towelie »

Last edited by Towelie on 30/12/2017 15:58, edited 1 time in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#221 Re: Submisivna priroda Žena

Post by Bloo »

Zaboliše me little grey cells od postova...
nadam se da nemate kćerke
:kakoste:

:run:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#222 Re: Submisivna priroda Žena

Post by triconja »

Bloo wrote:Zaboliše me little grey cells od postova...
nadam se da nemate kćerke
:kakoste:

:run:
Hej ali cuj ti to zensko je fizicki malo slabije od muskarca i to ponavljati u doba kad dijete od dvije godine moze imati slicnu produktivnost kao musko sa 30 godina zbog tehnologije. Argument je znaci :lol: :lol: :lol:
User avatar
medvjed23
Posts: 26854
Joined: 16/07/2010 13:49

#223 Re: Submisivna priroda Žena

Post by medvjed23 »

pa ima i danas nemalo poslova gdje fizička snaga igra veliku ulogu..

jednakost ljudi pred zakonom, bez obzira na spol, je sasvim opravdana, al ne vidim potrebu da se na njoj gradi iluzija da među spolovima ne postoje razlike u tijelu i psihologiji..
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#224 Re: Submisivna priroda Žena

Post by Connaisseur Karlin »

a ovo me podsjeti na ucenje o seksu iz Kozmopolitena magazina :D toliko je naucno vazno :lol:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#225 Re: Submisivna priroda Žena

Post by Connaisseur Karlin »

medvjed23 wrote:pa ima i danas nemalo poslova gdje fizička snaga igra veliku ulogu..

jednakost ljudi pred zakonom, bez obzira na spol, je sasvim opravdana, al ne vidim potrebu da se na njoj gradi iluzija da među spolovima ne postoje razlike u tijelu i psihologiji..
tijelsen razlike su ocigledne, al nema psiholskih razlika , a koje su izgovor za neprigvatanje prakticiranja ravnopravnosti zena i muskaraca :-D
Post Reply