BORDO ARENA

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
nebogori
Posts: 681
Joined: 20/05/2019 10:23

#451 Re: BORDO ARENA

Post by nebogori »

gledajuci google maps stadion bi se mogao graditi
gdje je kampus
kod sjedista rada
gdje je ono bauhaus zemljiste
halilovici
nedzarici i stup oko binga i kasindolske
i jos tamo azici otes butmir i sta ja znam sta tamo sve ima oko ilidze

e sad koje su mogucnosti da se na ovim mjestima gradi ne znam al ove u gradu prve 3 tesko ostalo bi se moglo mozda ganjati
DonieBrasco
Posts: 15557
Joined: 31/08/2016 16:09

#452 Re: BORDO ARENA

Post by DonieBrasco »

Mene samo zanima zdravi razum kada vi predlazete ove lokacije po Sarajevu, uzimajuci u obzir da je prosjecna cijena tih zemljista ili povrsina cirka 20. miliona KM sa porezem jos sto su to manje povrsine u odnosu u ono sta treba za moderan stadion od nekih 19-20.000 sjedecih mjesta uz sve pratece objekte tipa parking, pa i sam put do stadiona, da ne pricamo o nekim jos stvarima.

Znaci 20.000.000 KM samo za zemlju, a ko ce to dati jos toliko minimalno za stadion ? Vijetnamci i Tan nece sigurno, grad i politka = :lol: , naci investitora za takvo nesto u BiH - drzavi sinonim za kriminal investicija i krađu istiih.

Jeste li svijesni koliko miliona samo treba za pripremne radnje planiranja gradnje stadiona od onoga sto je olovkom na papiru napisano do nekih prvih skica, pa onda neki nazovi idealni plan, izvedbeni planu sto strucni ljudi, mjerni instrumenti treba da urade, pa taman da sve to prođe znate li kako je skupo da se izađe na teren i testira zemljiste zbog temelja i more tih podezemnih stvari (geolozi i inzinjeri znaju sta sve) ? Samo to kosta milione maraka.

Jos u ovom raspalom gradu - na zalost, gdje bez mita i korupcije vlasti ne mozes trafiku da otovris a da njima ne dadnes na kafu ?
User avatar
tovarish
Posts: 3509
Joined: 26/05/2008 23:57

#453 Re: BORDO ARENA

Post by tovarish »

Ima li prostora da se stadion na Otoci proširi na 4 tribine?
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#454 Re: BORDO ARENA

Post by golfiista »

Citate li.vi sta se pise, zaboravite grad, stadion se pravi na selu, van grada i 4 gradske opstine. Urbanisticka je u fazi izdavanja, tako da malo treba poraditi na kondiciji.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#455 Re: BORDO ARENA

Post by Grean »

Nevjerovatno koliko im je dosadno zbog evropske apstinencije, ne silaze sa nasih tema a i na njihovoj smo tema iskljucivo mi :oops:

Kad kazu imam jarana Zeljovac, treba sarajevski derbi da bude drugaciji. Ma imam i ja jarana metar ali taj klub kao klub izaziva samo nagon na povracanje.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3171
Joined: 22/07/2017 18:36

#456 Re: BORDO ARENA

Post by Leopard_SA »

golfiista wrote:Bice stadion, al na selu :lol: jbg, bolje ista nego nista, tako da Dom penzionera i slicne lokacije zaboravite.
0-3
:lol:
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#457 Re: BORDO ARENA

Post by golfiista »

Grean wrote:Nevjerovatno koliko im je dosadno zbog evropske apstinencije, ne silaze sa nasih tema a i na njihovoj smo tema iskljucivo mi :oops:

Kad kazu imam jarana Zeljovac, treba sarajevski derbi da bude drugaciji. Ma imam i ja jarana metar ali taj klub kao klub izaziva samo nagon na povracanje.
Ja podijelim info sa vama, vi tako. Jarane kakva god da je istina, bolja je sto puta od slatkih lazi, bitno je da ce biti stadion, sad to sto je van grada i na svjezem zraku, jos bolje, vazno da je u Kantonu. Bolje ikakav dom nego nikakav, pa i u Tarcinu zive ljudi, Boze moj, ima i pitara sigurno, gledajte to sa ljepse strane, nekima ce svanuti.
maxell_sarajevo
Posts: 2222
Joined: 08/02/2008 19:19

#458 Re: BORDO ARENA

Post by maxell_sarajevo »

Ima zemlje gdje je bila kasarna u Aleji Bosne srebrene, kod penny plusa, cak ima i teren tu vec neki.Google kaze 370m X 100m, a vrh bi bila lokacija Centrotransa, nek nam daju ili prodaju jeftinije zemljište, a zauzvrat nesto dobiju od stadiona.
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#459 Re: BORDO ARENA

Post by golfiista »

Sliver wrote:
golfiista wrote:
Grean wrote:Nevjerovatno koliko im je dosadno zbog evropske apstinencije, ne silaze sa nasih tema a i na njihovoj smo tema iskljucivo mi :oops:

Kad kazu imam jarana Zeljovac, treba sarajevski derbi da bude drugaciji. Ma imam i ja jarana metar ali taj klub kao klub izaziva samo nagon na povracanje.
Ja podijelim info sa vama, vi tako. Jarane kakva god da je istina, bolja je sto puta od slatkih lazi, bitno je da ce biti stadion, sad to sto je van grada i na svjezem zraku, jos bolje, vazno da je u Kantonu. Bolje ikakav dom nego nikakav, pa i u Tarcinu zive ljudi, Boze moj, ima i pitara sigurno, gledajte to sa ljepse strane, nekima ce svanuti.
hajd imas svoje teme, zeljo i golf dvica, oboje slicne vrijednosti. Neki od nas imaju mnogo bolje informacije, da bi ih ti dijelio ovdje.
Ne znate vi nista, cuj google maps, moze ovdje , moze ondje, pa jeste li vi svjesni sta znaci detaljna planska dokumentacija, Prostorni plan, Regulacioni, Urbanisticki, imovinsko pravni odnosi, prateca infrastruktura, katastar, podzemne instalacije. CitIrat cemo se za koji dan, cim uslikamo urbanisticku...Dovite samo da ne bude u nazivu kakva rijec na "resort" i slicno, jer sam stadion mora biti ekonomski samoodrziv ili rentabilan ;)
Btw
Imam golfa dvojku za prodati, ubio se za sela, a sto malo trosi to je poezija :D
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8587
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#460 Re: BORDO ARENA

Post by Pitar sa Kariba »

Sliver wrote: hajd imas svoje teme, zeljo i golf dvica, oboje slicne vrijednosti. Neki od nas imaju mnogo bolje informacije, da bi ih ti dijelio ovdje.
:lol: :lol:

:kiss: Penicilin.....
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#461 Re: BORDO ARENA

Post by golfiista »

Pitar sa Kariba wrote:
Sliver wrote: hajd imas svoje teme, zeljo i golf dvica, oboje slicne vrijednosti. Neki od nas imaju mnogo bolje informacije, da bi ih ti dijelio ovdje.
:lol: :lol:

:kiss: Penicilin.....
Ide urbanisticka, crno po belo ;) samo papir i pecat, nista google :lol:
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#462 Re: BORDO ARENA

Post by ibizza »

golfiista wrote:Citate li.vi sta se pise, zaboravite grad, stadion se pravi na selu, van grada i 4 gradske opstine. Urbanisticka je u fazi izdavanja, tako da malo treba poraditi na kondiciji.
Ono sto mi pravimo, vi cete sanjati jos narednih 50 godina :izet:
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1477
Joined: 25/07/2015 14:13

#463 Re: BORDO ARENA

Post by rocco_siffredi »

golfiista wrote:Citate li.vi sta se pise, zaboravite grad, stadion se pravi na selu, van grada i 4 gradske opstine. Urbanisticka je u fazi izdavanja, tako da malo treba poraditi na kondiciji.
Cujemo se za par mjeseci, najviše godinu ;-)
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#464 Re: BORDO ARENA

Post by _Reds_ »

Koševo je ljudi utopija, kaca bez dna, eto uložili nekakve milione i ništa. Nema načina da taj stadion bude rentabilan.


Ja sam davno govorio da je idealno jesto za stadion tamo gdje je Centrotrans, preko uta Wise. AKo se kda napravi gradski autoput, to ce svima biti na 10 minuta. Plus mogućnost gradnje neko tržnog centra i kompleksa uz stadion.

Ima i tamo mogućnost oko centra Safet Zajko, iza Heco Pijace.

Vecinski Vlasnik Centre je Sejari, milioner čovjek, sa njim bi se dalo pričati, bila bi to obostrana korist.
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1477
Joined: 25/07/2015 14:13

#465 Re: BORDO ARENA

Post by rocco_siffredi »

Vlasnik je Muhamed Mulic. Govorim za Autopijacu.
Brat Mustafa Mulic je neka civija u Opstini Centar. Njegov je onaj parking kod Markala.
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#466 Re: BORDO ARENA

Post by _Reds_ »

rocco_siffredi wrote:Vlasnik je Muhamed Mulic. Govorim za Autopijacu.
Brat Mustafa Mulic je neka civija u Opstini Centar. Njegov je onaj parking kod Markala.
Nisi upravu

https://www.biznisinfo.ba/sejari-zeli-p ... iliona-km/
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1477
Joined: 25/07/2015 14:13

#467 Re: BORDO ARENA

Post by rocco_siffredi »

Ja ga znam kao Muhamed Hajrudin.
Vlasnik parcele je Centrotrans Transport Robe dd
A većinski vlasnici firme su Hajro i Mustafa Mulić
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#468 Re: BORDO ARENA

Post by _Reds_ »

Sada koliko firmi tih ima Centrotrans ne znam, ali im je sjedište kod autopijace.
Ovo su najveći dioničari Centrotrans-Eurolinesa:

Sejari d.o.o. 47,6 posto
Čengić Safudin 18,7 posto
Šaćiragić Muhamed 10 posto
City Park d.d. Sarajevo 2,7 posto
FE-AL Metali d.o.o. Sarajevo 1,1 posto
Kerla Ibrahim 1 posto

Centrotrans-Eurolines je vlasnik i turističke agencije Centroturs, kompanije Centrotrans Prigradski-gradski saobraćaj (PGS) i Centrotrans Istočno Sarajevo, nekoliko autobuskih stanica i još nekih kompanija.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24278
Joined: 26/08/2007 17:10

#469 Re: BORDO ARENA

Post by Charuga »

Tema BORDO ARENA, pdf FK Sarajevo.

Navijači drugih klubova imaju temu o stadionima u BiH, pa tamo mogu o budućem stadionu FK Sarajevo. I ovde nije zabranjeno, ali normalni komentari, a nekakvi smajliji, provokacije i slično samo vode odmoru.
baglama
Posts: 987
Joined: 13/11/2010 16:09

#470 Re: BORDO ARENA

Post by baglama »

U sezoni 2018-2019 FK Sarajevo je imalo prosjecnu posjetu 5225 gledalaca.

Mastati o nekoj areni koja ce primati vise od recimo 16 do 18 hiljada je proseravanje.
Huesca kojoj dolaze Barcelona Atletiko i Real Madrid ima kapacitet stadiona 7 638 gledalaca.
:https://en.wikipedia.org/wiki/Estadio_El_Alcoraz
I to se prosirio kad su lani upali u Primeru.
Nije sramota velikanima igrati na tom stadionu a mi mastamo o Sarajevo areni od bog znao koliko stotina hiljada :run:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#471 Re: BORDO ARENA

Post by Tomahawk11 »

golfiista wrote:Citate li.vi sta se pise, zaboravite grad, stadion se pravi na selu, van grada i 4 gradske opstine. Urbanisticka je u fazi izdavanja, tako da malo treba poraditi na kondiciji.
Malograđanski pogled.
Sve bi da bude na potezu Marin Dvor - Baščaršija.
Da je kako treba, stadioni bi se i pravili van grada.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#472 Re: BORDO ARENA

Post by Tomahawk11 »

Naleti mi na fb....
"Zahvalan sam svima onima koji su mi rekli NE. Zbog njih to radim sam." Ajnštajn
:)
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#473 Re: BORDO ARENA

Post by Haris.ba »

Može samo pojašnjenje kako se misli graditi stadion? FK Sarajevo je udruženje, a vlasnik tog udruženja je valjda Vjetnamac (kako jedan čovjek može biti vlasnik udruženja mi je nejasno). U nedostatku specijalnog zakona, valjda je tako uređeno.

E sad, sumnjam da će (iako bi bilo fino) doći Vjetnamac sa lovom, baciti je na sto i reći - pravite. I još dati udruženju da bude vlasnik. Prije će biti posebna firma koja će onda izdavati stadion udruženju.

Drugo, ne znam kako bi navijači reagovali da ih se izmjesti na Stup. Odgovara onima koji dolaze autom, ali ne odgovara onima što dolaze pjehe. Ali, hajd.

Najbolje bi bilo kad bi bilo zakona, a i političke volje izdati Sarajevu Koševo na 99 godina uz uslov ulaganja u infrastrukturu. Malo je reći da je rasipanje pored onako dobre lokacije Koševa i već postojeće infrastrukture ganjati novu. Nismo tako bogati da se rasipamo.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#474 Re: BORDO ARENA

Post by Tomahawk11 »

Lokacija jeste dobra, stadion nije. Rupa bez dna za ulaganje.
Mada se slažem, lakše je sad uložiti neka 2 miliona i osposobiti stadion za 3. kategoriju nego praviti novi.
Preciznije - izvedivije.
Stadion FKS je svakako najbolja opcija. Vlasnici upravljačkih prava jest jednako vlasnici i stadiona.
Nam je vlasnik većinskog dijela upravljačkih prava. On nije vlasnik udruženja.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#475 Re: BORDO ARENA

Post by Haris.ba »

Tomahawk11 wrote:Lokacija jeste dobra, stadion nije. Rupa bez dna za ulaganje.
Mada se slažem, lakše je sad uložiti neka 2 miliona i osposobiti stadion za 3. kategoriju nego praviti novi.
Preciznije - izvedivije.
Stadion FKS je svakako najbolja opcija. Vlasnici upravljačkih prava jest jednako vlasnici i stadiona.
Nam je vlasnik većinskog dijela upravljačkih prava. On nije vlasnik udruženja.
Ko su ostali "vlasnici" upravljačkih prava? U udruženju mora biti koliko ono - 5 osoba minimalno?

A može se sve dogovoriti, pa dati i na obližnjem parkingu napraviti manji stadion. Sve se može kada se hoće.
Post Reply