Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

foton
Posts: 710
Joined: 05/07/2004 11:02

#101 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by foton »

Ja ne znam sta se desilo i vjerovatno necu ni saznati. Mozda me i ne interesuje. Mozda je sve zaista kako tuzilastvo tvrdi, a uspjelo se u medjuvremenu naplesti rekla-kazala traceva. Eshilu je kornjaca pala na glavu - ko bi rekao. Ali ovakvim radom tuzilastvo ne unosi povjerenje medju ljude i cak pospjesuje price mimo "oficijelnih", a ako za nesto "carsija" ima smisla, to je onda tracanje.

Ako i ima dokaze, razumijem zasto ih porodica ne iznosi u javnost niti govori ko je krivac. Pa ne bih ni ja kad nekako "nestane" video snimak dogadjaja, kad "nestane" orudje, kad doktori, vjestaci, svjedoci mijenjaju misljenje, prave se ludi i zaboravni... Neko rece kako je nemoguce da se sve ovo zataskava i da je neko toliko mocan da sve ovo preusmjeri na saobracajnu nesrecu. Pa i mozda jeste nemoguce, vire nelogicnosti na sve strane!

Ako tuzilastvo ima dokaze, ne razumijem kako ne iznesu konzistentnu verziju i zavrse u biti jednostavan slucaj. Kako to da policija nije prva skupila sve snimke sa lica mjesta. Mogu svi pricati i zaboravljati koliko hoce, snimak je snimak...
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#102 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pecpec »

Ne moze biti kako tuzilastvo kaze jer cim je nestao snimak sa kuce onog pjevaca dovoljno govori da nije tacna prica koju plasiraju.Zasto bi neko stitio rome?Snimak je nestao jer se stiti neko mnogo krupniji od roma.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#103 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Truba »

sex i novci su 95% svih motiva
pa vi vidite kakvog su motiva imali romi ( nisam čuo da neko unajmljuje rome za ubojstvo)
ili neko ko ne zna istovremeno alisu i pokojnog momka

od prvog dana je slučaj tretiran čudno...
što se medija tiče ajd mogu shvatiti jer je za novinasrske snobove s portala ilidža druga država :D
User avatar
Rofix
Posts: 35
Joined: 06/06/2017 11:22

#104 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Rofix »

Meni je je najjace sto Alisa u tisini nije cula T4 TDI, koji rokti i cuje se na kilometar :thumbup:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#105 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Banksy »

Kupovina vremena i odlaganje neizbježnog. Pravi krivac će, na koncu, ovako ili onako, danas ili sutra, odgovarati za počinjeno djelo. To je sad već sigurno.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#106 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

Banksy wrote:Kupovina vremena i odlaganje neizbježnog. Pravi krivac će, na koncu, ovako ili onako, danas ili sutra, odgovarati za počinjeno djelo. To je sad već sigurno.
Neće nikad ako se Romi osude.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#107 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by O'zone »

Banned user for reason “”
» saravara
Mjesec
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#108 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by karanana »

Jer ako se klupko stvarno razmota gdje ce se na kraju teorija zavjere ispostaviti tacnom, onda je to eksploziha sa velikim impaktom i mnogi bi trebali u zatvor. Ali poznavajuci sve, cak i da se razmota, ne bi bilo vecih potresa.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#109 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Banksy »

MensurM wrote:
Banksy wrote:Kupovina vremena i odlaganje neizbježnog. Pravi krivac će, na koncu, ovako ili onako, danas ili sutra, odgovarati za počinjeno djelo. To je sad već sigurno.
Neće nikad ako se Romi osude.
Hoće, vjeruj mi. U pitanju je ljudski život.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#110 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by condy »

mrgreen wrote:evo moj mali doprinos, ne znam da li je ko spominjao:

- dalida kaze "bilo je naguravanje, nije ga htio ubiti, ne dam ja alisu"; u kojem jos univerzumu glavna tuziteljica moze ovo reci?
- dalida rekla na presici (ako nekome treba link, postavicu): dzenan je imao kontuziju pluca - obdukcija kaze nema kontuzije pluca
- dalida kaze: bila je saobracajna, spale su mu tene - slika s mjesta nesrece pokazuje da su tene na nogama
- alisa na rekonstrukciji kaze bila je tisina, nisu culi kombi koji se priblizava?
- alisa povlaci izjavu, "jer joj je to doslo u snu, nije zapravo tako bilo"
- alisa "ostavlja mogucnost da ih je udarilo auto, a ostavlja mogucnost i da ih je neko napao"
- alisinu amneziju potpisala doktorica porodicna prijateljica
- alisa vs vasvija seferovic: jedna kaze dodirivali se ramenima, druga kaze hodali razdvojeno
- ljubo nije primijetio da je udario nekoga, vasvija mu rekla, ali se vasvijino svjedocenje odbija kao nerelevantno
- glavna tuziteljica koja nije na strani ostecenih memica, vec pise prijave protiv njihovog advokata?

i tako dalje.
Cirkus pravi u reziji Dalide Burzić
Vega_Brothers
Posts: 342
Joined: 14/06/2017 22:47

#111 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Vega_Brothers »

Sve i da uzmemo za istinu da se ništa ne krije u ovom slučaju, onda ostaje "samo" da imamo tužilaštvo, detektive, vještake, specijaliste sudske medicine na nivou likova iz satiričnih stripova.

A kako je moguće da kombi ima značajna oštećenja blatobrana i farova a Dženan nije imao tragova udarca po nogama ili stomaku već isključivo jedan udar u glavu nam nikad neće objasniti u svakom slučaju. Nemaju pojma ni oni.
Last edited by Vega_Brothers on 19/06/2017 17:00, edited 1 time in total.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#112 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

to bi veća katastrofa bila nego da se krije :mrgreen:
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#113 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by karanana »

Ispodprosjecan advokat bi sa ovim propustima oslobodio rome.
Mozda to nije cilj jer neko mora platiti.
A mozda i jeste. Mozda je to dio deala s romima.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66247
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#114 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by _BataZiv_0809 »

Romi uzeli pare a dobit ce kaznu za pocinjenje krivicnog djela iz nehata. Zvuci logicno.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17949
Joined: 29/03/2014 19:20

#115 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by jao_situacije »

sad sam se sjetio odkud mi je poznat nick mensurm

7 dana nakon ubistva memića, dođe on na temu crna hronika 4 i postavi "fb link" ubice
nasjelo nas par između ostalih i ja, ismijali se na temi pošteno meni i ostalima koji su kliknuli "link"
čak se i čmonjo ismijao jer sam ja prijavio mensura

vrlo zanimljivo, odmah je mensur došao da relativizira i okreće priču po forumu u drugom smjeru
:thumbup:
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#116 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

jao_situacije wrote:sad sam se sjetio odkud mi je poznat nick mensurm

7 dana nakon ubistva memića, dođe on na temu crna hronika 4 i postavi "fb link" ubice
nasjelo nas par između ostalih i ja, ismijali se na temi pošteno meni i ostalima koji su kliknuli "link"
čak se i čmonjo ismijao jer sam ja prijavio mensura

vrlo zanimljivo, odmah je mensur došao da relativizira i okreće priču po forumu u drugom smjeru
:thumbup:
Jes, jes. Povjerio mi se Budnjo da je ubica pa me zamolio da ga branim po forumu :D


Ko ti je kriv što si pao na fazon star deset godina :lol:
User avatar
jao_situacije
Posts: 17949
Joined: 29/03/2014 19:20

#117 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by jao_situacije »

MensurM wrote:
jao_situacije wrote:sad sam se sjetio odkud mi je poznat nick mensurm

7 dana nakon ubistva memića, dođe on na temu crna hronika 4 i postavi "fb link" ubice
nasjelo nas par između ostalih i ja, ismijali se na temi pošteno meni i ostalima koji su kliknuli "link"
čak se i čmonjo ismijao jer sam ja prijavio mensura

vrlo zanimljivo, odmah je mensur došao da relativizira i okreće priču po forumu u drugom smjeru
:thumbup:
Jes, jes. Povjerio mi se Budnjo da je ubica pa me zamolio da ga branim po forumu :D


Ko ti je kriv što si pao na fazon star deset godina :lol:
nije mi niko kriv nego mi je zanimljivo

primjećujem kako si redovno aktivan na temama o dženanu memiću, a na ostalim stranama foruma te baš i nema :mrgreen:
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#118 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

jao_situacije wrote:
MensurM wrote:
jao_situacije wrote:sad sam se sjetio odkud mi je poznat nick mensurm

7 dana nakon ubistva memića, dođe on na temu crna hronika 4 i postavi "fb link" ubice
nasjelo nas par između ostalih i ja, ismijali se na temi pošteno meni i ostalima koji su kliknuli "link"
čak se i čmonjo ismijao jer sam ja prijavio mensura

vrlo zanimljivo, odmah je mensur došao da relativizira i okreće priču po forumu u drugom smjeru
:thumbup:
Jes, jes. Povjerio mi se Budnjo da je ubica pa me zamolio da ga branim po forumu :D


Ko ti je kriv što si pao na fazon star deset godina :lol:
nije mi niko kriv nego mi je zanimljivo

primjećujem kako si redovno aktivan na temama o dženanu memiću, a na ostalim stranama foruma te baš i nema :mrgreen:
Pa šta me treba drugo zanimati? Fudbal, NBA, tenis, more i svađa s teoretičarima zavjera? Neću valjda o pčelarstvu pisati...

Uostalom, moj jedini kontakt s Ilidžom je: Tri odlaska kod Brajlovića, dva u Žuti kutak, dva na Terme i jedno presjedanje autobusom. Toliko o tome da znam nekog od aktera. To je za mene kao treći svijet. Ako se i Vrelo Bosne ubraja pod Ilidžu, bio sam i tamo triput.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40860
Joined: 29/06/2011 23:39

#119 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dječak sa šibicama »

Samo cinjenica da mensur aktivno brani Dalilu, nesto govori.

Kad je slucaj jasan, onda je jasan, nema potrebe za uvjeravanjem bilo koga.

Ja kao teoreticar zavjere :D
armin071
Posts: 5293
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#120 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by armin071 »

Samo me zanima ko je ovo jos "uvjeren" da je kombi udario rahmetli Memica. Dalida, Menso,........

p.s. Zivim za taj dan kada ce se u Bosni poceti rjesavati po sistemu oko za oko, a taj dan nije daleko. Ceka se samo prvi da mu "prekipi". Kod albanaca bi ovo davno bilo rjeseno mimo suda ali nas narod je mozda i previse saburli. Jednom rjesis u paketu Dalidu, Budnju i jos ovih par koji su okretali istragu u kontra smjeru i onda da vidis kako se ekspresno rjesavaju slucajevi. Lijepi strah...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40860
Joined: 29/06/2011 23:39

#121 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dječak sa šibicama »

Ne moze niko nista tvrditi, mi ne znamo detalje.

Ali pricu kako se kombi nije cuo, kako je kombio ubio momka jednim udarcem u glavu, letio koliko 8? metara i imao samo ozljedu na glavi, Alisa dobila amneziju niceg se ne sjeca... to moze samo neko Dalili i Budnji pristran prihvatiti kao cinjenicu.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#122 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

osobu inicijala m.b. u javnosti osim latića spominje samo tužilaštvo na ročištima i u saopštenjima. a em slučaj čist, em on nema ništa sa njim...
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#123 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Margita81 »

dječak sa šibicama wrote:Ne moze niko nista tvrditi, mi ne znamo detalje.

Ali pricu kako se kombi nije cuo, kako je kombio ubio momka jednim udarcem u glavu, letio koliko 8? metara i imao samo ozljedu na glavi, Alisa dobila amneziju niceg se ne sjeca... to moze samo neko Dalili i Budnji pristran prihvatiti kao cinjenicu.

Pa nevjerovatniji je scenarij da su se SVI urotili da prikriju pravog ubicu. Ma hajte molim vas...
Halo svi bolan. Pa oni su napadali i krivili za urotu sve pocevsi od policajaca, komesara, svjedoka, pocinitelja, bolnicara, sudske medicinske vjestake, tuzioce, sudije..

Ruku u vatru da je ovo nesretni slucaj koji je kako rekoh vec nesposobnoscu prvih pristiglih na mjesto dogadjaja a poslije i jos nekih propusta-(sto je kod nas uobicajena pojava jer malo ko zna da radi svoj posao), plus svjedok koji insistira na amneziji, plus ocajni roditelji i imas sve potrebno za jednu dobru urotu.
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#124 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by mrgreen »

A odgovor na sve nelogičnosti "ma nije moguće", kao da je Danska u pitanju a ne BiH.
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#125 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by karanana »

Nisam glasao na anketi jer sam negdje pola-pola.
Locked