Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
liberouno
Posts: 57
Joined: 31/10/2016 08:18

#51 Re: RE: Re: Xiaomi mobiteli

Post by liberouno »

kolegione wrote:
prelivoda wrote:Hardware je strašan, telefoni su lijepi, al izvedba androida mi katastrofa, kao i hrpa kineskih aplikacija koje većinom ubacuju. Bolje da nude telefone sa čistim androidom.
Stavis sam sebi, ni meni se miui 8 ne dopada pa koristim stock tacnije cm 13 offical naravno dobio sam na brzini telefona ali mnogi ljudi ne vole stock android
možeš li stavit link gdje si skino taj cm13
koji si imo ROM prije nego si ga ubacio
i postupak kojim si ga zamjenio sa tim cm
User avatar
HardCore
Posts: 2379
Joined: 17/05/2011 21:46

#52 Re: Xiaomi mobiteli

Post by HardCore »

Odakle je najbolje naruciti ove telefone, s ebay ili gearbest ili neka druga, vec par godina sam uhodan preko ebay ostale stranice nisam, planiram neki telefon do 200$ ima li neka caka za izbjegavanje carine ako nema koliko bi bila carina na taj telefon, planirao sam redmi note 3 pro mada ni ovaj mi 4 nije los za ovu cijenu..dali gearbest vraca novac ukoliko mobitel ne stigne kao na ebay?
prelivoda
Posts: 447
Joined: 30/07/2013 13:17

#53 Re: RE: Re: Xiaomi mobiteli

Post by prelivoda »

liberouno wrote:
kolegione wrote:
prelivoda wrote:Hardware je strašan, telefoni su lijepi, al izvedba androida mi katastrofa, kao i hrpa kineskih aplikacija koje većinom ubacuju. Bolje da nude telefone sa čistim androidom.
Stavis sam sebi, ni meni se miui 8 ne dopada pa koristim stock tacnije cm 13 offical naravno dobio sam na brzini telefona ali mnogi ljudi ne vole stock android
možeš li stavit link gdje si skino taj cm13
koji si imo ROM prije nego si ga ubacio
i postupak kojim si ga zamjenio sa tim cm

Code: Select all

http://www.needrom.com/category/xiaomi/
Vidi ovdje, možda ima
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#54 Re: RE: Re: RE: Re: Xiaomi mobiteli

Post by kolegione »

liberouno wrote:
kolegione wrote:
prelivoda wrote:Hardware je strašan, telefoni su lijepi, al izvedba androida mi katastrofa, kao i hrpa kineskih aplikacija koje većinom ubacuju. Bolje da nude telefone sa čistim androidom.
Stavis sam sebi, ni meni se miui 8 ne dopada pa koristim stock tacnije cm 13 offical naravno dobio sam na brzini telefona ali mnogi ljudi ne vole stock android
možeš li stavit link gdje si skino taj cm13
koji si imo ROM prije nego si ga ubacio
i postupak kojim si ga zamjenio sa tim cm
Eh sad to nije bas najjednostavniji proces

Jer moras prvo nabaciti TWRP pa onda ubaciti, uglavnom ako nisi radio nikada predlozio bih ti da ne radis onako napamet.

Ali uglavnom pregledas par videa i to je to.
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=3276711

Tu je sve detaljno pojasnjeno
liberouno
Posts: 57
Joined: 31/10/2016 08:18

#55 Re: Xiaomi mobiteli

Post by liberouno »

ma ne mislim ja ubacivat, meni se MIU koncept sviđa, naročito forma menija koja baca na iOS
a svakako koristim Nova launcher....tako da je sve i ovako ok
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#56 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Alfons Kauders »

HardCore wrote:Odakle je najbolje naruciti ove telefone, s ebay ili gearbest ili neka druga, vec par godina sam uhodan preko ebay ostale stranice nisam, planiram neki telefon do 200$ ima li neka caka za izbjegavanje carine ako nema koliko bi bila carina na taj telefon, planirao sam redmi note 3 pro mada ni ovaj mi 4 nije los za ovu cijenu..dali gearbest vraca novac ukoliko mobitel ne stigne kao na ebay?
Imas usporedbu cijena na Kimovil.com.

Dakle, najcesce su najbolje cijene na AliExpressu, ali razlike nisu velike. Gearbest je takodjer jako dobar izbor, kao i par slicnih reseller stranica (tipa Geekbuying itd).

Ja sam ove godine uzeo dva Mi telefona preko AliExpressa, od 120 i 170 dolara, i oba su uredno stigla (radnja Fantacy). Carina srecom nije klepila nijedan.

Svi bi morali vratiti novac, narocito kod takvih narudzbi gdje imas tracking. U najgorem slucaju, ako bas naletis na prevaranta, imas chargeback opciju preko kreditne kartice. Ovo ti nece trebati ako uzmes robu u normalnoj radnji gdje narucuju i hiljade drugih ljudi, jer s njima najcesce nema zajebancije (ipak ljudi zive od toga i ne mogu prodati par hiljada komada nekog telefona, a da ih ne isporuce).

Mi4 je super telefon za ove pare (150 dolara za 3GB/64GB model). Ima dobru kameru, flagship kvalitet izrade - ali je malcice debeo, ima star procesor i prosjecnu bateriju.

Note 3 Pro ima slabiji kvalitet izrade, slabiju kameru (16MP Samsung, mali senzor), ali zato dosta moderniji procesor i vecu bateriju. I ekran je za nijansu slabiji spram Mi4. S druge strane na Note imas 2 SIM slota od kojih se jedan moze koristiti kao slot za SD karticu.

Sta bi jos mogao pogledati u tim parama? Mi4c je sad oko stotinjak dolara, a jako fin uredjaj (zavisi doduse od potreba - jer ako ti treba 32GB storage ili nesto slicno, onda nije za tebe).

Redmi Note 4 je po performansama otprilike bara-bara sa Note 3 Pro, ali ima bolju kameru i nesto bolji kvalitet izrade. Cijene nisu lose ako ces ganjati 2/16GB model, ali problem je sto nema 32GB modela, pa ako hoces 3GB RAMa, moras uzeti osjetno skuplji 64GB model.

Pogledaj i Redmi Pro. Neobican telefon, skoro identican dizajn kao Note 4, ali ima OLED ekran, fingerprint reader na prednjoj strani, USB Type C, i dvije kamere (13MP Sony IMX258 i Samsung 5MP za depth of field efekte). Redmi Pro je takodjer dostupan sa 3/32GB, a u tom slucaju kosta otprilike kao Note 4 sa 64GB.

Pogledaj malo rasprodaje za 11.11. ili Singles Day, moguce je da izleti jos kakva dobra prilika. Isrekno, ako si voljan dati 200 dolara, mozda bi bilo najbolje da izletis malo vise i gledas Mi5 3GB/32GB. On ce na rasprodajama vjerovatno biti oko 250 dolara, ali moras malo rovit.
liberouno
Posts: 57
Joined: 31/10/2016 08:18

#57 Re: Xiaomi mobiteli

Post by liberouno »

avaks wrote:Prijedlozi do 400KM.
Telefon ide za stariju osobu tako da je bitno da ima naš prevod i da je kamera solidna...

Gledao sam Redmi 3 Pro, ali nisam siguran za naš jezik.
Samo offical global stable ROM nema naš jezik, a teško da ćeš ga dobit difoltno na Xiaomiju pogotovo kupljenom na PIKu
Tako da je 99% śanse da dobiješ mob sa ROMom koji će imat jedan od jugoslovenskih jezika, kod mene bio baš bosanski :)
Ako slučajno ne bude, ubaciš jedan od milion ROMova koji sadrži naše jezike i mirna Bosna
liberouno
Posts: 57
Joined: 31/10/2016 08:18

#58 Re: Xiaomi mobiteli

Post by liberouno »

Xiaomi flagshipovi među top 5

Image
Image
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#59 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Alfons Kauders »

liberouno wrote:
avaks wrote:Prijedlozi do 400KM.
Telefon ide za stariju osobu tako da je bitno da ima naš prevod i da je kamera solidna...

Gledao sam Redmi 3 Pro, ali nisam siguran za naš jezik.
Samo offical global stable ROM nema naš jezik, a teško da ćeš ga dobit difoltno na Xiaomiju pogotovo kupljenom na PIKu
Tako da je 99% śanse da dobiješ mob sa ROMom koji će imat jedan od jugoslovenskih jezika, kod mene bio baš bosanski :)
Ako slučajno ne bude, ubaciš jedan od milion ROMova koji sadrži naše jezike i mirna Bosna
Najbolje se drzati oficijelnog ROM-a... Nikom ne bih savjetovao da prelazi na neki custom ROM koji nece dobiti nikakav automatski update.
liberouno
Posts: 57
Joined: 31/10/2016 08:18

#60 Re: Xiaomi mobiteli

Post by liberouno »

Prva pošiljka Xiaomi Mi Notea 2 rasprodana munjevito brzo
Xiaomi nije mogao bolje tempirati svoje nove phablete budući da je onaj najpoznatiji napravio pravi fijasko i srozao Samsung na odavno neviđene niske grane. Iako se u prodaji jučer našao samo Mi Note 2 (Mi Mix tek kreće 4.11.) iz kompanije su se pohvalili da su oborili rekord postavljen sa Mi 5 i prvu pošiljku novog uređaja rasprodali za samo 50 sekundi.

Ipak iz kompanije nisu dali točnu brojku ali smo sigurni da je ona pozamašna jer se uistinu radi o vrhunskom uređaju koji nudi najbolje specifikacije trenutno dostupne na tržištu.
5,7″ Dual Edge AMOLED FullHD zaslon,
super jaki Snapdragon 821, 4-6 GB RAM-a, 64-128 GB ROM-a
i odlična 22.56 MP kamera sa Sony IMX318 Exmor senzorom
sigurno su prvi pogodak za kinesko tržište koje je inače ludo za najnovijim i najboljim iz svijeta pametnih telefona tako da nas ne čudi velik interes za ovaj telefon.

Kako ste mogli zaključiti Mi Note 2 je (bio) dostupan samo u Kini (za sada) i to po cijenama obećanim na predstavljanju. Da vas podsjetimo za “slabiju” varijantu sa 4 GB RAM-a i 64 GB ROM-a potrebno je izdvojiti 413$ dok će za varijantu sa 6 GB RAM-a i 128 GB ROM-a biti potrebno izdvojiti 487$. Globalna varijanta još uvijek nije dostupna, a kada stigne najavljena cijena je 520$.
Image
Image
http://www.balkangadgets.com/prva-posil ... vito-brzo/
liberouno
Posts: 57
Joined: 31/10/2016 08:18

#61 Re: Xiaomi mobiteli

Post by liberouno »

na gearbestu i verzija Mi Mix 6GB RAM 256GB ROM za 673 $
http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_ ... shareasale

Najluđi i najeskluzivniji smartphone današnjice potpisuje Xiaomi, i zove se Mi Mix – potpuno keramičko kućište, keramičke tipke, 18 karatna pozlata oko kamere te najbolji ikada omjer zaslona i površine možete danas prednaručiti, baš kao i atraktivan Xiaomi Mi Note 2.
Zapadni svijet se natječe u davanju superlativa Xiaomi Mi Mixu, od kojih je najpopularniji dream-come-true. Zaista, oduvijek smo željeli ovakav uređaj, sa king size zaslonom i umjerenim gabaritima.
Xiaomi Mi Mix treba oko tjedan dana pečenja u pećima, da bi dobio svoje keramičko kućište. To limitira mjesečnu proizvodnju na 10.000 primjeraka, a prema nekim vijestima bit će dostupan samo za kinesko tržište.

http://preporucamo.com/xiaomi-san-snova ... 016/11/01/

Image
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#62 Re: Xiaomi mobiteli

Post by jarobot »

liberouno wrote:Xiaomi flagshipovi među top 5

Image
Image
Nešto ne paše u ovim tvojim tabelama , nigdje nemaš HTC 10 koji dobac lako na 140.000
liberouno
Posts: 57
Joined: 31/10/2016 08:18

#63 Re: Xiaomi mobiteli

Post by liberouno »

ne lupetaj, tabele nisu "moje"
otiđi na antutu stranicu i njima se žali
http://www.antutu.com/en/index.shtml

vjerovatno je bio nekad, i ISPO jer nije ni dobacio do te cifre koju ti navodiš, ne znam otkud ti
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#64 Re: Xiaomi mobiteli

Post by jarobot »

liberouno wrote:ne lupetaj, tabele nisu "moje"
otiđi na antutu stranicu i njima se žali
http://www.antutu.com/en/index.shtml

vjerovatno je bio nekad, i ISPO jer nije ni dobacio do te cifre koju ti navodiš, ne znam otkud ti
Znaš otkud mi , e pa " dileja" ja znam otkud mi testiram moj lični HTC 10 a ne radim kopy paste testova koje je radio neko drugi kao što ti radiš , a ti ne možeš ništa dugo nego baliti nad raznim vrhunskim telefonima i zamišljati kako tvoj kitatel postiže visoke rezultate na testovima.
Evo ga moj lični HTC10 sad testiran 139.606 Antutu 6.2.1. Meni nebitno ja sam ti skrenuo samo pažnju da ti testovi nisu relevantni za stvarno korištenje ,kvalitet izrade i niz drugih faktora koji treba da se poslože da bi dobio vrhunski uređaj
liberouno
Posts: 57
Joined: 31/10/2016 08:18

#65 Re: Xiaomi mobiteli

Post by liberouno »

Haloo dileja, eto dao sam ti link i žali se njima
i naravno da će biti copy/paste jer to je originalni izvor i autorska prava
Dakle, dilejo, ponavljam ti to nisu "meni" testovi netačni
a ti nastavi dalje lupetat
Last edited by liberouno on 02/11/2016 19:47, edited 1 time in total.
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#66 Re: Xiaomi mobiteli

Post by jarobot »

liberouno wrote:na gearbestu i verzija Mi Mix 6GB RAM 256GB ROM za 673 $
http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_ ... shareasale

Najluđi i najeskluzivniji smartphone današnjice potpisuje Xiaomi, i zove se Mi Mix – potpuno keramičko kućište, keramičke tipke, 18 karatna pozlata oko kamere te najbolji ikada omjer zaslona i površine možete danas prednaručiti, baš kao i atraktivan Xiaomi Mi Note 2.
Zapadni svijet se natječe u davanju superlativa Xiaomi Mi Mixu, od kojih je najpopularniji dream-come-true. Zaista, oduvijek smo željeli ovakav uređaj, sa king size zaslonom i umjerenim gabaritima.
Xiaomi Mi Mix treba oko tjedan dana pečenja u pećima, da bi dobio svoje keramičko kućište. To limitira mjesečnu proizvodnju na 10.000 primjeraka, a prema nekim vijestima bit će dostupan samo za kinesko tržište.

http://preporucamo.com/xiaomi-san-snova ... 016/11/01/

Image
Čemu ti stavljaš pogrešnu cijenu telefona kad je na obe stranice 749 dolara i to u pretprodaji bez carine poreza i ostalih troškova.
Ovaj telefon da ga kupiš i da dođe do nas je 1000 dolara.
Dobar na papiru i lijep ali brate papren !!!
liberouno
Posts: 57
Joined: 31/10/2016 08:18

#67 Re: Xiaomi mobiteli

Post by liberouno »

Tebi fakat nije dobro, ili s očima ili s mozgom, šta ti prikaže kad klikneš gornji link
Image

I da je ista cijena sa ip7 plus opet je bolji telefon
Last edited by liberouno on 02/11/2016 20:05, edited 1 time in total.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#68 Re: Xiaomi mobiteli

Post by valjuga »

Vala dileja,uzišo si,što jes jes.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#69 Re: Xiaomi mobiteli

Post by irac300 »

Kad je fasov'o ban na nick @macanSA? :D
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#70 Re: Xiaomi mobiteli

Post by mali_milojica »

Dileja,lik sa najvise laznih profila u istoriji klix foruma :lol:
exampLe.
Posts: 1984
Joined: 26/05/2009 21:30

#71 Re: Xiaomi mobiteli

Post by exampLe. »

mali_milojica wrote:Dileja,lik sa najvise laznih profila u istoriji klix foruma :lol:
To ti je jos jedna moc Xiaomia. Cim te banuju Caomi automatski kreira novu email adresu i registruje te na klix.ba, a username se dobije pomocu auto username generatora.
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#72 Re: Xiaomi mobiteli

Post by jarobot »

liberouno wrote:Haloo dileja, eto dao sam ti link i žali se njima
i naravno da će biti copy/paste jer to je originalni izvor i autorska prava
Dakle, dilejo, ponavljam ti to nisu "meni" testovi netačni
a ti nastavi dalje lupetat
Dili evo HTC10 nabio 141.184 na antutu evo baš sam poslao podatke . :D
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#73 Re: Xiaomi mobiteli

Post by jarobot »

liberouno wrote:Tebi fakat nije dobro, ili s očima ili s mozgom, šta ti prikaže kad klikneš gornji link
Image

I da je ista cijena sa ip7 plus opet je bolji telefon
A ovaj drugi sa 4GB rama 658 dolara ,skup brate skuplji 150 dolara od mog HTC 10 .
Neznam samo otkud znaš da je bolji telefon kad još nije ni napravljen , kako će se ponašati ta keramika kad padne na keramiku itd....donositi zaključak na osnovu slika i pisanja proizvođača malo je rizično.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#74 Re: Xiaomi mobiteli

Post by mali_milojica »

jarobot wrote:
liberouno wrote:Tebi fakat nije dobro, ili s očima ili s mozgom, šta ti prikaže kad klikneš gornji link
Image

I da je ista cijena sa ip7 plus opet je bolji telefon
A ovaj drugi sa 4GB rama 658 dolara ,skup brate skuplji 150 dolara od mog HTC 10 .
Neznam samo otkud znaš da je bolji telefon kad još nije ni napravljen , kako će se ponašati ta keramika kad padne na keramiku itd....donositi zaključak na osnovu slika i pisanja proizvođača malo je rizično.
Cuj kako.
Samo procitas prospekt,uporedis brojke i doneses sud. Vrlo lako. :skoljka:
liberouno
Posts: 57
Joined: 31/10/2016 08:18

#75 Re: Xiaomi mobiteli

Post by liberouno »

jarobot wrote:
liberouno wrote:Tebi fakat nije dobro, ili s očima ili s mozgom, šta ti prikaže kad klikneš gornji link

I da je ista cijena sa ip7 plus opet je bolji telefon
A ovaj drugi sa 4GB rama 658 dolara ,skup brate skuplji 150 dolara od mog HTC 10 .
Neznam samo otkud znaš da je bolji telefon kad još nije ni napravljen , kako će se ponašati ta keramika kad padne na keramiku itd....donositi zaključak na osnovu slika i pisanja proizvođača malo je rizično.
čuj nije napravljen?? tebi stvarno nije dobro

video snimio poznati Marques Brownlee koji vam pokazuje kako uređaj izgleda u stvarnosti, te što sve od njega možemo očekivati.



bolji u svemu, ovo je revolucionarni telefon, čitaj kritike i recenzije po svijetu
dugo nijedan telefon nije digao takvu prašinu
bolji u svemu....od samog "svemirskog" izgleda, veličine ekrana od 6,4 inča, pa do materijala (keramike) i trenutnog top hardvera (snapdragon 821 sa 4/6 GB ROM 128/256 ROM)
Post Reply