Koji klima inverter uredjaj?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Locked
sale07
Posts: 1283
Joined: 18/05/2018 12:28

#176 Re: Koji klima inverter uredjaj?

Post by sale07 »

Becky7 wrote: 04/07/2022 20:29 Koji bi preporucili inverter klimu za 70kvd stan i gdje je najbolje staviti da se sve moze hladiti/grijati?
Neko centralno mjesto, jer tu kvadraturu svakako Nexe moci pokriti, ali ce moci indirektno ugrijati ohladiti.
HannsG
Posts: 7
Joined: 05/12/2021 01:03

#177 Re: Koji klima inverter uredjaj?

Post by HannsG »

7. mjeseca ove godine sam kupio Hisense expert smart 12k inverter WiFi -20°C. Pa sam odlučio da podijelim svoje iskustvo s dotičnom iz prve ruke. Preko ljeta je hladila vrlo dobro bez problema (ako izuzmemo užasno pucketanje plastike prilikom hlađenja/grijanja).

I sada kada su došli hladniji dani, klima služi za povremeno grijanje spavaće sobe (dok još ne radi centralno grijanje). Par puta je se znalo desiti da klima na aplikaciji izbaci grešku "Overheating" i ugasi vanjsku jedinicu a unutarnja radi (vrti turbina). Na aplikaciji prikazuje sobnu temperaturu 31+ °C i ako nije ni blizu (20°C stvarna temp. u sobi a vanjska 9°C) klima podešena na 24°C u modu grijanja. A daljinski u skrom drugom uglu sobe, ni blizu klime. :roll: Završna obrada 0 bodova, ravno trećoj klasi.
Spavanje dok klima radi je nemoguća misija, osim ako niste osoba sa oštećenim sluhom.
Naslovnica
Posts: 27936
Joined: 20/03/2013 15:38

#178 Re: Koji klima inverter uredjaj?

Post by Naslovnica »

HannsG wrote: 21/09/2022 10:58 7. mjeseca ove godine sam kupio Hisense expert smart 12k inverter WiFi -20°C. Pa sam odlučio da podijelim svoje iskustvo s dotičnom iz prve ruke. Preko ljeta je hladila vrlo dobro bez problema (ako izuzmemo užasno pucketanje plastike prilikom hlađenja/grijanja).

I sada kada su došli hladniji dani, klima služi za povremeno grijanje spavaće sobe (dok još ne radi centralno grijanje). Par puta je se znalo desiti da klima na aplikaciji izbaci grešku "Overheating" i ugasi vanjsku jedinicu a unutarnja radi (vrti turbina). Na aplikaciji prikazuje sobnu temperaturu 31+ °C i ako nije ni blizu (20°C stvarna temp. u sobi a vanjska 9°C) klima podešena na 24°C u modu grijanja. A daljinski u skrom drugom uglu sobe, ni blizu klime. :roll: Završna obrada 0 bodova, ravno trećoj klasi.
Spavanje dok klima radi je nemoguća misija, osim ako niste osoba sa oštećenim sluhom.
Ja sam u isto vrijeme kupio 18-ku, Hisense Wings HiNano.
Došla na mjesto BEKO klime koja je vjerno služila meščini 14 godina.
Nije mi nešto legao ovaj Hisense.
Poprilično je bučniji u odnosu na stari BEKO, vjerovatno dijelom i zbog razlike u veličini/kapacitetu.
Ledi, tu zamjerke nema.
Korektno grije ovih dana, ali je vanjska jedinica poprilično bučna dok valjda ne postigne temperaturu ili šta već, tačno mi žao komšija. Kasnije se primiri.
Da pucketa - pucketa, ali nije to baš toliko.
Što se tiče završne obrade, ne znam, nisam nešto zavirivao unutra, na izgled je sve kako treba na unutrašnjoj jedinici, ništa lošije od nekog prosjeka.
Na živce mi ide daljinski koji nema pozadinsko osvjetljenje. Ima lafo fluorescentne dugmiće, ali to qrtzu ne pomaže.
User avatar
gentoo
Posts: 3303
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#179 Re: Koji klima inverter uredjaj?

Post by gentoo »

Locked