Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#51 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by meteorit135531 »

Ako zanemarimo forumase, jer ovdje ti vecinom sada pisu ovi sto im nick zavrsava sa 79, sto valjda asocira na broj godina, sto bi znacilo da su razvedeni, asocijalni, i zele nesto pokusati i dokazat.. preko foruma :D hajd nek im je sretno.

Mene zanima onaj drugi aspekt , na osnovu cega sam postavio pitanje..

Treba li silit ljubav, treba li traziti , treba li pokusavati, ili ce se to desiti samo od sebe? Mozda, sasvim neocekivano.. jer svi smo mi nekad mastali o tim velikim ljubavima, o tim savrsenim vezama, pa smo se pokusali dopasti nekome.. obostrano, u oba pravca vrijedi..

Mene samo zanima jel vrijedi ona konstatacija da treba pustiti da se dogodi, i da ce se dogoditi kad se najmanje budes nadao?
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#52 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Jimmy McNulty »

meteorit135531 wrote:
Mene samo zanima jel vrijedi ona konstatacija da treba pustiti da se dogodi, i da ce se dogoditi kad se najmanje budes nadao?
Ne vrijedi i neće se dogoditi.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#53 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Connaisseur Karlin »

meteorit135531 wrote:Ako zanemarimo forumase, jer ovdje ti vecinom sada pisu ovi sto im nick zavrsava sa 79, sto valjda asocira na broj godina, sto bi znacilo da su razvedeni, asocijalni, i zele nesto pokusati i dokazat.. preko foruma :D hajd nek im je sretno.

Mene zanima onaj drugi aspekt , na osnovu cega sam postavio pitanje..

Treba li silit ljubav, treba li traziti , treba li pokusavati, ili ce se to desiti samo od sebe? Mozda, sasvim neocekivano.. jer svi smo mi nekad mastali o tim velikim ljubavima, o tim savrsenim vezama, pa smo se pokusali dopasti nekome.. obostrano, u oba pravca vrijedi..

Mene samo zanima jel vrijedi ona konstatacija da treba pustiti da se dogodi, i da ce se dogoditi kad se najmanje budes nadao?
ne mozes nekoga natjrati da te voli
mozes traziti ljubav cijeli zivot, ali da je opet nikad nemas
pustiti da se dogodi :D :lol:
kad se budes najmanje nadao je jedna od najglupljih fraza na Balkanu :lol:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#54 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Connaisseur Karlin »

Jimmy McNulty wrote:
Ne vrijedi i neće se dogoditi.
JM, zasto si uvjeren da se konkretno tebi nece dogoditi?
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#55 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Jimmy McNulty »

Connaisseur Karlin wrote: JM, zasto si uvjeren da se konkretno tebi nece dogoditi?
Zato što mi se nikad ništa lijepo nije dogodilo, djevojke bježe od mene ko đavo od krsta, hiljadu puta sam ispušio fazon pokušao sam sve i čekao sam ali godine neumorno prolaze i ne vidim jednostavno da će se dogoditi nešto vrijedno pomena kad dosada nije a i nisam neko ko je vrijedan tuđe pažnje i ljubavi iskreno :mrgreen:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#56 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Connaisseur Karlin »

Jimmy McNulty wrote:
Connaisseur Karlin wrote: JM, zasto si uvjeren da se konkretno tebi nece dogoditi?
Zato što mi se nikad ništa lijepo nije dogodilo, djevojke bježe od mene ko đavo od krsta, hiljadu puta sam ispušio fazon pokušao sam sve i čekao sam ali godine neumorno prolaze i ne vidim jednostavno da će se dogoditi nešto vrijedno pomena kad dosada nije a i nisam neko ko je vrijedan tuđe pažnje i ljubavi iskreno :mrgreen:
sto? :shock: sad nista ne razumijem :skoljka:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#57 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Jimmy McNulty »

Connaisseur Karlin wrote:nisam neko ko je vrijedan tuđe pažnje i ljubavi iskreno :mrgreen:
sto? :shock: sad nista ne razumijem :skoljka:[/quote]
Pa eto nisam, da jesam dogodilo bi se nešto za 26 godina života, barem bi nekoj zapo za oko
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#58 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Connaisseur Karlin »

Jimmy McNulty wrote:
Pa eto nisam, da jesam dogodilo bi se nešto za 26 godina života, barem bi nekoj zapo za oko
ma ne mora postojati narocit razlog, a ti si upravo formirao pogresan stav da nesto nije OK sa tobom :)
User avatar
SmokingMan
Posts: 18713
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#59 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by SmokingMan »

Ljubav ne treba nikakav uzrok,ona sama od sebe postoji,zato je po prirodi i jeste bezuslovna.Sada što ljudi trguju time kao robom,to je druga stvar.Zato ljudi i pate,jer u stvari ne znaju da vole,i u ljubavi malo po malo postaju posesivni,imaju velika očekivanja,vežu se za voljene osobe,u sve to se još unosi i prevelika doza emocija,što u konačnici rezutira njihovom nesrećom.
palestinka
Posts: 1080
Joined: 15/07/2006 21:51

#60 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by palestinka »

Ljubav dolazi sama, jednom, eventualno dva puta u żivotu. Ne możeș je ničim prizvati, a ni spriječiti. Prepoznaćeš sigurno, vazduh se razrijedi i ništa i niko drugi ne postoji u tom trenutku. Prepoznavanje. Potpuno drugačije od sviđanja ili zaljubljenosti. Problem je što ćeš biti možda premlad ili prestar, pa nećeš sebi dozvoliti da povjeruješ šta ti se događa. Ili ćeš žuriti na avion ili ćeș biti u dugoj vezi ili u braku ili nešto slično. Živi normalno, razvijaj sebe, druži se, šta god želiš, što vișe budeș svoj, bićeš spremniji da budeš nečiji i da ne propustiš kompleksima ili nezreloșću ljubav.
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#61 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Towelie »

meteorit135531 wrote:Ako zanemarimo forumase, jer ovdje ti vecinom sada pisu ovi sto im nick zavrsava sa 79, sto valjda asocira na broj godina, sto bi znacilo da su razvedeni, asocijalni, i zele nesto pokusati i dokazat.. preko foruma :D hajd nek im je sretno.

Mene zanima onaj drugi aspekt , na osnovu cega sam postavio pitanje..

Treba li silit ljubav, treba li traziti , treba li pokusavati, ili ce se to desiti samo od sebe? Mozda, sasvim neocekivano.. jer svi smo mi nekad mastali o tim velikim ljubavima, o tim savrsenim vezama, pa smo se pokusali dopasti nekome.. obostrano, u oba pravca vrijedi..

Mene samo zanima jel vrijedi ona konstatacija da treba pustiti da se dogodi, i da ce se dogoditi kad se najmanje budes nadao?
Koliko god ljubav dolazila sama, toliko je i moras traziti, odnosno biti aktivan na tom polju. Ako ocekujes da ti zena svog zivota zakuca na vrata dok ti u gacama skrolas fb, to se prosto nece desiti. :-D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#62 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Ramzess Veliki »

Jimmy McNulty wrote:Pa eto nisam, da jesam dogodilo bi se nešto za 26 godina života, barem bi nekoj zapo za oko
Ih jebo te 26 godina, ja mislio da si jednom nogom u grobu i da ti istice vozacka bez mogucnosti produzenja.
Do 30te ima da se patis I da ne kontas nista. Ako skontas foru bit ce ti dobro. Do 30te, ako cure ganjas po gradu, uglavnom ces nailaziti na cure koje zele da se dobro zabave. Ako nisi zabavan, dobro izgledas, uredno garderobiran i ako si naporan ... corak. Moras biti opusten i vedar, idi provodi se I neka je svakome u tvom drustvu veselo. Naci ce one tebe same.
Ako hoces vezu, ne trazi po kafanama.
U svakom slucaju moras se potruditi na svojoj prezentaciji, ali da to stvarno budes ti, da postanes takav.
Postavis sebi pitanje kakav bi htio da budes, zatim radis na tome.
Da bi se svidio djevojkama moras imati nesto sto ce ih privuci. To sigurno nije piva sa rajom, sal fudbalskog kluba ili trobojna felsh polo majica, smrknuta faca "vidi jesam opasan".
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#63 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by spreca »

meteorit135531 wrote:Vjerujete li u magičnu formulaciju da ljubav ne treba tražiti, već da dolazi sama ?

Ako ćemo vjerovati stereotipima da nakon raskida duge veze , obično slijedi udaja nakon novog vezivanja od mjesec dana i tako :D
Ja znam za dva slučaja , jedna veza od 7 godina i jedna od 12 godina je rezultirala prekidom i momak i cura su se oženili/udali nakon jedva mjesec dana sa novim partnerima :thumbup:

Tako da,ima tu nešto.
Rekla mi je jedna cura da ljubav ne treba tražiti jer ona uvijek dolazi sama .
Ima li istine u ovome ili ipak treba konstantno loviti ?
I bonus pitanje , kako ste vi upoznali svog partnera , ako se može znati? :bih:
ima istine ali valja puno drkat :lol: :lol:
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#64 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by zoomba »

meteorit135531 wrote:Ako zanemarimo forumase, jer ovdje ti vecinom sada pisu ovi sto im nick zavrsava sa 79, sto valjda asocira na broj godina, sto bi znacilo da su razvedeni, asocijalni, i zele nesto pokusati i dokazat.. preko foruma :D hajd nek im je sretno.

Mene zanima onaj drugi aspekt , na osnovu cega sam postavio pitanje..

Treba li silit ljubav, treba li traziti , treba li pokusavati, ili ce se to desiti samo od sebe? Mozda, sasvim neocekivano.. jer svi smo mi nekad mastali o tim velikim ljubavima, o tim savrsenim vezama, pa smo se pokusali dopasti nekome.. obostrano, u oba pravca vrijedi..

Mene samo zanima jel vrijedi ona konstatacija da treba pustiti da se dogodi, i da ce se dogoditi kad se najmanje budes nadao?
Sjedis u kuci sam i cekas da ti ljubav obije vrata :lol: o
User avatar
pukepuke
Posts: 2258
Joined: 18/08/2008 16:16
Location: Sjever-jug

#65 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by pukepuke »

Jimmy McNulty wrote:
Connaisseur Karlin wrote:nisam neko ko je vrijedan tuđe pažnje i ljubavi iskreno :mrgreen:
sto? :shock: sad nista ne razumijem :skoljka:
Pa eto nisam, da jesam dogodilo bi se nešto za 26 godina života, barem bi nekoj zapo za oko[/quote]
Moj Jimmy, život je pred tobom, evo i meni se prva ozbiljnija veza dogodila s punih 27...
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#66 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Jimmy McNulty »

pukepuke wrote: Moj Jimmy, život je pred tobom, evo i meni se prva ozbiljnija veza dogodila s punih 27...
Meni se nije dogodila ni neozbiljnija, skoro se ništa i nije dogodilo pa otud pesimizam ali elem nejse, neću da trujem temu dalje. :D
User avatar
medvjed23
Posts: 26849
Joined: 16/07/2010 13:49

#67 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by medvjed23 »

jebo temu, nemoj život trovati
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#68 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by spreca »

Jimmy McNulty wrote: Pa eto nisam, da jesam dogodilo bi se nešto za 26 godina života, barem bi nekoj zapo za oko
jebo hicu ...ti bi sa 26 da imas i unucad :lol: :lol: ....ti si tek poceo da zivis ...desice se sve sto treba da se desi...i ljubav i ljubavnica pa ce ti to sve dosaditi pa ces reci ...e jesam bio rahat onomad kad sam kuko da nemam nista :lol: ....samo polako...ih sta bi dao da mogu biti na tvom mjestu :-D
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#69 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by edo_79 »

Dođe ljubav sama, vako kad se zaposliš na budžetu, kad dobiješ 2 miliona na bingu .... i tako .... :lol: :lol:
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#70 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by ho oponopono »

Paco wrote:
ho oponopono wrote:
...najbolja opcija je da se ne opterećuješ, da ti solo ne bude dosadno, jer gora ti je samoća u dvoje...a ako već klikneš sa nekim, e onda uživaj dok traje...kad dođe kraj, svako svojim tokom...ali jebiga nismo svi isti, svako to na svoj način devera...:pusi2:
I onda kazu da si neozbiljna??
Odlicna konstatacija :thumbup:

Inace, belaj dolazi kad se ne zna razgraniciti zaljubljenost od istinske ljubavi, a svima nam se to vjerovatno desilo. Zaljubljenost je neka vrsta opijenosti kada svijet gledamo kroz ruzicaste naocale i kada nam taj neko postaje "centar svijeta, idealna osoba". Sve je to, naravno, na privremenoj bazi jer vremenom pocinjemo uvidjati partnerove mane i nedostatke, a onda slijedi "hladjenje".

U ljubavi, naravno, partnera prihvatamo sa svim manama i vrlinama takvim kakav je, ne idealiziramo ga i za njega vezemo emocije (one prave i jake emocije). Zbog svega ovoga "propast" ljubavi je mnogo teze podnijeti od propasti stanja zaljubljenosti.

Da li ljubav dolazi sama?
Da.
Ali i ne. :mrgreen:
Zasto?
Zato sto se nista ne desava slucajno (citiram druga koji ovo cesto kaze :mrgreen: )
...ko to storiteluje o mojoj neozbiljnosti pobogu...:gunjastajl:
Paco
Posts: 778
Joined: 01/03/2009 20:06

#71 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Paco »

ho oponopono wrote:
...ko to storiteluje o mojoj neozbiljnosti pobogu...:gunjastajl:
Ja :mrgreen: :run:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#72 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by spreca »

spreca wrote:
Jimmy McNulty wrote: Pa eto nisam, da jesam dogodilo bi se nešto za 26 godina života, barem bi nekoj zapo za oko
jebo hicu ...ti bi sa 26 da imas i unucad :lol: :lol: ....ti si tek poceo da zivis ...desice se sve sto treba da se desi...i ljubav i ljubavnica pa ce ti to sve dosaditi pa ces reci ...e jesam bio rahat onomad kad sam kuko da nemam nista :lol: ....samo polako...ih sta bi dao da mogu biti na tvom mjestu :-D
onda se otimaju koja ce prva dati :lol: :lol:
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#73 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by ho oponopono »

Paco wrote:
ho oponopono wrote:
...ko to storiteluje o mojoj neozbiljnosti pobogu...:gunjastajl:
Ja :mrgreen: :run:
...sam sebi skačeš u usta...ali hoćeš ti, stalno nešto tako kenjaš...:gunjastajl:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#74 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by triconja »

edo_79 wrote:Dođe ljubav sama, vako kad se zaposliš na budžetu, kad dobiješ 2 miliona na bingu .... i tako .... :lol: :lol:
:lol: :thumbup:
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#75 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by mad_max_ba »

meteorit135531 wrote:Ako zanemarimo forumase, jer ovdje ti vecinom sada pisu ovi sto im nick zavrsava sa 79, sto valjda asocira na broj godina, sto bi znacilo da su razvedeni, asocijalni, i zele nesto pokusati i dokazat.. preko foruma :D hajd nek im je sretno.

Mene zanima onaj drugi aspekt , na osnovu cega sam postavio pitanje..

Treba li silit ljubav, treba li traziti , treba li pokusavati, ili ce se to desiti samo od sebe? Mozda, sasvim neocekivano.. jer svi smo mi nekad mastali o tim velikim ljubavima, o tim savrsenim vezama, pa smo se pokusali dopasti nekome.. obostrano, u oba pravca vrijedi..

Mene samo zanima jel vrijedi ona konstatacija da treba pustiti da se dogodi, i da ce se dogoditi kad se najmanje budes nadao?
jarane u kojoj si ti zabludi ocam....
Krenuvši od prve rečenice pa nadalje.....
Post Reply