AERODROM TUZLA

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#251 Re: AERODROM TUZLA

Post by spreca »

Samo meni nije jasno sta ljudi misle kako kako da se izboljsaju uslovi ako nema dogradnje itd.....mozda misle da prvo treba napraviti ogromni aerodrom pa sta bude ili prekinuti letove dok se ne izvrsi uredjenje objekta :-) ...ali izgleda eve ovo najvise smeta onima koji uopste ne lete
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#252 Re: AERODROM TUZLA

Post by DON_eARL »

shake69 wrote:
DON_eARL wrote: Ima li neko neki konkretniji datum za ove nove linije? :-D
Provala nekog nazovi portala. Ljudi samo imaju ideju i rado bi razgovarali s Madjarima...
Pronašao sam demant već...

http://privrednik.ba/iz-aerodroma-tuzla ... ih-linija/
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#253 Re: AERODROM TUZLA

Post by Maraschino »

spreca wrote:Samo meni nije jasno sta ljudi misle kako kako da se izboljsaju uslovi ako nema dogradnje itd.....mozda misle da prvo treba napraviti ogromni aerodrom pa sta bude ili prekinuti letove dok se ne izvrsi uredjenje objekta :-) ...ali izgleda eve ovo najvise smeta onima koji uopste ne lete
Iznajmi se sajamski sator pa se smjeste carina i granicna policija na parkingu ispred objekta(do aviona). Putnik ne bi morao da se provlaci ispod skele.
Uveo bi im 3 smjene dok ne zavrse.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#254 Re: AERODROM TUZLA

Post by shake69 »

Znakovito je da su nase gradjevinske lole iz Tuzle ubacili obicne pravougaone prozore u prosirenu pristanisnu zgradu, prozore koji podsjecaju na najobicnije za ostave u kuci, a izbjegli oble, kako stoji u idejnom rjesenju.
Mene podsjecaju na prozore iz aviona i vjerovatno se taj neki arhitektonski studij i rukovodio time, ali dzaba kad bosanski gradjevinci gledaju kako da im ostane jos vise para od tih 5 miliona pa ubace najobicnije prozore da fakat sada lici prejednostavno. :-?
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#255 Re: AERODROM TUZLA

Post by Heller »

shake69 wrote:Znakovito je da su nase gradjevinske lole iz Tuzle ubacili obicne pravougaone prozore u prosirenu pristanisnu zgradu, prozore koji podsjecaju na najobicnije za ostave u kuci, a izbjegli oble, kako stoji u idejnom rjesenju.
Mene podsjecaju na prozore iz aviona i vjerovatno se taj neki arhitektonski studij i rukovodio time, ali dzaba kad bosanski gradjevinci gledaju kako da im ostane jos vise para od tih 5 miliona pa ubace najobicnije prozore da fakat sada lici prejednostavno. :-?
gurbetluk naš svagdašnji
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#256 Re: AERODROM TUZLA

Post by Heller »

doktor78 wrote:
shake69 wrote:Razvukli su posteno. U novembru poceli, rok 90 dana a sad august za 10 dana dolazi! :shock: Kad frajeri ubrzaju i ´´s brda s dola´´ zavrse sve krajem septembra u jeku predizborne kampanje.
Image

Izvor: skyscrapercity)
Hoce li iko snositi sankcije za ovoliko probijanje rokova? Je li prilikom raspisivanja tendera trazena bankovska garancija koja bi se aktivirala u ovakvim slucajevima?
pa ta firma radi sve moguće i nemoguće radove, kad imaju normalnog posla odu ga raditi, kad nemaju posla rade ove državne tendere tu ih niko ne dira
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#257 Re: AERODROM TUZLA

Post by Thorgerson »

shake69 wrote:Znakovito je da su nase gradjevinske lole iz Tuzle ubacili obicne pravougaone prozore u prosirenu pristanisnu zgradu, prozore koji podsjecaju na najobicnije za ostave u kuci, a izbjegli oble, kako stoji u idejnom rjesenju.
Mene podsjecaju na prozore iz aviona i vjerovatno se taj neki arhitektonski studij i rukovodio time, ali dzaba kad bosanski gradjevinci gledaju kako da im ostane jos vise para od tih 5 miliona pa ubace najobicnije prozore da fakat sada lici prejednostavno. :-?
Postoji li mogucnost da se taj efekat oblih prozora dobije preko fasade?

Mozda ce kada budu postavljali fasadu to uraditi? Pa jbt citav dizajn gubi smisao bez tih prozora, jer su fkt davali taj neki efekat. Mislim, ono to bi bilo onako jeftino i izvodivo, ako je moguce to izvesti tako. A mozda im je i bio takav plan, jer ne vidim ni poentu da pravis oble okove i stakla rezes, ako se ti prozori svakako nece otvarati?

Image
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#258 Re: AERODROM TUZLA

Post by shake69 »

Thorgerson wrote:
shake69 wrote:Znakovito je da su nase gradjevinske lole iz Tuzle ubacili obicne pravougaone prozore u prosirenu pristanisnu zgradu, prozore koji podsjecaju na najobicnije za ostave u kuci, a izbjegli oble, kako stoji u idejnom rjesenju.
Mene podsjecaju na prozore iz aviona i vjerovatno se taj neki arhitektonski studij i rukovodio time, ali dzaba kad bosanski gradjevinci gledaju kako da im ostane jos vise para od tih 5 miliona pa ubace najobicnije prozore da fakat sada lici prejednostavno. :-?
Postoji li mogucnost da se taj efekat oblih prozora dobije preko fasade?

Mozda ce kada budu postavljali fasadu to uraditi? Pa jbt citav dizajn gubi smisao bez tih prozora, jer su fkt davali taj neki efekat. Mislim, ono to bi bilo onako jeftino i izvodivo, ako je moguce to izvesti tako. A mozda im je i bio takav plan, jer ne vidim ni poentu da pravis oble okove i stakla rezes, ako se ti prozori svakako nece otvarati?

Image
Image

Ovdje se u centralnom dijelu lijevoga krila zgrade vidi vjerovatno konacni izgled fasade i nema teorije da to oni sad nesto stilski dotjeruju kao sto je u idejnom rjesenju jer oni i ovako tesko da stignu do izbora uraditi. Volio bih da sam u krivu...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#259 Re: AERODROM TUZLA

Post by Maraschino »

Nadam se da ce sa alu fasadom moci postici ova zaobljena na prozorima a ako ne, na sramotu projektantu.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#260 Re: AERODROM TUZLA

Post by Thorgerson »

shake69 wrote: Ovdje se u centralnom dijelu lijevoga krila zgrade vidi vjerovatno konacni izgled fasade i nema teorije da to oni sad nesto stilski dotjeruju kao sto je u idejnom rjesenju jer oni i ovako tesko da stignu do izbora uraditi. Volio bih da sam u krivu...
Ma nista onda od toga, vjerovatno ostaje ovako kako je na slici.

Steta.

inace sve ovo mi djeluje kao katakomba. Mislim, ok jeste manji aerodrom, ali ako vec prave mogli su malo vece prozorske otvore staviti.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#261 Re: AERODROM TUZLA

Post by Nadzorna_ploca »

U Tom Cat mi vjerujemo. :bih:
BAK-eV
Posts: 1857
Joined: 17/10/2012 18:53

#262 Re: AERODROM TUZLA

Post by BAK-eV »

Thorgerson wrote:
shake69 wrote: Ovdje se u centralnom dijelu lijevoga krila zgrade vidi vjerovatno konacni izgled fasade i nema teorije da to oni sad nesto stilski dotjeruju kao sto je u idejnom rjesenju jer oni i ovako tesko da stignu do izbora uraditi. Volio bih da sam u krivu...
Ma nista onda od toga, vjerovatno ostaje ovako kako je na slici.

Steta.

inace sve ovo mi djeluje kao katakomba. Mislim, ok jeste manji aerodrom, ali ako vec prave mogli su malo vece prozorske otvore staviti.
Bas tako!
Ma totalni diletanti.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#263 Re: AERODROM TUZLA

Post by shake69 »

Nigdje slika s aJrodroma. Kazu da su ubrzali zbog izbora pa da vidimo hoce li SDA skvadra uspjeti na silu otvoriti orosirenu zgradu terminala 25 septembra.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#264 Re: AERODROM TUZLA

Post by spreca »

shake69 wrote:Nigdje slika s aJrodroma. Kazu da su ubrzali zbog izbora pa da vidimo hoce li SDA skvadra uspjeti na silu otvoriti orosirenu zgradu terminala 25 septembra.
Daj Boze....ali mescini cigani hodju oko kuce :lol:
User avatar
escobar__
Posts: 8885
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#265 Re: AERODROM TUZLA

Post by escobar__ »

Ja bih ga i preimenovao...

Recimo Aerodrom Kraljica Katarina ili Aerodrom Kulin Ban. :)
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#266 Re: AERODROM TUZLA

Post by shake69 »

Image
Da su nesto bas ubrzali, nisu...
@skyscrapercity
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#267 Re: AERODROM TUZLA

Post by Nadzorna_ploca »

Stoka ba i tacka. Za nas nije nista.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#268 Re: AERODROM TUZLA

Post by shake69 »

Ovo se zove moc izbora i kad te stranka pritisne...
Image

Image

@skyscrapercity

Racunajuci na tehnicki prijem mislim da je nemoguce to stici do izborne sutnje.
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#269 Re: AERODROM TUZLA

Post by zforumas »

shake69 wrote:
Racunajuci na tehnicki prijem mislim da je nemoguce to stici do izborne sutnje.
Vrpca se presijeca prije izbora 100%.
A nevazno je to sto radnici nece dobiti prekovremene, sto ih pola radi neprijavljeno i sto ce se zgrada poceti raspadati za godinu dana.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#270 Re: AERODROM TUZLA

Post by shake69 »

zforumas wrote:
shake69 wrote:
Racunajuci na tehnicki prijem mislim da je nemoguce to stici do izborne sutnje.
Vrpca se presijeca prije izbora 100%.
A nevazno je to sto radnici nece dobiti prekovremene, sto ih pola radi neprijavljeno i sto ce se zgrada poceti raspadati za godinu dana.
Nije tu do radnika vec direktora koji uzima nove poslove a stare kad zavrsi iako je masnu lovu uzeo pa onda trci za mjesec uraditi za sto inace treba 2-3 najmanje. I ne znam sto bi se to zgrada trebala poceti raspadati za godinu dana kad izgleda ko bunker cvrsta a unutrasnjost vrlo pristojna.
Bar komfora vise nece faliti.
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#271 Re: AERODROM TUZLA

Post by zforumas »

shake69 wrote:
zforumas wrote:
shake69 wrote:
Racunajuci na tehnicki prijem mislim da je nemoguce to stici do izborne sutnje.
Vrpca se presijeca prije izbora 100%.
A nevazno je to sto radnici nece dobiti prekovremene, sto ih pola radi neprijavljeno i sto ce se zgrada poceti raspadati za godinu dana.
Nije tu do radnika vec direktora koji uzima nove poslove a stare kad zavrsi iako je masnu lovu uzeo pa onda trci za mjesec uraditi za sto inace treba 2-3 najmanje. I ne znam sto bi se to zgrada trebala poceti raspadati za godinu dana kad izgleda ko bunker cvrsta a unutrasnjost vrlo pristojna.
Bar komfora vise nece faliti.
Nisi skontao moj post al' hajd nema veze.
Mozda ti nadodje poslije.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#272 Re: AERODROM TUZLA

Post by spreca »

shake69 wrote:
zforumas wrote:
shake69 wrote:
Racunajuci na tehnicki prijem mislim da je nemoguce to stici do izborne sutnje.
Vrpca se presijeca prije izbora 100%.
A nevazno je to sto radnici nece dobiti prekovremene, sto ih pola radi neprijavljeno i sto ce se zgrada poceti raspadati za godinu dana.
Nije tu do radnika vec direktora koji uzima nove poslove a stare kad zavrsi iako je masnu lovu uzeo pa onda trci za mjesec uraditi za sto inace treba 2-3 najmanje. I ne znam sto bi se to zgrada trebala poceti raspadati za godinu dana kad izgleda ko bunker cvrsta a unutrasnjost vrlo pristojna.
Bar komfora vise nece faliti.
Zato SDA an svim nivoima :lol: :lol: :lol: mame im se sjetim......jos su htjeli na silu da proguraju da ga nazovu Alija Izetbegovic Aleihiveselem :lol: :lol: :lol:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#273 Re: AERODROM TUZLA

Post by Maraschino »

zforumas wrote:
shake69 wrote:
Racunajuci na tehnicki prijem mislim da je nemoguce to stici do izborne sutnje.
Vrpca se presijeca prije izbora 100%.
A nevazno je to sto radnici nece dobiti prekovremene, sto ih pola radi neprijavljeno i sto ce se zgrada poceti raspadati za godinu dana.
Ko ih tjera da rade za prevaranta?

Bar danas je velika potraznja za gradjevinskim i svim drugim radnicima.
Ja bi gazdu natjerao da radi 24 sata dok ovo ne zavrsi a kako ce se on dogovoriti sa radnicima, to je izmedju njih.

Sada trebamo zaliti radnike sto firma kasni mjesecima sa zavrsetkom.
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#274 Re: AERODROM TUZLA

Post by zforumas »

Maraschino wrote:
zforumas wrote:
shake69 wrote:
Racunajuci na tehnicki prijem mislim da je nemoguce to stici do izborne sutnje.
Vrpca se presijeca prije izbora 100%.
A nevazno je to sto radnici nece dobiti prekovremene, sto ih pola radi neprijavljeno i sto ce se zgrada poceti raspadati za godinu dana.
Ko ih tjera da rade za prevaranta?

Bar danas je velika potraznja za gradjevinskim i svim drugim radnicima.
Ja bi gazdu natjerao da radi 24 sata dok ovo ne zavrsi a kako ce se on dogovoriti sa radnicima, to je izmedju njih.

Sada trebamo zaliti radnike sto firma kasni mjesecima sa zavrsetkom.
Ni ti nisi skontao...

Jbg mozda sam ja pogresno napisao.

Govorim upravo o gazdama, da ce se na glavu popeti da zavrse do izbora kako bi se mogla presjeci vrpca.

Govorim o tome da ce gazde zanemariti prava radnika, zanemarit ce kvalitet izrade kako bi ispostovali taj rok.

Al' hajd...nije ni cudo sto smo u kurcu kad samo gledamo kako cemo koga napraviti budalom.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#275 Re: AERODROM TUZLA

Post by Maraschino »

zforumas wrote: Ni ti nisi skontao...

Jbg mozda sam ja pogresno napisao.

Govorim upravo o gazdama, da ce se na glavu popeti da zavrse do izbora kako bi se mogla presjeci vrpca.

Govorim o tome da ce gazde zanemariti prava radnika, zanemarit ce kvalitet izrade kako bi ispostovali taj rok.

Al' hajd...nije ni cudo sto smo u kurcu kad samo gledamo kako cemo koga napraviti budalom.

Izvini ako sam te uvrijedio ALI zelim da kazem da je proslo vrijeme kada te gazda iskoristava i maltretira.

Sto se tice kvaliteta radova za to postoji tehnicki prijem pa odklanjanje nedostataka pa tek onda upotrebna dozvola. Ne snosi krivicu izvodjac radova koliko ce snositi oni na tehnickom prijemu i ko potpise upotrebnu dozvolu.
On je duzan da radi po projektno-tehnickoj dokumentaciji a ovi samo kontrolisu je li to sve tako uradjeno.

Radnici neka se bore za svoja prava. Neka to rjesavaju interno. Hoce li im platiti prekovremeno ili naradjeno koristiti kao slobodne dane ili im nece nikako platiti, do radnika je kako ce prihvatiti ili nece prihvatiti.
Post Reply