Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31546
Joined: 16/04/2011 18:46

#5651 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

@Sarajevo, jel ovo tvoj ili si sliku na netu naso ? :D
User avatar
konektovan
Posts: 40662
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5652 Re: Xiaomi mobiteli

Post by konektovan »

Golem displej da bi ga svrstao u smartphone, prije tablet.. :mrgreen:
Nestala u reakciji
Posts: 40
Joined: 04/07/2018 00:51

#5653 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Nestala u reakciji »

Ovaj redmi note 4 u radnji kosta 275 fabricki zapakovan sa 12 mjeseci garancije,sarajlija budi zahvalan da izvuces 200 za njega.
bruda moj
Posts: 23
Joined: 06/07/2018 16:28

#5654 Re: Xiaomi mobiteli

Post by bruda moj »

skafiskafsnjak wrote:Ovaj Redmi Note 5 ... ima li neko da koristi ?

Fluidnost ? stopa li imalo ovo ono? :D
Mene isto zanima jos bih pitao kakva je razlika istog modela kineske i global verzije?
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#5655 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sarajevo1970 »

skafiskafsnjak wrote:@Sarajevo, jel ovo tvoj ili si sliku na netu naso ? :D
To je jedan od moji satova iz kolekcije. Ali inace najcesce nosim ovaj Seiko monster koji sam sam sklopio. Samo ih ima 2 na svijetu. :thumbup:
konektovan wrote:Golem displej da bi ga svrstao u smartphone, prije tablet.. :mrgreen:

Pravi phablet, ali je (i da mi nebi bilo zao dati tolike pare za neki telefon) meni preveliko. ;-)
User avatar
nagibSA
Posts: 896
Joined: 19/10/2017 01:21

#5656 Re: Xiaomi mobiteli

Post by nagibSA »

Sarajevo70 piša po sirotinji... :lol: :D

Sta ce ti to brate uzmi neki Xiaomi Mi band. :D Dobra je stvar kome treba, ali ja ne volim nositi nista po telu. :-D
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#5657 Re: Xiaomi mobiteli

Post by valjuga »

Sarajevo1970 wrote:
skafiskafsnjak wrote:@Sarajevo, jel ovo tvoj ili si sliku na netu naso ? :D
To je jedan od moji satova iz kolekcije. Ali inace najcesce nosim ovaj Seiko monster koji sam sam sklopio. Samo ih ima 2 na svijetu. :thumbup:
konektovan wrote:Golem displej da bi ga svrstao u smartphone, prije tablet.. :mrgreen:

Pravi phablet, ali je (i da mi nebi bilo zao dati tolike pare za neki telefon) meni preveliko. ;-)
Seiko je lijep,no nisam te upratio na temi Satovi???
hadzun
Posts: 120
Joined: 19/07/2009 19:54

#5658 Re: Xiaomi mobiteli

Post by hadzun »

Jeti2 wrote:
hadzun wrote:uzeo preko ebay.de Note 5 4G/64GB/snapdr636/adreno509 za cca 440KM. isporuka za 3 dana u Njemačku.
Kina ista cijena s 30%carine i PDV uz 60 dana čekanja...
Javim impresije al mislim da nije fula po ovim review...u Sarajevu se raspitivao niko nema Note 5 ni onaj 625, samo neki online shop iz zenice
Impresije Note 5?? Kvalitet, baterija, SD636,kamera?
Realno, telefon odličan ...kameru nisam isprobao detaljno al sve ostalo za 10. Izdvajam bateriju na 40% vazdan interneti i to...4KmAh
User avatar
PlusSA
Posts: 3175
Joined: 13/07/2011 16:51

#5659 Re: Xiaomi mobiteli

Post by PlusSA »

Evo jedna mana Xiaomi Note 5 dual camera (Pro) mobitela a mozda i ostalih uredaja.

Imam model 3/32GB a to je ustvari 3/23GB toliko se memorije ima. U startu nemas 9GB ne znam zasto ali sistem nije toliki.

Razumijem moze kartica ubaciti se al onako neki detalj koji mogu svrstati u manu uredaja.

Verzija sa 3GB Rama radi odlicno meni dovoljno dvoumio sam se da uzmem 4GB al nisam zelio da platim 50km vise za Xiaomi jer nisam vjerovao u njih :D

Kako sada stvari stoje nakon 2x sedmice koristenja veoma su me pozitivno iznenadili sve radi odlicno milina je surfati a pri tome ne pratis stanje baterije :thumbup:
zippoo87
Posts: 15658
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5660 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

to sto si ti naveo kao manu xiaomija,tu manu imaju svi telefoni :D
naravno da neces imati puni kapacitet...jer sam OS android zauzme 4-5 GB,onda imas xiaomijev bloatware i sigurnosne aplikacije i cake i to pojede 10ak GB
manje vise tako je na svim telefonima...par GB dole gore
zato sam ja uzeo 64 GB verziju,da ne razmisljam
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#5661 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sarajevo1970 »

valjuga wrote:Seiko je lijep,no nisam te upratio na temi Satovi???
Hvala, mislim da sam davno nekad bio u taj topic ali nemam tamo sta pametno dodavati.
Inace su u mojoj kolekciji samo malo jeftiniji satovi koje nisu bas interesantni drugima ;)
PlusSA wrote:Evo jedna mana Xiaomi Note 5 dual camera (Pro) mobitela a mozda i ostalih uredaja.

Imam model 3/32GB a to je ustvari 3/23GB toliko se memorije ima.
To je normalno i tako i treba biti. Telefonu treba prostor za OS, sistemske aplikacije ali i za settings itd..
Tako ti je kod svakog telefona, bili to bilo telefon od 50KM ili od 1500KM. Evo ti primjer sa 16GB modelima:
Image
PlusSA wrote: Verzija sa 3GB Rama radi odlicno meni dovoljno dvoumio sam se da uzmem 4GB al nisam zelio da platim 50km vise za Xiaomi jer nisam vjerovao u njih :D
Ovo nerazumijem bas.. Kako mislis da nisi vjerovao?


Ontopic:

Meni jutros u 9:45 DHL na vratima.. Stigao mi 20i (a i zadnji) Redmi Note 5 :bih:
Ovo je Redmi Note 5 AI, crne boje, 4GB/64GB, Nillkin H+ zastitno staklo, Nillkin 'smart' preklopni oklop,
Xiaomi silikonska maska, unlocked bootloader, Kinez sa Global ROM flash koji se moze update-ovati.

Neracunajuci neradni dan (nedelja) i 1 dan kod carine (nisam platio nista), dostava je bila samo 3 dana. :thumbup:
Image

Danas sam trebao ici na sluzbeno putovanje ali je to odkazeno jutros, zena ce mi sa malim do rodice u posjeti, a
ja danas zavrsavam u 12:00 pa cu taman imati vremena malo cackati po telefonu. Ako neko zeli da vidi sta je sve
u paketu i kako to sve izgleda neka se javi. Nije mi problem objasniti i jos koju sliku po zelju napraviti.
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#5662 Re: Xiaomi mobiteli

Post by choxnox »

Sarajevo1970 wrote:Ako neko zeli da vidi sta je sve u paketu i kako to sve izgleda neka se javi. Nije mi problem objasniti i jos koju sliku po zelju napraviti.
Dobro je, skontali smo, malo te ponijelo. Znamo kako mobitel i navedena prateca oprema izgledaju :lol:

Meni je prije par godina cip iz Texas Instrumentsa poslan prvog maja ujutro stigao i dostavljen drugog maja poslijepodne. Ne sjecam se je li bio DHL ili Fedex. Radilo se o uzorku tako da nije placena ni roba ni dostava.
Nestala u reakciji
Posts: 40
Joined: 04/07/2018 00:51

#5663 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Nestala u reakciji »

choxnox wrote:
Sarajevo1970 wrote:Ako neko zeli da vidi sta je sve u paketu i kako to sve izgleda neka se javi. Nije mi problem objasniti i jos koju sliku po zelju napraviti.
Dobro je, skontali smo, malo te ponijelo. Znamo kako mobitel i navedena prateca oprema izgledaju :lol:
Ponjelo ili prenjelo? :lol:
Nije 93-ca da gledamo sta ima u paketu.
Daj da vidimo sarajlijice rukopis kineza, intetesantnije nam je to. :lol:
Tabijat
Posts: 1282
Joined: 25/12/2013 15:29

#5664 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Tabijat »

Sarajevo1970 wrote:
Pacifistaa wrote:
PlusSA wrote:Ima svaki model Xiaomi i u Bosni :thumbup:

Vec nekoliko dana koristim famozni Note 5 snap 636 dual kamera pici sve tip top. Baterija gura 2x dana 10 SOT vrh :run:
Druze gdje si kupio taj telefon, i imas li kakav link da se do u Mostar naruci?
Imas ih na pik/olx koliko god hoces a 99% nudu dostava u cijeloj BiH u roku 24 sati. :thumbup:
Tabijat wrote:
Ima li ovo više kupiti i pošto je? Kad tražim izbacuje mi samo ovu novu verziju 2s.
Jel' to ovaj?
https://www.olx.ba/artikal/28246133/xia ... mix-128gb/
https://www.olx.ba/artikal/24122627/xiaomi-mi-mix/

Il se meni čini ili je pravo skupo 800-1000km za Xiaomi iz 2016?!?
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#5665 Re: Xiaomi mobiteli

Post by choxnox »

Nestala u reakciji wrote:Ponjelo ili prenjelo? :lol:
O cemu ti? :? Procitaj ponovo sta sam napisao, sreco.
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#5666 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sarajevo1970 »

choxnox wrote:
Sarajevo1970 wrote:Ako neko zeli da vidi sta je sve u paketu i kako to sve izgleda neka se javi. Nije mi problem objasniti i jos koju sliku po zelju napraviti.
Dobro je, skontali smo, malo te ponijelo. Znamo kako mobitel i navedena prateca oprema izgledaju :lol:

Meni je prije par godina cip iz Texas Instrumentsa poslan prvog maja ujutro stigao i dostavljen drugog maja poslijepodne. Ne sjecam se je li bio DHL ili Fedex. Radilo se o uzorku tako da nije placena ni roba ni dostava.
Ma mislim na papire i to, da sam van hteo pokazati telefon nebi uslikao samo paket :lol:
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#5667 Re: Xiaomi mobiteli

Post by choxnox »

Sarajevo1970 wrote:
choxnox wrote:
Sarajevo1970 wrote:Ako neko zeli da vidi sta je sve u paketu i kako to sve izgleda neka se javi. Nije mi problem objasniti i jos koju sliku po zelju napraviti.
Dobro je, skontali smo, malo te ponijelo. Znamo kako mobitel i navedena prateca oprema izgledaju :lol:

Meni je prije par godina cip iz Texas Instrumentsa poslan prvog maja ujutro stigao i dostavljen drugog maja poslijepodne. Ne sjecam se je li bio DHL ili Fedex. Radilo se o uzorku tako da nije placena ni roba ni dostava.
Ma mislim na papire i to, da sam van hteo pokazati telefon nebi uslikao samo paket :lol:
Ma ja, gomila papira u paketu i tako :thumbup: :D
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#5668 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sarajevo1970 »

choxnox wrote: Ma ja, gomila papira u paketu i tako :thumbup: :D

Prilicno jeste, od prodavaca, od carine i jos dodatno od DHL
+ jos objašnjenje od prodavaca na koji nacin otvarati kupije telefona i ostalog ako je ga carina otvarala prije.

Ali nisi ti jedini u ovaj topic a i nismo mi svi pametnjakovići kao ti, pa ako nekome treba ili hoce da vidi moze mi poslati PP ;)
User avatar
PlusSA
Posts: 3175
Joined: 13/07/2011 16:51

#5669 Re: Xiaomi mobiteli

Post by PlusSA »

@Sarajevo1970

Nisam vjerovao Xiaomi mobitelima da mogu nesto veoma dobro složiti jer mi je ovo prvi Xiaomi mobitel 8-)

50km bila skuplja varijanta od 4/64gb pa sam odustao.

Ima li neko problema sa facebook aplikacijom? izbaci me nakon 2-3 sekunde cim pokrenem app. FB lite radi uredno.


Restart nije pomoglo niti uninstall pa instal fb aplikacije.
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#5670 Re: Xiaomi mobiteli

Post by choxnox »

Sarajevo1970 wrote:... a i nismo mi svi pametnjakovići kao ti ...
Oh, ironije... :lol:
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#5671 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sarajevo1970 »

choxnox wrote:
Sarajevo1970 wrote:... a i nismo mi svi pametnjakovići kao ti ...
Oh, ironije... :lol:
Pa moramo se malo i zezati :thumbup:
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#5672 Re: Xiaomi mobiteli

Post by choxnox »

Sarajevo1970 wrote:
choxnox wrote:
Sarajevo1970 wrote:... a i nismo mi svi pametnjakovići kao ti ...
Oh, ironije... :lol:
Pa moramo se malo i zezati :thumbup:
:thumbup:
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#5673 Re: Xiaomi mobiteli

Post by kloniran »

PlusSA wrote:@Sarajevo1970

Nisam vjerovao Xiaomi mobitelima da mogu nesto veoma dobro složiti jer mi je ovo prvi Xiaomi mobitel 8-)

50km bila skuplja varijanta od 4/64gb pa sam odustao.

Ima li neko problema sa facebook aplikacijom? izbaci me nakon 2-3 sekunde cim pokrenem app. FB lite radi uredno.


Restart nije pomoglo niti uninstall pa instal fb aplikacije.
Meni je to bilo na proslom updateu facebooka i sistema
non stop se rusio, neupotrebljiv bio
sad se popravilo tako da ce vjerovatno i tebi sa narednim updateom facebooka da se dovede u red

p.s. meni je messenger normalno radio
ColdWar
Posts: 55
Joined: 17/01/2018 18:12

#5674 Re: Xiaomi mobiteli

Post by ColdWar »

prodajem nov, neotpakovan Note 5 , sa slusalicama, staklom naprijed, za 5 hiljada, stani malo 7 hiljada, i to je malo...9 hiljada...no imam momenat imam masku Iphone X , treba mamac...
zippoo87
Posts: 15658
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5675 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

haha vidi bota sa google translateom :D

on topic
na redmi 5 plus modelu je definitivno kamera najveca mana...evo pokusavam uslikati sliku da valja,ta ima ostrinu i nema sanse
ovo mi je definitivno najgora kamera do sada na telefonu i najbolji telefon po ostalim specifikacijama :D

slike nemaju fokusa,nemaju ostrine...autofocus kao da ne radi...kada se poveca slika,sve zrnasto
probao sam i open camera...stavio kvalitet na 100% i nikakve razlike
jedino sto kamera solidno obavlja je prikaz boja,koje su prirodne...ostalo nista ne valja

ne znam koliko je bolja kamera na note 5
Post Reply