Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post Reply
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#51 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Alfons Kauders »

Duka Dizel wrote:
Alfons Kauders wrote:Danas nemaju, jer ce u narednih desetak godina te politike svakako bankrotirati, prvo u finansijskom i demografskom, a onda u svakom drugom smislu.

Bosnjaci danas zaista ne moraju raditi nista, a moglo bi se i reci da moraju ne raditi nista, ovisno od tumacenja situacije i namjera.
I ja bih vaistinu voleo ne raditi ništa, a da mi usled toga komšija bankrotira.
Radimo mi svasta, ali nista na politickom planu, nista vise te price reforme kurci palci... Nema vise zajebancije, samo odugovlacenje svega i svacega.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#52 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by seln »

Duka Dizel wrote:
Alfons Kauders wrote:Danas nemaju, jer ce u narednih desetak godina te politike svakako bankrotirati, prvo u finansijskom i demografskom, a onda u svakom drugom smislu.

Bosnjaci danas zaista ne moraju raditi nista, a moglo bi se i reci da moraju ne raditi nista, ovisno od tumacenja situacije i namjera.
I ja bih vaistinu voleo ne raditi ništa, a da mi usled toga samo komšije bankrotiraju.
Vaistinu, komsija je vec bankrotirao, samo mu iz banke jos nisu javili. Ili je rastrosni sin sakrio plavu kovertu.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#53 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Alfons Kauders »

seln wrote:
Duka Dizel wrote:
I ja bih vaistinu voleo ne raditi ništa, a da mi usled toga samo komšije bankrotiraju.
Vaistinu, komsija je vec bankrotirao, samo mu iz banke jos nisu javili. Ili je rastrosni sin sakrio plavu kovertu.
Polako, sabur... Moze se to razvuci jos desetak godina, ako ne i vise.

Jadni Sejdic i Finci, nece dozivjeti da mogu u Predsjednistvo, a mi cemo 2032 i dalje ovdje raspravljati o njima.
Duka Dizel
Posts: 1115
Joined: 25/01/2015 08:29

#54 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Duka Dizel »

Alfons Kauders wrote:
Duka Dizel wrote:
Alfons Kauders wrote:Danas nemaju, jer ce u narednih desetak godina te politike svakako bankrotirati, prvo u finansijskom i demografskom, a onda u svakom drugom smislu.

Bosnjaci danas zaista ne moraju raditi nista, a moglo bi se i reci da moraju ne raditi nista, ovisno od tumacenja situacije i namjera.
I ja bih vaistinu voleo ne raditi ništa, a da mi usled toga komšija bankrotira.
Radimo mi svasta, ali nista na politickom planu, nista vise te price reforme kurci palci... Nema vise zajebancije, samo odugovlacenje svega i svacega.
Biti političar je sjajno samo po sebi.
Ali biti bošnjački političar je izgleda baš nenadjebivo.
Narod ti daje saglasnost da radiš sve i svašta, samo se politikom i reformama nemoj baviti. Tu razvlači i oteži...
User avatar
512MB
Posts: 10582
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#55 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by 512MB »

Sudeci po postupcima i zaslugi skutorije u zadnje dvije godine, bosnjacka politika treba konacno da se osloni na onu staru Batinu: prvo cu da te bijem a onda...
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#56 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by seln »

Duka Dizel wrote:
Biti političar je sjajno samo po sebi.
Ali biti bošnjački političar je izgleda baš nenadjebivo.
Narod ti daje saglasnost da radiš sve i svašta, samo se politikom i reformama nemoj baviti. Tu razvlači i oteži...
Biti srpski politicar je neuporedivo lakse: samo podignes tri prsta i srpstvo ti sve oprasta, taman da su te zatekli kako im deljes zenu.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#57 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by GeeTnT »

seln wrote:
Duka Dizel wrote:
Biti političar je sjajno samo po sebi.
Ali biti bošnjački političar je izgleda baš nenadjebivo.
Narod ti daje saglasnost da radiš sve i svašta, samo se politikom i reformama nemoj baviti. Tu razvlači i oteži...
Biti srpski politicar je neuporedivo lakse: samo podignes tri prsta i srpstvo ti sve oprasta, taman da su te zatekli kako im deljes zenu.
Duuuuleee Saaavic
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#58 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Fudo387 »

Duka Dizel wrote:
Alfons Kauders wrote:Danas nemaju, jer ce u narednih desetak godina te politike svakako bankrotirati, prvo u finansijskom i demografskom, a onda u svakom drugom smislu.

Bosnjaci danas zaista ne moraju raditi nista, a moglo bi se i reci da moraju ne raditi nista, ovisno od tumacenja situacije i namjera.
I ja bih vaistinu voleo ne raditi ništa, a da mi usled toga samo komšije bankrotiraju.
Kad kaze da ne moraju raditi nista, misli se na ignorisanje zaosinutih prijedloga koji dolaze od strane srpskohrvatske politike. Imas opciju ignore, ili konflikt. Imamo ustav, tebi se ne svidja, ok, mijenjaj al' bez mene. Da ga promijenis treba ti zeleno svijetlo onih koji su ga kreirali, citaj USA. Dobices ga, al' u qrcu, u najboljem slucaju ti se moze desiti da zavrsis na crnoj listi state departmenta. Ima li i jedan razlog da se probosanske snage upustaju u avanturu koju predlaze hdz-snsd?
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#59 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by SaraFina »

http://www.dnevnik.ba/teme/kud-bas-s-nj ... zdajnicima
Zašto, pobogu, da se malo i ponovi, Ćane Primorac? Kako će Čović riješiti hrvatsko pitanje s čovjekom koji je isto iskoristio za osobni i stranački probitak? Kako će unaprijeđivati demokraciju s čovjekom koji je do nedavno demokraciju mjerio sarajevskim mjerilima? I na kraju, tko uopće savjetuje Čovića i zašto ga usmjerava na ovakve tipove? Ima li u HDZ-u itko da na to upozori? Očito nema, da ima, ne bi ni došlo do ove rehabilitacije.

- Ako je pomirdba s Ćanom ključ za nastavak Čovićeve politike i vlasti, jadna je i takva vlast i takva politika koju osvajaš uz njegovu pomoć. 

Neke žrtve, ako su i za ostanak na vlasti - prevelike su. Koliko god vlast bila slatka. 
:lol:



Placem od smijeha. Toliko o Čovićevoj sigurnosti i promjeni izbornog zakona. :lol:
:lol: :lol:

VLAST JE SLASTKUD BAŠ S NjIMA: Zašto HDZ surađuje s izdajnicima

TEME

 kol 30, 2017

PIŠE: IVAN CRNJAC

Facebook59 Twitter Google+

Zaboravio Čović zadnje izbore. Zaboravio što je i tko je bio HSP. Zaboravio prodaju hrvatskog političkog bića. Zaboravio izručivanje političkom Sarajevu. Zaboravio sve ono loše što je HSP, odnosno, jedan od njih dvadesetak, brojeći i onaj neidentificirani na obroncima Šatora, napravio hrvatskom narodu.

Danas, u srijedu 30. kolovoza, u središnjici HDZ-a u Mostaru, potpisan je sporazum o suradnji dvojice predsjednika stranaka. 

Dragan Primorac ispred HDZ-a i Stanko Čović ispred HSP-a. Jedan od dvadesetak HSP-ova koliko ih egzistira na ovim prostorima. Navodno je pronađena i jedna neidentificirana vrsta na obrancima planine Šator. 

Šalu na stranu, ozbiljna je situacija. Ovaj, dakle, HSP pod vodstvom Ćane Primorca, sudjelovao je u Platformi, dok ostali nisu i to je razlika koja stranku čini znatno gorom i probosanski orijentiranom od ostalih pravaških opcija, poput HSP-a AS.

- Ostalih HSP-ova ima, i što god mislili o tome, jedno im se mora priznati. Oni nisu uradili ono što je ovaj Ćanin uradio. I HDZ baš s njim najavljuje suradnju.

Pitanje članstva HSP-a u HNS-u bi trebalo biti upitno, a o suradnji da ne govorimo - ukoliko je stranka vjerodostojna. Ovim činom, HDZ je svoju vjerodostojnost doveo u zonu duboke sumnje. 

- Kažu u priopćenju HDZ-a da će se skupa s HSP-om kroz suradnju na svim razinama doprinijeti u ostvarivanju ključnih političkih ciljeva, kao što su ustavne promjene, izmjene Izbornog zakona, i konačna  jednakopravnost Hrvata u BiH.

 - Lijepo!

Zaboravio Čović zadnje izbore. Zaboravio što je i tko je bio HSP. Zaboravio prodaju hrvatskog političkog bića. Zaboravio izručivanje političkom Sarajevu. Zaboravio sve ono loše što je HSP, odnosno, jedan od njih dvadesetak, brojeći i onaj neidentificirani na obroncima Šatora, napravio hrvatskom narodu. Suradnja na svim razinama prevedeno znači da se HDZ boji neke nove Platforme. Taj strah je opravdan, međutim, treba pažljivo odvagnuti kakve vojnike vodiš u tu bitku... Ne one koji su već jednom igrali za drugu momčad!

- Političari inače često čine neke čudne poteze, no rijetki su oni koji rehabilitiraju političke mrtvace. Čović ovim potezom upravo to čini. 

- Od probosanstva do hercegbosanstva.

U 2014. godini jedna od HNS-ovih i HDZ-ovih glavnih poruka je bila da će se riješiti neke stvari. Kanal, izborni zakon, branitelji... Na stranu to što se nisu, ali da će ih riješavati s notornim likom koji je izdavao narod, e to je već presedan. 

Na sastanku je bilo riječi o aktualnim političkim prilikama u BiH. - Što Ćane Primorac uopće zna o aktualnim političkim prilikama u BiH? Ako i zna, njegovo mišljenje je nebitno jer se diskreditirao, poput svog nekadašnjeg šefa Jurišića, koji je za razliku od Primorca danas potpuni marginalac. Dakle, ovaj čovjek je izdajica, s takvima ne pregovaraš. Nema tu lijevo ni desno. Dobili su se izbori na račun priče protiv Platforme i onda se nakon par godina ide ruku-pod-ruku s tim istim platformašima! Sablazno. Ovo je loš potez HDZ-a koji se čak i izdvaja od nekih drugih loših poteza. A ima ih, ima ih, kako pjeva Rundek u jednoj svojoj pjesmi. 

- Stranačka izaslanstva izrazila su uvjerenje da je ovo potpisivanje početak dobre i uspješne suradnje ka ostvarenju pune jednakopravnosti hrvatskog naroda uz unaprijeđenje demokracije te gospodarskog, kulturnog i socijalnog napretka u Bosni i Hercegovini. - nastavlja se u priopćenju.

Zašto, pobogu, da se malo i ponovi, Ćane Primorac? Kako će Čović riješiti hrvatsko pitanje s čovjekom koji je isto iskoristio za osobni i stranački probitak? Kako će unaprijeđivati demokraciju s čovjekom koji je do nedavno demokraciju mjerio sarajevskim mjerilima? I na kraju, tko uopće savjetuje Čovića i zašto ga usmjerava na ovakve tipove? Ima li u HDZ-u itko da na to upozori? Očito nema, da ima, ne bi ni došlo do ove rehabilitacije.

- Ako je pomirdba s Ćanom ključ za nastavak Čovićeve politike i vlasti, jadna je i takva vlast i takva politika koju osvajaš uz njegovu pomoć. 

Neke žrtve, ako su i za ostanak na vlasti - prevelike su. Koliko god vlast bila slatka. 

I Ćani Čoviću i Draganu Primorcu.

Dnevnik.ba

 Tagovi:

 


Duka Dizel
Posts: 1115
Joined: 25/01/2015 08:29

#60 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Duka Dizel »

seln wrote:
Duka Dizel wrote:
Biti političar je sjajno samo po sebi.
Ali biti bošnjački političar je izgleda baš nenadjebivo.
Narod ti daje saglasnost da radiš sve i svašta, samo se politikom i reformama nemoj baviti. Tu razvlači i oteži...
Biti srpski politicar je neuporedivo lakse: samo podignes tri prsta i srpstvo ti sve oprasta, taman da su te zatekli kako im deljes zenu.
Pa kako onda Vuk Drašković nikad ne dočeka svojih pet minuta, a on izmislio taj pozdrav kod Srba?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#61 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by seln »

Duka Dizel wrote:
seln wrote:
Duka Dizel wrote:
Biti političar je sjajno samo po sebi.
Ali biti bošnjački političar je izgleda baš nenadjebivo.
Narod ti daje saglasnost da radiš sve i svašta, samo se politikom i reformama nemoj baviti. Tu razvlači i oteži...
Biti srpski politicar je neuporedivo lakse: samo podignes tri prsta i srpstvo ti sve oprasta, taman da su te zatekli kako im deljes zenu.
Pa kako onda Vuk Drašković nikad ne dočeka svojih pet minuta, a on izmislio taj pozdrav kod Srba?
Zato sto je Milosevic vec bio patentirao tri prsta za sebe.
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#62 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Šunj »

Image
Ovi ce rijesiti sve svjetske probleme!
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#63 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by SaraFina »

LOL Ćane sa HDZ. LOL
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#64 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by tandmand »

daddy-kool wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/covic-i ... /170831043

On kaže da brine kako da zaštiti područje hrvatskog naroda i poručuje da će u tome uspjeti.

"Oni koji su mislili da uime nas mogu birati podcijenili su činjenicu da bez hrvatskog naroda neće biti ove države", poručio je lider HDZ.
Ko joj jebe mater, ne mora ni biti ove države. Bit će neka druga, bolja Bosna i Hercegovina - pravna sljedbenica Republike BiH.
Duka Dizel
Posts: 1115
Joined: 25/01/2015 08:29

#65 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Duka Dizel »

seln wrote: Zato sto je Milosevic vec bio patentirao tri prsta za sebe.
Milošević i tri prsta :D
Voleo bih bar neku karikaturu videti, pošto drugačije nije zabeleženo.
Pa taj se nikad nije ni izjasnio Srbinom.
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#66 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 »

Gledam večeras utakmicu. Meša razguli grlo vičući strpljivo, strpljivo....pa mi naumpade ova tema i mudri savjeti.

Vodimo 2:0 i strpljivo čuvamo rezultat. Ne mora se trčati, samo lagano i strpljivo. Sve će se samo riješiti. I riješilo se.

Jbm te taktiko i strategijo.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#67 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by seln »

Duka Dizel wrote:
seln wrote: Zato sto je Milosevic vec bio patentirao tri prsta za sebe.
Milošević i tri prsta :D
Voleo bih bar neku karikaturu videti, pošto drugačije nije zabeleženo.
Pa taj se nikad nije ni izjasnio Srbinom.
Nije bilo potrebno da ih podize, razumeo je srBski plebs sta je vozd hotio reci.
Nije se ni Karadzic izjasnio cetnikom, ali je bio.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#68 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Sanjarko »

Ovako ide logika Srba i Hrvata prema Boshnjacima, Bosancima. Mi bi svoje entitete i drzave ali da ono sto preostane Boshnjacima, Bosancima sa njima dijelimo tacno po 1/3 svakome. Znaci cak i je mala Hrvatska, mala Srbija, mala Republika Srpska, da dobiju Herceg Bosnu i ona bi im mala bila i ono malo sto preostane Boshnjacima, Bosancima da i u tome imaju Srbi i Hrvati 1/3 udjela i da se to multietnicki, sa bratstvom i jedinstvom na 3 dijela dijeli. Dokaz kanali na Srpskom i Hrvatskom jeziku, gdje je tu kanal na Bosanskom jeziku.

PS. Ima jos dokaza.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#69 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by tandmand »

Vizionar 1985 wrote:Ovako ide logika Srba i Hrvata prema Boshnjacima, Bosancima. Mi bi svoje entitete i drzave ali da ono sto preostane Boshnjacima, Bosancima sa njima dijelimo tacno po 1/3 svakome. Znaci cak i je mala Hrvatska, mala Srbija, mala Republika Srpska, da dobiju Herceg Bosnu i ona bi im mala bila i ono malo sto preostane Boshnjacima, Bosancima da i u tome imaju Srbi i Hrvati 1/3 udjela i da se to multietnicki, sa bratstvom i jedinstvom na 3 dijela dijeli. Dokaz kanali na Srpskom i Hrvatskom jeziku, gdje je tu kanal na Bosanskom jeziku.

PS. Ima jos dokaza.
Evo recimo, prijedlog Bože Ljubića iz 2015. nije toliko bezobrazan. On bi da samo Sarajevo bude zajedničko. :-)
"To podrazumijeva donošenje novog ustava, novu racionalniju teritorijalnu organizaciju koja će na isti način standardizirati prava tri njena nacionalna identiteta", kazao je Ljubić.

Pojasnio je kako je mogući model za to uspostava "tri multietničke federalne jedinice s etničkom većinom jednog od tri konstitutivna naroda u svakoj".

Uz to bi, drži Ljubić, BiH trebala imati i dva distrikta, pri čemu bi jedan bio onaj u Brčkom koji već postoji, a drugi bi nastao na području Sarajeva kao glavnog grada države.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#70 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Sanjarko »

tandmand wrote:
Ko joj jebe mater, ne mora ni biti ove države. Bit će neka druga, bolja Bosna i Hercegovina - pravna sljedbenica Republike BiH.
Sto pravna sljedbenica. Da budemo ludi i da pravno dugove RS-a i kantona se Hrvatskom vecinom preuzmemo na sebe. Kakva sljedbenica, to je ubleha. Iznova, izpocetka sve, i samo Bosna.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#71 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by tandmand »

Vizionar 1985 wrote:
tandmand wrote:
Ko joj jebe mater, ne mora ni biti ove države. Bit će neka druga, bolja Bosna i Hercegovina - pravna sljedbenica Republike BiH.
Sto pravna sljedbenica. Da budemo ludi i da pravno dugove RS-a i kantona se Hrvatskom vecinom preuzmemo na sebe. Kakva sljedbenica, to je ubleha. Iznova, izpocetka sve, i samo Bosna.
Naravno Bosna po nazivu, od AVNOJa uzeti samo granice (građanska država) a sljedbenik Republike u smislu članstva u UN.
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#72 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Kejn »

Ja samo znam da ako budem živ 2018 glasat ću za HR člana predsjedništva i to za Bošnjačkog kandidata. Toliko imate maksuz od mene.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#73 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Sanjarko »

tandmand wrote:
Evo recimo, prijedlog Bože Ljubića iz 2015. nije toliko bezobrazan. On bi da samo Sarajevo bude zajedničko. :-)
"To podrazumijeva donošenje novog ustava, novu racionalniju teritorijalnu organizaciju koja će na isti način standardizirati prava tri njena nacionalna identiteta", kazao je Ljubić.

Pojasnio je kako je mogući model za to uspostava "tri multietničke federalne jedinice s etničkom većinom jednog od tri konstitutivna naroda u svakoj".

Uz to bi, drži Ljubić, BiH trebala imati i dva distrikta, pri čemu bi jedan bio onaj u Brčkom koji već postoji, a drugi bi nastao na području Sarajeva kao glavnog grada države.
Srbi imaju pola Sarajeva, Hrvati nikada nisu neki faktor u Sarajevu bili, ali i jedni i drugi bi po komad i da dijele dio Sarajeva sto je Boshnjacima, Bosancima preostao. Kako vidim oni bi da se biraju i dovlace Srbi i Hrvati i tamo gdje ih nema samo da bi se sve na 3 dijela dijelilo a tamo gdje su oni vecina da sve bude 1/1.

Na kraju bezobrazni Boshnjaci, Bosanci, imaju pretenzije itd. Klasicna prica koja se mantra godinama.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#74 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by tandmand »

Vako Božo dijeli 10 kantona, sve po pola:
1 meni - 1 tebi - 1 meni
1 meni - 1 tebi - 1 meni
1 meni - 1 tebi - 1 meni
Sarajevo da se niko ne ljuti - distrikt. :mrgreen:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#75 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Sanjarko »

Ma bozo, je bozo. Matematicar par ekselans. Posten pravo.

Sarajevo distrikt ali Mostar stolni grad itd. Samo ne znam kako kontaju da dovucemo Hrvate da se ispostuje konstitutivnost tamo gdje Hrvata skoro ili nikako ni nema. Bjeze im Hrvati jb te iz Hrvatske a da ih mi u Bosnu dovlacimo. :-)
Post Reply