Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#51 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

PeraDzetic wrote:
Mogle su, ali bi morao biti širi kolac
jedne bejzbol palice... Zasto opet pises neistine i selektujes samo ono sto Budnji odgovara?

Čemu potreba da se skriva obdukcijski nalaz ako nema sta da se zataska? Zar porodica preminulog nema pravo odmah da dobije obdukcijski nalaz?
MensurM wrote:
PeraDzetic wrote:Zasto pises neistine kad na nalazu pise da su povrede nanesene "djelovanjem tupog mehaničkog oruzja"
http://bihzurnal.ba/index.php/bih-zurna ... -predmetom
Na pitanje tužioca Seada Kreštalice da pojasni šta znači djelovanjem mehaničkog oruđa, i da li se taj termin inače koristi kod povreda u saobraćajnim nesrećama, Žujo je kazao: - Da, taj termin inače koristim kod saobraćajnih nesreća i povrede Memiću u predjelu glave su nanese u jednom zamahu. Žujo je isključio mogućnost da su povrede u predjelu glave mogle biti nanesene šipkom ili bejzbol palicom.


- See more at: http://m.avaz.ba/clanak/287771/vjestak- ... UuZ0S.dpuf
Pročitaj lijepo šta je rekao. Kolac i to širi. Ko to takvim oružjem sačekuje nekog? Pored silnih palica, teleskopa, noževa i pištolja frajer ponio golemi kolac da nekome zaprijeti.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#52 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Tomahawk11 »

MensurM wrote:
Tomahawk11 wrote:
MensurM wrote:Al malo je nerealno da postoji neko toliko moćan da sve ovo iskonstruiše.
Jesi ozbiljan ili se zezas?
Mislis li stvarno da je nemoguce u nasem sistemu da se nesto ovako iskonstruise?
Naravno. Da je lično Bakir ga udario, ne vjerujem da bi se moglo iskonstruisati sve ovo.


Da ne govorim da je isti ovaj dio javnosti govorio da je Fahrin sin zgazio ženu u Nedžarićima, a ne Rastoder.
Ne bavim se konstrukcijama i mahalskom pricom. Ne znam je li Fahrin sin ili fakat Rastoder. Istina je i da ovaj drugi nije adekvatno osudjen.
Pa oslobadjaju se sinovi cevabdzija, a da se Bakir ne bi provukao. Ne mogu se sloziti da je nase sudstvo legitimno.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#53 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

Tomahawk11 wrote:
MensurM wrote:
Tomahawk11 wrote:
Jesi ozbiljan ili se zezas?
Mislis li stvarno da je nemoguce u nasem sistemu da se nesto ovako iskonstruise?
Naravno. Da je lično Bakir ga udario, ne vjerujem da bi se moglo iskonstruisati sve ovo.


Da ne govorim da je isti ovaj dio javnosti govorio da je Fahrin sin zgazio ženu u Nedžarićima, a ne Rastoder.
Ne bavim se konstrukcijama i mahalskom pricom. Ne znam je li Fahrin sin ili fakat Rastoder. Istina je i da ovaj drugi nije adekvatno osudjen.
Pa oslobadjaju se sinovi cevabdzija, a da se Bakir ne bi provukao. Ne mogu se sloziti da je nase sudstvo legitimno.
Naravno. Lakše se izvući s nekom blagom presudom nego potplatiti 100 ljudi. Pa valjda bi jedan od njih rekao: Mrš u pičku materinu i izašao u javnost.

Da je neko moj napravio, vadili bi se na nesretan slučaj (što i jest ako je riječ o ubistvu) i za par godina bi bio vani. Pa onaj Spahović je u frajera ispalio 10 metaka pa dobio samo nekoliko godina. A izaći će puno prije isteka kazne.

Tako da mi ni to nema logike.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#54 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by condy »

MensurM wrote:
PeraDzetic wrote:Zasto pises neistine kad na nalazu pise da su povrede nanesene "djelovanjem tupog mehaničkog oruzja"
http://bihzurnal.ba/index.php/bih-zurna ... -predmetom
Na pitanje tužioca Seada Kreštalice da pojasni šta znači djelovanjem mehaničkog oruđa, i da li se taj termin inače koristi kod povreda u saobraćajnim nesrećama, Žujo je kazao: - Da, taj termin inače koristim kod saobraćajnih nesreća i povrede Memiću u predjelu glave su nanese u jednom zamahu. Žujo je isključio mogućnost da su povrede u predjelu glave mogle biti nanesene šipkom ili bejzbol palicom.


- See more at: http://m.avaz.ba/clanak/287771/vjestak- ... UuZ0S.dpuf
Taj termin se ne koristi u sudskoj medicini kod saobraćajnih nesreća, jer vozilo nije mehaničko oružje.
Vještak se zapetljo, što nije prvi put
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#55 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

ni u kafani, ni na fakultetu, ni na sudu kombi nije tupo mehaničko oruđe, niti je njime moguće jednokratno zamahnuti. on je to postao mahsuz i naknadno samo u ovom postupku.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#56 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

JThomas wrote:ni u kafani, ni na fakultetu, ni na sudu kombi nije tupo mehaničko oruđe, niti je njime moguće jednokratno zamahnuti. on je to postao mahsuz i naknadno samo u ovom postupku.
Nije to teško provjeriti.

Žujo kaže da je i ranije koristio. Obitelj se zarovi i pronađe je li koristio ili je lagao.

Zasad, čini se da nije lagao.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#57 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

onaj kome ovo nije jedini sudski postupak koji prati ne mora ni provjeravati...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#58 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Tomahawk11 »

MensurM wrote:
Naravno. Lakše se izvući s nekom blagom presudom nego potplatiti 100 ljudi. Pa valjda bi jedan od njih rekao: Mrš u pičku materinu i izašao u javnost.

Da je neko moj napravio, vadili bi se na nesretan slučaj (što i jest ako je riječ o ubistvu) i za par godina bi bio vani. Pa onaj Spahović je u frajera ispalio 10 metaka pa dobio samo nekoliko godina. A izaći će puno prije isteka kazne.

Tako da mi ni to nema logike.
Pa sa ovim ciganima on nije direktno involviran. Ja zaista necu i ne zelim da prejudiciram da ko je krivac, ali ako je eventualno umijesan, a distancira se po tom pitanju, onda je jasno da se bjezi od svake kazne.
Nema logike ni ovo da na kombiju ima ostecenja na vise mjesta, a na glavi samo jedna rana, pa proslo.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#59 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

JThomas wrote:onaj kome ovo nije jedini sudski postupak koji prati ne mora ni provjeravati...
Super. Spojit ću te ja s Memićima pa njima reci da je Žujo lagao. Javnost to jedva čeka.


Ne budi miš pa da tipkaš samo po forumu, napravi nešto da se otkrije ubica ili barem urota.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#60 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by condy »

Žujo je vještak, kojeg forsiraju tužilaštva godinama ko da je on jedini vještak sudske medicine. I za kojeg se priča da radi kako tužioci žele....koliko je nestručan pokaziva i njegova terminologija i odgovori na postavljeno pitanje, koje nije sasvim slučajno postavljeno.
Last edited by condy on 19/06/2017 13:16, edited 1 time in total.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#61 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

i oruđa i motorna vozila su i pravne kategorije, sa zakonskim definicijama. zna se šta je šta. sarkazam od pet para mene ne dotiče. a ljudi sve rade kako treba, zato si ti i angažovan.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#62 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Thorgerson »

Zanimljivo je da je pokretac teme aktivan na ne bas puno tema.

Kosarka, sport i eto niodakle - Dzenan Memic.

Onako, prelistah malo postove, pa mi zanimljivo. Ne mora nista znaciti.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#63 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zateznistub »

MensurM wrote:
JThomas wrote:onaj kome ovo nije jedini sudski postupak koji prati ne mora ni provjeravati...
Super. Spojit ću te ja s Memićima pa njima reci da je Žujo lagao. Javnost to jedva čeka.


Ne budi miš pa da tipkaš samo po forumu, napravi nešto da se otkrije ubica ili barem urota.
Ti si definitivno neko "sa druge strane slučaja". Druge nema, ili si bas blesav sto gradi u sta čisto sumnjam.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#64 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

Thorgerson wrote:Zanimljivo je da je pokretac teme aktivan na ne bas puno tema.

Kosarka, sport i eto niodakle - Dzenan Memic.

Onako, prelistah malo postove, pa mi zanimljivo. Ne mora nista znaciti.
Šta to govori o meni? Osim da su mi dopizdile teorije zavjere?
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#65 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Thorgerson »

Ili je neko sa druge strane, ili je onaj tip osobe koja ce samo ici u kontru svima.

Ne volim ni ja teorije zavjere, ali kad se po citavom gradu prica...onda nesto smrdi. I nije to spomenuo samo jedan novinar, nego vise njih. A i ti novinari nisu pokrenuli te price, nego su ih i oni culi iz raje.

Ja se dobro sjecam kad je mozda godinu dana prije sudjenja Turkovicu se pricalo po raji sta su radili. Pa ima i ovdje na forumu se moze to naci u arhivi. Ne da se nije moglo vjerovati u to, nego niko nije ni pomisljao da neko moze ubiti trudnicu, posuti ih krecom, zabetonirati itd.

Pa sta bi?

Zato kazem. Moze carsija pricati dosta stvari bez razloga, ali moze i sa razlogom. A kod @MensurM je cudno to sto on nema ni trunke sumnje u ovaj citav slucaj. E pa jbg.

Bilo ko objektivan, kada sagleda ovaj slucaj sa strane, NEMA SANSE da moze sa sigurnoscu 100% utvrditi da je Dzenan udario kombi. Nema sanse. ;-)
User avatar
apsidejzi
Posts: 8278
Joined: 25/05/2013 23:49

#66 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by apsidejzi »

condy wrote:Žujo je vještak, kojeg forsiraju tužilaštva godinama ko da je on jedini vještak sudske medicine. I za kojeg se priča da radi kako tužioci žele....koliko je nestručan pokaziva i njegova terminologija i odgovori na postavljeno pitanje, koje nije sasvim slučajno postavljeno.
Zato je jebeni vjestak avionske nesrece u mostaru izracunao da je pilot imao infarkt 7 i po minuta nakon polijetanja i nije davao dvosmislene izjave tipa kombi = zamah tupim orudjem.

Zasto meni na onoj slici kombija izgleda da je isti ostecen na lijevoj strani? Zar ne bi steta trebala biti na desnom retrovizoru jer je r. Dzenan povrijedjen u lijevu stranu glave? Moguce da sam ja pogresno vidio, ali menije logicnije da je (ako je) kombiju ostecen desni restovizor.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#67 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Thorgerson »

MensurM wrote:
Thorgerson wrote:Zanimljivo je da je pokretac teme aktivan na ne bas puno tema.

Kosarka, sport i eto niodakle - Dzenan Memic.

Onako, prelistah malo postove, pa mi zanimljivo. Ne mora nista znaciti.
Šta to govori o meni? Osim da su mi dopizdile teorije zavjere?
Pa meni je veca teorija zavjere da je momka udario kombi, narocito jos kad pogledas taj isti kombi, saslusas zenu od Seferovica i Alisu.

Ali eto...tebi su dosadile teorije zavjere. :oops:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#68 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Thorgerson »

apsidejzi wrote:
condy wrote:Žujo je vještak, kojeg forsiraju tužilaštva godinama ko da je on jedini vještak sudske medicine. I za kojeg se priča da radi kako tužioci žele....koliko je nestručan pokaziva i njegova terminologija i odgovori na postavljeno pitanje, koje nije sasvim slučajno postavljeno.
Zato je jebeni vjestak avionske nesrece u mostaru izracunao da je pilot imao infarkt 7 i po minuta nakon polijetanja i nije davao dvosmislene izjave tipa kombi = zamah tupim orudjem.

Zasto meni na onoj slici kombija izgleda da je isti ostecen na lijevoj strani? Zar ne bi steta trebala biti na desnom retrovizoru jer je r. Dzenan povrijedjen u lijevu stranu glave? Moguce da sam ja pogresno vidio, ali menije logicnije da je (ako je) kombiju ostecen desni restovizor.
Ako se dobro sjecam. Alisa je rekla da su setali desnom stranom. Zena od Seferovica rekla da ih je vidjela na desnoj strani. Ima na onoj ublehaskoj rekonstrukciji.

Valjda su onda skontali, Alisa sine mozda je bolje da ti imas amneziju. :lol:
Last edited by Thorgerson on 19/06/2017 13:30, edited 1 time in total.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#69 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by condy »

Ovdje ima i treća strana, a to su optuženi i njihov branilac Karkin, koji sve ove ovdje napisane nedoumice a koje i sud može imati u pogledu ocjene nalaza vještaka sudske medicine, Karkin može koristit u odbrani optuženih, sa tvrdnjom da povrede nisu nastale od udara vozila.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#70 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

Thorgerson wrote:
MensurM wrote:
Thorgerson wrote:Zanimljivo je da je pokretac teme aktivan na ne bas puno tema.

Kosarka, sport i eto niodakle - Dzenan Memic.

Onako, prelistah malo postove, pa mi zanimljivo. Ne mora nista znaciti.
Šta to govori o meni? Osim da su mi dopizdile teorije zavjere?
Pa meni je veca teorija zavjere da je momka udario kombi, narocito jos kad pogledas taj isti kombi, saslusas zenu od Seferovica i Alisu.

Ali eto...tebi su dosadile teorije zavjere. :oops:
Gledajmo dokaze. Na jednoj strani ih je 98, a na drugoj 2 (dva) - da nema povrede nogu i da je ona doživjela iznenadnu amneziju.
PeraDzetic
Posts: 241
Joined: 04/01/2017 09:29

#71 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by PeraDzetic »

...mozda kamen koji se nasao na putu ili sl... sve mi je vjerovatnije od toga da ga je kombi udario i da je letio 8 m i jedino ima udarac u glavu i ogrebana koljena.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#72 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by condy »

apsidejzi wrote:
condy wrote:Žujo je vještak, kojeg forsiraju tužilaštva godinama ko da je on jedini vještak sudske medicine. I za kojeg se priča da radi kako tužioci žele....koliko je nestručan pokaziva i njegova terminologija i odgovori na postavljeno pitanje, koje nije sasvim slučajno postavljeno.
Zato je jebeni vjestak avionske nesrece u mostaru izracunao da je pilot imao infarkt 7 i po minuta nakon polijetanja i nije davao dvosmislene izjave tipa kombi = zamah tupim orudjem.

Zasto meni na onoj slici kombija izgleda da je isti ostecen na lijevoj strani? Zar ne bi steta trebala biti na desnom retrovizoru jer je r. Dzenan povrijedjen u lijevu stranu glave? Moguce da sam ja pogresno vidio, ali menije logicnije da je (ako je) kombiju ostecen desni restovizor.
Da, tačno to sam i ja pročitao, i ti ljudi su uradili dobar posao.

Najbolje bi bilo uraditi dodatno vještačenje ili nadvještačenje po nekoj ustanovi van zemlje, a na potezu je sud.
PeraDzetic
Posts: 241
Joined: 04/01/2017 09:29

#73 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by PeraDzetic »

MensurM wrote:
Gledajmo dokaze. Na jednoj strani ih je 98, a na drugoj 2 (dva) - da nema povrede nogu i da je ona doživjela iznenadnu amneziju.
A koji to dokaz ima tužilastvo? Pitao sam te maloprije i opet te pitam?
1. Izjave počinitelja?
Kontradiktorne i nelogične
2. Šteta na vozilu?
nemoze se dovesti u vezu sa ovom "nesrecom"
3. Mjesto zločina?
Pa ni tuzilac a ni pocinilac ne znaju gdje se "nesreca" desila


Dok sa druge strane imamo
1. Selektivnu amneziju jedinog svjedoka (kojeg Burzicka kaze da ga ne da)
2. Povrede na tijelu koje odgovaraju udarcu u glavu
3.Mjesto zlocina (sad imamo i prvu sliku tijela koje je naknadno pomjerano)
4. Obdukcijski nalaz
5. Osmnjecenog sa krimogenom prosloscu i politickim vezama, punog love
6. Pljacku njegovog hotela nekoliko dana poslije nesrece
7. Vezu svjedoka i osumnjecenog
8. Svjedoka koji tvrdi da je sve vidio, traži zastitu da bi svjedocio i ona mu ostane uskracena jer zna se ko vedri i oblaci Ilidzom
5. "Pocinioca" koji svako malo dovikne ispitajte Alisu, cime dobije povoljniji polozaj u zatvoru
6. Iskljucivanje izjava i svjedcenja ucesnika nesrece

i tako dalje i tako dalje...
Last edited by PeraDzetic on 19/06/2017 13:48, edited 2 times in total.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#74 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by condy »

Kojom brzinom ga je kombi udario, ako se smatra da je udar kombija uzrok smrti ?

Da bi ga kombi odbacio, neko spominje 8 m, kombi je morao juriti, i bio bi poprilično oštećen, a povrede na momku bi bile višestruke. Nema šanse da ima samo u tom slučaju tešku povredu glave.

Da se razumijemo, i blaži udar kombija kad tijelo udari glavom od vozilo, završi često smrtonosno.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#75 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Thorgerson »

Black swan wrote:
saravara wrote:izgleda da se alisa mutava sjetila da se zove mennsura... kučka ljigava... nekad razmišljam kako će se ovo sve loše odraziti na njenu djecu pa mi ih pomalo žao, al opet kad se sjetim koju bol je nanijela Memićima i svima nama koji smo uz Muriza i njegovu porodicu neće mi biti žao nikoga ko ima veze sa mutapima pa ni njihove djece ni unučadi ...banda lopovska.
šta će se odraziti???
pa tri sestre tri leša

seke se udale koliko vidim lijep život vode...
A kakva su to jos dva lesa? Mislim jos je neko spominjao, sta od te druge dvije seke momci isto zavrsili pod zemljom?
Locked