Crna hronika BH cesta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#76 Re: Crna hronika BH cesta

Post by liaar »

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /171209049

Gledaj ceste, dohvaćena nije. Imamo službe održavanja za poželjeti. A i vozači, ako ih ima u ovim sudarima na ljetnim gumama, zrelo za zatvora. A ima ovih na zimskim gumama, misle ako su stavili zimske da neće izletit sa ceste. Džaba ti sve kad je na cestama nakupina leda, sitno ali ima, dovoljno da te izbaci u sekundi.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#77 Re: Crna hronika BH cesta

Post by amar1994 »

idioti , sad ce oni to poboljsat kad akcize povecaju 8-)
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#78 Re: Crna hronika BH cesta

Post by liaar »

Zato će nas više bit za 20 godina, jerbo kako kažu, veće akcize više će se djeca rađat. Normalno, neće ljudi imat da naspu pa će sjedit kući i štancat djecu :lol: :lol: :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#79 Re: Crna hronika BH cesta

Post by amar1994 »

liaar wrote:Zato će nas više bit za 20 godina, jerbo kako kažu, veće akcize više će se djeca rađat. Normalno, neće ljudi imat da naspu pa će sjedit kući i štancat djecu :lol: :lol: :lol:
to to :izet: :izet: :izet: :lol:
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#80 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Rugafet »

Jeste nece imat da naspu pa ce kuci djecu pravit a djeca sta ce jesti to nema veze. Jesu se sjetili u pm sve baltazar do baltazara
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#81 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vješalica »

liaar wrote:https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /171209049

Gledaj ceste, dohvaćena nije. Imamo službe održavanja za poželjeti. A i vozači, ako ih ima u ovim sudarima na ljetnim gumama, zrelo za zatvora. A ima ovih na zimskim gumama, misle ako su stavili zimske da neće izletit sa ceste. Džaba ti sve kad je na cestama nakupina leda, sitno ali ima, dovoljno da te izbaci u sekundi.
RAD čisti samo kad padavine prestanu
to im je taktika višegodišnja
do prestanka i slabijeg intenziteta s obzirom na gustinu saobraćaja
vozila razgaze sav snijeg i oni pokupe ostatke i zaspu onim kamenicama i riješen problem
bar za njih
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#82 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

Rugafet wrote:Jeste nece imat da naspu pa ce kuci djecu pravit a djeca sta ce jesti to nema veze. Jesu se sjetili u pm sve baltazar do baltazara
znas ti onu evergrin supljaru ? svako ima svoju nafaku :lol: :lol: :lol: :run:
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#83 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Rugafet »

To to, nece nafaka pobjec
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#84 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Ommadawn »

Ništa mi nema gore nego po Bosni voziti. To pretiče preko pune linije, to ulijeće u makaze, to izlijeće na glavnu cestu bez da gleda ide li ko i još uz to ti blica i svira ako ti pratiš ograničenja.
Ljetos vozim iz Tuzle prema Sarajevu. Krenuo rano ujutro da me ne uhvati vrućina i polako po PS-u što bi se reklo. Ma i ne mogu brže sve i da hoću - put je loš, krivina na krivini, teretnjak je ispred mene a motor u Fabiji 1,0 dakle slab. A meni se i ne žuri nigdje. Iza mene nekakva ženska u Citroenu. Poče blicati, pretiče me na krivini i usput mi pokazuje srednji prst. Nastavlja preticati teretnjak, čovjek koči, nije mu svejedno, trubi...
Negdje prije Olova na parkingu je zaustavila policija. Vidim stoji pored auta, sva sjebana, policija nešto piše i gleda tablice. Ja joj svirnem i mahnem - eh eto ti srednji prst.

Tri sedmice kasnije, krenuo iz Banja Luke, vozim kroz gusto naseljeno mjesto (Vrbanja za one koji znaju) i hajvan iz Švedske me pretiče sa Audijem A5 a za njim kreten sa Renaultom Laguna, bosanske table isto tako na gas udario. Srećom niko na cestu nije izašao, niko nije kod komšije na kafu ili pivu krenuo - pala bi mrtva glava.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#85 Re: Crna hronika BH cesta

Post by O'zone »

User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#86 Re: Crna hronika BH cesta

Post by liaar »

Neka.
User avatar
relax11
Posts: 1754
Joined: 08/01/2013 12:35
Location: RAJVOSA <3

#87 Re: Crna hronika BH cesta

Post by relax11 »

Cuj neka, sta neka ne kontam te, lik je mozda vozio 50 i naisao gdje je led zanijelo ga i prevrno se, i ti kazes neka, neki ljudi mi stvarno nisu jasni
Naslovnica
Posts: 27935
Joined: 20/03/2013 15:38

#88 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

liaar wrote:Neka.
:roll:
User avatar
relax11
Posts: 1754
Joined: 08/01/2013 12:35
Location: RAJVOSA <3

#89 Re: Crna hronika BH cesta

Post by relax11 »

https://www.youtube.com/watch?v=D_Cy4vFT-J8

Neku noc oko 22 sata izlazim iz ulice vidim zeleno dam gasa, kad kombi stoji blicam blicam, nista on sviram nista... upali se crveno. Pali se nakon 2 minute zeleno on skrece na glavnu 100 godina, ja bio iza njega meni se pali zuto, ja sviram blicam nista razvuko 10 na sat glavnom, kako idemo prema gradu vidim svera cestu, mogo je napravit 2-3 udesa, blicam ja blicaju ljudi iza ali nece kreten da stane
Leon16v
Posts: 5790
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#90 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Leon16v »

Al si ga silovo blicanjem :lol:
Naslovnica
Posts: 27935
Joined: 20/03/2013 15:38

#91 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

relax11 wrote:https://www.youtube.com/watch?v=D_Cy4vFT-J8

Neku noc oko 22 sata izlazim iz ulice vidim zeleno dam gasa, kad kombi stoji blicam blicam, nista on sviram nista... upali se crveno. Pali se nakon 2 minute zeleno on skrece na glavnu 100 godina, ja bio iza njega meni se pali zuto, ja sviram blicam nista razvuko 10 na sat glavnom, kako idemo prema gradu vidim svera cestu, mogo je napravit 2-3 udesa, blicam ja blicaju ljudi iza ali nece kreten da stane
Pokvariće ti se ablender ako tako nastaviš...
:lol:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#92 Re: Crna hronika BH cesta

Post by 530i »

relax11 wrote:https://www.youtube.com/watch?v=D_Cy4vFT-J8

Neku noc oko 22 sata izlazim iz ulice vidim zeleno dam gasa, kad kombi stoji blicam blicam, nista on sviram nista... upali se crveno. Pali se nakon 2 minute zeleno on skrece na glavnu 100 godina, ja bio iza njega meni se pali zuto, ja sviram blicam nista razvuko 10 na sat glavnom, kako idemo prema gradu vidim svera cestu, mogo je napravit 2-3 udesa, blicam ja blicaju ljudi iza ali nece kreten da stane
Od ovakvih budala najbolje je skloniti se što dalje, bilo ispred bilo iza njih...
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#93 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Edin H. »

Da mi pocnes blicati navuko bi te i ja na crveno.

Nisi ti hala da uredujes saobracaj, a ni DJ pa da kreiras atmosferu.
dado_
Posts: 697
Joined: 25/12/2012 11:35

#94 Re: Crna hronika BH cesta

Post by dado_ »

Joj Edine, zbog tebe i slicnih mi je zelja ratrak po Sarajevu provozat. Nisi ga ni ti oslobodio pa da mozes kako hoces i sta hoces. Postuj pravila, na zeleno se vozi, lakse cemo disat u ovom gradu
User avatar
nagibSA
Posts: 896
Joined: 19/10/2017 01:21

#95 Re: Crna hornika BH cesta

Post by nagibSA »

Naslovnica wrote:Ne znam koliko da si dobar vozač, i ne znam koliko dobro auto da imaš - regionalne i magistralne ceste u BiH nisu za bilo kakva testiranja, trkanja i glupiranja.
Ja šta god da sam vozio, uvijek je to bilo maksimalno oprezno, da ne kažem - napeto. :-)
Kada krenem iz Sarajeva do, recimo, Doboja, (iz nekog razloga preko Busovače) - to je horor. Cesta uska, vijugava, oštećena, neka frakcija na cesti je uvijek prisutna. Samo gledam kada će mi izletiti neko sa strane, što od pješaka i biciklista, to do kamiončina i Šumahera u neregistrovanim kuruzanama koji sijeku krivine i ulaze u makazice.
Opušteno voziti po većini naših pravaca (osim autoputa) je veoma opasno i pogrešno. I na autoputu uvijek gledam nazad koliko i naprijed. :)
Saobraćajna kultura je, na skali 0-10, max. 2-3.
Dobro si ovo rek'o. :thumbup:

Danas krenuo malo da "zagrijem" auto onim putem od I Sarajeva prema Jahorini. Strasno djeluje, nakav vjetar poce duvati, baca snijeg, leda po putu i uglacanog snijega koliko hoces, mrkli mrak. Vratih se posle 2 km mozda, ne mozes naci neko prosirenje da se okrenes, snijeg okolo...

Reko da vidim pravo kako se auto ponasa, osjeti se na volanu da malo baca u krivinama, ali kad se oprezno ide mozte se kontrolisati.

Bjezi jbt i ovi horor putevi /rizicni i ljeti a ne zimi/, samo kad moras...
User avatar
escobar__
Posts: 8885
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#96 Re: Crna hronika BH cesta

Post by escobar__ »

liaar wrote:https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /171209049

Gledaj ceste, dohvaćena nije. Imamo službe održavanja za poželjeti. A i vozači, ako ih ima u ovim sudarima na ljetnim gumama, zrelo za zatvora. A ima ovih na zimskim gumama, misle ako su stavili zimske da neće izletit sa ceste. Džaba ti sve kad je na cestama nakupina leda, sitno ali ima, dovoljno da te izbaci u sekundi.
Nikakve to službe održavanja nisu već kokošarske firme koje posao dobiju na tenderu, a nemaju ni dvije poštene grtalice.

Ja jučer idem prema Sarajevu (iz Tuzle), gore iznad Stupara cesta vidi se da je očišćena ali je ostao utabani sloj, zaleđen. Dvojica lola iz zimske službe održavanja (a iz firme HIH Živinice) lopatama bacaju kamen na svakih 3-5 metara na taj led. I to je to što se tiče zimskog održavanja puteva. Kroz Olovo definitivno najgori dio, tamo cesta haman nije ni vidjela grtalice nego ono što su teretnjaci utabali to je to.

Jebena divljina.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#97 Re: Crna hornika BH cesta

Post by condy »

nagibSA wrote:
Naslovnica wrote:Ne znam koliko da si dobar vozač, i ne znam koliko dobro auto da imaš - regionalne i magistralne ceste u BiH nisu za bilo kakva testiranja, trkanja i glupiranja.
Ja šta god da sam vozio, uvijek je to bilo maksimalno oprezno, da ne kažem - napeto. :-)
Kada krenem iz Sarajeva do, recimo, Doboja, (iz nekog razloga preko Busovače) - to je horor. Cesta uska, vijugava, oštećena, neka frakcija na cesti je uvijek prisutna. Samo gledam kada će mi izletiti neko sa strane, što od pješaka i biciklista, to do kamiončina i Šumahera u neregistrovanim kuruzanama koji sijeku krivine i ulaze u makazice.
Opušteno voziti po većini naših pravaca (osim autoputa) je veoma opasno i pogrešno. I na autoputu uvijek gledam nazad koliko i naprijed. :)
Saobraćajna kultura je, na skali 0-10, max. 2-3.
Dobro si ovo rek'o. :thumbup:

Danas krenuo malo da "zagrijem" auto onim putem od I Sarajeva prema Jahorini. Strasno djeluje, nakav vjetar poce duvati, baca snijeg, leda po putu i uglacanog snijega koliko hoces, mrkli mrak. Vratih se posle 2 km mozda, ne mozes naci neko prosirenje da se okrenes, snijeg okolo...

Reko da vidim pravo kako se auto ponasa, osjeti se na volanu da malo baca u krivinama, ali kad se oprezno ide mozte se kontrolisati.

Bjezi jbt i ovi horor putevi /rizicni i ljeti a ne zimi/, samo kad moras...
Juce si uletio baš kad su gore bili jaki udari vjetra. Snijega, leda, vjetra... brže promjene vremena, uvijek toga ima na planinama. Nije to ništa neobično za planine. Vrijeme je surovije, brže se promjeni, zamete te. To je i draž planine. Ja volim planinu, odem često ali pogledam malo i vremensku prognozu.
User avatar
relax11
Posts: 1754
Joined: 08/01/2013 12:35
Location: RAJVOSA <3

#98 Re: Crna hronika BH cesta

Post by relax11 »

Edin H. wrote:Da mi pocnes blicati navuko bi te i ja na crveno.

Nisi ti hala da uredujes saobracaj, a ni DJ pa da kreiras atmosferu.
Tebi cu i da sviram i da blicam pripremi se :bih:

I da kako ti znas da ja nisam DJ
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#99 Re: Crna hronika BH cesta

Post by O'zone »

User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#100 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mali_milojica »

Kod nas narod blentav.
Ljeto suho ima gume,misli da može sta hoće.
Dodje zima,ima zimske gume,misli da može sta hoće.
Otopi se snijeg,kad ovako idu po snijegu,po mokrom još bolje mogu.
Sve ludo majke mi.
Post Reply