Pronalazak para

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Zoya
Posts: 23164
Joined: 09/06/2008 14:54

#26 Re: Pronalazak para

Post by Zoya »

Jesam jednom kraj bankomata i dala banci, oni mi uzeli informacije. Nazvali me nakon deset dana i rekli da se niko nije javio za taj novac i da meni pripada. Dobra para :thumbup:
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#27 Re: Pronalazak para

Post by djevojka bez imena »

Radi 40 KM, ti gubiš obraz sam pred sobom? I jos vidio čije su? Jadna Njemačka s tobom :skoljka:
Ja nikad nisam našla novac :?
Zoya
Posts: 23164
Joined: 09/06/2008 14:54

#28 Re: Pronalazak para

Post by Zoya »

djevojka bez imena wrote:Radi 40 KM, ti gubiš obraz sam pred sobom? I jos vidio čije su? Jadna Njemačka s tobom :skoljka:
Ja nikad nisam našla novac :?
Hoće čovjek na crno da napusti Bosnu :skoljka:
User avatar
Edin H.
Posts: 47125
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#29 Re: Pronalazak para

Post by Edin H. »

Jeste li ikada radili na dzepu? :D
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#30 Re: Pronalazak para

Post by HardcoreMX »

triconja wrote:Ima za svaku dilemu problem za oba odgovora i da i ne. Zamisli umires od gladi i vidis da djete jede nesto i ako to uzmes da pojedes ono umire od gladi, hoš li ukrast ili ne?
Kad se covjeka dobro pritisne zaboravlja na pravila i zakone.
Nema dileme. ..ima samo za govno i svinju od covjeka, odnosno necovjeka....
MyTao wrote:
Ne kradem zbog toga sto nije moralno krasti od drugih ljudi. Kakvo je to pitanje jbt?

Poenta je da u tu ideju kako postoji neka Pravda i karma vjeruju samo glupi, jer imas milijardu dokaza koji govori da to nije tako. Vlada jaci.

Ako je jedini razlog zasto ti ne krades to sto se plasis sudbine i slicnih gluposti onda to govori puno o tebi.
Pa sto onda kmecis na milionere i bilionere....
poenta ti je da ne postoji pravda i karma, a pozivas se na moral...
bolje ti je da ja ne krenem da govorim o tebi, onda cu reci da bi i ti krao samo ti se nije ostvarila prilika..
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#31 Re: Pronalazak para

Post by djevojka bez imena »

Zoya wrote:
djevojka bez imena wrote:Radi 40 KM, ti gubiš obraz sam pred sobom? I jos vidio čije su? Jadna Njemačka s tobom :skoljka:
Ja nikad nisam našla novac :?
Hoće čovjek na crno da napusti Bosnu :skoljka:
Možda skuplja pare za put? :hm:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#32 Re: Pronalazak para

Post by triconja »

djevojka bez imena wrote:
Zoya wrote:
djevojka bez imena wrote:Radi 40 KM, ti gubiš obraz sam pred sobom? I jos vidio čije su? Jadna Njemačka s tobom :skoljka:
Ja nikad nisam našla novac :?
Hoće čovjek na crno da napusti Bosnu :skoljka:
Možda skuplja pare za put? :hm:
:lol: :thumbup: . Ocekujemo detaljnu analizu uskoro :lol:
Zoya
Posts: 23164
Joined: 09/06/2008 14:54

#33 Re: Pronalazak para

Post by Zoya »

Ne može ni do Mostara sa tim parama :lol: da ne začatavam ovu dobru temu :D
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#34 Re: Pronalazak para

Post by Fudo387 »

Jedan dan bukvalno ukrade 40 pisljivih maraka covjeku ispred ociju, a vec drugi dan pise kako u Bosni vlada lopovluk i kako treba bjezati iz nje?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45376
Joined: 29/12/2005 01:20

#35 Re: Pronalazak para

Post by jeza u ledja »

Jendom sam bas za Novu Godinu, taj dan, kao dijete nasao na ulici nesto pravo puno para, recimo ekvivalent lupam 500 eura danas. I to je bas ono bilo vooooow. :shock: Samo jedna novcanica onako na zemlji.
Dao staroj pare. :skoljka:

Neko rece gore nikad nije nasao. Pa meni se desilo milion puta, ono po par maraka ili nesto. :)

Kad sam ovdje u Americi kupio prvo auto, ono polovnu skalameriju od nekog studenta...par sedmica poslije, cistim ja auto i nadjem neki zajeban rucni sat ispod sjedista. To, gomilu smeca i trulu jabuku. :-) Nazvao lika, on sav sretan. Ne vjerujem da je sat bio neki super skup, ali ne razumijem se ja u to.

A bio je sav sumnjicav kad smo razmjenjivali lovu. :twisted:
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#36 Re: Pronalazak para

Post by MyTao »

HardcoreMX wrote:
triconja wrote:Ima za svaku dilemu problem za oba odgovora i da i ne. Zamisli umires od gladi i vidis da djete jede nesto i ako to uzmes da pojedes ono umire od gladi, hoš li ukrast ili ne?
Kad se covjeka dobro pritisne zaboravlja na pravila i zakone.
Nema dileme. ..ima samo za govno i svinju od covjeka, odnosno necovjeka....
MyTao wrote:
Ne kradem zbog toga sto nije moralno krasti od drugih ljudi. Kakvo je to pitanje jbt?

Poenta je da u tu ideju kako postoji neka Pravda i karma vjeruju samo glupi, jer imas milijardu dokaza koji govori da to nije tako. Vlada jaci.

Ako je jedini razlog zasto ti ne krades to sto se plasis sudbine i slicnih gluposti onda to govori puno o tebi.
Pa sto onda kmecis na milionere i bilionere....
poenta ti je da ne postoji pravda i karma, a pozivas se na moral...
bolje ti je da ja ne krenem da govorim o tebi, onda cu reci da bi i ti krao samo ti se nije ostvarila prilika..
Ejh... Ti mislis samo nesto kazes i to je tako. Ja ne kradem zbog toga sto sam moralna osoba, i sto je evolucija u mene izgradila taj kod. Nisam ja protiv kradje jer mislim da ce to biti lose za mene kao sto to mislis ti.

A na milionere i one koji su se obogatili opet kmecim (ponovo, pazi sad) jer mislim da je krasti nemoralno.

Jebem ja covjeka koji ne krade jer misli da ce sutra izgubiti duplo vise (inace bi krao :-) )
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#37 Re: Pronalazak para

Post by commendatore »

cuj pronalazak para a gledo kako covjeku ispadaju pare :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sa kakvim mi ljudima zivimo jbt
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#38 Re: Pronalazak para

Post by SaraFina »

Izmislio temu meteorit da vas trolla.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#39 Re: Pronalazak para

Post by triconja »

SaraFina wrote:Izmislio temu meteorit da vas trolla.
U deset trolerskih ili glupih pitanja ima jedno istinito, more bit da je ovo :lol:
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#40 Re: Pronalazak para

Post by Last December »

Meteorit je Zviz :lol:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#41 Re: Pronalazak para

Post by SaraFina »

triconja wrote:
SaraFina wrote:Izmislio temu meteorit da vas trolla.
U deset trolerskih ili glupih pitanja ima jedno istinito, more bit da je ovo :lol:

Vidjećeš da bacio udicu. Kratak post, nije se "posvetio" ni "zadao" kako obično zna.
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#42 Re: Pronalazak para

Post by djevojka bez imena »

jeza u ledja wrote:Jendom sam bas za Novu Godinu, taj dan, kao dijete nasao na ulici nesto pravo puno para, recimo ekvivalent lupam 500 eura danas. I to je bas ono bilo vooooow. :shock: Samo jedna novcanica onako na zemlji.
Dao staroj pare. :skoljka:

Neko rece gore nikad nije nasao. Pa meni se desilo milion puta, ono po par maraka ili nesto. :)

Kad sam ovdje u Americi kupio prvo auto, ono polovnu skalameriju od nekog studenta...par sedmica poslije, cistim ja auto i nadjem neki zajeban rucni sat ispod sjedista. To, gomilu smeca i trulu jabuku. :-) Nazvao lika, on sav sretan. Ne vjerujem da je sat bio neki super skup, ali ne razumijem se ja u to.

A bio je sav sumnjicav kad smo razmjenjivali lovu. :twisted:
Ne znam kako nisam ali eto, valjda ne gledam pred sebe kad hodam :lol: izgubila jesam, i odzeparili me u tramvaju u kojem se vozim par puta godišnje, i eto, baš mene nasli :-?
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#43 Re: Pronalazak para

Post by HardcoreMX »

MyTao wrote:
Ejh... Ti mislis samo nesto kazes i to je tako. Ja ne kradem zbog toga sto sam moralna osoba, i sto je evolucija u mene izgradila taj kod. Nisam ja protiv kradje jer mislim da ce to biti lose za mene kao sto to mislis ti.

A na milionere i one koji su se obogatili opet kmecim (ponovo, pazi sad) jer mislim da je krasti nemoralno.

Jebem ja covjeka koji ne krade jer misli da ce sutra izgubiti duplo vise (inace bi krao :-) )
a kako ti znas da ce on egzaktno duplo izgubiti ako bude krao? to kao neki princip..rekla ti evolucija, tj. 'kod' ? :lol:

ako ne kmecis iz ciste zavisti prema milionerima, moral ti nije objektivan jer nema uporiste, onda kmecis u prazno, sto je cisti nonsens...
takodjer onaj koji krade moze reci da je njemu evolucija opet usadila moralni kod po kojem se on tako ponasa...dakle sa tim tvojim 'moralom' moze se manipulirati kako hoces...moral bez autoriteta i objektivnog suda je puko licemjerje i laz....
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#44 Re: Pronalazak para

Post by MyTao »

HardcoreMX wrote:
MyTao wrote:
Ejh... Ti mislis samo nesto kazes i to je tako. Ja ne kradem zbog toga sto sam moralna osoba, i sto je evolucija u mene izgradila taj kod. Nisam ja protiv kradje jer mislim da ce to biti lose za mene kao sto to mislis ti.

A na milionere i one koji su se obogatili opet kmecim (ponovo, pazi sad) jer mislim da je krasti nemoralno.

Jebem ja covjeka koji ne krade jer misli da ce sutra izgubiti duplo vise (inace bi krao :-) )
a kako ti znas da ce on egzaktno duplo izgubiti ako bude krao? to kao neki princip..rekla ti evolucija, tj. 'kod' ? :lol:

ako ne kmecis iz ciste zavisti prema milionerima, moral ti nije objektivan jer nema uporiste, onda kmecis u prazno, sto je cisti nonsens...
takodjer onaj koji krade moze reci da je njemu evolucija opet usadila moralni kod po kojem se on tako ponasa...dakle sa tim tvojim 'moralom' moze se manipulirati kako hoces...moral bez autoriteta i objektivnog suda je puko licemjerje i laz....
o jbt.... kao sa prvacicem.

Nisam ja rekao da ce izgubiti duplo, ja sam samo odgovarao onima koji su to rekli, de se malo ukljuci u pricu, udji u tok...

Ne znam ja sta je to evolucija usadila u mene, znam samo da kada ukradem dobijem neki osjecaj u sebi koji mi govori da je to pogresno, isto tako kada vidim da neko krade, dobijem isti osjecaj I osudjujem to zbog toga.

Ti ne krades jer mislis da ces zbog toga biti kaznjen i da ces izgubiti duplo vise nego sto si dobio kradjom... Ja sam samo rekao da jebem takve ljude.

Nadam se da malo razumijes.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23465
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#45 Re: Pronalazak para

Post by Sanjarko »

Jednom ja i prijatelj u sred Zenice kad smo bili mali naletimo na hrpu para na plocniku svi prolaze a niko ne gleda i ne kupi, i ja vidim, kazem mu, dodzemo mi, gledamo, on kaze falsifikati i ne pokupimo ih levati mali. Kad smo se vracali tuda pare neko drugi pokupio.

Po prici mog starog Njemacke marke po stoju, 2, pa cak i 5 stoja. Bila jedna smedza i jedna plava ako se sjecam, mozda i zelena novcanica. U bojama uglavnom.

Levati a ja bas tad imao zelju da kupim kompjuter a nismo imali para.

:jbt:
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#46 Re: Pronalazak para

Post by HardcoreMX »

MyTao wrote:
o jbt.... kao sa prvacicem.

Nisam ja rekao da ce izgubiti duplo, ja sam samo odgovarao onima koji su to rekli, de se malo ukljuci u pricu, udji u tok...

Ne znam ja sta je to evolucija usadila u mene, znam samo da kada ukradem dobijem neki osjecaj u sebi koji mi govori da je to pogresno, isto tako kada vidim da neko krade, dobijem isti osjecaj I osudjujem to zbog toga.

Ti ne krades jer mislis da ces zbog toga biti kaznjen i da ces izgubiti duplo vise nego sto si dobio kradjom... Ja sam samo rekao da jebem takve ljude.

Nadam se da malo razumijes.
mani te lazne patetike...
i laznog morala..eto vec na prvu lazes...napisao si prvo jedno, a vec tvrdis drugo...i ti pricas o moralu..doduse i ne cudi kad se pozivas na moral u evoluciji :lol: koja izmisljotina..
Dakle, kakva crna evolucija, realno ti ne krades na veliko jer nisi ni u prilici otuda i ta zavist na milionere, drugo realno ne krades na malo jer se bojis autoriteta zakona, to sve naravno uzevsi u obzir da je uopce tocno da u reali stvarno ne krades...skepticizam je itekako prisutan i sad pazi ovo trece..ako i ti ne krades,sto bi ti onda smetali ljudi koji takodjer ne kradu opet iz svojih pobuda koji su eticki i logicki mnogo prizemniji i utemeljeniji...od tvog morala bez odgovornosti,objektivnog suda i autoriteta..ne znam je li takav moral i za popljuvati....nadam se da sada razumijes..
User avatar
medvjed23
Posts: 26913
Joined: 16/07/2010 13:49

#47 Re: Pronalazak para

Post by medvjed23 »

svaki moral je subjektivan i relativan
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#48 Re: Pronalazak para

Post by HardcoreMX »

ne, nego to je iluzija mogucnosti laganja samog sebe...
User avatar
azurna_obala
Posts: 5613
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#49 Re: Pronalazak para

Post by azurna_obala »

Ja od stida ne bih mogla otvoriti ovakvu temu....ako je ovo istina. :run:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#50 Re: Pronalazak para

Post by triconja »

medvjed23 wrote:svaki moral je subjektivan i relativan
Naravno. Ko ne vjeruje ima historiju i moze naci slucajeve gdje je hejbet "sto se tice morala, morala sam" situacija.
Post Reply