Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#76 Re: Xiaomi mobiteli

Post by jarobot »

liberouno wrote:Haloo dileja, eto dao sam ti link i žali se njima
i naravno da će biti copy/paste jer to je originalni izvor i autorska prava
Dakle, dilejo, ponavljam ti to nisu "meni" testovi netačni
a ti nastavi dalje lupetat
Evo jedna sa mojim autorskim pravima samo za moga druga dileju
Image
Ovaj BH telekom šta su se uzjebali malo malo netane mobilne mreže
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#77 Re: Xiaomi mobiteli

Post by irac300 »

Da izbije nuklearni sukob, jedino što bi preživjelo radijaciju su žohari i @dileja. :D
liberouno
Posts: 57
Joined: 31/10/2016 08:18

#78 Re: Xiaomi mobiteli

Post by liberouno »

jarobot wrote:
liberouno wrote:Haloo dileja, eto dao sam ti link i žali se njima
i naravno da će biti copy/paste jer to je originalni izvor i autorska prava
Dakle, dilejo, ponavljam ti to nisu "meni" testovi netačni
a ti nastavi dalje lupetat
Evo jedna sa mojim autorskim pravima samo za moga druga dileju
Image
Ovaj BH telekom šta su se uzjebali malo malo netane mobilne mreže
eto mobitela i kite, toliko je beznačajan da ga ni antutu ne poznaje :lol: :lol:
a tamo kamara "kineza" i Xiaomi naravno
iako je praktički i HTC kinez :D
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#79 Re: Xiaomi mobiteli

Post by jarobot »

liberouno wrote:
jarobot wrote:
liberouno wrote:Haloo dileja, eto dao sam ti link i žali se njima
i naravno da će biti copy/paste jer to je originalni izvor i autorska prava
Dakle, dilejo, ponavljam ti to nisu "meni" testovi netačni
a ti nastavi dalje lupetat
Evo jedna sa mojim autorskim pravima samo za moga druga dileju
Image
Ovaj BH telekom šta su se uzjebali malo malo netane mobilne mreže
eto mobitela i kite, toliko je beznačajan da ga ni antutu ne poznaje :lol: :lol:
a tamo kamara "kineza" i Xiaomi naravno
iako je praktički i HTC kinez :D
Kako bi ti volio ovu " kitu " imati ,al kod tebe je bukvalno "oukitatel"
Rekao sam ti već ti o ovakvim kitama kao što je HTC10 i ostali flagšipi moižeš sanjati i postavljati tuđe testove i baliti na njima :D :izet:
liberouno
Posts: 57
Joined: 31/10/2016 08:18

#80 Re: Xiaomi mobiteli

Post by liberouno »

e moj jadniče, tješi se što si dao za to govno 1.300 KM
gledaj kakva makina dolazi a samo za 280 KM


XiaoMi Mi4
3G/64 GB

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_ ... html?wid=4
http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_4-6518.php
Image
Image
Image
Image
Image
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#81 Re: Xiaomi mobiteli

Post by jarobot »

Jak HTC10 dileja prejak telefon za sad među prva 3 po svemu :kamera, softwer, izrada sve....
Normalno da će svaka sljedeća generacija donijeti novo ali za sad je tako.
A ti kitatel u ruke i bali i dalje i tabele nam postavljaj.
Daj boga ti uradi test i postavi nam ovdje da vidimo koliko izbaci taj tvoj kitatel, možeš i koju fotku u mraku napraviti
liberouno
Posts: 57
Joined: 31/10/2016 08:18

#82 Re: Xiaomi mobiteli

Post by liberouno »

:lol: :lol: među prva tri...đe?...u tvom selu...i on onda nešto kaže na osnovu čega je top lista

haloo dileja ti platio 1300 KM ja 300 !!!!!
nije još stigo
a kamera je među najboljima, imaš valjda gugl pa traži recenzije
Last edited by liberouno on 03/11/2016 11:14, edited 1 time in total.
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#83 Re: Xiaomi mobiteli

Post by jarobot »

liberouno wrote:e moj jadniče, tješi se što si dao za to govno 1.300 KM
gledaj kakva makina dolazi a samo za 280 KM


XiaoMi Mi4
3G/64 GB

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_ ... html?wid=4
http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_4-6518.php
Image
Image
Image
Image
Image
To makina e moj dileja de malo testiraj uslikaj koju sliku poslušaj muziku. nebili ti spao da vidimo kako će se u sastavne dijelo rastaviti.
Budalo jedna samo slušalice koje dođu uz HTC 10 su skuplje od te tvoje makine.
Daj bolan ne samraj nas slikama sa interneta uslikaj svoj tel uradi test pošalji koju sliku s njim
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#84 Re: Xiaomi mobiteli

Post by jarobot »

liberouno wrote::lol: :lol: među prva tri...đe?...u tvom selu...i on onda nešto kaže na osnovu čega je top lista

haloo dileja ti platio 1300 KM ja 300 !!!!!
nije još stigo
a kamera je među najboljima, imaš valjda gugl pa traži recenzije
Znaš li ti uopšte šta pišeš , GPU ,CPU,displej, kvaliter izrade a posebno kamera koja je uz SGS 7 edge na HTC10 najbolja kamera na android telefonima.
Ko je tebe zajebo da se ta kanta i kamera mogu nositi sa HTC10.
Svašta može ljudski um izbaciti !!!!! :D
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#85 Re: Xiaomi mobiteli

Post by jarobot »

liberouno wrote::lol: :lol: među prva tri...đe?...u tvom selu...i on onda nešto kaže na osnovu čega je top lista

haloo dileja ti platio 1300 KM ja 300 !!!!!
nije još stigo
a kamera je među najboljima, imaš valjda gugl pa traži recenzije
Evo ti pa u svom selu pročitaj
http://www.racunalo.com/htc-10-recenzij ... -mu-je-10/
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#86 Re: Xiaomi mobiteli

Post by mali_milojica »

Xiaomi mobitel je bolji od IP7,Samsunga S7 i sl kao sto je Ford bolji od BMW :D
liberouno
Posts: 57
Joined: 31/10/2016 08:18

#87 Re: Xiaomi mobiteli

Post by liberouno »

jarobot wrote: To makina e moj dileja de malo testiraj uslikaj koju sliku poslušaj muziku. nebili ti spao da vidimo kako će se u sastavne dijelo rastaviti.
Budalo jedna samo slušalice koje dođu uz HTC 10 su skuplje od te tvoje makine.
Daj bolan ne samraj nas slikama sa interneta uslikaj svoj tel uradi test pošalji koju sliku s njim
budala ti tata što te blentava sklepo, ja ne kupujem napamet
dobro je to sve ispitano i izvagano, ne sekiraj se ti...za te pare nema boljeg mobitela, i nemam potrebe da se "pravdam" bilo kome, a tebi blentovu pogotovo
a ti se tješi što si za govno dao 1.300 KM iako mob jeste vrh, ali te pare dat za mob more samo budala
liberouno
Posts: 57
Joined: 31/10/2016 08:18

#88 Re: Xiaomi mobiteli

Post by liberouno »

jarobot wrote:
liberouno wrote::lol: :lol: među prva tri...đe?...u tvom selu...i on onda nešto kaže na osnovu čega je top lista

haloo dileja ti platio 1300 KM ja 300 !!!!!
nije još stigo
a kamera je među najboljima, imaš valjda gugl pa traži recenzije
Evo ti pa u svom selu pročitaj
http://www.racunalo.com/htc-10-recenzij ... -mu-je-10/
pa to onda nađi i za mi4, valjda si bar toliko sposoban
http://www.racunalo.com/xiaomi-mi4-leo- ... oj-cijeni/

by the way
Xiaomi 4.mjesto u svijetu najvećih proizvođača smartphona,
HTC koji je ??? :-)

Image
Last edited by liberouno on 03/11/2016 11:52, edited 1 time in total.
neki
Posts: 6701
Joined: 17/02/2005 07:57

#89 Re: Xiaomi mobiteli

Post by neki »

liberouno wrote:
jarobot wrote: To makina e moj dileja de malo testiraj uslikaj koju sliku poslušaj muziku. nebili ti spao da vidimo kako će se u sastavne dijelo rastaviti.
Budalo jedna samo slušalice koje dođu uz HTC 10 su skuplje od te tvoje makine.
Daj bolan ne samraj nas slikama sa interneta uslikaj svoj tel uradi test pošalji koju sliku s njim
budala ti tata što te blentava sklepo, ja ne kupujem napamet
dobro je to sve ispitano i izvagano, ne sekiraj se ti...za te pare nema boljeg mobitela, i nemam potrebe da se "pravdam" bilo kome, a tebi blentovu pogotovo
a ti se tješi što si za govno dao 1.300 KM iako mob jeste vrh, ali te pare dat za mob more samo budala
:lol: :lol: :lol: koji paćenici...obojica..
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#90 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Fauja Singh »

Bi mi drago kad vidjeh ovu temu i ocekivao sam da ce se procitati nesto korisno jer i sam sam zainteresovan za kupovinu Xiaomi telefona, a na kraju tema ispade poligon za lijecenje licnih frustracija i prepucavanje.
liberouno
Posts: 57
Joined: 31/10/2016 08:18

#91 Re: Xiaomi mobiteli

Post by liberouno »

Fauja Singh wrote:Bi mi drago kad vidjeh ovu temu i ocekivao sam da ce se procitati nesto korisno jer i sam sam zainteresovan za kupovinu Xiaomi telefona, a na kraju tema ispade poligon za lijecenje licnih frustracija i prepucavanje.
pa kad dođu eto trolaši i provokatori na temu
da pljuje po Xioamiju i hvali svoja govna
šta treba, pustit budalu da kenja gluposti
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#92 Re: Xiaomi mobiteli

Post by jarobot »

liberouno wrote:
jarobot wrote: To makina e moj dileja de malo testiraj uslikaj koju sliku poslušaj muziku. nebili ti spao da vidimo kako će se u sastavne dijelo rastaviti.
Budalo jedna samo slušalice koje dođu uz HTC 10 su skuplje od te tvoje makine.
Daj bolan ne samraj nas slikama sa interneta uslikaj svoj tel uradi test pošalji koju sliku s njim
budala ti tata što te blentava sklepo, ja ne kupujem napamet
dobro je to sve ispitano i izvagano, ne sekiraj se ti...za te pare nema boljeg mobitela, i nemam potrebe da se "pravdam" bilo kome, a tebi blentovu pogotovo
a ti se tješi što si za govno dao 1.300 KM iako mob jeste vrh, ali te pare dat za mob more samo budala
Druga priča sad kod tebe blento sad odjednom za te pare a doskora si tvrdio da je bolji bez obzira na pare.
Ti se informišeš nemaš poima -kupuješ telefom sa prastarim procesorom 801 koji ima 32 bitnu arhitekturu 330 ardeno čip koji se grije ko kvarcna grijalica taj isti procesor zbog pregrijavanja je ukopao G3....
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#93 Re: Xiaomi mobiteli

Post by jarobot »

Fauja Singh wrote:Bi mi drago kad vidjeh ovu temu i ocekivao sam da ce se procitati nesto korisno jer i sam sam zainteresovan za kupovinu Xiaomi telefona, a na kraju tema ispade poligon za lijecenje licnih frustracija i prepucavanje.
Nema frustracija taj Mi4 koji dileja toliko hvali ima stari 801 32 bitni snapdragon koji se nije baš proslavio ima 3gb rama ali je upitan kvalitet rama koji ide u jeftin telefon. Kmera ima sony optiku ali je pitanje otvora blende i brzine okidanja.
Sve kamere mogu napraviti solidne slike na suncu.
Pitanje je kako će se tako jeftin android ponašati poslije mjesec dav. Čovjek jednostavno ne piše iz iskustva ličnog nego čitajući neke bezvezne tabele.
Ako već tražiš preporuku svaki Huawei srednjeg ranga je bolji od Mi4 npr Huawei p9 lite ,a i alcatel idol 3 ili neki lenovo ako već hoćeš kineze ovi za razliku od Mi4 se mogu kupiti sa oficijelnom garancijom za iste ili slične pare.
Ovi nadolazeći Xiaomi telefonu će biti čudo mjesec dva do odgovora konkurencije i nisu nimalo jeftiniji naslabiji će kod nas biti preko 1000 km i to bez garancije ikakve
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#94 Re: Xiaomi mobiteli

Post by jarobot »

liberouno wrote:
jarobot wrote:
liberouno wrote::lol: :lol: među prva tri...đe?...u tvom selu...i on onda nešto kaže na osnovu čega je top lista

haloo dileja ti platio 1300 KM ja 300 !!!!!
nije još stigo
a kamera je među najboljima, imaš valjda gugl pa traži recenzije
Evo ti pa u svom selu pročitaj
http://www.racunalo.com/htc-10-recenzij ... -mu-je-10/
pa to onda nađi i za mi4, valjda si bar toliko sposoban
http://www.racunalo.com/xiaomi-mi4-leo- ... oj-cijeni/

by the way
Xiaomi 4.mjesto u svijetu najvećih proizvođača smartphona,
HTC koji je ??? :-)

Image
Ama bog ti dao recenzija Mi4 je iz 2014 godine . prošlo više od 2 godine kako je rađena ta recenzija a taj Mi4 je tehnološki star 3 godine. To su 3 generacije procesora ili ako hoćeš tri ljudska vijeka.....
Nove generacije telefona uopšte ne koriste 32 bitnu tehnologiju (ako znaš šta je to) sam taj podatak govori o tom koliko je inferioran taj telefon u izvođenju radnji u odnosu na novije generacije pa ako hoćeš i u obradi i izradi fotografija upitno je koliko će imati podršku pošto se prelazi potpuno na 64 bitnu tehnologiju i softvere
probook
Posts: 4595
Joined: 13/10/2013 22:38

#95 Re: Xiaomi mobiteli

Post by probook »

Dileja is BACK :lol: :lol:
bzlatko
Posts: 57
Joined: 27/05/2016 08:21

#96 Re: Xiaomi mobiteli

Post by bzlatko »

Pozdrav,

dajte ljudi malo objektivnosti, ovdje svak svog konja hvali. Upoređujete modele koji nemaju veze jedan s drugim, niti cjenovno niti vremenski. Ako ce te upoređivat uporedite MI5 (s) sa HTC10, i onda dolazimo do toga da je HTC dvostruko ili vise skuplji, da ima bolju kameru, a ostatak specifikacija je skoro pa identičan. Prema tome, kome se isplati platiti nesto bolju kameru duplo nek izvoli a kome ne ima drugih mobitela i pored HTC i Xiaomija.

Mislim da je ovakva tema dobra prvenstveno da korisnici Xiaomija i oni koje zanima kupnja istog mogu podjeliti iskustva i naci neke korisne informacije vezano za sam Xiaomi.

PS: Koristim Xiaomi Redmi Note 2 sa eu ROM-om vec godinu dana, na telefon nemam nikakvih zamjerki, baterija super (oko 2 dana), ekran dobar, touch odlican, kamera solidna (obzirom na cijenu uređaja), MIUI je super i fluidan (zahtjeva pocetnu prilagodbu, ali sad ga ne bih mijenjao niti za jedan drugi OS).

Ako nekog zanima nesto vezano za RN2 nek slobodno pita...

LP
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#97 Re: Xiaomi mobiteli

Post by jarobot »

bzlatko wrote:Pozdrav,

dajte ljudi malo objektivnosti, ovdje svak svog konja hvali. Upoređujete modele koji nemaju veze jedan s drugim, niti cjenovno niti vremenski. Ako ce te upoređivat uporedite MI5 (s) sa HTC10, i onda dolazimo do toga da je HTC dvostruko ili vise skuplji, da ima bolju kameru, a ostatak specifikacija je skoro pa identičan. Prema tome, kome se isplati platiti nesto bolju kameru duplo nek izvoli a kome ne ima drugih mobitela i pored HTC i Xiaomija.

Mislim da je ovakva tema dobra prvenstveno da korisnici Xiaomija i oni koje zanima kupnja istog mogu podjeliti iskustva i naci neke korisne informacije vezano za sam Xiaomi.

PS: Koristim Xiaomi Redmi Note 2 sa eu ROM-om vec godinu dana, na telefon nemam nikakvih zamjerki, baterija super (oko 2 dana), ekran dobar, touch odlican, kamera solidna (obzirom na cijenu uređaja), MIUI je super i fluidan (zahtjeva pocetnu prilagodbu, ali sad ga ne bih mijenjao niti za jedan drugi OS).

Ako nekog zanima nesto vezano za RN2 nek slobodno pita...

LP
Ja sam "dileji" napisao da postavlja nerelevantne testove ,odnosno da piše nešto što ne zna i tu je počelo njegovo pisanje baš onog što ti govoriš upoređivanje neuporedivog.
Ovo tvoje ne stoji za HTC10 i Mi5 nije samo kamera nego i ekran ,rezolucija ekrana,punjenje konektor i da ne govorim o kvaliteti zvuka HTC_a i pogotovo slušalice koje dođu uz telefon i koštaju skor 100 eura u prodaji. Samo Mi5 pro ima 4 GB rama kao HTC10 a bogami vidim pro verzija Mi5 košta 1000 km i nije baš puno jeftinija od HTC10 http://www.iqmobile.ba/product/100/Xiaomi/Mi5%20Pro.
liberouno
Posts: 57
Joined: 31/10/2016 08:18

#98 Re: Xiaomi mobiteli

Post by liberouno »

jarobot wrote: Ama bog ti dao recenzija Mi4 je iz 2014 godine . prošlo više od 2 godine kako je rađena ta recenzija a taj Mi4 je tehnološki star 3 godine. To su 3 generacije procesora ili ako hoćeš tri ljudska vijeka.....
Nove generacije telefona uopšte ne koriste 32 bitnu tehnologiju (ako znaš šta je to) sam taj podatak govori o tom koliko je inferioran taj telefon u izvođenju radnji u odnosu na novije generacije pa ako hoćeš i u obradi i izradi fotografija upitno je koliko će imati podršku pošto se prelazi potpuno na 64 bitnu tehnologiju i softvere
pa jadan ti ne bio, normalno je da je recenzija od prije dvije godine jer je TAD mob izašao na tržište, normalno je, jadan ne bio, da ima sd801, jer je TAD to bio top hardver kao sada sd821, i imali su ga svi konkuretnski modeli LG g3 samsung s5 pa i HTC one(M8)!!!
da li je 32/64 bitni uopšte nebitno
jarobot wrote: Nema frustracija taj Mi4 koji dileja toliko hvali ima stari 801 32 bitni snapdragon koji se nije baš proslavio ima 3gb rama ali je upitan kvalitet rama koji ide u jeftin telefon. Kmera ima sony optiku ali je pitanje otvora blende i brzine okidanja.
Sve kamere mogu napraviti solidne slike na suncu.
kakav jeftin telefon jadan ne bio, jeftin je SAD, tad nije, odnosno i tad je opet bio jetiniji od onih koji su tad bili sa njim u rangu, LG G3 i samsung s5 ili kao hoćeš HTC one !! koji su takođe na sd801
što se tiče kamere, ponavljam jadan ne bio, da sam ja to sve dobro ispito, kvalitet kamere je i presudan za kupovinu ovog modela jer ima otvor blende f1,8 dakle prije 2 godine, što tvoje govno od 1.300 KM ima tek sada, jer je njemu parirajući 2014.g. HTC one imao f2.0
tako da dalje ne lupetaj
liberouno
Posts: 57
Joined: 31/10/2016 08:18

#99 Re: Xiaomi mobiteli

Post by liberouno »

bzlatko wrote: PS: Koristim Xiaomi Redmi Note 2 sa eu ROM-om vec godinu dana, na telefon nemam nikakvih zamjerki, baterija super (oko 2 dana), ekran dobar, touch odlican, kamera solidna (obzirom na cijenu uređaja), MIUI je super i fluidan (zahtjeva pocetnu prilagodbu, ali sad ga ne bih mijenjao niti za jedan drugi OS).

Ako nekog zanima nesto vezano za RN2 nek slobodno pita...

LP
koristim i ja trenutno RN2
da li si prešao na MIU 8 ja sam na ofical global stable 7.2.3 i nisma htio updatovat jer ovaj radi ko doxa
reko da neće šta pojebat, iako neki tvrde da je na MIU 8 još duže trajanje baterije
kod mene izdrži dan, ne znam kako ti izguraš dva
liberouno
Posts: 57
Joined: 31/10/2016 08:18

#100 Re: Xiaomi mobiteli

Post by liberouno »

jarobot wrote: Ovo tvoje ne stoji za HTC10 i Mi5 nije samo kamera nego i ekran ,rezolucija ekrana,punjenje konektor i da ne govorim o kvaliteti zvuka HTC_a i pogotovo slušalice koje dođu uz telefon i koštaju skor 100 eura u prodaji. Samo Mi5 pro ima 4 GB rama kao HTC10 a bogami vidim pro verzija Mi5 košta 1000 km i nije baš puno jeftinija od HTC10 http://www.iqmobile.ba/product/100/Xiaomi/Mi5%20Pro.
ti si počeo upoređivat svoje govno od 1300 KM sa mobitelom od 300 KM
a ono što ne kontaš jadan ne bio, je upravo ta prednost kineza, što se na webshopu dobije povoljno, pa taj MI5 NIJE toliko para, nego nešto više od 450 KM pa je tvoje govno skuplje 3 puta !!!!
http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_ ... tml?wid=21

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Post Reply