Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#4601 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tranquil »

weca89 wrote:A fakat, ni meni nije jasno zašto ne kaže ime ubice, ako već zna i ima dokaze? Već sam to pitao, ali niko da mi odgovori.
Pa kada bi objavio dokaze koje ima, ovo sve bi skroz dobilo drugu dimenziju u očima javnosti. Potezi Muriza Memića su mi nelogični. Ako su tužilaštvo, policija i sudstvo, svi odreda korumpirani i svi odreda se udružili protiv tebe, šta imaš od toga ako ćeš organizovati još jedan protest? Zar nije logičnije nešto konkretno uraditi, ako već možeš?
Odgovorili smo, rekao je tokom istrage nadležnim organima, barem prema njihovoj vlastitoj tvrdnji. Bilo kakvo javno objavljivanje bilo bi ometanje istrage i možda čak protiv zakona. Sve što je on uradio je čisto kao suza i apsolutno logično. Ono što on radi je ono što se najispravnije može raditi u njegovoj situaciji, a to je legalni pritisak na državne organe kako bi obavljali svoj posao, a koji evidentno ne obavljaju.
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#4602 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by braca »

Otac je izgubio sina i ja placem zajedno sa njim, jednako kao sto placem i sa Davidovim roditeljima i predivnom Anom Mrnjavac, majkom predivnog Denisa....neka im je dragi Bog na pomoci i neka im da svu snagu ovoga svijeta........ :sad:
weca89
Posts: 69
Joined: 29/07/2014 14:05

#4603 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by weca89 »

tranquil wrote:
weca89 wrote:A fakat, ni meni nije jasno zašto ne kaže ime ubice, ako već zna i ima dokaze? Već sam to pitao, ali niko da mi odgovori.
Pa kada bi objavio dokaze koje ima, ovo sve bi skroz dobilo drugu dimenziju u očima javnosti. Potezi Muriza Memića su mi nelogični. Ako su tužilaštvo, policija i sudstvo, svi odreda korumpirani i svi odreda se udružili protiv tebe, šta imaš od toga ako ćeš organizovati još jedan protest? Zar nije logičnije nešto konkretno uraditi, ako već možeš?
Odgovorili smo, rekao je tokom istrage nadležnim organima, barem prema njihovoj vlastitoj tvrdnji. Bilo kakvo javno objavljivanje bilo bi ometanje istrage i možda čak protiv zakona. Sve što je on uradio je čisto kao suza i apsolutno logično. Ono što on radi je ono što se najispravnije može raditi u njegovoj situaciji, a to je legalni pritisak na državne organe kako bi obavljali svoj posao, a koji evidentno ne obavljaju.
Pa to mi je i najveća enigma. Neće da ometa istragu za koju kaže da je namještena i vođena od korumpiranih ljudi? Pa zar nije logično, kada vidiš da neko radi protiv tebe, da ga pokušaš omesti u tome ako već možeš?
Ispade da su, prema njegovim riječima, policija, tužilaštvo, sudstvo i ostali organi izvršne i zakonodovane vlasti, svi korumpirani i ne zanima ih pravda, a on neće da ih ometa????

Šta će postići ako kaže ja znam ko je ubica i imam dokaze za to, ali neću da vam kažem? Ili još bolje pitanje, kako Muriz misli da se bori dalje, jer očigledno da protestima neće ništa postići? Protestuje evo već 3 godine i ništa.
I javno objavljivanje dokaza, ako ih posjeduješ nije protiv zakona.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#4604 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tranquil »

weca89 wrote:
tranquil wrote:
weca89 wrote:A fakat, ni meni nije jasno zašto ne kaže ime ubice, ako već zna i ima dokaze? Već sam to pitao, ali niko da mi odgovori.
Pa kada bi objavio dokaze koje ima, ovo sve bi skroz dobilo drugu dimenziju u očima javnosti. Potezi Muriza Memića su mi nelogični. Ako su tužilaštvo, policija i sudstvo, svi odreda korumpirani i svi odreda se udružili protiv tebe, šta imaš od toga ako ćeš organizovati još jedan protest? Zar nije logičnije nešto konkretno uraditi, ako već možeš?
Odgovorili smo, rekao je tokom istrage nadležnim organima, barem prema njihovoj vlastitoj tvrdnji. Bilo kakvo javno objavljivanje bilo bi ometanje istrage i možda čak protiv zakona. Sve što je on uradio je čisto kao suza i apsolutno logično. Ono što on radi je ono što se najispravnije može raditi u njegovoj situaciji, a to je legalni pritisak na državne organe kako bi obavljali svoj posao, a koji evidentno ne obavljaju.
Pa to mi je i najveća enigma. Neće da ometa istragu za koju kaže da je namještena i vođena od korumpiranih ljudi? Pa zar nije logično, kada vidiš da neko radi protiv tebe, da ga pokušaš omesti u tome ako već možeš?
Ispade da su, prema njegovim riječima, policija, tužilaštvo, sudstvo i ostali organi izvršne i zakonodovane vlasti, svi korumpirani i ne zanima ih pravda, a on neće da ih ometa????
Nisu svi korumpirani, nego jedan broj ljudi. Ne zaboravi da su ove institucije vidile u zadnje vrijeme jedan broj ostavki i ograđivanja od tužiteljice, što znači da se nešto dešava. Protiv nedavno imenovane sutkinje Vrhovnog suda se zbog ovog slučaja vodi disciplinska istraga kod VSTV-a, ne po Murizovom zahtjevu nego po nalogu Ureda disciplinskog tužioca.

Dakle nije tačno da se 3 godine ništa ne dešava, samo je problem što se sporo dešava, a svi hoće odgovore odmah.

Muriz radi apsolutno ispravno i po zakonu, trese šljivu na svoj, čini mi se smireni način. Slučaj se ne zaboravlja, a odgovorne institucije će prije ili poslije ili pronaći krivca, ili će pronaći odgovornost za nerad ili čak prikrivanje zločina u svojim redovima. Ako stvarno ništa ne sakrivaju, neka pošteno kažu gdje su i kako zajebali, a ne da se, kao što vidimo, nagrađuju unapređenjima (potez koji, uzgred budi rečeno, nimalo ne umanjuje sumnju o prikrivanju nečega, naprotiv).

U ovakvoj situaciji bilo kakvo javno objavljivanje ne bi pomoglo, samo bi smjestilo Muriza iza rešetaka. Realno, da objavi javnosti sve što zna (šta god to bilo, precizna informacija, ili nepouzdano svjedočanstvo), šta bi to pomoglo? Tužilaštvo bi reklo da nije istina, možda bi ga uhapsili, jer su već pravili pritiske prema toj porodici, Mensur i njemu slični bi i dalje iz samo sebi poznatih razloga govorili kako otac namjerno opstruira pronalazak ubice svog sina, i ništa ne bi išlo ka rješavanju slučaja, to bi bilo samo kratkoročno češanje onoga što nas trenutno svrbi - a to je ime počinioca. Ovako je bolje. Čovjek samo insistira na istini, i bez obzira na kvalitet njegovih dokaza, njegov zahtjev za istinom nije nerazuman, i ne bi trebao biti trn u oku. Nažalost, on jeste trn u oku, i pravo pitanje je kome i zašto.
weca89
Posts: 69
Joined: 29/07/2014 14:05

#4605 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by weca89 »

tranquil wrote:
Odgovorili smo, rekao je tokom istrage nadležnim organima, barem prema njihovoj vlastitoj tvrdnji. Bilo kakvo javno objavljivanje bilo bi ometanje istrage i možda čak protiv zakona. Sve što je on uradio je čisto kao suza i apsolutno logično. Ono što on radi je ono što se najispravnije može raditi u njegovoj situaciji, a to je legalni pritisak na državne organe kako bi obavljali svoj posao, a koji evidentno ne obavljaju.[/quote]
Pa to mi je i najveća enigma. Neće da ometa istragu za koju kaže da je namještena i vođena od korumpiranih ljudi? Pa zar nije logično, kada vidiš da neko radi protiv tebe, da ga pokušaš omesti u tome ako već možeš?
Ispade da su, prema njegovim riječima, policija, tužilaštvo, sudstvo i ostali organi izvršne i zakonodovane vlasti, svi korumpirani i ne zanima ih pravda, a on neće da ih ometa????[/quote]

Nisu svi korumpirani, nego jedan broj ljudi. Ne zaboravi da su ove institucije vidile u zadnje vrijeme jedan broj ostavki i ograđivanja od tužiteljice, što znači da se nešto dešava. Protiv nedavno imenovane sutkinje Vrhovnog suda se zbog ovog slučaja vodi disciplinska istraga kod VSTV-a, ne po Murizovom zahtjevu nego po nalogu Ureda disciplinskog tužioca.

Dakle nije tačno da se 3 godine ništa ne dešava, samo je problem što se sporo dešava, a svi hoće odgovore odmah.

Muriz radi apsolutno ispravno i po zakonu, trese šljivu na svoj, čini mi se smireni način. Slučaj se ne zaboravlja, a odgovorne institucije će prije ili poslije ili pronaći krivca, ili će pronaći odgovornost za nerad ili čak prikrivanje zločina u svojim redovima. Ako stvarno ništa ne sakrivaju, neka pošteno kažu gdje su i kako zajebali, a ne da se, kao što vidimo, nagrađuju unapređenjima (potez koji, uzgred budi rečeno, nimalo ne umanjuje sumnju o prikrivanju nečega, naprotiv).

U ovakvoj situaciji bilo kakvo javno objavljivanje ne bi pomoglo, samo bi smjestilo Muriza iza rešetaka. Realno, da objavi javnosti sve što zna (šta god to bilo, precizna informacija, ili nepouzdano svjedočanstvo), šta bi to pomoglo? Tužilaštvo bi reklo da nije istina, možda bi ga uhapsili, jer su već pravili pritiske prema toj porodici, Mensur i njemu slični bi i dalje iz samo sebi poznatih razloga govorili kako otac namjerno opstruira pronalazak ubice svog sina, i ništa ne bi išlo ka rješavanju slučaja, to bi bilo samo kratkoročno češanje onoga što nas trenutno svrbi - a to je ime počinioca. Ovako je bolje. Čovjek samo insistira na istini, i bez obzira na kvalitet njegovih dokaza, njegov zahtjev za istinom nije nerazuman, i ne bi trebao biti trn u oku. Nažalost, on jeste trn u oku, i pravo pitanje je kome i zašto.[/quote]

Ako objavi dokaze koje posjeduje, ne krši niti jedan zakon i neće u zatvor. Svakodnevno se objavljuju izjave svjedoka, dokazi, mjesta zločina po medijima, kako iz ovog predmeta tako iz ostalih predmeta koji su interesantni javnosti, pa niko ne ode u zatvor.
Osim toga, ako imaš nešto, a bojiš se, uvijek možeš anonimno poslati medijima, zar ne?

A za ove 3 godine, ja ne vidim baš neki napredak kada je u pitanju rasvjetljivanje ovog događaja. Doduše, nisam dovoljno pratio, pa i nisam dovoljno kompetentan, ali ja sve što vidim nakon ove 3 godine, da je ubica na slobodi (pa bio to Ljubo Seferović, Budnjo ili neko treći), istrage nema ili je u totalno krivo smjeru, glavnu tužiteljicu koja je bila predmet kritika unaprijeđenu, ožalošćenog oca, majku i sestru. I to je to. Stvarno ne vidim kako mu je ovaj pasivni odnos pomogao. Volio bih da griješim.
Last edited by weca89 on 15/02/2019 14:01, edited 2 times in total.
User avatar
jazzer
Posts: 7217
Joined: 20/12/2004 14:44

#4606 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by jazzer »

MensurM wrote:Ko je rekao da je isti slučaj? Fol je u tome da se majka zauzela, dala policiji pozive, išla u kuću kod napadača i sama ga tamo našla, dok je policija odugovlačila i čekala da on pobjegne u BiH.

Tako i Muriz da sutra kaže: Budnjo je ubojica, imamo to i to, idemo pred hotel. Otišlo bi 10 hiljada.

Ovako može do smaka svijeta govoriti: Znam, ali neću reći. Organizovati 356 protestnih šetnji, 23 polumaratona i tri pjesme za Euroviziju. Neće se ništa promijeniti.

Ok, može i pratiti Alisu Mutap.
jarane, ti vise ne komentarises kao ostali forumasi, ti otvoreno mrzis.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#4607 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tranquil »

weca89 wrote:
tranquil wrote:Nisu svi korumpirani, nego jedan broj ljudi. Ne zaboravi da su ove institucije vidile u zadnje vrijeme jedan broj ostavki i ograđivanja od tužiteljice, što znači da se nešto dešava. Protiv nedavno imenovane sutkinje Vrhovnog suda se zbog ovog slučaja vodi disciplinska istraga kod VSTV-a, ne po Murizovom zahtjevu nego po nalogu Ureda disciplinskog tužioca.

Dakle nije tačno da se 3 godine ništa ne dešava, samo je problem što se sporo dešava, a svi hoće odgovore odmah.

Muriz radi apsolutno ispravno i po zakonu, trese šljivu na svoj, čini mi se smireni način. Slučaj se ne zaboravlja, a odgovorne institucije će prije ili poslije ili pronaći krivca, ili će pronaći odgovornost za nerad ili čak prikrivanje zločina u svojim redovima. Ako stvarno ništa ne sakrivaju, neka pošteno kažu gdje su i kako zajebali, a ne da se, kao što vidimo, nagrađuju unapređenjima (potez koji, uzgred budi rečeno, nimalo ne umanjuje sumnju o prikrivanju nečega, naprotiv).

U ovakvoj situaciji bilo kakvo javno objavljivanje ne bi pomoglo, samo bi smjestilo Muriza iza rešetaka. Realno, da objavi javnosti sve što zna (šta god to bilo, precizna informacija, ili nepouzdano svjedočanstvo), šta bi to pomoglo? Tužilaštvo bi reklo da nije istina, možda bi ga uhapsili, kako su već pravili pritiske prema toj porodici, Mensur i njemu slični bi i dalje iz samo sebi poznatih razloga govorili kako otac namjerno opstruira pronalazak ubice svog sina, i ništa ne bi išlo ka rješavanju slučaja, to bi bilo samo kratkoročno češanje onoga što nas trenutno svrbi - a to je ime počinioca. Ovako je bolje. Čovjek samo insistira na istini, i bez obzira na kvalitet njegovih dokaza, njegov zahtjev za istinom nije nerazuman, i ne bi trebao biti trn u oku. Nažalost, on jeste trn u oku, i pravo pitanje je kome i zašto.
Ako objavi dokaze koje posjeduje, ne krši niti jedan zakon i neće u zatvor. Svakodnevno se objavljuju izjave svjedoka, dokazi, mjesta zločina po medijima, kako iz ovog predmeta tako iz ostalih predmeta koji su interesantni javnosti, pa niko ne ode u zatvor.
Osim toga, ako imaš nešto, a bojiš se, uvijek možeš anonimno poslati medijima, zar ne?

A za ove 3 godine, ja ne vidim baš neki napredak kada je u pitanju rasvjetljivanje ovog događaja. Doduše, nisam dovoljno pratio, pa i nisam dovoljno kompetentan, ali ja sve što vidim nakon ove 3 godine, da je ubica na slobodi (pa bio to Ljubo Seferović, Budnjo ili neko treći), istrage nema ili je u totalno krivo smjeru, glavnu tužiteljicu koja je bila predmet kritika unaprijeđenu, ožalošćenog oca, majku i sestru. I to je to. Stvarno ne vidim kako mu je ovaj pasivni odnos pomogao. Volio bih da griješim.
Ponoviću, ako on objavi dokaze, zadovoljiće tvoju znatiželju i znatiželju javnosti, ali neće pomoći svom cilju. To što Muriz smatra dokazima, neko drugi će smatrati klevetom i tužba mu ne gine. Takođe, objavljivanje dokaza nije kažnjivo, ometanje istrage jeste. Njegovu kćerku već su hapsili zbog puno bezazlenijih izjava na FB, naravno da nakon toga nije budala da se još više uvali. Njegov odnos nije pasivan, on koristi sva moguća legalna sredstva, i rezultati već postoje, samo su ljudi koji površno prate slučaj nestrpljivi i očekuju da će Muriz, ako da javnu izjavu, obaviti posao za pola države, da će svi upleteni sve priznati i predati se. Vjerujem da će, ako ne bude više pomaka na njegov način, možda to i uraditi kao zadnji pokušaj, ali za sada se stvari pomjeraju, on ide po svom, pa ćemo da vidimo.

Umjesto pritiska na njega, privatno lice koje možda zna a možda ne zna istinu, možda bi bilo konstruktivnije pritisnuti one koji bi, po opisu posla, trebali da izađu u javnost sa imenom ubice. Ovdje imamo u najmanju ruku kolosalnu nesposobnost državnih organa, i aktivno prikrivanje te nesposobnosti, a u gorem slučaju ko zna šta, tako da fokusiranje na oštećenog i stavljanja na njega teret dokazivanja vidim samo kao skretanje teme sa pravog problema.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#4608 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Thorgerson »

Tri godine je podug period.

Svjedoka vise nema, dokazi nikakvi ili ih nema...nece se ovo nikad razrijesiti.

Jedino sto ostaje Murizu jeste da se nada da ce Alisa nekad doci tobe i reci tacno sve sto zna i sto se desilo.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#4609 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

tranquil wrote:
weca89 wrote:
tranquil wrote:Nisu svi korumpirani, nego jedan broj ljudi. Ne zaboravi da su ove institucije vidile u zadnje vrijeme jedan broj ostavki i ograđivanja od tužiteljice, što znači da se nešto dešava. Protiv nedavno imenovane sutkinje Vrhovnog suda se zbog ovog slučaja vodi disciplinska istraga kod VSTV-a, ne po Murizovom zahtjevu nego po nalogu Ureda disciplinskog tužioca.

Dakle nije tačno da se 3 godine ništa ne dešava, samo je problem što se sporo dešava, a svi hoće odgovore odmah.

Muriz radi apsolutno ispravno i po zakonu, trese šljivu na svoj, čini mi se smireni način. Slučaj se ne zaboravlja, a odgovorne institucije će prije ili poslije ili pronaći krivca, ili će pronaći odgovornost za nerad ili čak prikrivanje zločina u svojim redovima. Ako stvarno ništa ne sakrivaju, neka pošteno kažu gdje su i kako zajebali, a ne da se, kao što vidimo, nagrađuju unapređenjima (potez koji, uzgred budi rečeno, nimalo ne umanjuje sumnju o prikrivanju nečega, naprotiv).

U ovakvoj situaciji bilo kakvo javno objavljivanje ne bi pomoglo, samo bi smjestilo Muriza iza rešetaka. Realno, da objavi javnosti sve što zna (šta god to bilo, precizna informacija, ili nepouzdano svjedočanstvo), šta bi to pomoglo? Tužilaštvo bi reklo da nije istina, možda bi ga uhapsili, kako su već pravili pritiske prema toj porodici, Mensur i njemu slični bi i dalje iz samo sebi poznatih razloga govorili kako otac namjerno opstruira pronalazak ubice svog sina, i ništa ne bi išlo ka rješavanju slučaja, to bi bilo samo kratkoročno češanje onoga što nas trenutno svrbi - a to je ime počinioca. Ovako je bolje. Čovjek samo insistira na istini, i bez obzira na kvalitet njegovih dokaza, njegov zahtjev za istinom nije nerazuman, i ne bi trebao biti trn u oku. Nažalost, on jeste trn u oku, i pravo pitanje je kome i zašto.
Ako objavi dokaze koje posjeduje, ne krši niti jedan zakon i neće u zatvor. Svakodnevno se objavljuju izjave svjedoka, dokazi, mjesta zločina po medijima, kako iz ovog predmeta tako iz ostalih predmeta koji su interesantni javnosti, pa niko ne ode u zatvor.
Osim toga, ako imaš nešto, a bojiš se, uvijek možeš anonimno poslati medijima, zar ne?

A za ove 3 godine, ja ne vidim baš neki napredak kada je u pitanju rasvjetljivanje ovog događaja. Doduše, nisam dovoljno pratio, pa i nisam dovoljno kompetentan, ali ja sve što vidim nakon ove 3 godine, da je ubica na slobodi (pa bio to Ljubo Seferović, Budnjo ili neko treći), istrage nema ili je u totalno krivo smjeru, glavnu tužiteljicu koja je bila predmet kritika unaprijeđenu, ožalošćenog oca, majku i sestru. I to je to. Stvarno ne vidim kako mu je ovaj pasivni odnos pomogao. Volio bih da griješim.
Ponoviću, ako on objavi dokaze, zadovoljiće tvoju znatiželju i znatiželju javnosti, ali neće pomoći svom cilju. To što Muriz smatra dokazima, neko drugi će smatrati klevetom i tužba mu ne gine. Takođe, objavljivanje dokaza nije kažnjivo, ometanje istrage jeste. Njegovu kćerku već su hapsili zbog puno bezazlenijih izjava na FB, naravno da nakon toga nije budala da se još više uvali. Njegov odnos nije pasivan, on koristi sva moguća legalna sredstva, i rezultati već postoje, samo su ljudi koji površno prate slučaj nestrpljivi i očekuju da će Muriz, ako da javnu izjavu, obaviti posao za pola države, da će svi upleteni sve priznati i predati se. Vjerujem da će, ako ne bude više pomaka na njegov način, možda to i uraditi kao zadnji pokušaj, ali za sada se stvari pomjeraju, on ide po svom, pa ćemo da vidimo.

Umjesto pritiska na njega, privatno lice koje možda zna a možda ne zna istinu, možda bi bilo konstruktivnije pritisnuti one koji bi, po opisu posla, trebali da izađu u javnost sa imenom ubice. Ovdje imamo u najmanju ruku kolosalnu nesposobnost državnih organa, i aktivno prikrivanje te nesposobnosti, a u gorem slučaju ko zna šta, tako da fokusiranje na oštećenog i stavljanja na njega teret dokazivanja vidim samo kao skretanje teme sa pravog problema.
Ja se nudim da objavim dokaze i ime ubojice. Samim tim sam spreman snositi odgovornost koje se, eto navodno, Memići plaše.
weca89
Posts: 69
Joined: 29/07/2014 14:05

#4610 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by weca89 »

tranquil wrote:
weca89 wrote:
tranquil wrote:Nisu svi korumpirani, nego jedan broj ljudi. Ne zaboravi da su ove institucije vidile u zadnje vrijeme jedan broj ostavki i ograđivanja od tužiteljice, što znači da se nešto dešava. Protiv nedavno imenovane sutkinje Vrhovnog suda se zbog ovog slučaja vodi disciplinska istraga kod VSTV-a, ne po Murizovom zahtjevu nego po nalogu Ureda disciplinskog tužioca.

Dakle nije tačno da se 3 godine ništa ne dešava, samo je problem što se sporo dešava, a svi hoće odgovore odmah.

Muriz radi apsolutno ispravno i po zakonu, trese šljivu na svoj, čini mi se smireni način. Slučaj se ne zaboravlja, a odgovorne institucije će prije ili poslije ili pronaći krivca, ili će pronaći odgovornost za nerad ili čak prikrivanje zločina u svojim redovima. Ako stvarno ništa ne sakrivaju, neka pošteno kažu gdje su i kako zajebali, a ne da se, kao što vidimo, nagrađuju unapređenjima (potez koji, uzgred budi rečeno, nimalo ne umanjuje sumnju o prikrivanju nečega, naprotiv).

U ovakvoj situaciji bilo kakvo javno objavljivanje ne bi pomoglo, samo bi smjestilo Muriza iza rešetaka. Realno, da objavi javnosti sve što zna (šta god to bilo, precizna informacija, ili nepouzdano svjedočanstvo), šta bi to pomoglo? Tužilaštvo bi reklo da nije istina, možda bi ga uhapsili, kako su već pravili pritiske prema toj porodici, Mensur i njemu slični bi i dalje iz samo sebi poznatih razloga govorili kako otac namjerno opstruira pronalazak ubice svog sina, i ništa ne bi išlo ka rješavanju slučaja, to bi bilo samo kratkoročno češanje onoga što nas trenutno svrbi - a to je ime počinioca. Ovako je bolje. Čovjek samo insistira na istini, i bez obzira na kvalitet njegovih dokaza, njegov zahtjev za istinom nije nerazuman, i ne bi trebao biti trn u oku. Nažalost, on jeste trn u oku, i pravo pitanje je kome i zašto.
Ako objavi dokaze koje posjeduje, ne krši niti jedan zakon i neće u zatvor. Svakodnevno se objavljuju izjave svjedoka, dokazi, mjesta zločina po medijima, kako iz ovog predmeta tako iz ostalih predmeta koji su interesantni javnosti, pa niko ne ode u zatvor.
Osim toga, ako imaš nešto, a bojiš se, uvijek možeš anonimno poslati medijima, zar ne?

A za ove 3 godine, ja ne vidim baš neki napredak kada je u pitanju rasvjetljivanje ovog događaja. Doduše, nisam dovoljno pratio, pa i nisam dovoljno kompetentan, ali ja sve što vidim nakon ove 3 godine, da je ubica na slobodi (pa bio to Ljubo Seferović, Budnjo ili neko treći), istrage nema ili je u totalno krivo smjeru, glavnu tužiteljicu koja je bila predmet kritika unaprijeđenu, ožalošćenog oca, majku i sestru. I to je to. Stvarno ne vidim kako mu je ovaj pasivni odnos pomogao. Volio bih da griješim.
Ponoviću, ako on objavi dokaze, zadovoljiće tvoju znatiželju i znatiželju javnosti, ali neće pomoći svom cilju. To što Muriz smatra dokazima, neko drugi će smatrati klevetom i tužba mu ne gine. Takođe, objavljivanje dokaza nije kažnjivo, ometanje istrage jeste. Njegovu kćerku već su hapsili zbog puno bezazlenijih izjava na FB, naravno da nakon toga nije budala da se još više uvali. Njegov odnos nije pasivan, on koristi sva moguća legalna sredstva, i rezultati već postoje, samo su ljudi koji površno prate slučaj nestrpljivi i očekuju da će Muriz, ako da javnu izjavu, obaviti posao za pola države, da će svi upleteni sve priznati i predati se. Vjerujem da će, ako ne bude više pomaka na njegov način, možda to i uraditi kao zadnji pokušaj, ali za sada se stvari pomjeraju, on ide po svom, pa ćemo da vidimo.

Umjesto pritiska na njega, privatno lice koje možda zna a možda ne zna istinu, možda bi bilo konstruktivnije pritisnuti one koji bi, po opisu posla, trebali da izađu u javnost sa imenom ubice. Ovdje imamo u najmanju ruku kolosalnu nesposobnost državnih organa, i aktivno prikrivanje te nesposobnosti, a u gorem slučaju ko zna šta, tako da fokusiranje na oštećenog i stavljanja na njega teret dokazivanja vidim samo kao skretanje teme sa pravog problema.
Pa ne treba objavljivati dokaze zbog nečije znatiželje nego zbog sebe. Vidi, kada javno kaže da je Dalida Burzić korumpirana i imam dokaze za to, ali neću da ih objavim, to nije kleveta i zbog toga neće imati problema, a kada objavi dokaze koje ima, to će biti kleveta i imat će problema??? Ne kontam, fakat???

I za ove 3 godine se nije ništa desilo. Ubica na slobodi, Alisa ima i dalje amneziju, policijaca nigdje, tužitelja nigdje, svjedoka i vještaka nigdje, dokaza nigdje. A prošlo 3 godine.... Jedini napredak napravila Dalida i postala sudija. Evo šta je tvoje mišljenje, šta to treba da se desi, pa da Muriz povuče taj očajnički potez i izađe u javnost sa tim šta ima? Ako se za 3 godine ništa značajno i krupno desilo u razotkrivanju ovog zločina, zašto misliš da će se desiti u narednih 15?
I ovo nije stavljanje pritiska na njega, jer evo kao što on sam kaže, pravosudni aparat je korumpiran i nije mu u interesu da se zadovolji pravda u ovom predmetu, nego pokušaj da se na njih stavi pritisak objavljivanjem dokaza, pa makar anonimno. Kada bi objavio Muriz te dokaze koje ima, a zbog kojih je siguran u ono što priča, tek bi onda lopticu prebacio na njhovu stranu i usmjerio javnost prema njima.
Last edited by weca89 on 15/02/2019 15:01, edited 2 times in total.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#4611 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Nivelacija »

Kakvi dokazi, blef 100%..
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4612 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by KatarinaKosaca »

Da je Burzic politicki dosla do tuziteljice, ne trebaju dokazi
Jos kao djevojcica je bila plitka i primitivna. U skoli prosjecna. Kao student nikakva. Ali je uvijek bila poslusna. Kao takva je iskoristena od SDA. Kao Kajmakovicka. Kao Lejla Fazlic od SDP-a. Nista novo... Burzic samo sprovodi naredjenja stranke. Kao sto je Gasija presudila po naredjenju stranke. Na 20 godina, jer je vec nekom (znamo kome) bio istrosena krpa, iskoristen kriminalac, neugodan svjedok. Lesinari politickog establismenta, njihove kuje su Burzic, Kajmakovic, Fazlic i slicne..
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#4613 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vješalica »

Pa bolan Mensure tri godine prošle,mezimica ti osakatila...pardon oslijepila na jedno oko...pa šta čekaš hoš da ne vidi i na drugo?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4614 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

za spletke, ucjene, podmetanja i montaže nije nimalo glupa, a skrupulozna još manje. dobro se izlaktala i ucjenjujući vrlo uticajnog umrlog amira jaganjca, da ne progovori o njihovom vanbračnom djetetu.

to oko stranaka relativno je fleksibilno jer su imenovanja za "ne-glavne" tužioce i sudije teoretski doživotna. njih skloniti skroz je u "nezavisnom" (od odgovornosti) pravosuđu dosta teško, pa nisu rijetke situacije da nekoga proguraju jedni, a ovaj kasnije prevrne ćurak. npr. salihović je u tužilaštvo bih zajahao kao fahrin najbolji jaran, a poslije se posvađali i danas ga fahro dere svaki dan, zato mu se i sudi i ovo malo. dalida je zajahala sa sdp platformskom vladom, ali se održala i sa ovima kad su oni pali. sad je očito najbolja s fahrom. lejla fazlagić jeste neke stvari sređivala i zlatku, nevjenčanog muža su isto oni zbrinuli u jednoj turi u pošte...ali on je sad sa fahrom u pokopu, a njen originalni "kum" je alija delimustafić. o milionskom predmetu koji je za njegov cenex završila pisala je slobodna bosna nekad davno, onaj naslov laka dama bih pravosuđa. i zbog talova sa alijom i jeste u bjekstvu sad.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4615 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by KatarinaKosaca »

Mada politicki tuzioci, nista ne mogu bez prodane i korumpirane policije. Kakvu hvala Bogu imamo. Nikako je ne zabiraviti ni umanjivati znacaj. Oni su tu prva crta sprovedbe nejednakosti gradjana u drustvu. Onda se ljute na izraz "kerine". Onog momenta kad gradjanin bez saobracajnig prekrsaja i kriminalac u zatvoru (jer kriminalac mimo zatvora im je sef), sloze da je policija korumpirana, to je to. Tuzioci su na sposku plate ili ucjena visoke politike. Ove kucke su na spisku i politicara, i kriminalaca i sitnih dilera i krupnih dilera. Gradjani Sarajeva NIJEDNO okupljaliste prodaje droge ne mogu prijaviti da se lokalnom dileru iz policijske postaje ne javi ko je zvao. Onda bude odmazda koju policija, naravno, ne rijesi. Ovo sve ima veze sa slucajem Memic, jer se sve tu pokazalo. I korupcija policije i ovisno Tuzilastvo.. Mada i dalje mislim da je Arijana iskoristena od Kifle za politicki jeftin poen. I dalje mislim da nije za Skupstinsku klupu (Ne treba Harvard, bilo bi dosta pola obavezne srednjoskolske lektire procitati), i da nije porodica Memic trebala u ovaj slucaj uvuci politicku stranku.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4616 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

njihov rad je u suštini neodvojiv. neki konkretni predmet može zajebati i policija mimo tužilaštva, i tužilaštvo mimo policije, slučajno ili namjerno. ali ovdje se očito sve sastavilo, od prvog koraka. od intervencije hitne pomoći - sve je diskutabilno.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4617 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by KatarinaKosaca »

Tandemski rade uvijek. Tuzilac odredjuje protvore i kazne na osnovu policijskih prijedloga. Koliko su nevinih ljudi tako pritvorili? Jer su i jedni i drugi nekompetentni, korumpirani i nisu podlozni sankciji. Sto je rekao Memic "Vrana vrani oci ne vadi". Obicno na politicare govorimo a tandem policija-tuzilastvo je stvarni aplikant nejednakosti gradjana pred zakonom. Samovolje. Neprofesionalnosti. Mucenja gradjana. Ne moze se NISTA prijaviti. I najmanji diler ima svog covjeka u policiji.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#4618 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vješalica »

KatarinaKosaca wrote:Tuzilac odredjuje protvore i kazne na osnovu policijskih prijedloga.
Za početak pročitati ZKP pa upućivati kritike po dobrom starom običaju
Pritvor određuje ili produžuje rješenjem sud na prijedlog tužitelja a nakon što sud
prethodno sasluša osumnjičenog odnosno optuženog na okolnosti razloga zbog kojih se
pritvor predlaže, osim u slučaju iz člana 146. stav (1) tačka a) ovog Zakona.
(3) Tužitelj je dužan sudu podnijeti obrazložen prijedlog za produženje pritvora
najkasnije pet dana prije isteka roka iz rješenja o pritvoru. Sud odmah dostavlja
prijedlog osumnjičenom, odnosno optuženom i njegovom branitelju.
Nadležnost za određivanje pritvora
(1) Pritvor se određuje rješenjem suda, a na prijedlog tužitelja.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6777
Joined: 20/02/2013 14:14

#4619 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Cherry-Cherry »

Tužioc vodi slučaj. Policija provodi istražne radnje po nalogu tužioca.
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#4620 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by walk_M-A-N »

KatarinaKosaca wrote:Mada i dalje mislim da je Arijana iskoristena od Kifle za politicki jeftin poen. I dalje mislim da nije za Skupstinsku klupu (Ne treba Harvard, bilo bi dosta pola obavezne srednjoskolske lektire procitati), i da nije porodica Memic trebala u ovaj slucaj uvuci politicku stranku.
Prvo, sve prije napisano je tačno. Muminovic i JThomas uvijek imaju izvrsna zapažanja za pravosuđe pa i detalje koji pokazuju razumijevanje.

A drugo, ružno ovo sa Arijanom. Jedna od više neprikladnih za Skupštinu.
Slično je bilo sa Dovadžijom u Sda, došao kap žrtva a bio samo ruka. Sada Memić ruka i čitanje napisanih tekstova. Teško gledati. Mada za 3.000 KM mjesečno...

Slučaj više ne mislim da ima smisla i da se može riješiti uz dokaze.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4621 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

da, pritvor određuje sud na prijedlog tužilaštva. međutim u praksi os i ks sarajevo...toliko se malo prijedloga odbije da sa strane izgleda kao da određuje tužilaštvo :mrgreen: što svakako nije svrha instituta. ostavlja utisak kao da sud samo "pečata" prijedlog, što zaista za lišenje slobode ne bi smio biti slučaj. zbog njenog uticaja na krivične sudije ks kojima je bila šefica odjeljenja, a i sklonosti aktivnim zloupotrebama, to se još pogoršalo u dalidinom mandatu.

evo srećku trifkoviću, kojeg ne terete za samo ubistvo, produžili pritvor do šest mjeseci. i produžiće opet, ne morate ni gledati. dok im nešto ne kaže, i to što oni žele čuti. može li on reći da se ne sjeća? da ga je traumatski događaj pomeo i da se ne sjeća? :mrgreen:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4622 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by KatarinaKosaca »

vješalica wrote:
KatarinaKosaca wrote:Tuzilac odredjuje protvore i kazne na osnovu policijskih prijedloga.
Za početak pročitati ZKP pa upućivati kritike po dobrom starom običaju
Pritvor određuje ili produžuje rješenjem sud na prijedlog tužitelja a nakon što sud
prethodno sasluša osumnjičenog odnosno optuženog na okolnosti razloga zbog kojih se
pritvor predlaže, osim u slučaju iz člana 146. stav (1) tačka a) ovog Zakona.
(3) Tužitelj je dužan sudu podnijeti obrazložen prijedlog za produženje pritvora
najkasnije pet dana prije isteka roka iz rješenja o pritvoru. Sud odmah dostavlja
prijedlog osumnjičenom, odnosno optuženom i njegovom branitelju.
Nadležnost za određivanje pritvora
(1) Pritvor se određuje rješenjem suda, a na prijedlog tužitelja.
Privede te murija u noci. Ko odredjuje pritvor? Sud zasjeda u noci ? :D Na prijedlog policije, tuzilac. Ionako nije tema.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4623 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by KatarinaKosaca »

walk_M-A-N wrote:
KatarinaKosaca wrote:Mada i dalje mislim da je Arijana iskoristena od Kifle za politicki jeftin poen. I dalje mislim da nije za Skupstinsku klupu (Ne treba Harvard, bilo bi dosta pola obavezne srednjoskolske lektire procitati), i da nije porodica Memic trebala u ovaj slucaj uvuci politicku stranku.
Prvo, sve prije napisano je tačno. Muminovic i JThomas uvijek imaju izvrsna zapažanja za pravosuđe pa i detalje koji pokazuju razumijevanje.

A drugo, ružno ovo sa Arijanom. Jedna od više neprikladnih za Skupštinu.
Slično je bilo sa Dovadžijom u Sda, došao kap žrtva a bio samo ruka. Sada Memić ruka i čitanje napisanih tekstova. Teško gledati. Mada za 3.000 KM mjesečno...

Slučaj više ne mislim da ima smisla i da se može riješiti uz dokaze.
To je problem. Policija je unistila dokaze. Dr Alija Celjo je umro. Inace, covjek kojem puno vjerujem. I kao lijecniku i kao osobi. Ako je on rekao da nije bila saobracajka, nemam dvojbe da vjerujem nekom korumpiranom policajcu. Ne znam samo hoce li irko ikaf odgovarati za sve ovo? Policija? Dalida? Svi su oni na nasim parama
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#4624 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vješalica »

KatarinaKosaca wrote:
vješalica wrote:
KatarinaKosaca wrote:Tuzilac odredjuje protvore i kazne na osnovu policijskih prijedloga.
Za početak pročitati ZKP pa upućivati kritike po dobrom starom običaju
Pritvor određuje ili produžuje rješenjem sud na prijedlog tužitelja a nakon što sud
prethodno sasluša osumnjičenog odnosno optuženog na okolnosti razloga zbog kojih se
pritvor predlaže, osim u slučaju iz člana 146. stav (1) tačka a) ovog Zakona.
(3) Tužitelj je dužan sudu podnijeti obrazložen prijedlog za produženje pritvora
najkasnije pet dana prije isteka roka iz rješenja o pritvoru. Sud odmah dostavlja
prijedlog osumnjičenom, odnosno optuženom i njegovom branitelju.
Nadležnost za određivanje pritvora
(1) Pritvor se određuje rješenjem suda, a na prijedlog tužitelja.
Privede te murija u noci. Ko odredjuje pritvor? Sud zasjeda u noci ? :D Na prijedlog policije, tuzilac. Ionako nije tema.
A tugaaaaa
Pa ti ne znaš ni ko je dežurni za svaki mjesec....
Hajde JThomas de se ti bavi nemam ja nerava
Neče žena da čita ZKP a svakome prigovore na učinjeni posao daje...koja drskost
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4625 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by KatarinaKosaca »

vješalica wrote: A tugaaaaa
Pa ti ne znaš ni ko je dežurni za svaki mjesec....
Hajde JThomas de se ti bavi nemam ja nerava
Neče žena da čita ZKP a svakome prigovore na učinjeni posao daje...koja drskost
Kako se korumpirane drotine same nadju. Bolje ti je da hvatate narkodilere po gradu nego sto bezuspjesno pokusavate sebe predstaviti kao dobre i casne profesionalce. Muriz Memic je izgubio sina. A svaki geadjanin je osjetio na svojoj kozi vas nerad
Locked