Ilidža

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#51 Re: Ilidža

Post by Truba »

kao šlag na torti biola je zapaljena kanta koja je davala i miris apokaliptičnom ugođaju
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#52 Re: Ilidža

Post by Haris.ba »

Black swan wrote:testirao sam pješobus stup ildiza

i na onom dijelu kod energoinvesta je zona sumraka
blato do koljena 20 metara i apokaliptični scenarij do podvožnjaka... noću se može u šaht upasti

nije mi jasno ko onde i odakle donosi GRANJE SA REZIDBE VOĆAKA i pvc cijevi :lol:


dakle NEMA PJEŠAČKOG da valja...dio puta se mora ili preko ceste ili ići tamo na kiliniku VID onda se vraćati pored kuća i uz prugu do posljednje tramvajske onda nazad preko pješačkog
Ma niko tuda ne ide pjehe. Svi idu blatnjavim putem sa druge strane pruge. :D

Planirano je da se to sredi. Ali, šteka. Najvjerovatnije će rješavati sa biciklističkom stazom. Mada će i to biti smiješno ko trenutna biciklistička od Općine prema Hrasnici.
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#53 Re: Ilidža

Post by megaman4 »

Haris.ba wrote:
Black swan wrote:testirao sam pješobus stup ildiza

i na onom dijelu kod energoinvesta je zona sumraka
blato do koljena 20 metara i apokaliptični scenarij do podvožnjaka... noću se može u šaht upasti

nije mi jasno ko onde i odakle donosi GRANJE SA REZIDBE VOĆAKA i pvc cijevi :lol:


dakle NEMA PJEŠAČKOG da valja...dio puta se mora ili preko ceste ili ići tamo na kiliniku VID onda se vraćati pored kuća i uz prugu do posljednje tramvajske onda nazad preko pješačkog
Ma niko tuda ne ide pjehe. Svi idu blatnjavim putem sa druge strane pruge. :D

Planirano je da se to sredi. Ali, šteka. Najvjerovatnije će rješavati sa biciklističkom stazom. Mada će i to biti smiješno ko trenutna biciklistička od Općine prema Hrasnici.
Ona biciklisticka staza prema Hrasnici je bruka i sramota. :-x. Dno dna.

To ti je tako kada u citavoj opstini nema nijednog urbaniste koji zna planirati infrastrukturu i koji zna citati planove. Kada pravnici i arhitekte planiraju tamo gdje nisu ni strucni, ni obuceni, rezultat je katastrofalan. Svako se mijesa gdje mu nije mjesto.

Iskreno, drago mi je sto se sve naopako radi, jer to potvrdjuje da je sve sto je do 1992 uradjeno, to i vrijedi i dan danas.

I ovo sto trebaju raditi bit ce cirkus zivi.

Kada komunisti nisu uradili prugu prema Hrasnici, jos dok je Famos radio i kada je bilo para, ovi je nece nikada uraditi. Svijet vise nije lud da daje pare. Izvarali smo sve oko sebe. I treba nam tako.

Nema vise Dzeme Bijedica. Sve sto vidimo danas, i sto je napravljeno, njemu treba zahvaliti.

Ovi nisu ni vrijedni spomena.
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#54 Re: Ilidža

Post by bersK »

Ocekivali ste od nekog ko neprikladnom zastitom na radu ubije covjeka, jos proglasi samoubistvo izgradi sve ovo. Ma hajte molim vas. Nasli ste crkvu (Memic) dje cete se molit. Od njega moze bit gori jedino onaj iz Zavidovica, Zivinica sto kaze "Prihvatam izvinjenje."
statixx
Posts: 8807
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#55 Re: Ilidža

Post by statixx »

Koji je ovo retard.
Vijećnici optužuju načelnika Ilidže za bespravnu gradnju, Memić im poručuje da i oni nešto korisno urade


Image

https://www.faktor.ba/vijest/vijecnici- ... e-240753#2
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#56 Re: Ilidža

Post by Haris.ba »

Nelegalna gradnja je krivično djelo. Što ne prijave? Eto im policije 30 metara udaljene. Aha, hau jes no.

Pričao je o ovome Memić prije nekoliko općinskih vijeća. NIje da se nije znalo.

Ja ne znam ima li igdje u Bosni nesposobnije opozicije nego na Ilidži. Ali, eto. Fin novinski tekst. Čitaće se.

P.S.
I gdje su ti građani što se bune? Jeko ih zrakno?

Ja znam da su jedini građani koji su se bunili u centralnom dijelu Ilidže oni kod gradnje džamje u Lužanima. Jedini su izašli na cestu. Jesu se bunili bez razloga, ali su se barem bunili.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#57 Re: Ilidža

Post by Truba »

i prozvani su četaljima
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#58 Re: Ilidža

Post by Haris.ba »

Black swan wrote:i prozvani su četaljima
A većina Bošnjaci (ako ne i svi) koji su se bunili. :D

P.S.
Da ne bude nejasno ostalima, bunili su se zvanično jer se smanjuje zelena površina u naselju i dječije igralište.

U stvarnosti - tu se niko nije igrao (cuke i mace pišale), ne igra se skoro niko ni sada na igralištu koje je uređeno sa izgradnjom džamije (prije nije bilo tako uređeno, ograda, ljulje, razne igračke... bila koliko se sjećam samo klackalica prije). Znači igralište je ostalo. :D

A nezvanično (čitaj razlog "bunta") im je samo smetalo što se pravi džamija. Znam neke iz te ulice koji su se protivili.

P.P.S.
Slično je bilo i za "park" i sječu drveća iza stare općine. Gdje je sada MUP. A radi gradnje stambene zgrade. Naravno, nisu se bunili što je jedna srpska porodica dobila ogromnu lovu za te parcele.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#59 Re: Ilidža

Post by Truba »

da... bošnjaci... komentar
ne može četnikuša roditi vlaha kao bošnjakinja :D :lol: jesam se ismijao šta sve um neće smisliti kao pogrdu
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#60 Re: Ilidža

Post by Streptokok »

pitao sam se kad će doći vrijeme da se uzurpira korito oko rijeke željeznice. suviše je lijepa ona livada da bi je memići i talibani slični njemu ostavili na miru. i evo došlo je. samo je pitanje vremena kada će niknuti zgrada u koritu i tako redom do posljednjeg slobodnog kvadrata zemlje.

ilidžu treba ograditi bodljikavom žicom i napraviti most preko da nam djece na gledaju ono ruglo.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#61 Re: Ilidža

Post by Haris.ba »

Streptokok wrote:pitao sam se kad će doći vrijeme da se uzurpira korito oko rijeke željeznice. suviše je lijepa ona livada da bi je memići i talibani slični njemu ostavili na miru. i evo došlo je. samo je pitanje vremena kada će niknuti zgrada u koritu i tako redom do posljednjeg slobodnog kvadrata zemlje.

ilidžu treba ograditi bodljikavom žicom i napraviti most preko da nam djece na gledaju ono ruglo.
Iznenadićeš se kada se završi projekat uređenja oko korita od Sastavaka do Pejtona. Već je završeno od Dogloda do Sastavaka.

Onda bi trebalo da krene i uzvodno prema Vojkovićima. I dobiće se šetnica duplo duža od Velike Aleje.

Šta bi rekao na plan da se proširi saobraćajnica na drugoj strani rijeke paralelno od ovoga parkinga u izgradnju za još jednu traku, ili i više da se napravi paralelno parkiranje?

Uređenjem korita prema Sastavcima izbjeći će se plavljenje osim kod stogodišnjih voda u koritu u centru Ilidže. Taman za zgradu na šipovima. :D

Ovo je prvi put da vidim da se neko "buni" što se pravi parking. Nisam ni ja sretan što je Brajlović gdje jeste. Ali, kad već jeste - i neće otići, jedino rješenje je napraviti parking.

Slično su u vijeću prigovarali što hoće da se da investitoru za spomenutu zgradu iza MUP -a da finansira izgradnju parkinga. Pa Memić napravi parking iz općinskog budžeta.

Treba li ograditi žicom Ilidžu? Pošto znam kako je izgledala ograđena žicom - žica mu bila u kući.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#62 Re: Ilidža

Post by Hajvan »

meni dzamija ne smeta.
smetaju mi bahate dzematlije koji, dok sebi za dzenet klanjaju, nama od ulica dzehenem prave… ne moze se klanjat i bogu molit na tudjem haku
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#63 Re: Ilidža

Post by Streptokok »

Haris.ba wrote:
Iznenadićeš se kada se završi projekat uređenja oko korita od Sastavaka do Pejtona. Već je završeno od Dogloda do Sastavaka.
ako neko u međuvremenu ne jami livadu i metne kakvu zgradu.
Haris.ba wrote:Onda bi trebalo da krene i uzvodno prema Vojkovićima. I dobiće se šetnica duplo duža od Velike Aleje.
a onda je morski jazavac zamotao čokoladu....
Haris.ba wrote:Šta bi rekao na plan da se proširi saobraćajnica na drugoj strani rijeke paralelno od ovoga parkinga u izgradnju za još jednu traku, ili i više da se napravi paralelno parkiranje?
svakim danom sve više napredujemo dok ne bude uzurpirano čitavo korito.
Haris.ba wrote:Uređenjem korita prema Sastavcima izbjeći će se plavljenje osim kod stogodišnjih voda u koritu u centru Ilidže. Taman za zgradu na šipovima. :D
jel postavljen kamen temeljac?
Haris.ba wrote:Ovo je prvi put da vidim da se neko "buni" što se pravi parking. Nisam ni ja sretan što je Brajlović gdje jeste. Ali, kad već jeste - i neće otići, jedino rješenje je napraviti parking.
tako je, ima riječno korito, treba ga betonirati.
Haris.ba wrote:Slično su u vijeću prigovarali što hoće da se da investitoru za spomenutu zgradu iza MUP -a da finansira izgradnju parkinga. Pa Memić napravi parking iz općinskog budžeta.
za onaj kriminal neko je trebao završiti na banderi.
Haris.ba wrote:Treba li ograditi žicom Ilidžu? Pošto znam kako je izgledala ograđena žicom - žica mu bila u kući.
samo vratiti istu žicu
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#64 Re: Ilidža

Post by Admir_1984 »

Haris.ba wrote:Nelegalna gradnja je krivično djelo. Što ne prijave? Eto im policije 30 metara udaljene. Aha, hau jes no.

Pričao je o ovome Memić prije nekoliko općinskih vijeća. NIje da se nije znalo.

Ja ne znam ima li igdje u Bosni nesposobnije opozicije nego na Ilidži. Ali, eto. Fin novinski tekst. Čitaće se.

P.S.
I gdje su ti građani što se bune? Jeko ih zrakno?

Ja znam da su jedini građani koji su se bunili u centralnom dijelu Ilidže oni kod gradnje džamje u Lužanima. Jedini su izašli na cestu. Jesu se bunili bez razloga, ali su se barem bunili.
kako vrijeme sve više prolazi ovo je fakat tačno, sdp kao jedina prava opozicija ne može skupiti više od 2500 glasova od preko 60000 :roll: sad su vjerovatno uz aminovanje glavnog odbora raspustili cijelu organizaciju, pa će opet sve po starom da se popuni vrijeme, izbori, odbori, šuplja i tako dalje :roll:
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#65 Re: Ilidža

Post by Toffee karamela »

Je li na Ilidži opstao ijedan internet kafe klub, zna li iko?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#66 Re: Ilidža

Post by Haris.ba »

Image
ITNet
Posts: 780
Joined: 30/09/2016 11:47

#67 Re: Ilidža

Post by ITNet »

Toffee karamela wrote:Je li na Ilidži opstao ijedan internet kafe klub, zna li iko?
Drzao jedan drug u aleji bas u centru Ilidze, ali ima tome i 5+godina. Imao je i PS3 i kompjutere itd...radio je ok imao posla ali je prestao jer je od starog preuzeo neki drugi biznis. Mislim da je glavni problem toga biznisa sada smart telefoni i free interneti po kaficima, a i jer su kompjuteri postali bas jeftini.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#68 Re: Ilidža

Post by MOSALJOZE »

User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#69 Re: Ilidža

Post by So What! »

User avatar
Quaresma
Posts: 6697
Joined: 19/07/2010 16:37

#70 Re: Ilidža

Post by Quaresma »

Image
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#71 Re: Ilidža

Post by Truba »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
to za sokolovic koloniju

da ovo nije kakav kaligulin konj senator
togu ima vidim :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#72 Re: Ilidža

Post by HAVANA »

Uso u zabranu.
ITNet
Posts: 780
Joined: 30/09/2016 11:47

#73 Re: Ilidža

Post by ITNet »

Eno ga parking kod Brajovica vec u upotrebi, expressno zavrseno :D Ali naravno guzva ispred ce biti i dalje
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#74 Re: Ilidža

Post by klixo »

Sta fali parkingu ? Idem x puta ili u Sparkasse ili u MUP ili kod Brajlovica :mrgreen:
U 90% slucajeva moram se zavlacit kod zgrada da nadjem parking ,a i tu nerijetko moras napravit par krugova da uhvatis mjesto.
Bogati , k'o da je dva duluma zelenila betonirao ,a ne par kvadrata...
User avatar
I naravno Dzej
Posts: 453
Joined: 04/11/2009 00:08

#75 Re: Ilidža

Post by I naravno Dzej »

Ovo konj od Sulejmanovića, od rahmetli Avdije
Post Reply