Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
black
Posts: 17175
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#2226 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by black »

mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#2228 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by mrgreen »

Porodica ubijenog mladića Dženana Memića 15. maja u 18 sati na Vilsonovom šetalištu organizirat će sedme mirne proteste, potvrdio je za Patriju Muriz Memić.
Evo prilike svima koji su govorili da bi se pridruzili protestima samo da nisu tokom radnog vremena. :thumbup:
tripple_dubble
Posts: 241
Joined: 29/10/2017 19:42

#2229 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tripple_dubble »

mrgreen wrote:
Porodica ubijenog mladića Dženana Memića 15. maja u 18 sati na Vilsonovom šetalištu organizirat će sedme mirne proteste, potvrdio je za Patriju Muriz Memić.
Evo prilike svima koji su govorili da bi se pridruzili protestima samo da nisu tokom radnog vremena. :thumbup:
Slazem se ;)
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#2230 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by hAZNADAR »

tripple_dubble wrote:
mrgreen wrote:
Porodica ubijenog mladića Dženana Memića 15. maja u 18 sati na Vilsonovom šetalištu organizirat će sedme mirne proteste, potvrdio je za Patriju Muriz Memić.
Evo prilike svima koji su govorili da bi se pridruzili protestima samo da nisu tokom radnog vremena. :thumbup:
Slazem se ;)
Nista se time ne moze postici. Oni koji su odgovorni su se davno usutili, dokaze unistili, alibije stvorili,... isuvise mnogo umjesanih i jakih da im se pero moze odbiti. Samo ce se usutiti i cekati da se protestanti isetaju i jednog dana ce se i zaboraviti da se nekad negdje protestvovalo.

A narod koji zeli promjene na ovaj nacin nece potaknuti revoluciju. Uzalud sav posao. Nazalost Dzenan nije ni prvi ni posljednji nerazjasnjen slucaj. Covjek takve stvari samo moze rjesiti izborima i kroz promjenu vlasti bolje sudstvo, policija,.... ili naoruzaj se i pazi se.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2231 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

ne možete ništa, ali vi za svaki slučaj odustanite :mrgreen:
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#2232 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by mrgreen »

Bosanski defetizam, boleščina.

Ne očekuje niko odmah revolucionarne promjene, ali osim izbora, protesti su glavni način na koji bi građani mogli utjecati na vlasti, i kako se to radi u malo pametnijim zemljama.

Čak i ako se ništa ne postigne, bilo bi lijepo vidjeti 1000 ljudi koji su došli da pruže podršku. Bez toga sva priča o tom nekom sarajevskom duhu i posebnosti je mrtva bljuvotina.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#2233 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by hladan.preminger »


Ovim se slučaj jos vise komplikuje, ako je tačno (znajuci kako nasi mediji prenose izjave).
Inspektor kaze da je u momentu nesrece bio u bolnici i da su ga zvali i odmah tad mu saopćili da je riječ o saobraćajnoj nesreći. Ovo je suprotno onome što smo do sada čuli da je tek naknadno uvedena ta kvalifikacija umjesto ubistva.
Mozda sam ja promasio koju info.

Meni se ne sviđa sto se ovaj slučaj povezuje sa onim banjalučkim džankijem, jer sa njim ima malo sličnosti.
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#2234 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by petunija »

JThomas wrote:ne možete ništa, ali vi za svaki slučaj odustanite :mrgreen:
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#2235 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by liaar »

hladan.preminger wrote: Meni se ne sviđa sto se ovaj slučaj povezuje sa onim banjalučkim džankijem, jer sa njim ima malo sličnosti.
:? :? :? :? :?
Jesi li možda pročitao detalje ubistva Davida, ali ne one koje je objavio MUP RS, nego pogledao sliku sa obdukcije i slično ?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2236 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

puno ranije je izašao neki dokument iz kojeg se vidi da je prva prekvalifikacija urađena odmah nakon nalaza obdukcije od 16.2. ima još i saopštenje za javnost tužilaštva o tome i na ovom portalu.

e druga je malo nejasnija...
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#2237 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by liaar »

JThomas wrote:puno ranije je izašao neki dokument iz kojeg se vidi da je prva prekvalifikacija urađena odmah nakon nalaza obdukcije od 16.2. ima još i saopštenje za javnost tužilaštva o tome i na ovom portalu.

e druga je malo nejasnija...
ja ako se dobro sjećam, Dženanov slučaj je ispočetka vođen kao ubistvo, pa kao saobraćajna nesreća, pa ubistvo i onda opet na saobraćajnu, na kojoj smo sad.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#2238 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by hladan.preminger »

liaar wrote:
hladan.preminger wrote: Meni se ne sviđa sto se ovaj slučaj povezuje sa onim banjalučkim džankijem, jer sa njim ima malo sličnosti.
:? :? :? :? :?
Jesi li možda pročitao detalje ubistva Davida, ali ne one koje je objavio MUP RS, nego pogledao sliku sa obdukcije i slično ?

liku su nađeni lsd i thc u krvi što ga čini džankijem. end of story.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#2239 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by hladan.preminger »

JThomas wrote:puno ranije je izašao neki dokument iz kojeg se vidi da je prva prekvalifikacija urađena odmah nakon nalaza obdukcije od 16.2. ima još i saopštenje za javnost tužilaštva o tome i na ovom portalu.

e druga je malo nejasnija...

mislim da ovu izjavu inspekrtora. on da su ga odmah po događaju zvali i rekli da je došlo do saobraćajne nesreće i to dok je on bio u bolnici po drugom slučaju. i da se to desilo prije nego je dženan dovezen u bolnicu, jer ga je on bukvalno susreo u bolnici.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#2240 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by liaar »

hladan.preminger wrote:
liaar wrote:
hladan.preminger wrote: Meni se ne sviđa sto se ovaj slučaj povezuje sa onim banjalučkim džankijem, jer sa njim ima malo sličnosti.
:? :? :? :? :?
Jesi li možda pročitao detalje ubistva Davida, ali ne one koje je objavio MUP RS, nego pogledao sliku sa obdukcije i slično ?

liku su nađeni lsd i thc u krvi što ga čini džankijem. end of story.
Haj realno, 90% mladih uzmi uzorak krvi, imat će i lsd i thc u krvi. Glupa ti je ta priča, momak je svirepo ubijen, a po priči MUP-a RS, sam je sebe isprebijao, par puta se bacio u vodu, pa onda legao u rijeku i "zaspao"...
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#2241 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by hladan.preminger »

liaar wrote: Haj realno, 90% mladih uzmi uzorak krvi, imat će i lsd i thc u krvi. Glupa ti je ta priča, momak je svirepo ubijen, a po priči MUP-a RS, sam je sebe isprebijao, par puta se bacio u vodu, pa onda legao u rijeku i "zaspao"...
Meni glupa priča, a ti pišeš da 90% mladih ima thc, a pogotovo lsd u krvi.
Meni ova dva slučaja nemaju sličnosti, a ti i dalje lupaj gluposti.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#2242 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by liaar »

hladan.preminger wrote:
liaar wrote: Haj realno, 90% mladih uzmi uzorak krvi, imat će i lsd i thc u krvi. Glupa ti je ta priča, momak je svirepo ubijen, a po priči MUP-a RS, sam je sebe isprebijao, par puta se bacio u vodu, pa onda legao u rijeku i "zaspao"...
Meni glupa priča, a ti pišeš da 90% mladih ima thc, a pogotovo lsd u krvi.
Meni ova dva slučaja nemaju sličnosti, a ti i dalje lupaj gluposti.
Kako nemaju sličnosti ?
U oba slučaja država štiti ubojice, uvjeravajući javnost da je smrt bila nesreća.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2243 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

pravo bojsijevsko razmišljanje, ono s podignutim vratom :mrgreen: alkis en džankis :mrgreen:

taman i da jeste, ako je narkoman, ubili ga drugi narkomani, pa lijepo strpaš još pet njih iza brave na račun toga. diler, ubili ga dileri zbog tržišta, strpaš ih još deset kao organizaciju. šta je problem, šta se tu ima izmišljati, namišljati i skrivati ako je tako. a ovdje država, u oba slučaja, izmišlja nesreće, prikriva istinu i fabrikuje dokaze. ovdje država tvrdi da je slučajno - a očevi da su ubistva.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#2244 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by hladan.preminger »

liaar wrote:
hladan.preminger wrote:
liaar wrote: Haj realno, 90% mladih uzmi uzorak krvi, imat će i lsd i thc u krvi. Glupa ti je ta priča, momak je svirepo ubijen, a po priči MUP-a RS, sam je sebe isprebijao, par puta se bacio u vodu, pa onda legao u rijeku i "zaspao"...
Meni glupa priča, a ti pišeš da 90% mladih ima thc, a pogotovo lsd u krvi.
Meni ova dva slučaja nemaju sličnosti, a ti i dalje lupaj gluposti.
Kako nemaju sličnosti ?
U oba slučaja država štiti ubojice, uvjeravajući javnost da je smrt bila nesreća.
Završio sam s tobom.

:arrow: foe
Last edited by hladan.preminger on 10/05/2018 10:31, edited 1 time in total.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#2245 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by hladan.preminger »

JThomas wrote:pravo bojsijevsko razmišljanje, ono s podignutim vratom :mrgreen: alkis en džankis :mrgreen:

taman i da jeste, ako je narkoman, ubili ga drugi narkomani, pa lijepo strpaš još pet njih iza brave na račun toga. diler, ubili ga dileri zbog tržišta, strpaš ih još deset kao organizaciju. šta je problem, šta se tu ima izmišljati, namišljati i skrivati ako je tako. a ovdje država, u oba slučaja, izmišlja nesreće, prikriva istinu i fabrikuje dokaze. ovdje država tvrdi da je slučajno - a očevi da su ubistva.
pricam sa aspekta žrtve, da se slučajevi razlikuju.

šta je bilo u tom slučaju ostaje da se vidi, nakon istrage
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#2246 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Thorgerson »

Samo ja ne mislim da drzava nekoga stiti u ovom i u slucaju Davida.

Vise mislim da je to stvar nesposobnih inspektora, istrazivaca, gresaka u procedurama, obdukcija, doktora, tuzitelja, sudija itd.

Jer poznavajuci nas svemu se pristupa povrsno. I ok, prodje 99 puta sve ok, sve se poklopi mozda i sa hrpom gresaka, ali prodje. Neki roditelji bi popustili davno, zato se ja divim Murizu da ima ovoliko snage da ganja pravdu. Svaka cast. :thumbup: A i ovom Davidovom ocu, koji je sigurno dobio snagu kad je vidio kako se Muriz bori. To je jedna lancana reakcija...i tako i treba da bude.

Jer drzava, drzavni organi nisu bezgresni da im se slijepo vjeruje.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#2247 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Dr. Kuca »

Pa mozda je namjesteno da ima thca u krvi?
foton
Posts: 710
Joined: 05/07/2004 11:02

#2248 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by foton »

Dr. Kuca wrote:Pa mozda je namjesteno da ima thca u krvi?
Meni je smijesno sto su navodno nasli i THC i LSD. A pogotovo mi je smijesno sto mu nista od toga (marihuana ili bobe) nisu nasli u dzepovima. I prijatelji i roditelji tvrde da lik (opet moram reci navodno) nije narkoman.

I meni je realna opcija da su namjesteni tragovi.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#2249 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by hladan.preminger »

foton wrote:
Dr. Kuca wrote:Pa mozda je namjesteno da ima thca u krvi?
Meni je smijesno sto su navodno nasli i THC i LSD. A pogotovo mi je smijesno sto mu nista od toga (marihuana ili bobe) nisu nasli u dzepovima. I prijatelji i roditelji tvrde da lik (opet moram reci navodno) nije narkoman.

I meni je realna opcija da su namjesteni tragovi.
Analizom vlasi kose lako se provjeri da li neko konzumira lsd, mislim čak i travu.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#2250 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by liaar »

hladan.preminger wrote:
foton wrote:
Dr. Kuca wrote:Pa mozda je namjesteno da ima thca u krvi?
Meni je smijesno sto su navodno nasli i THC i LSD. A pogotovo mi je smijesno sto mu nista od toga (marihuana ili bobe) nisu nasli u dzepovima. I prijatelji i roditelji tvrde da lik (opet moram reci navodno) nije narkoman.

I meni je realna opcija da su namjesteni tragovi.
Analizom vlasi kose lako se provjeri da li neko konzumira lsd, mislim čak i travu.

David je nađen nakon koliko, 6 dana ?
LSD niti THC se ne zadržavaju toliko u organizmu.
Locked