Nekadasnje Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
spring2004
Posts: 8
Joined: 05/10/2005 13:45

#176

Post by spring2004 »

Uh kud nadjoh ovu temu. Sad sam bas donji! Pitam se samo da li je to sve bilo tako dobro samo zato sto smo bili mladji, ili je stvarno bilo bas tako dobro. Mislim, i sad je dobro, nije lose, ali nekako je u to doba bas merak bio na sve strane. I da, ne bih rekao da sam vidio Setaliste, Pescaru i ostala utocista za bijeg iz druge gimnazije!
Da li se iko sjeca kojim danom BB nije radio? Ponedjeljkom ili utorkom? Meni se cini ponedjeljkom.
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#177

Post by zena21 »

Spring, jesi isao u II gimnaziju?? Koja generacija??
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#178

Post by zzzzz »

mamica 31 wrote:
zzzzz wrote:
mamica 31 wrote:

evo, ja isla na bilijar :) tad sam se tek stelila :D imala sam neko drustvo iz medicinske pa smo do ponekad dolazili :D
Meni je to bila glavna dnevna kota i ono radnim danom, ako ti se ne ide nigdje dalje, mada se rijetko desavalo da ne zavrsimo u Teatru ili BB-u do ujutro.

Tek sad kontam kako je bilo nasim roditeljima, valjalo je to nadolmiti parama, svakodnevni dnevni i nocni izlasci, garderoba pa sve ostalo.
Bogami ja nisam bila sminkerka tako da sam uglavnom hodala u farmerkama i kariranoj kosulji :D
Nije se napucavalo ko sad :D Pare se trosile na bilijar i colu :D
Lako je tvojima mamice, meni je od drugog srednje, gajba male pive bila mjera :D Doduse , to nije bilo svakodnevno ali zalomi se makar dva puta sedmicno....ostalim danima umjereno
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#179

Post by mamica papucarka »

ljudi, jesul ovo Kuk sredili, ili me oci varaju :D Jao, napravise birtiju od onakve rupe :D

Image
salihh
Posts: 795
Joined: 25/01/2007 12:36

#180

Post by salihh »

e jeste se raspilavili....
samo mi onaj kurton izvuce zivce... papak onda - papak i sad...
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#181

Post by Qler »

mamica 31 wrote:ljudi, jesul ovo Kuk sredili, ili me oci varaju :D Jao, napravise birtiju od onakve rupe :D

Image
mamice ako mislimo na isti kuk (trenutni) posto ga ni ja nisam odavno vidio sredjen je ima dvije godine :D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#182

Post by mamica papucarka »

Ja sam mislila na Kuk na Medicini :-) A sta uradise od onog prostora :-)
psiha
Posts: 30
Joined: 17/10/2002 00:00

#183

Post by psiha »

a sto je stakleni grad postao demode? u epohu se izlazilo u ratu... i bas je dobro bilo 8-)
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#184

Post by DaysleepeR »

Sad sam prvi put otvorio ovu temu i necu nikad vise :x

Samo ste me bacili u crnjak i u uspomene :D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#185

Post by Fair Life »

Image
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#186

Post by Leonid Breznjev »

nije ni ovom mahane...Image
:D :D
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#187

Post by BHG »

sjeca li se ko skejtera kod holideja...sk8 or die :oops: :D
pinkzelena
Posts: 1260
Joined: 29/06/2007 00:18

#188

Post by pinkzelena »

Nemojte otvarati ovakve teme :(
uspomene jesu lijepe, al se covjek rastuzi kad se sjeti kad je to bilo..
Ne mozes da vjerujes da godine tako lete.
Ja najljepse uspomene imam iz Ćumeza, Parkuše, Buldoga, Maxa, ispred robne kuće.. :D .. s derneka raznih...
al Ćumez mi je kolijekvka svih uspomena najljepsih..
rado bih se vratila u to doba.. srednja, raja, Mina, ogranicen izlaz...
slatke patnje...I gimnzaija,Umjetnicka,III gim., dobri kosaneri.. :D ,Kuk..
:( ... ljubomorna sam na ove mladje sad, hocu i jaaaaaaaaaaaaa :D

Srednja skola, te 4 godine mi je definitivno najljepsi period u zivotu..sto se tice uspomena..raje..ljudi generalno..
Uvijek me na taj period podsjete one pjesme:

soldier of fortune..angie... haustor,prljavo kazaliste..one cumezovske jutarnje balade,kad pobjegnes s casa :(
Last edited by pinkzelena on 06/07/2007 12:00, edited 1 time in total.
pinkzelena
Posts: 1260
Joined: 29/06/2007 00:18

#189

Post by pinkzelena »

BHG wrote:sjeca li se ko skejtera kod holideja...sk8 or die :oops: :D
I oni su bili popularni pravo nesto,znam ih sve skoro,sad su omatorili, al slatki su bili :D
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#190

Post by BHG »

pinkzelena wrote:
BHG wrote:sjeca li se ko skejtera kod holideja...sk8 or die :oops: :D
I oni su bili popularni pravo nesto,znam ih sve skoro,sad su omatorili, al slatki su bili :D
:x pregrizla jezik...omatorila si sama od sebe :x al hvala u svakom slucaju :D
pinkzelena
Posts: 1260
Joined: 29/06/2007 00:18

#191

Post by pinkzelena »

BHG wrote:
pinkzelena wrote:
BHG wrote:sjeca li se ko skejtera kod holideja...sk8 or die :oops: :D
I oni su bili popularni pravo nesto,znam ih sve skoro,sad su omatorili, al slatki su bili :D
:x pregrizla jezik...omatorila si sama od sebe :x al hvala u svakom slucaju :D
a zato ti pitas :D , sta ti je..pa uglavnom su svi bili stariji od mene,ili generacija..ne znam ko je ovdje omatorio :P
uvijek su mi se svidjali oni nadimci skejterski..
al vise su mi sexy bile role :D
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#192

Post by barby02 »

[/quote]
Aco je bio super, kupis mu sok, smjestis ga pored kakve djevojke u drustvu i eto ti sege.Dusa mu blilo ljeti po bastama ispred BB setati.[/quote] Jaoooooooooo, podsjeti me na Acu-govorili smo da ima misiju bolest. . . A sjeca li se ko obog debelog sa naocalama koji je presretao ljude u Kralja Tomislava ,govorili su "doktorov sin,pa prolupo" On je znao i Kuntu i pantu i genezu svakog prolaznika. Kada su se prvi put susretali s njim,mnogi su se bojali,a to je bio najbezopasniji lik. :-D A jooooooj sjecanja. Haug, po imenu ga znam, ali lika, nema sanse da se sjetim. Ali ima jos imena kojih se sjecam. . . :-D a valjda se i mene neko sjeca :lol:
sashamtl
Posts: 63
Joined: 15/01/2008 00:17

#193

Post by sashamtl »

Haug je uspio da dodje u Indiju. Imam negdje njegovu sliku od prije 5 godina, ispred Tadz Mahala.
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#194

Post by barby02 »

sashamtl wrote:Haug je uspio da dodje u Indiju. Imam negdje njegovu sliku od prije 5 godina, ispred Tadz Mahala.
pa haj postavi :-) da ga vidimo a da se ja sjetim lika. .
newone
Posts: 630
Joined: 31/07/2006 19:02

#195

Post by newone »

spring2004 wrote:Uh kud nadjoh ovu temu. Sad sam bas donji! Pitam se samo da li je to sve bilo tako dobro samo zato sto smo bili mladji, ili je stvarno bilo bas tako dobro. Mislim, i sad je dobro, nije lose, ali nekako je u to doba bas merak bio na sve strane. I da, ne bih rekao da sam vidio Setaliste, Pescaru i ostala utocista za bijeg iz druge gimnazije!
Da li se iko sjeca kojim danom BB nije radio? Ponedjeljkom ili utorkom? Meni se cini ponedjeljkom.

Nije radio Utorkom!
m_myers
Posts: 72
Joined: 29/06/2007 10:49
Location: Daleko od pameti

#196

Post by m_myers »

barby02 wrote:
A sjeca li se ko obog debelog sa naocalama koji je presretao ljude u Kralja Tomislava ,govorili su "doktorov sin,pa prolupo" On je znao i Kuntu i pantu i genezu svakog prolaznika. Kada su se prvi put susretali s njim,mnogi su se bojali,a to je bio najbezopasniji lik.[/quote]

Da, ko se neće sjecati Slobodana "Bobe" koji je napade doživljavao kada ga neko zovne "Bobo", a on počne vrištati "Slobodan, Slobodan... Zvat ću pukovnika (ne mogu da se sjetim imena)" te udarati sam sebe.

Ne znam da li iko zna njegovu tužnu sudbinu, volio bi da mi neko napiše nešto o njemu, ali onoš to sam ja cuo prije par godina naprosto me sledilo: Naime, Slobodan je bio sin nekog poznatog sarajevskog ljekara i funkcionera i mislim da je živio u vili koja sada pripada Ganiću. Cuo sam da ga je Ganić svojim kanalima prebacio u Zavod za mentlano oboljela lica u Bakovićima, vjerovatno najgore mjesto te vrste u zemlji (dole je bio i Saša Zurovac, legendarni Kliker iz Sjecas li se Doly Bell) i da je jadni Bobo preminuo dole. Koliko sam ja cuo (medjutim neka me neko ispravi ako griješim) Lepi Gane je to uradio kako bi se dokopao vile u kojoj je Bobo imao regularno stanarsko pravo!
Last edited by m_myers on 27/01/2008 18:59, edited 1 time in total.
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#197

Post by barby02 »

Ja ne znam kako je kod vas bilo, garant isto, ali ja sam imala raju po kvartovima:raja sa Dolac malte, sa Alipasinog, iza Trece gimnazije-artandzije, pofalicku raju. . . a ono kad dogovoris sa nekim izlazak(prijetelj/ica). . onda rokerska raja,hasisari posebno pa neka sminka urijetko. . ma bilo je svega ali najcesce laganja jednima, da se izadje sa drugima :D ali se sve "podmirivalo". . .
sashamtl
Posts: 63
Joined: 15/01/2008 00:17

#198

Post by sashamtl »

barby02, on je pred rat imao svoj stand u ulici Vase Miskina (sada Ferhadija), tamo u onom dijelu ulice prema Parku, izmedju Ekonomskog fakulteta i Svjetlosti. Prodavao je ploce, svirao i "prosio" (zaustavi prolaznika i pita ga :Imas li nesto sice?" :)
Mogla si ga susresti i ako si isla po koncertima u Dom mladih i CDA, a takodje i ponekad u tramvaju (hodao bos i nosio mali kasetofon :)
Koliko znam prije desetak godina je otisao u Indiju, ovo je njegova slika od prije 5 godina i od tada nemam nikakvih informacija o njemu.

Image
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#199

Post by skojotovski »

pinkzelena wrote:Nemojte otvarati ovakve teme :(
uspomene jesu lijepe, al se covjek rastuzi kad se sjeti kad je to bilo..
Ne mozes da vjerujes da godine tako lete.
Ja najljepse uspomene imam iz Ćumeza, Parkuše, Buldoga, Maxa, ispred robne kuće.. :D .. s derneka raznih...
al Ćumez mi je kolijekvka svih uspomena najljepsih..
rado bih se vratila u to doba.. srednja, raja, Mina, ogranicen izlaz...
slatke patnje...I gimnzaija,Umjetnicka,III gim., dobri kosaneri.. :D ,Kuk..
:( ... ljubomorna sam na ove mladje sad, hocu i jaaaaaaaaaaaaa :D

Srednja skola, te 4 godine mi je definitivno najljepsi period u zivotu..sto se tice uspomena..raje..ljudi generalno..
Uvijek me na taj period podsjete one pjesme:

soldier of fortune..angie... haustor,prljavo kazaliste..one cumezovske jutarnje balade,kad pobjegnes s casa :(
na kafu i kenijadu :D
sashamtl
Posts: 63
Joined: 15/01/2008 00:17

#200

Post by sashamtl »

m_myers, hvala za informacije za Bobu, njega se sjecam.

Zna li neko sta je bilo sa Rusom, to je onaj hipik koji se pojavio pred rat, nosio krijestu ofarbanu temperama?
Post Reply