Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post Reply
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#426 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Hafis »

Alfons Kauders wrote:
Hafis wrote: Najebali smo ako se ti pokreneš iz Tuzle da nam uši izvlačiš :)

Kakve veze ima ova ortodoksna glupost objavljena u petparačkom sranju od lista namjenjenom sličnoj publici s nekakvom ''konfrontacijom''. Misliš nekog zaboli uVo šta ovi delegati objavljuju...ili netko to ozbiljno uzima.
Vego, vidim ja ode ti na rat...nadam se da se priča neće opet protegnuti na oklopna sredstva i namjensku industriju u Konjicu i Goraždu.
Hebo majku, sve nekakvi militanti, a još nisu socijalno zbrinuli ni onu prošlu turu što je ratovala...a vidim i invalidi spremaju jesenji kamp pred vladom.
Najebali ste vi i bez mene.
Eh. Vidim, ubiše nas ovi alkosi iz Slobodne Bosne...u stvari mrsko mi guglati, a menio je to sve isto: tTko je ono glavni delegat tu..onaj alkos Avdić ili onaj natjecatelj granT parade Pećanin?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#427 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Alfons Kauders »

LBVIEW wrote:Slazem se da nema, samo bojim se da ce reakcije biti i gore- hrvatska politika je svjesno isla na konfrontaciju i konfrontaciju je i dobila, i to na svim frontovima (osim onom oruzanom, na srecu).
Da. Poslije jebanja nema kajanja.

Nije da pojedinci nisu upozoravali upravo na ovakav rasplet, upravo na ovoj temi, prije godinu ili vise dana.

Mostar i Zagreb su htjeli konfrontaciju, htjeli su nemire i nasilje, i sad se zaista nemaju prava buniti radi posljedica vlastitih odluka.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#428 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by LBVIEW »

Alfons Kauders wrote:
LBVIEW wrote:
Novak20 wrote:U šta se ovo pretvorila Slobodna Bosna ? :sad:

Nevezano za HDZ i Čovića, već duže vrijeme se u toj propaloj novini hinjski ili otvoreno provlači šovinizam prema Hrvatima i katolicima.
U multireligijskoj zemlji prenositi ili postavljati ovakve naslove nema smisla osim ako se ne žele obezvrijediti i dehumanizirati anam oni. Valjda cilj opravdava sredstvo, pa taman i ovakvo.

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/609 ... _foto.html

SENZACIONALNA REKONSTRUKCIJA UGLEDNIH STRUČNJAKA: Otkriveno kako je izgledala bivša prostitutka i najbliža ISUSOVA pratiteljica
Dobro, a sta si ti ocekivao nakon bjesomucne antibosnjacke kampanje 'rvatskih medija- mozda okretanje drugog obraza? E pa vidis, toga vise nema i nece ni biti, a nismo vala ni krscani :D . Da ne spominjem kako smo onako kolektivno teroristi po tvrdnjama hrvatske politike, tako da ovakva reakcija ne treba cuditi, zar ne?
Da se razumijemo, ovo s Isusom jeste degutantno i "ispod pojasa" , samo ti si izgleda prespavao par mjeseci
Kolindinog "lobiranja" i blebetanja o islamskoj prijetnji.
A to multireligijska je samo kad ide u prilog, inace je "na svojoj katolickoj vjeri i hrvatskoj zemlji" :zzzz:
Lako je sad bit pametan, a kad sam ja prije godinu dana govorio da ce napraviti mega pizdariju - "Alfons mrzi Hrvate!"

Ja svo vrijeme bio uvjeren da dajem dobronamjerne savjete, tipa: "Za vase dobro, nemojte petljati s Rusima i pokusavati izazvati novi rat u BiH."

Sad je kasno.

Hrvatska i hrvatski politicari u BiH su se odlucili ici na konfrontaciju i vrlo vjerovatno izazivanje nasilnih incidenata ili sukoba u mom dvoristu. Ako su mislili da ce to proci bez odgovora i posljedica, malo su se zajebali u procjeni. Nemaju se kome zaliti no sebi samim.
Sta su oni koji kuurac mislili, da ce to bahacenje, prijetnje i ucjene proci bez ikakvih posljedica- pa nije ovo 93-a, sad im ni pravoslavna braca ne mogu pomoci.
I onda se k'o ovaj "dobronamjernik" gore ibrete i pitaju "sto nam to treba u multinacionalnoj srediini?".
Jebo te, isto ovi pravoslavni bolidi, izazove problem pa kad ga mlatne po labrnji kmeci i poziva na razum. :-)
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#429 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Alfons Kauders »

Hafis wrote:
Alfons Kauders wrote:
Hafis wrote: Najebali smo ako se ti pokreneš iz Tuzle da nam uši izvlačiš :)

Kakve veze ima ova ortodoksna glupost objavljena u petparačkom sranju od lista namjenjenom sličnoj publici s nekakvom ''konfrontacijom''. Misliš nekog zaboli uVo šta ovi delegati objavljuju...ili netko to ozbiljno uzima.
Vego, vidim ja ode ti na rat...nadam se da se priča neće opet protegnuti na oklopna sredstva i namjensku industriju u Konjicu i Goraždu.
Hebo majku, sve nekakvi militanti, a još nisu socijalno zbrinuli ni onu prošlu turu što je ratovala...a vidim i invalidi spremaju jesenji kamp pred vladom.
Najebali ste vi i bez mene.
Eh. Vidim, ubiše nas ovi alkosi iz Slobodne Bosne...u stvari mrsko mi guglati, a menio je to sve isto: tTko je ono glavni delegat tu..onaj alkos Avdić ili onaj natjecatelj granT parade Pećanin?
Ubi vas matematika i ekonomija.

Sarajevo je samo izgovor.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#430 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Hafis »

Alfons Kauders wrote:
LBVIEW wrote:Slazem se da nema, samo bojim se da ce reakcije biti i gore- hrvatska politika je svjesno isla na konfrontaciju i konfrontaciju je i dobila, i to na svim frontovima (osim onom oruzanom, na srecu).
Da. Poslije jebanja nema kajanja.

Nije da pojedinci nisu upozoravali upravo na ovakav rasplet, upravo na ovoj temi, prije godinu ili vise dana.

Mostar i Zagreb su htjeli konfrontaciju, htjeli su nemire i nasilje, i sad se zaista nemaju prava buniti radi posljedica vlastitih odluka.
Nešto baš i ne vidim neke drastične posljedice?
Hoćeš reći da svakodnevno medijsko objavljivanje nekakvih bezveznih ''pikanterija'' vezanih za sve što ima prefiks hrvatski predstavljaju nekakve posljedice?
Ma daj, nemoj me zezati. pa vi ste mala djeca kako je Slobodan medijski obrađivao svoje jato. Bogami, možete ovako 100 godina preko Slobodne Bosne i Faktora. Evo puštamo da i Bakira i 60 minuta uskrsnete.
Vego, da mi taj Izborni zakon rješimo zbog mira u kući, pa da se posvetimo gradnji auto-puta, približavanju EU, NATO i ostalim svakodnevnim ublehama koje čine život zanimljivim.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#431 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by LBVIEW »

Alfons Kauders wrote:
LBVIEW wrote:Slazem se da nema, samo bojim se da ce reakcije biti i gore- hrvatska politika je svjesno isla na konfrontaciju i konfrontaciju je i dobila, i to na svim frontovima (osim onom oruzanom, na srecu).
Da. Poslije jebanja nema kajanja.

Nije da pojedinci nisu upozoravali upravo na ovakav rasplet, upravo na ovoj temi, prije godinu ili vise dana.

Mostar i Zagreb su htjeli konfrontaciju, htjeli su nemire i nasilje, i sad se zaista nemaju prava buniti radi posljedica vlastitih odluka.
Sjecam se vrlo dobro tvoje prognoze na koji su oni odmahivali rukama u stilu:"ta ce balije".
Nego, gdje nam se sakrise silni "Jugosloveni", "multietnicari", odnosno zagovaraci "bosnjacke kite po gloginjama" da upozore na " vodi na mlin", odnosno "voleju na kopacku" drugu Covicu? :-D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#432 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Alfons Kauders »

LBVIEW wrote:
Alfons Kauders wrote:
LBVIEW wrote:
Sta su oni koji kuurac mislili, da ce to bahacenje, prijetnje i ucjene proci bez ikakvih posljedica- pa nije ovo 93-a, sad im ni pravoslavna braca ne mogu pomoci.
I onda se k'o ovaj "dobronamjernik" gore ibrete i pitaju "sto nam to treba u multinacionalnoj srediini?".
Jebo te, isto ovi pravoslavni bolidi, izazove problem pa kad ga mlatne po labrnji kmeci i poziva na razum. :-)
Posljednji pokusaj Hrvatske da vodi vlastitu spoljnu politiku.

Kao clanica EU, Hrvatska bi morala pratiti zvanicnu politiku EU u BiH, ali to ne radi - radi suprotno.

Ni Srbija, kao buduca clanica EU, ne uziva slobodu da radi mimo EU interesa na vanjskopolitickom planu.

Prosli put kad je Hrvatska odlucila voditi vlastitu spoljnu politiku, na bazi ideologije iz 1930tih, najebali su Hrvati i Bosnjaci u BiH. Ovaj put, cini se da ce najebati samo Hrvati u BiH. Otuda i kmechanje, ne radi Sarajeva, vec Zagreba i Brisela.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#433 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Alfons Kauders »

Hafis wrote:
Alfons Kauders wrote:
Da. Poslije jebanja nema kajanja.

Nije da pojedinci nisu upozoravali upravo na ovakav rasplet, upravo na ovoj temi, prije godinu ili vise dana.

Mostar i Zagreb su htjeli konfrontaciju, htjeli su nemire i nasilje, i sad se zaista nemaju prava buniti radi posljedica vlastitih odluka.
Nešto baš i ne vidim neke drastične posljedice?
Hoćeš reći da svakodnevno medijsko objavljivanje nekakvih bezveznih ''pikanterija'' vezanih za sve što ima prefiks hrvatski predstavljaju nekakve posljedice?
Ma daj, nemoj me zezati. pa vi ste mala djeca kako je Slobodan medijski obrađivao svoje jato. Bogami, možete ovako 100 godina preko Slobodne Bosne i Faktora. Evo puštamo da i Bakira i 60 minuta uskrsnete.
Vego, da mi taj Izborni zakon rješimo zbog mira u kući, pa da se posvetimo gradnji auto-puta, približavanju EU, NATO i ostalim svakodnevnim ublehama koje čine život zanimljivim.
Kao sto rekoh, kasno je.

Vidite to s Bakirom i Fahrom. Ja nemam nista s tim.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#434 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Hafis »

LBVIEW wrote:
Alfons Kauders wrote:
LBVIEW wrote:Slazem se da nema, samo bojim se da ce reakcije biti i gore- hrvatska politika je svjesno isla na konfrontaciju i konfrontaciju je i dobila, i to na svim frontovima (osim onom oruzanom, na srecu).
Da. Poslije jebanja nema kajanja.

Nije da pojedinci nisu upozoravali upravo na ovakav rasplet, upravo na ovoj temi, prije godinu ili vise dana.

Mostar i Zagreb su htjeli konfrontaciju, htjeli su nemire i nasilje, i sad se zaista nemaju prava buniti radi posljedica vlastitih odluka.
Sjecam se vrlo dobro tvoje prognoze na koji su oni odmahivali rukama u stilu:"ta ce balije".
Nego, gdje nam se sakrise silni "Jugosloveni", "multietnicari", odnosno zagovaraci "bosnjacke kite po gloginjama" da upozore na " vodi na mlin", odnosno "voleju na kopacku" drugu Covicu? :-D
O čemu to ti. Sinoć sam malo ranije legao, pa da se nešto krupno novo desilo a promaklo mi?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#435 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Hafis »

Alfons Kauders wrote:
Hafis wrote:
Alfons Kauders wrote:
Da. Poslije jebanja nema kajanja.

Nije da pojedinci nisu upozoravali upravo na ovakav rasplet, upravo na ovoj temi, prije godinu ili vise dana.

Mostar i Zagreb su htjeli konfrontaciju, htjeli su nemire i nasilje, i sad se zaista nemaju prava buniti radi posljedica vlastitih odluka.
Nešto baš i ne vidim neke drastične posljedice?
Hoćeš reći da svakodnevno medijsko objavljivanje nekakvih bezveznih ''pikanterija'' vezanih za sve što ima prefiks hrvatski predstavljaju nekakve posljedice?
Ma daj, nemoj me zezati. pa vi ste mala djeca kako je Slobodan medijski obrađivao svoje jato. Bogami, možete ovako 100 godina preko Slobodne Bosne i Faktora. Evo puštamo da i Bakira i 60 minuta uskrsnete.
Vego, da mi taj Izborni zakon rješimo zbog mira u kući, pa da se posvetimo gradnji auto-puta, približavanju EU, NATO i ostalim svakodnevnim ublehama koje čine život zanimljivim.
Kao sto rekoh, kasno je.

Vidite to s Bakirom i Fahrom. Ja nemam nista s tim.
U nekom sam poslu iza podneva, pa ako ti nije teško pogledaj ti kakvi su to problemi gore, pa mi javi.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#436 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Alfons Kauders »

Hafis wrote: U nekom sam poslu iza podneva, pa ako ti nije teško pogledaj ti kakvi su to problemi gore, pa mi javi.
Halo momak, nisu to moji problemi, vec vasi. Pogledaj sam.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#437 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Alfons Kauders »

LBVIEW wrote:
Alfons Kauders wrote: Da. Poslije jebanja nema kajanja.

Nije da pojedinci nisu upozoravali upravo na ovakav rasplet, upravo na ovoj temi, prije godinu ili vise dana.

Mostar i Zagreb su htjeli konfrontaciju, htjeli su nemire i nasilje, i sad se zaista nemaju prava buniti radi posljedica vlastitih odluka.
Sjecam se vrlo dobro tvoje prognoze na koji su oni odmahivali rukama u stilu:"ta ce balije".
Nego, gdje nam se sakrise silni "Jugosloveni", "multietnicari", odnosno zagovaraci "bosnjacke kite po gloginjama" da upozore na " vodi na mlin", odnosno "voleju na kopacku" drugu Covicu? :-D
Jebiga, sta ja mogu kad sam bolji analiticar od pola onih kojim je to ko fol opis radnog mjesta.

Doduse, pomogne i sto imam pristup nekim informacijama prije drugih, ali to mi je samo hobi! :D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#438 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Hafis »

Alfons Kauders wrote:
Hafis wrote: U nekom sam poslu iza podneva, pa ako ti nije teško pogledaj ti kakvi su to problemi gore, pa mi javi.
Halo momak, nisu to moji problemi, vec vasi. Pogledaj sam.
Iskeno, tvarno ne vidim nikakav problem. Bit će da ne pratim medije koji ukazuju na postojanje nekakvih problema.
Što se mene osobno tiče: Lijepo vrijeme, bogata sezona iza, ali i morat ti reći i ispred mene i idžemo dalje.
Moja okolina - sve po starom i ne vidim nekih drastičnih promjena ali ako već moram naglasiti niti neku moguću nasilnu patriJotizaciju u budućnosti.
Bit će da je do vas i do vaših medija koji vam plasiraju neistine i stvaraju neki osjećaj trenutne nadmoćnosti ...a inače, ne volim koristiti ovu riječ, ali nekako mi se čini da vi gore više kmečite u zadnje vrijeme.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#439 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Alfons Kauders »

Hafis wrote:
Alfons Kauders wrote:
Halo momak, nisu to moji problemi, vec vasi. Pogledaj sam.
Iskeno, tvarno ne vidim nikakav problem. Bit će da ne pratim medije koji ukazuju na postojanje nekakvih problema.
Što se mene osobno tiče: Lijepo vrijeme, bogata sezona iza, ali i morat ti reći i ispred mene i idžemo dalje.
Moja okolina - sve po starom i ne vidim nekih drastičnih promjena ali ako već moram naglasiti niti neku moguću nasilnu patriJotizaciju u budućnosti.
Bit će da je do vas i do vaših medija koji vam plasiraju neistine i stvaraju neki osjećaj trenutne nadmoćnosti ...a inače, ne volim koristiti ovu riječ, ali nekako mi se čini da vi gore više kmečite u zadnje vrijeme.
Pa ako ne vidis problem, sta onda kmechis?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#440 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Hafis »

Alfons Kauders wrote:
Hafis wrote:
Alfons Kauders wrote:
Halo momak, nisu to moji problemi, vec vasi. Pogledaj sam.
Iskeno, tvarno ne vidim nikakav problem. Bit će da ne pratim medije koji ukazuju na postojanje nekakvih problema.
Što se mene osobno tiče: Lijepo vrijeme, bogata sezona iza, ali i morat ti reći i ispred mene i idžemo dalje.
Moja okolina - sve po starom i ne vidim nekih drastičnih promjena ali ako već moram naglasiti niti neku moguću nasilnu patriJotizaciju u budućnosti.
Bit će da je do vas i do vaših medija koji vam plasiraju neistine i stvaraju neki osjećaj trenutne nadmoćnosti ...a inače, ne volim koristiti ovu riječ, ali nekako mi se čini da vi gore više kmečite u zadnje vrijeme.
Pa ako ne vidis problem, sta onda kmechis?
Pa koliko vidim jedini ja ovdje ne kmečim.
Ne trandam ja po internetu u potrazi za kakvom pikanterijom vezanom za Bošnjake koju ću brže-bolje postaviti ovdje, kao što se to radi na ovoj temi uslučaju Hrvata.
Jer ne kaže džaba ona stara izvorna s Mauricijusa: tuđa ruka svraba ne češe.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#441 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Alfons Kauders »

Hafis wrote:
Alfons Kauders wrote:
Hafis wrote: Iskeno, tvarno ne vidim nikakav problem. Bit će da ne pratim medije koji ukazuju na postojanje nekakvih problema.
Što se mene osobno tiče: Lijepo vrijeme, bogata sezona iza, ali i morat ti reći i ispred mene i idžemo dalje.
Moja okolina - sve po starom i ne vidim nekih drastičnih promjena ali ako već moram naglasiti niti neku moguću nasilnu patriJotizaciju u budućnosti.
Bit će da je do vas i do vaših medija koji vam plasiraju neistine i stvaraju neki osjećaj trenutne nadmoćnosti ...a inače, ne volim koristiti ovu riječ, ali nekako mi se čini da vi gore više kmečite u zadnje vrijeme.
Pa ako ne vidis problem, sta onda kmechis?
Pa koliko vidim jedini ja ovdje ne kmečim.
Ne trandam ja po internetu u potrazi za kakvom pikanterijom vezanom za Bošnjake koju ću brže-bolje postaviti ovdje, kao što se to radi na ovoj temi uslučaju Hrvata.
Jer ne kaže džaba ona stara izvorna s Mauricijusa: tuđa ruka svraba ne češe.
To nije kmechanje vec podjebavanje.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#442 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Hafis »

Alfons Kauders wrote:
Hafis wrote:
Alfons Kauders wrote:
Pa ako ne vidis problem, sta onda kmechis?
Pa koliko vidim jedini ja ovdje ne kmečim.
Ne trandam ja po internetu u potrazi za kakvom pikanterijom vezanom za Bošnjake koju ću brže-bolje postaviti ovdje, kao što se to radi na ovoj temi uslučaju Hrvata.
Jer ne kaže džaba ona stara izvorna s Mauricijusa: tuđa ruka svraba ne češe.
To nije kmechanje vec podjebavanje.
Pa znam, fala bogu. Pa šta i ja drugo na ovoj temi i radim. Nek' oni iz svojih razloga lijepe te linkove s ''hrvatskim pikanterijama'' a ja ću ih podjebavati.
Kako god okreneš meni je lakše.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45507
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#443 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Chmoljo »

https://www.klix.ba/magazin/kultura/hrv ... /170927025
Hrvatska među "najnekulturnijim" zemljama Evropske unije
:lol:

koji Bošnjak finansira eurostat?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#444 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Hafis »

Jebat ga. To ti je tako: podariš svijetu kravatu a oni ti vraćaju anketom.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45507
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#445 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Chmoljo »

Timeo Danaos et dona ferentes.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#446 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Hafis »

Noli credere omnia quae scripta sunt
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45507
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#447 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Chmoljo »

Usus magister est optimus.
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#448 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by _Reds_ »

Hvrati ne da nisu ugrozeni nego imaju vise prava nego dva druga naroda.

Ne znam da li postoji još neka zemlja da narod sa 15 posto udjela je ravnopravan, i to čak šta više u većini slučajeva dobija trećinu pozicija.

Bojim da se Hrvati sami sebe guraju ka statusu nacionalne manjine.
The BEN10
Posts: 7577
Joined: 19/09/2011 09:03

#449 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by The BEN10 »

_Reds_ wrote:Hvrati ne da nisu ugrozeni nego imaju vise prava nego dva druga naroda.

Ne znam da li postoji još neka zemlja da narod sa 15 posto udjela je ravnopravan, i to čak šta više u većini slučajeva dobija trećinu pozicija.
Štovani kolega, o kojih 15 procenata katolika u Bosni pričate, molit ću lijepo?
https://www.cnak.ba/kolumne/pod-povecal ... cke-crkve/
Prema zbirnim podacima Biskupskih ordinarijata, katolici u BiH još od 2002. godine u kontinuitetu imaju negativan priraštaj, no on je u stalnom opadanju već od 1996. godine kada je bio pozitivan za 1467. Prema istim izvorima, koji su prikupljeni od svih župnih ureda na području pojedinih biskupija, procjenjuje se da je na kraju 2015. godine u BiH bilo 405.735 katolika, što bi bilo za 14.559 manje negoli prethodne 2014. godine.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#450 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Hafis »

_Reds_ wrote:
Bojim da se Hrvati sami sebe guraju ka statusu nacionalne manjine.
Na koji način? Zato što traže izmjenu izbornog zakona gdje će npr. izbjeći da stanoviti Edib Fejzić (koji će se za tu prigodu izjasniti Hrvatom) bošnjačkim glasovima biva delegiran u klub Hrvata u Domu naroda i onda glasa kako mu centrala iz SDA naredi.
Zato si šefe 1200% u pravu: I ja mislim da će ukidanjem te rupčage u Izbornom zakonu Hrvati biti svedeni na nacionalnu manjinu....u nekim djelovima BiH.
Jebote život, ovdje sve goli statistiĆar. A ja na tom poslu po milijuna KM okrenuo do sad 8-)
Post Reply