Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
sencobih
Posts: 6953
Joined: 08/09/2010 08:33

#19676 Re: Xiaomi mobiteli

Post by sencobih »

-Chesterfield- wrote: 19/08/2022 14:38 Opet izbacuje.

Image
U svakoj aplikaciji gdje ima sam to isključio, plus ono u postavkama ona fora sa dns.adguard.com, i nema reklame nigdje

Idi i u aplikaciju sigurnost pa tamo isključi preporuke
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5654
Joined: 04/08/2020 19:22

#19677 Re: Xiaomi mobiteli

Post by -Chesterfield- »

sencobih wrote: 19/08/2022 14:44

Idi i u aplikaciju sigurnost pa tamo isključi preporuke
Isključio sam i tamo prije ove reklame.
Maloprije sam pokrenuo opet čišćenje i za sada nema reklame.
sencobih
Posts: 6953
Joined: 08/09/2010 08:33

#19678 Re: Xiaomi mobiteli

Post by sencobih »

-Chesterfield- wrote: 19/08/2022 15:00
sencobih wrote: 19/08/2022 14:44

Idi i u aplikaciju sigurnost pa tamo isključi preporuke
Isključio sam i tamo prije ove reklame.
Maloprije sam pokrenuo opet čišćenje i za sada nema reklame.
Nece biti sigurno, jedino kako sam cuo ako je kineska ili indijska verzija onda nema spasa, ali sumnjam da je
User avatar
pametnjakovic1987
Posts: 126
Joined: 03/10/2018 00:21

#19679 Re: Xiaomi mobiteli

Post by pametnjakovic1987 »

Redmi Note 9 Pro.
Dešava mi se evo već 2x danas. samo odjednom se ugasi i sam počne paliti vrti ono Redmi i vibrira, ali se ne pali.
Tek kada ja pritisnem Volume UP + Power i stisnem Reboot System upali se mobitel, je l' imao tko slično iskustvo, počinje me brinuti.
Inače stvarno čuvam mobitel, ne bacam ga, pazim pri punjenju. Stvarno ga pazim i čuvam.
User avatar
Laplace
Posts: 10445
Joined: 19/11/2012 18:37

#19680 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Laplace »

The BEN10 wrote: 19/08/2022 12:14
Dzontra_Volta wrote: 19/08/2022 11:19

Samo spojiš oba uređaja i klikneš na mobitelu omogući transfer podataka.
Problem je što uopšte ne dobijam tu poruku.
Išao sam na developer mode, uključio USB debegging i onda opciju za automatski transfer podataka. Neće. Čim priključim telefon preko čitavog ekrana prikaže koliko je baterija puna, kada nestane taj screen nemam opciju za odabir pristupa telefonu.
Pokušaj da povučeš sa gornjeg rupa displaya nadolje i u notifikacijama bi ti trebala biti ta opcija. Nešto kao obavještenje "Ovaj uređaj se puni preko USB-a", tapneš na to i dobiješ prozor "koristite USB za" i ispod opcije.
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#19681 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zdruzdjo »

The BEN10 wrote: 19/08/2022 12:14

Problem je što uopšte ne dobijam tu poruku.
Išao sam na developer mode, uključio USB debegging i onda opciju za automatski transfer podataka. Neće. Čim priključim telefon preko čitavog ekrana prikaže koliko je baterija puna, kada nestane taj screen nemam opciju za odabir pristupa telefonu.
Veoma vazna stvar a opet se lako previdi.
Kabl da li ti je neki "no name" ili je origigi.
U zadnjim generacijama telefona, kablovi su postali svojevrsni strojevi. Nije to vise komad zice sa dva konektora. Xiaomi telwfoni su bas selektivni po pitanju toga.
Usb-c kablovi pogotovo.
Jos jedna stvar je i sam usb prikljucak na racunaru. Pokusaj u drugi racunar.

Ali moj definitivni savjet(kako ja radim vec godinama) je da napravis share folder na racunaru. Proglasis ga da je za sviju u mrezi. Njemu pristupas preko mobitela sa nekom file-explorer programcicem sa mobitela i onda kopiras, brises, pises. Brzina prenosa bude odlicna. Pogotovo na 5ghz mrezi.
Samo sto mobitel i racunar moraju biti konektovani i da su u istoj mrezi.
DonieBrasco
Posts: 15568
Joined: 31/08/2016 16:09

#19682 Re: Xiaomi mobiteli

Post by DonieBrasco »

n+1 wrote: 19/08/2022 12:44
DonieBrasco wrote: 19/08/2022 12:42 Par pitanja za vas koji duze vremena (par godina) koristite Xiaomi telefone, koje su vam najvece zamjerke, sta vam se ne sviđa ?

Da li modeli ovog brenda nakon -2-3 godine i sa novim update-ovima usporavaju osjetili se na radu svaka nova nadogradnja ?

Aplikacije jesu li zasute reklamama ?
Ne valja softver qrzu. :D
Da li je to generalno za sve modele problem lose implementacije androida ili je ovo do trzista ?

Po ovome sto sam ja gledao po internetu, navodno je do toga koja se verzija telefona koriti na kojem trzistu. Kod nas ovi šibicari prodaju telefone (modele) za kinesko i indijsko trziste, a kad regluarno kupis telefon u Mi shopu za EU trziste da nema problema.

Tajođer kazu da je to ipak kinez na kraju krajeva, da te specifikacije na papiru djeluju super, ali je to lose implementirano u realnosti.
zippoo87
Posts: 15669
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#19683 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

DonieBrasco wrote: 20/08/2022 13:33
n+1 wrote: 19/08/2022 12:44

Ne valja softver qrzu. :D
Da li je to generalno za sve modele problem lose implementacije androida ili je ovo do trzista ?

Po ovome sto sam ja gledao po internetu, navodno je do toga koja se verzija telefona koriti na kojem trzistu. Kod nas ovi šibicari prodaju telefone (modele) za kinesko i indijsko trziste, a kad regluarno kupis telefon u Mi shopu za EU trziste da nema problema.

Tajođer kazu da je to ipak kinez na kraju krajeva, da te specifikacije na papiru djeluju super, ali je to lose implementirano u realnosti.
Sa global verzijama nema 95% problema o kojima neki pisu.
Neki ne znaju ukljuciti/iskljuciti/nastimati sve opcije pa kukaju.
Neke zapadne i bugovit primjerak ali prije kupovine je najbolje istraziti koji modeli imaju problem i preskociti ih.
Ja sam koristio prilican broj xiaomi modela i svi su bili global verzije i probleme o kojima ovdje pisu nisam imao.
Sadqža vecinom modeli imaju problem sa virtuelnim proximity senzorom i to narocito mi 10t model

Trenutno koristim mi 11t i nikakvih problema,vrhunski telefon i preporucio bih ga svakome.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#19684 Re: Xiaomi mobiteli

Post by n+1 »

DonieBrasco wrote: 20/08/2022 13:33
n+1 wrote: 19/08/2022 12:44

Ne valja softver qrzu. :D
Da li je to generalno za sve modele problem lose implementacije androida ili je ovo do trzista ?

Po ovome sto sam ja gledao po internetu, navodno je do toga koja se verzija telefona koriti na kojem trzistu. Kod nas ovi šibicari prodaju telefone (modele) za kinesko i indijsko trziste, a kad regluarno kupis telefon u Mi shopu za EU trziste da nema problema.

Tajođer kazu da je to ipak kinez na kraju krajeva, da te specifikacije na papiru djeluju super, ali je to lose implementirano u realnosti.
Tačna je ta posljednja rečenica. Jednostavno, napucan hardver, ali nikakvo korisničko iskustvo. Poslije Xiaomija skontaš da je ona priča kako "plaćaš dodatno za brend" u slučaju Samsunga ili Apple ipak samo djelimično tačna. Plaćaš dodatno za izvrsno korisničko iskustvo.

I da, vrijedi i za telefone kupljene na EU tržištu, jer sam koristio i takve.
frngla
Posts: 3225
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#19685 Re: Xiaomi mobiteli

Post by frngla »

Ja se ne bih složio, koristio sam 4 Samsunga, S4, S6, C5 i A80, sad koristim 10T, nikad za godinu dana se nije "zaledio" niti zatrokirao. Više puta mi se dešavalo na Samsung uredajima
DonieBrasco
Posts: 15568
Joined: 31/08/2016 16:09

#19686 Re: Xiaomi mobiteli

Post by DonieBrasco »

Ok hvala na odgovorima, ja bi svakako kad bi kupovao uzeo u Mi shopu cisto da budem siguran da je za EU trziste, a sad je druga prica koji model da bi zaobisao proleme.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#19687 Re: Xiaomi mobiteli

Post by AtillaS »

frngla wrote: 20/08/2022 13:44 Ja se ne bih složio, koristio sam 4 Samsunga, S4, S6, C5 i A80, sad koristim 10T, nikad za godinu dana se nije "zaledio" niti zatrokirao. Više puta mi se dešavalo na Samsung uredajima
Ma jašta, nema to nikakve veze. Iste komponente koriste telefoni, iste procesore, grafike, displeje, baterije, kamere, memoriju, storage, senzore, i na kraju isto vnogo od Androida i aplikacije. Vjerovatno sam način korištenja telefona doprinese tome da neko otkrije ovaj ili onaj problem, a neko drugi ih nikad ne iskusi. Imao sam različite brendove telefona u prošlosti i ne mogu ni jedan izdvojiti kao bolji ili lošiji od drugih. Jedino se može po dizajnu i samoj izradi ponešto odvojiti, da li izgleda slabije, plastika i to, a sam rad telefona u skladu sa specifikacijama i cjenovnom rangu je takav kakav jeste bez obzira na brend.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5654
Joined: 04/08/2020 19:22

#19688 Re: Xiaomi mobiteli

Post by -Chesterfield- »

DonieBrasco wrote: 20/08/2022 13:45 Ok hvala na odgovorima, ja bi svakako kad bi kupovao uzeo u Mi shopu cisto da budem siguran da je za EU trziste, a sad je druga prica koji model da bi zaobisao proleme.
Nemaš potrebe kupovati u Mi shopu. Traži gdje je najeftinije i dvije godine garancije.
Eu ROM ili GLOBAL ROM
A na netu možeš naći razliku između ta dva roma. Uglavnom ništa specijalno...
The BEN10
Posts: 7577
Joined: 19/09/2011 09:03

#19689 Re: Xiaomi mobiteli

Post by The BEN10 »

zdruzdjo wrote: 20/08/2022 11:35
The BEN10 wrote: 19/08/2022 12:14

Problem je što uopšte ne dobijam tu poruku.
Išao sam na developer mode, uključio USB debegging i onda opciju za automatski transfer podataka. Neće. Čim priključim telefon preko čitavog ekrana prikaže koliko je baterija puna, kada nestane taj screen nemam opciju za odabir pristupa telefonu.
Veoma vazna stvar a opet se lako previdi.
Kabl da li ti je neki "no name" ili je origigi.
U zadnjim generacijama telefona, kablovi su postali svojevrsni strojevi. Nije to vise komad zice sa dva konektora. Xiaomi telwfoni su bas selektivni po pitanju toga.
Usb-c kablovi pogotovo.
Jos jedna stvar je i sam usb prikljucak na racunaru. Pokusaj u drugi racunar.

Ali moj definitivni savjet(kako ja radim vec godinama) je da napravis share folder na racunaru. Proglasis ga da je za sviju u mrezi. Njemu pristupas preko mobitela sa nekom file-explorer programcicem sa mobitela i onda kopiras, brises, pises. Brzina prenosa bude odlicna. Pogotovo na 5ghz mrezi.
Samo sto mobitel i racunar moraju biti konektovani i da su u istoj mrezi.
Do kabla je bilo.
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#19690 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zdruzdjo »

The BEN10 wrote: 20/08/2022 23:45
Do kabla je bilo.

Ma to je uvijek prvi korak kod slicnih problema.
Ja svoj originalni kabl cuvam ko oci u glavi. Imam uvijek drugi kvalitetan ali ne kao origigi.
citroen xm
Posts: 18143
Joined: 17/04/2012 22:57

#19691 Re: Xiaomi mobiteli

Post by citroen xm »

Ja koristim Note 8, evo već 2,5 godine. Dakle to je telefon koji je u vrijeme kupovine nov koštao 350 KM. Jedina moja veća zamjerka na taj telefon je loš proksimiti senzor pa kada pričam ne ugasi uvijek ekran i onda uhom znam popaliti neke stvari. Što se ostalog tiče, dobio sam sve predviđene nadogradnje za taj telefon. Baterija je i dalje dobra, ne štopa ništa posebno, ne radi ništa posebno lošije nego kada je bio nov. Jedino se sada vidi da je kamera lošija prilično nego na ovim novim modelima. Mislim da za taj novac ne bih ni od jednog proizvođača dobio kompletniji uređaj sa manje mana.

Mogu reći da je moje prvo i jedino iskustvo sa Xiaomi telefonima dobro, ali sledeći telwfon sumnjam da će biti Xiaomi jer nikada nisam imao dva modela od istog brenda sem u slučaju Huawei telefona koji je za mene bio najbolji proizvođač.
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3049
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#19692 Re: Xiaomi mobiteli

Post by suad-sarajevo »

Da li su riješili ovaj proximity senzor na novijim modelima 12? Generalno, to je jedina velika mana ovog modela mobitela.
citroen xm
Posts: 18143
Joined: 17/04/2012 22:57

#19693 Re: Xiaomi mobiteli

Post by citroen xm »

To i mene zanima jer bih se možda sledeće godine protegao do 12x.
sabanss
Posts: 4601
Joined: 13/08/2006 11:20

#19694 Re: Xiaomi mobiteli

Post by sabanss »

Pa GSM arena i vidiš specifikacije... "Virtual proximity sensing" je softverski, "proximity" među senzorima je hardverski i on je ok.

Ima modela koji imaju ali također i onih koji nemaju hw senzor.
User avatar
Casual's
Posts: 5750
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#19695 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Casual's »

suad-sarajevo wrote: 22/08/2022 20:13 Da li su riješili ovaj proximity senzor na novijim modelima 12? Generalno, to je jedina velika mana ovog modela mobitela.
Nisu na RN 10. Preblizu se pali, za razliku od ranijih modela gdje se ne pali. :mrgreen:
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#19696 Re: Xiaomi mobiteli

Post by HPLaserJet »

-Chesterfield- wrote: 20/08/2022 14:00
DonieBrasco wrote: 20/08/2022 13:45 Ok hvala na odgovorima, ja bi svakako kad bi kupovao uzeo u Mi shopu cisto da budem siguran da je za EU trziste, a sad je druga prica koji model da bi zaobisao proleme.
Nemaš potrebe kupovati u Mi shopu. Traži gdje je najeftinije i dvije godine garancije.
Eu ROM ili GLOBAL ROM
A na netu možeš naći razliku između ta dva roma. Uglavnom ništa specijalno...
Razlika je velika kada je upitanju Xiaomi koji je Global ili EU "version", sa Xiaomijem koji ima Global ili EU "ROM".

Prvi nemaju toliko problema, dok drugi su kineske verzije sa EU ili Global ROM-om i imaju probleme.

Kod drugih ćeš imati mogućnost isključivanja nekih reklama, međutim veliki broj njih nema EU frekvencije za 4G, pa ćeš u tom pogledu imati slabiji signal, zatim NFC neće raditi kod većine takvih, ili ga nemaju nikako jer Indijci i Kinezi to i ne koriste, zatim ne podržava GALILEO satelite za navigaciju, dok podržavaju ograničeni kineski ili indisjki navigacijski sistem, i tako dalje....

Pazite kad kupujete Xiaomi da li je u pitaju EU "version" ili samo EU "ROM" (odnosno Global).
Naslovnica
Posts: 27942
Joined: 20/03/2013 15:38

#19697 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Naslovnica »

Ja kupujem preko BH Telecoma, nadam se da je sve OK?
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#19698 Re: Xiaomi mobiteli

Post by HPLaserJet »

Naslovnica wrote: 23/08/2022 09:26 Ja kupujem preko BH Telecoma, nadam se da je sve OK?
Preko operatera su sve Global verzije, tako da je to ok.

Za MI store ne znam, nisam nikad tu kupovao, ali u "piljarama" su samo kineske i indijske verzije sa nativnim ROM-om, ili Global ROM-om, što nije neka sreća uopšte.
User avatar
Laplace
Posts: 10445
Joined: 19/11/2012 18:37

#19699 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Laplace »

HPLaserJet wrote: 23/08/2022 09:35
Naslovnica wrote: 23/08/2022 09:26 Ja kupujem preko BH Telecoma, nadam se da je sve OK?
Preko operatera su sve Global verzije, tako da je to ok.

Za MI store ne znam, nisam nikad tu kupovao, ali u "piljarama" su samo kineske i indijske verzije sa nativnim ROM-om, ili Global ROM-om, što nije neka sreća uopšte.
Ja sam kupovao preko Imteca tako da bi i to trebale biti Global verzije.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5654
Joined: 04/08/2020 19:22

#19700 Re: Xiaomi mobiteli

Post by -Chesterfield- »

HPLaserJet wrote: 23/08/2022 09:23
-Chesterfield- wrote: 20/08/2022 14:00

Nemaš potrebe kupovati u Mi shopu. Traži gdje je najeftinije i dvije godine garancije.
Eu ROM ili GLOBAL ROM
A na netu možeš naći razliku između ta dva roma. Uglavnom ništa specijalno...
Razlika je velika kada je upitanju Xiaomi koji je Global ili EU "version", sa Xiaomijem koji ima Global ili EU "ROM".

Prvi nemaju toliko problema, dok drugi su kineske verzije sa EU ili Global ROM-om i imaju probleme.

Kod drugih ćeš imati mogućnost isključivanja nekih reklama, međutim veliki broj njih nema EU frekvencije za 4G, pa ćeš u tom pogledu imati slabiji signal, zatim NFC neće raditi kod većine takvih, ili ga nemaju nikako jer Indijci i Kinezi to i ne koriste, zatim ne podržava GALILEO satelite za navigaciju, dok podržavaju ograničeni kineski ili indisjki navigacijski sistem, i tako dalje....

Pazite kad kupujete Xiaomi da li je u pitaju EU "version" ili samo EU "ROM" (odnosno Global).
:thumbup:
Razlika je i u punjaču.
Post Reply